Споделена история от На работното място

Моля някой,който разбира от ИТ да ми помогне!
Здравейте! Наскоро качих видеоклип в Ютюб канала си, но нито видеото, нито канала ми не излизат при търсене. Имам линка на видеото, но то ми излиза само, ако напиша линка. Не е като другите видеа-да излиза също и чрез само написване на заглавието. А когато видеото не ми излиза в началото, следователно почти никой не може да го гледа. Моля ако някой знае какъв точно е проблема и как да направя така, че да излизат канала и видеата ми в търсенето, моля да ми помогне, защото това е наистина много важно за мен. Моля редакторите да публикуват историята ми, благодаря предварително!

Коментари

1.   Да не е качен като "личен"?

2.   Пич, първото нещо което IT-тата правим е да ти гугълнем проблема:

Като гледам повечето отговори просто казват че трябва да изчакаш поне 48 часа за да се индексира видеото ти, така че спокс. Освен това не виждам защо просто не им пратиш един имей и ги питаш. Google сигурно имат стотици хора персонал който отговаря на въпроси по цял ден. Като цяло нещата в нашата сфера се чупят супер често и много(дори в Гугъл), така че ако не стане до 2-3 дена пиши имейл на съпорта:)

3.   Клипът ти трябва да набере известна степен популярност. Ако не си забелязал, в търсачката излизат главно най-популярните клипове, а не най-новите

4.   Всичко е нормално няма проблем, така е вече навсякъде, всеки иска клипа или статията му да излизат на първа страница я на търсачката в гугъл я на търсачката в ютуб, но няма как, все пак първата страница има ограничено място. За да излиза клипа ти на първа страница трябва да избереш име на клипа си което не е използвано от много други хора в същото време е търсено от разглеждащите - доста сложна задача :( има доста хитринки с които можеш да изкачиш клипа си по напред, това си е цяла наука, най простото е просто да платиш на ютуб да ти показват клипа, всичко е пари. Но ако не ти се плаща ще ти кажа няколко базови неща от там нататък търси в интернет още информация как да го изкараш по напред аз това правя напоследък, доста е мъчно. Първо избери подходящо заглавие както казах трябва да избереш заглавие което не е използвано от много други хора но в същото време хората го търсят, заглавието ти трябва да описва точно това което е на клипа, ако хората попаднат на твоя клип заради подвеждащо заглавие а в действителност клипа ти е различен те няма да го гледат, когато хората затварят почти веднага клипа след като са го отворили и не гледат клипа ти губи стойност и започва да се показва още по назад в търсачката, ако хората гледат целия клип ако им е интересен клипът ти върви нагоре. За да избереш заглавие използвай думите които ти идват на ум за твоя клип и ги напиши в търсачката, тогава се появяват предложения сродни търсения, това са думи които търсят често хората, харесваш си някое и гледаш дали има клипове в резултатите с точно тази фраза от търсачката, ако няма можеш да я използваш за заглавие на клипа си, така когато хората търсят тази фраза ще излиза твоят клип по напред. Не използвай една дума за заглавие, използвай няколко, една фраза. Като избереш име кръсти си клипа така още докато ти е на компютъра и тогава го качи, това дава допълнително тежест към показването по напред. Когато качваш клипа отдолу имаш прозорче с тагове, трябва да ги попълниш, напиши около 8 - 9, ако не знаеш това са думи които са във връзка с твоя клип, но не са подходящи да стоят на заглавието, абе един вид отново описваш клипа си но с по една думичка това помага на търсачката да разбере за какво е твоя клип и кога да го показва. Освен таговете много е важно да напишеш описание, напиши няколко изречения отново с думи които описват клипа ти, онзи ден имах един клип на който не му бях написал описание, показваше се на 3 страница, написах му описание и хоп стана на втора, тоест важно е описанието. Друго нещо което помага е ако сложиш субтитри думите написани там също се улавят от търсачката. Направи си плейлист и сложи видеото си там, в колкото повече плейлисти участва толкова по напред се класира, естествено трябва да са на различни хора плейлистите не става номера ако ти си направиш 100. След като свършиш тия работи пращай клипа си на всичките си приятели с молба да изгледат целия клип. На канала също имаш прозорче за описание попълни го, напиши за какво е каналът ти. Ако сега започваш с ютуб нормално е никъде да не се показват твоите работи. Става доста бавно освен ако имаш наистина брутално як клип или имаш парички. Бъди активен коментирай чужди клипове абонирай се за други канали, това помага за рейтинга на канала ти и когато качваш ще се появяват по напред клиповете ти. Дори и да направиш всичко това не е гаранция че ще се появиш достатъчно напред, но със сигурноет ще е малко по добре, поне при мен помогнаха всички тези работи, преди да ги направя имах 0 гледания, минаваха седмици без никой да е гледал, като направих тези неща вече имам по 10 - 20 гледания на ден, все още е жалко но е по добре от преди. Кофти е че е такава системата, не всеки разбира от тези работи как да напише тагове заглавия какво помага какво не, може някои хора да правят страхотни клипове но никога да не стигат до публиката.
Edward Black Rose

5.   Имало е шанс да си го видиш на първо място след качването, ако избереш във филтъра на търсачката за време на качване. Пробвай, може все още да ти е на първа страница. :)