Споделена история от На работното място

Не мога да си намеря работа
Вече 1 година си търся работа, пускам си CV-то и никой не ми звъни.
Имам огромно желание да започна в читава фирма и дългосрочно да работя, но без никакъв резултат. Вече се отчайвам, че в България не се търсят ценни кадри. Работих в една фирма 8 години и тя фалира. Сега съм на 30 години и всички фирми гледат възрастта. Не знам какво да правя вече.

Коментари

1.   И при мен е така... лошото е че аз съм на 25г. и пак никой не звъни. Просто си имат техни хора.

2.   Ще ти дам няколко съвета, ако щеш ги следвай, но ти гарантирам, че ако ги следваш, ще си намериш работа.

1. Спри да мрънкаш и да мислиш негативно. Например вместо „Не мога да си намеря работа“ си повтаряй 100 пъти на ден „МОГА да си намеря работа“
2. Търси си рабора, за която реално си квалифициран. Ти си в перфектната възраст. Спри да делиш фирмите на „читави“ и „нечитави“ - важното е да търсят работници и да плащат някаква заплата. В момента не мисля, че би следвало да имаш каквито и да е претенции. Просто започни НЯКАКВА работа.
3. Бъди мобилен. Търси си работа и извън населеното си място, сезонна работа. Бъди готов дори да напуснеш страната, ако си намериш работа в чужбина. Не драматизирай и не генерализирай. Хората имат работа. Който търси, намира, но вземи и прецени реалистично качествата си.
4. Силно ти препоръчвам книгата „Излекувай живота си“ на Луиз Хей. Аз лично така се справих с подобна, а и по-лоша ситуация.

МИСЛИ ПОЗИТИВНО и бъди позитивен!
Бъди активен и не чакай като н. 1 да ти се обади някой, а ти се обаждай, ти „досаждай“ и се грижи за това д си намериш работа.

П. П. Задължително се регистрирай в бюрото по труда и ходи да ги „тормозиш“ всяка седмица. Може да изкочи нещо. Който търси, намира. Работа се търси, не се дава.

Успех!

3.   сега ще те нападнат, че си мързелив и не достатъчно активен

4.   здравей,
какво си завършил?
в голям град ли си? има ли такъв в близост до теб?
щом имаш образование - ще си намериш работа, въпрос на време е :)

не бъди много взискателен - намери работа с пари колкото да ти стигат, през същото време може да търсиш по-доходна :)

5.   в София живея, завършила съм икономика и в момента уча бизнесадминистрация дистанционно. Не съм взискателна искам да работя във фирма която е читава :)

6.   Благодаря да думите който ми казахте. Мисля позитивно и Аз ще си намеря работа :)

7.   Авторке, а аз искам да съм космонафт!

С две думи ти никаква квалификация и стаж нямаш, а само някаква диплома-парцал от НБУ-то сигурно.
Кажи - знаеш ли поне английски език, можеш ли да работиш с Visual Basic, с едно Powerpoint-че?
И сега „учила“ дистанционно.
Пълна загуба на време и пари. Седни си на задника и си потърси някаква работа. Хората от провинцията си намират, а ти - софиянката, не си намираш. Е, питай се защо.
Какво си работила до сега?
Какво можеш да ми предложиш на мен като работодател?

9.   В НБУ поне се изучават задължително български и чужди езици от всички студенти, за разлика от много други университети.

10.   В София има много работа, и аз да имах този късмет да живея в София. За жалост съм в тъпата провинция, едно, че е скука, друго, че заплатите са толкова ниски, че не стигат да изкараш месеца като нормален човек, говоря за този, който има работа. Останалите без работа се надяват на късмета и карат ден за ден със заеми.
Ходих да питам в моя град за едно работно място на място, а те направо ми се подиграха насреща - 150 лв заплата, на това място работят някакви току-що завършили момичета, неориентирани и без никакъв опит, бях там за 1 час и тогава напуснаха две момичета. После чух за фирмата, че редовно напускали момичетата, еми нормално, никой няма да кара смени по 12 ч, от които се заплащат само 6, а те осигуряват на 4 часа. Картинката е много зле, не виждам реализация в Бг при това положение.

11.   Не не си КОСМОНАВТ, а дървен философ!
Авторката НЕ Е ДЛЪЖНА да си пише св-то тук, щом не е споменала нищо за себе си, не значи, че няма опит и досега не е работила никъде/ Като почнете да се правите на интересни и всезнаещи направо ми се повръща от вас. Всеки над 20 години /повечето/ е чел статии как се провеждат интервюта, мислите ли, че жената НЕ Е ЧЕЛА и не знае как стоят нещата?

VP

12.   Жената си е седнала на задника и търси работа, чел ли си какво е писала изобщо?
Най-добре седни на твоя задник и провери в някой речник как се пише думата ''Космонавт'', а не се прави на интересен с въпроси ''Какво можеш да ми предложиш на мен като работодател? ''. Какво да предложи на неграмотен ''работодател''? И най- шокиращото е, че точно в провинцията безработицата е огромна и работа се намира много трудно.
Разбирам, че си около 15 години, но тук не мястото да изпъкнеш със информираност придобита от БиТиВи.

VP

13.   От Авторката:
ако беше прочел, по нагоре съм написала" Работих в една фирма 8 години и тя фалира". Това се води стаж господине.

Такава дума" диплома-парцал" никой не използва и няма значение в кои унивеситет си я взел след като си положил усилие, за да си вземеш изпитите. Факта, че ти я използваш говори за теб много. Нека се радваме и стимулираме хората, които си изкарват висше образование, предвид ниската образователна култура на по-голяма част от населението на България. Гледаш ли статистики на кое място е България по необразованост? Човек цял жовот се учи. Пожелавам ти да погледнеш първо в твоята паница и тогава да споделяш мнение. И бъди човек с главно "Ч". За всички е трудно и ти казвам, че ти трябва да си по-позитивен.

14.   Ела във Франция. Тук само езика да знаеш, работа под път и над път за хора като теб. Тук търсят качествени работници, колкото повече можеш да покажеш, толкова по-ценен ставаш. 1 папка грамоти, удостоверения, курсове (завършени), квалификации, препоръки от работодатели (от Франция) ти осигурява на 3500 евро в зависимост какво работиш.

Другият вариант е като сезонен работник (пак ти трябва френски за да оправиш документацията), за по над 1500 евро (там е колкото работиш - толкова получаваш)

15.   По-добре лично си носи биографията. Като ги пращаш по интернет не знаеш въобще дали някой ги чете. Просто там, където искаш да работиш отиваш и казваш, че си търсиш работа и проявяваш интерес към тяхната фирма. Оставяш си копие на сиви-то. Питаш кой се занимава с назначенията и след време му звъниш да питаш дали има нещо ново. Успех.