Споделена история от На работното място

Поредната промяна......дилема
Здравейте,
искам да споделя и моята история. Аз съм на 25 години. Последната една година за мен беше много трудна. Имах много подреден живот - дългогодишна връзка, дългогодишна работа на добра позиция и хубава заплата (като изключим изключително голямото натоварване и психическия тормоз налаган от работодателя), но в един момент и двете неща се изчерпаха и имах чувството че не вървя напред, а тъпча на едно място. Много неща преглъщах, много пъти премълчавах. Прииска ми се промяна! И ето една година след това аз съм с нова работа (два пъти по-ниска заплата, но поне се отнасят с мен като с човек) и с нова връзка (с много добър човек, който обаче не съм сигурна какви планове има за нас). Междувременно с бившия имах много проблеми, тормози ми непрекъснато, с бившата ми шефка също имах много проблеми като поисках да напусна. Всичко това ме срина психически. Чудех се многократно дали не съм избрала грешния пат и дали не съм направила грешка! В един момент исках малко спокойствие, за да реша какво да правя с живота си и да се опитам малко да го подредя. Не бих казала че подредих всичко, но в момента пред мен се отваря нова възможност и не знам какво да правя. Дали да рискувам отново (или ще сбъркам отново ако го направя). Предлагат ми отговорна управленческа позиция в офис открит в моя град в който ще работя сама, но преди това трябва да премина обучение няколко месеца със заплата като на настоящата работа, но в чужд град. Предложението идва от мои роднини. Това на което биха могли да ме научат, никой в бранша не би се наел да го направи и да си даде занаята. В случая има както плюсове, така и минуси. Мисля го вече седмица и не знам какъв отговор да дам! Дали да предприема поредната промяна в живота си? Дали ще е за добро? Дали няма да съжалявам след това? Дали няма да направя грешка? Интересно ми е вие какъв съвет бихте ми дали.....

Коментари

1.   Ааа, искаш да обвиниш нас, ако след това нещо не се получи. :D

Трябва да решиш сама. Хвърли ези-тура. В момента, когато монетата се върти във въздуха, ти вече ще знаеш какво искаш да се падне.

2.   Първо трябва да прецениш дали си готова да се местиш от град в град; дали тази работа ще ти допадне и дали ще имаш сигурност.

3.   Аз по принцип съм малко скептичен към това да работя с роднини или приятели косвено или пряко. Причините са свързани най-вече с това, че работата може да повлияе лошо на роднинските/приятелските отношения. Например ако не са доволни от работата ти или ако ти не си доволна от тяхното отношение, условия или философия какво правим? Особено ако много неща се натрупат във времето и изведнъж не издържиш и избухнеш. Или ако решат, че трябва да правиш някакви компромиси, само защото си им роднина, пък на тебе не ти оттърва. Ако нещата не потръгнат, може ти да излезеш виновна и т. н. и т. н. мога да продължавам до утре, но мисля, че разбра какво имам предвид. На края да не стане да останеш без работа и без част от родинините си, които пък могат да настроят и други роднини и приятели. Не казвам, че тези сценарии са задължителни, но не е лошо да ги имаш предвид като възможни при вземането на решение.