Женското (не)умение да преценяват мъжете
Четейки историите в този сайт, все повече се чудя, проницателни ли са наистина са жените при избора на мъже? Интересно ми е от чисто любознателна гледна точка, така да се каже. От една страна, жените умеят да надушват за части от секундата кой е мухльо, кой е слаб, кой е прошляк, подлагат мъжете на какви ли не набори от тестове, които са им вродени, развиват се по-рано от мъжете и като цяло добиват в пъти повече практически опит в комуникация с другия пол, а от друга страна, толкова истории за абсурдно катастрофални връзки... Какво е обяснението?

Коментари

51-100 от 103

54.   Според мен мъжете харесват женствени и нежни жени, които подчертават женствеността си. Дрехите нямат значение в смисъл - дали е евтина или скъпа марка. Ако не изглеждаме комично в тях, това им харесва.

55.   Сабатче, сега ще ти дам един съвет, макар да знам, че няма смисъл, защото нито ще го разбереш, нито ще искаш да го разбереш и само ще ме обиждаш, че не съм умен. Според мен ти не си умна, защото аз съм решил проблемите си, а ти не. Но тук не става въпрос з акъл, а за осъзнатост. Ти не осъзнаваш реалния си проблем.

Та имаш грешно отношение към проблемите. Значи някакви идиоти те обиждали и ти си решила да игнорираш всички мъже от тук насетне. Дори и тук - аз ти обяснявам, а ти ми казваш "не ми пиши повече". И до кога така ще бягаш от проблемите и ще си заравяш главата в пясъка като щраус?

Утре ако не те приемат в университет, ще игнорираш всички университети ли? Или ще очакваш всички университети да се променят, че да ти харесват на теб? Ако не те вземат на работа, ще игнорираш целия световен бизнес ли? Кога ще започнеш да търсиш причните в себе си, а не в целия останал свят? До кога ще се изолираш и ще се правиш, че другите не съществуват.

Ти самата имаш ниско мнение за всички мъже, а се оплакваш, че те обиждали. В темите се изказваш обидно за расите, за арабите за кого ли не, а се чудиш защо хората не те харесвали. Света е отражение на собственото ти отношение към него. Сега ще кажеш, че те първи почнали да те обиждат. Ами негрите и те ли са те обиждали? Арабите и те ли?

Ако например не те приемат в унивесритет, има 2 варианта - да учиш повече или да пишеш по форумите колко са зле "99%" от университетите, защото не са те приели. Ако мъжете не те харесват - или трябва да започнеш от себе си, или да проклинаш всички мъже. Схващаш идеята ми. Да, знам, не ти харесва и ще ме убеждаваш как първи са те обидили. Добре, остави ги идиотите, но има и свестни мъже. Ако не си случила на повече от двама-трима свестни, значи в теб нещо не е както трябва. Не мислиш ли? А не че всички мъже са лоши.

ИЗВОД: ако искаш да решиш нещо в живота си, започни от промяна на самата себе си, а не от света. Целия свят не е длъжен да се променя така, че да ти харесва на теб. Не си по-специална от другите.

Другият вариант е да игнорираш мъже, черни, азиатци, университети, работодатели и да отидеш да живее в някоя пещера сама и да не се налага да се съобразяваш с никого.

Докато не осъзнаеш какво ти казвам, ще затъваш във все по-голяма дупка. Съжалявам, че са те обиждали, но ти самата нямаш по-различно отношение към света. Да, може да не обиждаш всеки срещнат, но в съзнанието ти отношението ти не е по-различно от онези идиоти, които са те обиждали. Дай сега, съдейки по теб и аз да си направя извода, че 3,5 млрд жени на света са неосъзнати и заравяйки си главата в пясъка, затъват все повече в дупката на собственото си съзнание. Ами не, няма да го кажа, защото ти не си всички жени.

Пожелавам ти осъзнатост. И от тук нататък наистина няма какво повече да ти пиша. Оставям на теб да се осъзнаеш, но надали. Ако сега не се осъзнаеш, ще го направиш, когато започнеш да копаеш дъното. Дано поне тогава се сетиш за думите ми, че иначе ще има да копаеш и дъното цял живот и пак няма да вденеш, че проблема е само в теб, а не в целия свят и цялата вселена.

За теб може да съм "не умен", ама аз съм си решил проблемите за разлика от теб. Така че приеми поне съвета ми. Ама като гледам, ти не искаш да решиш проблемите си, а просто да убедиш хората, че си права. И с това отношение лъжеш само себе си. Човек, който обивнява постоянно, че другите лъжат, всъшност на подсъзнателно ниво лъже сам себе си. Питай някой психолог. ТИ точно това правиш - лъжеш себе си, за да приемеш проблемите си по-добре, но така ще става по-зле за теб.

Освен това искаш да снемеш отговорността от себе си, за да ти е чиста съвестта. Защото в противен случай трябва да признаеш, че за собствените си неудачи си си виновна само ти. Но докато не осъзнаеш, че си си виновна ти и че трябва ТИ да се промениш, а не света, че на теб да ти е удобен, никога няма да решиш нищо и ще се налага от все повече неща да се изолираш, докато не се затвориш тотално от целия свят.

Успех, ама надали.

56.   Автора - може ли спора с Black Sabbath да спре, разводнихте темата

57.   51, не си позволявай да използваш моят псевдоним!!!!!!! Хашът показва дали си Блек Сабат или не!!!!! Модератори, защо сте публикували този коментар?!

53, 165 см. 56- 7 килограма съм, последно се мерих. Обиколката на бедрата ми е 56 см. и искам да отслабна до 49- 50 см, но НЕ съм дебела и никога не съм била! И не е задължително да си дебел, че да започнеш да спортуваш на 19. Познавам клечкави момичета, които отскоро започнаха да ходят на фитнес.
Хайде първо да ме видиш на живо, пък тогава да си позволяваш да коментираш! И не ме карай наистина да те намеря и да видиш колко съм "дебела"! Приемам думите ти за подигравка и обида, а такива аз никога не прощавам!

55, ти може и да си си решил проблемите, но това не гарантира, че си умен. Само фактът, че се изказваш така, показва, че не си от най- умните, защото и тъпите хора си решават проблемите. Два пъти ти казах, че НЕ споря във ВСЯКА тема и ако се разровиш в сайта ще се убедиш сам в това. Ти, обаче, продължаваш да пишеш глупости, че "споря във всяка тема". Думите те ти не само не са верни, но и няма как да са реални и умен човек не би ги написал никога, защото знае, че е така.
Плюс това, първият ми коментар в тази тема не е насочен към никого и ако трябва се върни и го виж. Просто видях, че някой е написал, че мъжете не се интересуват от дрехите и даже не се сещам кой коментар беше, а моят личен опит от 7-8 години показва точно обратното. Вие ме нападнахте и започнахте да спорите, само защото съм изказала мнение, което на вас двамата не ви харесва. Ок, вие може и да сте изключение от правилото, но правилото продължава да си важи.

Не си много умен, щом твърдиш, че това човек да е расист, е причина да няма контакти или е повод да бъде обиждан. :D Много хора са расисти и познавам такива, които имат достатъчно приятели и никой не смее да ги обиди. Не си и достатъчно умен, щом не виждаш колко са нагли повечето араби и негри. Ти явно си част либералите с промити мозъци и явно на теб ти трябва осъзнатост, защото Европа ще се затрие заради такива "умници" като теб.

Не си много умен, защото не си разбрал, когато казах, че аз рядко съм се държала гадно без причина, за разлика от повечето надменни момичета, но с мен се отнасяха като с боклук, а не с тях. Не обичам да се държа гадно, без да има причина, а ако се случи, винаги се извинявам. Много ясно, че след всички тези години на обиди, ще имам такова мнение за масата мъже. Тоест, нещата не тръгват от "ниското" ми мнение за мъжете, което преди години изобщо не беше такова, а от всичките години на обиди на наркоманка и сатанистка, също и на изрод и чудовище. Но, да, ти си твърде умен, че да го схванеш.

Очевидно не си в позиция да ми даваш, каквито и да е било съвети. Та ти не си схванал повечето от коментарите ми, пък си тръгнал съвети да ми даваш. Както казах, гледай си "любовите" и ако си достатъчно умен, няма да ми пишеш никога повече.

Black Sabbath

58.   От 49 - не мисля, че подценявам мъжкия пол, те наистина могат да бъдат заблудени с дрехи и токчета.
Естествено, не визирам тежките китосани случаи, визирам случаите в които симпатично слабичко момиче носи сутиен с малки подплънки, колкото да създаде очакването, че носи чашка Б.
Или случаите, в които едрогърда жена носи леко повдигащ сутиен - ами половината такива и аз не мога да ги преценя, хем аз имам чифт гърди в повдигащ сутиен в пазвата си...
От там идва и поговорката да си избират гадже на плажа, където фигурата е максимално показана.
Колкото до гадаенето спрямо мъжката анатомия - не ме вълнува особено, не съм убедена, че и жените се влияят от този род методи за откриване на "големината на достойнстовото" на избраника си. По-скоро това се тиражира в женските списания за пълнеж на страниците им.
Е, предполагам, че и възрастовата група може да играе роля тук - тинейджърките може и да смятат дължината на мъжките полови органи спрямо лакътя, знае ли човек...

60.   Аха, значи без скрупули заявяваш, че си расистка и това не е проблем, ама ти е приблем, че те обиждат за нелепото ти облекло. Значи за цвят на кожа може да се обижда, но за сатанистки дрехи не може. За разлика от дрехите, цвета на кожата не се избира. Ами какво да ти кажа, ти дори не си схванала най-елементарните духовни закони, какво повече да обяснявам на "човек" като теб. Много страдание те чака, докато се осъзнаеш. И обидите, които тепърва ще отнасяш, са ти най-малкия проблем.

61.   Осъзнатите хора се преценяват по резултатитре, не по лаладжийство. Както спортистите се преценяват по времената, които дават, а не пи заканите. Човек, който обобщава за всички хора заради няколко идиота не е осъзнат. Още по-малко ако дори расистките си предразсъдъце не е преодолял. Ти конкретно с какво си повече от една негърка? Ти като представителка на "правилната" раса какво си постигнала в живота си, освен да спориш във всяка втора тема? Мога да ти дам десетки линкове как спириш и разбира се все ти си "права", а всички хора все са " не умни", за разлика оъ гуруто на акъла нейно величество черната събота. Изказваш се все от името на 3,5 млрд мъже все едни си им в главата и дори си вярваш. Много има да се учиш още. Но по-лошото е, че и не искаш да се учиш. Много ядове ще береш тепърва в живота ди с това мислене. Съжалявам за теб.

62.   60, никъде не съм обиждала негрите и арабите. Да видя някъде да ги обиждам? Не, просто не ги харесвам. Ти си човекът, който обижда, наричайки дрехите ми "сатанински", а духовен човек никога не би обидил, камо ли мислил по подобен начин. А и ти не знаеш какъв точно е стилът ми сега, че да си позволяваш да го коментираш.

И щом толкова разбираш от духовни ценности, би трябвало да си запознат/а с факта, че всяка раса и всеки етнос си имат своето духовно развитие, което е различно от това на останалите, своята култура, своите традиции и схващания за света. Цветът на кожата е най- малкият ми проблем и разликите между етносите и расите се простират много отвъд него. Твърде сме различни, за да живеем на едно място, а и не разбирам, вие слепи ли сте, че не виждате какво правят повечето от така наречените "бежанци", повечето не уважават законите и културата ни. Част от идващите да учат тук също имат много нагло поведение и го знам от познати, учещи с тях. Нима не виждате поведението на повечето от така наречените роми?
Бори се за мултикултурна Европа, но не ми говори за духовни ценности, защото е много по- нелепо от "сатанинско" ми облекло.

Black Sabbath

63.   61, с какво съм повече от една негърка ли? Ами, най- малкото не живея в гето, като повечето негри, не се държа дивашки и зачитам законите. Не са много негрите и ромите, които са излезли от гетото и живеят нормално и това не е расизъм, а факт. И не, никой не ги дискриминира, нито спира от развитие. Много организации работят с тях и повечето не искат да се интегрират. Това е защото расата и етносът до голяма степен определя хората и ако не беше така, нямаше да имаме коренно различни култури и начин на живот. Но щом ти се слагаш при негрите, ОК. По- скоро ти си достоен за съжаление.
Никъде не съм казала, че има правилна и неправилна раса, не си измисляй думи, които никога не съм писала! А идиотите, които ме обиждаха, не са само няколко, а десетки ежедневно в продължение на години. Хайде, ако обичаш, поне този факт не омаловажавай!

Black Sabbath

64.   Стига сте се заяждали с момичето,избивайте си простотията някъде друтаде!Аз също съм металист и нося метъл фанелки и дълга коса и ме кефят момичета които са в моя стил,и винаги съм търсил и съм имал гадже метълка!Мацката е права за много неща така че е тъпо да я нападате само защото е различна в мисленето си и не е зомбирана като некои тука!

65.   Black Sabbath, и мен са ме тормозили в училище, даже в първи клас са ме и били (момчета!), и то не защото съм се обличала или държала странно, а защото бях най-дребната и бях "зубърката". И да, на децата в училище това им стига. Само че те порасват и им идва акъл, в което съм се убедила, като наблюдавам бивши съученици. Като гледам само ти не си пораснала и говориш за мъжете все едно са в пети клас и по цял ден се чудят как да тормозят точно теб. Като я заговаряли "съществата от другия пол", ги игнорирала. После не я харесвали. Да не би да е защото си арогантна надувка? Я се стегни.

66.   Не живееш в гето? Голямо постижение. Само че ти конкретно какво си направила, за да не живееш в гето, освен че си имала късмета да не се родиш в такова? Това не е постижение, а просто късмет. Щях да ти ръкопляскам, ако се беше родила в такова и беше намерила начин да излезеш от него, но от кога месторождението е успех?

От негрите има много умни и образовани хора, от белите има и такива, които са като негрите от гетата. Ти в живота си си виждала негри само по филмите, но знаеш, че ни ги харесваш. Обаче искаш хората да те харесват и им се обиждаш. Ами докато ти самата не се научиш да уважаваш чуждите култури и другите няма да те уважават. Различна култура не означава по-лоша. Това, че виждаш само лошото в хората, не означава, че са лоши.

И между другото аз не съм духовен, а осъзнат. Има разлика. И не те обиждам. Сатанистки дрехи не е обида, а констатация и съвет да се озъзнаеш. Ако приемаш думите за обида, губиш само ти. Все хората те обиждали. Явно такова е отношението ти към самата себе си и ти се привиждат обиди. Пак ти казвам - света какъвто го виждаш е отражение на самата теб. Ако ти е се понасяш, ще ти се привиждат обиди. Ако ти не харесваш хората и виждаш само лошото в тях и теб няма да те харесват и постоянно ще те критикуват.

Така че каквото сама си направиш, никой не може да ти го направи. Просто съжалявам, че си толкова неосъзната, а ми се искаше да ти помогна, но не си достигнала нивото дори да разбереш думите ми, камо ли да приемеш съвет, още по-малко да се вразумиш. И това също не е обида, а просто съжалявам, че не можеш да разбереш какво се опитвам да ти кажа и че ще трябва да разбереш по трудния начин. Искаше ми се да ти спестя години на страдание, но очевидно няма да стане. Гледам на теб като на малко уплашено дете, което си мисли, че играещото си с него кученце е звяр и ще го ухапе и не мога да му обясня, че не е толкова страшно. То приема обкръжаващия го свят като заплаха. И доакто го приема така, точно и така ще бъде в неговото си недорасло съзнание и ще живее във вечен страх от караконджули, джинове, призраци и всякакви такива. Дано поне тази метафора разбереш.

67.   65, "слънчице", не съм арогантна надувка. Напротив, много пъти съм се държала нормално, докато с мен се държали арогантно и накрая реших, че ще променя нещата. Дадох дистанция на повечето хора и само ако ме предизвикат, се държа отвратително. Чудя се колко пъти човек трябва да ви напише нещо, че да го схванете? И много ясно, че ще игнорирам индивидите от другия пол, след всичките години на гадно поведение. Казвам му да ме остави на мира и толкова. Къде виждаш арогантно поведение?
Не ме интересува на кой му е дошъл акъла, факт е че обидите са казани, а миналото трудно се забравя. А като гледам повечето от двата ми бивши класа не са се променили, така че не знам за какво порастване ми говориш. Повечето изобщо не са мръднали.

66, не съм казала, че е постижение, че съм се родила в нормална среда, изобщо не съм говорила за постижения, ако не си забелязал, но ти толкова и четеш какво пиша. Спри да си измисляш неща, които не съм писала или ако не можеш, изобщо спри да ми пишеш.
Много ми е чудно как разбра, че съм виждала негри само по филмите? Да не би да си екстрасенс или нещо такова? Напротив, виждала съм негри, индийци и всякакви други такива от университета, който впрочем е точно над училището, в което завърших, и всеки ден ги гледах. Гарантирам ти, че повечето се държат много първично и това е не само мое мнение, но и мнение на други хора.
Бъди сигурен, че уважавам другите култури и дебело държа да подчертая, че НЕ искам хората да ме харесват, а да НЕ ме обиждат. Ако някой не ме харесва и не харесва метълите - ОК, негова воля, но да НЕ се държи като задник и да НЕ ме обижда на наркоманка, сатанистка или изрод, защото това сериозни обвинения, които не са истинина по никакъв начин! Това беше проблемът с хората около мен, а не че не са ме харесвали. Повечето хора не ме харесват още отпреди да започна да се обличам така, още в началното училище, даже в детската градина. Винаги съм била различна и странна в очите на хората и разбирам това, че трудно ме приемат. Аз самата понякога съм си странна и не мога да се разбера. Но не разбирам обидите, които отнесох. Поне да имаше истина в тях.

Като не си духовно осъзнат, не говори за духовни закони и ценности. Да кажеш, че предишният ми стил е сатанински си е точно обида. Срещала съм сатанисти и тяхното облекло прилича на нашето, но не е 1:1, а някои дори и не се обличат така и по нищо не можеш да ги познаеш. Не е задължително да слушат метъл и освен ако не са Лавеисти, вероятно са дяволопоклонници. Така, че да, констатацията ти в голяма степен е обидна. Като ще правиш сравнения, гледай поне да си запознат с нещата, които сравняваш.

Не съм ти искала помощта и съветите. Човек, който нарича дрехите ми сатанински, няма как да ми помогне, нито бих го допуснала до себе си никога. Не говори за осъзнатост, защото самият ти не си осъзнат в много отношения и част от нещата, които пиша, дори и не ги разбираш и си измисляш глупости, които никъде не съм писала, затова и не си в позиция да ме съветваш. Ще ми спестиш допълнителни страдания, ако престанеш да ми пишеш. Най- малкото това можеш да направиш.

Black Sabbath

68.   Значи виждала си негри и индийци, учещи в университет и живеещи в гето? Ясно.

Между другото и мен са ме тормозили в училище, не си само ти. Само че аз не съм се озлобил срещу целия свят и не съм спрял да общувам с всички останали хора. Там е разликата между нас. Няма нищо общо с духовността, за която се хвана незнайно защо. Въпрос на разбиране е.

Ако някой ти плюе в лицето, защото някоя съвсем друга жена го е наранила, която няма нищо общо с теб, тогава ще разбереш защо хората ти казват, че си арогантна надувка.

Не са ти виновни нито негри, нито индийци, а само ти.

69.   Не съм ти слънчице и да, арогантна си, точно както арогантно и заядливо се държиш с всечки тук. Само изразът ти "индивидите от другия пол" говори достатъчно.

70.   64, никой не се заяжда с нея, защото слуша метъл. Само че тя си мисли, че е така, и мрази всички по презумпция. Проблемът й не е каква музикя слуша, а че е жестоко асоциална и обвинява другите за това. Надявам се да няма алергия към котки.

71.   И колко негри и индийци си опознала? 5? 10? 100? На света има 2 млрд негри. Как разбра за всичките 2 млрд, че са лоши по 10 души? И от кога хората се оценяват по месторождение, а не по постижения? Ти си жертва на собствените си предразсъдъци. Аз пък познавам няколко индийци лекари, които са 100 пъти повече хора от повечето бели. Но и да бяха зле, нямаше да правя извод за още 1 млрд индийци.

72.   68, къде видя да пиша, че съм виждала негри и индийци, които учат в нашия университет и живеят в гето и къде написах, че са ми виновни те?! Казах, че повечето негри живеят в гета. Ти наистина нищо не схващаш от това, което пиша!
Не знам къде живеят, откъде идват, не съм ги питала и не ме интересуват. Ти намеси духовните ценности и расите в спора, а особено второто няма нищо общо с обидите в ученическите ми години.
Как така съм виновна аз, след като се случвало да вървя по улиците и хората да ми подвикват "вижте та'я как се е облякла", да ме сочат с пръст, да ме наричат на изрод или да ме бутат, без да съм направила нищо?! Да ми подвикнат от кола "метълски боклук" и да ме напсуват на майка! Да дойде нов човек в компанията, да се запознае с абсолютно с всички, ръкувайки се, а мен да ме изгледа с някакъв противен поглед, без да съм казала и сричка или да се държи дръпнато с мен! Да попитам съвсем нормално някой от класа за нещо и да получа някакво крещене в лицето. Да получавам отвратителни погледи от случайни хора всеки ден в продължение на години, без да съм направила каквото и да е било! И къде е моята вина в цялата работа?!
Много нагло изказване от твоя страна! Като толкова си обичаш негрите и арабите, ходи при тях, спи с тях, гледай си ги! Проблемът не е в мен, а в хора, като теб, които определят облеклото на другите за сатанинско и несатанинско, без да имате каквото и да е било основание или разбиране за нещата! Като се имате за толкова осъзнати и широко скроени, поне не лепвайте подобни етикети на другите! Ама, повечето само се имате за такива, но не осъзнавате колко сте задръстени!
Аре, стига писа. Ако искаш да ми помогнеш по някакъв начин, престани да ме товариш с коментарите си и с неразбирането си на елементарни изречения!

Black Sabbath

74.   Не, ти не ме разбра. Исках да кажа, че познаваш умни и образовани негри и индийци, щом учат, а въпреки това не ги харесваш, обобщаваш ги и твърдиш, че живеят в гета. А иначе дори "Не знам къде живеят, откъде идват, не съм ги питала и не ме интересуват". Значи хем не знаеш и не те интересува къде живеят, ама хем знаеш, че живеят в гета (сама си противеречиш). И затова не трябва да ги харесваме, защото предлогаме, че живеят в гето и не трябва да се интересуваме повече от тях.

Значи хем не те интересуват, само защото са черни и не ги харесваш, без дори да си ги опознала, хем хората са длъжни да те опознаят, защото нашата госпожица се обижда, когато действат към нея с предразсъдъци и я гледат противно, без да са опзнали. За карма чувала ли си? Каквото посееш, това ти се връща. Докато ти си предубедена към расите и хората около теб ще са предубедени към металягите. Не може ти да имаш право на предубеденост към хората, а хората към теб да нямат, че видиш ли ти имаш чувства. ами и негрите имат чувства, колкото и да не вярваш. Схващаш ли причинно-следствената връзка? Малко е лицемерно да искаш само ти право на предубеденост. Това са двойни стандарти. Докато ти не се научиш да уважаваш хората и Бог няма да позволи да привличаш хора, които да те уважават. В товите очи между индийците и мразещите метъла няма връзка, но Бог ти ги праща, за да видиш на твой гръб как изглеждат нещата от другата страна. Ей това не можеш да осъзнаеш.

Т.е. виждаш само негативното и страдаш от предразсъдъци и просто си мразиш по дефолт или айде не ги харесваш. НО хората са длъжни да те харесват въпреки облеклото ти.

Винаги когато те обиждат на дрехи, си спомни ти с какво си по-различна в отношенията ти към расите и мъжете и как се чувстват те от твоето отношение. Най-добре ще го разбереш така, акто го изпиташ на свой и затова и Бог ти ги праща такива. Ама ти и това не можеш да схванеш.

А и това, че ти викат метълски бокул не прави всички мъже лоши. Това се опитвам да ти кажа и да ти помогна, но ти не ме разбираш, а само "се товариш".

И докато си мислиш, че целия свят ти е крив, а не ти самата, няма да постигнеш нищо. И това не го разбра. Всички са ни обиждали, но не всики сме се озлобили и сме обвинявали целия свят. Не си единствената тормозена на тоя свят. Ами тези, които са ги изнасилвали, връзвали, затваряли, какво да кажат? Стига си се изживявала като жертва и си обвинявала за всичките си неудачи мъже, негри, индийци? Не може пък на твоя свят никой да не те харесва и все ти да си права. Няма логика.

75.   72 - На крива ракета, космоса и бил виновен ...

77.   70,ок тя за да е асоциална значи са я направили такава.Аз я разбирам защото съм минал през същото и са ми скачали на бой само защото съм металист и защото не им харесва дългата ми коса или якето и капсите,просто има такива боклуци които са мегаограничени и се хвърлят да нападат всеки различен от тях.И нищо да не им правиш пак те нападат,мисля че тя за това говори в случея.
А че жените зависи в какво са облечени това пък изобщо няма значение,защото различните мъже си падат по различни стилове,например за мен е суперсекси мацка облечена готик и с пиърсинги и не бих погледнал даже такава облечена като чалгарка.Така че тия защждания изобщо нямат смисъл според мене.
От 64

78.   77, то е като яйцето и кокошката. Не се знае кое е първо. Но което и да е, промяната трябва да тръгне от нас самите, защото можем да променим себе си, но не и света. Ти ако си преодолял това, едва ли е защото си успял да промениш света, а по-скоро себе си. А тя отказва да се промени и предпочита да обвинява целия свят и да се асоциализира. Нищо хубаво не я чака с такова мислене.

80.   От 70: аз по-нагоре съм написала, че и мен са ме тормозили, даже са ме и били. Обаче това не ме е накарало да мисля, че всички хора са боклуци до доказване на противното.

81.   78, аз не съм се променил, нито заради другите нито заради света. Защо трябва да променяме себе си заради това че някой си те мислел примерно за асоциален или нещо подобно? Това са глупости, аз също съм си отстоявал мнението докрай, може и да е грешно но е моето и за много хора съм даже антисоциален но не ми пука. BS просто не е намерила своята среда и своите хора които ще я приемат каквато е, това е разликата защото аз ги имам и не ме интересува какво мислят останалите. Мисленето и е ок, казва каквото мисли какъв е проблема? Нито ти можеш да я промениш нито има някакъв смисъл да се опитваш!
от 77

82.   Да, искрена е, казва си каквото мисли. Но това, което го мисли, е на база грешни изводи. Например и казвам, че като мъж облеклото няма значение за мен, обаче тя ме обвинява, че я лъжа, сякаш имам полза от това. И си прави изводи от някакви хора, които я обиждали за метъл тениските. Подразни ме, че ме убеждава мен аз какво мисля, разбираш ли? Подразни ме и това, че обощава също. А за негри и индийци самата каза, че не ги интересувало къде живеели, какво правели, а просто не ги харесвала и била нещо повече от тях, защото някои от тях живеели в гето, а тя не. Това не мога да го разбера. Значи не те интересуват хората, обаче знаеш, че не струват. И това, че някои хора са нямали късмета да не се родят в гето, означава, че трябва да не ги харесваме ли?

Хубаво имай си мнение, изразявай си го, но защо трябва да заклеймяваш милиарди хора, без дори да си общувал с тях достатъчно? Това за теб, ако е ОК, аз не го разбирам.

Да си искрен е едно, но едва ли не да мразиш целия свят без причина, не е особено за уважение. Хубаво, не е приятно да те обиждат за дрехи, но това не означава, че трябва да се настройваш срещу света. Не че няма правото да има негативно отношение, но на база на какво? На 20 или 50 идиота, дето я обидили? Не го разбирам това.

83.   80, да, бе, принцесо, разбрахме, че са те тормозили, голям си герой, голямата работа. И мен са ме били. В крайна сметка, всеки приема различните ситуации по различен начин и аз не съм длъжна да приемам тормоза, по начина по който ти го приемаш. И не съм казала, че всички хора са боклуци, до доказване на противното, стига си измисля глупости.

81, много благодаря, че се застъпваш за мен.

Black Sabbath

84.   Номер 51 съм. Обръщам се към жената, представяща се зад прякора, заемащ името на музикалната група Black Sabath. Запетаята след обръщението ми към теб в мнение 51 би следвало пределно ясно да ти дава основание да се досетиш, че това е именно обръщение (както гласят правилата в българския книжовен език, които всички изучаваме още от малки с цел да са ни полезни в живота), а не представяне от твое име. Докато го пишех, неволно съм изтрил текста под него и затова веднага след него го дописах в мнение номер 53.
Носиш в себе си огромен заряд от енергия и ако някога се научиш той да бъде положителен, би била голяма притегателна сила за някой мъж.

85.   82, идиотите, които ме обиждаха да много повече от 50! Ти не разбра, ли че това ми беше ежедневие 7- 8 години наред или май си зле с математиката.
Колко пъти трябва да ти напиша, че повечето негри и индийци се държат гадно с нас българите и ЗАТОВА не ги харесвам! На какъв език да ти обясня, че е заради ОТНОШЕНИЕТО на повечето такива хора към нас, а не заради гетото или цвета на кожата! Те са много по- големи и расисти от нас Белите!
Повтарям като папагал и ти пак не схващаш!
Престани да ми пишеш или да ме обсъждаш с другите! Престани, престани, ПРЕСТАНИ!

Black Sabbath

86.   BS, ти в универститет ли учиш? Защото в една тема беше писала, че се подготвяш за изпити за колеж?

И да, не си длъжна да приемаш побоя с позитивизъм, но и докато не го направиш, губиш само ти, защото собствената ти омраза те разяжда и те саботира. Човек, който го приеме, живее в хармония със себе си, а иначе цял живот обвинява другите и не поема отговорност за собтвените си неуспехи. Там е проблема.

Да, имаш право на избор и никой няма да те вини за избора ти - или избираш да се самосъжаляваш, да мразиш всичко и всички, да се изолираш и да не поемеш отговорност за себе си, или избираш да се освободиш от омразата, да продължиш напред и да създадеш своя среда както го е направил човека отгоре, който те подкрепи.

Избора си е твой, последствията от него също.

Но само не мога да разбера защо упрекваш всички мъже, че не ти харесвали облеклото, а не упрекваш себе си, че имаш негативно отношение към половината свят. Негативното отношение трябва да е привилегия само за теб ли? И какво са ти виновни останалите 3,5 млрд мъже?

Не ми отговаряй, отговори си на себе си. Аз за мен си имам отговори.

87.   83, а около теб се върти светът. И не си го казала това, но си личи от всичко, което пишеш.
А аз ще си казвам каквото искам по колкото пъти искам, така както правиш и ти. Да, голямата работа е, не съм се затворила някъде като теб да пръскам злоба от анонимни сайтове по цял ден и във всяка възможна тема. Съжалявам те.

88.   Хубаво не са били 50, а 500 или 5000, или 50 000. Какво значение има, след като има още 3,5 млрд, които с нищо не са ти виновни? И като иамт негативно отношение към нас негрите, мрази ги само тези, които негативно отношение, а не и останалите няколко стотин млн. Стопли ли сега на къде бия?

89.   Оставете я, не виждате ли че истеряса? Нищо няма да й влезе в главата, само започва да обижда още повече и преминава на ново ниво.

91.   Номер 51/53 съм. И аз ще се присъединя към автора на темата и ще призова да не се пишат личностни нападки към когото и да било тук, защото най-лесно е всички вкупом да си набележат някого и да му "сипват" отгоре. Обаче е тъпо. Темата е да разискваме особеностите на възприятията на някои жени за някои мъже. Нека бъдем по-умерени в изказванията си. Аз на 1-2 места също използвах малко по-пиперлив език, което го отчитам като своя грешка и си вземам поука от нея. Понякога човек трябва да се погледне безпристрастно отстрани, за да осъзнае, че не постъпва правилно. Живеем, за да се учим.

Black Sabath, при ръст 165 см и тегло 56-57 кг би трябвало да си със сносна фигура, макар че само по мерки не се преценява телосложението който и да било човек. На едни хора едни килограми им стоят по един начин, при други същите килограми - по коренно различен. Обиколката на моите бедра е 60 см (измерих ги преди минута) при ръст 171 см и тегло 88 кг, но въпреки всички се считам за малко над нормата, тъй като си имам сланинка по 1-2 см на места и най-добре фигурата ми беше при около 75 кг.
По-добре да не ме намираш наистина, защото си с 18 г. по-млада от мен (изказваш се понякога като по-зряла, но и се палиш лесно като още по-малка) и ако пламне нещо помежду ни, няма да ти е хубаво с мен, когато попрехвърлиш 30-те, а аз гоня 50-те. :) Написал съм много лоши неща за себе си в коментар 468 в тема 21635.
Ти в твоя коментар номер 48 се изказа немного ласкаво за една твоя съмишленичка, която навремето харесвах, използвайки думите:

"Да не говорим, че аз не се оригвам (освен ако не е инцидентно), защото е грозно, избягвам да говоря цинизми, поради същата причина и не пия бира, както и никакъв друг алкохол. Жалко, че си си падал по пълна простачка. Ew."

Смея да твърдя, че въпросното момиче не беше простачка като нрав, беше безкрайно спокойна и надеждна като човек, заради което и ме привличаше напук на всичките ѝ особености и опити да замаскира всичко женствено у себе си. Действително оригването е просташка постъпка, която някои мъже правят показно и донякъде в обществото ни сме свикнали това да е мъжка проява, но не приляга на една жена. Това твое "Ew" не зная какво значи и ще те помоля да обясниш на български език.

92.   89, до много тормозената. Пръскам злоба във ВСЯКА ЕДНА тема ли? Ами, аз поне няколко пъти написах, че това далеч не е така, но явно на теб не ти влиза в главата не само, когато си истерясала, ами и когато си в спокойно състояние, което не е добре. Чак ме принуждавате да ви пращам линкове:

http://spodeli.net/4/story-127667.html
http://spodeli.net/1/story-125597.html
http://spodeli.net/1/story-126789.html
http://spodeli.net/1/story-126663.html
http://spodeli.net/1/story-127051.html
http://spodeli.net/1/story-127054.html
http://spodeli.net/1/story-123217.html
http://spodeli.net/1/story-126037.html
http://spodeli.net/1/story-123570.html
http://spodeli.net/7/story-128204.html
http://spodeli.net/7/story-93610.html
http://spodeli.net/7/story-125800.html
http://spodeli.net/7/story-126834.html
http://spodeli.net/7/story-127007.html
http://spodeli.net/15/story-125838.html
http://spodeli.net/5/story-127381.html
http://spodeli.net/4/story-126880.html
http://spodeli.net/4/story-128161.html
http://spodeli.net/15/story-125148.html
http://spodeli.net/6/story-127316.html
http://spodeli.net/6/story-126086.html
http://spodeli.net/4/story-126826.html
http://spodeli.net/4/story-126762.html
http://spodeli.net/4/story-127425.html

Ако се разровя, сигурно ще намеря още много истории, в които не лея никаква злоба и се опитвам да помогна. И гледай този път да ти влезе в главата, понеже ми писна да повтарям едно и също.
Съжалявам за многото линкове, но наистина ме предизвикахте, надявам се да публикуват коментара ми.
88, престани да ми пишеш, бе, момче! Остави ме на мира, разбери от дума!

Black Sabbath

93.   Номер 40/45/51/53 съм. Номер 58, съгласен съм с написаното от теб. Умерените случаи са изключение и тук мненията ни се припокриват. Смешното е, когато даден вид хора (независимо от пола) са роби на крайни предубеждения към отсрещния пол, породени от липсата им на пряк житейски опит, склонността им към прибързани изводи и отричане на фактите до откат, заради страх към себе си и/или към околните да не признаят, че са сгрешили в преценката си.

94.   С тези линкове на кого какво доказваш? Ако ми се занимаваше щях да ти изровя още 5 пъти по толкова теми, в които само спориш из темите, без реално да имаш житейски опит. Вече като видя ника ти, първата ми асоциация е спор с някого, фермани, хиляди коментари с безсмислени спорове и истерия да убедиш света колко си права и как всички те обиждали. Вече искрено съжалявам авторите на темите, в които си се намесила, защото те вместо да получатт съвет, темата им отива на вятъра в глупави спорове да ти обясняваме, че не може да ни мразиш, защото нямаме нищо общо с тези, които са те обиждали.

Ако спора беше само с мен, щях да реша, че аз съм крив, ама не може пък всички в този фоум да сме криви, а само ти да си права. Това, че са те обиждали за облеклото, не означава, че всички мъже лъжем, ако кажем, че дрехите нямат значение.

Добре, да речем, че си доказала, че не се спориш във всяка втора тема и какво? Това не променя факта, че слагаш всички мъже под общ знаменател. Сега, ще кажеш, че греша. Ами хубаво, поправи ме, ако греша, ама ти писа, че МЪЖЕТЕ се влияели от дрехите. Не каза "някои мъже", а мъжете. После като се опитах да ти обясня, че поне за мен не е така, ти ме нарече лъжец, защото един вид висчки мъже сме такива и не може да има изключения.

Събото, сори, че са те обиждали, но аз нямам нищо общо с тях, за да ме слагаш в един кюп с тях и да ме обвиняваш, че лъжа. Казах ти го 10 пъти, пак ще ти го кажа - не те мразят заради дрехите, а заради самата теб.

Ти каква си, че ще ми казваш дали да ти пиша? Имам право да пиша, има свобода на словото. Като не ти харесва истината, не чети. Но това няма да промени истината. А именно че не всички мъже определят жената по облеклото и самият факт, че си вярваш в това, не говори никак добре за теб. Говори, че не поемаш отговорност за собствените си неудачи, а предпочиташ да виниш другите, за да успокоиш съвестта си.

Да, знам, че те боли, но предпочитам да съм искрен, вместо да те лъжем всички вкупом тук колко ти си готина, обаче всички други са тъпаци и затова не могат да те оценят. Пак ти казвам - ако те мразят всички, по-вероятно е причината да е в теб, а не във всички в твоя град.

95.   91, "Ew", е вид възклицание от погнуса. Признавам си, че и аз преди години се оригвах напук на кривите погледни или някой път на шега (в точните моменти е много смешно), но осъзнах, че грозно и от години не го правя, поне не умишлено. Псувам, ако си изтърва нервите, иначе до този момент се въздържам.
Аз също имам малко "излишък" за махане, който ми вади душата от години и затова съм се заела по въпроса с отстраняването му.

Държах да се видим, за да видиш колко съм "дебела", понеже не става само с писане в Интернет. И няма как да пламне нищо помежду ни, поне от моята страна нещата са гарантирани. Но както и да е, не искам това нещо да продължава.

Black Sabbath

96.   94, абе, ти не разбираш ли, когато човек ти каже да го оставиш на мира?!Дори не стигнах до средата на коментара ти! Престани да ми пишеш, ПРЕСТАНИ! Разбери от дума!

Black Sabbath

97.   Не се чувствай длъжна да ме четеш, аз имам право да си кажа мнението, ти имаш право да не четеш. Знам, истината боли. В такъв случай си заравяй главата в пясъка и не ме чети. Ама толкова искаш да се наложиш, че чак не можеш да не четеш. Не може всички в твоя град, във форума, в света, галактиката, вселената и мегавселената да сме криви и само ти единствена да си права.

White Sunday

98.   Номер 95, аз именно затова ти подсказах лесен начин да ме откриеш, тъй като зная, че хората лесно се решават да казват силни думи, но на дела трудно се решават. Аз също допускам, че няма как да пламне нещо помежду ни, но не на 100%. Животът ще те научи през годините, че нищо гарантирано няма в този живот, освен остаряването и смъртта.

99.   97, пиши каквото искаш, но престани да се обръщаш към мен или да ме обсъждаш. Не си налагам мнението над никого, просто казвам как стоят нещата от моята гледна точка от всичките обиди през годините от толкова много момчета, но също и момичета. Ако не гледахте дрехите, нямаше да получа толкова много обидни квалификации. Simple. Сега като се замисля, познавам и други момичета като мен.
Ти се опитваш да си наложиш мнението като продължаваш да пишеш, след като няколко пъти ти казах да ме оставиш на мира.

Black Sabbath

100.   Леле леле, black sabbath днес е яхнала метлата и ни подреди един по един, обаче на 94 чак му включи CAPS LOCK!!! Е сега станаха сериозни нещата... иначе аз не смятам, че има смисъл този разговор да се продължава, след като дори хората, които се опитваха да помогнат, бяха веднага разкъсани. То си е за нея в крайна сметка.

101.   О, Съботата се е развихрила. Дежа вю.

102.   "Ако не гледахте дрехите, нямаше да получа толкова много обидни квалификации"

Кои ние? Тези, които са те обиждали? Аз? Тези във форума? Всички мъже? Кои ние? И после не обощавала.

104.   Ужас!!! Само в последните 10 часа са изписани над 50 коментара за Black Sabbath... Отново осра хубава тема с тъпите си спорове и коментари. Аз лично като видя твой коментар никога не го чета, омръзна ми във всяка тема да се намесваш и да завърташ нещата около себе си. За мен ти си егоистична и жадна за внимание, имаш огромна нужда да си се докажеш в този анонимен сайт. Аз следя този сайт от 5 години ежедневно и вече нямам желание да чета нищо след като знам, че ти си тук. Най-добре спри да се подписваш под мненията си, защото предизвикваш негативни емоции.
Изкарваш се че уж все искаш да помагаш, а кажи - не ти ли е неудобно спрямо автора на тази тема? Сега сигурно ще изкараш другите виновни, че ти се нахвърлят. Ами не отговаряй, нали уж си много осъзната и над нещата....

105.   Не знам изобщо защо се намесвам в този така разточен спор, но просто не можах да се стърпя да изкажа и своето мнение (пиша за пръв път в тази тема).

Black Sabbath, може да не спориш във всяка една тема, но определено оставяш такова впечатление с това си държание.
Чела съм теми, в които си писала и честно да ти кажа отначало ти се възхищавах, че изразяваш мнението си спокойно, без да ти пука от това какво ще кажат другите, но понякога минаваш някои граници. Явно просто ти е трудно да приемеш различна гледна точка от твоята.
Аз съм на твоята възраст, също съм голям инат като теб. Но виж, не е правилно да поставяш нещата под един знаменател. Почти всеки е бил тормозен, било то в училище или някъде другаде. Аз също бях обиждана в училище. Наричаха ме момче (в по-малките класове) и травестит (в гимназията) и то пред приятелите ми. Обидите ги изричаха момчета. Чувствах се като нищожество, бях озлобена към всички естествено красиви момичета (защото обидите си ги обяснявам с това, че не съм красива колкото другите момичета). На почти 20 съм, но никога не съм имала гадже. Това обаче не ме кара да мразя всички мъже. Не мразя мъжете заради това, че е имало идиоти, които са ме обиждали преди, не ги мразя, защото и сега не ме харесват като гадже. Просто се примирявам с този факт и си живея живота. Успокоявам се с това, че хората са казали: за всеки влак си има пътници, все някога и мен ще ме харесат.

Искам да ти кажа, че заради минали събития си проваляш бъдещето. Да, никога няма да забравиш обидите и тормоза, но защо да се озлобяваш към всички останали, само защото някакви си тъпаци са те обиждали. Казваш, че не допускаш момчета около себе си - добре, още си наранена, но осъзнай, че така изпускаш шанса си. Не знаеш кога ще срещнеш перфектното за теб момче. Чудно ми е защо изобщо ти е пукало какво мислят за стила ти на обличане и музиката, която слушаш. Обикновено метълите сте непукисти. Както и да е. Ще ти кажа едно обаче - мнението на хората за начина ти на обличане е само едно предубеждение, както донякъде изказването ти за расите, но това е съвсем отделна тема, в която не искам да навлизам.

Все пак ти си знаеш. Ако толкова много мразиш мъжете - момичета има бол (надявам се никой тук да не се засегне, ако е хомофоб, предварително се извинявам, ако съм обидила някого). Знай само, че може би много момчета искат да те опознаят, но ти не им позволяваш. Надявам се с времето да промениш това.

Относно темата за външния вид - и мъжете, и жените гледат първо външния вид. И да отричате това, няма как да ме убедите в противното. За облеклото - всеки човек има собствени предпочитания и на един може да му харесва едно, на друг - друго. Ако се обличаш спортно - на някой ще му се харесаш, ако се обличаш предизвикателно - пак на някой ще му се харесаш и т.н. Важното е как самият ти се чувстваш в кожата си. Има ли смисъл да се променяш заради останалите?!

106.   104, изобщо не ме интересува дали си изгубил/а желанието си да влизаш тук, заради мен и дали четеш мои коментари, но така го заявяваш, все едно трябва да ми стане гадно. Много егоистично от твоя страна, ако е така и не пука. Това си е твой личен проблем, който мен не ме засяга по никакъв начин. Решавай си го, без да ме занимаваш със съществуването си.

Няма да спра да се подписвам, просто защото на теб не ти харесва. Каква съм за теб, изобщо не ми дреме. Мисли си, каквото си искаш за мен, в крайна сметка не ме познаваш, нито можеш да си вадиш изводи за някого само на база коментари, а ако го правиш, то това не говори добре за начинът, по който определяш хората, още повече в (уж) анонимен сайт.

Не, не коментирам във всяка тема. Един бърз преглед на историите от първите няколко страници може да ти го докаже и не - не завъртам всичко около себе си. Прегледай линковете, които пратих и се увери сам/а вместо да пишеш измислици и да си вярваш. А и нали каза, че не четеш мои коментари? Тогава защо изобщо си позволяваш да ги обсъждаш, след като не ги четеш и не знаеш какво точно пиша?
Да, неудобно ми е от автора, но когато вие ме нападате, аз трябва да се защитя по някакъв начин. Но ме съмнява на вас да ви е неудобно пред него, защото два пъти написах, че искам това да спре, казах на онзи с негрите да престане да ми пише, дори авторът се намеси, обаче вие продължавате, което показва, че сте по- неосъзнати и от самата мен, включително и ти, щом се намесваш от нищото.

Black Sabbath

107.   Първо на първо, от 8-9 години посещавам сайта от време на време и установих отдавна - тези с патологията преобладават доста! Много малко пишат по тема, в която няма някакъв проблем! Има хора с нормални семейства, те няма да се втурват да пишат. Пишат да кажем тези с изневерите, или пък тези дето се занимават с тройки, оргии - те да се похвалят, още повече да втълпят на другите, че е едва ли не нормално.

108.   105, благодаря ти за думите (естествено в кавички), казваш ги на човек, който не харесва хомосексуалистите. :)
Това с шансовете, влаковете, пътниците, пероните, ЖП релсите и пр., са глупости за мен и отдавна съм се отказала да вярвам в тях.
Не допускам не само момчета, а и момичета. Изобщо избягвам хората като цяло, с няколко изключения, които са ми се доказали и нападките ви само затвърждават мнението ми, че не трябва да ви допускам до себе си.
Аз също бях наречена на травестит преди няколко години и то не от кой да е, а от първият ми братовчед, който и в скандал между нас, ми каза, че се срамува от мен и движи с мен само от съжаление. После каза, че не го мисли, но аз и до ден днешен не му вярвам.

П.С. Ще престанете ли да ме нападате? Разбрах, че ме мразите, което не е ново за мен нито в Интернет пространството, нито в реалността, но вече няма смисъл всичко това да продължава.

Black Sabbath

109.   105, хабиш се напразно. На нея и харесва да мрази и да се изживява като жертва на омраза и толкова. Тя не е като нормалните хора да иска да се освободи от омразата и да иска да е в мир със себе си, тя просто се зарежда от омразата и изживяването и като жертва. Да, за нормалните хора е странно, но това си е нейно право в крайна сметка и трябва да го уважим. Не си мисли, че тя нещастна по този начин. За нея щастието е в изолацията и омразата.

Щях да се очудя, ако не мразеше и хомосексуалистите, пардон не ги харесва. Тя не мрази, тя просто не харесва и се дистанцира от всеки и всичко освен от дълги, безсмислени и глупави спорове в сподели.нет.

51-100 от 103