Споделена история от На работното място

Професия, където общуваш с хора, а не висиш по цял ден пред монитора?
Здравейте, най-хубавото на моята работа е когато имам Скайп разговор с някого, тогава живвам. През останалото време се занимавам с технически неща, обработки на бази данни и поръчки. Така си представям ада, не мога да си представя цял живот да седя на компютъра от 8 до 18 и да цъкам глупости. Най-много да имам 1 разговор на ден. Но и не ми се работи в кол център, а и там се виси по цял ден на бюрото пред компютър. Аз имам нужда от истинско общуване, лице в лице. Знам, че всяка професия изисква вече поне доклад да напишеш на компютър, но едно е да седиш на компютъра половината ден, друго е целия ти ден да минава пред него, това за мен е живо мъчение.

Бихте ли ми казали професии където може реално да се срещаш с хора, като в същото време си нещо като бащинска фигура и имаш авторитет над тях с цел да им помогнеш, да им дадеш информация или нещо подобно?

Засега се сещам за публична администрация, преподаване в университет, агент директни продажби (работих и ми хареса да обикалям от врата на врата, но много малко плащат), мениджър и организатор на събития, журналист/репортер/водещ, политически занимания и пр.

Коментари

1.   Представител за туристическа агенция - т. нар "организатор туроператорска дейност" или "екскурзовод".

2.   Стани практикуващ психолог. По-голямо общуване от това, на професионално ниво, едва ли ще намериш.
Рабира се, ще мине доста време, докато легално ще имаш правото, да правиш това и да таксуваш. Дори и да го правиш з абез пари, пак се изисква разрешително.

3.   Вече почти няма работа, която да не изисква стоене пред компютър. Ако се занимаваш с клиенти, които са с теб по цял ден, е по-неприятно. На пръв поглед се сещам за преводаческа дейност, търсени са и устните преводи.

4.   Спаринг партньор на Кубрат Пулев.
Ще говориш с медии и ще те дават в спортните новини на бнт, бтв, нова, и др.

5.   1, добре, но не е от най-добре платените.
Иначе и агент недвижими имоти е хубаво - говориш за качествата на даден имот и ходиш на посещения на клиенти на място.

6.   Представител ключови клиенти

7.   Можеш да станеш не само преподавател в университет, но и учител - там ще се срещаш за 7 часа по 20-25 ученика с 140-170 ученика!Начална заплата около 790 лева!А после, като се прибереш в къщи ще отидеш някъде, където да не виждаш и чуваш никого!

8.   PR, в туристическа агенция, рецепционист, хост/хостеса, промоутър, човешки ресурси, всичко на управленско ниво, преподавател/учител/треньор (по каквото и да е), журналистика (част от работата), хуманен/ветеринарен лекар, контролна дейност... Това се сетих първосигнално.
Ж29

9.   А също и продавач, охрана (донякъде)...
Ж29

10.   Психолог.
Ж29

11.   Касиер, банков служител, консултант кредити, брокер, търговски представител, куриер.
Ж29

12.   А защо мислиш, че имаш качествата да даваш съвети, да бъдеш авторитет? Напоследък доста хора, много от които с дефицити, искат да се изживяват като бащици-психолози и да казват на другите как да си живеят животите. Но реалността е, че 90% от завършилите психология дори нямат елементарно осъзнаване, а са тръгнали да дават съвети. Да не говоря за не-завършилите психология. Смешна работа.

Професия, в която общуваш с хора е например продавач-консултант. Прави ми приятно впечатление като вляза в магазин за дрехи и има усмихнати хора, които да ми обърнат внимание, да ме питат какво търся. Прави ми неприятно впечатление да вляза в магазина и никой от продавачите дори да не откъсне поглед от телефона си. Това са хора, които не им е там мястото и не искат да продават.

13.   Застраховател...
Ж29

14.   Ако те кефи да караш кола може такси супер социална дейност и има голям потенциал но това зависи само от теб. На 31 съм и с това издържам семейство

15.   "банков служител"? Като какво точно служиш в тоя банка? Чистач ли?

16.   12 - И аз мислих така, но иситната е следната - Дали ще ти се усмихват или не, дали ще си кушиш 10 чорапа за 10 лева, или ще ти продадът дрехи за 3010 лева, в края на деня, заплатата, отношението и висчко останало, за тях е същото. Добрите или се обезкуражават, или си търсят работа, къдеот са в позиция, да получават нещо насреща за труда си.

17.   Актьорство.
Ж29

18.   лекар

19.   Благодаря, не ми харесва психологията.
Харесват ми тези: PR, всичко на управленско ниво, преподавател/треньор (по каквото и да е), журналистика, публична администрация, бизнес администрация (ако предразполага към контакти, не само да пиша документи), политика.

20.   12 не искам психология!
Предпочитам да помагам по друг начин - да обсъждам с хора от бизнеса начини за подобряване на градската среда или в университет да давам знания на по-младите от мен. Да се чувствам нужен. Психологията е хубава, че си говориш с хората, но не съм учил за това. Учил съм Бизнес администрация и Мениджмънт. Но по стечение на обстоятелствата трябва да почнеш отнякъде и тези офис дейности изискващи висене на компютър по 8 часа всеки ден са най-лесния начин. Но мисля, че предпочитам да съм в бизнес сфера, която не е толкова техническа, а по-скоро свързана с обществена дейност, публичност и т. н.

21.   Мениджър на банка мога ли да стана директно или се започва от ниското? А в държавната администрация?

22.   Хора, чета и не вярвам на очите си. Съжалявам, но живеете в някакъв балон. В днешно време всяка професия, която е за образовани хора е свързана с работа на компютър. Психологът трябва да си поддържа също регистър, а мениджър на банка пита номер 21 дали се ставало „направо“. Ти шегуваш ли се??? За такава длъжност трябва да имаш образование на първо време, стаж, да си се доказал и да си направил кариера във финансовия сектор и шефът на банка също нон стоп е на мобилните си устроиства или компютъра - следи отчети, следи новини, следи служителите си и НЯМА КОНТАКТ С КЛИЕНТИ.
Нямате си никаква представа за длъжностите, за които говорите. Рецепционистът също работи на компютър -поддържа регистри, база данни, издава фактури. Хората в PR пишат пък официални текстове за пресата, хората в рекламата цял ден правят Маркетингови анализи, а хората в туристическия бизнес поддържат заявки, организират и т. н., учителите също поддържат дневници и се готвят, пишат контролни и какво ли не на компютър.

Без комптър не става вече и в селското стопанство - трябва да си водиш счетоводство, книги, да кандидатстваш за субсидии, да внасяш осигуровки, да продаваш продукцията си и да купуваш техника.

23.   'и имаш авторитет над тях' - т'ва хората, дето все имате мания да ви възприемат за авторитети сте много антипатични.
Принципно е едно от типичните отрицателни качества на по - старите поколения и искрено се разочаровам, когато го видя сред нашите, по - новите.

Еми като искаш да си авторитет измисли лекарство за рака примерно или нещо такова. Или поне си направи собствен бизнес и давай големи заплати на служителите си - така за тях гарантирано ще бъдеш авторитет или поне близко до това.

Иначе по темата ти - пилот е добра и перспективна професия според мен.
https://bg. wikipedia. org/wiki/Пилот