Споделена история от Секс и интимност

Важни ли са свирките?
Здравейте! Аз съм на 16, а гаджето ми на 19. Правим секс от скоро. Той ми беше първия. Имам въпрос относно свирките. Изглежда ми много гнусно, не искам да го правя, с гаджето ми дори не говорим затова, никога не ми е бутал главата, намеквал или така нататък, обаче аз знам че на мъжете много им харесва... кажете ми важна ли е свирката в една връзка, и трябва ли дори след време да започна да му правя??

Коментари

51-100 от 144

51.   От 46/48 - 49, имах предвид, че от 16 години правя френска любов по принцип, а с моя мъж сме заедно от 5 години. Няколко пъти се е случвало да ме докара до оргазъм по този начин, но само толкова. Не го влече особено, а и му трябва доста време и затова и не се натискам особено, а и с годините се научих да свършвам вагинално. И това е добре, защото повечето мъже и толкова не правят, но това е моят опит, радвам се, че всъщност не е меродавен.
Докато съм имала приятел, който си личеше, че полудява, докато ми прави и свършвах за минутки. Дай Боже на всяка жена :)

52.   Всичко е въпрос на нагласа.
Ако тръгнеш със следната: "много е гадно. Никога няма да го направя" нищо няма да стане.
Просто го карай спокойно и всичко е наред. И да те са важни ако искаш партньора ти да изпита пълно удовлетворение.

53.   Ей:))))Вие сте луди!
Когато хората имат пълноценен сексуален живот ОГРАНИЧЕНИЯ НЯМА!
Бих направила всичко за мъжът до себе си и на челна стойка ще застана, ако трябва, фактът, че това го възбужда, възбужда и мен. Никога няма да е истинско, ако се прави по задължение или без желание, Винаги си личи.
Целта на секса не са само деца, а да направиш човека до себе си щастлив! Нали това е идеята -да бъдем щастливи.

54.   Номер 30 съм.
Докато се дърпах, сега пък толкова започна да ми харесва да му правя свирки, че мога да кажа, че вече обожавам да му правя. Често през деня си мисля за това и даже изтръпвам от вълнение. Едва изтрайвам до вечерта, когато бързам да се преготвя и го чакам с нетърпение. Започвам го със страстни целувки от горе до долу... И той ми казва, че съм станала ненаситна и мнооого лакома.. малееее колко ми е хубаво. Направо получавам оргазъм и токови импулси от кръста надолу чак до пръстите на краката от удоволствие. Мисля си, че това е нищо от това, което мога да направя за него, за да му е хубаво... и направо полудявам.

55.   Ами успял е да те изманипулира, че чак ти си си внушила, че ти харесва- това българските жени са много ограничени и лесно се манипулират-затова се славим в цяла Европа с курвалъка си, а нашите мъже са най-привилегированите

56.   Какви генерални заключения само.... Това, че една жена се старае да задоволи съпруга си сексуално(в случая орално) едва ли я прави ограничена, а пък мъжа и манипулатор като иска нещо... и за какъв курвалък говориш -ама, че грозно изказване.
За твое сведение той ми е първия и единствения мъж до сега. Аз бях девствена, когато се запознахме, ходихме след което се оженихме след 2 години и досега никога не съм му изневерявала. Обичам си го... Просто съм споделила опита и усещането си по въпроса, защото това "занимание" беше нещо ново за мен. Не мисля, че някой може да ме нарече някаква си, защото това съм го правила само и единствено с мъжа си, за да му доставя удоволствие.

За мен в случая номер 31 дава най-добър коментар по въпроса.

Хора, обичайте се и не съдете другите!

57.   Въпрос на гледна точка. Според мен няма лошо в "свирките", но по-скоро като заигравка преди секса.

58.   Не знам, колко са важни, но е удоволствие някой мъж да те лижe и после ти да му върнеш жеста като му направиш свирка и после и двамата да сте доволни и много възбудени и тогава секса е супер, така че отговора е Да, но не само единия да го прави, и като ви доставя удоволствие, не виждам какво лошо има.

60.   ем незнам кво да ти кажа.. аз съм на 14 и съм правила няколко свирки.. да ти кажаа имам чувството че на мен ми е по-приятно отколкото на момчето XD и се чувствам тъпо после.. ае ддз яко е според мен

61.   БЛАГОДАРЯЯЯЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО КОМЕНТИРАХА ТЕМАТА МИ! Благодаря за съветите ви, направих му свирка, оказа се че съм много по-добра от колкото си мислех хи-хи, направо разкъса завивките от кеф, не ме беше гнусно само в началото, докато го оближа за пръв път. Отново благодаря, помогнахте ми много ЦЕЛУВКИИИ :)))
АВТОРКАТА

62.   Жена на 22 съм и ОБОЖАВАМ свирките! Особено "дълбокото гърло", винаги се опитвам да го поема целия до топките. Всяка истинска пълноценна жена според мен трябва да умее да прави хубави свирки и най-вече -> да ги прави с огромно желание, търпение и нежност. Случвало се е с приятеля ми да си правим експерименти колко ще издържи да му духам преди да свърши - стигали сме и до 2 часа. Ама накрая.... експлозия! която поглъщам винаги.

63.   Какво ви е мнението за свирка на първа среща? Как гледат мъжете на такива жени? За първи път имам подобна връзка и искам честното ви мнение! Според мой познат, гаджето ми ме взема за "парцал" вярно ли е? Все още не сме правили секс, защото претърпя злополука, но се подразбира, че по-нататък ще се случи и това.

64.   На първа среща свирка.... стига бе, аз не го приемам за нормално това. Освен ако момичето не е някоя...
Тава аз бих го направила на човек с когото имаме изградена трайна връзка и доверие. Обичаме се и т. н.

Ами нормално е да не те приема сериозно. Как така още се виждате с човека, говорите си, опознавате се, опипвате почвата около себе си, докъде може да стигнете, след което ти му разкопчаваш панталона и му го налапваш.... от какъв зор го правиш, бе моме? Като "някоя" на повикване или страстна куролапачка... Ами кое уважаващо себе момиче би го направило това... и за ква да те вземе.
Май тия порнофилми са ви промили мозъците съвсем.

65.   Никой не е задължен да прави нещо, което не му харесва! Според мен е тъпо да го правиш само и единствено заради него и изобщо да не ти е приятно. И би било егоистично от страна на мъжа да те принуждава да го правиш.
А при изказвания от сорта на "прави ти, че ще си намери друга" - не ги слушай, то това ще е показателно, че мъже не държи на теб.
Аз имах до скоро дългогодишна връзка, орална любов съм му направила само няколко пъти, не съм чула оплакване от него, нито ме препирал.
Но следователно, ако няма орална при мъжа, не е справедливо да има при жената. Нека поне са квит.
Да, мъжете мн се кефят на това, няма спор, обаче това не трябва да те кара да се чувстваш задължена.
Но няма лошо да пробваш, може да си промениш мнението.

66.   Тук от всеки предтсавящ се за жена, има не повече от 1% истина, защото на всички ни е ясно, че огромна част от жените по света го правят по задължение( Става въпрос за секса като цяло), а тук се опитвате да убеждавате, че го правите с удоволствие, обичате дълбоко гърло и разни абсурди.
Кавалите са част от любовната игра, но дори да пропуснем да напомним за тях, жената няма да ни подсети сама. Мисля, че думите ми се потвърждават всеки ден. Напълно заставам зад 12-ти коментар.

67.   Е хайде сега. Жена съм и обожавам този вид ласки, не че някой ме карал или насилав, а на мен самата ми доставя удоволствие. Е ако е някой нечистоплътен, никой няма да желае този вид ласки.

68.   Хора, нещата са много прости - първо никога не ми е харесвала думата, която описва този процес. Сега по темата- това е нещо много интимно, тоест ако спиш с някой случаен, не би трябвало да го направиш, защото не знаеш какво можеш да прихванеш. Оралната любов, както към мъжа, така и към жената би трябвало да е израз на любов, и да се прави с желание, без замисляне и да бъде нещо спонтанно.

Самият факт, че някои хора са несигурни дали искат да го правят, означава, че не трябва. Щом се питат, значи си мислят, че ще им е неприятно, щом си мислят, че ще е неприятно, значи наистина ще е, и в крайна сметка никой няма да е доволен, защото ако нещо е направено с чувство-е добро, и обратното.

Все си мисля, че един човек не би трябвало да иска от другите мнение относно такива неща Аз например никога не бих искала съвет за такова нещо, струва ми се абсурдно-как някой друг ще знае дали на мен ще ми е приятно /аз съм жена/ или не? Мисля, че тези интимни моменти са човешко усещане, както казах, те са спонтанни, няма какво да се чуди човек, да пита, и да се излага, как не питате дали да целунете някого? Ако искате го целувате, ако не искате- не, точка!
А дали са важни- важно е двамата партньори да са задоволени, тъй че ако на него му е важно да правиш това, а на теб от друга страна не ти харесва- значи сте несъвместими в леглото. Приеми, че не с всеки ще си допадаш в леглото, и това е напълно нормално.

69.   Моят мъж не обича свирки. Не за друго, просто мрази да е пасивен. Не му е интересно ако аз върша цялата работа. Той постоянно иска нещо да пипа, да разглежда... Твърди, че свирката му приличала на самозадоволяване. Възбуждаш се, свършваш, хубаво ти е, но си било къде къде по-интересно да вкарваш и да пипаш в същото време.... В последно време се е вманиачил да ми търси G точката. Неуморен е. Чак ми е неудобно, че не ми позволява и аз да се поизявя малко... Може би, ако пробваме 69, ще има достатъчно занимавка...

B. M.

70.   Напраи му кефа на момчето бе кво ти пука ако тряя ще си измиеш устата

71.   М 24
Ще карам директно - да важни са, поне според мен. Особено ако правите секс с презерватив, защото тогава чувствителността и при двамата е много различна. При нас удоволствието спада драстично.
Естествено, трябва да я правиш доброволно, а не насила. Всичко, което е насилствено в секса е безсмислено. Все пак целта е да си правим удоволствието взаимно.
И както се изписа от другите леглото на 2ма души не е битак, за да се прави търговия. И все пак, ако едно момиче се старае за фелациото, езикът ми ще е доста по-работлив. Няма защо да си кривим душата, че когато получаваме даваме повече.
И един съвет, понеже съм попадал на такива изпълнения. Не прави свирка с презерватив. Сконфузно и смешно е, а и е напълно безсмислено- удоволствието е нулево и за двете страни.

72.   Какво е да направиш свирка на момиче ? Гадно ли е или е яко ?

73.   Аз също се ужасявах и казвах, че никога през живота си няма да правя. Казах и на гаджето ми, с което ходихме тогава вече 5 месеца и той каза, че когато поискам, тогава, не бърза. Но когато наближи рождения му ден, знаех, че иска, просто не иска да ме насилва, но понеже го обичам, реших да се пробвам. Много му хареса и на мен също, не е чак толкова гадно, в крайна сметка той те задоволява с този орган! Днес вече и той ми прави и се задоволяваме взаимно. Пробвай, нищо не губиш, ако не ти хареса, поговори с него!

74.   Да ви кажа честно, бях много заинтересована по въпроса със свирките.
Реших довечера да бъда абсолютна мръсница защото ме съм го виждала две седмици. Ще е за първи път в живота ми и много се надявам да ми хареса и на мен защото той винаги ме лиже.. Даже когато не съм в настроение за секс той прекарва дълго време между краката ми и това много му харесва, казва, че съм вкусна.. Просто е ненаситен. И не иска нищо в замяна...

76.   Абе , когато си правиш секс всеки ден , свирки не са му нужни !

77.   76, това е все едно да кажеш: "когато си ядеш хляб всеки ден, салата не ти е нужна!". Да, ама не...

78.   моята мацка понякога ме лишава от това, естествено за всеки мъж това е много важно. Гарантирам, че няколко от бившите й приятели за избягали поради нежеланието й да прави свирки и са й изневерявали, но в един хубав момент тя видя, че аз не съм изпозлвач и се раздавам за нея (като най-често аз й пускам език долу), и вече не ми трябва да я моля за да ми прави и тя на мен, просто се раздавам за нея и после тя ми се отвръща със същото, даже като беше в цикъл без аз да я лижа тя ми даваше за 4 месеца връзка през последните 2 седмици (2 пъти свършване в уста), естествено това е най-якото, естествено никога не бих го споделил, че тя ми го прави, но.. просто трябваше аз да се докажа пред нея и да мине повече време в което ме обича и иска да е с мен, а не да ми прави свирки и да съм поредния тъпак който я наранява, разбирам я отлично.. момичета, по принцип свирките са важни.. аз съм моногамно момче, не бих и изневерил, ако не ми прави, но може да се поскараме.. тя ми е отказвала доста пъти, на колене ми е заставала само веднъж (така както е моята тръпка), но се отнасям с разбиране към нея и първо аз и давам, минавало ми е през ума на няколко пъти, че ще отида някъде другаде тогава да ми направят свирка (от гняв), но аз съм моногамен и това е почти невъзможно 0, 00001 % шанс, трябва адски да ме нервира поредни пъти и не само за свирки, а за всичко.. но процентът с нормалните мъже е около 99% да ви изневерят, ако не правите свирки, така че опичайте си акъла, ако не се раздава някой за вас, като лиже вашето котенце и иска свирки, значи е с вас само заради тъпия секс, за това го зарежете, ако е някой като мен, който първо иска да види усмивката на приятелката си, да се раздаде за нея.. и след това да получи своето (пък дори и да не го получи), пак другия път да се раздаде за нея, по другия пак с търпение.. значи я цени, повечето мъже не са като мен, и за това ви изнверяват, но ако не ви лижат долу, не правете свирки, просто е..

79.   Номер 78 по-разсмя ме малко с " но ако не ви лижат долу, не правете свирки, просто е.. " и не само относно свирките забелязала съм че за всичко е така. Все гледат повечето хора да не се прецакат ако направят нещо или дадат и не получат нещо в замяна или все гледат да не останат длъжни. Сякаш човекът живее за да се хареса на другите и е някак изкуствен и не прави това което иска и желае от сърце. По темата няма нищо лошо в свирките. И аз си мислих, че е нещо отвратително, че ще ме излезе херпес :-) но нищо такова. Даже ми е кеф, защото на него му е хубаво, а няма по-хубава награда за душата на човека от това да знаеш и виждаш, че някой се е почувствал добре, заради нещо което си направил за него

80.   Да - с 4 ръце го казвам.... днешно време без свирка, секса е наполовин секс. В миналото може да не е била важна но днешно време не те ли надървят със свирка... а само с ръка и тем подобни не си е работа.

81.   Винаги съм уважавал реалистите, а номер 66 е точно такъв!

82.   Свирките са готино нещо, но секса е по-хубав :) Така че лично аз мога да преживея липсата им! Мъж на 21г :)

83.   8 е най-прав. За мен е неразбираемо защо мъжете обожават да излижат партньорката си и на нея да и хареса, а жените не се възбуждат от факта, че държат мъжки член в устата си. Просто няма логика, осонео както 8 пояснява за секретите и т. н.

84.   ДА! Веднага! Даже си закъсняла... Това че не ти е казал не значи, че не иска! Звъни му веднага и заминавай да го ощастливиш момъка.

86.   Не го прави! Ще се завъртиш в омагьосан кръг. Първо да духаш, после ще поиска да гълташ, после с краставица и други предмети, после ще иска отзад и накрая - тройка с най-добрата ти приятелка. Какво печелиш от това? Седи мирна!

87.   Ако обичаш човека до себе си, какъв е проблема да му доставиш удоволствие? Аз някой ден, когато намеря подходящия няма да имам против да му правя свирки, защото ще съм сигурна в чувствата си и ще искам да го правя щастлив :)

94.   До номер 3-Щом е готов да я смени за такова нещо... по-добре да си тръгва, защото не я заслужава! Вие за едните свирки ли сте... ох тъжна картинка.

95.   Аз също съм на 16 и приятеля ми е на 19. В началото на връзката ни ме беше наистина срам да му направя свирка, а преди него съм го правила точно веднъж и не мисля, че се справих добре. Исках сам да си поиска и да ме подтикне да го направя. Вече доста пъти съм му правила свирка и честно казано много ми харесва.. Всеки път свършва. Веднъж дори направо беше откачил, не можеше да стои на едно място, започна да пъшка дори, но това се случи само веднъж. Според мен свирките са важни. Много ми харесват, както и на него! :)

98.   Ако не свириш ти, друга ще го прави. Запомни го!
На мъж, когото обичаш не се отказва свирка или анален секс!

99.   Със сигурност, сега ти си на 19, а гаджето ти, не знам. Защото може и да не е същото. Но не казваш нищо... Влезе ли в ролята си или още се дърпаш?

100.   За мъжа да му правиш свирка това е уважение към него и тялото му. Ако му направиш свирка той има предвид че си Единствената за него.

102.   А бре 98, кви са тия простотии с елемент на изнудване: "Ако не свириш ти, друга ще го прави. Запомни го! На мъж, когото обичаш не се отказва свирка или анален секс! " - Така ше го запомня, че веднага ше си намеря друг любим, почне ли да ми се офлянква за нещо, което не искам - Запомни го и ти! И ше му се наложи да си търси друга будала за анален. Понеже пък той, ако ме обича, няма да ме кара да правя такива неща. А щом не ме обича - прав му път.

Авторке, щом не иска сврика, на златно момче си попаднала. Има време да стигнете и до това извращение, не се безспокой предварително. Но щом му е приятно и без това, още по-добре.

103.   Определено свирките са гнусно нещо, да лапаш мъжки пикала, че да им гълташ и секретите, изобщо не е приятно! Аз съм мъж и не желая от жена си да ми прави свирка! Не ме кефи, предпочитам да се изпразня във вагината, отколкото в устата!

104.   Определено, ако не направя " свирка" на любимия ми човек все едно не съм правила любов! Мен ме кефи и него също. Хигиената е от голямо значение също... За всеки влак си има пътници. На мен тази част от любовната игра ме въз... да най- много! Да не кажа, че не мога без това!

105.   Хахахахахах, последните 2 коментара са култови :D Пази боже от такива като номер 102. И да, номер 98 е много прав/а. А 103 направо ме уби... теб щом то е гнус да го дадеш на жена си, представям си колко ощетена е тя откъм орални удоволствия. Всъщност явно погнусата идва после, когато ти се налага да я целуваш или какво!? Аз не виждам по нормално и възбуждащо нещо от това да искам да и ударя един език (че даже не само клитора), съответно това да иска и жената, и обратното.

106.   Имам си приятел от 5 години и си му правя редовно свирки. Да ти кажа в началото и на мен ми изглеждаше супер гнусно, но сега ми харесва да му правя. Преди да почна да му правя той никога не е искал това от мен, аз поех инициативата в свой ръце. Това където пишат другите, че ще те остави ако не му правиш, ами да те оставя значи не те заслужава. Никой не може да те накара на сила ти трябва да се решиш сама.

107.   До номер 8
И какво толкова има да му правиш свирка докато кара кола? !
Правила съм го много пъти..
Пробвай да му духаш докато сте в джакузи или някъде другаде важното е да е под вода. Мъжът изпитва уникално удоволствие.

109.   В началото на сексуалния ми живот и аз мразех свирките, ненавиждах ги, беше ме страх, че човекът до мен може да поиска... но срещнах човек, който много обичах, който много исках да направя щастлив и да го задоволя... и така започнах да правя свирки - не ми хатрсваше особено, но с времето вече не беше и гнус... На следващите ми гаджета съм духала далеч по-малко и по-рядко... Но сега... Сега е съвсем различно - от известно време съм "на сухо", от скоро проявявам интерес към един човек и винаги, когато си мисля за секс с него, си представям как му духам, как лижа топките му, дори и как галя ануса ми и прониквам в него (ако и той го иска)... все неща, за които се кълнях, че никога, ама никога не бих правила, а сега дори ми доставят удоволствие... Всъщност бих правила свирка на приятеля ми, докато кара, би ми харесало да му доставя това удоволствие... Имам само едно правило - не гълтам! (не виждам никаква причина да го правя, това не е нещо, което доставя физическо удоволствие на мъжа, не доставя удоволствие, нито пък удовлетворение и на жената)...
Важното е и двамата да искате даденото нещо! Ако някой от двама ви не го желае, просто не бива да го правят!

111.   Ако не искаш да правиш свирка.. не правиш и точка! Ако някой мъж те зареже само защото ще му омръзнеш... ами да те зарязва по-възможно най-бързия начин.. такива мъже бол има.. не си хаби времето с тях

112.   в 21 век интимните целувки са задължителни ,било за мъж така и за жена иначе никой да не си прави илюзия,че някой ще се лиши доброволно,дори и да си кротува ще си търси навън ,за мъжете има платена френска ,за жените сайтове за запознанства най - малкото

114.   Подкрепям № 50. Аз съм жена на 40, с опит, обожавам да духам. разбира се, важна е много хигиената. Обичам да духам и на мъжа си, и на младия си любовник. Той има хубав обрязан член. голямо удоволствие е да духаш на обрязан член. Направо се настървявам чак като духам, толкова ми е сладко, обичам и да гълтам сперма. И се възбуждам много.

115.   Много сте малки още момичета. Нищо лошо няма в свирката, стига мъжа да е чистоплътен и да знае как да те възбуди така че ти да го поискаш сама. Не знам с какви келеши спите, които да ви карат и да ви бутат главите.... Моя ми докосва нежно клитора докато му духам или ме лиже или аз се възбуждам сама. И съм му го топяла в течен шоколад и сметана съм му слагала и лукчета съм си пъхала под езика и това го кара да откача. Задължително след секс му го лапам отново и облизвам спермата. Секса не е за гнусливи. И за деца не е. Жена съм на 29 години.

51-100 от 144