Споделена история от На работното място

Защо някои жени още имат стари очаквания?
Пиша тази тема за нещо, което все още не разбирам. Има все още жени, които не мисля, че са брутални златотърсачки, но очакват мъжа да им плаща много от нещата и да се придържа към старите норми. Добре, но в същото време говорим постоянно за права на жените, правото на жените да работят, каквото и мъжете работят, да изкарват толкова пари, колкото мъжете изкарват. Аз лично работя в ИТ сферата, която дори се приема за мъжка професия, а има немалко жени в моята компания. Голяма част от тях изкарват повече пари от мен. Част от причината и аз да получавам 3000 лева, а не 4000 и нагоре е, че жените са навлезли яко на пазара. Проста икономика е, че като има повече предлагане от ИТ работници, ще има по-ниски заплати, защото работодателите имат избор от повече работници. Тоест, моята заплата се подбива от факта, че се конкурирам и с жени. С какво право тогава някои жени може да очакват от мен редовно да плащам сметки по ресторанти, излизания, да не говорим за нещо по-скъпо?

Моето мнение е, че като имаш права, имаш и отговорности. Не може да искаш правото да работиш високо платени професии и после да бягаш от отговорност и да не делиш разходите с мъжа си. Тук не говоря за жени, които имат деца или са в майчинство, там е разбираемо, че мъжът ще поеме голямата част от разходите. Дори някоя жена примерно да избере да е домакиня и да не работи или да работи по-свободна и по-ниско платена работа, тя пак трябва да се съобрази с факта, че ние мъжете се конкурираме и с други жени в нашата професия, което ни подбива заплатата и ни затруднява да поемаме голяма част от разходите.

Коментари

51-65 от 65

53.   За съжаление в нашата държава добре платените професии са малко и само в няколко града на страната. В провинцията и да има - е тежък физически труд обичайно. Може би това се визира със заплащането. И аз напълно го вярвам. Едва ли някой ще се откаже да вземе по-висока заплата, просто няма избор. А без някои професии държава няма. Трагедия е.

Но авторът на темата друго имаше предвид - защо и при по-високо заплащане жените пак чакат на мъжа за всичко. Дори не предлагат да си поемат своето, или да почерпят и те. И е прав, защото дори да се задълбочат нещата, явно пак ще чакат за всичко. А ако в един момент той няма? И висока заплата пак не е винаги критерий за нещо, защото с един наем или ипотека може и по-зле да живееш от тези с минималната. Но явно се дразни, че жените като чуят програмист, не се интересуват от друго.

Лошото е, че като много мъже той си мълчи, трупа гняв и после напада "жените". А не може така да се поставя под един знаменател по пол, сякаш ги познаваш всичките. Комуникацията за много хора явно е голям проблем. И парите са някаква страшно секретна и неудобна тема, дори в двойка. Значи, можем да споделяме леглото, но си мълчим и чакаме на другия да се сеща за бюджета. А е можело просто като двама зрели индивиди да се разберат, без да се стига до "златотърсачки" и "стиснати".

54.   Защо ходите на ресторант, отидете на кафе, всеки да се храни вкъщи.
Жената ли държи на ресторанта? Там цените са много надути, според мен жената също трябва да плаща от време на време.
Може би трябва да си търсиш жена на минимална заплата. Все пак е прието мъж да плаща сметката.

55.   Автора е прав за понижаването на заплащането, тъй като и жените се конкурират на пазара на труда с мъжете.

Много хора забравят нещо много важно. Повечето жени например, в ИТ сектора не стават за чеп за зеле. Това е факт, не е мое лично мнение. Имаш неофициални квоти, мъжко подаяние, което се дава на жените в доста професии. Доктори, програмисти, инженери и т. н.
Ако трябва да го ударим на чист капиталзъм, огромна част от жените трябва да останат на улицата. 30 процента от учителите не ти трябват, до 50 процента от полицаите не са ти нужни, ако се въведат онлайн услуги, сигурно около 60-70 проента от държавните чиновници трябва да си заминат.
Жените не разбират, че ако наистина мъжете спрят да ги хранят, като им предоставят лесни работни места, които са безполезни, поне едно 30 процента от жените ще трябва да отидат на магистралата.
Това е много политически некоректно мнение, но всеки мъж и всяка жена, които са утвърдени професионалисти в своята област много добре го разбират.
Проблемът е там, че мноо жени това не го разбират, повечето мъже от друга страна го знаят. В момента, в който настъпи брутална криза повечето жени ще останат без работа, защото мъжете няма да могат да ги изхранват недиректно.
Дадох пример с учителите. Повечето са жени. Извинявайте, но наистина нямаме нужда от 30 процента от тях. Много мъже и жен трябва да работят, за да осигурят тези безполезни работни места. В полиията е същото, в общинските бюра е същото.
Спокойно, авторе. Винаги има процес на нормализация. Пазарът на женската вагина е доста труден за много мъже, но ще настъпи нормализация в следващите 2-3 години. Много жени ще разберат, че ако не е непрекъснатото подаяние, което получават, заради културните нормир много от тях ще останат на улицата.

Унищожителя на феминистките

56.   55, до няколко години IT секторът ще премине през много сериозна корекция. Коментарът ти е много глупав от гледна точка на това, че слагаш под един знаменател жени, които са ивестирали в това като първа професия, и тези от БГ мама, които просто са изкарали по някой курс, докато са били в майчинство. Колкото до общинските и др. администрации - щатът е раздут, но и доста мъже работят там, просто на гишетата отпред виждаш жени. МВР също е с доста раздут щат, а пък там жените са рядкост, интелектът у служителите - също. Ако като малък вместо майка ти да ти бърше задника, се беше реализирала, вероятно щеше да видиш, че нещата могат да бъдат и други. Един анализ по Фройд показва дълбокото презрение, което изпитваш към собствената си майка, и пренасяш към останалите жени.

57.   До 56ти

"Ама че си глупава" Ало Ало. Казвам го на шега разбира се.

Никъде не казах, че това важи за всички жени, но е факт, че ако трябва да заложи на чист капитализъм много по-голям брой жени от мъжете, ще трябва да си загубят работата.

И не ми цетирай Фройд. Психологията е като цяло псевдонаука.

58.   56 като се правиш на много ентелегентна с тоя Фройд знаеш ли, че точно той е казал, че жените завиждат на мъжете за пениса и тестисите им и от това им идва цялата злоба към тях? Можеш сама да си изровиш точния му цитат, ако ти стиска, ама едва ли...

59.   До 58ти.

Не само това, но много жени не могат да приемат, че без мъжете да си свършат работата, нашето общество отива на кино.
Ако 30% от най-продуктивните жени спрат да работят, ще е трудно, но ако 30% от най-продуктивни мъже спрат да работят, държавата ще се срине за 1 година, ако не и по-малко.
Идва Видовден дами. С този изкуствен интелект далеч повече жени, от колкото мъже ще си изгубят работата.

60.   Когато жените станаха 100% равни по закон видяхме резултата.

Къде е женският Айнщайн, Тесла?
Къде са им философските? Къде са им световно известните готвачки? Къде са им изобретенията?

Получиха възможност и избраха други неща:

- безсмислени специалности в университетите
- убиха десетки милиони бебета и бялата раса и държави изчезват.
- за всичко обвиняват мъжете, въпреки че реално имат МНОГО повече права и привилегии
- масово по света жените гласуват за комунисти, крайно леви либерали граничещи с фашизъм и прочее.
- над 50% разводи и масова полигамия, нула морал
- и зад всяка извършена глупост или някой друг е виновен или или са "оправдани" поради ред други измислени причини

Има и още мн, мн тва са основните неща, не е малко май а?

61.   до 60ти

"Къде е женският Айнщайн, Тесла?
Къде са им философските? Къде са им световно известните готвачки? Къде са им изобретенията? "

Никога няма да има такива. Отговорих на въпроса ти.

Унищожителят на феминистките

62.   52 Не ми е позната, а е акушерката, която получи престижна награда в Англия. Даваха я по новините. Да, редно е да се заинтересува човек какво е заплащането. Идеята ми е че тук стойностни хора мизеруват, а на запад ги оценяват. Не може човек да се обвинява че не е учил, след като е и просто няма реализация. Една жена учила 4 години за акушерка ще взима най-много 800 лева, ще е недооценена и естествено че ще разчита на -помощ от родители, мъж. Няма как да гледа семейство с тези пари. Защо не е учила друго, не може всички да са бизнесмени, предприемачи и биткойн милионери, нали?

63.   А защо мъжете имат стари очаквания и смятат, че жената хем трябва да работи, хем цялото домакинство и 90% от грижата за децата са само нейно задължение?

64.   Всъщност, много се радвам, че има такива женомразци и хора с остарели разбирания. Като жена много често при първа среща ме подценяват, защото си мислят, че съм като повечето безпомощни жени, което води до негативни последици за ответната страна.

Една жена може да бъде всичко, което пожелае, стига обаче да го допусне в съзнанието си. Ако не го допуска, проблемът си е неин. Както коментирах по-горе, получаваме равни възможности. Номер 62, в някои държави са по-добре платени едни професии, например в Китай е добре платено да си преводач от английски, защото само 1% от населението владее този език, а в България такива с лопата да ги ринеш.

Човек трябва да съобразява много неща, за да има добри доходи, и не може все държавата или нещо друго да му е виновно. Като не му харесва, мести се, но да не мрънка. И не всички са бизнесмени или от изброените от теб професии, има достатъчно други високо платени възможности за една жена. Друг е въпросът, ако си със съзнанието, че ти не си способен и само мъжете могат. Като ти се живее така, живей, просто не си права.

65.   Виж какво, авторе, мъжът ми преди да ми стане мъж сам заяви, че той настоява да плаща сметките на заведение и за него е под достойнството му жена да плати нейния дял, след като той я е поканил.
С предишните двама си деляхме сметките, понякога те черпеха, понякога аз, загубих по 3 години с всеки от тях, нямаха намерение да се женят. Ожениха се след 45 г.
Мъжът, който има сериозни намерения, държи да покаже грижа, мъжът който си търси временно забавление, дели сметките.
Да, сега често плащам дори повече от него, но съм омъжена от 22г. и имаме деца. Ние отдавна сме едно.

66.   Аз ще ти кажа, авторе, къде ги стяга чепикът такива като теб. Жената никога няма да приеме мъж под нейното ниво, независимо дали е еманципирана или не. Ще иска мъж на нейното ниво минимум. И понеже съвременните жени са образовани и работят, летвата е вдигната много нависоко и не всички мъже могат да я прескочат. Много остават под нея и почват да злобеят срещу жените, макар сами да са си виновни, защото са мързеливи или некадърни, но най-вече първото

67.   До 66ти

Не са мързеливи. Просто се краде от труда на много мъже по един недиректен начин, за да се дава на жените. За това много жени мислят, че изкараните пари от тях са възоснова на труда им, а всъщност е въз основа на квоти и мъжко подаяние.

Унищожителят на феминистите

51-65 от 65