Споделена история от В чужбина

Искам да замина за Чужбина
Здравейте. Аз съм жена на 28 години със две деца разведена живея със родителите ми и те много ми помагат Но вече съм голяма и искам да се оправя за напред сама и съм решила да замина някаде в чужбина. Но проблема е че незнам никакъв език и как ще стане това. Чета много обяви в нета ама не съм много запозната със тия работи. Нямам нито роднини нито познати и незнам какво ще правя. Казаха ми че има агенци такива но нейм вярвам много. А и просто съм сама нямам такава приятелка като която да е на мойто положение. Тука неискам да работя за 200 лева със 2 деца знаете че е никак лесно да ги гледам сама. Просто съм решила да замина. МОЛЯВИ ДАИТЕ минякакъв савет какво да направя към кого да се объна. Благодаря.

Коментари

1-50 от 63

1.   Най–доброто, което можеш да направиш в момента е да заминеш, като детегледачка в семейство, в което поне единият е българин, за предпочитане жената!
Има такива частни обяви не на фирми, обикновено септември се набира този персонал. Търси в нета, във вестника, по възможност се срещни лично с тях или поне с камера по скайп преди да решиш да заминеш в дадено семейство. Заплащането на детегледачките или домашна помощница не е кой знае колко голямо защото се живее в дома на работодателите, но... за друга работа, без език няма как да станат нещата осевн сезонен селскостопански труд някъде.

Успех! :)

2.   Франция премахва ограниченията за работа на българи. Агенция, която набира хора за работа там, е Human Power. Отзивите за нея до неотдавна бяха добри, но напоследък прочетох, че са влошили условията на труд. Става въпрос за селскостопански труд - най-вече берачи на пъпеши. Възнаграждението е около 9 евро на час. Във Франция, по принцип, е трудно да се сдобиеш с разрешително за работа. Ако веднъж успееш, социалната им политика е много добра.
Ето ти линк и към един сайт, в който можеш да си направиш регистрация.
http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?acro=job&lang=bg&catId=481&parentCategory=481

Каквото и да решиш, трябва много внимателно да си подбереш агенция. Не тръгвай сама или със съмнителни хора.

3.   Честно казано ако нямаш познат който да ти подаде ръка отначало всичко ще е много трудно. Аз бих те посъветвал единствено ако решиш да използваш услугите на някоя агенция предварително да провериш в интернет какво се говори за нея и дали има някакви отзиви от клиенти..

4.   Здравей, мисля точно като теб. Аз съм на 22 и не искам да живея тук, от 2 год си търся работа или ми искат опит или се подиграват с парите! Искам да помагам на семейството си и най-вече искам да се справя сама с живота.

Проблема ми е точно като твоя-страхувам се и нямам приятелка, която да ме дръпне в някоя страна, за да ми даде някакъв старт. Мислиала съм мн пъти. Ок купуваш билет и тръгваш нанякъде си... после какво става? Къде отиваш? Нали трябва да спиш някъде докато намериш работа и започнеш да изкарваш пари. А на агенциите не вярвам, има толкова излъгани българи.... че и по новините даваха, после няма да можем и да се върнвм от там!

Страхувам се да замина сама... не е толкова лесно... иначе знам английски-не перфектно, но мисля че мога да се справя!
Ще следя темата ти с интерес....

5.   Не се обиждай, но предвид това, че не знаеш език, се сещам само за една ранота която можеш да вършиш в чужбина...

6.   Без език за мен лично е абсурдна идея. Поне английски на работно ниво трябва да се знае. В моменнта си късам нервите с такива екземпляри, които не говорят никакъв език, просто ужас. Колкото до фирмите и агенциите повечето са измамници и ако не знаеш какво да питаш и какво да говориш ще ти вземат парите и чао. Моят съвет е да научиш поне малко английски(не е толкова труден с разговорник и повече гледане на филми става номера), руския и турския също са голям , и после кандидатстване директно в чуждестранни сайтове за работа. Успех :)

7.   С Майка ми и баща ми живеем в Атина, Гърция. Не знаеш колко е трудно на нас чужденците, първо да се установим и така но мама чисти къщи и ако не я извикат няма да получава 800 Евро на месец.

8.   Не си само ти всеки умен човек иска да се махне от бг. В твоето полужение обаче единствения вариант за който се сещам е да си остави- децата при вашите и да заминаваш някаде като камериерка например в Австрия, Белгия(държавите малко на изус ти ги казвам)или house keeper.
Но вярвасх или не без посредник нема да стане.

9.   Езика е фундаменталната задача.
Избираш държава и започваш. Четене, писане и най-важното слушане.
Намираш радио, което излъчва новини през интернет и слушаш.

10.   Какви 200 лева те гонят, минималната заплата е 290лв и ти явно нямаш никаква квалификация.

11.   Аз от 11 години живея в чужбина и не ти препоръчвам да отиваш кадето и да е без разговорен език. Много ще си ограничена и зависима от разни "българи" които само ще се възползват от теб.
Научи Английски поне, напише си едно CV или резюме и кандидатствай в хилядите сайтове за работа. Рано или къзно ще ти излезе късмета някаде особенно ако имаш образование или някакви по-специални умения.
Но защо ти е нужно да ходиш в чужбина. Имаш компютър и интернет, това е достатъчно за генериране на доходи. Идеите и мотивацията ще ги оставя на теб.

Успех!

~M28

12.   Аз скоро ще правя 26г. Владея английски доста добре. Искам и аз да отида някъде да поработя, че тук направо не издържам. Обаче аз съм и с дете на годинка и половина. Ако замина някъде на работа ще може ли детето ми да посещава примерно детска градина или ясла в съответната страна?

13.   Към 12 от 11. Никой не може да ти отговори на този въпрос ако не е уточнена държавата. В някои страни като Дания например, ако се осигоряваш и плашташ съответните данъци (средния ДОД е над 40% в Дания), тогава яслата/детската градина е безплатна. В страна като Холандия обаче, където данъците пак са доста високи, яслата се плаща допълнително и е много скъпо - колкото един наем на апартамент. Успех!

~M28

14.   Към авторката-имаш ли още желание?

15.   Да имам.

16.   Абе ти първо се научи да пишеш правилно и грамотно, след това решавай къде ще ходиш. Срамота е 28 годишна жена да пише така. И един прост английски език като не знаеш, смятай за какво говорим! Ако заминеш за чужбина най-много да те вземат за чистачка.

17.   Към авторката-и аз искам да замина!

18.   Пиши ми на .... само че на латиница - до авторката.

Модератор - не публикуваме контактни данни.

19.   Н. 14 съм. Как да се свържа с теб?

Модератор - не публикуваме контактни данни

20.   Към авторката-замина ли? Как да се свържем една с друга без контактни данни? !

Модератор - ние не публикуваме контактни данни. Не правим изключения!

23.   Към Н. 16 Там, където съм аз една чистачка изкарва средно 1000 лв на седмица. Другото, което искам да ти кажа- "АБЕ" обръщение в кое село е, че ми е много познато? !!! Дригият път помисли преди да коментираш. И идея си нямаш в момента, когато е писала всичко това в какво състояние е била. Н. 14 съм.

24.   Н23, Къде е тази работа да идвам? ! Момче на 22г. съм :)

25.   23, ти изкара неквалифицирания труд със заплащане като за някакъв квалифициран - 500 евро на седмица - 2000 евро на месец, грубо или пък лири, айде стига! Егати заплащането за чистачка! Друг е въпроса, ако чистиш на 3 места - може и да ги докараш...

26.   Н-25 слушай и смятай. Ако имаш 10 къщи за чистене на седмица, по 2 къши на ден-по 4 часа по-10 лири. Успя ли да ги сметнеш или да помогна. (8х5=400) И всичко това неквалифициран труд. Сега всеки ще си помисли "юрууушшш тръгвам". Е да ама не. Много е трудно сам(сама) да постигнеш това, особено без някой да ти помогне(да те вкара в манталитета на тукашните). НО нека да не забравяме, че има и хора, които помагат. Аз избрах авторката- пиши ако следиш темата.

27.   ОК, 26, чисти си N-броя къщи на седмица и бъди щастлива! Не си мисли обаче, че някой може да те вкара в манталитета на англичанин, както се изразяваш. За тях си след деветата дупка на кавала, просто, защото не си британка, няма как да мръднеш оттам.

№25

28.   26, що за постижение е това, моля?
Всеки може да чисти.
Аз така се издържах като студентка и не ми е било никакъв проблем да „постигна“ голямото „постижение“ - чистене на някакви къщи на мързеливи домакини... но си завърших и сега самата аз си имам чистачка.

29.   Към н26 и 27- 1-во не съм жена. 2-ро имам си професия, доходоносна задоволително и писах, защото явно някой тук има нужда от помощ. Мненията и споделянията са ми на база наблюдения, които се случват покрай мен. 3-то КАК МОЖЕ ДА СТЕ ТОЛКОВА ГОЛЕМИ ЕГОИСТИ? Изобщо не ме интересува ВИЕ какво работите и с какво сте щастливи. Там някъде има самотна майка с две деца. Ако сте толкова компетентни и заможни помогнете на нея. Ако ли не -"кръгом обратно в егоистичния ви свят" благодаря ви за вниманието.

30.   Здравейте, и аз имам желание за работа в чужбина.
Имам средно разговорно ниво на английски и малко немски.
Отчаяна съм. На 23 години съм и никъде не мога да намеря реализация. Живея в малък град и просто възможностите ми са ограничени, живея сама и ми е много трудно.
Ако може да ме насочите и да ми помогнете по някакъв начин ще ви бъда много благодарна.

31.   Здравей. Мога да те насоча малко къде, как и какво да направиш. Говоря за Лондон. Трябва да разменим малко данни за л. с-е, но ще е другия път като ти пиша. Ще се наложи да четеш между редовете :)

32.   Първо се замисли, в коя държава искаш да отидеш. Великобритания например отпада автоматично в товя случай, защото трябва да чакаш разрешително, а и сама казваш, че не знаеш език. Първо си купи някакъв самоучител и пробвай да научиш поне някакъв основен език, когато заминаваш. Може би Испания би била подходящ избор в твоя случай, предвид това, че няма да имаш кой знае какви пътни разходи и от познати испанци знам, че неквалифицирана работа се намира. Не ти препоръчвам да пробваш през агенции, просто, ако можеш спести някакви пари или тегли заем за първите 2-3месеца да имаш пари да кажем, избери някой по-голям град и търси работа на място или пък направо от тук през сайтове за работа. Успех!

34.   Всички забравихте за децата й! Дори и тя не ги брои за евентуална пречка. Съветвам висчки които имат деца под 17 г. да си стоят и да си ги гледат а не после като се прибеат да имма наркоманчета и бременни на 16... И колко разбираш ли била развалена днешната малдеж. Или си намери богато гадже да се грижи а вас

35.   Здравеи аз съм в момента в Италия от 2 години маика е тук от 8години без много да овъртам истината е че тук във момента стана още по трудно в моя случаи несъм намерил постоянна работа а маика чисти къщи... ти си жена с 2 деца да поемеш този риск е мн сериозно 1во ти трябват връзки да се уредиш някаде и то по късмет да гледаш някои пенсионер или да си чистачка за постоянна работа с договор това го забрави.... а със тези деца неможеш да живееш в Италия сама и то с мизерна заплата според мен си остани във България няма смисъл на вън

36.   35 - недей да лъжеш народа. На Запад не ти трябват връзки, това го има само в България. При вас парите растат по дървететата и от кранчетата тече мед и мляко. По-добре кажи на всички българи, на които държавата не им е дала общинско жилище и социални помощи да дойдат при вас, защото там държавата се грижи за хората, а парите се берат по дърветата в парка. Кавам ви - това е истина. Така се живее на Запад - всяка сутрин излизаш и с чували събираш пари, а после идва примеирът или кралицата (според държавата) и ако не си доволен ти дават отгоре още няколко хилядарки, за да си живееш щастливо и да си доволен от държавата.

37.   36 Не лъжа поне в моя случаи е така всеки човек с късмета си аз си казвам мнението от и в момента как е дори не добавих че има места където работих в строителството и неми изплатиха 2 месеца.. незнам защо трябва да лъжа хората нишо не печеля като излъжа както и да е

38.   Лъжеш-лъжеш, номер 37 - питай ти хората с климатиците на Орлов Мост - знаеш ли какъв ток плащат? Като включиш ти по 2-3 климатика да се топлиш и ето ти заплатата. В Италия има Бунга-Бунга, плащат ви там тока и климатиците от правителството, а пак казвам - папата е посял в парка дървета, които раждат Евра, а под тях живеят кокошки, които снасят златни яйца.
Питай всяко малко дете у нас - на Запад се печатат пари, у нас живтът е труден, защото държавата ни нито дървета сади като хората, нито златни кокошки, нито Бунга-Бунга и едно социално жилище и едни 1000 лв, социална помощ дори не дават!!! Бахти държавата - ей затова я мразя тази България - вие живот си живеете, ние тука трябва да се греем с климатици, а и тока да им плащаме (понякога)!

39.   38 сори пич ти си по инат и от жена разбрах че изобщо неси излизал от българия и незнаеш за живота навън незнам във какъв филм си вкаран с тия дарвета и тия бунага тези неща както ти ги наричаш но неискам да спорим дано имаш възможността да идеш в др държава и после ще кажеш оня лъжец от италия беше прав. Всичко хубаво ти желая

40.   Номер 36 съм чистачките зимат по 7 - 10 евро на час

41.   Номер 39 - ти май иронията ми не разбра? Разбира се, че съм ходил в чужбина, живял там и знам, колко е труден живота там за българите. Просто българите в България нещо живеят в някакъв си свои звят и вярват в приказки, затова реших да иронизирам подобни люде.

Номер 40 - ти сериозно ли? Кой работи за толкова малко пари - не си ли чул, че папата посял дървета...

42.   Папата с дърветата вече не е фактор сега е нов папа - Франческо се казва a за чистачките 7-10 евро в тая криза и това е лукс

43.   То за всяка работа се иска поне малко от малко да знаеш английски... иначе нямаш шанс, дори и проститутка да станеш пак се иска английски... незнам трябва или да се захванеш да понаучиш нещо или да си останеш в БГ избора е твой....

45.   Здравей те! Аз също искам да замина за Америка, но проблема е че искам да замина на 16 а баща ми каза че немога защото ще бъда непълнолетна!!! Как и какво да правя? Благодаря предварително

48.   Здравей, пише ти 11 годишно момиче няма голям опит с повечето неща в живота но мога да те посъветвам до някъде. Съгласна съм с номер 3 а до номер 34 не мисля, че ще има някакъв проблем със децата и, защото баща ми живее в Лондон а живея в различен град от майка си и не съм проблемно дете и не правя лоши неща въпреки че може малко да почакаш да пораснат, но ако наистина много искаш да си независима трябва бързо да намериш държава с подходяща икономика и климат и да научиш необходимия език. Също трябва и да си купиш предварително билети за самолет за да са по-евтини но това вероятно го знаеш:). Да си намериш подходяща работа както някой тук каза например като домашна помощница от там се вземат добри пари леля ми работи такава работа в Испания.
Знам, че повечето от хората тук ще си помислят "Това хлапе не знае нищо какво си вре носа където не му е работа", но се опитах да съм полезна.
Дано съм ти помогнала малко или много :) :)

55.   От мен съвет НЕ ОТИВАЙТЕ да работите в чужбина, чрез фирма Хюмън Пауър!!!! Схемата е така добре направена, че колкото повече работиш, толкова повече ти удържат от парите. ТАМ СИ РОБ! Работиш в нечовешки условия на полето / на четирдесет градуса, по десет часа!? !? ! /. Когато бях там имаше седем човека припаднали за един ден. Отделно не ни изплатиха аванса още от първият месец. Втория ни одрязаха по 200EVR. на всички работници без обяснение. Повечето избягаха с коли посреднощ от Люнел / на групи по двадесет, тридесет човека/. Така беше и в СеН Жоан. Имаше хора с неизплатен аванс повече от два месеца. Някои които останаха бяха нещо психически не добре! Говорят си сами /от ГМО-което се бере полудяват хората там/. Малките бяха пълна дегредация, абсолютна утайка на обществото. Момичетата се е... ха с който могат. Ужас е! А има хора които отиват още. При изравняването те чакат от парите с измислени данъци.

56.   Авторке Не оставай в БГ да работиш за 200 лв. и некадърните ни управници да потриват ръце ! Според мен най-важните неща за чужбина са 3 ! Казвам ги абсолютно безплатно : Ентусиазъм, Език, Пари !!

59.   Един мъж от испания ти пише казвамсе криси от пловдив съм живея и работя 13 години в испания. За тези години направих три етажна къща обзаведена кола мерцедес 220 С клас в гаража а тук имам два микробуса нисан примастар и рено трафик. Първите години работих строителство но сега на кампо значи на полето берем грозде ноември декември на маслини а януари почвам портокали такавамие програмата защото съм бригадир и аз избирам хората за работа. Работници имам от цял свят чак от индия пакистан латинска америка африка всички говорим един испански език. Аз се научих от разговорник купен от пловдив. Дойдох гол и бос първата година беше много трудна имах голяма воля сам се чудя как издържах. Защото тук условията неса като бегето тук пари на вятара не дават през време на работа никакви телефони никакви разговори само работиш и мълчиш. На ден 50 30 евро вадиш зависи колко часа се работи. Като отиваш в чужбина теглиш черта на всичко деца семейство и тн. Една две години като стъпиш на краката може даги вземеш. Тук медицината е безплатна лекарствата само рецепта която е стотинки. Едно време беше и в бегето така. Ту има голяма социална система без да работиш само да живееш 10 години като имаш 55 взимаш пенсиа.. Храната е по евтина от бегето. много има дати пиша но ти решавай. Ще дойда в пловдив януари февруари за смяна на документи и пак се връщам телефон незнам дали щего за това пиши тук за Криси испания твойта съдба е във твойте ръце адиос нети знам името 28 годишната 10 08 15 год...

61.   Много е хубав коментарът на номер 59, макар и неграмотно написан (ами според образованието и възможностите на човека все пак). Колкото по-ниско квалифициран е един човек, толкова по-голяма е разликата в стандарта му като отиде на Запад - за неквалифицираните си заслужава, но за информатика например не си заслужава и дори за лекаря не си заслужава и масово ходят само за специалност там и после си се прибират, но за хора като 59, които и български владеят като от разговорник, и на испански на полето им трябват 10 думи , за да дадат заповед на разни маври и други гастарбайтери е ОК, но имайте в предвид, че този човек е отишъл в големият бум в Испания, когато банките са наливали в безнадеждни бетонени проекти милиарди и най-вероятно тогава си е построил къщата, а колата му е на 7 годинки, а културният му живот се свежда до Биг Брадър и тем подобните, за които и петте думи от разговорника са ти много.
30-50 евра ги изкарва една камериерка на половин работен ден в Германия например. Просто за Испания, Гърция и Италия забравете, Португалия също дори да сте ниско квалифицирани и за вас емиграцията да е предимство.
На високо квалифицираните специалисти мога да кажа, че ще останете разочаровани. У нас с една заплата от 1500-2000 лв. си живеете и без това по-добре и не се блазнете от големите абсолютни суми - просто там разходите ви са по-големи, а 59 е за съжаление, защото трикатовата къща и колата му не могат да заменят семейството, децата, средата, приятелите, а между временно у нас са се променили много нещата и се живее по-добре. В последните години само се е повишила продължителността на живота с 3, 5 г., хората имат пари и за почивка в Гърция, дори обикновените работници, имат среда, забавления, докато неговият живот минава с примитивни африканци по полетата и да следи кой е откраднал една мандарина, а отделно C класата на нашите улици вече е нищо кола. Семейсвата имат по две коли, НОВИ коли, C класа е женска кола на Запад и е известна с името „женски мерцедес“ - затова е и толкова евтина кола за Мерцедес. Мен ме кефи де, но нищо особено все пак.
Не е вярно, че човек може да живее без работа в Испания -тези сладки отминаха. Това е една фалирала просто държава и който е отишъл - отишъл, а сега всеки се бори за хляба и масово самите испанци ако са млади и знаят английски, немскки напускат..
Безплатно здравеопазване няма никъде - просто е платено с данъци. И в Англия е така и затова са първи по детска и женска смъртност (на родилки) в индустриалния свят и се конкурират с Холандия, където жените раждат у дома с акушерка, за да се спестят пари на касата, което у нас е подсъдимо например. Разни хора, разни идеали, но това, че в една държава има някакви сладки не значи, че са хубави. И у нас медикаментите за хроничните заболявания се покриват от касата, но българинът се самолекува, отделно не иска да пие генерика-медикаменти като хората в Испания, а марков продукт желае и си плаща и мрънка - иска марковото и толкоз. Иначе генерика-медикаментите са си без пари, а наскоро на баба ми ѝ изписаха инсулин последно поколение, марков -т. е. бавно действащ, най-нов в света, който сигурно струва 1000 лв. на месец, но НЗОК си покри. У нас като във всички страни всъщност се покрива цената на генерика-медикаментът със същата съставка. И в Испания е така, но там хората нямат особени претенции като нашенци. Сестра ми наскоро роди секцио у нас- три лекаря се занимаваха с нея акушерка и две сестри напълно безплатно и беше настанена в единична стая с баня и тоалетна, което на Запад не може да се случи и срещу пари. Живее в Англия и там като влезнала в безплатната им болница е получила културен шок - безплатният обят е винаги кисъл - паднали мазилки, нямат видеозон да те видят, а у нас 4D вече обикновените гинеколози имат, лошо отношение. Друг познат чака за планова операция 4 месеца, а в България такава операция утре ти я правят - баща ми се оперира от кръст - пратиха го в София в понеделник, в сряда беше опериран и плати само титановата пластина и 20 лв за леглото или нещо такова и то в Токуда.
Да, има все още държави със системи като при нас при кома, но цената е висока - много лошо е и здравеопазването в такива държави, а в Испания и Англия специално е платено образованието, хубавото образование така че от пусто в празно - все някъде ти отиват паричките и безплатно просто няма - просто държавата прехвърля благата от една кошница в друга. Жестокото за страни като Испания обаче е, че кошницата е празна и дори продънена. Испания поне има някаква индустрия - ще се оправят след 5-10 годинки, но питаш ли ги гърците и португалците...жалка им картинка. Хубавото на страни като България е, че има за нас само една посока - напред. Нямаме дългове, растем непрекъснато, имаме спестявания, не дългове и е въпрос на време банките да почнат да отпускат кредити и да се раздвижат пак нещата. 59 е изпуснал например нашият собствен бум пък, чрез който доста хора не само една къща си построиха, не само една кола си купиха. В моя град много хора продадоха урбанизирана земя за над 250-500 евро на квадрат, те да видите какви къщя и коли си накупиха, но човек трябва чат-пат да се е прибирал у нас, за да разбере, че С-класата отдавна не е особеност някаква и много хора имат къщи, вили, кооперации, МОЛ-ове и така нататък без да са брали ягоди в Испания

63.   Номер 59 прекрасно описва българския бай Ганьо по света - неграмотен, обясняващ колко напред е той, какви балъци са останалите, и естествено - той не е обикновен работник, а издигнал се шеф...
Тъй като също съм живял дълги години в Испания, та някак неговата история ме заинтригува и разсмя от сърце. Че той горкия ако за 15 години в Испания (и то обхващайки най-хубавите години, които бяха от края на 90-те до около 2010 година) е успял да построй само 1 къща (и то в България, че кой знае и в кое пловдивско село е, било то и на 3 етажа) и да си купи само 1 Мерцедес и то втора ръка - ебаси бедняшката история...
Аз например в най-хубавите години спестявах по над хиляда евро на месец, а познавам хора, които изкарваха по 6 хиляди евро, и то в строителството. Като знам колко мизерни пари са 30-50 евро на ден в Испания, на негово място щях да се оплаквам, а не да се хваля с такива доходи... И между другото, винаги ми е било любопитно - като толкова ви е гадна и неприятна България, защо тогава инвестирате в нея парите си? Нали уж нямате намерение да се връщате нито вие, нито децата ви/внуците ви? А най-странни са ми тези емигранти, които заробиха 50 хиляди евро в апартаменти по разни градове от умиращ тип като Шумен, Добрич, Сливен, Търговище, Разград, Силистра и т. н. Сега същите тези в условията на криза нямат какво да ядат и се оплакват, че жилищата им дори да ги продадат най-много да си изплатят заема, който са теглили, за да ги купят.
Въобще, съгласен съм с мнението, че в чужбина било каквото било. Сега нито е оферта да емигрираш, нито пък имаш шанс да станеш кой знае колко финансово напреднал. Е, все още имаш прилични шансове това да ти се случи в САЩ, но не и в Европа.
Все още е опция за бедните и необразовани българи, както и 61 отбелязва, но кадърният и образован българин само си губи времето в чужбина, особено пък ако говорим за емигрантска работа.
Но според мен, ако единствената движеща сила в живота на човек Й са парите, то тогава той ще си е клошар, ако ще и на Луната да отиде. :)

64.   До Номер 61,
аз лично по-големи небивалици не бях чел. Още малко ще ме убедиш, че държава от третия свят каквото е бг е по-добре от най-развитите държави в света Германия и Великобритания. ХАХАХА
Само ще ти кажа, че помощите за една седмица във Великобритания са повече от средната заплата в бг.
Като имаш предвид, че стандарта на живот в бг е много висок. Да, точно така в бг е по-скъпо отколкото в Германия. Казвам го защото преди един месец бях в Германия. (за 5 път)
Когато някой чуе бг (чужденец) винаги се мръщи. Даже когато работих в Германия една българка ми каза: "И сега какво ще се връщаш в бг? " Същото ми го каза и един арабин, който работеше там.
АХАХАХ лелелее бг е райско място затова има само 5, 5 милиона - популация. За сравнение съседна Сърбия е 8. :)

Влезни в някой онлайн немски магазин за храни и провери дали това не е така. :) Една бутилка минерална вода в ALDI е 18 евро цента. В бг е 90 същата разфасовка.
Вярно са останали само будали и паразити, които допълнително ви тормозят и грабят.

65.   Здравейте,
Казвам се Криси от Перник и съм на 30 години.
От 2 месеца вече съм много добре и все още не съм избягала от България. Преди това бях безработна и наистина бях зле, добре, че бяха нашите да ме издържат, освен това имам и 1 дете, но се случи така, че попаднах в интернет на една обява в сайта Базар която се казва:
--------------------------------------------------------
До 1000 лв на месец за лесна надомна работа!
--------------------------------------------------------
Ако влезнете в Базар и го напишете там на търсене ще Ви излезе.

Може да се каже, че вече съм много добре защото всеки месец на 30-то число взимам около 800-1000 лв за тази лесна надомна работа и по цял ден съм си у нас без да е нужно да ходя някъде и хората си плащат всеки месец редовно и най-хубавото е, че сама съм си шеф. Дори ми остава време и да гледам по някой филм :)
Така, че ако някой наистина се нуждае от пари. там е истината.
Аз вече се уверих и съм много доволна. :)

66.   Както във всяка подобна тема, има много мнения и на двете крайности. Едните плюят България, а другите чужбина и всеки е прав сам за себе си. За необразовани хора наистина навън живота е много по-добър, но за хора с образование нещата не стоят точно така. Аз живея в Швеция от почти 10 години. Завърших тук и говоря местния език перфектно. Печеля 3-4 пъти повече от познатите ми в България, но почти половината ми заплата отива за данъци. И докато приятелите ми в България вече си накупиха апартаменти, коли и издържат семейства, аз с "огромната" шведска заплата живея под наем и ходя на работа с метро. Общо взето с 1000 лева в България се живее по-добре, отколкото с 2000 евро в Швеция (подозирам, че положението е същото и в останалите страни в Западна Европа. Аз вече твърдо съм решил да се прибирам в България. Eдинственото нещо, което ме задържа тук толкова време е, че имам възможността да работя и контактувам с хора от целия свят. Истината обаче е, че през последните години София се разви доста и и там не липсват чужденци. Нямам какво да кажа на хората, които плюят България и дори имат наглостта да я наричат "Бг". Ако човек се самозабрави и не е горд с родината си, няма да бъде уважаван никъде. Обичайте България където и да сте и успех на всички! :)

1-50 от 63