Споделена история от На работното място

Грешки в работата
Здравейте! Питането ми е малко тъпо - могат ли да ме съкратят от работа, месец и малко след като съм почнал, понеже съм допуснал леки неточности в работата? По принцип съм страшен песимист, винаги съм подготвен за най-лошото, та следното ме интересува: Понеже работя в аптека, а на 2 пъти идва близък на моя шеф, и едно от нещата, което търси, не го намирам. А то ни се води, впоследствие го откривам, обаче е късно, човекът си е тръгнал. Засега се разбирам прекрасно с колегите, постепенно навлизам в нещата, сигурно питането ми даже ще се стори на много хора абсурдно...

Коментари

1.   Щом е минало толкова време и нищо не са ти казали, няма от какво да се притесняваш. А и какво биха могли да ти кажат, ти не си гугъл, че да намираш всичко и веднага. Впрочем, даже той не може така.

В днешно време, специално за работа, всичко е въпрос на късмет. Ако попаднеш на идиоти, няма как да си добре. Ако пък си в добър колектив и с адекватни шефове, каквото и да стане, ще го минете заедно.

Успехи и горе главата, ще се справиш! :)

2.   Нов сте, такъв тип грешки не са фатални. Виж, ако в аптеката объркат лекарството, което търся, тогава бих направила проблем. Все пак става дума за лекарства, а не за бонбони.

3.   Искаи му телефонен номер, пращаш смс, че си открил лекарството, когато може да дойде да го вземе, това е решението.