Споделена история от На работното място

Шефът ми ми говори понякога на бе
Напоследък много ме мъчи едно нещо. Шефът ми по принцип се държи добре с мен, но има нещо, което не ми дава мира и се чудя защо го прави? Понякога ми говори на "бе", но с лека усмивка. Онзи ден ме пита за една колежка дали е дошла на работа? Аз му казах, че е дошла, но той не я откри и ми каза:
- Няма я бе! - каза го с лека усмивка и леко, не ми се е карал нещо или да ми е викал. Това обаче много ме изнервя. Обикновено, когато иска нещо от мен все ми благодари и се държи добре, но това "бе" ме побърква направо и се чудя защо го прави? Не е, като забележка, а по скоро го казва по бебешки и на майтап обаче много ме дразни. Според вас какво иска да ми покаже с това?

Коментари

1.   Има хора, които така си говорят, така че не се филмирай!

Другият вариант е да го казва отвреме навреме на шега - и тогава няма какво да се задълбочаваш в това!

Въобще, защо се занимаваш да мислиш за дреболии?

В живота има толкова важни и съществени неща!

2.   Така си говори, а и те чувства по-близък/близка

3.   Ако не искаш да ти говори на бе му кажи, че желаеш да комуникирате професионално.
Според мен явно ти говори на бе, като си сгафил нещо или не си направил нещо, което той е очаквал да направиш.

4.   Някои шефове така си говорят, един шеф пък обича да крещи на работниците и те са изнервени.

5.   Веднага го съдѝ за харасемент!

6.   На твое място следващия път, когато ми каже това, ще избягав от работа за няколко часа, за да му покажа ясно, че не може да се държи по този начин