Споделена история от Други

Нацията- причина за омраза ?
Пиша това... защото бях, меко казано ,смазан от коментарите в публикуваната скоро история за Арабите (не помня как се казваше) Нямам за цел да натяквам мнение. Не претендирам, че точно моето е становище е правилно, но аз лично така го усещам!

Аз съм турчин.Живея в България. Студент съм. Не разбирам защо всички ни гонят, тъпчат, плюят и изобщо игнорират по всякакъв начин. Всички сме направени от пръст, тъй да знаете! Турчин пише просто в личната ми карта. Гордея се, че съм турчин, гордея се и с моята нация! Но харесвам повече България. Харесвам и българите. Каква е тази омраза м/у народите???? Няколко гърци пребиха от бой мой роднина докато беше на почивка в Гърция...предсавете си - Османската империя била "мачкала гръцките народи!! "!?? Над 100 години след това момче яде бой заради това!!?

Верно че не е маловажно, но гърците не са ли били с огромна влас в Европа , дори много преди съществуването на Османската имперя? А за Златния век на БГ дори и не говорим! Ужасно е това хора! Цялата тая етническа агресия е дело на политическа пропаганда ,тъй да знаете! Ние сме "заблудените" маси, а управниците ни настройват постоянно - DIVIDE ET IMPERA /РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ/ - било тоз чрез турски новини , партии, тв-програми и пр.

А ако някой мрази даден народ , защото е пострадал от човек с нациолналст от същия този народ,то това е грешно или казано по друг начин - кон с капаци. Познавам отвратителни турци,, на които не бих се доверил никога!!!!! ПОзнавам и други, на които бих поверил дори живота си. Същото е и с българите.

Един от най-добрите ми приятели е българин ... от малки сме заедно и наличието на бариерата от национална омраза е НЕВЪЗМОЖНА! Когато ние (всичките народи) се обединим и свалим властимащите провокатори(а именно от това "проглеждане" на 'овцете '(ние) се страхуват те), след което поемем властта в наши ръце ще настане демократичен мир без граници. Един свят с всестранни култури, обичаи и вярвания, но с една разлика- ЖИТЕЛЯТ НА НОВИЯ СВЯТ ЩЕ СЕ НАРИЧА ПРЕДИ ВСИЧКО- "ЧОВЕК"!!!!!!!!!!!!!

Коментари

151-161 от 161

167.   Ще кажа само три неща:
Първо: №164 не познава историята на България (и не иска да го направи). Много ясно, че в турската история няма да има писано нищо ни за робство, ни за омраза. НО във всички други исторически източници (не говоря за българските, а за световните 500-те години робство са историческо вярно събитие). Казаното от пост №164 звучи точно като думите на македонците за тях и всички техни съседни държави. №164 не приемай, че се заяждам, просто фактите са си факти.
Второ: Има причини българите да мразят турците. Тук доста хора ги посочиха. Аз лично изпитвам омраза само към тези, които обиждат, унижават и изнудват Родината ми
Обичам я, затова знам и помня нейната История. Патриотка съм! Но от друга страна, авторът ми стана симпатичен, защото той прави впечатление на пацифист и космополитен човек. Само не разбрах едно нещо: той е роден в Турция и съответно учи и живее тук или е българин, който изповядва мюсюлманската религия...
Трето: Който е роден в дадена страна е гражданин на тази страна, независимо какъв произход имат родителите му. По цял свят е така... Следователно понятие като български турци НЯМА!!! Хората са си българи, но с различна религия. Друг е вече въпросът, че те не се определят като такива, а само пръскат омраза. Тогава прав им път, а не да плюят и да се бият в гърдите за нещо, което НЕ са. В България много неща трябва да се оправят и за самите българите, ала "различните" (както се определят те) никъде другаде няма да ги приемат, че и да се отнасят с тях като нас. Значи... молим за малко уважение, тогава и вие ще го получите. Същата работа става и парадчето на обратните. Те са такива каквито са, но защо трябва да парадират с това? ! Никой няма да им пречи да си живеят живота нормално, освен болните мозъци (точно като "българските турци").
Поздрави на българите, обичащи Родината си, но и на автора, затова че уважа преди всичко ЧОВЕКА като човек, а не като обвивка!

168.   Ще кажа само три неща:
Първо: №164 не познава историята на България (и не иска да го направи). Много ясно, че в турската история няма да има писано нищо ни за робство, ни за омраза. НО във всички други исторически източници (не говоря за българските, а за световните 500-те години робство са историческо вярно събитие). Казаното от пост №164 звучи точно като думите на македонците за тях и всички техни съседни държави. №164 не приемай, че се заяждам, просто фактите са си факти.
Второ: Има причини българите да мразят турците. Тук доста хора ги посочиха. Аз лично изпитвам омраза само към тези, които обиждат, унижават и изнудват Родината ми
Обичам я, затова знам и помня нейната История. Патриотка съм! Но от друга страна, авторът ми стана симпатичен, защото той прави впечатление на пацифист и космополитен човек. Само не разбрах едно нещо: той е роден в Турция и съответно учи и живее тук или е българин, който изповядва мюсюлманската религия...
Трето: Който е роден в дадена страна е гражданин на тази страна, независимо какъв произход имат родителите му. По цял свят е така... Следователно понятие като български турци НЯМА!!! Хората са си българи, но с различна религия. Друг е вече въпросът, че те не се определят като такива, а само пръскат омраза. Тогава прав им път, а не да плюят и да се бият в гърдите за нещо, което НЕ са. В България много неща трябва да се оправят и за самите българите, ала "различните" (както се определят те) никъде другаде няма да ги приемат, че и да се отнасят с тях като нас. Значи... молим за малко уважение, тогава и вие ще го получите. Същата работа става и парадчето на обратните. Те са такива каквито са, но защо трябва да парадират с това? ! Никой няма да им пречи да си живеят живота нормално, освен болните мозъци (точно като "българските турци").
Поздрави на българите, обичащи Родината си, но и на автора, затова че уважа преди всичко ЧОВЕКА като човек, а не като обвивка!

169.   Добре де как не прочетох че един българин е женен за туркиня??? Занчи турците могат да се женят за българки, а обратното не, така ли да го разбирам? Хайде като не ви харесва тук и Ви мразим, ходете си живейте в Турция или Германия, там където ви "обичат" особено в Германия!

170.   163, шовинизъм, нацизъм и каквито и да са други отклонения от патриотизъм, са вече за музей. Сега е 21 век и повечето хора приемат интернационализма, защото е най-хуманен, нормален и удачен в по бедните страни, защото иначе печелят богатите и измамниците. Историята е безсмислена наука с дати и събития, които повече няма да се повторят. Нито Левски, нито Ботев са имали против турците. не са казвали - БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО, вие го споменавате често и звучите нелепо. Още повече, че Левски е бил предаден точно от българи. Самата истина.

171.   Прочетох коментарите, и останах с впечатлението, че омразата между младите с различна религия в България, е непреодолима. Явно ще продължи поне още дълго време. Опитвам се да си обесня защо е така. От многото коментари, този на №110 ми направи впечатление с това, че се опитва да направи опит за анализ на миналото ни. Личи си, че е съвременна и образована личност, опитва да се позовава на историческото минало, и да оборва становища, вече станали исторически факти. Искам да споделя мои мисли, породени от този коментар.
1/ В училище трябва да се говори само на български/дори и в езиковите гимназии, извън часовете/, защото училищата са обществени места, а закона повелява, на такива места да се говори само на български.
2/ Моля №110 да сподели, по каква логика е достигнала до становището, че турският е майчиният й език? Само по това, че майка й се смята за туркиня, или на база исторически факти, които доказват, че в България са живяли истински чистокръвни турски семейства? Как е възможно да има турци в България, след като тук не са пребивавали жени придошли от Анадола? Имам предвид, времената на османските нашествия. Коя войска е ходела на войни, придружавана и от жени? Знаейки и състава на тогавашната османска войска, предимно наемници, тук са навлезли предимно хора които да плячковстват. Възползвайки се от неразбориите на българските царства/тогава България е била разделена на 3 царства/, са успели да завладеят най голямата плячка, т. е., окупирали са България. В следващите времена, войската основно се е попълвала от въведеният кръвен данък, т. е., попълвала се е от български деца, наречени ЕНИЧЕРИ. Те не се се женели, но никой не им е забранявал да правят деца, а деца се раждат от ЖЕНИ. Как ще оспори факта №110, как са се раждали турчета, като тук никога не е пребивавала истинска, чистокръвна туркиня от Анадола? Ето това не мога да си обесня!? От къде се народиха толкова много турчеещи се българи, когато в корена им няма нищо турско? Според мен, те са зомбита на турска политика, подпомагана активно от мюфтийството! Така както българи са правени на ЕНИЧЕРИ, така сега българи се възпроизвеждат в турци, мисля, че това е проблема. Политиката е едно, фактите са съвсем друго нещо. Политиката може да те направи и ескимос, но фактите доказват, че кръвта вода не става, в нашите мюсюлмани тече българска кръв. По време на робството, тези факти са били добре известни, но с течение на времето са трансформирани от политиката. За жалост, днес все по силно се трансформират, това си личи от написаните коментари.
3/ Като толкова веща в областта на религията, моля №110 да ни разясни истината за българските мюсюлмани. Като какви се определят, шиити или сунити? Според нета, в България живеят шиити, т. е., по умерените ислямисти, така наречените алевии, които признават и посредниците между Мохамед и вярващите, като братовчеда му Али. Докато сунитите проповядват по радикален ислям, който признава само Пророка. По телевизията чух от гл. мюфтия, че тук живеят сунити, а твърди, че проповядва умерен ислям. Такава каша не съм виждал.
4/ Като толкова искате да живеем задружно, защо се капсулирате, защо оставате хора от ДС да ви водят за носа, и да ви използват само за избори? Докато стоите капсолирани, винаги ще изпитвате отчуждение и пренебрежение. Още повече, че такова усещате и когато сте в Турция, там не ви смятат за турци!

172.   Първо на първо България тази пропаднала държава е 1000 години назад от Турция ...! Турция има такива развити технологии и не само още много неща. Имат метро под водата а вие кво имате 1 метро и то в София. България е пропаднала държава. Ако България беше развита колкото Турция те нямаха да мразят Турците...! Просто вие сте някъква пропаднала държава която е пълна с цигани. Вие сте толкова тъпи , че 15 души ви ограбиха цялата ДЪРЖАВА! Нямам думи просто вие сте по зле и от Сирия! Просто си завиждате на Турция защото никога ама никога няма да сте толкова развита държава!

173.   Мразя турците, защото са тъпи като №172. Поне да беше написал нещо вярно, а той само глупости е надраскал. Не искам да му обръщам внимание, но ме подразни това, че Турция била страна с високи технологии!? Да, има западни заводи, които използват евтината ръка вТурция, но да ми говори за технологии, явно е много заблуден. Освен кючек и баклава, нищо друго не могат, посочи едит технически успех, или тяхна разработка. Продават евтини парцали, които са по смотани и от китайските. Ако запада си изтегли заводите, Турция ще заприлича на Авганистан. Но с този радикализъм на Ердоган, и това ще стане!

175.   Да се намеся в разговора 500години са достатъчни да променят всичко в една страна, колкото до историята всички ма всички архелогически ценности в Турция са византииски или гръцки. Я ни кажете за историята ви
завоеватели. Набеждавате българите. Вие сте само за застой на прогреса. Изкупихте български земи защото се правите на богати. В един от първите коментари гърци набили турчин, защо не спона за бомбата молотов в гръцки автобус пред Света София в Истамбул. Тези номера би ли посмял да ги направи българин в Турция
На който му харества ТУК Е БЪЛГАРИЯ

178.   За турците който четат този форум да видят защо българите още ги мразят:

Първо ако знаете история знаете че в границите на българската държава всеки роб става свободен. Хуманизма в България е бил развит още в ранното средновековие. Някой ще кажат ами 'Цлатния век на три морета'. България тогава се е стремяла веднъж за винаги да събере всички българи под една власт. От Северните Карпати до Тесалия и Епир, и от Илирик до Четно море, българския етнос в средновековието е бил огромен.

Така причината че българите мразят турците е че те заличават тяхната култура и държавност, България на 100 процента можеше да бъде държава световна класа, ако не бяха османлиите. Османците идват с повредена ценностна система, жестокостта, издевателствата, насилието е било нещо нормално за тях. Те буквално правят втора Римска Империя на основата на същата варварска и робска същност. Елитът е унищожен, книжнината систематично унищожавана, също така и културни (памет)-ници. Как вие търците искате да ви обичаме като нашия народ е бил под системен геноцид заради това че са християни. Турчин тогава убил ли е българин, се е имъклвал почти без никакъв проблем, ако се обърнат ролите българинът е трябвало да бяга в гората да става хайдутин, разбойник или да мизерства. Турците показват голяма нетолерантност към нас, използвайки тогава масово битово насилие, фактите са много. Еничарстовото, Потурчването и Ислямизирането са много дълги теми.

И сега в днешно време как искате да ви обичаме като и след Освобождението ни правите само проблеми, погромите в Македония и Тракия. В смесените райони, как турците се осмеляват да показват постоянно превъзходство, това вече не е Дуанвски вилает!!! И пак Анкара не може да се отърси от своята тиранична политика. ДПСто е тяхан къртица а който е гледал шестее епизода на Новото Робство ще му се изясни ситуацията. Да не говорим за некви форуми дето се плуят българите от гаджали.

Турците не са единствените врагове на българия. Турци, Руснаци, Гурци, Арнаути, Сърби, Цигани. всички те са пакостили на България.

Чудете защо ви мразим тъй като днес и вие и в Анкара мечтаете пак за имперски интереси. И вашата скапана религия не е религия а някакъв бъртвеш на някакаъв луд военноначалник.

По добре се мажнете от България, вие сте оръдие на ДПС което ни пречи. Аз лично не ви понясам турците и циганите. махайте се България ще е по добре без вас. Ходете си в Анадола там дето сте си дошли и ни оставете на мира да ни мърсите етническия фонд.

179.   Турците това, турците онова. Аз не виждам с какво българите са по-различни. С какво са допринесли за света? Нима те не са мразени? Нима не са най-корумпираните в Европа? Нима не са на дъното на всички класации? Нима има с какво да се похвалят? Освен с далавери с нищо не са известни. Ако ще мразиш някого, погледни първо себе си и се запитай с какво си по от него. Иначе става "крадеца вика "дръжте крадеца". И е леко смешно. Присмял се хърбел на щърбел.

180.   Всички сте толкова болни от болестта наречена омраза, че просто не е истина иска ми се да не съм се раждал тук сред толкова болни хора а дали сте хора изобщо е друг въпрос

151-161 от 161