Споделена история от На работното място

Как се справяте
Как се справяте с работата си, харесва ли ви?
Каква работа бихте желали да работите?
Депресира ли ви това, че постоянно трябва да работим и да нямаме време за нищо, какво можем да работим, за да сме по свободни? Често и заплатата е много ниска и не стига за цял месец.

Коментари

1.   Аз съм доволен от това, което работя.
Като ученик/студен - това ми беше хоби, сега ми е професия. Справям се чудесно, плащат ми добре, изобщо - като цяло в професията се справям много добре. Разбира се - и аз си имам проблеми, но от друго естество.

2.   Честно казано - не знам как се справям.

Харесвам работата си, но не се чувствам продуктивен в нея, защото докато съм на работа все мисля как да изкарам допълнителни пари, тъй като заплащането е ниска. Получавам около 1200 лева чисто и то на позиция, изискваща висше образование и допълнителна квалификация. Обидно ми е, но алтернативата е или това и да мисля как да изкарвам допълнително пари след работа или да сменя тотално сферата. Още не знам какво да правя. Иска ми се да получавам едно адекватно заплащане и да имам чисто душевното спокойствие да си върша съвестно работата и да се наслаждавам на живота. Burn out-вам през няколко месеца и това повлия негативно на връзката ми и отношенията с околните. Нямам проблем с това, че трябва постоянно да се работи, имам проблем, че не мога да си позволя нормален живот със заплатата. И нямам предвид луксозен живот, а визирам това да не дебна промоции и да не се чудя кой кашкавал е по-евтин. Искам да имам семейство, искам да имам дете, но 1200 лева едвам ме оправят мен, камо ли жена и дете. 6 години учене за 1200 лева.

3.   Ако не ти харесва работното място - просто си задействай нещата за по-добре платено такова. Не е ракетно инженерство, все пак повече от половината работещи българи сме в чужбина.

4.   А ти какво точно работиш?

5.   Има много хора живеещи в гората или на палатки дето не дават пари за нищо. Отглеждат си храна и това е.

6.   Пазарувай стоки от лев и нещо, това е решението, бюджетен живот.

7.   Същото като 2 при мен. 1 към 1.

8.   За момента ми харесва. Работя два дни - два дни почивам. Макар да имам висше предпочитам да съм продавач. И заплатата ми е много добра, особено за половин месец, в който реално работя. Ако реша някой ден може и да мина на 5 дневна работа пред компютър

9.   Мразя моята и възнамерявам да я нспусна. Мениджър съм в частна фирма, но не ми понася стреса. Вече 17 години работя това, но обстоятелствата в икономиката драстично се промениха.
Обмислям да емигрирам в чужбина и вече си търся работа там.