Споделена история от На работното място

Не мога да намеря работа, която да ме удовлетворява и съм в дупка!
Постоянно съм в търсене на нова работа и постоянно се чувствам неудовлетворена от настоящата ми. Заплащането на повечето места е ниско, понякога направо мизерно. Не мога да водя нормален живот, не става дума за лукс, просто да си позволявам това онова. Всички началници искат да си надвишавам работните часове за месеца, гледат ме странно като казвам, че искам да си ползвам почивката, която ми се полага, примерно по КИК се работи 150 часа този месец, аз работя 180 (примерно) тъпо ми е, че моите приятели почиват по празници, събират се, правят си екскурзии, аз съм на работа, всичко става с пазарлъци и уговорки да бъда освободена на някакви празници или пък някой уикенд например. Познатите и приятелите ми, щом стане 18ч стават и се махат или затварят лаптопа и било квот било, ще го гледат утре. Аз до 20ч работя плътно с клиенти, даже понякога до 20:15-20 и после чистя. Т. е работното ми време е до 8, ама се очаква от мен да седя да чистя до 8:30- 9 и на другия ден се оглежда пода дали е чист и дали има някоя стъпка или петно! Сменила съм няколко работи и сякаш навсякъде е едно и също. Навсякъде се задържам около година и се махам. Виждам, че около мен хората също масово са неудовлетворени и изглеждат смачкани. Чувствам се в безизходица, като знам, че цял живот още ще е така. Тъпо ми е. Всеки изисква много неща, ама не дава пари за това. Като искам да си ползвам почивката и да работя 40-45ч седмично, не повече, се тълкува сякаш не съм заинтересована от работата и ми се намеква това. Съгласна съм да отделя от времето си да почистя след работа, дори без да ми се плати, но после като дойде време да си почивам да не бъда гледана накриво и сега кой щял да поеме моята смяна. Нямало достатъчно работа да наемат още един човек обаче. Това, което правя в момента на работа ми харесва, но ми харесва и като имам социален живот и се виждам с хора различни от колежките ми, смятам, че имам право на това. От известно време искам да се запиша на народни танци, часовете са вечер. Е как като шефката иска всяка вечер да съм на линия с 2 почивни дни само. Смените са по 10-11 часа, така че следва да почивам 3 дни, не 2! С пътуването отсъствам от нас по 13-14 часа, какво са 3 дни почивка? Но така са свикнали, служителите преди мен и те така са работили и сега очакват и аз да съм така! Не да ми се намеква, че не се интересувам от работата си. Докато съм там си върша задълженията както трябва. Просто не знам. Студентка съм, но с моята специалност заплатите са страшно ниски, макар да ми харесва, просто не виждам как мога да го работя това и да се чувствам добре, като заплатите в този сектор стигат само за оцеляване. Дори и наема няма да мога да си покрия. Карам курсове, давам пари, опитвам се да уча нови неща, но стандартът ми не се подобрява....

Коментари

1.   Истината е да си потърсиш работа в чужбина. В България не се цени труда на хората.

2.   Продължавай да търсиш и се махай възможно най-бързо. Като имаш обедна ставаш и си почиваш. Като свърши работното време, спираш работа.

3.   Като си се записвала в тази специалност, трябва да си знаела това: "с моята специалност заплатите са страшно ниски". Тогава защо отиде там? Избери си някоя по-платена област.

4.   Да не те плаша, но реалността е, че почти никои не си харесва работата.
Учи за нещо, което се правят пари.
Програмиране - курсове колкото щеш.

5.   Какво учиш?
Празниците плащат ли се повече?
Така е, защото ние им позволяваме да се държат така с нас.
Всичко стана много скъпо.

6.   Това е много точна тема. Много хора са неудовлетворени от това, което вършат. Сега си студентка и ги виждаш тези неща, а за напред, ако не намериш подходяща работа с 40-45 часова заетост за седмица, ще разбереш, че масово ни използват за евтина работна ръка. Едно е важно, не се отказвай от образованието си. След него търси магистратура в друга света. Трябва да имаш поне две професии в днешно време за да се оцелява. Ще преминеш през това и ще си намериш нормална работа, успех!

7.   Не знам, на какво точно се оплакваш, при положение, че на 99 процента от работните места, се работи 6 дни всяка седмица и често по 10 часа всеки ден. А пък сезонните работници по морето, работят ЦЕЛИ 4 месеца, БЕЗ нито 1 почивен ден и накрая вземат същите мизерни заплати, като ония, които са с 2 почивни дни седмично, къде е логиката, не знам... Но ти определено от мухата слон правиш, не ти стигат 2 почивни дни седмично, а какво да кажат останалите? !

8.   Чакай малко. На колко си години? Какъв стандарт, какви 5лв? Ако очакваш бързите пари за 1г да си купиш жилище и кола, забрави. Ще поработиш поне няколко години за тия неща. Особено след като твоята специалност не се търси. И защо я учиш тогава? Образованието е инвестиция, не забавление. Може да е и двете, но не винаги се случва така.
Бъди готова да поработиш за стандарта си.

9.   Аз съм мъж на 24 години с висше образование и взимам 800 лв, работя на три смени. Няма оправия в тая държава, единственото решение, което не съм пробвал, но най - вероятно ще пробвам, е чужбина. В България човешкият труд не се цени.

10.   Гледай да завършиш, вземи си дипломата и към Терминал 2

11.   Хората трябва да искат, добро възнаграждение за труда си и нормални часове работа.

12.   Съчувствам ти, авторе. Аз ходих извънредно на работа и не си писах часовете в присъствената форма, за да не набутвам компанията. Наивен съм бил, защото за награда получих побой от един циганин, там 90 % от по-ниските позиции се наемаха цигани. Резултата на моята наивност, че съм си давал душата за компанията е 3 години легло, физически и психически травми. Да не забравя, че колегите, на които си помагал скъсват контакт с теб.

13.   Работа на половин раб. ден си търси. Без това заплатата ти е ниска, времето повече т. н
Така поне ще имаш и време и по- нормална за 1/2 ден. А можеш да си търсиш после и допълнително нещо почасова или за уикенди, както прецениш, но със сигурност ще изкарваш повече и ще имаш повече свободно време.

14.   До седем,
Това, че много хора живеят зле означава ли, че трябва да се примирят, да го приемат и да очакват всички да са като тях?
Защо да преувеличава?

15.   Истината в момента е в IT сферата, то за това последните години масово се преквалифицираха, изкараха по една академийка и сега си живеят животеца 1600-2000 лева стартови и след 4-5 години по 4к, че и нагоре зависи колко опит имаш вече.

Гледай на къде духа вятъра и там се насочвай. Познавам вече няколко човека, който цял живот не са докосвали компютър, от тея по-младите дето са на телефоните само, а сега се преквалифицираха изкараха си курсовете и ги наеха на работа като програмисти и си взимат супер пари.

Единственото което ти трябва е логическо мислене, алгоритмично мислене. Другото просто е синтаксиса на дадения програмен език.

16.   Мдаа, програмистите са много вървежни. Само дето ИИ-то ще им изяде хляба първо на тях. Който натрупал досега, натрупал. А и държава не просперира с програмисти, ами с производство.

17.   Аз за това си работя в чужбина. И си плащам данъците в чужбина. Жалко е, че хората в България като цяло нямат желание да е се промени нещо освен на приказки.