Споделена история от На работното място

Полиция, армия или...
Здравейте, аз съм момиче на 23, до сега съм работила само на едно място (и все още работя), но напоследък започва нещо да ме гложди, че нищо не постигам. Добре се справям с работата си, взимам и хубава заплата, но работата не е нищо особено и не ме удовлетворява, а аз искам да се реализирам в нещо по-специално.
В момента разглеждам 2 опции: армия или полиция. Ако реша да е армията, тя ми е в кърпа вързана, понеже баща ми ще помогне и познава точните хора, докато в полицията не познавам никого и съм чувала, че работите там стават с връзки и/или пари под масата, което мен малко ме притеснява, а това май повече ме влече.
Моля да споделите мнението си относно двете професии, кое е по-добре, как стоят нещата за работата на един полицай, време, заплата, развитие тн.
Благодаря!

Коментари

2.   Заплатата като ушак не те бърка много, много тя е само бонус, понеже като станеш корумпирана ще взимаш много пари така че действай. От подкупи може пре спокойно да си изкарваш 5-цифрени суми всеки месец. Успех

3.   Полиция.

В армията в момента се записват само самоубийци. Даже в приятели във Фейсбук имам една такава. Ходи си на ски, по купони, качва сториха и си живее все едно на 1000 километра не се води война.

Полицията е по-спокойно работа, взимаш си заплатата, рядко има излишни рискове и напрежение.

.. и за двете се учи и има физ. подготовка. Не знам защо мислиш, че може да почнеш от утре едва ли не. Поне 3-4 години учене те чакат.

Т. Т.

4.   Аз като гражданин на тази държава не искам в армията да има жени. И не искам с това ми мнение да те надъхвам да ходиш там да ми се доказваш. Това е абсурдно. В полицията по може, стига да не са твърде много. Това е моето мнение. Иначе сигурно ще те приемат, сега е модерно така.

5.   Ако искаш да провалиш живота си.... Това е пътя! Полицай съм и ти гарантирам, че няма място в държавата където да са събрани толкова идиоти на едно място! Отделно, че като жена ще ти се наложи да преспиш с някои началници и постоянно други колеги ще искат същото!
Относно работата... Занимаваш се по цял ден с отпадъка на обществото...

6.   Номер 5, ще си полицай, когато аз стана космонавт! След като не те кефи професията защо си станал полицай (НЕ СИ ПОЛИЦАЙ В НИКОЙ СЛУЧАЙ) и защо не се махнеш от системата? В полицията е къде-къде по-трудно отколкото в армията! Полицай си в някой друг живот!

Гаро

7.   Не знам кое е по-лошо Армия/Полиция или Онлифенс

Вие младите момичета съвсем сте мръднали

8.   Коментар 5 е абсолютно вереб, ако татко удари едно рамо да си офицер в армията да седиш зад бюро няма да ти е зле, защото така или иначе нито в полицията нито в армията може нещо да промениш.

9.   А да постигнеш нещо сама в живота не искаш ли? Или викаш - да си върви заплатата и стажа на държавна работа, пък другото няма значение

10.   От номер 5 до номер 6!
Защото умнико, когато започнеш работа в мвр подписваш договор - сержантите 5г, а офицерите 10г. Ако напуснеш преди този срок или те уволнят плащаш стабилни неустойки в зависимост колко остава от изтичането на срока!
Полицията е пълен хаос в момента! Заплатата бива, но трябва да направиш много компромиси с много неща, едва ли ще се пенсионирам тук!

11.   №5 - подкрепям те.
№8 - офицер в армията и с тате генерал не можеш станеш, поне не веднага. Има поне 4 г. учене и подписване на договор за 10 г.
За войник/сержант - 5 г. и ако напуснеш преди това неустойка.
до момичето - авторката - знаеш ли какво правят различните родове войски? Ако ти върви математиката може да станеш артилерист. Всеки войник следва да има 2-3 специалности, едно време им викаха ВОС и основната беше автоматчик, ама в днешно време войната се води с техника, а от войник, който убива противника с автомат почти няма нужда. над 50% от жертвите в днешните войни се падат на артилерията и по-тежките оръжия. Навсякъде се работи в екип, да речем трима души на ПТУР (протитанкови управлеми ракети). Всъщност си има обяви за длъжности и оттам може да си избереш, горе-долу е обяснено какво се прави и какво се иска.

12.   Ами дето казаха и тати да те уреди за армията, освен ако не спиш с някой от по-горните постове, без учене повече от редник няма да си. А ако си мислиш, че ежедневието им е точно като подготовка за война, ами …
Бившият ми е в армията, седеше само заради парите. Не понасяше цялата организация, по цял ден бяха буквално общарчета.

13.   Работил съм и на двете места.
В армията е много по-добре от полицията.
Няма напрежение, отношенията между колегите са по-добри.
В полицията вече е съвсем различно - разправяш се с роми, наркомани и всякаква измет.