Споделена история от Други

За България
Здравейте, искам да ви попитам какво мислите, че ще се случи с нашата родина след около 20 години? Ясно е, че
българите ще сме намалели доста, циганите ще са няколко милиона и джамиите ще са на всяка крачка, но ще променим ли нещо докато все още можем? Ще спрем ли циганската престъпност или ще продължим както и сега да си мислим, че нищо не зависи от нас?

Интересно ми е да разбера мнението на младите хора по този въпрос (изключвам тези, които се интересуват само дали им е голям пениса или някакви подобни глупости).

Смятате ли, че България ще я има след няколко десетилетия? Моля да не пишат безродници, каквито има доста напоследък, а само истински българи.

Коментари

1-50 от 54

1.   Докато търпим като овце и се примиряваме, доволни от сегашното си положение, мисля че няма да има БГ до няколко години! Мъчно ми е, но сам няма какво да направя. Искам да сформираме групировка, която да оправи нещата у милата родина, дори да се наложи сила, да имам опора, да сме единни. А все по-малко намирам такива хора. Общо взето ако така продължават нещата, няма да имаме българска България

2.   Турци и цигани се мразят, а и огромна част от циганите са християни. Ще ги обединява само мазната и гнусна музика. Циганите ще почнат да се избиват и изграбват взаимно, защото няма да има българи, които да им изкарват помощите. А иначе българите изчезваме. Затова вместо да продължавате да плюете, вземете направете нещо! И аз мога да избягам в чужбина, но не - ще стоя тука ако ще и последният българин да остана, няма да се изнеса от България никога!

3.   И Хитлер е мислел за родината си - искал е чиста нация!? Дори и със сила да се бори, мислел е, че го прави за доброто!

Какво ви пречат хората били те цигани, турци и т. н. това че има цигани които крадят и мързелуват - вярно е, но има и такива българи! Защо си мислитем че всичко ще се оправи със сила? !

>>> Тишански <<<

4.   Тишански, ако Хитлер си беше гледал родината, щеше да си остане в Австрия... Историк ще ставаш, а такива факти да не знаеш... срамота.
Авторе: Статистиката казва, че на едно българско бебе се раздат две турски и четири цигански, рпибави и факта, че всяка година хиляди българи напускат България и не се прибират, плюс мащехското отношение на държавата и резултата е, че скоро няма да има България, ами някакво подобие на държавица и най-тъжното е, че си даваме родината по такъв нелеп начин.
Лола

5.   Здрасти, аз съм млад човек - на 26 и се надявам мнението ми да е миродавно за теб. Учила съм в чужбина и съм се върнала, за да работя и да плащам данъци у нас. Не съм сама.
Откажи се от тези пароли! Вредиш си сам. Тази идиология накара група хора като теб да ходят в германия и да отстрелват произволни турци-собственици на магазинчета без всякаква причина. Не само, че не промениха нищо, а и сега ще бъде забранено неонационалистическото движение там. Амин!

България и след 20 години ще я има, така както я е има от повече 1500, ако сложим и Воложка България, ако проследим дирята на българите, дори от преди Христа. Цигани е имало и ще има. Е и?
Погледни фактите.
И днес ромите нямат повече от 2, 1 деца, което не е много. Турците у нас имат точно толкова деца, колкото бъгларите. Те не са „проблемът“.
Ти пренебрегваш обаче друго - първо, раждаемостта при ромите намалява - преди 10 г. е била почти 3 деца, при турците също много намалява, а тази при българите се увеличава.
Пренебрегваш и други процеси като Имиграцията.
Много млади хора ще се завърнат. Не съм единствената. Освен това дори да продължаваме да се развиваме икономически с този ръст, след 3 години вече ще има недостиг на работна ръка. Специалисти и сега няма достатачно. Ако си спомняш, преди кризата се говореше за внос на виетнамци (по време на тройната коалиция). При следващия недостиг на работна ръка, след около 3 години, на власт ще е пак ГЕРБ - те под натиска на работодателите ще напечатат първо български паспорти масово на македонските българи (и сега се прави), на хората от Украйна, Западните Покрайнини, на всеки, който се самоопределя като българин. Включително има хора в Татарстан, специалисти, инжинери, които се самоопределят като българи. Те са руско говорящи, правят ракети, ще намерят и у нас място. Да не говорим за гърците, които отново ще се заселят като търговци в Пловдив, Варна, София... хиляди хора с фирмите си.
Ще и дойдат и идват и много руснаци със семействата си и хора от бившите съветски републики, както и западно европейци, изпратени да работят у нас от фирмите си. Кой мъж не е оставал в нашите земи?

Това са реални процеси, въпрос на време.
Да си чул някъде цигани да са претопили местното население и да са си направили държава?
Турците са ни управлявали 500 години и тогава не са ни претопили, та сега ли? След Освобождението сме били 3, 5 мил. българи, стигнали сме почти 9 мил., мислиш ли, че така ще се загубим сега, когато сме поне 7 милиона, дори без омразните ти етноси?
Кой нормален човек в 21 век ще става освен това мюсюлманин. Напротив. Нашите мюсюлмани масово не си изповядват религията и сключват смесени бракове.

Просто забрави глупавите пароли на неонацистите, глеай си живота и гледай ти самият да си направиш 2 дечица. Останалото го остави на политиците. България е в ЕС, скоро в Шенген, всеки е свободен да се движи свободно - познай, кой народ пръв ще тръгне да чаргарства из ЕвропаТА?
Така и трябва. Ние сме спасили нашите роми, докато другите са ги товарили във влаковете за Аушвиц. Ромите не са „наши“, те са ничии. Винаги са си живяли на колела, така не са създавали такива проблеми, време е да се върнат към нормалния си начин на живот. Така всички ще са доволни, нали?
А и има много роми, които са си полезни - строят къщи евтино, работят, съседи и приятели са. Стига с предрасъдаци! В България винаги всеки е бил добре дошъл и никой от нас не си знае пройзхода преди Освобождението. Стига сме се правили на това, което не сме - чиста нация, велика нация. Ние сме велики в оцеляването си, в гостоприемството си. У нас всеки се е чувствал у дома си. И така трябва да бъде и за напред.

6.   Аз съм н1, не говорех за мангали и турци-те си правят каквото им се позволява да правят. Говорех за големите-тея дето дърпат конците. Тоя парламент за какво ми е? 240 педераса какво правят там-нещо помогнаха ли ни техните решения, а само заплати им плащаме! Тея чужди корпорации, кадето ги допуснаха да ни тровят, а в същото време им плащаме за това, нямаме нищо държавно-всичко се разпродаде или ще се продаде. Мангалите се множат, защото им оттърва тук. Докато седим и избираме само мазни гейчета да ни управляват вместо ние да си земаме решенията така ще е. Пишете каквото искате против мнението ми-аз знам кое е вярно и съм прав. Форумните мишки-критици, философи смешки, като вас докараха БГ на това дередже. Избират партийки да ги управляват-леви, десни, сдс, бсп, гербове

8.   Като гледам трябва чудо да стане или гръм да удари и бг да изчезне от картата. затъваме още повече за съжаление. Протести-никаква файда от тях както виждате. Няма кой да те чуе, няма кой да се загрижи. Нали на очилаткото (Симеон Дянков) му е добре как да повярва че на бг народа му е зле. Не съм родоотстъпник и все още имам надежда, че все някога живота в бг ще е най-прекрасен

10.   Номер 5, сигурно живеем с теб в различни Българии. Не знам как изобщо можеш да напишеш, че циганите раждат по 1-2 деца? За каква имиграция и завръщане в България говориш, след като младите българи масово напускат държавата. Още по -лошо, имам приятели, които са с огромен доход и преди и не помисляха за напускане, но сега вече искат. За какъв глад за специалисти говориш, след като масово неквалифицирания труд се работи от висшисти, . Това, че правителството ни внушава, че сме прости и необразовани, и затова нямаме работа не значи, че е истина.
Толерирането на циганите трябва да бъде спряно. Аз не искам нищо повече, освен това да бъдат поставени наравно с българите. Щом ние не си платим сметките за ток, вода, парно сме изключвани -искам и те. Щом ние се качим в трамвая и не си продупчим билетче сме глобявани - нека и те. Щом ние можем да работим за малко пари, а не да разчитаме на помощи, значи и те ще могат. Щом ние не раждаме деца, които не можем да изгледаме, само и само да вземем жалки пари помощи, значи и те могат. Защо мислят някои, че ги дискриминираме, като българите сме дискриминирани в собствената си държава. Знаете ли колко милиарди струват на държавата всяка година - престъпленията, които вършат, после делата, които се водят, неплащането на данъци и вземането на помощи? И докога така? Значи управляващите искат да ме убедят, че майка ми, която цял живот е бъхтила няма право на пенсия още колко години и ще трябва да работи, защото няма пари, а за тях как има? Преди 4 години бях нападната от цигани с нож и обрана. Като по чудо полицията си свърши работата и се видяхме в съдА - трябваше да им видите ухилените физиономии, и семействата им, които обясняваха, че как да не крадяли, като нямало откъде да вземат. Преди седмица един мой познат беше пребит в столичен квартал и ограбен отново от цигани. Който е съгласен да живее в такава държава нека се примирява.

11.   Съгласен съм с номер 5. По време на турското робство сме намалели наполовина и не сме изчезнали. Циганите имат около 2. 5 деца средно българите 1. 4, а турците 1. 5. И турците намаляват, а и много емигрират. Циганите са дефектни и уродливи страдащи от кръвосмешения между роднини от стотици години. С начина си на живот живеят стедно 50 години, докато при българите е 75. При тях е много висока детската смърност, болестите, а и много мангали са емигрирали, след като влезем в Шенген те ще тръгнат първи, може би това е причината, че сега не ни пускат да влезем. Повечето са паразити и за нищо не стават, те не могат да управляват дъражава, все още са на племено -родов стой, а и се крадат по-между си. В крайна сметка дъражават няма да успее да ги издържа. Протестите в Катуница са само предвещеание за какво предстои. Народа ги мрази вкл
чително и турците. Заради незгоди и неравенства в който някой малско са облагодетелствани а мнозинството страда са избухнали повечето реолюции. А и света се променя дадена епоха се тръгва започна нова.

12.   Не ми публикуваха предният коментар, затова сега ще съм по-примерена в изказванията си. Циганите раждат от 3 до 12 деца. Повечето ромски семейства имат средно по 7-8. Като не ги обвинявам, защото те са примитивни повечето и не осъзнават много неща. Ако трябва да обвиня някой, бих обвинила управниците, както беше казал някой по горе. Българите сме дискриминирани в собствената си страна. Ромите не спазват българските закони, а цигански традиций и обичай, в който продават дъщерите си за суми от 2 000 до 30 000, в зависимост от това дали 12 годишната "булка" е девствена и колко е сръчна в краденето. Повярвайте, с очите си съм видяла, не говоря на изуст. Отделно, че дълго време живях в цигански квартал...

А по въпросът как си представям България след 20 г. - представям как ромите тормозят малкото останали българи и как се гаврят с тях.
И не само в България, ами ще погубят и цяла Европа. Вече ромското население в Испания, Португалия, Италия, Франция, Гърция и най вече Румъния придобива значителни размери. И продължават смело напред и нагоре. А ние сме на режим "самоунищожение", защото на управниците така им е угодно.

Бях оставила и линкчета към клипове по този повод, които говорят сами по себе си, но явно нямам право да ги пускам.

А що се отнася до по- далечното бъдеще си представям арабският свят властващ в света. Тези, които са на дъното, ще бъдат на върха и обратното.

13.   10, явно живеем в различна България с теб и явно ти изобщо не живееш у нас повече, така че...
Българите сме свободни да си живеем, където си искаме. Половината ми приятели се прибраха след завършването им. Живеем си много добре в България.
Има глад на специалисти - в Шумен например липсват инжинери, предлагат ти жилище + тлъста заплата, в ABB предлагат 5000 евро заплата за инжинери, отложиха завод заради липса на специалисти.
Действително има висшисти, които работят неквалифициран труд, но това доказва и нивото на висшето ни образование. Освен това, който учи например филосифия, може би трябва да се замисли преди това, дали има работа за тази специалност. И на Запад не е по-различно - братовчедка ми завърши Гръцистика и... познайте - работи като продавачка.
Освен това, който е забил носа в учебниците и не е мислил за практика, трудно си намира работа.
Както и да е....
Не е вярно, че ромите имали 8-12 деца. Имат до 3 деца, а по новото преброяване са 2, 1. И не казвайте, че не било вярно това - ходиха хората в Столипеново на крак и последното преброяване е по всички стандарти на ЕВРОСТАТ. И тока си плащат повечето, чичо ми работи в ЕВН и много добре ги следят - за хората, които не живеят в България - и у нас токът се продава от частни компании.
Много от ромите умират като деца или много млади. И да - не ни приемат в Шенген, защото те ще напуснат веднага страната и ще се върнат към начина си на живот от хилядолетия - скитане из ЕвропаТА. Лошо ли е?
Раждаемостта сред българите действително се е повишила, много хора се осмелиха да си имат и второ дете. Турците още от Възродителния процес не са проблем.
Е, не може да очакваме етническия състав на българите (какъвто и да е той) да се запази и след 20 години, но определено - дори икономиката да расте с 2-3% при тази инфлация, само след 3 години ще имаме нужда от работници. И сега много македонци търсят препитание у нас, младите гърци също ще останат след следването си, както и много идват и сега да си пререгистрират бизнеса, цели фабрики се изнасят. Лошо ли ни е?
Циганите са ни последният проблем в момента. Трябва да се преборим с корупцията, да си построим инфраструктура, да реформираме образование и здравеопазване. Циганите не са ни виновни. Популистки са паролите, които ги правят виновни за всичко и всеки интелигентен човек ще се сети, че е така. И Хитлер е използвал подобни настроения в обществото, за да изтреби половин Европа, българите обаче не сме немците отпреди 70 години - ние и тогава не сме могли да направим „циганите на сапун“ и сега само лаем, но не хапем. В момента, в който някой реши да натовари съсед ми - циганин и семейството му на някакъв влак на смъртта, цялата улица българи ще легнем пред него. Ей, затова ми харесват българите и България, защото имаме Левски, не Хитлер, а Левски е бил за мултиетническа България. Такава е България днес на практика. Всеки е намиерал у нас добър дом, има място и за още хора - селата пустеят, климатът е добър, имаме достатачно земя. От нас зависи, кой ще живее там. Ако останат сегашните управляващи - това ще са македонски българи, българи от Украйна, руснаци, българи от Западните покрайнини.

14.   Защо циганите по другите европейски страни не са като тука, защо там се образоват, защо там имат нормална работа? Защото ако тука им спрат помощите, ако ги глобяват за това че не водят децата си на училище, ако имаше солени глоби за тия мизерници нямаше да са така. Обаче в шибаната държава няма закони, ей за това тия боклуци си правят каквото си искат. не съм расист, не съм нацист и се обявявам против всяка форма на фашизъм включително и социалният фашизъм който циганите налагат, аз мога да си плащам тока, аз мога да си купувам билет, аз мога да плащам на шибаната топлофикация 50лв на месец за това, че шибаните тръби минават през апартамента, а някой цигани си живеят на мой гръб не плащат ток, не плащат вода, не плащат нищо. На мене могат шибаните управници да ми диганат пенсионната възраст на 65, а циганина не могат да го накарат на работа. МРАЗЯ ДЪРЖАВАТА ОБИЧАМ РОДИНАТА.

15.   „Защо циганите по другите европейски страни не са като тука“

Защото цигани в другите европейски страни просто НЯМА. Техните предци са били убити в Дахау най-вече. Ако отидеш в Берлин, точно с-у Американското посолство има един музей, нов музей. Вътре има една карта, в която светят всички страни, в които населението е помагало на нацистите да унищожат евреите и циганите. Само България и Дания не светят. Ние сме един от ДВА НАРОДА, които са спасили малцинствата си, в Дания роми е нямало толкова.
И в Румъния не са успяли да ги унищожат, както и в много части на Източна Европа, защото там ромите са били по-многобройни по принцип. В Западна Европа има гонения на роми и евреи още от времето на Инквизицията. Почва се в Испания, Франция, Италия, Англия още през Средновековието. Бягат много в протестантската част на Европа и там не са добре дошли. Българските евреи например идват от Испания, циганите идват от цяла Европа, защото по време на Османската империя са били търпяни. Турците много разлика не са правили - рая е рая, повече хора, повече роби, а българите от край време сме толерантен народ, към всеки сме били винаги жалостиви и всеки сме прибирали в домовете си. Да не забравяме, че и повчето роми са християни - т. е. наравно с нас са си запазили религията въпреки турските ексцесии.
И да не забравяме, че при Освобождението 97% от българите са били аналфабети - да, прадядовците ни не са могли да пишат и четат. Днес повече роми могат да пишат и четат, отколкото преди 150 г. българи.
Прав си - трябва да има драконовски мерки към ВСЕКИ, който не си праща децата на училище, но не са виновни те, че ние не можем да ги санкционираме. Не са и виновни, че Топлото е източил Топлофикация, той не е циганин, а българин. Циганите могат да са оправдание някакво, но не ни пречат реално. Ние сме си винвни и за комунизма, и за хаоса след това, и за България, такава - каквато е днес. И пак ние ще си построим наново страната, както сме го правили толкова много пъти. Циганите никога не са ни пречили, ако сме умни, могат и да ни помогнат. Работят, стига да има кой да ги накара.

16.   13, 15 стъкмистиките са ти криви, честно ти казвам. Когато поживееш в Столипиново известно време, пак седни да пишеш тука. Очевидно не си ходила скоро там. Няма и как да си, защото въпреки че си от Пловдив, не си в България от години. И вярвам като си идваш по празниците, че не отиваш там. Понятие си нямаш. Погледай клипове с роми в youtube. Има доста и всичките семейства са с по над 10 деца.
Те живеят в друг свят, мила. Често пътувам из България и откъдето и да мина цигански махали, цигански села. Да не говоря за градовете и селата с почти изцяло турско население, които ходят със забрадките и специалните им там облекла.
Не вярвам на статистики, защото знам как се правят те, както и изборите в България. Всичко е фалшиво.
Няма да споря повече. Съветвам те да се научиш да изслушваш и други мнения и да не натрапваш своето.

17.   И аз мисля, че няма да ни има след години. Българите били намалявали и преди, добре, но сега има цигани, които се множат като мишки. Ще ни претопят, някои други ще се възползват от това, защото циганите не могат да се управляват.
Тишански и преди ти го бях писала и сега пак ти казвам- имаш си проблеми с хората не защото си турчин, а заради самия себе си. Не можеш да ми сравняваш българите с циганите по гетата, няма да убедиш никой с идиотщините си. Напротив, затвърдяваш ми мнението, че в редките случаи, когато се обърнем с/у някой, който не е българин, почти сигурно, това е заради него, а произхода си го използва като параван. Е, познай какво и българин да беше с тези приказки, пак нямаше да те харесват.

18.   Ще се оправи когато всички БЪЛГАРИ почнем да мислим за нея, не само националистите. Който впрочем, са подложени на всякакви обиди и неодобрение от всички, но те са ЕДИНСТВЕНИТЕ КОЙТО МИСЛЯТ ЗА ДЪРЖАВАТА И ЗА ВСИЧКИ БЪЛГАРИ.

19.   Не съм чела всички коментари, само искам да ви кажа, че миналата година няколко циганчета правели простотии в порко където е седял дядо ми с още 2ма дядовци.
Щом дядо им направил забележка, те почнали да крещят "гяури" и да ги замерят с камъни.
Ето това ни чака, младите бягат, застаряващите остават и циглетата ги тормозят. Не разбирам защо това е позволено, защо крадът, защо живеят в изоставени сгради, защо конете им се разхождат свободно по пътя, защо тормозят възрастните, и защо аз работя за да плащам техните социални помощи на хилядите им деца.
Раждах със 16 годишна циганка. Това нормално ли е? На сестрите ми им викаха"българките" в българска гимназия. Това нормално ли е?
Знаете ли, за мен циганите сами не желаят да се интегрират, защото така е много лесно. Не рядко съм казвала че ако се прекръстя Айше ще съм по-добре. Ходят в Германия, как ходят незнам, за няколко месеца си идват с коли и пари и като ги свършат пак там.
Хич не ми говорете че сме добре. Аз с очите си виждам всеки божи ден, в какво положение сме. И на къде отиваме. А ако циганите искаха да се интегрират сами щяха да го направят и вече нямаше да ги има, защото в личната карта пише БЪЛГАРИН. Не казвам че има и свестни, аз също имам такива приятели, както и калпави българи но това са капки в морето.

21.   Проблем с циганите може да се реши много бързо
1. трябва да се контролира раждаемостта на циганите в България има такива практики в азия и България трябва да се направи.
2. да ги депортира ме в най-малкия и бедния регион на странта да им дадем автономия и повече няма да ги видим циганите в България и да ги видим как ще се оправят като няма кой да им дава пари и помощи

22.   21 Много грешиш Проблема не се оправя така.
1 Как да контролираш раждаемостта на само част от населението на една държава. В азиатските държави беше наложено за всички китайци не само за некъдърните/неползотворните. Значи предлагаш да има закон който да гласи нещо такова, след всяко второ дете родителите да се кастрират, няма как това да важи само за един етнос. Ти би ли приел да те касрират след като жена ти роди второто. Значи, за да не те кастрират с такъв закон ти оставаш с едно а всички роми като не са образовани правят и второ и пак ще има двойно повече бебета роми.
2 Ще ти дам пример: ако ромите бяха бактерий в твоето тяло коя част от тялото си би дал да ти отрежат, за да си добре ти и за да са добре горките бактерийки. Предлагаш нещо подобно, сега кажи коя част от българия не ти е свидна или ако не на теб на българите който са родом от там.
Сега да ти предложа други мерки
1. Детски да се дават само на майки родили първородното си дете след 20 годишна възраст независимо колко деца ще имат след това. Така младите момичета от всички етноси ще мислят не за секс а за образование преди 20 или поне ще се учат на труд.
2. Да не се полагат социални помощи на никой трудоспособен и тези пари да се насочат към пенсионерите и инвалидите. Така ще се увеличат и пенсийте а и на трудоспособните няма да им се мързелува/гладува и ще копаят градинки за 5-10лв.
3. Всеки престъпил закона /крадец и т. н. /да го грози затвор, само на хляб и вода със задължителен целодневен обществено полезен труд. Който не иска и хляб да не му се полага. Щом могат в затвора за цигара свирки да правят, като са гладни да видиш как ще работят за хляб.
и т. н. и т. н. няма да ти пиша нова конституция докато не станеш депутат, като станеш питай за идей.

23.   Там е работата 18, че с мислене нищо не се постига. Трябва да се ДЕЙСТВА, а не да се мисли. Всички т.нар. "националисти", които познавам са такива само на приказки, пълни ПОЗЬОРИ, в ежедневието си не правят нищо, ама НИЩИЧКО за тази страна, дори в някои случаи пречат заради криворазбрания си национализъм.

24.   Във всяко предприятие ако сте забелязали най-тежката и ниско платената работа се извършва от ромското население. Сега ви питам имате ли желание да се смените на тяхната работа, след като желаете да ги махнете?
Кой според вас например ще чисти улиците на София аз не съм видял нито един българин с метла в ръката на -20 градуса да чисти улиците по 8 часа на ден за 240 лв на месец.
Магистралните жрици на 95% са от ромски произход а потребителите на услугите им от български.
Нищо чудно, че мангалите ви обират след като им чук... е жените. По другия въпрос с турското население мога да ти кажа че след 1989г се изнесе в съседната държава и само малка част тази в Родопите е останала и проблем няма. Ако сте страстни пушачи можете да дойдете в Родопите да нижете тютюн.

25.   Здравейте, аз съм страшно притеснен, от това което се случва във българия. За съжаление сам нищо немога да променя, аз живея в гр. Н. Загора, тук циганите са 12 000 при общо 25 000 жителя. Всеки един, полицаи в градът, тупа куирук на някои циганин, защото циганите си плащат за всичко. И точно поради тази пречина нашата родна полиция, пази циганите да крадът и да правят каквото си искат. И аз лично смятам че за това наше, положение в което се намираме, сме виновни ние Българите. Сега нашите задължения са, да си плащаме данаците, зада има помощи за циганите, та да имат сили да правят деца. Питам аз всички плъьове в парламента, кога наи сетне и циганите ще имат задължения, които да изпалняват. Съжалявам че живея в тая циганска държава, ще направя всичко възможно децата ми да се махнат от България.

26.   Сори такъв е редът на нещата. И да искате нищо не можете да направите. Циганите ще продължават да се размножават с бясно темпо. Дори и да имате по 4 деца това няма да промени нищо. Правителствата винаги ще ги използват да гласуват вместо българите. За която и партия да гласувате нищо няма да се промени. Не можете да ги избите физически защото оръжието и силата е в тях, а българите нямат оръжие. А дори и да опите държавата ще хвърли срещу вас армията и полицията. А ко те не се справят тогава ще дойдат натовските Ф-16 и ще изсипят няколко стотин тона бомби над България. Разберете битката за България е предварително изгубена, не си пропилявайте живота, а си го живеите и се забавлявайте. Не се самозалъгвайте с напразни илюзий.

27.   Има ли още родолюбиви българи? Няма ли най - накрая да променим нещо?
Всеки, който се върне в историята 100 год назад и проучи внимателно би разбрал много неща. Как са ни взели територии, населени с българи и са им присвоили всичко. Днешните млади знаят ли тези неща?
Как са притопили населението останало по родните си места, а останалите са избягали като е настъпила бежанската криза в България. Как великите сили са били на страната на Турция и с клаузите си от многото договори са оставили родината ни безпомощна и сразена.
Знаете ли също, че в днешна Македония от население 2, 2 млн.,
1, 8 млн се определят като македонци, а само около 1000 човека за българи?
Има ли още хора като мен, които са родолюбци и знаят истината за миналото без да им е промит мозъка с цел "етническа търпимост".
И как се осмеляват турци и гърци сега да идват у нас и даже земи да купуват, след всичко, което са ни взели?
Аз няма да забравя, а вие?

29.   След 20 г. децата на днешните олигарси ще продължат с измамите и краденето. Голяма част от съвременните родолюбци, ще живеят в чужбина.

30.   Здравейте от №22
Изминаха трите години срок даден от №5 и все същото все още чакаме нейното светло бъдеще, високият икономически ръст и липсата на безработни!!!!

31.   За родните емигранти в западна Европа ще е още по-срамно да се наричат "българи" и всячески ще крият произхода си.

32.   Аз ще се махна от България след 1-3 години, няма да се върна, защото няма живот в това подобие на 'държава'.
След 20 години ще бъде пълно с цигани, няма да има промяна.

33.   Източник :
"До 2040 година ромите ще бъдат над 50% от населението на България", прогнозира пред ТВ7 бившият главен мюфтия Недим Генджев.

'Българите и турците в България раждат много по-малко деца, разходете се из циганските махали и ще се убедите в това. В България има етническа и верска търпимост", категоричен е Генджев.

Той обяви още, че в пловдивския квартал "Столипиново" ще бъде построен Социален молитвен дом, нещо като МОЛ. Това ще се случи с финансиране от Саудитска Арабия и по-конкретно от семейство Заамил, които са най-големите производители на електрически стълбове.

34.   Номер32, обоснови се!
Че положението тука е жалко, жалко е, но защо такива като теб намират единственото решение да бягат. Кажи поне на каква възраст си. Много млади хора на по 20 -25 заминаха нанякъде и знаеш ли къде са по Германия и по Англия работят нон - стоп като роби на надници, които никой местен не би се съгласил. Съсипват си здравето и се връщат или пък си остават там роби на днешния модерен свят.
Не искам никой да агитирам и да променям. Аз ще стоя на родната си земя и ще си спомням историята и традициите. Ще се вдигна на бунт ако ще сама, разбираш ли? !
Аз не се страхувам, за разлика от вас ;)

35.   34
Аз НЕ съм 33, но ти отговоря.
За сега на Запад все още се потдържа икономичска стабилност и неуспелите хора живеят по-добре от нас. В много сфери, дори на средно по важност длъжности и позиции се заплащат прилично.

Там е работата, че това постепенно се изменя. И кризата ще го промени. Сега в Европа гледат криво на българските имигранти. Те ни имат за хора втора ръка. Само големите специалисти се ценят.
Та, хората докато продължават да гледат само личностното си щастие и да се водят по системата на парите, не България ще просъществува, ами човечеството върви към грешна посока.

36.   Номер 32, историята няма да промени настоящето и бъдещето, само се лъжеш...
България е най-бедната и пропаднала държава, която съществува, понякога не искам да съм българин...
Единственото, което ме задържа е, че събирам пари за пътуването.
(имам документи за напускане)
Не всички са роби, зависи каква професия си избрал, ако изобщо имаш такава.
Много добре знам, че местните плащат много по-малко на чужденците, но тук е още по зле..
Чужбина е само за хора, които имат професия или нещо от сорта на програмист.
Впрочем занимавам се с уеб дизайн сериозно
17г /32номер

37.   36,32, отиди и робувай, защо го афишираш, кого агитираш? Паразитите винаги търсят готовото, те не са способни да си направят живота добър. На същият принцип живеят и циганите и те са чергари като тебе. На запад затова не ни ценят, защото всички паразити се събраха там. Умният не обсебва готовото, той сам си прави живота уреден. По добре лъв на село, отколкото овца в града. Щом си решил да бъдеш второто, лек ти път, дано ти е хубаво на чуждата софра.

38.   37, нямам намерение да обсъждам тази тема, ще кажа само няколко неща...
Първо, българите нямат особено голямо желание да се борят или помагат заедно.
Второ, ние 'бегълците' искаме по-добър живот, а вие ни осъждате, че сме изоставяли България.
Погледни данни на Евростат и помисли колко е прекрасна държавата..
Всички добри кадри бягат в чужбина, поради по високия стандарт.
Болниците са в много лошо състояние, няма ново техническо оборудване. (използват се стари машини от 80-90).
В чужбина хората са много топли, докато тук всеки гледа да те нападне.
Полицията не прави нищо, а митничарите ги подкупват с няколко евро.
Как се живее в подобна държава? Ами никак..
*Нека не спорим

39.   н 38, стандартът е според това, което си направиш.
На 18 г. напуснах България. Работих 2 години ниско квалифициран труд, а на третата записах в един от най-добрите универитети не само в Европа, но и в света. След като завърших се прибрах в България и веднага бях на ръководна позиция, а днес имам своя фабрика и изнасяме всичко за чужбина. За 5 г. в България успях да натрупам капитал и да си осигуря начин на живот, за който емигрантите на Запад мечтаят. След 6-7 г. емигрантски живот имах само дипломата си и 300 евро в сметката.
Повечето и това нямат.
Днес толкова харча за джобни за ден-два.
Исках да изпратя пари на мои роднина по банковата сметка на негов братовчед и се оказа, че не можем да ползваме банковата сметка, защото човекът има сметка на червено и то не само диспо кредити, а и отвъд това. Особено чисто българските семейства мизерстват на Запад - половината доход ти ходи за наеми и сметки, най-беден си в тяхното общество.

Къде са били хората по топли? Поне в Северна Европа хората са страшно дистанцирани. В страни като Италия, Гърция пък не гледат на жената делово и с тях съм се отказала да работя. В момента произвеждаме на пълни обороти в България и 100% от продукцията си изнасяме за Западна Европа с огромни печалби, които инвестираме в нови машини, нови халета и в обучението на своите работници.
Успях да докарам и свои познати, които отвориха огромен завод за авточасти и са много доволни. В момента отварят още един цех със 700 работни места. Общо 2000 работни места само те създават, а градът ни е малък и в момента има пълна заетост и събираме от селата хората с наш транспорт.
Това е начинът!
Болницата ни също е чудесна и дори имаме главен лекар от Япония. Родилното отделение е едно от най-модерните и новите в страната, реанимацията е снабдена с всякаква апаратура. Особено англичани идват да се лекуват при нас, а и български емигранти специално от Великобритания предпочитат да раждат и да се лекуват при нас. Събрали сме се от града по-заможните граждани и всяка година ремонтираме едно отделение, а апаратурата и без това си им е нова. Има млади специалисти от университета, има и млади чужди лекари на специализация.

Извод - кой както си го направи. По лични наблюдения мога да кажа, че който е живял добре у нас и се с справял в България, той успява и на Запад.
Българските Гаврошовци са и на Запад същите мизерници - не им плащат, не знаят език, биват лъгани и мамени и не могат да си намерят работа. На Запад обаче няма роднини и познати да ти помагат и такива хора точно зациклят.

40.   39, дай Боже повече такива родолюбци да се върнат и възродят България. Вече съм стар, но съм готов да помагам с каквото мога. Искам България да остане за находчиви българи, като 39, а не цигани да я опоскат и разграбят. Много ме зарадва 39, дай Боже да станете милион, тогава мога спокойно да умра, ще знам, че България ще е в сигурни ръце.

41.   н40, аз не съм се прибрала от родолюбие, между другото, а от чист интерес. Камакът си тежи на мястото! Мой колега от университета управлява едното ЕРП и половината и повече сме се прибрали и които сме се прибрали живеем по-добре от тези, които след завършване останаха. Просто на Запад си роб на държавата и във вече развитата икономика е невъзможно да направиш свои бизнес, а като българин пък да направиш кариера е също толкова невъзможно. За жените там има голяма дискреминация на работното място, а ако си жена и чужденка взимаш 50 % по-ниска заплата за същата длъжност и образование и не е възможно да сториш каквато и да е кариера.
Да, обичам си страната и родината, но не е това самоцел, а защото ми предлагат шансове за развитие.
Голо родолюбство не стига.
Аз не познавах икономиста Каролев, защото действително от много неща съм била откъсната, защото съм прекарала 1/3 от живота си по чужбините, но отскоро чета неговите статии и ми взима на 90% думите от устата - стига сме мрънкали, за Бога - България нито е най-бедната, нито най-корумпираната и тем подобни страна на света. С негативните си думи само гоним потенциалните инвеститори и хората, които биха се върнали, ако виждаха перспектива у нас.
И както пише Каролев - българите сме май единствено в негативизма си единни. Няма народ, който да се пише най-нещастният в света едва ли не, а да живее в такава хубава страна. Не можем да оценим това, което имаме и само знаем да се убеждаваме един друг, че сме едва ли не най-долните и простите, което ИЗОБЩО НЕ Е ТАКА. Дори не сме най-бедните. ЕС не случайно се нарича още клуб на богатите. 70% от населението на тази планета би продало единия си бъбрек, за да има бг. паспорт, а ние сме пълни глупаци да отричаме постигнатото

42.   39 отново сравнява личния си успех преди 10 години с този на всеки друг човек в тази държава. Излиза, че 90% от останалите в България живеят страшно бедно, или защото са глупави, или защото са некъдърни. Системата е повредена и за това всеки втори ще бяга! Пък колкото се реализира в чужбина или не, факт е, че българите изчезваме, а циганите ще ни минат...

43.   Българите - най-евтината работна ръка за европейците :)

Цъкам си сега из нета да гледам как се рушат всички индустриялни съоражения, изоставени в дън земя. Цъкам и си мисля за хубавите ЕРП-та, как скоро ще им дойде времето да плащат.

но естествено модераторке, писна ви да ми публикувате коментарчетата. :)

44.   *Private comment
"70% от населението на тази планета би продало единия си бъбрек, за да има бг. паспорт, а ние сме пълни глупаци да отричаме постигнатото"
По-голяма глупост не бях виждал :D
Чужденците не искат да идват тук, заради грозната картинка, която всеки ден виждаме.
На приятелите ми румънци съм казал, да не идват тук, няма закони и общо казано нищо.
Преди 1 или 2 години хиляди българи бяха на протест и какво?
На никой не му пукаше за протестите.
Какво е хубавото на тая страна?
Имаме най-слабо развитата държава голямо предимство? ха
Коментара ти е личен, а не общ т. е 95% не мислят така

45.   44, ти откъде знаеш какво мислят хората. Да не си социолог, видяхме ги и те как си скалъпват прогнозите, според парите. Явно и тук има тролове, на които им се плаща и разсяват тъпотии по разни сайтове и форуми. Какво агитираш, като не ти харесва, чао, кой те е вързал тук. Темата е за България, не за положението на държавата. Много плюете, а една разлика не можете да направите между родина и държава. Такива консуматори като тебе търсят богата държава, за да цоцат, на такива безродници, родина не им трябва, щом търбухчето е пълно!? По време на войни, българи от Америка са се връщали да защитят родината си, сега паразитите бягат от родината си, само да им е угодно и търбухчето пълно. Да прав е Бойко, лош материал сте, затова България е такава. Заради такива родоотстъпници, България трудно ще се оправи, но бъди сигурен и тук ще огрее слънце. А ти ако си умен(за какъвто искаш да се представиш), щеше да разбереш желанието на автора, а то е БЕЗРОДНИЦИ да не коментират. Явно и на запад толкова ще успееш. Самонадеянияте, където и да отиде, си остава неудачници. Не България ви е пречка в живота, а липсата на разум.

46.   44, моят съпруг е швед и почти цялото му семейство се изнесе в България. Ти чужденци изобщо познаваш ли, че да говориш от тяхно име?
Румънците пък всяка събота и неделя и при всичките празници заливат нашето Северно Черноморие. Имаме имоти там и идват дори да похапнат хубава храна и да напазаруват, защото им харесва - не само е по-евтино у нас, но и храната е по-качествена, да не говорим за възможности за туризъм. Събота и неделя всяка втора кола е румънска, а при мидените ферми и рибарските заведения няма къде да паркираш от тях.
Моите деца са с тройно гражданство, защото са родени в трета страна. Често сме в Северна Европа при роднини и познати и повечето млади са били у нас на почивка и са доволни хората. Особено климатът е чудесен и при тези разходи за живот И ДАНЪЦИ много наши познати и роднини със свободни професии вече правят планове да живеят и те у нас. Познаваме лично няколко консултанта например, които си живеят и работят из целя свят и плащат 10% данък у нас. В „Мениджър“ имаше дори наскоро статия за България като тайният данъчен рай в ЕС. За такива хора е всьо равно къде ще живеят - те работят по проекти, но у нас за супер малко пари живеят в огромни вили с персонал, летището ни е малко и не се чака, а за ВИП-овете има супер обслужване. Това също е предимство. Като цяло има у нас супер обслужване за нищожни цени. Фризьорът на Запад е лукс, у нас не можеш да си намериш час при фризьор. Дори зъболекарите са лукс на Запад и има хора, които идват само за зъболечението у нас. Половината ми рода си прави вече зъбите в България
Те са ЕВРОПЕЙЦИ и е направо смешно в днешния глобален свят да разпространяваш глупости, защото хората не пасат трева..
Била съм във всякакви държави и наскоро бях дори в Руанда. Всеки говори за страната си позитивно, но ние си плюем държавата без причина. Гостоприемни сме, можем да предложим много добри условия за живот, но заради глупави приказки дори нашите сънародници от Бесарабия не искат да се върнат, макар че живеят при средновековни условия. Членувам в неправителствена организация, която събира дарения за книги и учебници за такива райони, ходила съм ги и съм ги видяла как живеят, но си въобразяват, че у нас било по-лошо, а не е вярно. В Украйна и Албания има български малцинства без ток, без вода и телефон, но чуват от българите у нас, че в България било по-лошо. Давали сме стипендии на младежи от Украйна да учат у нас и първите 10 дни са с предрожител - в София се чувстват като на друга планета - никога не са се возили на метро, на ескалатор, не са влизали в МОЛ и не са пазарували с Виза Електрон. В Сърбия само отидете да видите как живеят българите там, но пак разказвате глупости и не смеят хората да дойдат. Само от Македония масово в момента идват поне за работа.
Ей, не можете да си оцените държавата!
Наши приятели от Египет - християни - живеят в непрекъснат страх и биха направили всичко, за да се сменят с вас.

47.   Четох направо нелепи коментари и не можах да се въздържа. Аз говоря от опит, защото съм живяла и видяла, а не с измишльотини и цифрички.
Циганите имат най-малко 5-6 деца. От които 3 в дом, едно в поправителен дом, петото проси и последното краде. Много семейства цигани имат повече от 10 деца. Бащите са по затворите, децата крадат. В чужбина е пълно с цигани. Тук където съм аз е пълно с български турци, половината български села са тук. Нямате представа какво е мнението за българите. Защото те не казват "турци сме", те казват че са българи. Тук славата ни е на крадливи, бедни, мизерни и лъжливи. Те не работят тук. Крадат, просят и проституират. Има и много сводници. За това се връщат от Германия с БМВ тата. Мога да пиша безкрай по темата.
Обикаляла съм цяла България. Повечето села вече са предимно турско, или циганско население. Също в Пловдив циганите не са само в Столипиново. Сещам се за поне шест цигански махали.
А ходили ли сте в Сливен? Там думите са излишни, а градът е сравнително голям. Ами Монтана?
Ами в Гърция и Испания отново целите цигански села се заселили там и какво казват българи са те. Видяха ме мен и казаха, а ти не приличаш на другите българи. Ами че те българи виждали ли са.
Образовани ли? Те името не могат да си кажат, ако въобще го знаят. Е има някои, които са успели да зъвършат първи клас все пак.
А в затворите съотношението цигани-българи, обещах да не говоря в цифрички, но 90% са джипсита.
И стига сте давали за пример и сравнявали България със страните от Третият свят. Ние сме на добро географско разположение, в Европа сме и в ЕС, за това трябва да бъдем сравнявани с Европейски държави и според нормите на Европа, не на Африка.
И е естествено е да бъдем по добре от Уганда, Гана и Етиопия, оставаше да сме по-зле.
И 70 % от населението щели да си продадат бъбрека за паспорт. Направо като гледам се изтрепаха от цял свят ама прийждат и не можем да ги спрем, уви.
Останалите фантасмагории даже не ми се четат. То си и личи, че жената пишеща всеки втори коментар не я слуша главата. С толкова фирми, фабрики и пари, успява да виси цял ден в анонимен тийнейджърски сайт.

48.   46, точно така! Само тъпаците бягат от България! Нека им! Да ходят без род и родина, и без приятели и роднини. Да сгрибат и да се депресерат.
Кой каквото посее, това ще пожъне.

49.   Мнението си е мое, не тикам никой да ме слуша.
Не знам за какви тролове говорите, изразявам си личното мнение.
48, тъпаците си живеят царски в чужбина, докато тук 50% от населението няма нужните пари да изкара месеца.
Много е дразнещо някой да ти казва, че в България се живее хубаво, като има чужденец-богаташин.
Еврото обърнато в лева е голяма работа..
Има една причина туристите да се чувстват приятно - имат много пари, ако се обърнете към по-бедните (70%) изобщо няма да мислите по този начин.
Тая природа и климат може да се намира на много други места.
Вие гледахте ли новините за спад на туристите в България?
Или просто си говорите ей така..
Едно предсказване относно бъдещето на България - няма да се промени нищо.

51.   Ами въри и ти в чужбина, номер 49. Аз се нагледах лично на мизерии. 7 години прекарах в 4 различни държави, но съм си гледала образование и кариера, но 90% от българите живеят там МИЗЕРНО меко казано и нямат пари за нищичко, дори за почивка в България. Тебе само чакат по чужбините. Аз съм се върнала с образование езици, а като гледам колко тепърва ходят без елементарна квалификация и език лошо ми става. Срам ме е направо да се нарека българка. Клошари вече има българи (НЕ ЦИГАНИ) в западните столици, а в посолствата се тумбят не само цигани, а всякаква паплач от най-нисктие слоеве на нашето общество. От друга страна е супер, защото оттайката се чисти -мизерник в България, мизерник в чужбина. Не държавата ще ви оправи живота и е излишно да пишете тъпотии за България - отидете просто и се оправяйте сами

52.   ''От друга страна е супер, защото оттайката се чисти -мизерник в България, мизерник в чужбина. ''
Така, значи, мезерниците заминавали и оставали само високо интелигентните? До сега да бяхме станали първата по сила икономически държава в света! Какво означва МИЗЕРНО? Да нямаш 5, 6, 7 къщи? Чудно как толкова много фризьори, шофьори, готвачи и прочие отказват да се завърнат да работят тук..
Отидете да видите как работят миньорите ни и да им обяснявате, че са мързеливи.

53.   40, разбрахме, че търбухчето ти е добре и напълнено в чужбина, сега остава и главата си да напълниш с разум и да се махнеш от тази тема, тя не е за родоотстъпници, така иска автора. Уж можете да четете, а нищо не разбирате. Такива сте и на запад като отидете. Там живеете като прасета, в мръсни и кални ферми, работите като роби, ама се и пъчите, вижте ни колко сме успели. Вече ви доказаха, който го може и тук го може. А циганите са такива, защото сте много родоотстъпниците. Вместо да се обединим и направим България райска страна, ние се плюем и разделяме като врагове. Така до никъденяма да стигнем. Циганите може да са необразовани и невъзпитани, но имат едно прекрастно качество, те са единни и това им дава сили да оцеляват. Ето това ни липсва. Ако българите са единни като циганите, наистина можем да станем Швейцария на Балканите. Това съвсем сериозно го казвам. Сега България е като в баснята, орел, рак и щука. Българите дърпат към Европа, турците дърпат към Анадола, циганите се възползват и от едните и от другите и не им пука какво ще стане с България, живеят ден за ден. Единствената надежда е в малкото родолюбиви българи, у нас и в чужбина, да се обединят, да вземат властта в свои ръце и да възкресят държавата, тогава и България ще стане любима. Авторе, аз така виждам нещата, не се ли обединим и заработим заедно, всичко ще пропадне, да не чакаме да падне от небето. Не случайно, над народното събрание пише, съединението прави силата. Но целта на продажниците ни е точно обратната, да съсипят България, затова и ни разделят и настройват един срещу друг. Дано сте ме разбрали.

54.   52 - мизерно означава да имаш доход ПОД средното за страната, в която живееш
Бедността е относителна - гледа се СРАВНЕНИЕТО с другите, а нашите хора се бъхтят за 800 паунда/1000 евро на месец, жените ходят да работят на черно като ЧИСТАЧКИ и я им платят, я не - масово са зарязали децата си при бабите и расте едно изпуснато поколение. В Румъния от 5 години такива деца отиват за осиновяване. Да, правилно чухте - нали ви харесва Румъния - там ако си зарежеш детето за гурбет, то отива при нормално семейство, защото се води за безпризорно. У нас МАСОВО безпризорни децата на емигрантите, които изпращат 200 евра месечно и мислят, че пращат големите пари...ако им платят де. Познавам хора, които не плащаха НИЩО за децата си, но си купуваха скъпо бельо и глезории - майки такива познавам, МАЙКИ!.
И още - взимат си децата и ги гледат в чужбина мизерно! Дори да им дадат детски (което до това лято не беше задължително, а едва Август-Септември в Брюксел се произнесоха по темата) с доход от 1000 евра на СЕМЕЙСТВО като си платят наемите и заемите остават голи като пушки.
Така живеят 80% от бг. емигрантите на Запад. Немили-недраги се лутат из чужбините и ги е срам да се приберат с пробитите гащи и кредитите, а дори телефонът им е на договор..кола и без това нямат.
Живяла съм 7 г., видяла съм ги, но аз бях от студентите, които си завършихме, малко кариера и се прибрахме. Днес това са единиците - масово се шляе всякаква напаст на Запад и казва, че е българин. Качеството страшно е паднало след 2007 г., защото буквално всеки се затътри без език, без елементарна предатава за живота на Запад, но с хиляди претенции и хиляди заблуди.

... и не, нямам 7-8 къщи, но толкова апартаментчета вече ми се събират имам една фабрика и купуваме втора. Само от наемите по апартаменти и офиси взимаме със съпруга ми над 10000 лв. МЕСЕЧНО. Не само търбухът ни е пълен в България, но живеем заможно. ИДВАМЕ ОТ СЕЛО И НЯМАМЕ НИТО ВРЪЗКИ, НИТО НАЧАЛЕН КАПИТАЛ, но СМЕ ОБРАЗОВАНИ И РАБОТЛИВИ и знаем как да инвестираме парите си!!!! У нас има много пари, но трябва да знаеш да работиш, не става с мрънкане.
Не мога да се оплача. На Запад видях какво е от първа ръка, но обиколих и други страни - Бангладеж, Индия, Пакистан, Алжир, Египет, бившите от СССР... Южна Америка - просто там изнасяме продукция. ТЕЗИ ХОРА БИХА ПРОДАЛИ МАЙКА СИ, за да са на ваше място. Българите не сме познали войната, страха, ГЛАДА, истинските болести и мизерии. Ревем, че някой умирал от супер рядка болест и му събираме СМС-и, а на Запад такива хора ги слагат в Хосписи и дори има евтаназия (Швейцария, Холандия, Белгия и още страни). Това е последната заблуда на българина - в чужбина лекуват от всичко със стволови клетки.
Работила съм в немска болница - просто им взимат на такива глупаци парите и им бият болкоуспокояващи докато си отидат, а в САЩ последно една мацка се самоуби преди ракът да напредне - щастлива сред семейството си.
Няма безсмъртие, но вече и това втълпяват медиите на глупаците у нас, за да събират СМС-чета

Българинът до толкова е психясъл, че почна да вярва, че страната и държавата му дори са виновни за собствената му смъртност!
За всичко ви е виновна България, а като отидете на Запад не можете да си признаете, че и там се проваляте и не можете да се върнете. Повечето предпочитат да гаврошничестват на Запад вместо да си признаят, че не им стигат умения и акъл, за да успеят където и да е било по света.

Мизерник в България - мизерник на Запад.
Това е истината. Жестоката истина.

Уважавам само хората, които ходят за няколко месеца, за да си гледат семейството както и МЛАДИТЕ ХОРА, които ходят за образивание и да попиват култура и иновации, за да ги имплементираме у нас, защото ако нещо ни куца, това е висшето образование, но не уважавам хората, които живеят като последните скотове - отиват да живеят и на Запад като последните скотове и петнят името на страната ни отгоре на всичко.
Който не обича страната и корена си, той не може да се интегрира и в новата страна. Това е истината. Никой не уважава такива подложки. Всеки човек е горд със своя корен - аз познавам хора от държави 100 ПЪТИ по-бедни от нашата, но са горди - гледат те в очите. В Руанда например до преди години се биха и убиваха масово, но днес говорят с гордост за родината си, за да те привлекат да отидеш, да инвестираш или да си поне турист.
У нас всичко е чудесно, но ние само гадории разказваме, за да не идва никой у нас.
Наскоро преживях при кацане на малкото летище във Варна да слезнат хора от Африка и да се шашкат - оле, колко е хубаво, колко е приветливо, ново и тем подобни.
Българите слизат в чисто новото и лъскаво летище и намират веднага за какво да мрънкотевят.
Смях - дори мрънкаме за НАЙ-МОДЕРНОТО МЕТРО В ЕВРОПА, строено от японци! и мрънкаме за супер модерна магистрала с тунели за жаби и костенурки каквито няма и на Запад, а като тръгнем да умираме от някаква болест, от която се умира в цял свят (човекът е смъртно същество!!!) дори тогава обвиняваме държавата си.
Тук в сайта си съм чела какви ли не глупости - хората обвиняват държавата за сексуалния си живот :) и, че не могат да забременеят.
Да дойде направо министерски съвет и да ви оправи жените барем заченат - да дойде правителството и да ви нахрани бабите и децата, да нахрани и вас, защото не ви се бачка. Смешна и жалка паплач.
Отивайте на Запад, защото дири сте по-вредни от циганите.
Циганин не съм видяла да се оплаче или да каже лошо за България.
Пътувала съм с тях като студентка в рейсове из Европа и винаги добро говорят за България, а вие -ИМАЙКИ ВСИЧКО, родени в бащини къщи, собствени апартаменти и ходили на училище, когато другите деца в света работят - вие се оплаквате и ревете каква държава били имали.
Говорете със сърби и хървати - те са израстнали в мазетата докато бомбите са им падали върху главите. Това не може никой да им го върне и СИ ОБИЧАТ ДЪРЖАВИТЕ. ГОРДИ СА С ТЕЗИ ДЪРЖАВИ, а вие, вие сте имали винаги всичко -сигурност, храна, дом, ядене, БЕЗПЛАТНО ОБРАЗОВАНИЕ, МИР, социален живот и плюете държавата ни.
Хайде - марш. Плюйте другъде! Нямаме нужда от мрънкала. Ако не обичате своята си държава, никога няма как да заобичате чуждата. МАРШ - чупката.
Още Паисий е проклел хора като вас - винаги ги е раждал народът ни такива утайки и не знам как още ви търпи.

55.   "У нас всичко е чудесно, но ние само гадории разказваме, за да не идва никой у нас."
Еми, какво да говорим, че тук е най-приятното кътче на земята?
Много са странни коментаторите-позитивисти "България е най-добрата", "Населението живяло супер, няма никакви проблеми", "Корупцията била най-малкия проблем", "Емигрантите българи не постигат нищо, трябва да успеят и спасят България"
-е такива коментари са много неточни и абсурдни.
Как държавата не е виновна за развитието на населението?
Значи във една ужасна държава, където не можеш да си намериш работа си живееш стандартно?
Хора, погледнете колко слабо развити училища и закони има, колкот безработица има, а после хвалете "добрата" държава.
Никой няма да обича страна, която не предлага абсолютно нищо, родолюбци !!!

1-50 от 54