Споделена история от На работното място

Мога ли да си намеря някъде стаж с обучение за уеб-дизайнер или графичен?
Нямам завършени курсове, само започнати, но от суха теория и четене не запомням нищо. Всичко запомням, и то бързо само с практика. Разглеждах разни обяви в джобса, но търсят хора, които вече знаят доста, а аз все още не съм от тях, уви.

Коментари

1.   Няма да кажа, че е невъзможно, но е малко вероятно. Би и споделил, към какво точно си се насочил, защото "уеб дизайнер" и "графичен дизайнер", са много общи неща и за много хора, значат различни работи? Искам информацията, за да мога да те насоча по-добре!

Грешката ти е, че не правиш собствени проекти, за да си затвърди знанията и да си развиеш разбирането.

2.   Свържи се с такива фирми и попитай дали са склонни да те наемат да се обучаваш. Ако не попиташ, как ще получиш?

3.   Направи си портфолио и кандидатствай за работа. Изискванията за дадена позиция винаги са големи, но се канят на интервю дори и хората, които ги покриват на минимално ниво.

4.   А защо да не си практикуваш и сам/а? Ако искаш потвърджение/забележки/съвети, има доста групи из нет пространството, където можеш да качваш свои неща и да се коментират.
Доколкото разбирам от "Всичко запомням, и то бързо само с практика" учиш техника, без да влагаш собствена креативност.
При мен беше обратно, много креативност, малко техника макар, че рисувам например откак се помня.
Но пък аз комбинирах с илюстрации 3 Д което ми беше проблем, нямам пространствено мислене. За това започнах да практикувам като учех от видеота :))) и се научих, докато копирах (само с визуализация от видеото) съвсем базикови елементи, в които обаче включвах/вплитах т.н. още няколко от собствената ми фантазия и това в 3 Д.
Има сайтове, където можеш да се регистрираш, направиш свой виртуален магазин (напълно безплатно) предлагаш свои дизайни. За всичко се грижат от сайта- връзка с клиента, изпълнение на продукта ти, продажбата му т н. като ти вземаш 15 % но имай в предвид, че твоята работа е да твориш и качваш в магазина, без да се занимаваш нататък с нищо повече. Цената я определят те, но ти ако смяташ, можеш да сложиш екстра, която ще е върху тези 15 %. Така обаче, ще оскъпиш и не е добра идея поне за начинаещ. Дори да не си направиш магазин, можеш поне да се регистрираш и разглеждаш дизайни на други, да правиш свои и да ги "спасяваш" (прибираш) за после т.н проучи си.
За начинаещи с креативно мисле е много добра опция.