Споделена история от На работното място

Промяна за жена на 27?
Здравейте.
Винаги съм била активна и динамична личност, екстроверт и душата на компанията, отдават ми се танци, спортове, да развличам и раздвижвам компанията и т. н По ирония на съдбата обаче завърших и работя за офис плъх. По - близките ми колежки усетиха, че това монотонно ежедневие не е за мен. Онзи ден една от тях ми даде идея, че може да изкарам курс за преподавател по зумба, пилатес или нещо в този стил, тъй като аз и помпринцип се занимавам с доста спортове. Разрових се къде се изкарват такива курсове, но всепак като жена приближаваща тридесетте ( на 27 съм ) и вече вложила доста в усвояването на няколко езика и разни други неща се притеснявам тази стъпка не е ли твърде драстична. Напослесък всеки втори е фитнес инструктор, освен това хора като мен, които са достатъчно дейни нямат нужда от треньор, в интернет също е пълно с материали и се питам има ли смисъл да влагам време и пари в нещо такова. Ще ми е полезно да чуя мнението ви

Коментари

1.   Еми нискоквалифицирана работа с ниско заплащане. Щом за теб е по-важдо давай.

2.   Според мен е готино - така и ти ще си винаги във форма, ще си винаги около млади, свежи и енергични хора и ще правиш нещо, което ти доставя удоволствие.

3.   Има голяма вероятност да си стоиш без работа с този пилатес, защото сега всеки втори е я фитнес/йога/зумба гуру, я маникюрист/педикюрист/фризьор. Вече ми става лошо, като чуя, че някой е нещо от тези неща.

4.   1, това че трудът ми е квалифициран не значи, че е добре платен. В България сме все пак :);Иначе оценявам заядливостта ти

5.   Ако съчетаеш зумбата с пилатес и с физиотерапия например (базирани на йога, но адаптирана да зависиш от знанията и ръцете на физиотерапевта макар че, при йога всичко това и повече дори се научаваш да си го правиш сама) ще можеш да печелиш дори с ютуб канал. Веднага ще ти се включат за реклама- спортни продукти, протеини и тем подобни, мазила разни за "отслабване и стрии" масажьори т.н.
Би могла да разработиш доста добър канал ако се научиш да конструираш добре упражнения и/или танци от начинаещи до напреднали, а с плюса физиотерапия за спортуващите, та дори за заседнали ще разшириш много.
Слагам ти съвсем произволен канал за физиотерачия, само виж колко души го следват и си представи ако ти си толкова комплектна- с пилатес, зумба и физиотерапия.
https://youtu.be/XdjsKKByoJI

6.   Какво да ти кажа, пробвай, изкарай си курса за инструктор и почни в някакъв фитнес вечерни часове и сама ще си прецениш от 1ва ръка :)

7.   Ако си готова да рискуваш и приемеш вероятността да не ти провърви със зумба/пилатес и прочее, действай. Просто имай реалистични очаквания - може да стане, може и да не стане, а може и да не ти хареса. Пробвай го като странично занимание в началото и виж как ще потръгне. Гледам голяма част от коментарите са свикнали да са нещастни и да демотивират другите дори да пробват нещо, свързано с желанията им, защото нямало пари, тъпо било, всеки втори бил такъв и т.н. Моят съвет е да опиташ предпазливо, но непременно да опиташ, за да не се чудиш после какво е можело да стане. Казва ти го човек, който на дърти години се записа в СУ да учи най-малоумната филология на света. Беше ми интересно и си го изкарах за личен кеф. Дали имаше някаква практическа полза - не особено, но това си е по моя вина. Та, ако танците са твоето нещо, давай... просто с едно наум.

8.   Аз на твое място щях да си запазя спорта само за хоби. Първо, защото според мен е до време и второ защото е несигурен и труден бизнес. Нали знаеш, че когато си служител, си имаш сигурна отпуска и осигуровки, докато когато сам си си шеф не е така. Наистина има голяма конкуренция и ще ти е трудно да изградиш име и да пробиеш. Също така, когато решиш да ставаш майка, няма да можеш да работиш това доста време. Да си лидер на група не е работа за всеки. Да въртиш собствен бизнес още по-малко. Само 1 от 10 се задържа на пазара. Имам приятелка програмистка, която е много запалена по подобни спортове, но не си е и помисляла да ги превърне в професия. Съжалявам, ако те обезкуражавам, но отстрани така ми изглеждат нещата. Аз бих заложила на сигурното.

9.   Преди време ходих на салса. Всичките треньори си имаха професии и това им беше втора професия/хоби

10.   Давай, прави го!

11.   стой си в офиса и събота и неделя ходи на пилатес или каквото ти харесва. Това са физически професии и като станеш на 45 г примерно и нагоре ще останеш безработна. Тялото се уморява и ще имаш проблеми със стави и пр.

12.   Две неща:

1. Трудът ти не е висококвалифициран. Престани със самозаблудите. В противен случай вечно ще си незадоволена от живота. По-трудно е да се намери водопроводчик, отколкото такава като теб.

2. Човек винаги трябва да има нещо свое извън работата. Давай, опитай, започни... зумба, мумба, няма значение какви други педерастии. Просто започни. Няма нужда да напускаш... веднага.

13.   Помисли за работа като кинезитерапевт/ рехабилитатор. Пак ще можеш да извършваш нещо физическо и свързано с координацията на тялото ти, но със сигурност има търсене. Ако си добра, да не казвам, че ще имаш клиенти за два месеца напред.