Споделена история от На работното място

Помощ
Какво да работя като нямам никакви умения знанията са ми недостатъчни.
Работя като младши счетоводител,но нямам висше образование.
Обучават ме донякъде колегите,но и аз гледам да прочета някой наръчник.
Имам доста притеснения около семейния ми живот и постоянно това ми е в главата.Схватлива съм,но много разсеяна
Бях пила антидепресанти ама след предозиране спрях.
Пия от време на време глог,мента и валерияна.
Имам две години предишен опит като счетоводител ,но само фактури вкарвах ,но и там правих грешки.
На ново място съм сега,но колегите се дразнят от мен предполагам ,че им усложняваме работата вместо да улеснявам.
Отношението им не е толкова зле ама тежи
Усещам че съм виновна,но и аз съм безизходица.
Дали да не се самоубия и в къщи съм така креснат ми на мързела и започвам да рева и да се влача и тях дразня
Как се докарах дотук не знам
По принцип живея в изолация
Само аз ли съм си виновна или и самата среда го допринася

Коментари

1.   Самоубийството НЕ е решение. Има голяма вероятност да се провалиш и да останеш инвалид за цял живот.

Напърво време трябва да се отървеш от негативните мисли и себебичуването. Всеки ден отделяй малко време (ако ще да са десет минути) за себе си. Застани пред огледалото и кажи, че се обичаш. Кажи си хубави неща. Няма как да работиш пълноценно с ниско самочувствие.

Сутринта като станеш излез на балкона и вдишай чист въздуй. Пожелай си сама хубав ден! Вечер като лягаш преди да заспиш целуни себе си за лека нощ!

Запомни: Всеки има проблеми. Всеки прави грешки. Ние сме хора, не сме машини. Прости си, че не си идеална! Застани до себе си и си признай, че си в сложна ситуация, дай си кураж и си обещай че всичко ще е наред!

/Azrael (Memento Mori)/

2.   Хич да не ти пука!

3.   Най-малкото запише на курс за счетоводител, ако в бъдеще искаш с това да се занимаваш, вземи си учебните по счетоводство, прочети законите и счетоводните стандарти, но започни от учебниците и при възможност запише на курс за счетоводители. Учебниците с автор проф. Иван Душанов са едни от най-добрите. Ако не се постараеш, няма как да научиш счетоводството само от колегите и те с правото се дразнят. Трябва да имаш желание да се развиваш в тази област и при възможност да запишеш да учиш счетоводство като висше образование. Всеки си има семейни проблеми, но това не е оправдание да не положиш труд да научиш нещо, в което искаш да се развиваш. Ако не искаш да се развиваш като счетоводител, защото счетоводител в БГ е неблагодарна работа в повечето случаи, собственика гледа на счетоводителя като разход, за който колкото може по-малко да плаща. Горе главата, ако имаш желание, воля и положиш труд, ще се справиш във всяко начинание, но не можеш да разчиташ на колегите единствено те да те научат. Теорията и практиката в счетоводството вървят ръка за ръка, като естествено превес е практиката.

4.   В днешно време, с интернет, едва ли има нещо, което да не може да се научи онлайн. Едва ли няма и курсове по счетоводство, частни уроци ако щеш. Ти по някакъв начин по-скоро търсиш причина сама да си кажеш "ето не става, безизходица е".

Явно имаш някакъв психичен проблем, а това за счетоводството е само върха на айсберга. Сама казваш, че си вземала антидепресанти. Разкажи ни повече, при какъв специалист си ходила, какво са ти препоръчвали, какво е проработило, какво не. Говориш за семеен живот, както и че живееш в изолация. Имаш ли връзка, деца, сподели повече.

Но каквото и да е, най-простичкия съвет - започнеш ли да се притесняваш, просто си пусни някакви видео уроци или каквото има на тема счетоводство и гледай те да те погълнат, за да не мислиш за другите си притеснения. Въобще мисли на тема как надграждаш знанията си и как ставаш малко по малко все по-полезна на работа, отколкото обратното.