Споделена история от На работното място

Липса на болничен
Здравейте,

в понеделник сутринта имах бъбречна криза. От спешното не ми дадоха болничен, само ми биха инжекция, която обезболи болките за два часа. Проблемът е, че беше 4 часа сутринта и и мина действието докато личната ми беше на смяна. После започнаха отново силните болки и не можах да отида до личната. Тоест нямам болничен за понеделник. Отидох на преглед при лекарка, която няма право да издава болнични. Толкова ме болеше, че въобще не мислех за болнични. Проблемът е, че във фирмата в която работя ми искат болничен за този ден, а аз нямам. Бях препратена за да се изключи диагноза апандисит в друга болница и там искат утре да разбиват тези камъни. Вече ще искам болнични. Въпросът е какво да правя понеделника, имам още 3 дни платена отпуска, обаче трябва предварително да се заяви. Не знам как някой може да мисли трезво при болки от бъбречна криза. Наистина нямах сили да стигна до личната след като ми биха обезболяващата инжекция, бях изморена от болките, които изтърпях и едва мърдах. Моля за съвет!

Коментари

1.   Ами обясни им ситуацията, все пак сме хора и трябва да те разберат!

Ако толкова искат да го оправдаят документално - да ти пуснат един ден неплатен отпуск - за въпросния ден!

2.   В такива случаи, се свързваш по телефона и казваш за какво става въпрос. Няма нужда да ходиш като не можеш да мръднеш. Ако в такъв случай не можеш да разчиташ на ЛЛ, в края на годината можеш да го смениш.
ПП При бъбречна криза пиеш много вода, за да излъчиш песъчинките.