До старите моми над 35 - съжалявате ли?
Един въпрос към всички жени над 35 години без деца.
Драги жени, съжалявате ли за избора си? Съжалявате ли, че не сте използвали най-плодовитите си години за създаване на здраво семейство с мъж и деца?
Съжалявате ли, че не сте използвали времето докато сте били млади, за да родите генетично здрави деца без никакви малформации, а вместо това да тичате по разни вървежни топ батки?
Яд ли ви е, че сте изпуснали шанса си за щастлив семеен живот и ако можехте бихте ли върнали времето назад, за да промените това? Чувствате ли се зле, когато видите някое щастливо младо семейство с мъж и жена, които бутат заедно количка на улицата, и изпитвате ли завист вътрешно, че вие не сте на мястото на тази жена, и никога няма да бъдете?
Или ви е по-добре така - самотни, с кариерите и котките си?
Очаквам вашите мнения!

Коментари

51-100 от 197

52.   46, тия 80-годишните дето правят деца, си имат помощници. Само дето не се разгласява.
Живей си като ергенче до 80, пък тогава прави деца.

54.   Авторе, лъжата ти не ти се получава.
Никоя жена не преследва озлобен мъж, без значение дали жената е на 20, 30, 40 или нагоре. Има достатъчно мъже със здравословно самочувствие, че да се занимават с комплесксирани женомразци.
Жените не харесваме озлобени мъже, защото са нарцистични егоисти, неспособни да обичат.
По-добре си вземи котка или куче да не останеш сам и да те научи на любов и състрадание.

55.   Има много жени, които се омъжват по финансови съображения. Изискванията са, на първо място да е "богат", а след това да не изглежда всичко толкова пазарно ориентирано е, да е красив и висок, за чувства и дума не може да става.. Много млади жени използват младите си години, за една своеобразна проституция. Познат доста състоятелен и вече на възраст милионер е постъпил по доста интересен начин. Има два апартамента в различни квартали, където настанява по едно момиче, дошло да следва в София. Той плаща всички режийни, дава някаква сума на момичетата, по една кола и понякога или през деня отскача, за малко секс при тях. Не съм сигурен, но и негови приятели ползват с негово разрешение тези услуги. Момичетата нямат право на лични контакти, иначе излитат. Забелязал съм как тунинговани млади майки, разхождат из МОЛ-ове деца в колички, изключително подходящо за тази дейност място. Там въздуха е чист като в борова гора. /Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

56.   От н. 33 до н. 46-по диагоналната ти прочетох коментара.. писал си нещо за изчерпан яйчников резерв, ха ха ха. При теб се вижда, че мозъчният резерв е тотално изчерпан, а за това- лек НЯМА:) После, не се чуди, че никоя жена не те поглежда дори... , като са ти проблем жените и таиш такава ненормална злоба, ами ориентирай се към мъжете:) Твърде вероятно е, да си с потисната Гей-ориентация, но да не си го признаваш и затова да си станал такъв вкиснат стар ерген;)
И за Протокола -това, че жените могат да раждат, абсолютно НЕ значи, че са длъжни да го правят, още по-малко пък от дърти олигофрени, мислещи само за секс и търсещи кой да им пере насраните гащи и мръсните чорапи.

57.   Н 46 (автора) мечтите са безплатни- мечтай:))))))) връщал той жени... хаххахахах. Ясно е, че дори не те поглеждат, за това и толкова си се сбъркал ти, пък може така да си излизаш от "фабрика" ама няма лошо.
Не знам дали си само психо или си и грозен в комплект, но това ти остава, да си блъскаш душевни злобарки из нета.
Пък жените на всякаква възраст да прескачат теб и да ги виждаш все с други, включително с батки.

58.   Съжалявам, разбира се. Загубих си младините по нескопосани хубавци, без грам житейска инициатива, изградени от егоизъм и безотговорност, дървени философи със къс мироглед и не само мироглед!

59.   Да, авторче, лепят ти се със сигурност. На сън. :D Затова си толкова злобен, комплексиран и нещастен. По стила ти разбрах че си оня от темата "защо не раждата на мъже, които нямат пари? " Същият злобен стил. Бъди сигурен че лузър от анонимен форум няма как да изпокъса нервите на никого. Мисли ти какво ще правиш без дете и жена. Не се грижи за нас.

60.   "Всички женски коментари как жени на 45, 50 и повече били родили, и то естествено, са пълни лъжи и измислици. "

Хахаха, ела ми на гости, каня те да си babysitter на моето 4 и половина годишно момче и да се убедиш лично дали не съществува! Бъди подготвен физически обаче- ще има състезания по бързо тичане и дълъг скок! Обаче, няма да ти пращам самолетен билет, само ще ти заплатя за гледането (ама, да не се озориш.... ) Та имаш ли пари за самолетен билет до Амстердам?

Ж49 (сама до 35 и омъжена на 45! )

61.   На 34 съм, имам дете и мъж.
За детето не съжалявам грам, за мъжа съжалявам. Избрах уж "добро момче", а всъщност мъж без амбиции, дето чака наготово и с който всички разходи си делим, нищо, че аз съм по майчинство.
Мързи го човека, не му се бачка, иска да гледа реалитита и да играе игри, тинейджър, не усещам подкрепа от него и рамо на което да се облегна в труден момент.
В същото време аз работех много, пестях, учех, развивах се и печелех повече от него.

Съжалявам и че се пазих за семейство и все на такива стиснати мъже попадах, вместо поне кефа да си направя с някоя батка.
Ако сега трябваше да избирам щях да си родя дете сама без мъж, а преди това щях да съм обиколила де що има симпатична батка, вместо да се опитвам на обяснявам на 30 годишен мъж, че не е дете и си има задължения щом е направил дете и че сметките в края на месеца не ги интересува дали той има "мотивация" за работа, нищо че има 2 предупреждения от работодателя си, защото не си покрива минимума на работа.

62.   Апропо, съпругът ми е първият (и последен) мъж в живота. Ако щеш вярвай!

Ж49

63.   ОК, авторе, щом си мъж!

И аз съм мъж почти на 60г. - щастливо женен...

Както вече писах: всеки човек е свободна и индивидуална личност, и постъпва според вижданията си и разбиранията си, а също и според житейските обстоятелства в живота си!

Освен това 35г. не е критичната възраст, на която човек принципно би си задал такива въпроси. По-скоро това се случва на около 50-55г., когато обикновено и родителите ти починат, и останеш наистина съвсем сам/а.

А, че няма жени раждали на по-късна възраст - не си прав!

Прабаба ми е имала 10 деца и последното е родено, когато е била на 51 години!

Но отговори ми(и не толкова на мен, колкото пред Бога): защо пусна такава провокативна и злободневна тема? Искаш още повече да настроиш хората едни срещу други? И да не си искал - това е резултатът!

Затова пак призовавам всички разумни хора тук: не пишете повече в тая тема и я оставете да си отмре!

Защото темата е безсмислена: понеже всеки човек е свободна и индивидуална личност, и постъпва според вижданията си и разбиранията си, а също и според житейските обстоятелства в живота си!

64.   До 60 и 62,
"... съпругът ми е първият (и последен) мъж в живота. Ако щеш вярвай! "
- ти си по- специален случай, несъответстващ на темата.
Другите на 40 са минали през 30- 40 мъже, пиянствали са по завдения, пушили са, някои са взимали и дроги, амортизирали са се така да се каже и вече не стават за нищо.
Откъде знаеш че ти е последен?
Ти на него първата ли си му?

65.   Жената се амортизира когато има мъж, защото тогава ражда, гледа деца, работи и печели наравно с мъжа, отделно всичката работа по децата и домакинството пада върху нея, защото принцът го мързи и да гледа.
Когато е сама след работа жената пие вино, спортува, излиза с приятели, забавлява се.
Когато е с мъж чисти, готви, бърше му след г*за и си хаби нервите с това, че той не влага и половината усилия във връзката.

66.   Авторе, наистина си много комплексиран от това, че те режат жените и не желаят да са с теб. Ти си се комплексирал и си много озлобен. Иска ти се да ти връзват 18-25 годишни, но те явно не ти обръщат внимание и дори и 35 годишни те режат. А относно това, че Ал Пачино и Де Ниро на 80 години са станали бащи - това е при известните и много богати мъже. Обикновенните мъже за да станат бащи на 80 ще им е много трудно защото за да хванеш млада жена да ти роди трябва да имаш много пари, а не да си на една пенсия.
Така, че спри да хвърляш жлъч по хората.

67.   Да нямаш деца и семейство е хубаво нещо, докато старостта не почука на вратата. Тогава става СТРАШНО, особено за лелките. Лелките стават бабички, деца и внуци обаче няма.

69.   За жените не знам. Но за автора съм убеден, че е злобен чичак, на когото нито една жена не е пожелала да роди дете, и затова беснее!

71.   Като всеки нормален мъж и аз обичам и харесвам жените. Чувствам се приятно в тяхна среда. В обкръжението ми винаги са значително преобладавали жените. Както казваше една колежка, "на теб ти личи, че харесваш и обичаш жените И те винаги бдят над теб като орлици, независимо, дали е в службата или в къщи". Но трябва да призная, че понякога техните постъпки искрено ме изненадват. Веднъж сме тръгнали със съпругата ми, към дъщеря ни, но тя нещо закъснява, а аз съм застанал пред входната врата и я чакам. Точно тогава минава съседката от по-долен етаж Елена, умна, високо образована жена, к. т. н. , езикова гимназия, с чувство за хумор. Поздравявам, тя отговаря, леко прави крачка назад, оглеждаме внимателно от главата до петите и заявява "Я, какви левенти имало в нашият вход, но те са повечето геьове". Аз се усмихвам глуповато, но в този момент излиза съпругата ми. Поговориха си нещо, тръгваме към колата и вече вътре И казвам, че съм наречен по индиректен начин педераст от Елена. Отговора на съпругата ми е: "Е, нали сте приятелчета, нали И подаряваш цветя. Тя от злоба не е пораснала. Тя да си гледа своят"". Вярно, че Елена е към 1, 55м, сини пронизващи очи, тънки устни, но със стройно, пропорционално телце. Ето днес станах много рано, нещо ме наболва гърлото, съпругата ми спи. Отидох в кухнята направих сместа за кафе сложих водата на плота да заври, пием го "турско", взех бърз душ, подсуших банята, включих вентилатора да се изсуши бързо. С една дума образцов. Правя кафето нося И го в леглото на чинийка, салфетка и бисквитка. Тя нещо гледа на таблета си, а аз мило И казвам, че ако има желание, нямам нищо против да си поиграе с някоя част от моята анатомия. По- добре да не бях обаждал. Взриви се моментално и като започна, за кой ли път ме питаше: ", дали имам други мисли в главата, дали всичко ни е наред, дали някога ще бъда по-зрял и т. н., и т. н. Голяма грешка от моя страна. Ей, така се разваля настроението.. /Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

72.   67. И кое е хубавото на децата и внуците? Не можеш да умреш сам като куче? ХАХАХА Ела го кажи на съседите. Преди две седмици един съсед с деца и внуци получи инфаркт, почина, а децата и внуцице не го търсиха. Разбраха за случилото се на 5-ия ден. 5 дни човека лежи мъртъв в дома си. Иначе беше грижовен и любящ баща и дядо. Сега пусняха апартамента за продан, дори не изчакаха от кумова срама да мине време. Децата в един момент си хващат пътя и никой не го е еня за "дъртите" - да се оправят. Няма гаранция за нищо на тоя свят. Една пенсионирана жена на 65 спокойно може да си продаде апартамента и да си отиде в някой луксозен старчески дом. То и без това много хора пращат родители в някакви дупки да не им се мотат и да им пречат. Ти можеш да си мечтаеш че щом си родила ще има кой да ти бърше дъртия г. з. Мечтите са безплатни.

74.   От 30 до 39:
Много ми харесва, когато комплексари се опитват уж културно да затапват адекватни коментари с разни размишления.

1. Стара мома и стар ерген са раздумки и се ползват от уста на уста - не са и няма да бъдат никога официален термин за жена или за мъж. "Ерген" и "мома" са, но не и "стара мома" и "стар ерген". Живеем в 21-ви век, а не в средновековието, за да слагаме подобни етикети. Е, не знам, може би ти си изпуснал влака за новия век...
2. Интересувала съм се и много добре знам, точно поради тази причина и говоря. :)
3. Отново си заставам зад думите и изобщо не се извинявам, ако това ти играе върху нежното самочувствие.
4. Отговорът ми не е никак тъп, дори е много смислен. Ако ти се струва тъп, може би трябва да си направиш един IQ тест в близко бъдеще, защото представата ти за това кое е тъпи и кое не е мисля, че малко ти куца.
5. За много хора започва именно на 35, че дори и 40 години. Давам ти пример веднага. Едно момиче се дипломира от гимназията на средно 18 или 19 години. На 19 или 20 започва да учи висшето си образование, което за някои специалности е до 7-8 години. И така, жената става на 27-28, когато реално е завършила своето образование (медицинско, примерно) и започва тепърва първата си работа по специалността, излиза от пределите на университета и започва да живее самостоятелно. Именно в този период - 30 до 40 години, реално тя процъфтява и започва да живее, да открива себе си и т. н.
Твърдението ти може би е валидно за жените, които се задоволяват със средно образование и нямат никакви амбиции за кариерно развитие и въобще някакви цели в живота, но за повечето жени това е периодът, в който израстват и се превръщат в хубави личности.
При всеки е индивидуално, естествено, но за много жени това е реалността.

До 40:
На злобна тема как да се отговори? Дори като гледам коментарите са си доста адекватни, за разлика от темата. Родните женички са си екстра, не ги мисли. Работим си, учим си, сами се издържаме и никога не бихме обърнали внимание на комплексарче като теб, не се притеснявай. То точно това май ти е проблемът. :)

До 42:
По-полека с истериите, моля те.
Не всеки иска това, което ти искаш и още по-малко всеки мисли като теб (за щастие).
Такива като теб обикновено толкова завиждат на жените, които са без деца и си живеят живота, че нон-стоп им пълнят главата с глупости как не са нормални и било ужасно да нямаш деца.
Ами не, не е ужасно. Нормално си е. Точно толкова, колкото и да имаш деца.
Научете се да не давате много акъли на хората относно личните им животи и да си гледате вашите. Типичната Ганка/Ганьо...

До 51:
Будала, който да ме издържа, определено мога да си намеря и аз, и много други жени могат същото. Ама после за тези жени казвате, че са "златотърсачки" и "к**ви", нали?
Тоест хем едното е кофти, хем другото. Не е зле мъжете да осъзнаете какво търсите в жените и какво ви харесва най-накрая, понеже си противоречите. :) И между другото - аз съм човек със собствена фирма и определено кариерно съм по-добре от доста мъже. Като цяло, коментарът ти няма стойност.

До 64:
Дамата не е единствената. Както споменах и преди в първия си коментар - аз приближавам 35 и съм, имала само един партньор до момента. Явно не е чак такава рядкост, но на вас масово ви харесва да гледате към разпоретините. :)

До 67:
Ако човек е млад по дух, самотата не му тежи, драги.
Една от сестрите на баба ми цял живот си е сама, а е толкова свежа личност! Креативна, лъчезарна, вечно живец има в очите ѝ. Познават я на няколко континента покрай работата ѝ, между другото. Има си приятелки, има си даже ухажори.
Също така съм и виждала самотни баби и дядовци, чиито деца и внуци ги изоставят ИЗЦЯЛО и не им се вясват на вратата. Умират си сами, даже с общинско погребение... Така че това дали си родил или не си родил деца, не е от значение за това как ще си изживееш старостта. :)

76.   В ден днешен жените са обгърнати от всякакво изобилие и възможности, което тотално ги освобождава от всякакви отговорности и им създава впечатлението, че могат да си правят каквото си искат. Което пък изцяло изключва варианта да съжаляват за каквото и да било.

77.   До 72, когато родителите са гадни и не се отнасят добре с децата си, не ги уважават и не ги обичат истински, се получава това, което е станало със съседа ти. Не можеш да ме убедиш, че ако си добър и любящ родител, децата ще те забравят и няма да те погледнат. Или пък да те мразят... Това са неща, които стават когато не си добър родител. Или когато не си справедлив и ги разглезваш без граници и нямат никакво уважение после.

Затова и когато на някои деца родителите се споминат им е много гадно, а при други както казваш човека е погребан и дни след това му пускат апартамента за продаване... Това е според мен заради липса на добре изградена връзка между родители и деца.

78.   39 до 74: добре, изказахме си мненията, виж сега твоя рейтинг на коментарите ти, виж моя. Достатъчно за това кой подкрепят хората. Хубав ден.

79.   Ти да видиш. Авторчето 'аресвало 18 - 25 годишни, ама се загрижило за "старите моми". Вместо да се фокусира върху това, което му харесва и да е щастливо с малките момичета решило да си излее злобата. Преслевали го били - в мечтите ти. Изглеждаш като мъж, която никоя жена не го иска - ни млада, ни стара. И останалите момченца тук -излели си злобата срещу правото на избор, вместо да си гледат щастливия живот седнали и плюят ли плюят. Може би ще се повторя, но, мъже, какво е чувството една жена да предпочита да е сама, отколкото с вас? Отговорът се крие в озлобената тема на автора и някои коментари. Много ми е кеф като ви слушам как виете защото всяка жена след запознанство с вас си казва "по-добре сама отколкото с тоя. " :D :D :D

81.   Много правилно го каза номер 76. Включително и в интернет, където трябва да цари свобода на словото, масово се цензурират коментари, написани от мъже към жени. Това е още един начин жените да се чувстват недосегаеми и им създава усещането, че винаги те имат право. Истината се анатемосва чрез "езикът на омразата". Само че езикът на омразата е от страна на цензуриращия. Жените не са някакви защитени индивиди, чийто рахатлък трябва строго да се пази. Жените ИМАТ ПРАВА И ОТГОВОРНОСТИ. А ЩОМ СА С ПО-ГОЛЕМИ ПРАВА ОТ НАС МЪЖЕТЕ, ЗНАЧИ СА И С ПО-ГОЛЕМИ ОТГОВОРНОСТИ!!!

83.   Да нарече някой жени, в прекрасната възраст на 30-те и част от 40-те "стари моми", трябва да е някой с когнитивните възможности на чехълче. Това е възрастта, при която започва да се развива пълният и много-посочен потенциал на жените. Около мен винаги е имало жени в тази възраст, високо образовани, културни, възпитани, тактични, скромни, с добър произход. Не говоря за оборотни, бръмчалки, чалгарки, моделки, плейметки, а зъболекарки, инженерки, правистки, икономистки, физички, програмистки и т. н. С тях можеш да водиш интересен разговор, без непрекъснато да си гледат в смартфона. Тъй като са чели изключително много, те го знаят, а не като някои, ако ги попиташ на колко е равно числото "пи", или на колко е равно неперовото число, говоря за числото "е", той бърза или да си чопли в носа или да гледа в смартфона. Ако някой му вземе смартфона, тогава всяко пеленаче ще се оправи по-добре от него. Нагледал съм се на такива, някъде към 17 години бях хоноруван преподавател в ТУ/ по-рано ВМЕИ"Ленин"/ Транспортният университет, ВУТП /бивш Колеж по телекомуникации/. Направило ми е впечатление, че някое момче което дава абсурдни отговори, или по-точно тъпи, се радва на популярност и възхита, но ако момиче отговори правилно и коректно , то бива наричано зубрачка и "натегачка". Като правило съм се разбирал добре с колежките, в моят колектив имаше осем момичета, малко под 30години, до едно бяха умни, а от тях само едно омъжено. Не съм имал проблеми, разбирахме се прекрасно е имало и понякога сърдене, но това са неща съвсем нормални. Също като авторът, някои предполагаха, че с някои от тях съм в по -близки отношения, нека продължават да предполагат. Държа да подчертая, че съм анти-феминист и анти-неолибералист. Като млад след тренировки, както преди казармата, така и след нея, когато минавах през Докторската градинка, съм наплясквал по някой педераст, ако стане твърде досаден и не вземе под внимание направеното предупреждение. Нека мизогонците да си пуснат филма "А здесь зори тихие", има две продукци /стара и нова/, но и двете са хубави. На едни момичета зенитчици е посветен филма. Определено е хубав. Може и ""Наркомовский обоз с бг субтитри"" Също за едни момичета от различни социални групи попаднали на фронта. Не подценявайте момичетата и жените. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

85.   64, втора съм му.
Ами имайки предвид възрастта ни и малкото дете, което гледаме сами, най-вероятно ще ви е последен!

86.   От няколко месеца не бях посещавала този сайт и реших да вляза да видя какво ново се случва и без особена изненада установих, че все още сте си затлачили на женомразките теми и коментари, които бълват отвсякъде и няма голяма надежда за промяна.
Предполагам, че темичката е плод на отчаянието на някой незадоволен в интимен план чичко, който много държи да подкани жените, които поради една или друга причина не са сформирали семейство през досегашния си житейски път, да изразят искреното си съжаление, че още преди години не са се пречупили и не са му разрешили да ги заплоди.
Всеки човек (това включва и жените, скъпи женомразци) има право да реши как да изживее живота си и това далеч не включва само избор на образование и кариера. Безброй фактори и обстоятелства (здравословни също) могат да станат причина човек да няма деца или да не сключи брак и наистина не знам колко бавен трябва да си, за да не си дадеш сметка за това като зрял човек, какъвто съдя, че си от написаното. Да, вероятно има жени, които са останали без половинка и деца, а са ги искали. И вероятно ги боли от това и като всеки нормален човек съжаляват за пропуснатите възможности. Надявам се тази мисъл да ти доставя перверзното удоволствие, което си очаквал с идването на коментарите, авторе.
Омръзна ми от хора със закъсняло мислене, които смятат, че ако една една жена не се е възпроизвела до 25-годишна възраст, животът ѝ е бил безсмислен. Пораснете малко и на мозък. Крайно време е вече.

87.   Защо не ми давате да публикувам коментар в собствената ми тема? Отговорете ми ЗАЩО?

88.   78, тука вотът не е реален, защото има един побъркан звездоман, който го изкривява така, както му допада. Особено в теми, в които се коментира нещо за жените.

Ако модераторът ми позволи ще се опитам да отворя очите малко повече на читателите, чрез следното: Всички можете да погледнете темата "В какво бихте инвестирали 25-30 хиляди лв. ", в която номер10 се самопредлага. Малко по-надолу номер16 си позволява да посмее да изрази съмнение във възможностите /казано най-общо/ на номер10. В 19 въпросният самопредложил се отвръща с излишо обяснение за себе си, следвано от атака към номер16. Номер20 също си позволява да посмее да изрази съмнение в това, което предлага номер10. Следва отговор, който не е така рязък, но смятам, че повече хора бихте се съгласили, ако обърнете внимание на вотът там, че първо - е учудващо висок като цяло особено за такава дискусия. Второ - учудващо голям брой хора са изразили много силно неодобрение точно на изказванията на номер16 и номер20, както и на мнението на номер15 - млада жена, която съвсем кротко просто споделя, че семейството ѝ има земи и искат да си купят още...
Какъв е шансът коментари 16, 20 и 15 да са получи толкова голяма реакция реално, от реални хора и в същото време толкова активно реални хора да са подкрепили номер10 и обясненията му по-надолу?

89.   До 86 - не, не съм нито женомразец, нито злобен, нито комплексиран, нито рязан и разочарован от жените, или каквато и друга женска простотия да ти роди кухата главичка. Просто констатирам обективните, реални научни факти, а те са, че след 30-35 години качеството на яйцеклетките силно се влошава, и се ражда поколение с деформации, аутизъм и слабоумие. Пообразовайте се по биология, имате крещяща нужда, за да ви просветнат някои елементарни неща за човешката анатомия, които всеки средноинтелигентен човек трябва да знае поне от обща култура. Това, че на вас, припозналите се не ви изнася реалността не ме прави ни най-малко злобен, нито комплексиран. Напротив - злобните, озлобените, назлобените и комплексарките сте вие, и го показвате нагледно, като си отпускате душиците на воля и си изливате цялата емоционална помия по мен, под формата на обиди, личностни нападки и измислици по мой адрес. Е, за щастие редовно практикувам йога и медитация за отпускане на съзнанието и нещо толкова дребно и незначително, като просташките коментари на някакви си самотни, нещастни, озлобени и премазани от живота лелички, не са в състояние да ме извадят от равновесие по какъвто и да било начин. Даже ви се смея на простотиите и се забавлявам с това, как се хабите една връз друга да изливате жлъч и отрова по мен, защото се припознахте в описанието, и веднага инстинктивно ми наскачахте да ме лаете, като разгонени кучки в размножителен период. Ясно е, че яко разбуних духовете с тази моя тема и ви бръкнах дълбоко в дребните душици с нея, защото ви зададох възможно най-неудобните въпроси, които може да се зададат на една ялова, самотна, дърта мома, която никой нормален мъж не я ще за сериозна връзка, поради огромния си километраж и съответен повишен риск от телегония. И не, хич, ама въобще не съм се загрижил за старите моми, да си правят каквото щат, то си е за тях си. Интересно ми беше просто как ще реагират на подобни въпроси, и прогнозите ми се оказаха правилни. Разровичках им толкова дълбоко в здравето, че започнаха да ме хулят, псуват, обиждат, че и кълнат, задето с няколко простички въпроса ги ударих в ахилесовата пета и ги извадих от крехката им самозаблуда, че "си били добре свободни без деца". Те ако бяха добре, нямаше да се хабят да се обясняват с километрични фермани, колко им било добре и да се убедят себе си, че им е добре и нямаше изобщо да пишат тук, а щяха да си гледат "добрия" животец. Това показва само по себе си, колко "доволни" и "щастливи" са от избора, който са направили.

90.   Не мога да разбера на кого и защо бръкнах толкова дълбоко с живота си? ..
Не се срамувайте, споделете!
Ж49

91.   До 86,

Викаш закъсняло мислене било мъж да иска семейство от жената, докато е млада, а не когато е съсипана и амортизирана на 30-35.

В 21 век сме били.. дрън дрън.. да ама всички жени искате точно онзи традиционен мъж от едно време - който да е мъжкар, да работи здраво, да осигури дом, да е амбициозен и да успява, да се грижи за жената и за децата, да им даде добър начин на живот... Всички жени в днешно време станахте много модерни и феминизирани, но не искате модерния слаб мъж - който лежи и порка бира по цял ден, играе игри на компа, живее при тяхните, не работи, не учи, не се развива, слабохарактерен е, взема наркотици... Не го искате. Вие искате традиционен мъж, като в същото време не сте традиционни жени и внасяте само проблеми в живота на мъжа.

Правете каквото си искате и до 65г. Никой не е против това, просто трябва да сте готови за последствията. И те са, че ще си останете самички. А както казахме вече, жената е щастлива, когато има добро семейство с правилния човек. А не когато е самичка, независима и страхотна... по някакви екскуризиики и партита. Това са тъпотии и ще си съсипете живота. А най-лошото е, че такива жени като никой не ги иска, почват да злобеят и да промиват мозъка на младите момичета, че мъжете не ставали за нищо и да си сам е щастие и семейството било нещо остаряло.

Семейството и децата са всичко и от тук нататък в този сайт трябва да се промотира като отче наш. Да ви се набива в тъпите тикви, защото това, което днес се набива от Запада... колкото и да харесвам Щатите, Европа и западния свят и да съм тотално против Русия, няма да се съглася с тези нови изкривени ценности. Не е нормално да спиш с 1000 човека и после да ревеш, че няма свестни.

92.   Озлобени, отхвърлени мъже критикуват жените, които са предпочели да са сами, отколкото с тях! Злоба, злоба!

93.   Автора сипе огън и жупел, защото никоя не го пожелава за баща.
Кофти гени, авторе, обърни се към родителите си.
И разбирам, че трудно преживяваш отказа на жена на 35 г, която според теб трябва да е свръхзакъсала за осеменител.
Гени, авторе, кофти гени...

94.   Евала, 91! Точно това щях да напиша и аз 1 към 1, но модераторите все ми трият коментарите и не ми дават да се изкажа в собствената ми тема!!!

Автора

95.   Авторе, не само че си мизогенист, но си и нарцис - прикрит нарцис, като въпросния номер 10 от темата за инвестирането на 25-30 хил. лв.

97.   до автора/89, пожелал си "просто да види реакциите": С тази твоя свръхвисока самоувереност само гледай да не свършиш като Каролев

98.   Не, не виждам щастливи, млади семейства. Виждам красавици с чичковци, с импотентни мухльовци и със смотаняци. Никой готин и красив мъж няма да се върже с бебе и семейство. Правят го отчаяните загубеняци, които са самотни и нямат с кой дори само 1 секс да правят.

99.   Няма щастие когато си вътрешно нещастен като мен. А деца или без, с мъж или без. Не мога и не искам да бъда щастлива като знам в какъв свят живея... толкова много страдание има, страдат хора, страдат животинки, страдат растения.
Вероятно звуча като психичноболна за някои, но за мен е невъзможно и нежелано да имам щастие в този живот. Дълбоко усещам, че не сме тук, за да бъдем щастливи докато други са нещастни, гладни, насилвани, убивани... Не е редно.

100.   97, какво му е лошото и грешното да съм самоуверен, и то в умерени, здравословни дози, а не с някакво свръх грандоманско самочувствие, и мания за величие без покритие като вас? Ами да, исках да ви видя реакциите, защото ми е забавно да провокирам такива злобни същества като вас към дълбоко размишление (тези от вас, които могат да мислят, ако изобщо има такива), относно екзистенциалния смисъл на собственото им жалко съществувание, и практическата полза за обществото от броя поети кренвирши и количеството горчица в хотдозите им от самото начало на половия им живот, досега. Не знам кой е "Каролев" (телевизия не гледам), ама по-добре ти гледай да не свършиш като самотна дърта мома, с 10-тина котки за утеха от самотата ти, ако разбира се вече не си такава.

95, не съм нито мизогИнист, нито нарцисист, а реалист. Това, което правя аз е, просто да изтъквам обективни, научни факти за женската биология, без да влагам нито грам лична емоция. Правя го, за да образовам поне малко драгоуважаемите слабоумни лелчета, правещи се на страшно "умни", "силни" и "независими" феминистки, които явно като малки са бягали от час по биология, за да пушат, друсат и духат по тоалетните, и ето го сега резултата - пълно невежество, неграмотност, тъпотия и незнание, относно анатомията на собственото им тяло, и до каква възраст им е крайният срок (да, такъв ИМА, няма да можете да раждате до 100), за зачеване и износване на здраво поколение.

93, вече съм баща на две сладки дечица на 1 и 3, които носят моите прекрасни гени, и сега за твое голямо нещастие с жена ми чакаме трето. Тя е много по-млада от мен (27), а аз съм на 46. За кой ли не пореден път ми се налага да обяснявам, че с жени на 35 изобщо не се занимавам и не ми е притрябвало тяхното внимание, защото си имам такова вкъщи, но пустото ви женско его и склонност да се самовеличаете все повече с напредването на възрастта не ви дават да приемете, че не вие мъжете, а мъжете не ви искат и ви отхвърлят вас. Нарцисизмът и егоцентризмът са толкова дълбоко вкоренени във вас, че за нищо на света не искате да повярвате и не можете да понесете мисълта, че и отсрещната страна също може да не ви иска, и да не се скъсва от тичане по вас.

Автора

101.   Номер 98 е прав(а) и аз съм доказателство за това. Мъж на 33 години съм. Красив, поддържан, имам си всичко. Не си търся половинка и през последната година съм отрязал домогвания от няколко жени. Така ми е най-добре. Пълна свобода. Пълна хармония. Самодостатъчен съм си. Не искам да давам живот на същество, което само ще страда в такъв свят. Ако имам нужда от обич ще си взема куче. Ако имам нужда от секс ще отида на такива платени момичета за които семейните мъже под чехъл могат само да мечтаят. Печеля пари. Инвестирам. Печеля още повече. Имам цели и амбиции. Финансово съм по-напред от всичките си приятели, които се ожениха млади и сега изглеждат състарени, а някои дори се разведоха. Но не искам да гледам в чуждата паница. Всеки да прави каквото иска. Това е мой личен избор. Планирам да се пенсионирам на 40 и да обикалям света. Щастлив съм!

102.   Семейните ценности са тясно обвързани с политиката на една държава. Държава, която не функционира добре 'произвежда' по-малко хора. Това относно демографията.

Когато моралът на едно общество (което се състои от мъже и жени) е сбъркан, това е резултата.

А относно наблюдението на автора към 35-годишните жени, редно е да направи такова наблюдение и към 35-годишните мъже ергени. Това би отговорило на въпроса му защо хората не създават вече семейства.

А иначе и още нещо. Тук вече факти тип обща статистика. Хората трябва да са наясно със заобикалящата си среда и време, в което живеят. Така са си го направили хората, какво да ти ви кажа? Нарича се политика. Първо, в тази днешна политика, което впрочем не е само България, да се ражда между 30-35 например, не е учудваща. Много е идиотско да не разбирате защо става така, затова ще ви го напиша.

Примерна статистика:
- една жена става студентка на 19-годишна възраст. Навършва 20 в края на първата си година.
- грубо казано учи между 20-24 -годишна възраст (или 25-26 даже ако е медицина или е записала някаква магистратура)
- приемаме 'идеалния вариант' че в университета е срещнала бъдещия си съпруг, с който са заедно поне 2 години
- на 25 правят сватба, тя почва първата си работа след университета по специалността
- по закон й трябват 2 години трудов стаж на пълен работен ден през последните две години, за да взима майчинство т. е. минимум става на 27, когато може да забременее ако иска да взима майчинство
- в този 'идеален вариант' приемаме че съпругът й е на същата възраст, т. е. 27 и тук въпросът ми е колко мъже/момчета познавате на 27-годишна възраст, които да са толкова улегнали и стабилни, че да могат да се грижат за семейство?

Понеже описах 'идеалният' вариант, който е при оптимални условия, бързо намиране на надежден партньор, общи цели, праволинейност в кариерното развитие и тн, колко често в реалния живот нещата се развиват често по план? Отговорът е почти никога. Варианти много - дългогодишни партньори се разделят на 27, или единият прекъсва обучението си и учи до по- късно, не намира добра платена работа, единият има проблеми с плодовитостта, и така мога да изредя примери до безкрай...

Затова бъдете винаги съпричастни към другите. Много е тъпо да разсъждавате по тоя начин, значи че вие сте неудовлетворени от нещо, и то най-вероятно е точно същото нещо, обвинявайки другите за собствения си неуспех.

И последно ще добавя че в примера, който дадох за годините на жената, по мои лични наблюдения един от ключовите проблеми е че мъжете под 30 изобщо не се държат като такива, а по-скоро като вечните студенти, така че това допълнително губи времето на жените относно раждането. Ако 25-30 годишни мъже наистина бяха мъже, нямаше да го има този демографски проблем в страната. Не всички 27-годишни жени искат да са с 35-годишни чичковци, за да раждат. Може би искат мъж на тяхната възраст, а какво може да се очаква от един 27-годишен мъж питам аз?? Авторе, отговаряй, какво е мъжкото мнение по въпроса за семейните ценности в страната??

103.   До 98
"Никой готин и красив мъж няма да се върже с бебе и семейство. "
Тъй е ама колко са готините мъже? Най- много 5%. Тъй че тези не са важни. И с тях и без тях все тая. Най много някоя шаврантия да посмърча по тях.
Важни са "отчаяните загубеняци, ... " от които се движи света.
"... са самотни и нямат с кой дори само 1 секс да правят... "
Не е баш тъй. Правят секс. Поне аз понякога правя.
Май ти няма с кой да правиш.

104.   Пичове,
Тези стари моми над 35 са 5- 10% най- много.
Кво ви пука за тях та така сте се впрегнали. Дали им е добре или зле си е тяхна работа.
Като видите такава, ударете и един кур ако все още става и минавайте нататък.
За семейство търсете по- млада естествено.

105.   Лично аз смятам, че всеки нормален мъж харесва и обича нормалните жени. Вече много жени са само-достатъчни. Много са разочаровани от лигави, мързеливи и несериозни мъже, които даже сами не могат да се грижат за себе си. Не съм сигурен, дали е някаква езотерика, но когато една жена обича, харесва или е влюбена в някой мъж, тя излъчва някаква енергия, която го прави по-щастлив, по силен, ако не физическа, то емоционално. Пред тези самотни жени, много от представители на силният пол изглаждат като детенца. Лично мен много ме развълнува едно стихотворение посветено на силните жени, моята съпруга и, моята дъщеря са силни жени. Изглежда, че това качество на съпругата ми И дава сила да ръководи на 300 мъже, ползва се с тяхното уважение.

Силните жени са като птици
и често те се реят в самота.
Гори сълза във гордите зеници
и капва тихо някъде в прахта.

Любов даряват, но любов не просят.
Оглеждат се в очите им звезди.
В сърцата женски мъжка сила носят.
Следи оставят, дето са били.

Сами притихват вечер, уморени
от дългата заблуда на деня,
леглата им са празни и студени,
но пълен с нежна обич е съня.

Силните жени са като птици,
понесли на крилете си света,
наказани до болка да обичат,
осъдени на вечна самота!

Автор: Златина Великова

Прочетете го с разбиране и чувство, и се замислете. Лично аз дължа много та жените, те винаги са присъствали в моят живот. Струва ми се, че съм го пускал това стихотворение, но в леко съкратен вариант //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

106.   До 92, аморризирани самотни грозотии от женски пол злобеят към мъжете, които не искат приятелките им да са курви и искат семейство от млади и фертилни жени. Злоба злоба злоба.

И гнусно промиване на мозъците на младите момичета, че да си курва и да си боклук е нещо уникално и означавало свобода и щастие. Вместо да запазят себе си, психиката си и да си направят семейство докато са млади... УАУ какво щастие.

107.   Чичка как си, как са щерките, родиха ли ти внучета вече? През пандемията нещо беше утихнал...

108.   Някои са толкова смешни, че няма накъде. Дори не предполагат колко малко са момичетата между 20-30. Колко малко остават тук и колко малко биха тръгнали със стар ерген над 35. В Дубай постоянно се търсят сервитьорки. Отиват там и си оправят живота. Няма да се занимават с 35 годишен счетоводител. Ми то не ти е провървяло с връстниците ти, тоест нещо не си добре, Пълно с 20 годишни момчета, как не са се хванали с някой, който си търси слугиня и да си съсипе най-хубавите години с него. Връстничките й ще се забавляват по клбове и екскурзии тя ще седи пред телевизора. Даже не може да предположите как му се подиграват ако някой чичка опита да се мазни и да сваля младо момиче. Другият вариант е да имат много пари, за да не работи момичето. Ама шушляците тук нямат. Така че си остават сами с мечтите си.
ж, 25

109.   Народопсихология ли е, не знам, но само на Балканите я има тая глупост, хората масово да дават акъл на другите как да живеят. В други държави на никой не му пука ти имаш ли семейство, нямаш ли, щастлив ли си или съжаляваш. Само тук разни чичковци и лелки пишат теми като тази как ако не живееш като тях, ще съжаляваш.
Смешна работа! Толкова ли им е скучен живота?

110.   До 108,
"В Дубай постоянно се търсят сервитьорки. "
- там изглежда на проститутките им викат сервитьорки
"Отиват там и си оправят живота. "
- Ахъ, оправят ги, за живота не знам.
"... колко малко биха тръгнали със стар ерген над 35. "
- не знам. Някъде там обаче е пика на атрактивноста на мъже. Много мъже, дори със семейства са забелязали повишен интерес на жените към тях на тази възраст.
"Няма да се занимават с 35 годишен счетоводител. "
- да бе да, сетих се, в Дубай дават по 50 долара на час.
"Връстничките й ще се забавляват по клбове и екскурзии. "
- ще се забавляват ако имат пари. Ако не, ще си зяпат телефона на пейката в парка.
"... вариант е да имат много пари, за да не работи момичето. "
- май много ти се иска луксозен живот срещу една гола путка. Ама путката струва ефтино- стотина лева на час. И в Дубай е някъде толкова.

51-100 от 197