Жена с дете такъв проблем ли е?
Почти съм се отчаяла. Защо мъжете отбягват чак толкова свободните жени, които имат дете? Аз съм на 30, отлично изглеждаща и не пестя средства и време да се поддържам в най-добра форма, но не мога да намеря половинката си. Ожених се рано, малко бързо и за грешен човек. Детенцето е момче, на 5 годинки. Аз съм разведена и моя бивш съпруг не играе никаква роля в живота ни, да, включая и този на детето и то по свой избор. Въпреки това, аз не мога да намеря сериозен мъж. Пиша заради последния случай. Срещнах страхотен мъж, завъртя ми главата, малко по-голям на години от мен, свободен. Излизахме няколко пъти, всичко беше чудесно. Споменах му, че имам дете и всичко се промени. Веднага се отдръпна, буквално, направо си личеше как едвам дочака края на срещата ни. Питах го защо така и той си го каза - не искам да се занимавам с жени с деца и ангажименти. Даже каза, че и само секс не би искал с ангажирана жена, той бил свободен, заслужавал жена без ангажимент. Не искал да ме заблуждава и т. н., нямал никакво намерение да поема отговорности за чужди грешки и деца, който имал деца да си ги гледал и според него смятал, че трябвало да си гледам детето вместо да търся връзки? ! Поне ми каза всичко това, което няколко други преди него не посмяха. И така - толкова ли е страшно това, да имаш дете?

Коментари

51-100 от 305

56.   Жена с дете е същия проблем като мъж с дете. Който иска ги приема, който не иска не ги приема. Всеки има право на предпочитание що се отнася до избор на партньор. Но е редно този статус да се споделя на първа среща, даже и преди това, за да не питаш после ама чак такъв проблем ли.. Както виждаш е проблем, човека се е разочаровал, не толкова от факта че си с дете, а че си му изгубила времето премълчавайки този факт.

57.   52, лъвовете убиват, за да се разгони майката и да имат свое поколение. Ако малкото е поотраснало и тя е разгонена, не го убиват. Е, ние се "разгонваме" дори да имаме деца. Пак ти казвам - не говори за неща, които си разбрал повърхностно и неточно. ;)

58.   Номер 47 - Ми де да знам, сигурно за да не си кукува сама? Да има някой с когото да си прекарва хубави мигове, да споделя, да има компания, човек до себе си? Използвачка обаче не бих толерирал, не ми трябва а ти май клониш точно към този тип а?

59.   Брей, че прости и злобни мъже имало... 49 ти май цял живот ще си останеш сам като те чета. Мега злобно мъжле, не видяло п**ка отдавна! Нима си мислите, че сте много перспективни щом сте необвързани. Боже... , я направете справка из сайта половината мъже не могат да го вдигнат, другата част им омеква по средата на акта, а друга малка част пък свършва преждевременно. Повечето от мъжете са мамини синчета, самоцентрирани, смятащи, че която изберат ще удари джакпота. Само че не, та една голяма част от вас не знае едно яйце да опържи. Вижте си само манталитета по пътищата тип Шумахер по магистралата.. , пък като сцепите главите на предното стъкло пътищата виновни. Това е типичния българин -арогантен., самовлюбен, самоуверен без реална преценка на възможностите си!!!
Разбира се има и много стойностни мъже, но сред читателите на сайта явно не се срещат много често.
А, да и само за справка на 49, не знам дали си наясно, но много жени напускат съпрузите си, защото те им изневеряват, пият, посягат, играят хазарт или са безработни търтеи. По закон съда присъжда родителските права на майката, много рядко на бащата тъй като майката е незаменима. Така че не е нужно жената да е изтритана , може просто да се е отървала от навлек с малка пишка и голямо самочувствие. Не се бий в гърдите, защото не вярвам за теб да има лист с чакащи за ръката ти.
Поздрави на всички разведени мъже, които гледат сами децата си! Малко от вас са такъв повод за гордост.

60.   Просто е егоист, не те обича и няма сериозни намерения.

Децата не са грешка. Самотните майки не са курви или. некачествени жени. Дори напротив, евала, че си гледат децата.
Просто не са случили на съпрузи, я проблеми между двамата като характери, я битови, изневери, и т. н. - в една връзка и двамата имат отговорност за развоя й.

Познавам самотни майки, зарязани от бащите на децата си, те си гледат децата, а 'бащите' пет пари не дават и за децата си, , които с какво са виновни, питам? !

Познавам и мъже, които са приели несвоето дете, за свое, с отговорност към него, дали са си фамилията и всичко, обичат се и свои деца си направиха, и са си нормални бащи.

Авторкв, до човека си е, тия, с които се срещаш-не са стока, а и не те обичат, слвд като не желаят тази част от теб-детето ти.

61.   Прочетох коментарите на 'мъжете' и мога само да пожелая на тези без деца - или никога да не правят деца, или да заменят комплексите си, с любов в сърцето и акъл в главата.

62.   Я по полекичка с клетвите и пожеланията! Не стига, че някой се наема да ви обясни как стоят нещата, ами и претенции пак имате. Трудно ви е да приемете, че не сте вече изобщо желани като партньор от никого и това е удар за самочувствието ви. Ама не си подхождали били с бащата, бил ужасен по характер и пиел и я биел... Но това не беше пречка, заслепени от дива страст да правите секс с него че и дете да му родните. То затова се мисли преди да се действа, а не на мен да ми пожелаваш ум в главата, при явната липса на такъв при теб. Там примерчето за маймуните, с които толкова жизнерадостно се сравняваш говори за теб достатъчно красноречиво че ти се иска да се лашкаш с всички а после балъците да ти хранят поколението. Хубави к.. Ски мечти, но няма да ти се получи.

63.   Мамче,
така, като ги чета тук повечето мнения си мисля, че не е лошо да помислиш за чужденец. Не бих стояла с Ганьо, който смята, че за мен е невероятен късмет, чест и шанс, той да е до мен, въпреки, че имам дете. Явно е голям недостатък, недъг, белег, провал и т. н. Ми то за това цялата държава е доста неприятно място за живеене - сбъркани ценности, тънки сметки, селски манталитет. Желая ти успех, и не забравяй - детето ти е твоето богатство.

64.   До 59. А ти семейна ли си или просто нещастно разведена?

65.   Номер 61, защо пожелаваш зло, а не добро? И защо пишеш за мъжете в темата под общ знаменател? Половината от тях написаха коренно различни мнения от другата половина. Да разбираме, че не подбираш, а включването ти е от чиста злоба към мъжкия пол?
Аз пък ще пожелая и на майките, и на татковците без спътник в живота си да си намерят подходящ такъв и да ценят себе си. А на тези, на които им предстои да си направят детенце, им пожелавам да влагат разум в това изключително важно за живота решение, а не да се водят по първосигнални подбуди, заради които после да си патят. Има защо едно лошо момче да бъде наричано лошо, има защо и една уличница да бъде наричана уличница.

66.   Номер 59, думите ти "много жени напускат съпрузите си, защото те им изневеряват, пият, посягат, играят хазарт или са безработни търтеи. " по принцип са много красиви, но ми обясни, защо в 1000 съседни теми жените тук от години упорито и гордо натъртват на това, че винаги жената избирала с кой от мъжете кандидати да се събере и сношава? Непогрешимият женски нюх. И защо после същите тези избиращи жени се жалват от избора си, но едва след като избраникът женски вече е излял семенната си течност в тях, родили са му дете/деца и после са били изоставени от въпросния избраник? Кажи ми, защо жените толкова се гордеят, че те избират мъжа? И защо после винят поредицата от мъже в живота си, а себе си определят като невинни жертви, от които нищо не е зависело?
Как да не зависи от вас? Нали много избирате? Защо не избирате правилно, а все погрешно? И пак, и пак, и пак. И защо след всеки неуспех не си вземате поука, а продължавате да избирате погрешното - напомпания груб и изневеряващ тип или дъртия плащач/купувач на женска плът? По-сладко ли е (преди да си изпатите) с тях, по-горчиво ли е с нормален, всеотдаен, верен и уважаващ ви мъж, какво? Стига сте прехвърляли вината все у мъжа! Кой го е избирал този мъж - вие лично или стринка ми?

67.   Добре, де, къде ги намирате тези добри и скромни момичета?
По темата на авторката съм категоричен, без да се обяснявам - Жена със дете - НЕ.
Аз имам месечни доходи около 10 000лв, висок съм, начетен, чувството ми за хумор никак не е лошо, надарен прилично, имам апартамент, имам и кола ( две на брой ), сравнително млад на 35г и пак не мога да си намеря момиче за сериозна връзка, подчертавам - СЕРИОЗНА.
Дайте ми идея къде да търся жена, която душата й не е покварена от меркантилност? Замислях се дали да не тръгна по най-забутаните села да я търся, защото положението в София е отврат, жените са отврат.

68.   Първо вземи да си обясниш какво означава думата "комплекси ", защото я използвате за щяло и нещяло. Второ акъл в главата имат точно мъжете, които не се наемат с чужди деца, а любовта в сърцето е за собствените ти жена и деца а не за чуждите.
Каквито и доводи и аргументи, свързани с маймуни да давате, се замислете дали това е приемливо за човешкото общество - да се ч... ш с най- различни, после глупаците да ти отглеждат детето. Това няма как да стане. Както няма да стане и примера с лъвовете - колкото и да иска да издави децата, няма да го направи, защото не е прието. Просто няма да се занимава с чужди деца и толкова.
Много е трудно за една жена да приеме, че след като има дете, тя не е интересна и желана за партнъор както преди това.
За това вместо да гледате единствено дали "има химия " между вас, преди да раждате деца, си задавайте и елементарните въпроси дали се разбирате, дали пие и дали ме бие. Дали мога да правя компромиси и дали и той може да прави компромиси в името на общото ни бъдеще?
А не да раждате от сулъо и пулъо и после да търсите друг мъж да се ангажира с отглеждането на тези деца.
Има и друго, коментирано в много теми - замислете се какви деца ще се родят от малоумен баща, вероятността да са като него е голяма. Мислете малко, преди да действате толкова първосигнално.

69.   Аз ще дам мъжко мнение, което ще се стори грубо, грозно, но мисля, че ще отрази мнението на много мъже, които не смеят да го кажат. ДА, аз нямам нищо против да взема жена имаща дете, но условието е само едно. Детето отпада, отива за отглеждане от баба и дядо от нейна страна. Като аз няма да имам НИКАКВО финансово участие в неговото бъдещо развитие. Нито майка му повече, защото има ново семейство - аз и нови деца- нашите и аз категорично ще й забраня да откланя внимание от нашите деца за някакво друго, чуждо дете. Това е положението. Нито за миг няма да пренебрегна факта, че искам мои деца и, че искам да им дам цялото си внимание. Също искам и майката на моите деца да е изцяло съсредоточена над тях, не съм съгласен майката на моите деца даже и 1% от майчиното си внимание да отделя за деца от друг мъж. В крайна сметка всеки иска неговите деца да са добре и това е преди всичко, това е инстинкт. Не сме диваци или животни да убиваме чуждите отрочета, но в моето семейство и под моя покрив биха живяли само моите деца и след много години дай Боже децата на моите деца, но в никакъв случай - чужди. Жената преди да тръгне изобщо да се жени трябва да е 100% убедена, че това е мъжа с който ще си изкара живота, а преди да му роди дете даже трябва да е убедена на 2Х100 %, защото иначе става много много сложно. Според мен авторката на темата е нахална и нагла жена, както и много от подкрепящите я. Айде да видим мъжка гледа точка - търсите СВОБОДЕН мъж, а вие НЕ СТЕ свободни. Искате да му влиперите дете, чуждо дете. Каквото предлагаш - това получаваш! Според мен трябва да се насочиш към самотен баща с дете, това изглежда честна сделка. Иначе самотните майки с дете имат моя пълен респект и уважение, но ако си гледат детето и не тормозят свободните мъже, родили са, издънили са се в избора на баща - сами си носят кръста. Респект. И не съм злобар, нито нещо друго! Напротив, аз СЪМ дете без баща, аз и брат ми сме расли само с майка ни и по вина на бащата. И имаше момент в който се появи друг мъж наоколо, навлек, който и аз и брат ми бойкотирахме и всичко се развали. Затова аз много добре знам какво говоря. Едно дете чужд мъж за баща няма да приеме, аз даже не бих приел да ми говори каквото и да е, да ме ограничава в нещо и т. н., той е никой в моя живот. Така, че мъже, видите ли жена с дете не си правете илюзии, също и самотни майки - не се залъгвайте, че няма да има семейни войни. Щом моята майка успя да избута 2 деца успешно, синове, значи и ти можеш едно! Вместо да търсиш къде да си начешеш писаната се съсредоточи над момчето си, ясно?

70.   Ужас, пародия на мъже...
Ей затова българските жени вече не желаят да създават семейства с вас - няма никаква сигурност, не умеете да носите отговорност, закона не защитава жената.
Утре ако бащата си вдигне шапката и си тръгне, щото му писнало от отговорности и иска да е ерген, майката остава сама с всички грижи по детето, че и прокълната едва ли не.

71.   Чета отговорите и мога само едно да кажа:
Евала на пичовите, които се нахванаха да попишат и да обяснят каква всъщност е ситуацията - Мили дами никой не ви е виновен ако не можете да си изберете мъж като хората. Колкото и да плюете и да се опитвате да засрамите или осмеете въпросните мъже, нищо няма да промените, защото на средностатистическия мъж му през шпагата, че някоя си ще го нарече комплексар, защото не е достатъчно голям балък да набива време и ресурси в чуждо копеле и да плаща за грешните избори на дадена жена.
Пък то и аз искам като ония играчи бе - да хвана някоя за хълбоците, да и набия една млечна инжекция, да и направя дете и да я пратя да му нямери баща да го гледа, пък аз да си вея байрака, знайки, че съм създал поколение.
Има една кидана дето на всяка тема праща "клетите и онеправдани" жени да търся чужденец. Ми айде вървете и ги намерете тия чижденци дето са богати, умни, галантни, надарени и размитат наляво и надясно за източноевропейски курви.
Хайде сега се изсипете всичките харпии да ми кажете, че съм комплексар и да ме оплюете и да ме прокълнете ама гледайте тоя път поне нещо ново да измислите, че станахте банални.

72.   69, само полът ти е мъжки, а възгледите на леля Гина, продавачката от бакалията. Едно ще ти кажа за живота - на теб и на всички като теб - не се заричайте!!!

73.   Моята гледна точка е по-различна. Жена на възрастта на авторката съм (30г), много атрактивна по думите на приятели, познати и колеги. Не оставям мъж безразличен около себе си, никога не съм се женила и нямам деца. Ако бях мъж бих избрала авторката пред себе си на 100%. Първо тя е доказала, че може да роди и е достатъчно отговорна да гледа дете. Аз имам връзка с двама мъже в момента, не искам да се обвързвам, забавлявам се, грижа се само за себе си и моите интереси са на първо място. Мъжете ме смятат за супер партия, но аз съм егоист до мозъка на костите- не бих се грижила за партньор, още по-малко за дете, колко мога да съм вярна на един мъж със сегашните си навици е друг въпрос. Ето защо, мили мъже, моята връстничка с дете е по-добър избор: доказала е, че може да поема отговорност и да се грижи и за друг освен себе си.

74.   "...аз категорично ще й забраня да откланя внимание от нашите деца за някакво друго, чуждо дете..."

А ти кой си, че ще забраняваш на когото и да е било да прави каквото и да е било ? А каму ли да забраняваш на някого да отделя внимание и грижи за детето си ? Такива като тебе с подобно мислене ни срива имиджа на мъже... Или приемеш някого такъв, какъвто е - с деца, с роднините му, с недостатъците, пороците и т.н. или въобще не се занимаваш с него. Няма нормална жена, която да се отдръпне от детето си заради мъж, пък ако ще да изглежда като Брад Пит и да е богат като Рокфелер. Противното би означавало, че е просто лоша майка.

Колкото до конкретния въпрос - за съжаление на голяма част от самотните родители, които четат тук - ДА, проблем са за болшинството от мъжете. Детето е ангажимент, както финансов, така и от гледна точка на възпитание, грижи, нерви, проблеми. Малцина са мъжете, които биха се впуснали в подобна връзка.

75.   Извинявам се от името на мъжете за коментари като 69. И аз трудно бих взел жена с дете (освен ако не съм хлътнал много), но чак да и забранявам да си гледа детето, айде моля ти се. Никой няма такова право. Ако ще поставя такива условия, по-добре да си стои без жена. И каква ще е тази жена, която ще си заебе детето заради някакъв Ганьо? Значи толкова и е акъла, ако се съгласи на такива условия. Аз такава пък съвсем не бих взел. Че на нея ако не и проблем да си заебе детето, то как да се надявам, че ще е до мен в трудни моменти?

И все пак наблюденията ми показват, че има достатъчно мъже, които нямат нищо против жени с деца.

76.   Аз пък имам противоположем проблем, ако мога така да го нарека. Мъж съм и не искам да правя деца, заради опасност от предаване на наследствена болест, иначе по принцип ми се иска да имам деца. Замислям се, че е би било най-удачно да си търся жена с дете, отколкото да се обвържа с някоя млада и изведнъж да й срина нейните мечти за семейство, като й кажа, че така и така, не искам да рискувам да й правя дете. Но пък от друга страна ми се струва доста нечестно или неестествено, не знам точно как да се изразя, да търся жена с дете разделена с мъжа си - все едно съм я чакал да се раздели с мъжа си, все едно съм лешояд, точно така чувствам такъв тип избор.

77.   Никакъв проблем не е, аз където съм разведен с две деца дори, след развода ми съм имал две неуспешни връзки с жени без деца като причината за раздялата и в двата случая не бяха децата ми(приятелките ми ги обожаваха), а сега на третия път с новата ми любов, която е пак без деца дори си чакаме бебок и много се обичаме и уважаваме. Просто с тоя пич не си оцелила

78.   Значи да обобщим до тук написаното с няколко думи. Ако мъж не иска жена с дете, значи не е мъж, не е достоен за никоя жена, егоист е, не става за нищо.... Ми хубаво, ваша си работа е да мислите така, ама точно този манталитет е най-отблъскващ за мъжете. Опитваме се да ви обясним защо се приема като такъв сериозен недостатък, а вместо това се почват една камара обиди и квалификации. Какво е за един мъж да бъде с такава жена- втория баща има абсолютно всички задължения на бащата, но правата му като такъв са силно ограничени. Особено когато детето си има баща, който се интересува от него или е по-голямо и от там са минали поне още 10 чичковци тогава вече картинката става особено весела. Пиша ги тези неща защото много добре знам за какво става въпрос, имам си жена и дете, които си гледам. Несериозно е да искате от всеки да е готов да ви вземе така. Изборите в живота си ги правите вие, включително и този от кого да имате дете.

79.   73, ти не се забавляваш, ти си просто средно-статистическа лека женичка. Всички леки жени са атрактивни, не се възгордявай. Мъжете до теб не разчитат на вярност и не те искат за връзка, разбира се, ще ти изиграят цирк, че едва ли не те обожават, нараняваш ги и т.н.....за да си продължат да те клатят културно :). Това е много стар мъжки трик при подход към шаврантии и виждам, че си работи безотказно. Освен ,че си такава виждам, че си и страшно глупава. Авторката показала, че е отговорна и мжое да гледа дете хахахахаха, ти сериозно ли? Показала е, че е тъпа патка, оставяйки някакъв мухльо да й напълни фурната, някой ахмак, след който остава само генетичен материал - дете, за което тя се чуди как да го гледа хаха. И това е отговорност? А как го гледа? Търсеки мъж след мъж, ставайки за смях? Виж какво, ти продължавай с шаврантийството, но не разсъждавай за неща 1 ниво над теб, ти си до секса, секс и нищо повече, не задълбавай, ок? хахаха

80.   Вижте мили (или не до там мили) дами, няма как да очаквате мъжете да поемат отговорност а вие да държите на правото си да сте безотговорни? Разбирате ли? Вие искате да можете да си разигравате един мъж, да изневерявате, да прекъсвате отношения, да не влагате в отношения, когато има някакви проблеми типичния съвет е зарязвай го и после да очаквате мъжете да са отговорни към вас. Не става. Вие създавате една атмосфера на егоизъм и себичност и безотговорност и мъжете също стават като вас - преценяващи ползата и вредата от едно обвързване, егоистични и безотговорни.

81.   Жена с дете??? НЕ не и пак не!!!
Мъж на 30 години съм и нека споделя моя опит с такива жени. Внимателно изчетох всички коментари и спрямо моя опит съм напълно съгласен че не си заслужава такава жена -загуба на време видях един от коментарите че щом е сама има защо-еми познайте -така си е!
Някъде преди 2 години се забърках с една такава майка на момче самичка и по нейните думи все несрещала подходящия от 15 години и то!!! И аз си мислих колко хубава жена на 35 години сама нещо не и е провървяло е да ама не! С течение на времето взех да установявам че нашето момиче през два три месеца е правила сека с който свари и девизаа на живота и е по добре сама отколкото в неподходяща компания. Е ок ама не аз ще съм тоя балък дето да ти гледа копелето(извинявам се знам че има и свестни) и тоя дето преди него си счупила... нали и да се прибере в мизерията както имаше един от коментарите. Да вярно е отиваш при една такава дето ги варти по 5 6 мъже в интернет супер кочина и така нататака :) Така че приятели не се лъжете. САМА ЖЕНА С ДЕТЕ- БЯГАШ С 200, ЩОТО ЕДНО ЧЕ ЩЕ ИМАШ СУПЕР МНОГО ОРТАЦИ ЕДНО ЧЕ ТАКИВА ДЕТО С ГОДИНИ СА САМИ Е ПРАВЯТ СЕКС С ВСЕКИ СРЕЩНАТ НЯМАТ ОПРАВИЯ :)
УСЕПХ ОТ МЕН И МОЯ ОПИТ:)

82.   Номер 77, ти ли отглеждаш децата, в смисъл при теб ли живеят? Защото явно там е същественият проблем

83.   До 77 - Само дето ти си мъж, а децата ги виждаш евентуално през уикенда, а финансовия ти ангажимент до голяма степен се изчерпва с символичната издръжка...Не знам дали познах, но със сигурност поне едно 95 % от самотните разведени бащи се вписват в това описание. Каквото и да говорим, жените са много по-ангажираните с децата след разводи, обикновено на техните плещи тежи почти всичко във всяко отношение на отглеждането, възпитанието и финансовата сигурност на децата. И именно поради тази причина децата са такава пречка в очите на потенциалните бъдещи партньори.

84.   Досега не съм се включвала в темата, но ме провокира номер 81. Да уточня, че не съм от категорията жени, оплювани в коментарите. Омъжена съм, майка на две деца. Защо казвам "оплювани" ли? Това чета - леки, меркантилни, малоумни, недостойни и прочие епитети, все в този дух, обрисуват майките, оказали се без мъж по една, или друга причина. Колко долно и немъжки...
Та, да кажа, все пак, на развълнувания господин под номер 81 - Уважаеми, фактът, че сте неграмотен и със семпли интелектуални и социални умения, никак не ми пречи, поне докато не се намърдате в ролята на възпитател и родител. Чуждо дете не желаете, свое е съмнително да направите, предвид биологичната и социалната Ви възраст, тъй че съм спокойна. И последно - въздържайте се от крещене в интернет, грозно е.

85.   Н. 81 твоят опит си е твой, не виждам защо налагаш твоето субективно мнение. Всеки има глава на раменете си, за да мисли. Ти като оня - някаква го отрязала и той ще злорадства цял живот, че е сама майка с дете. А нещо да кажете за бащите, които изчезват и пет пари не дават за децата си? Всичко върху майката. А на всичкото отгоре тези като теб искат винаги да е сама. Кой си ти, бе? Господ-бог? Авторке, не ги слушай тези дребни и злобни душици. Ще дойде и твоят мъж, като не е задължително да живеете заедно. Ти си гледай детето. На който му пречи едно дете, на него целия свят му пречи. И никой никого не кара насила да гледа чужди деца, така че да спрете с обобщенията и обвиненията. Като са ви мили парите, инвестирайте си ги където искате. Обаче ако останете сами да си гледате децата, не се сърдете на жените, за които вашето дете/ца ще е "пречка".

86.   Балъци, сега разбрахте ли защо преди 150-200 години разводите са били частни случаи, и то само за големи връзкари (крале, могъщи политици, супер супер богати търговци и т. н. )? Сега разбрахте ли защо девствеността на жената е била толкова важно нещо?

87.   Я да видим, ако милата ни държава приеме нормална за живот издръжка от "свободния" родител, както би трябвало да бъде, и както е в белите държави, дали ще се правят деца на поразия и ще се оставят с лека ръка. И дали родителят с детето ще е натоварен така, все едно сам си го е правил. Та май в законите ни е проблема, освен в селския манталитет, да не се прецакаме?

88.   Ето заради такива хора като някои от горните коментари разсъждаващи на ниво животни в Европа никога няма да ни признаят за европейци на 100 %!

89.   Здравей Авторке,
Мъж съм, над 40. Прочетох твоята история. Уплашена си от самотата. Да, имаш дете, но „самотата”... оная самота, да нямаш любимия човек до себе си.

Към господата, които говориха за лъвове, сперма и тн тн... гнусотии...
Пичове, аз също съм мъж, но се срамувам от такива екземпляри като вас... Честно. Вие сте срам за мъжкия пол.
Егоистични, скрънзи, комплексари, мамини синчета, хора със сериозни психични отклонения, които виждате едно дете като „сперма”... не вашата... (а и вашата да е, убеден съм, че пак ще сте същите олигофрени)

Една жена може да не е виновна, за това, че е сама с детето си.
Може да е изоставена от някой олигофрен, който има в главата си вместо мозък... сперма.

Никой не е застрахован, че с годините, изборът му може да се окаже грешен. Никой!
При жените е лошо, защото обикновено детенцето остава при тях. Как се чувства една млада жена, сама с дете? Тя е жив човек, има нужди, иска любов, нежност, сигурност... връзка.

Не съдете. Една жена може да бъде измамена, заблудена... и накрая, да остане сама с детенце... Това не я прави глупава или курва или лоша.
Просто трябва да срещне правилния човек. Не психясъл комплексар, скрънза... нищожество, а мъж - нейния мъж.

Обикновенно, използвачите, скрънзите, психарите и комплексарите най-много се страхуват, да не ги прецака някой:)
Видиш ли, някой ше ги използва тях... Жалки твари...

Миличка, ще ти издам една тайна ;)
Бъди точна и откровена и ще срещнеш правилния човек.

Не обобщавайте. Няма българи, ганьовци, чужденци и тн тн...

Има човеци и мърши. Това е. Ние не сме животни и добитъци, а хора...

Един мой любим преподавател на времето казваше:
-Маймуните съществуват, за да видим в какво ще се превърнем, ако се откажем от тая велика чест - да бъдем човеци...

Само един маймуняк може да иска толкова неистово, баш неговата сперма и гени, да продължат рода човешки... какво падение...

Никой не каза нищо за любовта... за ония прекрасни отношения между един мъж и една жена...

Да, в животинското царство има всякакви практики. Лъвовете убиват малките на съперника си, маймуните са курви... Но, дори и там има видове за пример, например гълъбите - пример за вярност и чистота в отношенията...

Ние сме хора, би трябвало да се учим от правилните животни.. ;)
Нали така? :)

Всеки има право на любов, да обича и да бъде обичан...

Можеше да кажете някоя мила дума на жената. Тя не е писала от хубаво тук, а от страх и самота. Същия страх и самота, които много от нас ни стискат за гърлото нощем... сами... без другар, наранени, измамени, предадени... прецакани... ужасени...

Ние сме хора. Това е.

Авторке, не се отчайвайте... има човеци миличка. Дано срещнеш твоя.
Успех!

90.   Освен всичко друго, имаме дълг към България. Българчета не се раждат, страната ни се циганизира и ислямизира. Отглеждайки едно дете, дори биологично да не е може, аз допринасям да израсне едно здраво и пълноценно българче, което да допринесе за оцеляването и развитието на страната ни. Да, важно е да продължим рода си, но е важно да продължи да съществува и народът ни. И имаме дълг към всички българчета малко или много.
Така че, ако се влюбя в самотна майка, с радост ще я приема, ще гледам детето ѝ като свое, ще ѝ направя още едно-две и няма да пестя пари, за да ги отгледам здрави, умни и трудолюбиви. Пари, вложени в децата на България, не са изхарчени, те са най-добрата и благородна инвестиция.

Авторке, не слушай комплексарите. Има много мъже, които, ако се влюбят в теб, ще те вземат.

92.   Защо мъжете, айде повечето от тях, да кажем 90% бягат като опарени от самотни майки.
Отговора е много прост и виден от коментарите на "мъжете" по-горе. Основно се набляга на парите и времето, което би трябвало да се отделя за децата й.
Първо, те не са длъжни да хранят детето й, има си майка, която трябва да осигури средства за детето.
В България хората като цяло не са високо заплатени и за това първата им мисъл при такава ситуация е-"аааааа да бе, да храня чуждо дете", всичко е свързано с парите.
Времето-то пък е едно от най-ценните неща, които и пари не го купуват.
Кой от съвременните лигльовци, които и казарма не са минали ще отдели времето, което биха прекарвали с приятели по дискотеки, барове, за риба, за лов, за хобита като цяло с това да гледат чуждото дете, докато майка му е на работа примерно. Отговора-много малко.
Искам да кажа нещо, върху което жените с дете да наблегнат, ако искат да станат с една идея по привлекателни в очите на бъдещ партньор-1)направете така, че да сте финансово независими, т. е. мъжа да е спокоен, че няма да разчитате на него, 2)да сте много добри домакини в къщи(чистене, готвене, пране), 3)когато правите секс да е като за последно т. е мноого се раздавайте, 4)бъдете верни, честни, грижовни, любящи, уважаващи
Та спазени ли са тези 4 условия мъжа много бързо ще забрави за детето Ви и дори ще иска още деца от вас.

93.   С цялото ми уважение, н 89, ти може да си всичко, но не си мъж - начина на изразяване те издава, не сме чак такива олигофрени тук.

95.   До 89:
Явно си доста голяма женска чесалница и общуваш само с жени. Или си жена и пишеш, че си мъж.
Каква мислиш че е демографията на тоя сайт? Болшинството от мъжете тук са били попарени от някоя жена, която не е понесла никаква отговорност за действията си и сега се радват, че поне една си е платила.

"Честно. Вие сте срам за мъжкия пол. "
Както и ти, които си готов да оставиш една жена да се размине със всяко нейно своеволие.
"Може да е изоставена от някой олигофрен, който има в главата си вместо мозък... сперма. "
А кой си е отворил краката за този олигофрен? Има хиляди неолигофрени, ама те не са интересни и сексапилни.
"Само един маймуняк може да иска толкова неистово, баш неговата сперма и гени, да продължат рода човешки... какво падение... "
Очевидно е по-добре гените на маймуняка дето си зарязва децата да продължат човещкия род, така ли?

96.   Прочетох коментарите до 14-ти и не виждам смисъл да чета останалите при условие, че отдавна имам собствено мнение по въпроса. Очевидно лагерите са два, единият е на мъжете, които никога не са имали дете, другият е на мъжете, които са вкусили вече от елексира на брака. Да ме прощават за израза, но ергените на твоята възраст са жалки и какво по-точно означава един мъж да е свободен? Няма свободни, нито мъже, нито жени, всички на твоята възраст са вече емоционално ангажирани, кой с неуспешни любови, кой с мимолетни завоевания. Хора всякакви, но и не чак толкова различни.
Грешиш (според мен) в няколко направления, първото е, че наричаш страхотен мъж човекът, който се е извърнал от теб само защото вече имаш дете - не е страхотен и дори не бих казал, че е мъж, а изводите си прави сама. Другата ти грешка е, че излизаш по срещи преди да сте си изяснили някои общи неща, а именно социален статус - не ми се струва лицеприятно да научавам важни подробности за човека срещу мен на първа или поредна среща, случвало ми се е да разбера едва на среща, че жената е крила възрастта си, семейното си положение, материалното си състояние, всичкото това шикалкавене за неща, които няма как да бъдат скрити, води до усещането за нещо фалшиво, а една връзка няма как да бъде градена на база фалш. С две думи грешка е да не казваш още от първа дума, че си вече омъжвана, разведена и имаш дете. Грешка е да си мислиш, че "свободния" ерген е в твоята категория и нещо с него би могло да се случи. Както се казва грешен е таргетът ти - трябва да се ориентираш към мъже в подобно на твоето положение, хора, които са опитали вече от меда и от жилото, хора, които малко или много са имали смелостта да създадат семейство и да имат деца, хора, които искат да видят в теб човека, а не плодовитата крава, която ще ги надари с говеда носещи техен ген.
По тази логика всячески избягвам запознанства с моми, ясно и логично е, че момите и ергените ще искат собствени деца, а твоите ще са им чужди.
Млада си, целият интересен живот е пред теб, не си причинявай обвързване с момък, който ще иска само да те забремени, а после ще ти извива ръцете, че те е взел с дете и трябва да отглежда чужда семка.
И така, не всички мъже се страхуваме от жени с деца, но жените са така устроени, че вечно да се навират между шамарите и да се самозаблуждават, че ергените са "свободни". Ергените от своя страна знаят, че са вървежни, знаят, че ако не си ти ще е следващата, не си дават зор, не ги интересува сериозно обвързване, свикнали са да не делят с никого дребните си благинки.
Надявам се правилно да съм се изразил и да си ме разбрала, трябва ти човек около твоята възраст и с подобен житейски опит, а за да разбереш дали мъжът е такъв не трябва да криеш коя си ти, не е грях, че си се омъжила рано, не е грях, че имаш дете, не е грях, че си се развела, напротив, до момента си живяла достойно, не си осирай живота занапред!

97.   До 89

Ти си истински мъж. Човек в най-благородния смисъл на думата.

Стопли душата ми с думите си.
А не съм нито разведена, нито сама.

Чудесно си го написал, невероятно си го почувствал.

Има надежда значи щом съществуват истински хора като теб!

Желая ти щастие и любов!

Ж45

98.   Драги четатели, забелязвате ли в описанието на "авторката"(в кавички, защото мисля, че е автор)как подробно описва мъжа какво и е казал. Извинявайте, но съм мъж и при такава случка като описаната никога не бих описвал в детайли защо не бих бил с нея, та нали ще и убия самочувствието на жената и то авторката пише неща, които това момче не знае какво е деликатност и съобразителност, пред него стои майка. Мисля си, че историята е измислена от някой изоставен бивш. А ако ли не, това момче е било много зле да описва в детайли защо не би бил с нея, могъл е да се отдръпне по много други начини или да каже, че не вижда бъдещето си с нея, а тя не е глупава да подразбира
Историята ми намирисва, мое мнение

99.   Според мен проблема не е в детето, нито в това, че единият от двамата е разведен. По-скоро като цяло отношенията между мъж и жена масово се превърнаха в някакъв бит пазар, на който всеки се пазари до последно и преследва единствено собствената си изгода. В случая смятам, че мъжът се е парил преди с разведени жени и просто не е искал да повече да пробва. То, като се замислим реално и на мъж с дете не се гледа с добро око, даже изобщо, освен ако не е много богат. Аз лично, мога да приема жена с дете, ако има взаимна любов и е съгласна да имаме и собствено. Също обаче, в една или друга степен съм предубеден и бих бил доста внимателен в една такава евентуална връзка, просто, защото всичките разведени жени, които познавам меко казано не стават.

100.   Има една тема "Невзрачните мъже - прецакани" където няколко човека ясно си казват какво ги гложди от мъжка перспектива:
От 15 до 35 гледаме как "готините мачовци" не остават на сухо за 15 минути, а ние стоим с х*й в ръка и се чудим кое по-напред - пари ли да изкарваме, бицепси ли да правиме, да учим ли, характер ли да кърпим. И накрая когато жените, които са си вели вагините наляво и надясно с който им е кеф, станат на по 35 и са минали най-хубавите им и плодородни години, а ние сме натрупали малко ресурс, трябва да се оженим за някоя от тая паплач. И не, това не е всичко (както казваше Хорст Фукс) трябва и да я вземем с копелето от някой "готин мачо", защото нали той е твърде готин да си го гледа. Айде без такива.
Номер 90 пише че имаме дълг към България:
Аз на държава, пълна с мъже, които гледат да ме прецакат, жени, които не ми дават дупе, деца, които не са мои и институции, които не функционират не дължа и 20 стотинки.

101.   Ако е с дете - има пречка, ако е разведена без дете, защо мъжа я е оставил, ако е сама защо никой не я е взел. Накрая мъжа да си прави сам компания.

102.   97, аз съм 96 и с 89 ставаме поне двама, които не мислим, че жените с деца са анатемосани. Признавам си, нямах сили да изчета цялата помия, която се изля от устата на "свободните" ергени, жал ми е за онези жени, които дръзнат да се обвържат с подобни аборигени, убеден съм, че болшинството самотни майки са останали сами с децата си точно след като са напуснати от подобни индивиди. Интересното е, че както обикновено, точно тези примати са най-агресивни, всячески се стремят да докажат на околните, че техния светоглед е най-правилния, че от тях се определят правилата на играта, че без тях светът ще се затрие.
Обзет съм от тих ужас, че мен ме сравняват с подобми "мъже" - дано повече жени прочетат темата и си направят изводите, нека ергените да се чифтосват с момите, а когато узреят да заповядат в света на нормалните хора.

103.   Ема разбира се, че ще съм мнооооого внимателен и мноооого подозрителен към такава жена. Аз съм мъж, не съм бил женен, нямам деца все още, но съм имал бая връзки и смея да кажа, че от жени разбирам, всякакви съм видял.
1. Коя е тая жена, която раз-два ще се жени, три-четири дете на бърза ръка? Веднага ми е ясно, че е лекомислена, лесно влюбчива, да не кажа глупава, но да - глупава. Много млади момичета, тръгвайки с "играчи" мислят, че като му родят дете ще го вържат - глупости на търкаленца.
2. Веднага ще се запитам кой е тоя мъж, защо е готов да зареже семейството си, да избяга само и само от тази жена? Може би тази жена никак не става, даже за съжителство. Познавам жени с толкова отвратителен характер, че мъжете им избягаха и от тях, и от деца, само, за да се спасят.
3. Жена, която прикрива много сериозен факт - дете. Това не е нещо, което не е могла да не спомене, нали? Веднага би ми светнала сигнална лапма 3, че е лъжкиня и тепърва ще върти и други номера.
И като насложа всичките тези мисли и безспорни аргументи мисля, че се изрисува един профил на жена с която малцина мъже биха искали нещо повече от лесен секс, ако изобщо искат, аз лично не бих искал даже това, просто не бих искал да имам нищо общо и бих стоял на страна. И определено ще дам съвет - видите ли жена с дете, сама жена, просто пропуснете и минете на следващата. Толкова много усложнения може да настъпят, че бедна ви е фантазията. Цел номер 1 на такива жени е да върженякой, бързо, спешно, яко да го върже. 2 такива съм претръшкал, и двете точно това целяха, най-лесния секс, който някога съм имал беше с тези двечките. Успех, мъже, но не се самозалъгвайте, че им е "чиста работата". Хич не е, ако е много напечено и няма бягане, чукайте, но без обвързване, лъжете там, мотайте докано мине влюбването, после дим да ви няма. Картинката на самотната майка-героиня, на жената сама бореща се и т. н. я изтрийте от главата си, заместетя я с тази на мошеника, на лъжкиня и жена готова на всичко да почне да цоца някой.

104.   Да, точно така, мечтата на всеки разведен мъж с дете/ца е да вземе разведена самотна майка и да му легнат на джобчето 2-3 деца хаха. Колкото разведени мъже познавам с деца абсолютно всичките са го ударили на ергенлък и хич не им минава през ума да правят такова нещо. Плащат издръжки, често са останали и без жилище, защото е дадено на майката и са гладни като църковни мишки. Били опитали меда хаха, да, точно защото са опитали и затова си търсят все едни младички такива, тип студентки. Не само това, ами и не искат повече деца, както каза един много голям мой приятел - "неговата работа си я бил свършил" - демек направил децата, плаща издръжката, не го търси за повече отговорности. Секс - може, но ако му харесваш. Ако беше без дете сама и без претенции за дете щеше да се класираш при тези разведени мъже с деца от друга. Те са по-опитни, повече са видели, трудничко ще им наденеш хомота. Със сигурност имаш повече шансове с ергените, особено ако някъде някоя "маминка" започне да го натиска да се жени. Няма какво да се лъжем, обаче, хич не е изгодна позиция това сама майка с дете. Губиш при всички положения от всяка една свободна жена без деца, която ти е конкуренция за който и да е мъж - ерген или разведен с дете, и за двата типа мъже една свободна жена е къде-къде по-добра инвестиция. Все пак успех.

105.   Авторке, ако прочетеш някои постове, то направо ще се окажеш нещо средно между прокажена и престъпник, я им тегли една такива ‘мъже’ и си живей живота. Ти си достойна за уважение, защото се грижиш за детето си, а ергените виещи срещу теб нека си кътат безценното време и пари, защото само с това ще си останат. Който има, ще му се придаде, пише в онази дебела книга.

106.   Темата стана много тежка, толкова много злоба се изля и то от кого? Попадал съм на много озлобени дърти моми, но никога не съм допускал, че дъртите ергени могат да са дори по-злобни - те си знаят защо. Няма проблем всеки да си мисли както намери за добре, няма проблем ергенът да не иска жена с дете, но някак си не е по мъжки да се нахвърлиш като пес обладан от бяс на беззащитен човек. Интересното е, че същите тези, които така злобно нападат жената с дете, в същото време въобще не биха се отказали от една нощ с нея, напротив, ще я свалят с ясното съзнание, че няма какво да и предложат, ще я свалят за да я накажат за мерзостта и да се омъжи млада и да има дете, а не да им пристане на тях девствена и недокосвана от мъж. Същите тея озлобени комплексари не пропускат и омъжените жени, тях също наказват за това, че са неверни съпруги. Така е, когато не можеш да се пласираш на пазара на свободните, когато години наред са те отхвърляли, при това с основание, в крайна сметка се озлобяваш към всички, които са имали смелостта да опитат да имат брак и дете. Драги ми ергени, не питам вас, питам себе си, като сте толкова вървежни, като сте толкова на ясно какви качества трябва да има една жена, като сте толкова стойностни мъже, че чак трябва да се меря по вас, защо ли все още сте сами? Свършиха се свестните моми ли? Няма нито една жена неомъжвана и нераждала на света ли? Нееее, "гроздето е кисело" казала лисицата - нещо не ви достига, нямате какво да предложите, липсва ви смелост и ви остава само едно, злоба, завист и лицемерие. Очевидно свободните жени усещат, че не ставате за връзка, връзват ви само жени, които вече са си взели петте пари от живота и не очакват от вас нищо повече от секс за една нощ. Тези жени също много добре знаят, че за връзка не ставате, изобщо не се заблуждават, че ще ви износят семката, грам не им пука, че искате собствено поколение, вашите безценни гени да посеете и то в неорана нива. Изключително плоско мислене, проява на нисък интелект е да си мислиш, че детето ти ще носи само твоите гени, да не се окаже, че въпреки неимоверните ви усилия пак ще гледате чуждо дете, ще прилича на дядо си по майчина линия, а не на скъпоценната ви майка, която с толкова любов и загриженост е отгледала един немъж. За да ви успокоя ще отбележа, че има и доста по-красив сценарий, детето, което отглеждате като свое да прилича повече на комшията - не забравяйте, че докато вие сте си вяли оная работа, момата, в която сте се прицелили също не е стояла със събрани крака, ощастливявали са я много други преди вас и ще продължат да я ощастливяват след като е родила вашия ген.
Ще завърша с това, че сте жалки в злобата си, мъж, който си знае цената първо не е сам, второ не пръска злоба, а излъчва достойнство, не квичи като бито псе, а преценява хората според техните качества, а да си майка е качество, а не недостатък.

107.   Пак започнаха клетвите, поради липса на аргументи, хората ви казват искрено, че не ви искат децата и не искат проблеми на главата, пак само злоба и съскане. Една от причините за разводите ви е този начин на изразяване, между впрочем :)
Нека 105 се поуспокои малко, да си пие хапчетата и да размисли, дали тези който кълне не са случайно женени с деца вече?
Да се поогледа и да види, че нормалните хора не са конфликтни и не се развеждат за щяло и нещяло.
Тя обаче иска да кълне - това гарантира че е разбита вече емоционално и психически, втора основна причина да не сте желани от мъжете.
Смяташ постовете за насочени срещу жените, а те не са.
За твое сведение, има едни жени, които имат сполучливи бракове, едни жени, които са се научили как да се държат с мъжете и получават всичко от тях в замяна, но те са хитри и умни жени преди всичко, не тъпи парчета.
Само да те светна, че тези жени не са го правили с всеки срещнат по долнопробните барове и не са смятали някой батка за "върха на химията" , защото има здрави ръце и 54 татуса.
Вместо да плюеш по мъжете, че не искат да ти хранят децата, вземи погледни и се поучи от онези жени, които са на светлинни години от теб и такива като теб.

51-100 от 305