Мъже, замисляте ли се за това?
Темата ми е породена от един разговор с приятеля ми нааскоро, в който той каза, че няма да му е интересна жена, която не работи и е домакиня. Това ме накара да се замисля давате ли си сметка мъжете какво значи една жена и дда работи и да домакинства, защото поне в България това правим 80 процента от жените.
Това значи не само да работиш същите часове като мъжа си, но като се прибереш и да напазаруваш, да сготвиш, да си измиеш след това, да обърнеш внимание и на децата, разбира се и на мъжа си и евентуално ако ти остане време и на себе си. Ние все още нямаме деца и той много ми помага, но все пак не мога да го пратя да напазарува защото или влиза за едно и излиза с пет неща или купува най - скъпото. Да готви не може, така че и това правя аз. Всяка вечер сядам да почивам около два часа след като съм се прибрала от работа, донякъде това е и защото се старая да спортувам поне половин час на ден. Ако имахме и деца това значи, че ангажиментите ми ще приключат реално когато заспя, защото съм наясно, че мъжа си очаква и секса. И в един семеен живот, когато жената е натоварена със сто неща в доста от случаите или мъжа й се заглежда по някоя без ангажименти и неуморена от задължения, или пък кротува паасивен и кротък на дивана, докато жена му изнемогва да съчетава и кариера и дом. При един евентуален крах в. отношенията децата отново остават с майката, а мъжа отново е освободен от ангажимент. Също така в. повечето професии заради майчинството, отсъствия заради детето и т. н жените са и финансово ощетени. Не напразно започват да раждат все по - късно. На всяко. интервю питат имате ли деца.
Та, темата ми не е да се заяждам с мъжете. Знам, че много от тях помагат доколкото могат на жените си. Просто искам поне малко да ви покажа какви жертви прави една жена в името на семейството и че би оценила всеки малък жест от вас. Не е нужно да е нещо материално. Изключвам всички кифли, материалистки и т. н които стават все повече, . Говоря за средностатистическата жена у нас, защото в много страни жените масово не работят. Изключително трудно е жената да е сто процента и на работа, и като домакиня, и като съпруга - да не забравяме, че трябва и да е красива, нали? Оценявайте жена си ако е такава!

Коментари

1-50 от 56

1.   Аз не си представям да седя вкъщи. Като юорасне малкото, започвам работа, нали и пари трябват. Вкъщи задълженията са общи, почивка почти нямс. Ако нещо ще наемете помощница.

2.   За мен двамата трябва да си помагат, няма съмнение относно това. А и при много семейства и двамата готвят и си разпределят задълженията. Колко точно процента са не можем да знаем.

3.   А вие жени замисляте ли се как мъжът трябва да се оправя с всичко, което се развали в домакинството, т. е да е ел-техник, водопроводчик, носач, механик и още всичко което се сетите, или алтернативата е да си изхарчи заплатата за майстори.

4.   Значи, аз работя на смени, моят си работи от вкъщи. Деца нямаме и не планираме. Когато видя, че се опитва да ми крои номерца нищо да не пипа и аз нищо не пипам, а имам и оправдание. И като стане свинщина в нас или няма ядене си размърдва задника. Никога не угаждай прекалено на мъж - свикваш го на лошо.

6.   Ами, не се омъжвай и ще имаш време само за себе си, ще си готвиш сама и ще се гледаш сама. Споменаваш секса като някаква услуга, която правиш на мъжа...Десетки постове тук са за жени с любовници - те даже и за чуждо намират време, как така се получава при толкова героично себеотдаване на семействата , не зная :) Понеже работите повече от мъжете и много се уморявате, затова ги надживявате с поне 7 години по статистика. Бременност и майчинство - около 4 години, около 5 години по-ранно пенсиониране, болнични за децата - все неща , които се плащат от някого, и при положение че мъжете работят повече години и обикновено на по-висока заплата - тоест по-дълго и повече за хазната- познай откъде идват парите. Да не говорим за това, какво работят жените в днешно време - офисче, компютърче...Образованието на жените обикновено се плаща от родителите, пак пари - които някой е платил, за да се водиш квалифицирана. Това са родителите ти - същите, които са били на тоя пангар поколения наред...И какво излиза - че баща ти е бил мързеливец, а майка ти - героиня?

7.   Много мъже изобщо не се замислят. Виж само как масово се оплакват от това, че трябва да изкарват пари. Изобщо не могат да осмислят една жена какви усилия полага и за колко неща.

8.   E, че къде ги видя тия жени толкова жизнени те днешните са страшни мърди. До сега в връзки все аз съм готвил чистил прал работил и каквото се сетиш. Защото видиш ли ти те били изморени от работа и явно нищо не им се прави да те взимам поне ще си делим задълженията.

М 28

9.   3, у вас едва ли всеки ден се разваля по нещо и едва ли от всичко разбираш. Но съм сигурна, че всеки ден ядеш и цапаш, даже по няколко пъти, така че сравнението ти е супер невалидно.
Родителите ти са се провалили във възпитанието ти.

10.   Н7, в брутална грешка си. Хората си плащат за дом. помощници, значи е труд, нали, ама на българина му се свиди... Аз всеки ден виждам жени натоварени с торби, а мъжете бръкнали в джоба и зяпат мацките... ай сиктир ти казвам.

11.   Животът е какъвто си го направиш. Мъжът е такъв, какъвто си го избереш.

12.   Всяка втора българка е с любовник. С него се виждат обикновено в делничен ден след работа. През това време съпругът и гледа децата. За любовника си не я боли главата след тежкия изморителен ден, там се себераздава предлага дупе, гълта, лиже, в нея свършва без проблем. В къщи е вечно изморена и изтощена от гледане на деца и работа. И знаете ли защо изневеряват повечето, защото им тежи семейния живот, за разтуха и разнообразие. Една от любовниците ми винаги преди да се съблече и да я почна казваше на мъжа си колко го обича и че е всичко за нея.
Това го пиша, защото съм имал две омъжени жени за любовници и знам какво говоря.
В модерния живот всичко е удобство. Да се оплаква някой без значение дали е мъж и жена, че готвенето е проблем при всички уреди, който имаме е глупост. Същото се отнася и за прането.
До авторката: от сега е видно, че семейния живот ти тежи и се настройваш в тази посока. Няма да се изумя, ако след някоя и друга година, вече семейна и с дете, не се озовеш в прегръдките на любовник, за да си разнообразиш деня от сивото ежедневие. Не ставаш за семейство. Живей си сама.
Аз избрах да бъда ерген.

14.   Да, №3, само че това е точно от дъжд на вятър, не е ежедневие. Да не говорим пък какъв процент от днешните мъже на могат крушка да завият, камо ли нещо сериозно да ремонтират!

15.   Не мога да кажа, че мрънкането ти ме интересува.

16.   номер 6, жените надживяват мъжете( в повечето случаи) и затова защото имат по-силна психика. Не са толкова лабилни. Мъжът е по-силен физически, но доста от жените психически са по-издръжливи.
Относно раждане и майчинство, прочети малко. Бременността изтощава и амортизира организма на жената безкрайно много. А раждането за някои(особено в миналото) е било смъртоносно! Да износиш дете и родиш не е като да ходиш на дискотека!
Майчинството в малко страни е толкова дълго. Но и бащите вземат активно участие в отглеждането на бебето(включително и излизане по бащинство). А не жената да се оправя с всичко, защото "той бил на работа". А тя през това време къде е била? Гледането на бебе не е ли работа? Ако го гледаш на чужди, ще ти платят нали? Ама, като е твое- не работиш и нямаш нужда от почивка, така ли?
И на всичкото отгоре някои мъже искат да им се въртиш на пета, да им прислугваш, въртиш домакинство, готвиш, чистиш, переш, гледаш бебе, а той на работа от 8 до 17 и е "уморен".
После, след майчинството- работа, домакинство, гледане на дете, а той само работа и е "уморен". Другото са "женски задължения", които жената трябва да върши след края на работния си ден. (Странно, какви са "мъжките"? Да смениш изгоряла крушка на 6 месеца веднъж. "Работа", която отнема 5 секунди време и като сложност може да е направи и един тийнейджър)
И да, в такъв случай, секса наистина става проблем и го приемаш като задължение и "услуга".
Същото ще е, ако мъжът се върне пребит като куче от 24 часово дежурство и единственото, което иска е да се наспи, а жена му го натисне точно в този момент за секс!
И накрая да уточня, надявам се, че така описаните мъже са вече малко, но няколко поколения са израснали точно с такъв модел.

17.   Тук всичко е обърнато, на запад жените не работят и си гледат дома, а тук искат да рабатят и градят кариера. Е като искате това, защо хленчите тогава? Ако мъжът в България не дава на жената да ходи на работа и да си гледа дома, веднага бива оплюван, че е деспод и така жената била нещастна. Знае ли българката какво иска?

18.   Да, добре би било да се замислят мъжете, че жената е нещо повече от предмет за консумация, но и аз като теб започвам да се отчайвам. Ти прочети само някои от последните теми тук и лошо ще ти стане - оплакваме, че на преклонната възраст от 31 години приятелката му не искала да са панелни таласъми, а ходела и по дискотеки; оплакване, че хвърлял пари (по приятелката си, представи си, не някоя си чужда женица) и хвалби, че преди това карал на проститутки и по-евтино излизало; обиждат се на златотърсачки жени, които искат скромен до нормален живот; масово в темите направо крещи консуматор, не мъж.. И после прави семейство с такъв, деца му раждай, бъди спокойна, че ще те подкрепя винаги. Моят личен опит също е такъв - все на тях им е по-трудно, все не могат, все не знаят, вече и за брак ги е страх да предлагат, да не се прецакат. Обаче в същото време много държат да са силния пол. Мъже, прочетете добре следното - да си мъж не те прави биологичния пол или интимните отношения с много жени, а поведението, качествата на такъв. След като искаш да си силния пол и жената да те уважава, дръж се на положение! Каква е тази пасивна агресивност, която струи от вас напоследък? Какво още искате от жените - хем да не ви молим за нищо, хем да не се чувствате длъжни за нищо към нас, хем и да сме нещо като Степфордските съпруги - робот с 2 функции. И накрая да чуеш великото: "Какво си направила ти за мен? ! ". Това след поемам и аз сметки, хвърча по болници и аптеки, търпя безработица, болести, вместо за женски глезотии пестя парите, за да има за по-важни разходи около дома и нас двамата, даже чантата не исках да ми носи като пътуваме, че нали е вечно болен.. Добре, като е така непосилно тежко да си мъж, и вашите задължения ще поемем, повечето даже вече сме ги поели, без да хленчим като вас. Само не искам да чувам оплаквания, че няма истински жени вече и всички били мъжкарани!

19.   16, живеят(ете) поради различията в половите хормони и влиянието им върху процесите на атеросклероза най~вече. Тежките професиѝ с много вредности също са фактор.
Относно съждението ти, че жените са с по~стабилна психика мога само да ти кажа, че гледането на турски сериали не е израз на такава. Депресията, тревожните разтройства и големият брой неуспешни опити за самоубийство говорят за точно обратното. Причината е доста проста, влиянието на гореспоменатите полови хормони върху мозъка, в частност амигдалата, пре~ и постнатално.
За всичко останало написано всеки си има своята истина. Поздрави.

20.   19 Жените статистически живеят по дълго, защото пушат по малко цигари, пият по рядко и по малко алкохол, по рядко преяждат с храна, по рядко ядат вредни храни като сланинка, като цяло ядат по малко месо и доооста по рядко рискуват живота си състезавайки се с автмобил по градските улици!

21.   Номер 16, да си виждала разтреперан мъж в ръцете на жена? Аз не съм, виж, обратното съм виждал много пъти. Айде малко по-обективни да бъдем. Има си цена да си водеща фигура и ня е неимуверно по-голямото напрежение, отразяващо се с няколко години живот бонус за жената. Жената търси мъж на който да се облегне, а мъжете търсят жена достойна да се облегне на тях. Просто не е предмет на обсъждане за този който има идея. Тука няколко момиченца не може да разберете, че въпроса не е да нахакаш 5 звезди на мнението, което изразява вашите желания, а да се обсъжда с факти, а фактите са ясни.

22.   Авторке, защо реши от съжителството само с един мъж да правиш генерални изводи за цялото мъжко съсловие? Гледам, твоят съжител доста удобно го играе олигофрен-не можел да готви, не можел да пазарува, и още по-удобно е прехвърлил всички дейности върху теб. Манипулира те доста успешно, а ти дори не го разбираш.
Жена съм, и със съпруга ми си делим домакинската работа поравно. никой не хитрува, но и никой не прави проблем, ако е свършил повоче работа. Когато както дойде. Понякога мен ме обзема лудо желание за готвене, просто защото ми се прави и обичам да готвя. Друг път ми се мързелува, и той готви, или просто си хапваме сандвичи. С пазаруването, прането и простирането също се занимава съпруга ми, аз чистя. Понякога зарязваме всичко и отиваме на разходка. Ето така живеем кротко и сговорно. Когато единият от двойката хитрее и гледа да минава между капките, другият се натоварва. Аз ти препоръчвам да бягаш от такива мъже, а не да обвиняваш цялото мъжко войнство за собствените си неблагополучия в семейството си.

23.   17 и у нас много жени искат да си стоят вкъщи и да си гледат децата и семейството, но докато на запад е възможно сам работещ мъж със средни или дори ниски за страната доходи да издържа безпроблемно цяло семейство, у нас това няма как да стане. Защо мислиш, че бежанците от арабския свят, които са свикнали с този модел, не се задържат у нас, а търсят начин да продължат към Австрия и Германия? Просто защото тук нискоквалифициран мъж, който единствен в семейството работи, няма как да покрие нуждите на жена и деца, да не кажем че трудно ще покрие дори своите.

Ако една българска жена остане вкъщи и разчита на мъжа си, това в повечето случаи автоматично означава рязко падане на стандарта на живот на семейството, оттам битовизми и скандали, натяквания от съпруга и роднините и социално клеймо, че е паразит и безполезна. В България да си домакиня звучи почти като обида, а положеният от нея труд се приема като даденост и изобщо не се оценява. Освен това на зависимите жени, често се натяква, че ги гледат, хрантутят и какво ли не - ще се съгласиш, че подобно отношение не е приятно.

А и колко са мъжете в България, на които не им е проблем да издържат жена, която не работи и деца? Много от мъжете с патриархално мислене, хем не искат жена им да работи, хем не са в състояние да поемат самостоятелно нейните и на децата разходи и да осигуряват семейството си без лишения, в случай, че тя действително спре да работи - хем боли, хем сърби - това си е лицемерие.

24.   Ами, замисляли сме се, да. Аз нямам приятелка в момента и си домакинствам сам. Ходя и на работа, като често ми се налага и да оставам допълнително, защото се налага. Принципно, изкарвам достатъчно пари, за да не се налага жената до мен да работи, но и 100 пъти повече да изкарвам, не бих се занимавал с жена, която не работи. Не знам и защо някои представят секса така, че все едно това е вид подарък за мъжа и сякаш на тях не им се прави. Както по-горе в коментарите се спомена, навън е пълно със семейни жени, които имат не по един, а по няколко любовника едновременно. Защо ли?

25.   19, на ексцентричен ли се правиш с тези заврънтулки? Съжалявам, уважаеми, не можеш да замаскираш изначалната си неграмотност с подобни трикчета.

26.   Нямам любовник. Нямам време за любовник. Не искам любовник. Работя на три места, за да издържам семейството. Домакинската работа е мое задължение, съпругът ми не може едно яйце да изпържи, а да си измие чинията го мързи. Неговата заплата си е негова, живеем с моите доходи. От мен се иска в къщи да е идеално чисто, да има сготвени три ястия минимум, да е зареден хладилникът с бира и мезета за бира. Той два пъти една и съща дреха не облича, пера и гладя всеки ден. Също така хленчи, ако съм прекалено скапана да правя секс. Снощи, след като прекарах съботата в работа пред компютъра, а неделята в готвене над печката, отиде у своя приятелка да си слушат музика и да си пият, защото имал желание за купон, пък аз съм била твърде уморена за това. Качи се на колата, която аз му купих, и отпраши да се забавлява, а аз си направих чай и седнах да гледам новините. Моят мъж няма един чорап, който да си е купил сам. Живее нашироко - хубави дрехи, парфюми, луксозни заведения, театри, опера, вечери с приятели... За всичко плащам аз, при положение, че той печели два пъти колкото мен. Нещо повече, мъже, да искате от мен? Да си извадя левия бъбрек? Да си източа кръвта? Като четвърта работа да изляза на магистралата, че и нощем да заработвам по някой лев за вас? Кажете какво искате? Да не мислите, че ми е страшно приятно да си боядисвам косата в къщи с най-евтината боя, че да пестя? Аз нямам ли право да си позволя с парите, които изкарвам, да посетя веднъж месечно фризьор? Мечтая за деня, в който този търтей ще сгази лука с някоя от неговите фльорци и тогава ще имам формалния повод да го изхвърля (да, живеем в моето жилище). Мечтая просто да вляза в един магазин и да си купя с парите, спечелени от мен, палтото, което харесвам, а не да ровя в кошовете във втора употреба. Мечтая да си поръчам като колегите пица за обяд, но си нося сандвич от къщи. Мечтая да си сготвя това, което аз обичам, да отида там, където на мен ми се ходи. Мечтая за един-едничък уикенд, в който да не работя, а да си седя на верандата с книжка. Мечтая само веднъж на мен някой да ми сервира вечерята. Мечтая някой мъж да плати сметката в ресторанта на собствения си рожден ден, а не да измъква портмонето от чантата ми. Мечтая на моя рожден ден да получа подарък (никога не съм получавала такъв). Мечтая да си върна живота. И някой като номер 15 ми казва, че "мрънкам"! А към номер 3 - пич, аз нямам проблем да си платя на майстор да ми оправи водопровода. Но проблеми с тръбите има веднъж на 10 години. Ако печката ми се повреди, ще извикам техник. Но тя се поврежда пак на 10 години веднъж и обикновено е за смяна. Има сервизи, има майстори, има услуги по домовете, това е индустрия. Да издържам мъж, за да ми завинти изгорялата крушка два пъти в годината, е лудост. Дори и вие не може да го отречете! А що се отнася до секса, мъже за неангажиращи връзки с лопата да ги ринеш... Номер 18 е най-близо до истината, а тя е, че мъжете станахте женчовци, без каквито и да било отговорности към семейството. Уважението не е даденост, уважение се печели. Шапка им свалям на онези момичета, които успяват да накарат мъжа да си изпълнява задълженията на глава на семейството. Аз - за жалост - не успявам.

27.   Не осъждайте мъжете, които не помагат в дома. Жените такива са си ги избрали. Аз домакинствам и правя много неща за себе си, но съм сам. Не ме харесва, минавам за смотаняк. Готините мъже пък не чистя и не помагат, но пък са готини. Не може всичко.

28.   До 9 и 14: Да бе от дъжд на вятър е, ама има няма 1-2 пъти в годината става нещо толкова сериозно, което не търпи отлагане, но те блокира седмици наред, докато го свършиш, а психическото натоварване е огромно. Жената само чака да извършиш вълшебството. И да аз ям и цапам всеки ден, ама и мия чинии - имаме си график за това. Шест месеца живяхме без миялна машина, защото старата се развали. Старата не можеще да я махнем, защото няма щепсел, а кабелът е свързан директно в стената. Решихме да купим малка машина, която да поставим по-настрани. Първо маркучите се оказаха по-къси. Уж мерих и купих по-дълъг маркуч, но и той не стигна заради разни препятствия. Махнах маркучите на старата машина и оттам се разтече един кран, който е затворен, но явно уплътнението вече не държи. От преместването на кухненските шкафове се откачи и сифона. Пълен ужас ! И то самото махане не стана лесно, защото винта беше яко клеясал и трябваше да търся инструменти, които нямам. Накрая стана ясно, че няма как да минем без да изхвърлим старата машина. Трябваше да се реже кабела и да се свързва нов контакт. Аз не съм ел.техник и ме е страх много от ток. Една седмица се подготвях докато набавя нужните инструменти и ръкавици и гледам в ютуб кое как се прави. Чак след тази критична стъпка успях да сложа новата машина на мястото и и да свържа маркучите. Сега старата стои пред входа ни и се чудя кого ще търся да ми помогне за извърхлянето (тежи над 50 кг). Това е нищо нали и е от дъжд на вятър ! Ама хайде направете го вие, да ви видя ! И освен това машината кой я плати - пак аз !

29.   Номер 21, говоря с факти!
Виждала съм лично жени с по-устойчива психика от мъжете си! И в трудна житейска ситуация тези жени са по-инициативни, търсят решение, а мъжете по-скоро ги следват.
Разбира се, не казвам, че всички са така, но приличен процент от жените са с по-устойчива психика от някои мъже!
Относно продължителността на живот и учените не могат да дадат категоричен отговор, така че за момента всичко е в сферата на предположенията.
И какво значи "водеща фигура"? Някои мъже така и не пожелаха да разберат, че семейството е партньорство между двама равноправни индивиди. Водещи може да са и двамата(не по едно и също време, разбира се), според житейската ситуацията и силните и слабите страни на партньорите.
Това не са взаимоотношения дете-родител, че единият да бъде "водещ"(поне докато другият навърши пълнолетие). Че те и децата от един момент нататък искат да вземат самостоятелни решения(дори и родителят да не е съгласен), а какво остава за големи хора?

30.   Не остана тема, в която да няма словесна война между мъжете и жените, и всеки е прав за себе си...

31.   26 и какво ти пречи да го изриташ тоя плазмодий и да си намериш нормален мъж който да те обожава?Аз бих те обичал и не ми пречи да мия чинии и да готвя за любимия човек,нито парите ми са важни,на мен ми е проблема че изглеждам много малък за моите години 28 и ме имат за дете,жените не ме имат за сериозен,а аз съм много романтичен но..приличам на много по-малък,проблем в развитието ми и просто ме имат за ученик,отвратително е!Бих искал жена като теб да и давам всичко и тя да ме обича но живота е гаден,изродите винаги печелят!

32.   26, извинявай, ама защо точно го търпиш тоя, с какво точно те държи? Бий му шута и ще имаш всичко, за което си мечтаеш, никой не ти е виновен, че позволяваш да те ползват за подметка.

33.   Евалла №28, Благодаря ти!
Преди малко четох коментара ти на мъжа ми и доста се смяхме. Развесели ни, затова съм ти благодарна. Е да, той се занимава с обзавеждане и разбира и от ел и ВИК, а тясната му специалност е нестандартни кухни по поръчка, тоест той е от онези дето свързват Вик и кабелите в стените при нужда, когато няма място за контакт и щепсел зад уреда, той реже щепсела на машината и свързва кабелите с тези от инсталацията на дома.
Като четем колко усилия си хвърлил за 50-80лв труд ни напуши на смях. Нима с твоята специалност не можеше да изкараш 50лв за изгубеното време, вместо да застрашаваш живота си? Мъжът ми примерно си плаща на счетоводител, вместо да се мъчи с цифри и документация, плаща си на автомоньор вместо да гледа клипчета в интернет как да смени скоростна кутия на колата.
Ако питаш дали работя, аз съм домакиня, мъжът ми съумява да изкарва пари, аз съумявам да пестя така, че да ни стигат.

34.   26, ти имаш безрой формални и неформални поводи да изриташ този човек от живота си. Интелигентна жена си, защо позволяваш на някакъв льольо да те прави на парцал? С какво толкова той е единствен и незаменим? Или просто ти харесва да си в ролята на мазохистка. Можеш да си намериш нормален мъж, който ще ти прави подаръци, ще плаща сметката и ще се грижи за теб - финансово и морално. Ти сама си избрала да бъдеш жертва на някакъв тъмен балканску субект, който много добре знаеш, че не те цени. Просто му е удобно да паразитира върху теб, докато ти му позволяваш. Разкарай го час по-скоро и животът ти ще стане много по-лек. Само с оплакване по форумите нищо няма да се промени.

35.   № 26 - Признавам, не четох много внимателно коментара ти, но от прочетеното останах с впечатление, че ти нямаш съпруг, а мъжка държанка. Или метреса, ако предпочиташ. Не разбрах само защо трябва да чакаш да го хванеш в крачка за да го изриташ, а не си го направила до сега? Той не се е нанесъл насила при теб, нали? Нито с бой те кара да му слугуваш? Той е ТВОЯТ ИЗБОР, това, което ТИ си пожелала за себе си. Кой ти е виновен тогава?
И аз съм омъжена, с деца, но у нас правим почти всичко заедно - пазаруваме, ремонтираме си къщата, готвим- той по-добре от мен и така имаме достатъчно време за себе си и за децата.

36.   Номер 29, представяш желаното за реално. Кога не са били водещи мъжете. Погледни през цялата история, стига с тези фантазии и необективност. Жената сама желае да даде власста на мъжете, просто не всички са достойни(ясно е). Каква психика, погледни всекидневни ситуации колко по-неуравновесени са жените, несравнимо е просто. Толкова ли някой от вас искат да се самозалъгват, че чак се наблюдава и истинска вяра в написаните безсмислици. Двамата са важни за семейството, но винаги има водещ. Както между двама мъже, винаги един от тях е с по-големи лидерски качества и думата му се чува. Още от стара Гърция мъжете гласуват, избират и управляват. Не е състезание, просто ролите са различни. Видимата липса на обективност от написаното от теб е в моя полза, това че някое обидено момиченце ще сложи една звезда не променя истината, а просто я потвърждава. Няма нито едно реално доказателство за "устойчивосста" на женската психика, най-малкото като предимство пред мъжката. Психологията на жената е да следва мъжа си, не знам къде си ги видяла тези "мъже", ако изобщо е така както казваш. Но подобен начин на аргументация:"познавам мъже дето следват жена си" просто не държи вода, има няколко хилядна история на моя страна. Жената е нежно и много важно създание за нас мъжете, но както вече писах, има си определени реалности.

37.   Номер 29, учените са дали ясен отговор, къде пише, че нямат още идея, в космополитан ли? Войни, борба и осигуряване на ресурси са неща, които са се управлявали винаги от мъжете, това са сериозни теми, които вероятно и не ти минават през ума. Единствен факт в коментарите ти е думата "факт", други няма. В Русия жените са няколко милиона повече именно поради нуждата мъжа да защитава родината, има прекрасни жени изключения, потвърждаващи правилото. А жената в много ситуации ежедневно се държи точно като дете, не е проблем, даже е много сладко. И ти как си вярваш, донякъде също е :Д.

38.   Жена съм, и винаги съм се чудила как всички жени искат да са добри само в една сфера - я кариера, я домакинство, я гледане на дете, я красота. Нямате ли го това чувство да сте добра във всичко, може би не максимално добра, но по-добра от средностатистическото. Една позната разговорът за мъже й е много по-сладък от това да избърше изцапаната със сладолед уста на детето си след като си е изяло сладоледа. Разкарва го такова, докато се прибере, ама кой за какво и колко й писал не спря да говори, при положение, че й мъж има. Друга онзи ден в едно кафе повтори пет пъти, не ме занимавай, разсейваш ме. След петия път се обръщам, детето решава задачи, не може да се справи, а тя си гледа телефона и го моли да не я разсейва. Айде моля ви се! Не са ли ви учили да съчетавате нещата, да сте добри във всичко, да носите няколко дини под мишница. Пък малко или много това е ролята на жената. Един познат ми обясняваше как негов приятел французин оставил дългогодишна приятелка, защото била мърла и не вършела нищо вкъщи. Или в социалните мрежи ми се въртят снимки на жени на по 30 години, които само лежат, с айфон в ръка, с кучето до тях, всеки ден, лежане. Онзи ден работих 8 часа, прибрах се късно, готвих на котлон и във фурната, мих чинии в същото време, и пералня извъртях и проснах, през цялото време слушах музика и докато върша всичко това си танцувах и се забавлявах и в минутите, между миене, готвене, пералня, ходих да си поподредя стаята. Не получавате ли вътрешно удоволетворение, когато сте добра във всичко? Разликата при мен е, че аз го правя за собствено удоволетворение и да доказвам колко добра съм, независимо, че живея от дълги години с мъж. Не съм перфектна във всичко, но се опитвам да се справям и го правя за собствено удоволетворение, а не мъж да ме оцени, не ми е нужно мъж да ме одобрява, за да знам за себе си къде стоя.

39.   Номер 36, ти след като си мъж от къде знаеш какво желае жената(че и обобщаваш по -принцип)! Хайде вече жените да говорят за желанията си, а не ти да им слагаш думи в устата!
Историята те съветвам ти да я погледнеш, а не само да боравиш с тази думичка! Прочети исторически как мъжете са третирали жените! Нещо подобно сега можеш да видиш в ислиямския свят. Положението на жените там никак не е завидно и не ми се вярва ти да искаш да си роден там като жена и да "следваш мъжа си, защото така предпочиташ". Извинявай, ама това е върха на простотията!
И сега не ми се правете всички на толкова вярващи и спазващи каноните на религията, морални и непогрешими. Не живеем в захаросана приказка, а в реален свят, където нещата много бързо се размиват. И трябва да има юридически механизми да гарантират правата ти, ако са нарушени.
Да, ама в миналото е нямало такива за жените. На законова основа те не могат да стъпят и да си търсят правата. Какво им остава? Естествено, че ще "следват мъжа", какъв друг избор имат! (или "следваш", или в гроба).
И те(жените) защото са толкова "неуравновесени" и на работа ходят, и домакинство поддържат и деца гледат, а някои от мъжете -една работа и оревават света, че им е тежко!
Да не говорим за самотните родители, статистически от които са повечето жени!
" Няма нито едно реално доказателство за "устойчивоста" на женската психика, най-малкото като предимство пред мъжката. "- а реално доказателство за обратното?
Изключвам времената в които жените са били лишени от права, това не е доказателство, а по-мека форма на робство!
Честно, имам чувството, че споря с малко момченце, мислещо се за повелителя на Всемира!
Виж какво, дете, реалността е такава, каквато си я направиш. Хората са много различни и не може да обобщаваш, камо ли с големия аршин да принизяваш половината човечество(женската му част).

40.   25, 19 го боли неграмотната патка за хора с уклон към хистерични пристъпи и неадекваните им изяви по анонимни форуми. Публикацията ти потвърждава написаното.
Верно, пропуснал съм една запетая.

41.   Нужно е да имате изисквания към партньора си, с него животът ви да е по - приятен и качествен, отколкото, ако сте сама. Не бих работила за двама, защото той не умеел да изкарва, бих живяла без такъв. Бившият ми се надяваше да си го гледам, но остана разочарован. Намери си друга която е навита да се смахва от работа. Аз пък съм с човек, смятащ, че основният ресурс трябва да е от мъжа. Мъж, който ви обича, няма да ви използва брутално, ще иска да сте щастлива и да ви е по - леко.

42.   38, и е така, и не е така. Два брака имам. И в първия, и във втория - едно и също. Мъжът ходи на работа, прибира се, взема душ, сяда и казва: "Дай! " Сутрин пита: "Къде са ми ризите? " И така, първият 16 години не можа да запомни, че ризите му са изгладени и висят в гардероба - неговия гардероб! Вторият вече седма година пък изобщо не знае, че има ризи - аз му приготвям дрехите за следващия ден. Хайде, да речем, че си стоя у дома и само това правя, обаче - не е така, аз също работя. И да, добра съм във всичко, но човек се уморява. За мен работният ден е най-малката част от ангажиментите ми. По-голямата е да помъкна по маршрутките торбите и да обгрижа Величеството, което се е прибрало един час преди мен с кола, но затова пък с празни ръце и вече е гладно. А освен че е гладно, иска още куп неща: обувката му пропуска, да я занеса на поправка; чантичката му се е скъсала, да му купя нова; дошла сметката за тока, да ида да платя; порязал се е, да взема лепенки от аптеката; свършили са му дезодорантът, пяната за бръснене, душгелът и ракията; майка му има рожден ден скоро, да избера подарък; утре ще дойдат у нас на гости негови приятели; от три дена не сме правили секс; на чорапа му има дупка, да я закърпя; а няма ли пуканки; този хляб е стар, защо не съм купила пресен; а няма ли таратор, а няма ли нещо сладко; донеси ми бира от хладилника; ей тука ме почеши; ти май вече не ме обичаш... Това се точи до безкрай. Аз и златната рибка, и духът от бутилката да бях, то този поток на желания нямаше как да изпълня. Говоря за здрав, прав, енергичен 40-годишен мъж, не за бебе.
Та, 38, не ме убеждавай, че да сготвиш след работа, да пуснеш пералнята и да обереш праха в спалнята е велико геройство. Да беше само това, банкет щях да дам и гък нямаше да кажа.
Строполявам се като мекотело във фотьойла чак след като Величеството се оттегли в спалнята, след като съм обещала, че само да вдигна масата и да измия съдовете, и веднага идвам да правим див секс. Но той обикновено вече е заспал, така че имам час време да си вдигна краката на табуретката и да погледам някой филм. На следващия ден пак се започва: от три дена не сме правили любов, ти вече не ме обичаш...

43.   Номер 26, а защо търпиш всичко това? Аз съм била в твоето положение, сега съм сама и си гледам детето.

44.   Номер 39, ти не спориш, а представяш желаното за реално, както вече писах. Доказателство за устойчивосста на мъжете е спечелената Втора Световна Война от страна на съветите. 27 милиона и увеличаваща се мотивация за спасението на родината въпреки падналите пред теб. Това е само един от примерите. А една от големите мотивации е именно жената, която ги е чакала, а и разбира се децата. А жената никога не е третирана по определение лошо, освен в света на исляма както правилно отбеляза. Просто сама до толкова се е интересувала от политика и управление. Дори ако погледнеш в обкръжението си, лесно се вижда, че тази тема особено много интересува мъжете. Кое точно принизява жената? Ти започна с погрешното твърдение, че жената била по-устойчива психически. И като напишеш на някого дете, той не става автоматично такова, изключително ниска топка показваш с този опит да омоловажиш написаното от мен. Айде сега цялата история жената била третирана грешно(според теб) и за това била следвала мъжа. Е нали сме равни, та дори сте по-силни. Как през цялата история сте позволили това... абсолютни противоречия на твърденията, поне този издаващ те фактор трябваше да липсва имайки впредвид, че така или иначе не се опитваш да аргументираш "позицията си". Мъжете ходят на работа също, уж си против генерализацията, а сама генерализираш. Жените ходили на работа и вършели домакинска работа. Аз не познавам мъж който да не прави същото, но не го използва като доказателство за "уравновесеност". Жената много по-трудно контролира емоциите си, дори и някоя жена да напише нещо вярно, ако не съвпада с желанието ти за реално, следва 1 звезда, а после ние сме децата.. Дори една от разпространените шеги(тип:"смешна защото е вярна"), че жената е права защото е права показва и говори за възможността на една жена да се аргументира(ти си прекрасен пример). Когато бъркаш аргумент с извод и продължаваш да пишеш, значи изначално няма смисъл да се "спори" с теб. Но пък е сладко да гледам напъните ти, забавно е. И сама не си вярваш смучейки псевдо-аргументи от пръстите, но пишеш колкото формално да си отговорила.

45.   Авторке, ще ти напомня две от най-силно изявените особености на много българки: преувеличението и мереното с двоен аршин, според пола.
Още в самото начало започваш с гръмките 80% от жените, които според теб са едновременно ходещи на работа и домакинстващи. Сега ще си послужа с малко факти, за да се обоснова защо не съм съгласен с твърденията ти. Съмнявам се, че дори и 20% от жените са такива, каквито ти твърдиш.

Според НСИ, за 2018 г. общо работещите на трудов договор мъже и жени в България са били 2,2 милиона, от общо малко над 7 милиона жители. Хората в трудоспособна възраст измежу тях са 4,25 милиона (2,25 милиона мъже и 2 милиона жени). Това значи, че малко повече от половината население в трудоспособна възраст работи на трудов договор (нищо общо с гръмките твърдени на бойковци и сие, че безработицата в България вече се била стопила до едва 5%). Истинският дял на безработицата в България е около 40%, ако се съди по броя на трудовите договори и регистрациите на фирми. Общо жените в България са около 3,5 милиона, а работещите жени са 1 милион. Ето това е и първият факт, на който противоречат твоите твърдения за 80% едновременно работещи и домакинстващи жени.

Така, продължаваме нататък. От тези 1 милион работещи жени, колко, според теб, авторке, едновременно с това и домакинстват вкъщи на мъж? Колко от тях са обвързани или омъжени? Трудно е да се каже, но със сигурност и те не са 80% от всички жени.

Измежду официално неработещите жени, почти няма жени, работещи незаконно без трудови договори (такива са обикновено някои живачки в забутани селски области, както и сервитьорки и танцьорки на пилон (но те не са много насред всички останали работещи жени). Обаче, работещите в сивия сектор мъже са много голям дял от цялото население на България, но точно тях НСИ няма как да ги обхване в изследванията си, по простата причина, че на тях им се плаща на ръка и не могат да бъдат уловени, че са наети без договор. Адски много мъже (включително и много от пенсионерите) работят така незаконно във всякакви области от икономиката: строители, носачи, дърводелци, стругаро-фрезисти, заварчици, мебелисти, таксиметрови шофьори, охранители на обекти, телохранители, общи работници в складове, рибари, електротехници и т.н.. Аз самият съм работел само в две фирми с трудов договор, а 20 години съм работел в десетки фирми без сключен такъв. Това е повсеместна практика в България и почти във всички случаи се касае за заетост на мъжете, а не на жените. Жените бягат всячески от подобни професии (макар да са по-заплатени) и искат да са предимно продавачки в магазин за облекло или нещо друго, както и сервитъорски или шивачки (пределно ясно осъзнавайки по-ниското заплащане). Това са и основно предлаганите за жени длъжности от страна на работодателите. Разбира се, има и други, но техният дял е нищожен в сравнение с предлаганите места в търговията, обслужването по заведения и шиенето. Тук-там някоя жена дава и незаконно частни уроци по нещо (математика, език) или се цани за детегледачка почасово.

В една голяма част от двойките и семействата единственият работещ е мъжът.

Ако трябва да теглим чертата, вземайки предвид действителния брой на работещи в България, включващ и лицата на трудов договор, и тези в сивата икономика, то делът на работещите мъже е поне два пъти по-голям от този на работещите жени.

Освен това, почти целият брутен вътрешен продукт на България се създава от мъжете, защото те съставляват около 95% от професиите, които са отговорни за: проектиране, програмиране, планиране, строителство, проучване, производство, техническа поддръжка, превоз, банкиране, вътрешна междуфирмена и международна търговия. Болшинството работещи жени са служителки в различни държавни учреждения, които са дотирани от БВП, защото не произвеждат пари: чиновнички, учителки, детски възпитателки, медицински сестри (хирурзите и зъботехниците обаче имат принос към БВП, защото извършват скъпоструващи операции и услуги) и т.н..

47.   42 ме развесели, ама много :)

Чудя се само как е пропуснала да уточни, че "Величеството" е толкова тъпо и мързеливо, че даже забрая да си смени тоалетната хартия и му се е случвало да се провикне "Скъпа, донеси ми тоалетна хартия, че съм в затруднено положение" :)

И казвайки това, напълно съзнавам, че това може и да се е случвало и почти успявам да видя самодовлната усмивка на лицето й сега, докато го чете това и се сили да ми напише "да! точно така" :)

Скъпа, много висок паметник си си издигнала :) И що - шото си купила хляб и чорапки :) Типично по женски виждате само усилията които вие полагате. Но не си те представям като думне печка/пералня/климатик/комп/бойлер, ти да се засилиш с мултицет и набор ключове в ръка и да оправиш проблема :) или като се прецака нещо по колата, ти да се метнеш да го оправяш под нея :) Все сте слепи за това което прави другия :)

Не е нужно да ми обесняваш на мене ква си суперменка и как бъхтиш от сутрин до вечер, за разни "Величества" :) Логичният въпрос който най вече ти трябва да си зададеш е - щом толкова презираш тези "Величества", защо си се метнала от един, та на втори. А да - щото си толкова кадърна, толкова добричка, толкова работилива, но най вече - мазохист. Шото си умираш да слугуваш :) Защо иначе ще търпиш това "робство"? :)

Не ми отговорай. Едиственият човек с който май трябва да си поговориш, си самата ти. Ама честно, този път.

П. С. Честно казано предпочитам да съм сам, отколкото да имам за жена такова грандоманско, лицемерно и подмолно... "нещо" в къщата си. Истината е, че и ти и мъжлето ти сте преди всичко комфортисти, и си гледате най вече собственият кеф.

48.   номер 44, изключително смешни ти са "аргументите" в полза на устойчивостта на мъжката психика пред женската. До толкова са абсурдни, че няма да ги коментирам.
И да, продължавам да твърдя, че голям процент от жените са по-силни психически от голям процент от мъжете.
А относно това, което си писал "А жената никога не е третирана по определение лошо, освен в света на исляма както правилно отбеляза", копирам ти част от определението за "патриархат" в Уикипедия.
" Патриархат... Управляване на общността от възрастни мъже – затова в традиционните общности булката отива в семейството на младоженеца, а не обратното и „родовото име“ – фамилията – се предава по мъжка линия.

Строга йерархия в отношенията между главните мъже > подчинените мъже > жените и децата

Управлението се крепи върху заплаха от насилие – поведението на жените, децата и по-слабите мъже се контролира чрез насилие и заплаха от насилие. И днес, в най-цивилизованите страни, жените все още трябва непрекъснато да следят да не нарушат несъзнаваните кодове на поведение, за да не провокират сексуално насилие срещу себе си;

Определяне на смисли и значения от възрастни мъже – те определят какво е „добро“, какво „лошо“, какво е „позволено“, какво е „непозволено“, какво е „мъж“, какво е „жена“, какво е „дете“, какво е „светът“, какво е „бог“ и т. н.

Използване и размяна на жени и деца от страна на възрастни мъже – жените и децата са стоки в класическия патриархат. Момчето излиза от сферата на „стока“ и става „мъж“ – истински човек – чрез различни инициационни ритуали, обикновено около пубертета.

Всички общества на земното кълбо са патриархални. Докато в мюсюлманския свят патриархатът е по-близък до абсолютната си проява, то северноамериканския, европейския, източно азиатския, австралийския и новозеландския патриархати са по-гъвкави и „прогресивни“
https://bg. wikipedia. org/wiki/Патриархат

Относно избирателните права на жените, пак ти копирам част от статията в Уикипедия
"През 1944 г. жените в България придобиват равни избирателни права, а през 1945 г. в 26то обикновено Народно Събрание са избрани първите 16 жени за депутат"
https://bg. wikipedia. org/wiki/Избирателно_право_на_жените

Чети, момко, чети! А ти освен голи твърдения и омаловажаване на думите ми чрез индиректни намеци относно моята личност, нищо друго не правиш.
Ако така се "аргументираш" и в другите спорове, нищо чудно да си все от губещата страна!

49.   Номер 45, това е за теб.Копирах директно от страницата на нси.Защото инфото, което го даваш е подвеждащо. и така :

"РАБОТНА СИЛА И КОЕФИЦИЕНТИ НА ИКОНОМИЧЕСКА АКТИВНОСТ НА НАСЕЛЕНИЕТО НА 15 И ПОВЕЧЕ НАВЪРШЕНИ ГОДИНИ ПРЕЗ 2018 ГОДИНА
Пол
Местоживеене
Възраст
Степени на образование Работна сила - хил. Коефициенти на икономическа активност - %
Общо 3 326.0 55.3
По пол
Мъже 1 787.0 61.9
Жени 1 539.0 49.2
"
https://www.nsi.bg/bg/content/4007/работна-сила-и-коефициенти-на-икономическа-активност-национално-ниво-статистически

Вижда се , че коефициента на икономическа активност на мъжете е леко завишен, но трябва да се има в предвид, че жените раждат, съответно излизат в майчински...Не всички са на трудов договор по време на майчинството.

Копирам ти и друго.

"Грижата за домакинството - там е най-голямото неравенство между мъжа и жената днес!

Професионалните неравенства между мъжете и жените в действителност не са намалели от четвърт век и ситуацията няма да се промени, докато мъжете не поемат повече домакински задачи. Това се посочва в новия доклад на Международната организация на труда (МОТ), цитиран от Франс прес.

МОТ посочва в доклада, че разликата в коефициента на заетост между мъжете и жените е намаляла само с два процентни пункта през последните 27 години.

През 2018 година вероятността жените да имат работа е била по-ниска с 26 процентни пункта, отколкото при мъжете, въпреки проучванията, които показват, че 70 процента от жените предпочитат да работят, а не да си стоят вкъщи.

В доклада, който бе публикуван преди Международния ден на жената - 8 март, МОТ подчертава, че е имало няколко фактора, които пречат на равенството при заетостта, като най-голяма тежест сред тях има отглеждането на децата.

"През последните 20 години времето, посветено на отглеждането на децата и на домашните задължения, което не се заплаща, всъщност не е намаляло, а при мъжете то се е увеличило само с 8 минути на ден", заяви директорката на отдела за условията на работа и равенството в МОТ Мануела Томей.

Тя добавя, че с този темп ще са необходими над 200 години, за да се изравни времето, отделяно от мъжете и жените за дейности, които не се заплащат и са свързани с грижата за децата и дома.

Според доклада 647 милиона жени в трудоспособна възраст (или 21,7 процента) в света се грижат за другите на пълно работно време, без да им се заплаща, като този процент достига 60 процента в арабските страни.

Като сравнение само 41 милиона мъже (1,5 процента) извършва подобен род дейности.

В същото време разликата във възнаграждението между мъжете и жените е около 20 процента в света, а в страни като Пакистан и Саудитска Арабия е близо 40 процента."
https://www.manager.bg/obshchestvo/mzhete-tryabva-da-poemat-chast-ot-domakinstvoto-za-da-ima-ravnopostavenost-mezhdu

50.   До 42. За твойте нещастия обвинявай само себе си. И друго мазохистка си. На теб ти харесва да си прислужница. Не са ти виновни мъжете. Те само се възползват от твоята глупост.

51.   Номер 48, каква губеща страна. Ние сме на една страна, явно някой не може да го разбере. А след като се информираш от уикипедия :Д, просто няма какво да коментирам. Мога да ти цитирам 3 различни гледни точки от три уикипедии в различни страни. Тоест ти смяташ уикипедията за еквивалент на истина, а същевременно този еквивалент на истина е толкова различен в различните страни. Аргумент е нещо с което очевидно не можеш да работиш. Започни истински трудове да четеш, на специалисти в сферата, а не "уикипедия" хаха, отделил съм до сега около 5 минути(общо) за човек информиращ се от уикипедия... е това е лошо разпределение на времето. Жената и децата са стока само и единствено за тези създали идеологията, която очевидно следваш. За патриархата жената е свещено нещо - майка на децата и безценен партньор за мъжете. Какво лошо има да се вземе мъжкото име, много независими жени нямат този проблем, даже напротив, горди са с фамилията на партньора. Тук се връщаме и за водещата фигура, отново, от теб се чуват само безпочвени обвинения. Момиче, не знам на колко си, но не се излагай. Чети си космополитан и уикипедияТа :Д и не изживявай желанията си като реалност, защото не са. А 27 милиона жертвали се за родината са прекрасен пример, събирателен образ за жертвоготовносста на мъжете в името на рода(семейството) и родината(народа). А аполитичносста на голямата част от жените е още един пример за това до колко незаинтересована е жената от(в случая) нещото създаващо условията на живот в които тя се намира. С нападки и изопачаване няма да "станеш победител", виждам, че си много надъхана, но отново коментара ти потвърждава:"права съм защото съм права, защото ми се иска да съм, а ти си много лош и не се информираш от свещената уикипедия". Още Фердинанд дава права на жените. А иначе е вярно само едно от цялата тирада безсмислици, която така мотивирано си копирала, от уикипедия :ДД. А именно това, че жените придобиват повече права при идването на комунизма, както и селяните, които вече имат работен час и съответно гарантирана пенсия. Но останалото е просто гледна точка, в самото описание което си копирала и постнала няма елементарни примери потвърждаващи тезиса. Отново много си напориста, като биг следващ червеното килимче, но за твое съжаление тези бикове са просто различен вид цирк за публиката, в този случай за мене. За това и ти благодаря, жива и здрава да си за това представление.

52.   № 42 - И аз съм омъжена, с 2 деца, но не мога да спра да се учудвам на жени като теб. Защо след като се оплаквате и ви е толкова тежко се товарите с цялата безкрайна домашна работа? Вие сте като хамстер, който непрекъсната бяга на място и върти колелото, извинявам се за сравнението. Ами спрете да ги обслужвате тези ваши „величества“, не сте им нито майки, нито робини. Казано е „кучето скача според тоягата“.
Излез няколко сутрини рано под някакъв предлог, седни някъде, пий кафе, разходи се, а той сам да си намери какво да облече, иди сама на почивка поне за 4-5 дни, екскурзия, изобщо остави го да се справя сам в къщи. Не пазарувай след работа и не готви- дай му един списък и да отива- иначе да стои гладен. Като му свършат чистите дрехи му покажи как се пуска пералнята, за чиниите има миялна... Аз ли да те уча? След няколко скандала, мърморенета и неотстъпчивост от твоя страна ще свикне.
У нас няма моя и твоя работа, така са научени и синовете ми.
Вместо да се жалвате, просто спрете да отглеждате мъжете си!

53.   От номер 45 към номер 49:

Доста си се поувлякла в погрешни статистики и пропускаш факта, че аз вече ти бях обяснил по-горе защо работещите жени са по-малко (в много семейства и двойки, дори и да нямат деца, работещ е само мъжът) и защо точно жените получават по-малки заплати (сами избират нископлатени професии). Ако искаш да си затваряш очите и за всичките работещи в сивия сектор мъже, твоя воля. От незаконно работещите сред жените най-много са шивачките, сервитьорките и проститутките (ако приемем, че последното въобще може да се определи като полагане на труд, защото си е чисто разтваряне на краката).

Забравяш и това, че мъжете работят средно с по 5 години повече, преди да се пенсионират, но затова пък умират и 5 години по-рано. По този начин пенсионерките получават в пъти повече пенсии, отколкото пенсионерите. Много от пенсионерите продължават да работят, докато почти никоя пенсионерка не прави същото.

Също така, докато една жена е в майчинство, тя получава помощи и мъжът до нея работи. Ако майката дотогава е работела и поради раждането е излязла в отпуск, той е платен в срок до 2 години! През това време мъжете работят и внасят осигуровки и данъци, от които се заплаща платеният отпуск на родилите жени. По този начин мъжете допринасят за доходите на неработещите в момента родили жени по две направления.

Накрая, нека не забравяме и друг неоспорим факт: В детските ясли и училищата децата прекарват много часове дневно, така че е нагла лъжа това, че жените са заети 24 часа в денонощието в отглеждане и възпитаване на децата и домакинстване. Държавата неслучайно е съобразила, че началните класове трябва да са с учебно време от 8:00 ч. до 16:30 ч., като учителките остават с децата в двора на училището или във физкултурния салон поне час след това, за да могат родителите, ходещи на работа, да вземат децата си след приключване на работното време. Явно не си ходила скоро и по детски площадки, че да видиш как майките си правят раздумка там или са по кафенетата. Аз също водя племенницата си по детски площадки, вземам я понякога от училище, така че тези неща ги виждам пряко в ежедневието си. Междувременно майка ѝ работи, наравно с баща ѝ, и не се оплаква, че няма време за нищо, защото е "24 часа с детето". Нищо подобно.
Но много жени предпочитат бързо да започнат "професия майка", защото това ги устройва повече, отколкото да ходят на работа. Жените използат децата си и като щит за отказ от всевъзможни задължения. Най-общото е, че децата им се явяват удобно оправдание тези майки да се измъкват от ходене до някоя учреждения за попълване на документи, плащане на тока, пазаруване и прочее. Думите "Ама, аз трябва да се грижа за детето и затова не мога" са им като грамофонна площа. Имам една позната, която същопрактикува такива неща и се опитваше да върви мъжа си хитро-хитро, но понякога на него му омръзва тя да се оправдава само с детето и я праща да пазарува или да посещава учреждения, докато той се заема с "тежката задача" да гледа детето през това време. Ти да видиш как тогава тя мята гръмотевични погледи. :) Защо ли!? Та, нали той я е отървал от непосилните грижи с детето и ѝ дава възможност да си отдъхне малко от тези отговорности и да излезе самичка на свеж въздух. Имам и една роднина, която пък вече няколко пъти в последните години също използва детето си с цел да се измъква удобно от отговорности. Така използваше детето за оправдание да не дойде на няколко от месечните събирания на входа, както и на 3-4 погребения на роднини (но чудно как други роднини майки си бяха с децата там).

Не зная какви търтеи си подбирала да имаш връзки с тях, но нормалните мъже и жени имат общ принос в домакинството и си разпределят задълженията. Трябва малко да излезеш из Западна и Северна Европа, за да видиш там жените как мъкнат торби наравно с мъжете си, как носят мебели наравно с мъжете си, как работят наравно с мъжете си, как си купуват сами коли наравно в мъжете си, как плащат в ресторанта наравно с мъжете си (или се редуват).

1-50 от 56