Да си замълча или да му кажа..
Здравейте на всички. Момиче на 21г
Проблема ми е следния, преди 1г. и половин започнах работа.
Имах много готин колега, който ме привличаше ужасно много, но работата е там, че имам приятел от 4г. много се обичаме и подкрепяме в всичко. Това лято мислим да се женим, но аз имам угризения на съвестта. Когато започнах работа, запознах ме се, общувах ме но само толкова. След това той запозна да ме сваля, само чакаше удобен момент и идваше при мене. Не се е случило нищо между нас, само сме се натискали, два три пъти ме е целувал, но аз не съм отвръщала. Колкото и да исках да се откажа да се спрат тези неща с него, толкова не можех. Видях на къде отиват нещата, защото аз много обичам моя приятел и напуснах работа.
Това е било между нас, не е имало секс само целувки и сме се натискали. Въпроса към вас ми е как да постъпя, вече мина почти година, но това нещо ме чопли и много съжалявам. Дали да кажа на приятеля си, какво да правя?
Приятеля ми, ми предложи брак ще се женим. Не знам какво да правя наистина, гузно ми е ако му кажа няма да ми прости никога. Да си замълча или да кажа. С колегата не е имало нищо само това и то по време на работа. Помогнете ми, не искам да загубя приятеля си, много го обичам! Знам не е правилно това, което направих.. Дайте ми съвет, да си замълча или да му кажа.. До сега никога не съм го лъгала и не съм правила подобно нещо.. Благодаря ви!

Коментари

1-50 от 94

1.   Кажи му и да видиш какъв яд ще береш

2.   Който е казал "А" ще каже и "Б", в смисъл след като си се натискала и целувала с друг при положение че имаш приятел и смяташ да премълчиш, то пак рано или късно ще изпаднеш в подобна ситуация, но ще си омъжена вече и следващия път няма да са само натискания и целувки а як секс и тогава ще си кажеш пак - нека да си премълча като предишния път, и тогава той нищо не узна. Явно си си такава, не можеш да бъдеш с един мъж и рано или късно ще се отприщиш на воля.
Горкото момче приятеля ти, поне не съсипвай неговия живот и му откажи брака, разделете се и тогава си напълно свободна да се натискаш и чукаш с когото си поискаш без да си длъжна да даваш на когото и да е обяснения.

3.   То по време на работа, комондировка и на сто километра, не се брои!

4.   Като толкова обичаш приятеля си, защо се натискаше с друг? Кого лъжеш- гаджето си, нас тук, себе си? Жена, която обича не дава друг да я целува и мачка. Винаги има начин да откажеш, да го обидиш, ако не разбира от културен отказ, да го заплашиш, че ще повдигнеш въпроса за сексуален тормоз пред шефовете, да извикаш приятеля си да му изясни нещата. Ама неее, на теб ти е било приятно и ти се е искало да си харесвана и желана не само от един. Да си четкаш егото и суетата, но си траеш от страх да не изтървеш сигурното. Гнусно е, ти си крила от приятеля си, че на работа се натискаш с друг, а вечерта лягаш с него. И на това му викаш нищо. За да е нещо трябваше онзи и да те нае-е ли? То и натам е вървяло. И като е нищо, кажи го на бъдещия си съпруг, защо го криеш и си гузна? Нека той да прецени дали е нищо, любимата му да я опипва и целува друг. И дали ще е спокоен като се ожените, че няма да се случи пак някое такова НИЩО. За мен е изневяра и подлост и не заслужаваш да ти прости. Ако си достоен човек би си признала, ако уважаваш приятеля си и любовта му. Но едва ли ще го направиш, ще си мълчиш като страхлива и жалка мишка. Иначе нямаше да искаш съвети тук, а вече да си му казала. Хубав семеен живот го чака , започващ с една лъжа.

5.   А ти уста нямаше ли да спреш тоя колега?! Ей, как се изкарвате жертви!

6.   Ох миличкага. Промени се, защото в това време хора, като теб са рядкост и най-лошото е, че хора, като теб патят от честността и добротата си. Ще му кажеш и ще съсипеш бъдещето си, ще ти го натяква, ще мисли, ще направи от мухата слон и защо. Да казваш истината е желателно, но понякога не е препоръчително. Просто това го забрави и не го мисли. Какви жени познавам, ако са като теб няма да са живи какви са ги вършили.

7.   Би било най-честно да му кажеш, на негово място бих искала да знам, НО в подобни ситуации почти никога не става въпрос за чувствата на другия, а за потребностите на прегрешилия. Признаваш си и го губиш, а не искаш това. Истината е, че и аз бих си замълчала... Преди години ми се случи нещо подобно, приятелят ми дочу от трети хора. Страшно много се уплаших, направо ми идеше да се гръмна от яд какви съм ги надробила. Правих, струвах и замазах положението. Научих си урока по трудния начин и сега не смея да шавна, защото не мога да го изгубя. Не изпитвах особена вина, честно казано... Имало е много моменти, в които и той ме е наранявал, така че приех, че сме квит.

8.   Мълчи си като кажеш само ще загубиш а един ден може да разбереш че и на теб са ти сложили рога
Ж.35

9.   Няма какво да казваш , млада си , може това да не е мъжа за теб , на колко е ? Изчакай някоя година , семейния живот не е песен .

10.   Според мен трябва да си мълчиш,защото е минало все пак година и никой не е разбрал,значи не трябва и да разбира. Само ще си създадеш проблеми.Аз така като тебе си имам приятел и си бях писала за секс с едно момче,но само чат,нищо повече и ми беше гузно въпреки това и споделих на най-добрата ми приятелка и тя каза,че няма смисъл за един път чат да му казвам и да си разваля връзката.Същото те съветвам теб аз сега. Само,че на 21 да се омъжваш е прекалено рано.Преди 25 това решение е твърде крайно,живейте заедно,сгодете се,но не се омъжвай.Щом си се натискала с друго момче това говори,че не обичаш до лудост твоят приятел.Ако го обичаше достатъчно,нямаше да се натискаш с друг,замисли се.Може би не това момче трябва да ти е съпруг.Изчакай до 25 и ако още искаш,омъжи се,но не избързвай,млада си.Аз съм на 23 и не мисля преди 27 даже да се омъжа за моя приятел.

11.   Винаги ме е кефело това "САМО" целувки.
Той ми направи САМО френска, не е имало проникване. Или "беше САМО" веднъж..Само за 99,99 лв.

12.   Не , не казвай .

13.   Първо, помисли дали да се омъжваш. Щом е имало тръпка с друг, може би не е твоя мъж. Второ, не му казвай!

14.   Направи му услуга и му признай що за боклук си. За да е изневяра не е задължително да се стигне до проникване.

15.   Щом ще се жениш, лесно ще преодолееш увлечението по колегата. Ще почнеш да търсиш сватбената рокля, това е много приятно занимание. Казвам ти го от личен опит. Има такъв богат избор и толкова разкошни модели, че направо ще се затрудниш...Сватбата иска доста подготовка. Това ще те ангажира напълно. Ще забравиш колегата без много усилия. Успех!

16.   Ужас, ти не си за жрак. По добре се наживей и когато си наясно какво искаш, тогава се жени.

17.   Не казвай.

18.   Това е миналo, ти си и напуснала това работно място, не е необходимо да нараняваш човека до теб и да рискуваш бъдещето ви. Опитай се да забравиш за това и го остави в миналото.

19.   Угризенията няма да спрът сами. А щом ги имаш значи си човек с достойнство. Сподели с приятеля си това надявам се че ще го разбере и ще го приеме. А ти ще си чиста пред себеси.

20.   Кажи му истината. Ако е истински мъж ще оцени честността ти.

21.   Първо се замисли дали да се жениш. Щом от сега се натискал, какво ше стане, като ви налегне рутината? На края пак ше го отнесат бъдешите ви деца. Второ всеки заслужава да има информиран избор за това с кого да се ожени. Ако ти сега скриеш, той ще прецакан, зашото това може да повлияе на избора му. Кажи му, а той да си е прецени. И без може и да е за добро, ако не се ожените. Човек, който обича няма очи за друг. Явно не е твоя човек или просто не ставаш за дългосрочни отношения, а с времето и рутината по-добре няма да става, колкото и сега да си убедена, че го обичаш. Може би е по-добре да се разделите сега, отколкото като имате деца.

22.   Ако наистина обичаше човека, нямаше да се хвърляш при друг.

23.   Щом не е имало секс, не е станало кой знае какво, но с тази си податливост, по добре не се жени за човека който уж много обичаш. Ти ако го обичаше, нямаше да се натискаш с други мъже. Ако му кажеш, няма да има сватба, а ако има сватба, ще стане по лошо за него. Най добре му кажи, пък сам да реши какво да прави. Така ти ше измиеш гузната си съвест, а той ще покаже дали те обича и дали ще преглътне горчилката. Не мога да разбера жените, ненаситни ли са, че толкова много искат. Женени с 20 години брак ги разбирам донякъде, но млади, които уж много се обичат, още преди женитба да залитат, това не го проумявам. Спести му тормоза, това е моят съвет!

24.   Ти си на 21 години, за какво ти е брак? Това ми звучи толкова глупаво и наивно. По-добре живейте на семейни начела. Твърде ти е рано за брак, твърде рано. ПОЗДРАВЛЕНИЯ, че си,си напуснала работата. И да ти е за урок, с колеги да не правиш такива неща. Според мен НЕДЕЙ му казвай,защото връзката ви, ще стане АД! Със сигурност не му казвай. Една моя позната си призна и живота и стана невъзможен и напусна мъжа си, че тя и майка беше на малко дете! Изобщо не си помисляй,да му казваш нито на него, нито на някой друг. Било е минало е, а за брак недей избързва толкова си млада.

Хелга

25.   Оф, мацка изобщо не мога да ти се вържа за измислената съвест. Че тука чак и свръхдобра те изкарват някои... Година и половина тая съвест къде е спала? Много удобно, в стил "Имам си принципи, като не ви харесват...имам и други", имам съвест, айде тая година няма да имам.
Май не го обичаш този човек. Изневеряваш му, лъжеш го една година и накрая, ей така решаваш и да го нараниш, за да се почувстваш по-добре. Господ да ме пази от такива любов и искреност.

26.   Господ да ме пази от такива обичащи ме жени, от мразещите ме сам мога да се пазя.

27.   Всеки греши,добре е поне,че си се спряла навреме.Премисли много хубаво нещата-ако си сигурна,че такова нещо няма да се повтори,защото наистина е гадно-я си представи твоя приятел"само"да целува и мачка друга,как ще ти е на тебе?Та ако си сигурна,че няма да повториш такава глупост-премълчи и продължи напред с приятеля си.Изневярата е отвратително нещо с ужасни понякога последствия.

28.   Така или иначе, трябва да му кажеш. Иначе цял живот ще имаш такова угризение в теб и няма да живееш пълноценно. А това той как ще реагира, според мен ще ти прости

29.   22 го казва кратко и ясно. Аз също мисля така. Според мен си с него, просто защото вероятно си от хората, които не могат да живеят без да са обвързани.
Най-дорбе го напусни и си търси някой, с които наистина искаш да бъдеш. Няма нужда да му казваш какво си правила. Но осъзнай, че със сигурност пак ще ти се иска да го правиш при възможност, ако останеш със сегашния ти приятел, защото не го обичаш, а просто ти е удобен. Опитай да се поставиш на негово място и се замисли дали ще ти бъде окей.

32.   Ще си съсипеш брака. Замълчи си и забрави.

33.   Здравейте на всички . Аз много те обичам, немога да живея без него. За това напуснах работа , взех си полука и никога няма да се повтори . Не си представям живота без него . И мисля да си замълча , така ще е най добре , немога да го нараня . Никога не съм правила нещо подобно никога , това беше за първи и последен път . Благодаря на всички за съветите .
От авторка!

34.   Никога не съм поглеждала друг. Той ми е всичко, допуснах грешка, но много го обичам и не искам да го загубя.
От авторка!

35.   Никога не си поглеждала друг, а "само" си се натискала и целувала. Е, ти без да го гледаш ли се натиска? Не искала да го наранява, пък се целува с друг. Постъпила си като путка и вместо поне сега да постъпиш като мъжко момиче да си признаеш и да му дадеш право на информиран избор, ти пак постпъваш като путка и си траеш с надеждата да ти се размине. Добре, ама каквото посееш, такова ще пожънеш. Това ще ти се върне някой ден. Като си сгрешила, поне бъде честна и си понеси отговорността, това е достойна и коректна постъпка спрямо него. Обясни му, че е станало инцидентно, че си сбъркала, помоли го за прошка. Този човек все пак ще те вземе за жена, ще ти направи деца, заслужава честност. Нека ти прости, ако иска, но поне ще сте наясно и няма да има излъгани и измамени. Но пак предпочиташ да постъпиш недостойно. В крайна сметка не са те ебали, а само са те натискали, може и да ти прости. ако не му кажеш и себе си ще изтезаваш, защото цял живот ще те човърка съвестта, ако имаш такава. Всеки може да сбърка, но поне имай достойноството да си честна и отговорна.

Ти сериозно ли искаш брака ти да се случи благодарение на премълчаване и изневяра? Някой ден ако брака ти продължи примерно 40 г., ще се чувстваш ли горда, че си успяла да скриеш важна информация от него и един вид си го примамила да се ожените? Няма ли да ти е по-добре бракът да се е случил вследствие на честност и откритост?

Най-лесно е да прикрием нещо, докато примамим човека да ни вземе, но това ли е най-правилното? Няма ли да е много по-зле, ако той го научи постфактум? Няма ли да гложди съвестта? Честно ли е спрямо него? Или всичко това няма значение, стига да си успяла да го примамиш и да постигнеш своето и да ти е спасен задник, без да рискуваш да те оставят?

Ти ако наистина се разкайваше и съжаляваше, щеше да кажеш. Ти се притесняваш да не се разчуе и да няма последствия за теб. Това си е жив егоизъм - демек да заблудим другия, че всичко е наред, че сакън да не се прецакам аз.

Поне ще ти олекне и ще си чиста пред съвестта, че си си признала грешката и не си продължила с лъжите. Пък той ако те обича и ти повярва, че няма да се повтори, ще ти прости.

36.   Авторке, ти и да мълчиш и да не мълчиш, нещата са на лице- хвърлила си се на първия сладкодумник. От това на никой мъж няма да му стане мило, нито пък ще си мисли, че го обичаш и, че може да разчита на теб. Загубена кауза.

37.   Много са ми странни тия, дето я съветват да си мълчи. Все едно това изтрива самото деяние. Самият факт, че се е натискала, не говори добре за чувствата и към човек, с който е от 4 години. Но явно хората са на принципа, че изневярата не се брои, стига да не се знае.

38.   37, да, гледал съм интервюта с убийци и те така мислят. Съжаляват не за самото деяние, а че са ги хванали. Ако не бяха ги хванали, нямаше и да осъзнаят, че са направили нещо нередно. На този принцип са и изневеряващите. Ако може така да се позамаже, да не се разбере и всичко е наред, нищо лошо не е станало. Той нали не знае и няма да е наранен, какъв е проблема? Нали типичния лаф на изневеряващите е "няма да си развалям семейството/връзката, "само" ще се чукаме и толкова". Тя сякаш връзката вече не е развалена, щом въобще се е стигнало до изневяра, пък било то и само натискане. Щом се е стигнало до там, значи проблема не е в самта изневяра, а в някъде по-надълбоко. Изневярата е само симптома.

Не казвам, че убийството е като изневярата, но има много сходни неща между мисленето на убиец и на изневеряващ.

40.   Дано го загубиш ;)

Братан.

41.   38 от 37
Подобно мислене и реплики съм срещала и преди. Мъже, които са обвързани, са флиртували с мен, или с мои приятелки. Но иначе много си обичат приятелките, верни мъже са, никога няма да изневерят. А открито искаха да ми се натискат и ми правеха доста сочни намеци. На единият приятелката му беше наша колежка. Като заплаших да и кажа, веднага започна да ми се моли, да пада на колене, само и само да не знае тя и да не го зареже. Това му беше основния проблем- да не го зареже, а не че ме сваля. Искрено съжалих жената, защото е с такъв двуличен човек. Като една връзка не върви, се разделяте. Няма смисъл от подмолни истории и това другия да не разбере. Ако го уважаваш като човек, сядаш и му казваш. Да, ще се разделите, ще те намрази, но има пълното право да е с човек, който няма да се натиска по ъглите с други .

43.   Ти някога да си чувала, че лъжата е грях?

Ти си го излъгала с действията си и сега продължаваш като прикриваш истината, в името на това да го спечелиш за съпруг, да имаш брак и семейство от него, деца!!!
Това е лъжа и подмяна на действителността с цел лична изгода!

Да се догади на човек от такива като теб!!!

44.   Авторката, ти си човек, на когото не може да се вярва - недостоен, страхлив и подъл. Може да е било за първи път, но аз се съмнявам, че ще ти е за последен. Жалко за приятеля ти, но се надявам един ден да ти върне изневярата. Възмездие има и всеки си получава заслуженото. Сега може да ти се е разминало, но когато едно нещо е изградено на измама и подлост, няма как да завърши добре.

45.   Той има право да вземе своя собствен информиран избор. Може и да останете заедно, може и да се разделите. Но той има право на избор, а ти на чиста съвест. Успех и ситуацията да се развие по най-добрия за всички начин!
Ж32

47.   Това дали колегата е топнал чушката или не, е без значение. Ти си изневерила - неоспорим факт. Ако толкова обичаше приятеля си и беше сериозна във връзката си нямаше да позволиш да флиртуват с теб, камо ли да ти се натискат и целуват. Изводите са че или не държиш на приятеля си, или изобщо не ставаш за сериозни отношения в момента.
Признай си и ако наистина съжаляваш кажи на приятеля си. Но ако смяташ при следващия подобен случай пак да се оставиш да те свалят и тем подобни - остави момчето да си търси подходящо момиче. Заради изпълнения като твоето голяма част от мъжете са предубедени към нежния пол.

48.   Вие говорите тука за някакви връзки ваши и проекции. Това момиче се чувства гузно след като след година пуска тази тема и не е спала с човека, млада е. Явно тя не е от породата на тези, за които говорите, случило се е единично и на нея явно и е зле на прага на сватбата й. Да се нахвърляте така на един млад, неопитен човек, е грешка. Да сравнявате постъпката й с убийство е патология. Момиче, ти си си взела поука и стига си страдала за всичко това, забрави за случая и бъди щастлива. Ако споделиш с приятеля ти, той сигурно няма и да ти повярва, че не си спала с човека, че всичко е минало. Ще забъркаш каша, която ще ти провали връзката. Една година е минало. Спри, забрави и почни да мислиш за новия си живот след това.

49.   Искам да добавя, че нямам връзка с този колега . И никога няма да имам .Това е било и никога няма да се повтори , просто ми харесваше като човек .. Има огромна разлика между харесване и любов .. Не мога да кажа на приятеля си .. Не искам да го загубя .. Благодаря на всички , който ме подкрепиха както и на тези които ме упрекваха . От авторка

50.   Жената е оставила мъжа си , можела е да си кара и с двамата . А въпросния и мъж , може и той да е имал някоя . Това е , човек не винаги устоява на изкушението , дори и само мисловно всички изневеряваме .

51.   Авторке, ако слушаш 8 и 9 значи ти е погубена работата. Тия утайки и те съм предубеден, че са се ебали и са мълчали така и дори в момента го правят, за това ти казват да не му казваш. Ем малката, аз ако съм бих му казал на човека, пък нека той реши какво да те прави. Аз лично бих ти набил шамарите доста. Щото тва е хем емоционално предателство, хем и физическо такова. Казвай му, не мълчи като пресъхнал кладенец. За твое добро е!

Гаро

52.   Стига вече сте ме упреквали.. Съжалявам, че споделих с вас..
Не упреквайте, че може да се случи и на вас.. И не не съм някой курва, която да обиждате.. Имам достойнство..
Това си е моя живот, не решавате вие дали ще се омъжа или не!!! Благодаря ви все пак, и искам да кажа че тогава бях скарана с моя приятел.. Бяхме в много лоши отношения и затова сгреших, никога няма да го повторя.. и нека знаете ще се омъжа за него и няма да му кажа, защото и той е допускал грешки... Дори някой му беше казал, но аз загладих положението и всичко е ок.. Обичаме се и то ужасно многоооо...

53.   "Дори някой му беше казал, но аз загладих положението и всичко е ок'

Това показва мисленето ти. Щом си замазала, значи всичко е 6 точки.

Така и не разбрах защо ни пита дали да му кажеш, като ти така или иначе от самото начало си си решила да лъжеш и криеш до дупка. Искаше ти се да кажем "голяма праз, че са те барали, трай си", ама ядец. Щом ти го позволява съвестта, лъжи си, но помни, че всичко се връща в някой момент и обикновено в най-неподходящия. Ама като ти се върне, няма да кажеш, че си си заслужила, а пак ще ревеш каква жертва си. Лошото е, че обикновено го отнасят и невинни хора като децата например.

Ако още на 20 те барат, какво ще стане на 40, като влезете в рутина?

54.   Авторке самия факт че го лъжеш е предателство. Връзката ви няма да оцелее, не защото си залитнала, а защото криеш. Доверието е едно от най-важните неща а с поведението унищожаваш всякакви шансове да изградите такова. Дори да се ожениш, няма да го изтраете, защото гузната съвест няма да те остави намира. Тайните са това което ще погуби отношенията ви.

55.   Благодаря на N48 .. Няма да го повторя никога благодаря ви!

1-50 от 94