Споделена история от Други

Какво харесват жените в един Мъж?
От известно време насам, се питам какво точно харесват жените у един мъж, и какво точно ги привлича. Имам доста приятели/ки, с който сме разговаряли... но всеки казва нещо различно... Стана ми интересно и какво ще кажете, всяка една от вас по този въпрос! :) За тези който се чудят момче съм, да не пишат излишни коментари :)

Коментари

1-50 от 81

1.   Здравей авторе, за да не се чудиш ще ти кажа направо, че съм момиче на 21г. :) Мога да ти изпиша цял ферман какво АЗ харесвам в един мъж, но аз съм капка в морето и не мога да отговарям за всички жени като цяло.
Иначе според мен един мъж преди всичко трябва да е мъж :) т. е. да не е изнежен и да не е от този тип " мъже" с грим- спирала (оо да, виждала съм и такива), безцветен лак за нокти и т. н., разбра ме. Да не превръщам темата в "Какво не харесват жените в един мъж"...
Трябва да е отговорен- ако се осмели да обещае нещо на една жена, дори един прост телефонен разговор - да спази обещанието си на всяка цена- без паднали батерии, спряни телефони, оператори, които нямат стабилно покритие...
Мъжът трябва да има чувство за мярка. Харесвам мъже, които да знаят кога трябва да говорят и кога не трябва.
Харесвам мъже, които Не правят комплименти. Защо ли? Защото приказки от рода на "Скъпа, ако ти се пусна по краката ше идем до Йерусалим" - не ми харесват :)
Искреността в един мъж е може би най-важното нещо за мен, а подозирам и за повечето жени.
Външния вид се коригира. Не ме интересува особено. Предпочитам мъжът да е интелигентен и мислещ пред това да е красив, мускулест и т. н.
Мъжът може да е мил, кавалер... , въпреки че такива не съм срещала скоро, но ще се радвам да не са в Червената книга на България...
И последно - мъжът може да ме грабне и с един разговор, стига да е чаровен и да знае какво иска от живота и жените. :) това е от мен...

2.   Парите!

3.   Нищо :-)

4.   Няма рецепта за харесване, мило момче! Всеки е уникален и търси за себе си нещо, което не може да опише. Но има едно правило да бъдеш естествен и отворен за другия човек, да го допуснеш близо и протече оня вълшебен ток, от който да се активират желаните последствия... ако е точния човек.. става...

5.   Харесвам мъже, в които откривам типично мъжки черти и качества като смелост, честност, честолюбие, амбициозност, лека агресия дори. Мъже, които държат на мъжката дума и правят това, което казват и за които семейството е по-важно от всичко останало. Не харесвам лигльовци, мъже, които се интересуват от козметика и дрехи повече от мен, и мъже, които се ръководят предимно от сексуалните си желания.

6.   Пропуснах, че харесвам мъже, които знаят как да запалят огън и да построят елементарен заслон, с две думи, такива, които знаят как и могат да оцелеят при по-екстремни условия.

7.   Парите

8.   Аз лично държа на чувството за хумор, ако се разсмива лесно, ме отблъсква, обичам да виждам контрол над себе си, сила, издръжливост. Външният вид ме интересува като излъчване по-скоро. Според мен един истински мъж е способен на нежност, на силни чувства и умее да доставя удоволствие, внимателен е и е спокоен- не понасям нервни мъже. Също така- говори малко, но на място, държи на думата си. Защитава слабите. Не се присмива и не говори зад гърба, казва каквото мисли за даден човек в лицето му. Не е задължително да има някакви таланти, но е много важно да е смел и да разсъждава трезво и точно. Да е стабилен и да знае какво иска. Да е сериозен, но не мрачен. Да знае как да демонстрира сила и качества, ь без да се перчи. Също, харесва ми да е загадъчен. Поотнесох се, но мисля че изградих образ :)

9.   Разбира се, трудно се намира такъв, но мисля че няколко качества са достатъчни, за да дадат поле на останалите, освен това и жената трябва да го предразполага. :)

10.   Съвременните - пари, външен вид, къща, кола...

11.   Разни хора, разни идеали. Жените се чудят защо 90% от мажете са ку... вари. Ем нормално, като 95% от жените са к.. ви какво искаш... Желателно е да си такъв какъвто си, не да се правиш не нещо което не си. При положение че малцинството от жени, са меркантилни ку... ви! Не говоря за всички... Всяка ти гледа колата, джоба и портфеила. И ако отговаряш на тези изисквания, чак тогава си прави труда да те опознава.... Тоест такъв боклук, няма морални ценности и стоиности и бягаи с 200 от такива жени! Но видиш ли такава да те цени и уважава, пази си я като наи милото ти нещо, таи като такива почти не се срещат! За жалост, живеем в общество изградено от комплекси, ... :(Всеки пардира с нещо, я кола я апартаменти и прочие.... Не се впечатляваи особено, хич да не ти пука ;) пък и ако някоя те хареса, ще те хареса заради това което си, едни харесват скромнни, други надути, трети срамежливи... и т. н.

12.   Естествено, че първо се впечатляват от външния вид, само че не всички си го признават. Но това е първоначално. После само външния вид не е достатъчен.
Мен лично ме впечатлява искреността. Когато усещам, че един човек е честен с мен и не ме лъже-мога да остана с него завинаги.

13.   Както и твоите приятели/приятелки, така и потребителите тук - всеки си има мнение по въпроса. Няма универсална рецепта за привлекателен мъж!
Ще чуеш набор от качества 'добър, възпитан, разбиращ ме, интелигентен, стабилен, с чувство за хумор.. ' и пр., но не е това, което търсят жените.
За да напишеш тази тема, тряба да се чувстваш неудовлетворен в личен план или да търсиш начин да привлечеш вниманието н аконкретна дама.
Сподели истинската си история?

14.   Много ми харесва написаното от дамите горе, няма какво да допълня.
Иначе, много добре си личи, кое е написано от господата

„Парите“ -
мили мъже, нито една жена не се изразява толкова кратко и ясно, тук си личи, че мъж го е писал

„Съвременните - пари, външен вид, къща, кола... “
това също е писано от мъж. Жените се обясняват, биха писали - защото.
Мили, няма съвременни и едно-времешни. Жените от времето на пещерния човек са си търсили мъж, който да може да изхранва децата си. Бащите ни не случайно са се късали да строят къщи, то и коли е нямало през кома, ама, ако е имало, пак щеше да е същото.

Вместо да се оплаквате от „съвременните“ жени, станете съвременни мъже и се стегнете.

75% от жените (по международно изследване на Космополитен) искат просто МЪЖ С ПОСТОЯННА РАБОТА. Нито повече, нито по-малко!!!!
Противно на очакванията, те избират нормалния мъж от среден аршин пред богаташа.
Гледайте да имате работа, това е достатачно за жените, що се отнася за материалното. Останалото е въпрос на вкус, ген и т. н.
Успех

15.   Аз много държа на външният вид да е стегнат и чист !

16.   номер 14 е права. Требва да си има професия, но не един мъж, ами всеки човек, иначе как ще живее и как ще се издържа?
Нали като някоя жена тръгне да се обвързва и да си търси мъж, то е добре да гледа първо кой не го мързи да работи и следователно си има работа, щото се пак ако с някаква цел се обвързваш, то трябва да имаш пари за тази цел. Кой ще сключи брак с човек който все още няма работа, постоянна или каквато и да е? В живота без пари не може честно казано.

Но не искам да кажа че любовта е пари, но просто, един мъж ако го мързи да работи и не търси работа, никоя жена няма да му обърне внимание. Как се отглежда дете, като например бащата не работи никъде и от никъде не печели пари??
това искам да кажа

17.   Чувството за хумор

18.   Номер 14, напълно съм съгласна, работата стабилизира, останалото само си идва, и все пак важно е дали е страхливец, или силен, дали се допълват в интелектуално отношение... не че всичко трябва да е перфектно, но да се усеща баланс, не само прагматичен, а и душевен..

19.   Бих желал само да попитам уважаемите номера 2 и 7 /без значение дали са жени или мъже/: а произходът на парите и начинът на придобиването им важни ли са според вас?

Питам защото виждам колко много жените ценят мъжката искреност и честност /поне по твърденията им/. Честен мъж с мръсни пари - не ви ли е странно такова изречение? Защото на мен определено ми е.

20.   Каризмата и да гледаме двамата в една посока.
Лола

21.   Аз съм жена на 20 години и съм омъжена.. напълно съм съгласна с номер 1. Браво!
Д.

22.   Зависи от момичето, в смисъл различни жени искат различни неща. Аз лично го искам някой нормален и адски земен, не от онези изнежените. Не е нужно да е кавалер или подобно, стига ми да се държи добре, в смисъл да говори човешки с мен, не като с царицата или нищожеството. Искреност! Като за външен вид- по-скоро излъчването, не до толкова реалния вид- за мен това е нещо повърхностно.

23.   жените харесват мъжете, които ги обичат (и това се случва, сериозно говоря!) и с които си подхождат. чувството на харесване е взаимно обикновено.
при това искам да коментирам някои от коментиращите - има разлика между "харесване" и "използване". човекът пита "какво харесват жените в мъжа" - ако става дума за използване - сигурно му е ясно болезнено добре...

И кой е казал, че задължително една жена трябва да живее от парите на мъжа, с който е?!! какви са тия старомодни глупости, не мога да го разбера.
и още нещо да дбавя - към питащия: ако един мъж е достатъчно способен и силен, за да може да има много пари, той сигурно ще знае и какво харесват жените в мъжете...
а именно - това да ги обича. много е елементарно, повярвай ми!

24.   Бих описала сегашния ми приятел. Той е всичко, което мога да искам от един мъж. Първото нещо, което забелязах в него, естествено преди да го познавам, беше чаровната му усмивка и искрените му очи. Веднага ме грабна! След като излязохме на среща видях, че разсъждава много трезво върху нещата, уверен е в себе си, умен е, отговорен и има хубава работа. Въобще знае какво иска от живота и е амбициозен. Когато съм с него сякаш съм със себе си, ако ме разбирате какво искам да кажа. Мислех, че не съществува такъв мъж и явно съм късметлийка :) Искам винаги да сме заедно! :))

25.   Пакета му както и парите разбира се

26.   Като те треснат хормоните и се влюбиш, изобщо нямаш време да мислиш какво, как и защо! Освен това, скъпи дами, каквото и да харесвате, ако ВИЕ не сте стока - няма да ви огрее :)

27.   Всъщност 26 е много по-близо до истината, макар че май е от мъжки пол (дано не бъркам). Когато човек се влюбва, той рядко може да каже в какво точно се е влюбил - т. е. не може да определи с точност какво го е привлякло. Самата аз съм пример за това.
И наистина не знам как "отделяте" нещата, които ви харесват. В смисъл такъв, за мен е по-скоро сбор от неща (и то не само хубави), които, гледани като цяло, образуват един мъж, който си заслужава.

28.   26.. де да беше така. Хубавите ябълки прасетата ги ядат, точно заради тези хормони.
Толкова несъвместими двойки има и пак са щастливи. Господ е събирач, да знаеш.

29.   Аз съм забелязал, че момичетата първо гледат външния вид - телосложение и дрехи. Като опознаят момчето търсят у него характер и качества, които на тях им допадат. Но първото впечатление идва от външния вид, защото всички вярваме най-много на очите си.

30.   Не е съвсем вярно това за външния вид.
Досега аз лично например винаги съм се влюбвала в мъже, които нямат стандартна външност - примерно по-нисък, понякога с грозновато лице, понякога твърде слаб. Обаче за мен най-секси е умът, това, което мога да си кажа с един мъж. Даже понякога се усещам твърде крайна (което също не е хубаво, разбира се) - имам предразсъдъци към мъже, които са твърде мускулести, с твърде фешън дрешки. В повечето случаи като си отворят устата, се разбира че в тях друго, освен външен вид, няма.

От моя гледна точка - няма правило какво жените харесват в един мъж. Хора всякакви. Един тип жени ще търсят интелект, друг тип - пари, трети - тяло. Същото е и със самите мъже - не може да се каже, че всички харесват само кучки или само свестни момичета. Относителна работа, кво да правиш.

31.   Eми всеки казва различно, защото за всеки Е РАЗЛИЧНО! Едни харесват мъже с къса коса, други с дълга. Някои харесват дебели, други слаби, трети релефни. Руси, черни, чернокожи.. забавни, по-сериозни. По-млади, по-стари. С пари.. или пък те нямат значение. Просто тая тема няма смисъл. А ти всъщност какво очакваш? Да се изкажат жените и ти после да си моделираш характера. Е мога да ти кажа какво не харесват всички - това да се правиш на някой, който не си.

32.   Всичко обичаме. ?Женчовци, мъжкари, бедняци, богаташи. Аз винаги съм си мислила, че харесвам светли мъже и заможни.... хихи, а сега съм лудо влюбена в тъмен мъж без пари, чак му давам и не мога да живея без него. А аз съм си яка резачка. Почти всеки мога да имам (много съм скромна). Каквото ти е писано ще стане. Не търси ефекта „перфектния мъж”. Бъди такъв, какъвто си. Единственото нещо, което бих те посъветвала е да не вървиш по свирката на една жена. ?

33.   Моят коментар е до номер 1. Наистина си номер 1 ;) Трябва да има повече като теб, защото най-много мразя жена, която не знае какво иска. Приятел истинските жени търсят мъже, не манекени, футболисти, милионери и т. н.. Другите "златотърсачки" да ги наречем за по-смилаемо не те интересуват!! Успех*В. В.

34.   Какви мъже харесват жените? - Такива, каквито не съществуват:)
Винаги съм се чудел - как жените си избират най-неподходящия мъж, че дори и се омъжват за него. Тъкмо пиша това и в този момент(сега) чувам по тв. - "всеки втори брак завършва с развод".
Виж приятел, просто всеки трябва да бъде себе си, не можем да се харесеме на всички жени, а и не е необходимо, важното е да се харесаш на подходящата за теб. Макар, че понякога е по-лесно да се харесаш на всички, отколкото на една определена. Ако преиграваш и играеш друг човек различен от твоята същност за да се харесваш, това ще ти изиграе лоша шега в бъдеще. За всеки човек си има и подходящ партньор, трудното е да го откриеш и попаднеш на него.

35.   Какво харесвам в един мъж.... това, че е неподходящ, колкото моя...

38.   Аз пък харесвам загадъчните, да има предизвикателство с него, никога да не е скучен да е чаровен по-негов си начин, с чувство за хумор, интелигентен, да ми е верен, защото мразя изневярата, ами незнам има и още неща които харесвам, но важното е чувствата ни да са взаимни и да има тръпка и за него трябва да съм най-красивата естествено(:

39.   Мамка му, защо нямаше интернет и такива форуми когато бях на 20 год.? Поне щях да се опитам да култивирам някакви качества в мен! Пък сега какво-на 36 год. съм, страхлив, малодушен и мързелив. Чудех се, защо досега жена не се е влюбвала в мен, пък то виж каква била работата! Явно надушват какъв човек стои пред тях.

Страхливият мързеливец

40.   ... колкото и парадоксално да звучи, харесвам мъже, които винаги оставят малко съмнение у мен дали съм най- най за тях.. и естествено, че те се срещат доста рядко.... явно затова ги харесвам.... ЗАРА

41.   Здравей-темата ти е интересна, аз съм на 22години. В един мъж слабост ми е чаровната усмивка, камо ли ако има и тръпчинки, направо ме разтапя :) харесвам също секси погледа... държа да е мъжкар, не лигльо. И най-вече да има уважение към мен, да ме кара да се чувствам добре... иии така :)

44.   Много полезна тема, аз съм мъж и наистина много неща успях да извлека от коментарите :)

45.   След като визуално ме е привлякъл чрез някаква химия (идея си нямам как става това), държа основно на няколко неща - надеждност, увереност, че мога да му се доверя и да разчитам на него, и обич и уважение. Щото, съгласете че, че няма как един мъж да се докаже като надежден, ако с вас или зад гърба ви търчи по всеки чифт красиви крака или изложени на показ прелести. Като иска - негова си работа, свободен е да прави, каквото пожелае, но в моите очи се очертава като слаб, податлив на манипулации, неспособен да се владее и като последствие от всичко това - способен да ви зареже или да ви сложи рога в момента, в който нечии карантии му се сторят по-интересни. За какво ми е такъв мъж? А пари - здраве да е, пари се печелят и харчат и от двамата.

46.   Като жена мога да кажа- номер 1! там е истината!

47.   Да прилича на Брус Уилис в "Умирай трудно", на акъл да докарва Айнщайн, да има повече пари от Рокфелер, да има властта на Аллах и да е скромен като мен.
баба Пенка

48.   Само за властта на Аллах, няма да се разберем, бабо Пенке, иначе познавам подобен мъж, но той пък има 99 жени.
Сега по темата. Да ме превъзхожда интелектуално, да умее да говори, да не е страхливец и да не е комплексар. За жалост такива мъже са рядкост.
Маги

49.   Браво Маги, точно го каза!

50.   Баба Пенка им отнесе каскетите, че и минус получила. Затваряйте си очите още и продължавайте да говорите за любов и чувства, баламите ще се връзват.

52.   Със стабилни доходи, чувство за хумор( защото аз имам такова, и държа много на него) добре облечен, а не постояно мъкнещ анцузи. Да не ме натоварва с глупости( както и аз него) Е, това е човека, които е до мен. ))))

Али Макбил.

54.   Аз съм мъж на 23 и полезна ми дойде тази информация! Искам да добавя само че съм минал през доста жени и съм разбрал едно не всяка жена гледа материално на един мъж всичко е една магия която не може да се опише с думи! И жената е човек като всички хора на планетата Земя! Природата ни е създала така и – вървят заедно за ръка!

55.   Съжалявам 54, но ми трудно да се съглася с мнението ти. Комерческото мислене при жените в 21 век, е нелечимо състояние на егото им, от което страдат сериозен процент мъже. И най смешното е, че доста от тях не съзнават и стават податливи на манипулация. Не мразя жените, обичам ги, контактувам с тях, но нищо не разбирам. Имал съм толкова хубави моменти с няколко от тях, обаче има момент, в който кроим планове за бъдещето, но истинските намерения се изписват на лицата им. Всичко е прекалено очевидно, а и не съм го видял само в едно момиче. Много намеци и одумване съм слушал, как да си променя мнението? То не е само до моя опит, ами го виждам и при други хора. При двама приятели връзката се крепи на тотален и безскрупулен фалш. - " Той ме кара с кола " или " Той е от голям град "
И много ясно, че като си добре материално и свиркате една мелодия, няма да забележиш и капчица меркантилност. Айде остани без работа няколко месеца, та да видиш за какво става на въпрос. И сега може да си кажеш, че съм спрелтак и ограничен самотник, ама и това ще е клише.
Не съм заобиколен от очилати и социално изолирани зубрачи и студенти (Нищо лично към такива хора! Засичам се с няколко от тях. ) Намирам се в компания на отракани хора, на хора с контакти и разнообразен социален живот. Даже се води, че сме компания с много голямо чувство за хумор, но въпреки натрапването, че чувството за хумор е важна черта за едно момиче, никоя не удържа на принципите си. Истината е, че жените наистина търсят идеални мъже, като описанието на номер 47. Един бивш колега казваше - лисицата е женска, вълка е мъжки - Изводите са ясни. Мъжете избират вълци ли да бъдат или мечоци!

56.   Аз харесвам тактичните, добродушните и отговорни мъже.

1-50 от 81