До старите моми над 35 - съжалявате ли?
Един въпрос към всички жени над 35 години без деца.
Драги жени, съжалявате ли за избора си? Съжалявате ли, че не сте използвали най-плодовитите си години за създаване на здраво семейство с мъж и деца?
Съжалявате ли, че не сте използвали времето докато сте били млади, за да родите генетично здрави деца без никакви малформации, а вместо това да тичате по разни вървежни топ батки?
Яд ли ви е, че сте изпуснали шанса си за щастлив семеен живот и ако можехте бихте ли върнали времето назад, за да промените това? Чувствате ли се зле, когато видите някое щастливо младо семейство с мъж и жена, които бутат заедно количка на улицата, и изпитвате ли завист вътрешно, че вие не сте на мястото на тази жена, и никога няма да бъдете?
Или ви е по-добре така - самотни, с кариерите и котките си?
Очаквам вашите мнения!

Коментари

151-197 от 197

170.   Вече старите моми могат да имат дете от банки за сперма, може да си изберат да е от някой скандинавец, белким ще красиво, русо и синеоко като по филмите. Това защо не всяка стара мома го е направила е отделен въпрос - може да не иска да е самотна майка, може да не може да си позволи да се грижи за дете. Аз съм точно на 25 и стигнах до извода, че не си струва да чакаш любовта, някои хора никога не я намират. Но си струва да имаш дете!

171.   Да се оправят. Истината е, че са малко. Повечето на последната права като чукнаха 35ка хванаха някой баламурник, други обаче дундуркат чуждите дечурлига. Повечето такива са със сериозни психически проблеми и не е здравословно да почваш нещо с тях. Като една от мойто село. Хубаво красиво слънчево момиче беше, обаче баща и боклук яко тепаше майка и жената избяга някъде те с брат и отгледани от бащата алкохолих побойник. Тя стара мома, брат и стар ерген. А баща им на времето ми се хилеше, че бях много слаб и нямала да ми става оная работа. Ама днес аз правя дете след дете и имам здраво семейство, а тяхната семка е към затриване. Имам съмнения, че щерката е и лизблиз балкан турист, понеже съм я виждал на много снимки неприлично в обятията на други женурля и някакви езици си подават на снимките аве трагедия. Истината е, че бащата пианката алкохолик е виновен, че неговата семка няма да бъде продължена. Децата плащат грешките на родителите.

173.   170, а откъде си сигурна, че ще бъде русо, синеоко, красиво, и изобщо от скандинавец? Ами ако ти се падне някое мургаво, черно, грозно, с абаносово черна коса и кафеви очи и се окаже, че гледаш семката на някой циганин от Столипиново? При тия анонимни "оплождания" от банки за сперма никога няма как да знаеш със сигурност, кой е донорът и всеки може да те излъже, че идва от Гренландия, а всъщност да е от родното ти продънено градче или село, и то точно от Ганьото, когото най-много познаваш и презираш. Сами си навличате бели на главите, а после ревете, че мъжете ви били виновни!

169, Десантчик, не си прави труда да пре-постваш тези лигави любовни, хвалебствени стихотворения за жените във всяка тема. С тях няма да накараш мъжете да ги заобичат и зауважават повече, даже ефектът ще е обратен. Когато срещу теб е изправено едно черно, грозно, дебело, ниско, тлъсто, мазно, космато, миризливо, зъбуресто плашило, псуващо, кълнящо и ръмжащо ти със злоба, е трудно да си мислиш за каквато и да било любов и мечтателен романтизъм, след като само от тази отвратителна гледка ти идва да се издрайфаш и да избягаш с 300. Сексът по принцип много размътва мозъка на мъжете и заради половия си нагон са способни да мислят дори и най-голямото квазимодо с гърбав нос за "красиво", да го възхваляват, обожествяват и поставят на пиедестал, стига да им дава редовно и във всички пози. Естествено, веднага след като свършат целият филм с цветя и рози приключва и се получава едно внезапно "проглеждане"/"изтрезняване", при което започват да съжаляват и да се срамуват от себе си, че са паднали толкова ниско да се съвокуплят с такова чудовище, което иначе ако не беше миризливата му слива, нямаше да изтърпят и за 1 секунда с гадния му, злобен и избухлив характер. Ето, прилагам ти и един цитат на Шопенхауер, за да добиеш по-добра представа какво имам предвид:

"Само мъжкият интелект, замъглен от сексуален нагон, може да нарече недоразвития, тесноплещест, едрогъз и късокрак пол – нежен: защото точно с този нагон е свързана цялата представа за красота. Вместо нежен, този пол трябва да се нарича неестетичен... "

В тази връзка предполагам, че и жена ти ти е промила мозъка с креватни изпълнения да й се подчиняваш, и затова досега не си я изпотрошил от бой или най-малкото поне изпортил на полицията и вкарал в затвора, задето на няколко пъти се е опитала да те убие с нож, но както и да е, ваша си работа!

168 - не, не съм Кифлоприземител, въпреки, че съм чел много негови коментари и оставам с впечатлението, че е адски грамотен и трезво мислещ човек, и личното ми мнение се припокрива с много от неговите такива. Но въпреки това, противно на всякаква женска "логика", това не означава непременно, че сме един и същ човек (за ваши лоши новини), а че просто мъжете с това мислене сме много повече от един, и ставаме все повече и повече. И какво правя и не правя аз през свободното си време не е твоя работа, главната тема е съвсем различна, и не бих желал да се разводнява с излишни лирически отклонения за мен!

Автора

174.   Всеки ден се появява информация как някой психопат е пребил или убил жена си. Не знам колко остават в тайна. В Пловдив според официалната статистика всяка седмица има по едно убийство на жена. Дали съжалявам? Напротив - радвам се че Господ ме пази от подобни изроди, дано винаги е така. Психопатът Ганьо да си дреме сам. По-добре с всякакви животни или съвсем сана отколкото с изрод като Ганчо. Авторче злобата в теб не е нормална за уж щастлив човек. По-вероятно е жените да те отбягват и затова да си се озлобил така.
ж, 33

175.   Имах една бивша която ме заряза преди 2г с огромното самочувствие, че ще си намери друг до края на годината така ми каза тогава. И този някой друг щял да и направи деца. Горката явно имаше нереална представа за себе си каточели е на 25г. Имала ми каза много кандидати. Вярно е има обаче се оказа, че тия кандидати искат само да я чукат видиш ли нещо краткотрайно (което на мен още тогава ми беше ясно). Та днес на 42г. още няма деца и мъж! Не зная колко ги смени за близо 3г. но още си е мома. Има някви авантюрки с тоя и ония но е мноого далеч от създаване на семейство! Извода е, че гордостта и самоувереността на някой такива жени е без никакво покритие! Дори и сериозна връзка не можа да направи след мен доколкото знам. Незнам как мисли, че ще и се получат нещата!

176.   Автор или там какъвто сте. Когато се обръщате персонално към мен да използвате обръщението Вие, все пак с Вас не сме пили брудершафт. Не сме от една социална, емоционална, нравствена, интелектуална група. Ако се следва Вашата логика, то и Яворов, и Дебелянов, и Ботев, и Вапцаров, и Дамян Дамянов се лигавят в своите стихотворения посветени на жените. Аз не мога като тях да ги опиша, толкова емоционално и възвишено. винаги когато съм имал възможност съм защитавал момичетата и жените и това го правят всички момчета /тогава/ и от отбора и от махалата. Бяхме скромни, стеснителни момчета, просто в махалата / говоря за ж. к. Ленин/ имаше значително по-малко момичета, някои сестри на някои, други съседчета на други. Да ги обиди или да им посегне някой, ами щеше да е смазан от бой. Тях никой не ги докосваше. Писал съм го и пак ще го напиша, ако някога мога да да спася само един човек, повтарям за не разбралите "само един човек", а пред мен има момиче и момче, аз ще спася момичето. Може би една от най-ценните за мен мои постъпки е когато някога преди много години на "Отманли" спасих едно момиче от удавяне. Носил съм на гръб в дълбок сняг на Витоша, непознато момиче, което си беше или счупило или изкълчило крачето. За други по -дребни няма да говоря. Всяко момиче е една непозната вселена, а Вие си бъдете такъв какъвто сте. Аз винаги съм бил сред умни, високо образовани, културни и с добър произход момичета и жени, през всичките ми години. От друга страна не отричам, че по някога съм напердашвал някой педераст в Докторската градинка, когато станат много досадни и лигави. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

178.   Аз съм почти на 32 и все още нямам стабилен мъж... току що зарязах поредния 40 годишен смотаняк, които ми загуби времето...
Не си мисли, че съм искала така да стане... исках да съм нормална, но просто не срещам подходящ мъж (има повече женени мъже отколкото свободни)... Аз не мога на сила да накарам някой мъж да ме обича и да се държи като възрастен и семеен. Също така няма правило до коя възраст да намериш любовта... когато и двамата сте готови тогава стават нещата. Аз имам и болест, която ме правеше безплодна... Обаче винаги можеш да си осиновиш за сметка на това...

179.   Аз съм на 36 неомъжена, без деца и единственото, за което съжалявам е, че е пълно с кретени и простаци. Няма мъж, до сега който да се е проявил с истински качества. Само женкари, лъжци, изневерници, пияници и побойници. Другите са смотани. Да, яд ме е, че нямам деца, но така и не намирам сериозен мъж за семейство. Но просто такава е реалността и съм се примирила.

180.   То сигурно и майките и бащите на сериините убиици, изнасилвачите и другите изверги са били горди от създаването на потомство.

Трябва да си много беден духовно, че единственият ти повод за гордост да е, че си изпълнил нещо, заложено от природата на всяко живо същество.

181.   до 179

Има достатъчно свестни и добри мъже, особено във върастовата група 5-10г. по-големи от теб!

Не търсиш явно на правилното място!

Но недей подхожда негативно(и речникът ти е просташки), защото така наистина няма да срещнеш подходящ човек, с който да създадеш семейство!

Подхождай позитивно и с любов, и изправи първо себе си, и тогава ще срещнеш и човека!

Преди време четох една страхотна тема по въпроса тук и съм си я запазил. Тя е в този раздел и се казва:

"За хората, които са сами, но искат да си намерят съпруг/а. "
http://spodeli. net/4/story-172076. html

Махни интервалите във връзката(този сайт ги поставя автоматично), защото иначе няма да се отвори!
Но и само заглавието й да напишеш в Гугъла - пак ще ти излезе като първи резултат.

Прочети я внимателно и се надявам, че ще ти помогне!

182.   Не съм на 35, на 33 съм, ама хайде от мен да мине, ще ти отговоря на въпросите.

1. Твърдо НЕ СЪЖАЛЯВАМ че не съм се омъжила и че нямам деца. Можех да създам семейство с бившия ми, ученическа любов която трая почти 10 години, но беше мамино синче и майка му открито ме мразеше. Та къде щях да бъда сега, ако на 23-24 му бях родила дете? Ами щях да бъда леличка без висше образование, домакиня зависима напълно от неговите доходи и тормозена от свекърва ми. Та не, благодаря.

2. Никога не съм тичала след вървежни батки. Унизително е за мен да се съревновавам с други жени за един мъж. И обикновено след като съм установявала че определен мъж има прекалено много обожателки на които обръща внимание и парадира с това, съм се отдръпвала.

3. Не, не бих върнала времето назад. Не съжалявам за нищо.

4. Не, не се чувствам зле като видя младо семейство, още по-малко пък завиждам. Радвам се, че хората са щастливи. И определено се радвам, че не съм на тяхно място. Не харесвам децата, не харесвам стреса и не харесвам ангажиментите които създават децата. Всички мои приятелки майки се оплакват, че нямат време за нищо, дори за свои елементарни всекидневни нужди. Татковците са стресирани, изглеждат с 10 години по-стари, непрекъснато говорят за това колко е скъпо да имаш дете и т. н. Ами не ми се струват много доволни от живота, честно казано.

5. Определено съм си добре така. Нямам котка нито други домашни любимци. Определено не съм самотна, наслаждавам се на живота. Обожавам да пътувам, да спортувам и да имам време за себе си. Не се визуализирам като майка и домакиня, предпочитам да работя по моята си специалност. Децата са хубаво нещо, но изнервят. Не са за мен.

183.   Номер 182 Татковците са стресирани, изглеждат с 10 години по-стари, непрекъснато говорят за това колко е скъпо да имаш дете и т. н

Айде бе било скъпо. А да ходят, , На Гърцията, , всяко лято не е ли скъпо. Всеки уикенд да обикалят хижите не е ли скъпо? Я виж всеки уикенд какъв трафик е по-българските пътища. Куцо и кьораво или отива на поредния запой или се връща. Ама им било скъпо да имат дете. Не им е скъпо просто искат да си живеят живота и не им се занимава. И при теб е същото. Ама като ви минат биологичните часовници, и одъртеете, партньора ви се споминал теб са те хвърлили в някой старчески дом и няма кой и за Коледа да ти се обади. Кой да ти донесе кутия бонбони. Кой да те закара до болницата. Няма да има кой да ти каже, , Мамо успях повишиха ме в работа, , и да те накара да бъдеш горд човек, ще им да проклинаш защо си предпочела, , висшуто, , и щракането с палци пред това да бъдеш домакиня.

184.   Кифлоприземител, колкото и да отричаш, че ти си авторът на темата, няма да ти повярваме. Изказът ти е едно към едно еднакъв.

=======================

179 дели мъжете на кретени и простаци. И съответните подкатегории:

"Само женкари, лъжци, изневерници, пияници и побойници. Другите са смотани. "

Вероятно аз съм простак, за дето съм търпял женските изцепки и простотии. Жените искат и налитат на алфа мъжкари, които ги бият за добро утро! Т. е. търсят си "кретени".

А подкатегорията ми е "смотан", защото не влизам в другите подкатегории. И затова вероятно жените не ми се лепят. Те си търсят "кретени", които да са някои от следните:

женкари, лъжци, изневерници, пияници и побойници.

Сори, мацка, с тебе никога няма да се засечеме в реала. Следователно, няма и да ти търпя кофтито отношение и възпитание.

========================

180, не бих казал, че ще се гордея само с това, че съм направил деца. Но си представи колко по-зле са онези, които въобще не са изпълнили "нещото", заложено от природата на всяко живо същество.

========================

До 182

"И определено се радвам, че не съм на тяхно място. Не харесвам децата, не харесвам стреса и не харесвам ангажиментите които създават децата. "

1) Не харесваш децата? Що за човек си ти?

2) Не харесваш стреса? Значи си от онези жени, които по цял ден не вършат нищо, освен да си гледат собствения кеф и да паразитират върху гърба на някой заблуден коч! Щото без стрес, аз не знам как се препитаваш в днешно време? То, ако ги питаш, и проститутките са под стрес!

3) Не харесваш да си майка? Ами, ако не си запозната, има два типа жени - wife material и bitches. Тъй като си от втория вид, дано поне си заслужаваш, че далеч не всяка става за еб*не.

185.   180, точно така. Според мен най-горди са били родителите на футболните хулигани. Удивително е, ако се замислим повече, че те са една немалка маса хора.

186.   184 това, че ТИ би се чувствал кофти, ако не си създал потомство, не значи, че и другите чувстват така. Като възрастен мъж на 40 и няколко години би трябвало да си осъзнал това.

188.   183, пич обясни това, че няма кой да ти донесе една чаша вода на господата, че те не са готови, объркани са и не им се занимава.
Междудругото, какво да кажем за старите ергени над 35? Или за тях ЕГН- то не мърда. Няма да питам дали съжаляват, че нямат деца, защото, ако ги интересуваш, нямаше да има "не съм готов, ооо нищо сериозно" и тн. То нали в крайна сметка жените трябва да родят от някой.

189.   Хубави сте момичета, за мен сте такива-съвършенни. Не обръщайте внимание на лигльовците. Такива като мен винаги ще си харесват и защитават жените. Може да на сме идеални, но обичаме жените, нали и ние сме раждани от жени, възпитавани сме от бабите ни, имаме сестри, жени, дъщери, племеници, балдъзи, е как да не харесваме и да не защитаваме жените. Винаги сте в сърцата на мъжете.. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

190.   Не само автора може да се пъне като магаре на мост!

На 35 бях САМА! С добра кариера!
А на 45 бях със съпруг (първи и последен мъж) и новородено дете! И с още по-добра кариера!

Ж49

191.   164, ти нормален ли си!? КОЛКО пъти да ти отговарям!??
ОК, мога ОЩЕ веднъж да ти напиша, явно си имам работа с албански реотан:

На 35 бях САМА! С добра кариера!
А на 45 бях със съпруг (първи и последен мъж) и новородено напълно здраво дете! И с още по-добра кариера! Сега детето е на 4 и половина, живем в чужбина, но то вече ЗНАЕ да чете на български и вече иска да пише ръкописните букви (латинските едва ги почват сега да ги учат съзнателно да происнасят). Свободно говори на 3 езика и разбира четвърти!

Я кажи, ТИ не съжаляваш ли, че нямаш такъв син!??

Сега вдяна ли!??

193.   Предадоха ми, че имало тук няколко превъзбудени параноички, които били писали, че авторът на темата е Кифлоприземител. С удоволствие ще успокоя разстроения им пулс с новината, че авторът на темата е друг човек.

Днешните жени в здравословна детеродна възраст:

- се пазят девствени за бъдещия баща на децата си, не си падат по квартални батки и въобще не пропиляват най-плодородните си години в навъртане на голям километраж с такива;

- избират винаги себеподобни, отговорни мъже, годни да бъдат грижовни бащи и съпрузи;

- раждат млади, а децата им са от здрави по-здрави (не слушайте какви ги разправя СЗО относно раждаемостта и заболяемостта на бебетата и децата в България);

- грижливо възпитават децата си, които порастват примерни и учтиви, не са кресливи и разлигавени гаменчета;

- са сръчни и прилежни домакини, поддържащи уюта в дома и умеещи да готвят;

- не са простовати и не слушат "Пайнер", нямат ориенталско самосъзнание, не гледат турски сапунки;

- поддържат се стройни с редовно движение и здравословен хранителен режим;

- не пушат цигари, не окисляват организма си с много кафета на ден, не пият алкохол, не вземат дрога (съответно нямат повсеместно кисти на яйчниците, нямат бяло течение, не миришат на риба, не сеят зарази);

- не са зависими от телефона си и обществените мрежи като Instagram, Tik-Tok и Facebook, не се водят по акъла на разни "вдъхновителки" там;

- винаги са със самочувствие с покритие, не са продънени от комплекси;

- не са нервни истерички и са психически уравновесени;

- въобще не са злобни и груби в изказа си (доказват го и в от много от тукашните мнения);

- не мразят "за спорта" и не обобщават прибързано за мъжете;

- винаги имат правилна преценка, не допускат грешки и обезателно мъжът е този, който е виновен (дори и ако в момента нямат такъв);

- не търсят постоянно одобрение и внимание от околните, не качват редовно свои снимки в интернет с цел да се показват пред останалите хора;

- ходят естествени навън, не гледат надменно и не изпитват нужда да крият облика си зад тежък грим, хиалурон, изкуствени лепени мигли, рисувани вежди, опериран нос;

- не носят сутиени с подплънки, не притискат гърдите си с цел да изглеждат по-стегнати, обемни и изваяни, отколкото са в действителност;

- не се вълнуват от клюки, не злословят зад гърба на познатите си, не са лицемерки;

- са много работливи, държат на равенство в поемането на общите отговорности и на общите разходи, не чакат на мъжа да ги черпи и издържа цял живот;

- не се интересуват от парите на мъжа, женят се по любов и после не се развеждат със съпруга си, не изневеряват, не се озъртат за по-добър мъж;

- не напълняват, не се запускат след началото на връзка или брак, не държат приятеля или мъжа си на сухо в кревата, не използват половия си орган като разменна монета за свои цели;

- не се цупят за глупости, не въртят подли номерца, не са черногледи, не са злопаметни, не са отмъстителни.

Ако някоя жена е на различно мнение, нека сподели...

- Кифлоприземител

194.   Няма гаранция, че ако са женени няма да съжаляват повече.
Човек винаги съжалява за това, което няма.

195.   Кифлоприземителя явно гледа прекалено много романтични филми по Холмарк. Жени, такива каквито ги описва просто не съществуват в истинския живот. Аз затова и си седя сам.

197.   Хихихи! Най обичам когато бабите пред блока и дядовците в кварталнаната кръчма (разбирай такива като автора) започнат да ме поучават как да живея, на колко да се омъжа, кога и колко деца да имам... и изобщо, ако случайно откажа да живея като тях, вече съм "гаменка", "наркоманка" и "пропаднала". Защото, о ужас, съм имала нахалството да уча и да пътувам вместо да родя на 18 и да съм разведена и съответно самотна майка на 35. Та, да, "гаменка" съм. :) Особено според "кварталтия Фейсбук" от пейките пред блока.

198.   До Кифлоприземител, ти добре си изброил всичките тия неща за младите жени с ирония и аз знам какво имаш предвид, ама тукашните патки, каквито са тъпи няма да я разберат и ще си помислят, че говориш сериозно, и ще ти кажат "даа, баш така си е" :)))

Автора

199.   Автор е, а защо младите жени трябва да вземат предвид мнението на стар ерген? С какво той допринася? Та той е вкиснат и огорчен от собствените си не умения вуюъв всеки аспект, а най-много именно във връзките. Прехвърлил е отдавна 40- те години и още си е стар ерген, та какъв опит може да предложи освен злъч?
За това и тук жените (и млади и не толкова млади) го вземат на подбив, не е човек, от който би взел съвет който и да е, най-малко пък млади момичета от стар неудачник.

200.   Н. 198-Ясно е, че си Кифльото и както обикновено -във ВСЕКИ твой пост, в който хората те разкриват за отрицателно време, и не пропускаш да се подкрепиш с друг коментар, уж писан от нов човек, ха ха. Дори не се усещаш, че все едно и също пишеш в подкрепящите си коментарчета :)

201.   200, не съм Кифлоприземителят, ами наистина съм си друг човек. Ако не вярваш питай самите модератори и те ще ти потвърдят, че аз (авторът) и той сме двама различни човека. Ако дори и след това неоспоримо доказателство пак продължиш да си вярваш на параноичните налудности, то тогава болестта ти е нелечима.

Автора

202.   До 200

Кифлоприземителя наистина има някакъв проблем. Очевадно е, че авторът на темата е той. Но да се прикриваш, непрекъснато да си в спор с жените, непрекъснато да ги обвиняваш, на неговата възраст говори за личностни проблеми.

А като подхванем темата с производството на коли, отиде работата в реката. В БГ имаше само една марка леки коли, които се произвеждаха за няколко години и решиха да се махат от тоя бранш тука. А Кифлоприземителя сам с двете си голи ръце произвежда СГЛОБЯЕМИ коли в някакво хале. Набира даже инвеститори. Чудно кой балък ще инвестира в него да сглабя коли с гаечен ключ и отверка като поне половината от деня му минава във форумите? На ръце ще сглабя коли и ще стане милионер - хаххахахаа.

Другото, многобройните му изисквания към жените. Ами, пич, просто никоя няма да те търпи такъв и готово. Стой си сам. Но не е нужно да лъжеш, че си във връзка тука, за да покажеш, че някоя те оценила, а ти си намерил качествено момиче според твоите изисквания.

203.   199, купи си нови очила с по-голям диоптър и прочети пак всички коментари, ама всичките от първата страница дотук и ще видиш, че над 10 пъти съм писал, че съм женен с две деца, и скоро очаквам трето. Успехите, които аз съм постигнал в професионален и личен план, ти няма да можеш да ги догониш и за два живота! Така, че да, точно аз съм най-правилният човек, от когото младите жени можете и ТРЯБВА да взимате житейски съвети. И се казва Жлъч с "Ж", не със "З". Научи се да говориш и пишеш правилно, защото неграмотността отблъсква, особено при жените.

Автора

204.   202 - това, че съм във връзка не е никаква лъжа, а самата истина. Ако не вярваш мога да ти пратя и наша обща снимка заедно с жената и двете ми деца, за да се увериш със собствените си очи, че казвам истината. Но теб с тая твоя злоба и завист към чуждото щастие, едва ли някой свестен мъж ще те вземе за нещо повече от едно дивашко лашкане за 1 нощ, най-много две.

Автора

206.   Авторе, да са ти живи и здрави децата, ако наистина имаш такива. Но в такъв случай просто не мога да разбера дори само от психологическа гледна точка защо човек като теб би публикувал такава тема. Успешен човек с добра кариера, свястна жена и семейство - дали би го интересувало дали някакви жени над 35 са сами и доволни от избора си? Логично подобни теми би трябвало да са интересни или за въпросните жени над 35, които ще се припознаят, или на мъж, който доста им е набрал, щото са го отсвирили или игнорирали. И естрествено, винаги има вариант хората от сайта да са пуснали темата като провокация. Но като мъж ти казвам, че на успешни мъже с връзки чувствата и евентуалните съжаления на други жени ни най-малко не ги интересуват, освен ако не става въпрос за секс.

207.   Авторе (номер 198), правилно си отбелязал това, но да видим колцѝна ще бъдат достатъчно разсъдливи да го установят. :)

========================

Номер 202, винаги единствените ми изисквания към жената са били тя да бъде:
- човечна, открита и земна в отношенията;
- общителна, грамотна и с богата обща култура;
- нежна и грижовна;
- доверен приятел (същината на връзката е да имаш надежден човек до себе си);
- отговорна и организирана в ежедневието (да не създава излишни драми и да не се тръшка за глупости);
- взискателна към поведението на мъжа (много жени правят грешката да не са такива и затова си патят после);
- обичаща редовното движение и разходките сред природата заедно (да не кисне из заведения и търговски центрове часове наред);
- хранеща се здравословно и без вредни пороци като пушене и пиене на алкохол;
- забавна, със свежо чувство за хумор;
- да не изисква от мен да се любим повече от 6-7 пъти дневно (все пак съм набор 1980).

Всичките тези неща са съвсем естествени и постижими от всеки нормален човек, стига да изповядва въпросните ценности и виждания за живота. Вече повече от половин година споделям живота си с точно такава жена, а дали вярваш или не, си е твой проблем и мен не ме бъркат твоите главоблъсканици. :)

Думата "отвертка" съдържа буквата "т" и идва от "отвъртам". А "вложители" на английски език означава "investors". Вече ще знаеш и занапред ще пишеш по-грамотно. Нататък няма да продължавам, за да ти оставя възможност лично да откриеш другите си грешки.
Сглобяемите коли не ги мисли толкова - като му дойде времето, ще ти продам една с 10% отстъпка, за да се чувстваш по-добре.

========================

Номер 174 написа:
"Всеки ден се появява информация как някой психопат е пребил или убил жена си. Не знам колко остават в тайна. В Пловдив според официалната статистика всяка седмица има по едно убийство на жена. "

Според официалната статистика, досега през 2023 година, и то за цялата страна, са станали общо 20 убийства на жени. А не "по една убита жена всяка седмица в Пловдив". Друг път да слушаш и четеш новините правилно, вместо да скалъпваш жалки лъжи с цел да плашиш читателките тук, че съзнателно избраният от тях нацепен батка може да ги гътне, ако ги свари да изневеряват (каквато е и причината за почти всичките убийства на жени - отново според официалната статистика). Не, че това е далеч от истината, но все пак изборът е техен, съответно и последствията произтичат от него.

- Кифлоприземител

208.   Аз като обвързана жена над 40 г мога да кажа, че последното, което очаквам от един нормален мъж е да виси по форумите и да пише километрични коментари по теми, които биха заинтересували единствено жени. Просто си представям моя мъж да се загрижи за някакви дами над 35 години и дали били доволни от изборите си (че и да плюе тези, които твърдят, че са щастливи сами), вместо да изпие няколко бири с приятели или да обърне внимание на собствената си жена. Просто това не е нормално мъжко поведение. Или модераторите си правят майтап с нас, или има много изперкали индивиди. Живейте си във виртуалния си свят.

209.   Авторе вместо да пишеш безсмислени темички с цел да предизвикаш злобата и възмущението на старите моми тук, по-добре премини към конкретно действие. Вземи младата си жена и двете деца, кажи и да си облече някоя по прилепнала блуза, да и се вижда надутия корем и излезте на разходка навън. Така всички стари моми по улиците ще ви видят и ще започнат да злобеят и да си скубят косите, че не са на мястото на жена ти, с такова семейно щастие женени за теб. А прилепналата блуза, ще подчертае бременния и корем, за да им стане още по-гадно като видят, че дъртия и мъж е успял да я забремени за трети път, а те стари, самотни и ялови нямат и едно дете. Така направо ще ги забиеш в земята и ще предизвикаш буря от емоции, за каквито дори не си подозирал. Ще ги заслепиш с тази семейна картинка излъчваща щастие на всички нива. Аз самата ще се моля да не ви срещна някъде, защото после трябва да си сложа въжето, скубейки косите си, че не съм постигнала тази благодат. Така ще съчетаеш полезното с приятното- хем ще отделиш време на жената и децата, хем ще практикуваш и хобито си, което се изразва в предизвикване на възмущение в старите моми.

211.   Защо продължавате да го дъвчете тоя!?
190 (191) изчерпа темата, тоест показа нейната ФАКТИЧЕСКА несъстоятелност!

212.   До номер 183: не живея в България от 20 години и тук никой не ходи до "Гърцията" всяко лято. Но явно хал хабер си нямаш от това колко струва КАЧЕСТВЕНОТО образование. Защото туй дете като го направиш, не само трябва да го нахраниш и облечеш, трябва и да го образоваш. И какво са ти трън в очите хората, дето ходят да летуват в Гърция или Турция? Извинявай, ама като направиш едно бебе, затворено вкъщи ли ще го държиш, да не види ни море ни планина, щото татко му няма пари за 5 дена да го заведе? Човек като създава семейство, не е само да направи децата, трябва да им осигури щастливо детство и образование на ниво. И не става въпрос за айфони, маркови дрехи и подобни лигавщини, а за елементарни неща като да го заведе на море чрез лятото или да го запише да спортува или да учи я чужд език, я изкуство... А не да гледа децата си в немотия и безпаричие, но да се фука че той, големия патриот и мъжкар, направил 5 деца.

Струва ми се абсурдно, егоистично и нелепо да се създават деца, за да не остане човек сам като остарее. Тия деца като пораснат, трябва да поемат по своя път. А не ти като дъртак да им се натресеш да те гледат, когато те си имат свой живот и ангажименти. В Западна Европа старческите домове са претъпкани с дядовци и баби, които са изпратени там от децата си. Болни са и имат нужда от гледачки, които да се занимават с тях по цял ден. Да ги мият, да им сменят памперси и т. н. Излишно е да споменавам, че с такива проблеми няма как децата да ги гледат. Тия хора имат нужда от грижа 24/7. Е, кой син или коя дъщеря ще си изостави работата и собственото си семейство, за да гледа болните си родители? Няма как. После какво ще ядат? Никой няма да ти плаща за това че гледаш болна майка или баща. Тъй че ако си мислиш, че децата са гаранция да не попаднеш в старчески дом, жестоко се лъжеш. В най-добрия случай, ще ти наемат медицинска сестра да те гледа вкъщи. Такъв е животът.

213.   Номер 184

1. Не, не харесвам децата. Не ги мразя, но не искам да се занимавам с деца. Вече има жени с по 2-3 деца, които обожават майчинството. Не съм и не искам да съм от тях. Имам други интереси. Никога не съм се виждала в ролята на майка.

2. Тук заблуденият си ти, щом си мислиш че за да живее една жена прилично, трябва да паразитира върху мъж и да се стресира. Искрено ме разсмя! Не знам от кое село си, ама смени средата, сериозно. Имам добро образование и работа, която ми харесва. Не съм милионерка, но не живея зле. Работя следобедна смяна, не се тормозя да ставам в 5 сутринта... какво повече може да искам? Вкъщи винаги майка ми е издържала семейството и е отгледала две деца. "Заблудени кочове" колкото щеш. Но всяко нещо на тоя свят си има цена. Когато мъж те издържа, му предаваш свободата си. А за мен свободата е по-важна от парите.
3. Ти сериозно ли мислиш, че на тоя етап от моя житейски опит, ми пука за вашите мъжки класации? Wife material, bitches... хахахаха. Нищо ново под слънцето. То и жените делят мъжете на две групи: потенциални съпрузи и курвари. Ти какво си мислеше? Човек на изкуството съм, приятелю. Интересуват ме далеч по-възвишени теми, а не като каква ме определя кварталния Ганьо. Той да не би да ми плаща сметките, че да ме засяга неговото мнение? Че аз може би изкарвам повече пари от него! А дали си заслужавам... Всяко лято като се връщам в България, гледам как такива като теб точат лиги и ми се мазнят, надявайки се да ги огрее. Да, ама не. В България имам тесен кръг от познати с образование на ниво и сходни интереси. С тях си прекарвам времето във вълнуващи беседи. Останалите просто ме отегчавате. Няма какво да си кажем.

214.   Странна работа, в 10 коментара авторът твърди, че е щастлив, с жена и деца... а има време да се бърка в чуждите животи. Ако беше толкова щастлив дали щеше да го прави?
А и така и не се разбра защо е написал темата.
Да се хвяли какъв прекрасен живот има или заради типичното мислене на хората със скучен живот "да дава акъл" как трябва да живеят другите. Та и 100 пъти да ми дадете 1 звездичка, няма как да повярвам, че авторът е толкова щастлив колкото се опитва да се изкара. В крайна сметка, ако беше, щеше да прекарва времето си със семейството си вместо да пише заядливи темички тук. Ок, сигурно има семейството, но едва ли е толкова щастлив, но в крайна сметка в нета всяка дребна душица може да се изживява като последна инстанция и да ръси акъл, също като кварталния Фейсбук, разбирай бабите пред блока. Дано поне е на повече години, че иначе много жалко.

215.   214, същото се отнася и за теб, както и за всички останали жени със същия начин на мислене като твоя. Ако бяхте наистина толкова щастливи, преуспели и с процъфтяващи кариери, за каквито се представяте тук, тогава щяхте ли да имате толкова свободно време да пишете в тази тема и да ми се обяснявате колко сте "успели" и "велики" всеки ден, без да имате начин да го докажете? Не, не мисля така. Ако в действителност бяхте толкова "велики" и "успели" щяхте да сте толкова затрупани с работата си и с великите си кариерни бизнес дела, че изобщо нямаше да ви остава време даже и да си помислите да влизате в такъв сайт, камо ли да се заяждате с непознат човек анонимно, че и да го разпитвате кой, какъв и що бил и да му държите сметка, как да разполага със свободното си време. Казваш, бъркал съм се бил в чуждите животи, а ти в момента какво правиш с моя? ! Не се ли бъркаш и ти в моя живот с тия заядливи въпроси, с които ме разпитваш? Какво те засяга дали съм щастлив, с жена и деца или нещастен, самотен, пропит от мъка, на пределите на силите си и с пистолет, опрян в челото и само на косъм от това да дръпна спусъка и да си пръсна мозъка от отчаяние, мъка и самота? Нали се очаква, ако наистина си толкова щастлива да си гледаш щастието там, да купонясваш с приятелките си в някоя дискотека, и през ум да не ти минава да мислиш за някакъв си там коментатор в анонимен сайт, дали е щастлив или нещастен, още по-малко пък да го разпитваш така любопитно за личния му живот. Да, ама ти киснеш тук и се занимаваш с мен, големия "нещастник", дето жив да ме оплачеш, колко съм нещастен и мизерен. Това те издава, че самата ти нямаш личен живот, след като толкова живо те интересува моя, и аз съм единственото ти занимание в скучното ти, сиво ежедневие. Като не ми вярваш, тогава да те питам аз теб какво, аджиба, търсиш тук и като не ти харесва темата ми, защо си губиш от скъпоценното време да коментираш в нея? Кой те кара? Аз не задължавам никого да чете моята тема насила и както виждаш, не съм наранил/навредил на никого с нея, така че си запазвам пълното право да пиша каквито теми си искам, стига да не въвличат трети лица в опасност, или да не навредят на държавната сигурност на България с информацията в тях. Всеки сам си носи отговорност за себе си, какво пише и какво впечатление оставя у другите с това, което пише. Само ти си знаеш какви мисли и терзания те измъчват отвътре, че да те тласнат към решението ти да коментираш тук, да се пъчиш и хвалиш с недоказани постижения, в истинността на които всячески се опитваш да ме убедиш, вместо да си щастлива на някое парти с приятелки, да се веселиш до полуда и да не даваш фак за мен. И какво толкова те интересува за какво била темата, не е ли очевидно? Темата е, за да се види какъв процент от жените са честни и без склонност да лъжат и преувеличават за себе си, в който процент 99% от жените тук, включително и ти НЕ се вписвате. Въпреки всичко това добрата новина е, че все пак има останал 1% честни, почтени, искрени жени в темата, които отговориха на всичките въпроси в нея с нормален и спокоен тон, без злоба, обиди и личностни нападки към мен, с които да издават нещастието си от начина си на живот. На тези жени им прави чест, че бяха откровени и не лъгаха като долни влашки циганки, за да се изкарват по-велики от всички останали, и да си избиват комплексите със злобеене и измислици по мой адрес.

Автора

216.   Кифлоприземител, с коментар 215 за N-ти път доказа, че темата е твоя. Не знам колко трябва да си обсебен от идеята да натриваш носовете на жените, че да правиш такива словоизлияния в нета?

Човек, осъзнай се! Наистина не си добре с главата. Вземи ходи на психолози, психотерапевти. Намери някой, който да ти помогне.

А лъжите за това как имаш приятелка и колко си успешен, няма да коментирам. Мисля, че всеки познава кварталния неудачник, който всичко знае, от всичко разбира и всичко може.

217.   От 183 до 212

Аз не живея в България от 21 години. Живея в държава, която предлага едно от най-качественото образование в света. И ще ти кажа, че децата ми ще бъдат образовани, но ще бъдат и научени да ценят семейните ценности. Няма намерение дъщеря ми да се омъжва за работата си, да бъде роб на матрицата и с високата си запалата да издържа тия на социални помощи и децата им. Защото в България до като бедните издържат богатите и децата им, в западните европейски държави е обратното. С големите данъци от богатите се издържат безработните и ниско образованите. При заплатка от 10 000 евро на един хирург 5 000 евро отиват за данъци. Дъщеря ми да се скъса от учене да кара стажове, специализации да и побелее косата от учене, чак на 30-32 години да почне да изкарва яките пари, живота и минал вече, биологичния часовник приключил, да няма сериозни мъже, които да се интересуват от нея, а тя с голямата си заплата и добро образование да ми издържа негърчета и многодетни мюсюлмански семейства. Ай сектир бе! По-добре на 32 години да си има две дечица и мъж до нея, а не котки и дипломи по стената. А. Западно европейските държави са с най-много самоубийства на глава от населението, именно защото са оскотяли, гонят си децата още като станат на 15 години да се управят сами. После от друга страна децата им не се сещат и на Коледа да им звъннат. Масово западняците свършват като катъри без история по старческите домове. Този егоизъм и оскотяване обаче облъчи и България и доста от бившите соц държави. Целта е една. Малко по интелигентните знаят за какво иде реч.

218.   217, надявам се нямаш пред вид Америка, защото коментарът ти важи и за там разбира се.

219.   До Автора - от автора на темата за курвите:

Темата ти повдига интересни въпроси, но изначално е погрешна.

Жените над 35 не са "самотни" реално погледнато.

Да те са "самотни" в смисъл, че не могат да си намерят "дългосрочна връзка" (предимно балъци биха се вързали с жена над 30, макар че в БГето - балъци с лопата да ги ринеш), но не са самотни, ако се възприемат като "разпоретини".

Познавам доста жени над 30 дето често си хващат "гаджета" (абе "ебачи"), за по неколко месеца и т. н. Нищо "сериозно" (а и при жените сексът е "емоционално" явление, тъй че след 10-тия пълнител почват да се чувстват "използвани", да имат проблеми с връзките, да се чувстват "самотни" и т. н. ), но чисто физически "не им липсва секс".

Една позната от Пловдив - ужастно изглеждаща... дебела и плешива, a eдин приятел я нарича "чудовище" (аз ще се въздържа от такива определения) - еми и тя си хвана некъв Гето балък от квартал Западен Парк в София, за приятел. В България има яко загорели типове дето налитат и на страшно грозни жени.

Та така - не знам дали темата ти е "провокация" или не, но чисто фактически не е вярна.

Познавам се с много разпоретини над 30. Не една или две се опитваха да ме свалят. Една майка на 50 , дето си става за ебане, даже пред сина и дет е на моите години, почна да ме сваля. :D

Ама не щем - ходя си по курви. Млади тесни пичета на по 19.

Но това е - да знаеш, че реално погледнато жените над 35 не са "самотни"... просто "необвързани". :)

Поздрави!

220.   Номер 217

Това какво ще прави дъщеря ти, тя ще си реши като и дойде времето. Дори да си и баща, няма как да управляваш живота на 30 годишна жена.

Ама тъй както говориш, тия деца още не си ги направил дори. Рибата още в морето, тигана на печката.

Викаш колко лошо било в Западноевропейските държави, ама силно се съмнявам че си емигрант в Източна Европа. Щом е толкова лошо там където си, защо още киснеш?

Оправяй си твоя живот и не се бъркай в чуждите, не е прилично. Тъй както говориш ще рече човек че нямаш образование и затуй си толкова озлобен и те дразнят висшистите. Простоватите сте така, искате всички останали да са на вашето ниво, да тъпчат на едно място, да не се развиват, да нямат интереси, да не живеят добре... Щото иначе ви гложди злобата и завистта отвътре и се чувствате нищожни, каквито всъщност сте.

221.   Като няма свестни мъже за връзка камо ли за семейство, какво да правим? Да се оплождаме сами ли?
Темата ти е изключително глупава и провокативна!
Типичен женомразец.

223.   Не съжалявам и не завиждам. На 39 съм и смятам да раждам от донор. Като гледам цялостно какъв ни е "матриала", май е по-добре да не е българин.

225.   Не разбрах какъв им е проблема на някои мъже тук с това, че има жени на около 35 свободни от връзки и деца?
Какво от техният избор влияе на вашият живот дотолкова, че ви довежда до истерични пристъпи, маниакално поведение, психопатски мисли..?
Защо сте толкова зависими от непознати жени и техните избори за техните си животи?
Авторът и кп (май са един и същи човек) изглеждат/т в еднакъв маниак ален период...

151-197 от 197