Бихте ли взели жена с едно или повече деца от друг мъж?
Привет на всички. На 35 мъж съм. На скоро се запознах с дама на 34г.. с едно дете от мъжа, с който е живяла, и имала връзка една година на семейни начала. Разбрах, че са се разделили, понеже той станал агресивен когато се родило детето. Иначе 1г. голяма любов. След раждането на детето, той и е посягал няколко пъти, тя бягала с детето, после пак се връщала, до като накрая окончателно са се разделили. Виждам, че тя ме харесва, ония ден ме разпитва да ли мога да рисувам както и за други детски занимания(готви ме за баща) малката е на 5г. и в същото време рисуваха нещо с мама на масата. Разпитваше ме да ли мога да готвя, да майсторя и да отремонтирвам неща в къщи. Даже ми предложи да си занеса мои дрехи у тях, ей така да има за всеки случей. Няколко пъти ги водих на детски кът, един път на Макдоналдс, малката много се радваше. Онази вечер, бяхме се събра ли по двойки с мой приятел и неговата. Неговата на приятелят са приятелки с въпросната дама, но с мен се запозна оная вечер на купона, и ми подхвърли мимоходом, , Аве ставаш за баща, , Явно мойта мацка и е споделяла разни впечатления за мен. На мен ми е ясно, че за баща ставам, но да ли ставам за баща на чуждите деца? Опитът ми до тук показва, че не. Самата мисъл, че друг мъжкар е оплодил жена ми, и тя е родила от него, ме кара да се чуствам доста унизително. Аз съм зодия лъв и съм доста честолюбив и свободолюбив. Това е едно на ръка. Второ, дори да се отдам на това дете изцяло, да го приема като свое, и да се заробя с работа, само и само то да има едно добро бъдеще, и в един момент, ако му се скарам за нещо, и то се обиди и ми отвърне, , Ти не си ми баща, , Това ще бъдат доста болезнени думи за човек, който те е отгледал от парче месо. Гена. Ако е мое, аз поне си познавам родата назад по трасето до пра пра. И знам горе долу какво да очаквам от това дете за в бъдеще. Обаче родата на баща му знам ли я. Ако има шизофреници, алкохолици, хомосексуалисти, наркомани? Примерно, ако е имало наркомани, то шанса това дете може да бъде генетично предразположено към зависимости не е малък. И утре да хукна по комуни и метадонови програми. Освен, което в повечето случеи както този, детето е било резултата от една голяма любов. А както знаем, , Старата любов ръжда не хваща, , и шанса да се съберат отново с бащата никак не е малък. А аз да съм изгубил примерно 5 години да градим нещо и на 40г. пак сам без семейство. Ето ония ден за партито се разбрахме с Дулсинея да отидем заедно на пазар в 11ч. преди обед да напазаруваме за вечерта. Аз още в 9:00ч. бях вече изкъпан, облечен и лъснат на спица. Реших да и звънна към 10:15ч. за да я питам да ли да дойда точно в 11ч. или малко след това, понеже знам, че тя има много повече задължения от мен, и може да се позабави. Разкрещя ми се като диво прасе по телефона, нищо не разбрах от цялата логорея, единствено, че не съм си държал на думата и щяла да ходи сама на пазар, аз не съм и трябвал. Останах крайно обиден от това отношение, при все, че до тук с нищо не я обидих или да и държа тон. Бях решил въобще да не ходя на никакво парти. По едно време звъни тоя моя приятел по телефона, който и той беше на партито. И ме пита кога мисля да идвам, той и приятелката му бяха вече там. Аз му казах, че няма да идвам и обясних причината. Той се опита с шеги и закачки да я замете под килима, но аз бях неприклонен. Той настояваше, аз му казах, че има един единствен вариант, а той е Дулсинея лично да ми се обади, първо да ми се извини, после да ме помоли да дойда. Започнаха едни пазарлъци, в крайна сметка Дулсинея лично ми се обади и ме помоли да дойда. По едно време на партито стана нещо въпрос за, , Истински мъже, , и Дулсинея започна да разправя, как я е впечатлил бащата на малката, като винаги идвал 30мин. преди уговореното, и че един истински мъж трябва да си държи на думата и гледаше към мен. Влезна ми кръвта в гърлото, но успях да се овладея. Решил съм да я пратя още тия дни при, , истинския мъж, ,

Коментари

1-50 от 62

1.   Жена съм (също лъвица) да, прати я при истинския мъж!
Ще си спестиш хиляди истерии за незначителни неща!
Няма дори елементарното, натурално, женско, тактично "постилане" на път между теб и детето така че, само да се опознаете и евентуално привържете. А тя да наблюдава и си прави изводи дали ставаш или не за баща на нейното дете! Тръгва с почти заповеди, не е важно какъв си ти, а доколко си гъвкав и отговаряш на команди!
Още по- голям проблем ще е ако се привърже силно към това дете и се случи каквото и да е от посочените от теб, но със сигурност ти никога няма да имаш правата на баща въпреки че, вече ти раздават задълженията.
Нормалното за мен би било да не ти дава индикации извън наложителното относно детето и да наблюдава поведението ти. С времето ако всичко е ок, сама ще помогне да се развие емоционална връзка между детето и теб.
Лъв си...ще потърпиш- потърсиш, па накрая ще я сдъвчиш и изплюеш за няколко секунди!

2.   Кой каквото ще да си приказва, не добра идея да ставаш баща на чужди деца. Кръвта вода не става и все някога ще се изпокарате всички, особено когато започне да расте, разбира, да има собствено мнение, най-късно в пубертета. Като ѝ се скараш, ще те пита "И какво, да не си ми баща, че да ми казваш?" А някой път тя ще ти се кара, може би и с право, ако се месиш където не ти е работата. Не се знае и баща ѝ как ще я приучи да прави интриги в семейството. Чуждите деца остават завинаги чужди. Не си пъхай таралеж в гащите, след време ще си благодариш.

Ж,23

3.   Пращай я по дяволите, при бившия й мъж и т.н., още сега, докато е време...

Почти на една възраст сме, аз съм малко по-голям от теб, и съм авторът на тази тема: Помогнете: Да продължавам ли да упорствам? http://spodeli.net/story.php?ID=153569&err=102&err1=0#errPos

Описаната от мен история има някои сходства с твоята история с тази разлика, че беше с доста по-сложни и отежняващи обстоятелства, аз все пак се впуснах.. при това с жена с три деца (а аз съм разведен с едно).. в началото нещата вървяха много добре, наистина, впоследствие тя се смахна, депресира ли, що ли - загуба: 7-8 месеца време, доста пари, неимоверно количество нерви и страдание за мен, а даже и за невръстното ми дете.

Не смятам, че може да се тегли чертата категорично - вярвам, че теоретично е възможно да бъдеш с жена, която да има дете/деца от друг мъж, т.е. разведена, и всичко да е супер... зависи от жената, дали те обича истински... опитът ми е неприятен и сочи обратното, но може пък да и да има добри случаи.. Аз не съм ги виждал и не преживявал, но може и да има, кой знае...

Във всеки случай жената, която описваш, не звучи като такъв - за разкрещяването по телефона говоря. Аз след един брак, чиято втора половина беше пълна със скандали, тръгнали от следродителната депресия на бившата ми жена, повече не търпя крещене и скандали под никаква форма. При тази жена с трите деца никога не е имало такова нещо, то веднага би ме отблъснало и бих прекратил всичко от раз. Но там пък проблемите се оказаха от друго естество.

Както и да е, ако имаш време, виж моята тема, показва колко по-сложни могат да са нещата, и колко много може да пожертва един мъж за нищо, когато става въпрос за разведена или разделена жена с деца... за съжаление имам чувството, че за една част, ако не повечето, от този тип жени са буквално слепи и умствено късогледи - и дори новият мъж в живота им да е в пъти по-качествен от бащата на децата, поради някаква глупава причина не успяват да го приоритизират пред съответния баща. А в много случаи това би били от огромна полза за самите им деца... В крайна сметка биологичният баща си е биологичен баща и толкоз. И няма да избяга. Важното е кой читав като човек и с кого би следвало да прекарват времето си и съответно да ги възпитава. В преживяната от мен история жената избра да приоритизира (не да се събира отново, но да приоритизира) бащата-нехранимайко, уж вече бивш наркоман (уж спрял наркотиците от ревност заради моята поява), който е упражнявал физическо насилие над нея пред децата, и им е оставил непоправими травми за цял живот. Да са си живи и здрави и да си се гледат.

В случая при теб ми изглежда, че тази жена е проблемна, да не кажа глупава, недопустимо е да проявява подобно неуважение към теб. Още повече, че ти си и зодия лъв... аз съм доста по-мек и търпелив характер. Оставяй я, нека да се оправя сама и да се събира със съответния негодник, който да й идва 30 минути по-рано. Майната й.

Успех!

4.   Е, батенце, на тебе и жените тука ти казват за какво става въпрос.
Въобще, тая мисъл да вземеш самотна майка с дете изобщо не трябва да ти минава през ума. Тя тая жена, като е толкова читава защо е избрала тоя, който я бие? Ще ти кажа защо, защото ги влече bad boy типажа, обаче после - " ох сбърках". И това, че бил станал агресивен... да, може и така да е, ама може и да те мотае както си иска, само и само, за да се навиеш да си с нея и да я съжаляваш. Играе го жертвата. Досега не сме чули нито веднъж версията на тея мъже, по които плюят. Не казвам, че и той е стока, но не взимай нейните думи за чиста монета в никакъв случай.
Самотните майки се интересуват от едно единствено нещо. Да намерят възможно най-бързо нов провайдър. Тя на 35 години нали се сещаш още колко възможности ще има да го направи. Почти минимални шансове да хване мъж, затова бърза. Аз не знам как за тебе не е унизително да ти подхвърлят реплики от рода - абе ставаш за баща.
Човече по-добре си хвани по-млада мацка около 25, отколкото да си тровиш нервите, защото наистина ще си изгубиш времето.
Аз като мъж не мога да приема факта, че ще гледам чужди деца.
Да, децата са готини, докато не влязат в тийн годините. После ще видиш какъв ад ще стане, като се съюзи с майка и. Защото, ако не си добър провайдър, не само секс няма да видиш, ама и ще почнат упреци и всекидневни скандали как не можеш да ги гледаш. И бъди сигурен, че репликата - ти не си ми баща ще я чуеш много пъти след това.
Пращай я да си търси нови мъжленца. Пичове не мога да разбера с кой акъл въобще тръгвате с такива жени. Щом са самотни майки значи и самите те не са напълно нормални нищо, че го играят жертва и колко са добри, а бившите винаги са най-черните.
Самият избор, който е направила преди това от кой да роди е достатъчен, че тя не става като човек.

5.   Не всеки мъж може да гледа чуждо дете - моят съпруг казва, че колкото и да обича жената, не би могъл да се грижи за детето й от друг мъж.
Но проблемът с твоята Дулсинея не е нейното дете, а това, че "крещи като прасе" /според думите ти/ и то на половинката, с която е от скоро - представи си след време какво ще прави.
Ж 42

6.   Божеее, що за тесногръдство!
И бил зодия лъв... мъж на 35г. се оправдава с това, че бил зодия лъв. Просто нямам думи. Ако мъжът до мен каже такова нещо ще умра от смях и срам едновременно. Не е до зодия, а до ранимото мъжко его. И като си лъв какво? Много си важен, много вироглав и самоуверен или и ти си кралят на джунглата? И аз съм лъв, само че съм жена и също имам самочувствие и увереност и его, но сърцето ми е изпълнено с любов. И през призмата на тази любов гледам към света... не съм тесногръда, нито толкова комплексирана.

Какво като има дете жената? Това дете бреме ли е? И какво като не е твое? То познава баща си и ще го познава сигурно. От теб се изисква да се държиш нормално с него и да помагаш на жената, която обичаш. Това дали ще ти каже "Ти не си ми истински баща", извинявай, но си зависи от възпитанието и какъв образ за себе си ти ще изградиш в очите му. Това не е отговорност на детето. А дори и да го каже, какво? През пубертета особено, всички сме пощурявали. Само човек със сериозни комплекси би се обидил от такова нещо.

И че жената ти се е развикала. Ти поинтересува ли се защо се е развикала? Преди това може съвсем различно нещо да се е случило, което да я е изнервило и да си звъннал в този момент. Не, че я оправдавам в случая, но би трябвало мъж на 35г да допуска и тази възможност. А не да се цупи като малко дете, че и на всичкото отгоре после да си гали егото - да му се обаждала тя, да му се извиняла и да го молила да отиде...

Ти да не си на 15? Момченце дето са му се развикали и сега плаче в ъгъла и чака да дойдат да му се извинят, но ако може да се поинати малко и да му се помолят, да му кажат колко е важно присъствието на негово Величество Лъва! Айде моля ви се, бе "мъже"! Стягайте се малко. Не се взимайте толкова на сериозно, смешно е. Като ти е толкова зле иди, седни и говори като мъж с жената, не да ми пишеш по форумите.

Като не можеш да приемеш детето, недей губи на жената времето. То се усеща. Има хора го могат, има и такива дето не го могат. Чакаш някой тук да те убеди да обичаш детето на половинката си ли? Стига глупости!

7.   На твое място, авторе, аз също няма да си причиня такова нещо (събиране с човек с дете от предишен брак). Още повече, ако се държи с мен като въпросната, която описваш.
Жена съм, също зодия Лъв.

8.   Автора. Благодаря за съветите. Дулсинея ми допадна от начало, защото беше нежна и мила.Не харесвам грубиянките.Малко след като се запознахме, ми каза че чечтае само за истинско семейство и собствен дом.Не понася феминизма и матриархата, иска патриархат и мъж с твърда ръка, който да управлява.Живяла е много бедно, както и аз между другото.Хората, които сме живяли бедно знаем да ценим всичко.Знаем и пътят на хляба.Доста се зарадвах, че я срещнах.Това така ме зараждеша, че на работа доста увеличих резултатите и работодатела ме засипваше с похвали пред колегите.Даже планирах за Свети Валентин, да я заведа в Париж, понеже ми каза, че цял живот мечтае само за романтична разходка по Шанз-Елизе с любимият.На партито обаче показа неща за една жена, които не търпя.А именно манипулативност, с цел извличане на лични интереси.Опита се да ме напие тества и програмира като някакъв предмет.Постоянно ми наливаше уиски.Аз се престорих на подпийнал, и тя започна да ме пуска на типичните женски тестове.Като мишка в лабиринт.Аз се оставих съзнателно да я вида до къде може да стигне.Като съвсем си помисли, че ме напи, тактично се погрижи да останем на саме.Седна в краката ми, започна да ме гали, пронизваше ме с поглед на дива кошута, и Шехерезада започна своята приказка.Колко щяла да бъде щаслива, ако вместо бащата на малката срещнала мене тогава и детето да бъде от мен.Колко щасливи бихме изхлеждали тримата на снимка пред айфеловата кула.Знаеше умело, кои бутони да ми натиска.Само, където мразя някой да ме манипулира, и с тия си действия взриви мостовете към сърцето ми.

9.   Аз имах връзка с по-голяма жена с дете, която буквално се опита да ми го натресе по какви ли не начини, но след като и казах, че това няма как да стане - познай. Започна да си търси друг и О чудо, чувствата и набързо се изпариха... Сега е с някакъв, с който търпи доста унижения, но мисля че прави и добри неща за нея. Радвам се, че се отървах.

Сигурно е важно, но аз съм на 20 и... А тя е на 30 и...

Та така...

10.   И ако я харесваш, какво от това, нали е нейно, кой е бащата все е тая.
И твое да е никога не знаеш дали ще стане човек.
Много разсъждава те мъжете, все искате всичко да ви е идеално.
Жената върви с детето.
А, ти знаеш ли дали изобщо можеш да имаш деца, човек не винаги знае...

11.   Може би има причини да е изнервени, може би усеща, че не знаеш дали я искаш, то май е такова нещо, просто в момента е само тя и се чудиш, но ти се иска поне в леглото най-вероятно да я има.
Ами с деца е труден живота, изнервящи е, може да се е изнерви Ла. Да не мислиш, че като си женен жена ти с перце ще те гали.
Семейния живот никак не е приказка.

12.   Аз съм лъвица,когато новият ми мъж ме "взе" бях с дете на 3 г.Сега синът ми е на 7 ,обича ми детето дай боже да си имаме и едно общо.Детето пък си знае бащата,той си го взима.И аз си мислех ,че никой няма да ме иска,но живота вече е такъв, че някой неща се приемат за нормални.

13.   Тук проблемът дори не е в това, че има дете. Проблемът е, че ти крещи по телефона и те залива с изисквания, а какво дава в замяна? Освен това само година са били с бившия заедно, а вече с дете. Твърде бързо се е решила да има дете от този “bad boy” и сега е “леле-мале”, ама пак не изглежда да е научила нещо от случилото се. Не бих си губел времето с нея на твое място.

14.   Уау....до един момент, беше не-добре историята ти, ама във втората половина става отвратителна.
Като е тръгнала да говори това за бившия си на партито, е трябвало да разкажеш спокойно това, което си описал тук, след което да станеш и демонстративно да си тръгнеш с думите "Аз се махам, че иначе ще й разбия наглата физиономия на тая". След което я блокирваш отвсякъде.
Абе какви са тея простотии дето търпите бе хора?!

15.   Нищо чудно тази женичка да разиграва сценария с нов баща на детето, за да се опита да събуди чувствата на предишния й партньор и да си го върне. Откъде си сигурен какво точно е станало при тях, за да се разделят? Много жени обичат да въртят интриги. И това с крещенето без да имате почти нищо общо е сериозен червен сигнал. Тя няма никакво уважение към теб, какво повече искаш да знаеш?! Намазвай й ските и да потегля.

16.   Ти си жалко подобие на мъж ! Не ти трябва да я пращаш по дяволите, а тя теб. Проблемът не е , че крещи или , че има дете , а че ти не си достатъчно мъж , да се справиш .
Я кажи защо на 35 си ерген ? Кой знае колко малко предлагаш , едно опикано месо , което има изход за физиологичните ти нужди отпред .
Не губи времето на жената , спасявай се .
Аз съм на 35 , повторно омъжена с дете от първи брак ! Вторият ми мъж е алфа мъжкар , човек който умее да води, с характер , с устрем и цел ! Мъж на място .
Не отговаря на профила льольо, който се лепва на мъжете взели за жена разведена с дете .
Отговорен , работещ и авторитарен . И се справя чудесно и с двете ни деца , никога не е разделил едното от другото . Голямото ми дете го уважава и цени и думата му тежи в нашият дом .
Не е мъжкарско твоето авторе, ето това е да си мъж ! Щом не ти понася ситуацията не се поставяй в нея .
Аз не съм планирала втори брак , нито съм оплитала мъжа си, хората имат качества и недостатъци и всеки преценява кое ще натежи в избора му .

17.   Според мен не е добра идея. На запад има много семейства с твойте, мойте и не знам си кои деца, но те са и толкова семейства. Пародия някаква. Не може чужд човек да обича твоето дете/ деца, това не е естествено. Да, трудно е на самотните родители, но да водиш вкъщи кандидат таковци и майки е особено мъчително за детето. Затова аз подкрепям самотния родител да си има връзка, но да не се жени повторно и да вкарва чужд човек в семейството. Това просто е 99% провал за всички, изгубено време, моного нерви. Не гледайте по филмите как всички се обичат и уважават. Може би ако имаш пет къщи и милиони в банката и никой никому не се пречка, теоретично е възможно. Но в нашия бит, условия...кауза пердута.

18.   Приятел, не детето ти създава проблеми в момента, а майката. Детето няма да ти е пречка близките 6 години, докато не започне да го тресе хормона и да говори на въпреки.

Далеч съм от мисълта, че всяка самотна майка е ненормална истеричка, въобще не е вярно. Познавам самотни майки, които се държат на ниво и не ангажират настоящите си приятели с децата си. Работят, поемат всички нужни разходи, не говорят за бившия и дори да сравняват, не е на глас. Е, познавам и от другите самотни майки, една такава ми влезе във фамилията и обърна всичко с главата надолу. Не децата ѝ, а тя го направи с изискванията си, отношението си и недоволството си. После обучи децата си как да говорят, какво да правят и къде да слухтят. Това 7-годишно целенасочено да ти говори глупости и да ти снима включително съдържанието на чекмеджетата, а майката да се смее насреща ти... Можеш да си представиш.
Не, че някоя жена може да влезе напълно в главата на детето си и да го контролира за всяко нещо, но ангажираните майки поне опитват да възпитават и следят поведението. Тук гнилата ябълка не е детето, а майката. Нормално е да те намесва в детските разговори за рисунки, докато обяснява нещо на мъника. Нормално е понякога да ти се налага да караш до детската градина или да решаваш задачи. Само дето тези неща са напълно преодолими. Не е преодолимо майката да има лошо отношение към теб, защото детето със сигурност ще попие негативната нагласа и ще започне да се държи дори по-зле. Не е преодолимо майката да обяснява как бившият ѝ е истински мъж, при положение, че я е малтретирал. А ти, нали, обадил си се да провериш как върви с организацията преди среща и това те прави по-малко мъж. Не е преодолимо една жена да говори за теб на приятелките си до степен, че те да започнат да ти пускат странни коментари. Ти може и да ставаш за баща, може да ставаш дори за баща на чужди деца, може и цяло сиропиталище да оглавиш, но това не означава, че ставаш за мъж на тази конкретна жена и че си заслужават усилията. И това, че не ставаш за нейн мъж не е защото на теб нещо ти има, а защото тази връзка просто няма потенциал. Когато отношението липсва, за потенциал не може и да се говори.

Между другото, ако се ядосам на един мъж и реша сама да си свърша работата, няма сила, която да ме накара публично да му се моля по телефона. Не правя фасони, ако не те искам около мен днес, не те искам и това няма да се промени от натиск. А за да не те искам трябва да си направил велика глупост, а не да си ме питал в 11 часа ли да дойдеш или в 11:15. Извиненията са безсмислени без разговор, а разговорът се води на четири очи. Не за да склониш другия да дойде, а за да се разбереш с него като човек и да изгладите отношенията си. Дори само тази част от разказа ти трябва да събуди червената ти лампичка. Както мъжът трябва да си държи на мнението, така и жената. Разправиите вкъщи, злобните коментари пред публика са унизителни за всички, а личните ви проблеми са лични. Впрочем, за това и ти имаш вина, нямало е нужда да разказваш.

19.   Мъж съм на твоите години.
С жена с дете бих се събрал. С жена като тази, която описваш - не!!!
Не сме първа младост, напълно възможно е хора на нашите години да са разведени с деца. Всеки прави грешки и не бива да ги анатемостваме.
Това с пишман мъжкарството да не гледаме чуждо са по-скоро измишльотини от модерните ред пил учения. Едно време това е било съвсем нормално. Смъртността е била висока. Твой брат или приятел загива в битка и ти вземаш жената и се грижиш за детето му. Така че ако с една жена се обичаме и разбираме, ще изгледаме детето. Българче е все пак, на нацията ни ѝ трябват деца. А ако аз някога умра или се разделя с жена си, ще се радвам тя да си намери партньор след мен. И да, детето ще си има баща, аз просто трябва да съм приятел с него. Имах връзка с разведена майка, разделихме се по съвсем други причини, нямащи общо с децата ѝ.
Конкретно за твоя случай, това, което си описал, е кофти. Тя по-скоро търси баща на детето си, а не мъж, с когото да се обича. Самият факт ,че ти крещи и те командва, не показва нормално отношение. Бягай надалеч. Да върви да си търси "истински мъж".

20.   Абсурд, а и ти си описал много добре какво може да стане.

1) да, детето не е твое. Не е просто дали държиш да си генетичен баща, а и юридически. Я си му се скарал, я си го ошамарил, я си изказал мнение относно възпитанието му - може и на съд да те прати... Нямаш никакви права нито в очите на детето, нито в нейните, нито на закона.

2) Детето си има баща, който трябва да приемеш, че е част от семейството

3) тъй като дори дете не ви свързва като семейство, тя може да те шитне и замени със следващият много бързо. И трябва да кажеш чао не само на нея, но и на детето, което значи двойно по-тежка раздяла...

4) По поведението и си личи, че обича да манипулира и да се прави на принцеса. Явно разбираш сега защо предният е станал "агресивен". Тези неща във връзките много, много рядко са едностранни. Обикновено другият има точно толкова вина...

21.   Не мисля,че семейства с деца от предишни връзки са загубена кауза, познавам много такива и поне на пръв поглед всичко изглежда наред при тях. Особено при онези, които родителите поемат сами финансовата отговорност за доведеното дете.

Аз лично не бих се замесвала с мъж с дете и от тази гледна точка разбирам и мъжете, които слагат стигма на самотните майки и все пак частните случаи се различават помежду си.
Имам съседи, които на теория са четиричленно семейство, но реално всеки е с отделна фамилия - бедняшко (духом) и просташко в моите очи, но това не значи,че вкъщи не са щастливи. Т.е. това че за повечето не е идеална предства за семейно щастие, не значи че го няма.

В тази конкретна история не подкрепям и двата участника, поради простата причина,че няма любов между тях. Тя подхожда към мъжа меркантилно и повърхностно и за повече драматизъм и той й отвръща със същото - така подхождат хората, когато партньорството се разглежда като евентуална успешна сделка, а не съюз между влюбени възрастни.

Авторе, ако я обичаше, без много бой щеше да си влюбен и в детето й и не само нямаше да имаш съмненията, които описваш в темата, ами даже някой доброжелател посмееше да ти вкара такова семе, щеше да защитаваш новото си семейство със зъби и нокти. И тя ако те обичаше нямаше да изпада в такива грубиянски пристъпи, вие дори не живеете заедно че да влизате в стереотипа на двойките, които се дърлят за битовизми, както и нямате още близостта, с която въпросните пристъпи да се толерират по-лесно.

22.   Лъвица н 12, проблемът не е в това че, жената има дете, а в отношението на въпросната. Прочети добре поста. И въпреки че, съм против насилието под всякаква форма, може би бившият и е имал основателен мотив да си изпуска нервите, не за боя разбира се, това няма оправдание.

Лъвица н 1

23.   Тази е елементарна манипулаторка. Историята с напиването показва малко умствен багаж, а приказките за бившия - още повече. Като й е толкова скъп, да върви при него. Нито те обича, нито те уважава, просто търси спонсор и кой да й гледа детето. То всъщност не детето е проблемът тук, а тя. Зарежи я, няма смисъл

24.   Проблема не е в това дали има деца или не, а в отношението. Тази жена обаче не става, жалко че детето ще страда покрай нея.

25.   За мен проблема си ти.Като не искаш да гледаш чужди деца, защо се хващаш с жени , които имат деца.Да не си сам ли или да ти минава времето, докато не намериш "правилната".Като не искаш чужди деца, намери си жена без деца, не си престарял все още има доста свободни жени.Един сериозен мъж, ако се хваща с една жена с дете значи трябва да има предвид, че ако останат заедно тя ще е с детето си.Изобщо не си мъжкар ти, точно заради това.А при нея е нормално след като има дете, да преценява дали мъжът с който излиза, ще се държи добре с детето и.Изобщо безсмислена тема.Хванал се с жена с дете и разправя, че не искал да гледа чужди деца.Провери в твоя род дали няма шизофрения, че доста противоречиво го караш като гледам.

26.   Виж сега, всичко си зависи от характерите ви. Има случаи на мъже взели жена не с едно, а с две деца, които са станали страхотни бащи и в последствие децата са ги обичали повече от биологичния им баща, има обаче и такива, които просто не стават за бащи дори и на собственото си дете, пък какво остава да гледат доведено.
И не, зодията няма никакво значение!
Въпросът е колко обичаш тази жена и до колко си готов на конпромис, защото да гледаш чуждо дете си е трудно. И сам казваш, като стане тийнеджър, има голям шанс при всеки спор да ти напомня, че не си биологичен родител. От друга страна пък може да се окаже, че имаш страхотен син или дъщеря, макар и да не носи твоите гени. Така, че не те съветвам да слушаш този или онзи, а сам да си помислиш дали си готов за такова приключение или не си.
Няма правилно или грешно решение. За един е добре да има такава жена до себе си, за друг не е.
Обмисли го сериозно, но ако решиш, че не ставаш за доведен баща, бъди честен с жената и не и губи времето. И тя има право да е щастлива и да намери човек, който ще я обича и подкрепя.

27.   Авторът. По принцип въпроса ми беше към мъжете.Няма лошо, че са отговорили и жени, и такива които ме упрекват.Но както жените имате хиляда и сто причини половината от, които апсолютно безумни(според мен) да отхвърлят един мъж, така и ние мъжете може да имаме също толкова причини да отхвърлим една жена, включително, че има дете от друг.Точка. На номер 25 ще и кажа, не аз не съм и загубил времето на въпросната дама, а тя моето.Все пак можеше и да се опита да ми промени мнението, както аз се опитах, но без да я злепоставям пред приятели.Уви не успя.

28.   По принцип нямам добро мнение за хора, които не са успяли да запазят семейството си. Но има една не голяма част от тези хора, които нямат успех не защото не са стока, а защото отсреща не са срещнали човек. Като я тероризира това лоша ли я прави? Никой не ти дава гаранция в този живот. И с лупа да следиш, не знаеш даден момент или ситуация как ще променят човек. Да имаш дете е голямо изпитание, може преди това да не си имал проблеми, но тази трудност да извади най-мрачните страни от партньора ти.
В случая ако харесваш жената и си съгласен да приемеш детето и - си струва!

29.   Само да допълня към предния си коментар, дано модераторите го публикуват, че понякога ми пускат само втория...
Татко е взел майка с две деца. Тя го е питала дали е сигурен, а той е казал "за теб ще се оженя!". После съм се родила аз. Цял живот са заедно и е отгледал освен мен - още две деца! Друг въпрос е колко благодарни за това са те...

30.   Брат, разбирам те напълно, но не те съветвам да се забъркваш с тая жена. Имах приятелка която имаше втори баща за нея и брат и, искам да ти кажа че тоя човечец беше най милия и работлив човек. Чувал съм такива упреци и пререкания към него което нямам думи. Имах чувството че винаги се радваше да ме види за да си поговорим нормално, и да бъде себе си. Каквото и да правиш все няма да е достатъчно няма да станеш баща на това дете повярвай. Намери си своя булка и си направи детенце.
Поздрави

31.   Аз не бих взела някоя за жена ако не умее нормално да комуникира, като гледам имаш необходимите години и държиш на спокойствие. Много съм впечатлена от цялата ти история и си много точен и прав като цяло. Ако не си мега влюбен и не можеш да дишаш без нея и тя наистина е прекрасна нищо друго няма значение, ама на тези години ако всеки не си знае мястото няма смисъл, инвестирай време и енергия в друга жена
Ж30

32.   Опъния някой друг път и я разкарай! Да върви при бившия си , да търси майка си! Не се заробваи винаги ще си последна цигулка.

33.   Не бих си причинил такова нещо жена с дете от друг.
Съветвам те да бягаш с 200-та от нея.

Един младеж на 30 г.

34.   Човече, прочети внимателно изречението: "Разбрах, че са се разделили, понеже той станал агресивен когато се родило детето."

Наистина ли искаш да се събереш с жена, чието дете е наследник на неговите гени? Дори да е момиче, ако е взело нужното, все ще го избие в някоя посока. Въпросът е дали господинът е бил само агресивен или да речем психопат. Сериозно ли ни питаш или отнякъде ще изскочат с вик "Скрита камера"? Ако е второто, направете ги по-реалистични тия скрити камери, бре! "Замалко" да повярвам, че някой се чуди за нещо такова.

35.   Не си първия нито последния ,където е с жена с дете ,на запад половината са така ,но не това е притеснителното ,колкото това ,което си описал за тази жена .Лъха ми на лъжи ,манипулаторство и лукавост .
И това ,което казват жените с дете/деца ,че бившия им бил виновен ,че е сама ,изоставена Геновева и бля ,бля ,не им се връзвайте много ,много ,защото,ако кажат истината ,че те са виновни никой няма да ги погледне ,преди да се създадат сериозни отношения с такива хора се ходи дълъг период с тях да им белнат картите ,защото да не си биете главите после

36.   Авторе, нали ти се чудиш дали да си с нея, тя не ти губи нищо, ама искаш секс нали, ама за другото се чудиш. Ми не се бута тогава.

37.   И аз се присъединявам към коментарите според, които не детето е проблема, а майката. Повечето жени, падащи си по т. нар. "лоши момчета" или по-точно селски бекове, не се променят и винаги ги тегли натам. Дори колкото по-добре се отнасяш и се грижиш за нея, толкова по-голям загубеняк изглеждаш в нейните очи. А това, че започнала да величае бившия си в твое присъствие и пред други хора, е просто без коментар. Още тогава е трябвало да станеш и да си тръгнеш, без да се обръщаш назад. Не, че сега е късно. Крещи ти по телефона без причина. Прави да не казвам какви опити да те напива. Аз, честно казано бих избягал с 200, без значение дали има ии няма деца.

38.   Няма как и аз да не ти кажа "бягай от там". Такъв типаж беше първата ми. Заеба ме като остана с детето от мен. Преживях го много тежко, но от позицията на времето благодаря на Господ, че всъщност ме е освободила от деспотизма си. С втората си съпруга имам чудесни отношения и семейство. А щях да си търпя униженията й пожизнено (все пак имаше положителни качества - красота и трудолюбие).

39.   Номер 34 не се знае дали нещата са така както описва Доусинея, може момчето да си е много нормален а проблема да е тя. Ако я е хванал да са тъпче с друг вестник ли да и чете , шутове и тежки нокаути...

40.   Аз на бих позволил на някоя да ме използва да й гледам потомството. Ако усетя нещо такова, веднага бих я зае*ал.

M27

41.   25 - ти въобще четеш ли темата или си коментираш ей така, лаф да става и да си изливаш злобата? Човекът я е виждал няколко пъти, длъжен е да вземе веднага да се жени за нея ли? Апропо, тя е държала повече на евентуална връзка, щом даже му е предлагала да си остави дрехи у тях.
Скоро четох в друга тема как разведена с дете предлага на мъжа, излизащ отскоро с нея, да ги води в Париж. За да се доказва като мъж той трябва да хукне веднага за билети ли?
Тя преценявала мъжете, да, ама и те преценяват нея.

42.   Нужна е голяма култура и благородство, за да живееш с други хора, и особено да отгледаш чуждо дете. У автора такива няма. Той просто иска да си прекара добре времето, докато си намери съпруга. Използвач, гледащ да не изтърве авантата, т. е. възможността за секс. Знае, че няма да вземе жена с дете, и въпреки това й губи времето.

43.   Тя не търси истински мъж,а чехльо който да я слуша и да прави каквото му каже. Хаха
Между временно като и отремонтираш туй,онуй може да ти намаже ските,щото не си нужен повече.
От тая да бягаш с 1000,хем бракувана,хем и с претенции,на всичкото отгоре точно такива въртиопашки взимат свестните мъже. :((((

44.   доста актуална тема, защото самотни майки на по 30 г. в днешно време има бол, някои от които много добре изглеждащи. В същото време има и много мъже, които дори след 30 не успяват да си намерят момиче... но пък имат хубава работа, образование и са добра възможност за тях.

Междудругото, днес размишлявах по тази тема и непосредствено след това видях твоя пост тук. Ще се опитам да изложа моята позиция чрез негативи и предимства от това да си хванеш жена с дете от предишен брак/връзка.

НЕГАТИВИ:
1. Не можеш да бъдеш сигурен, че в дългосрочен план ще приемеш това дете като свое. Това е много силен аргумент, защото не всеки има психиката за заобича и обгрижва дете, което не е негова кръв.
2. Не можеш да бъдеш сигурен, че детето наистина ще те приеме като баща, особено във/след възрастта на пубертета.
3. Истинския баща на детето винаги ще ти диша във врата. Ако той наистина е агресор и се окаже някой психопат, това може да ти навлече проблеми и стрес в бъдеще.
4. Жената може да е кофти човек.. по този въпрос се изписа достатъчно в по-горните постове.
5. При тази конфигурация е твърде възможно тази жена да си търси преди всичко материална опора, защото сама жена с дете не е никак лесно.

ПРЕДИМСТВА:
1. Щом на тази възраст си ерген, е твърде възможно да си от тази група хора, които не ги бива в свалките и общуването като цяло, т.е. в близкото бъдеще е твърде възможно да не срещнеш друго момиче, с което да имаш връзка.
2. Има изключително красиви жени, които са самотни майки. Обикновено някой "батка" им е направил дете и след това я е зарязал и си е хванал следващата по ред. Такива жени трудно биха обърнали внимание на всеки, освен ако са в подобно деликатно положение.

За мен недостатъците от връзка с жена с дете са повече от предимствата. Да винаги има изключения, но е строго индивидуално.

45.   Бих взел, но трябва да има нещо истинско между нас.
М 35

46.   Автора.Имал съм извънредно много кандидатки жени с деца и съм ги отхвърлял още в началото точно поради причините, които изброих в първия ми пост.Освен, което, ако взема жена с дете, аз нямам свое тя ще ми роди ли мое? Шанса клони към нула , защото нейната биологична нужда да стане майка вече е задоволена, и за какво пак да си причинява физическа болка, пак безсънни нощи, пак нерви и ядове по отглеждането на още едно дете, грижа за повече финанси и прочии и прочие неща, които причиняват само дискомфорт.Живеем вече в едно консуматорско егоистично общество , в което хората мислят предимно и единствено само за себе си и собствените си нужди.Да хората се променят.Имам един приятел, който пък реши да вземе жена с дете, но той е ерген и е на 50г. Тя даже от начало не искаше да се занимава с него, но глада от паднемията я натисна и почна да пее друга песен.Няма на къде, на издръжката на майка си на инвалидната пенсия тя и детето и.Дори без да са се видяли с моя приятел му обеща по телефона, че ще му роди, до като му пренастрои кибернетиката.Той лапна по нея, и изведнъж не било подходящ момент за дете..... но пък иска да се събират и той да се грижи за тях.Като цяло съм доста резервиран към жените с деца.

47.   Нека бъдем честни. Да гледаш чуждо дете е голяма отговорност и бреме - емоционално, финансово. Аз не съм склонна да дам толкова ангажименти, време и средства заради единия секс, защото точно това е истината. Двама души решават, че се обичат, а всъщност секса им харесва и без да мислят, решават да правят ново "семейство". После се чудят ами нямаме пари, ами нямаме жилище, ами нямаме това...Ама детето не го/я приема...Колко странно, нали? Сякаш не е ясно от самото начало.

48.   преди 20г. живях с цена с 2 деца. гледах ги като мои. после си направихме общо. станаха 3. но след 1. 5 г. съжителство се изнесох и си взех детето с мен.
Всеки е различен. Ако обичш няякой не е важно колко деца има а колко те уважава и подкрепя!
М48

49.   Номер 44 - в превод на нещо, което е написал:
"ако не си атрактивен за жените - външен вид, пари и поведение, единственият ти шанс е някоя, пропаднала и отчаяна женица, която най-вероятно ще се хване за теб, за да вземе каквото може и през цялото време ще си търси принца на бял кон" - приблизителен превод.
Все пак защо трябва да се задоволява с теб, при условие, че е с теб само от нямане накъде, нали? Това е голата истина.

50.   Автора. Аз си имам и жилище, в пъти по-добро от на Дулсинея със последния писък на тениката и удобства за 21 век. Кола си имам, работа, добри доходи. Тя какво има? Едно опикано месо около 10см между краката и една голяма уста, предполагам с дълбоко гърло.... Еми Сори. Аз искам жената до мен да ми бъде равностоен партьор. А не да се заробя с работа, за едното готвене вечер и вечер само да си вдигне краката и пак аз трябва да свърша цялата работа...

1-50 от 62