Споделена история от На работното място

Допускате ли грешки на работното място и какво се случва след това
Здравейте,
Мисля че темата на заглавието казва всичко. Интересно ми е дали само на мен ми се случват някои неща. Дали аз съм прекалено чувствителна и приемам всичко.
Работя в администрацията на една фирма. Старая се да не допускам никакви грешки, понеже шефът е доста сприхав. При нас често се случва да получим сгрешени документи, фактури с по-висока или по-ниска стойност. Или документи, които не са за нас. Когато се свържа със съответмата фирма да ги уведомя за грешката сякаш не им пука много, не се притесняват от гнева на шефовете. При мен е обратното. Наскоро се случи да фактурирам по-висока стгойност от посочената от клиента. При което започнаха викове, заплахи - "Като не се справяш стой си вкъщи" "Не искам никакви грешки" и тн. Че съм виновна, виновна съм. Но такива грешки допускам веднъж на няколко месеца. Не съм го приела чак толкова на вътре, спя си, хране се, но все пак ми е гадно. Ако до преди гледах всичко по 5 пъти, сега го гледам по 10. Най-вероятно следващия път ще ме изтири позорно. Заплатата ми е стандартна за длъжността - 1300.
От доста време искам да напусна, но сега наистина сякаш започва да ми кипва. Но се чудя навсякъде ли е така. По професия съм учител и се колебая за бъдещето в професионално отношение. Най-ме е страх да не попадна в подобна ситуация в друга фирма. Ще се радвам да споделите мнението си. Как е ситуацията в други фирми в същия бранш Администрация. Благодаря!

Коментари

1.   Доста добър въпрос задаваш! Навсякъде когато се прави грешка, те гледат като извън земно, за коментарите след това да не говорим. И аз съм с учителска професия и работя другя, започвам да се замислям дали да не сменя дейността. А истината е, че който не работи не греши и няма безгрешни хора. Горе главата

2.   Всеки, който работи - допуска и грешки!
Това е нормално и естествено.

Аз лично съм забелязал, че най-големите проблеми възникват, когато някой ти каже - няма проблем!

Аз работя на компютър - операторска, изчислителна и анализаторска дейност.

За да не греша (или поне това да става много рядко) проверявам всичко много внимателно по 2 или 3 пъти.

Аз също съм чувствителен човек и много преживявам, ако шефката ми се скара или развика(което се случва много рядко), но се старая да го забравя възможно най-бързо.

Опитай да поговориш със шефа си, при подходящ случай - в спокойна обстановка, и му обясни, че се стараеш много, проверяваш всичко по няколко пъти, и си много внимателна, и не искаш да допускаш грешки! Кажи му, че си много чувствителна и го помоли да не ти вика, и да не се кара при грешка от твоя страна!
(Нищо не губиш, а може само да спечелиш)

Аз съм работил и под напрежение, когато всички бързат и чакат мен, но тогава се допускат много грешки. Затова се старая така да организирам работата си, че никога да не ми е натоварено и припряно!

Поздави! - мъж над 50г.

3.   Всеки допуска, хора сме. Няма безгрешни. Трябва повече гледане. Аз често допускам грешки в компютърни програми с които работим.
И други неща също ми се е случвало да объркам, да са в повече.

4.   Прочети за Стокхолмския синдром

5.   Тоя бастун няма право да ти вика. У тях може да вика на жена си, ти си му колежка не жена. Постави го на място с тези думи. А грешки допускаме всички.

Човешко е да грешиш, божествено е да прощаваш.

Чингис Хан-Скандинавеца

6.   На всеки се случва а греши, важното е да не го приемаш навътре. А на шефа въобще не му обръщай внимание, на бас, че и той прави грешки и то много по-сериозни от твоите.