Споделена история от На работното място

Бизнес
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години. Искам да ми препоръчате някакви книги, свързани с развиването на бизнес. Но да не са написани някакви глупости, а неща, които наистина да ми помогнат и да ми дадат някаква представа за всичко това, защото след 2 години смятам да се занимавам с бизнес и искам още от сега да започна да уча и да знам как стоят нещата и какво се изисква от мен. Изобщо всичко свързано със стъпките за развиването на един успешен бизнес.

Коментари

1.   "Но да не са написани някакви глупости, а неща, които наистина да ми помогнат и да ми дадат някаква представа за всичко това"

Изчел съм почти всичко по темата и ти казвам, че такива книги няма. Това, което наистина ще ти помогне е опита. Книгите са само за допълнителна информация и насоки. НО не си мисли, е ще стане от днес за утре, може да минат много години, през които няма да изкараши и стотинка, но първо гледай по-скоро да трупаш опит изнания. Иначе аз съм научил най-много от Даниил Дукат. Има сайт и клипчета в нета.

Подчертавам, че не е реклама, а препоръка.

2.   От написаното разбирам че просто искаш да се занимаваш с нещо без да имаш идея какво е то. Аз самият имам успешно работещ бизнес и ще ти дам някои насоки. Първо - разбери ТОЧНО какво искаш да правиш. За да започнеш успешен бизнес трябва да си най-добрата в това което ще правиш, ама най-добрата! Ти си двигателят на твоята фирма- никой друг. Не очаквай някой отвън да ти свърши работата. Учи се от големите фирми в твоя бранш. Мисли много!!! Започни в някоя голяма фирма работа и си отваряй очите- къде, какво, кой и т. н. Чак след години като понатрупаш опит и контакти можеш да се спуснеш сама в бизнеса. Не бързай, много си млада да се хвълиш напред. Опитните ти конкуренти ще те издухат като глухарче.
Казвам ти всичко от моят опит, в момента продължавам да се разраствам все повече, давам едни от най-големите заплати в моят бранш и привличам само знаещи и можещи хора, което ме прави силен. Унищожавам конкуренцията със знание и високо качество.
Бизнесът е война за подготвени! Желая ти успех! Имаш най-важното искрата ;-)