Жените не обичат такива като мен...
Казват че за всеки влак си има пътници, т.е. за всеки човек си има подходящ партньор който да отговаря на неговата личност и душевност.
И се питам, къде е това моето момиче, което търся вече толкова години, но не го срещам.
Къде е онова момиче което да не е тип "лигла" или някаква, която живее с фантазии?
Къде е онази различната, за която сексът и материалното са просто обикновенни неща, но не и същността на живота?
Къде е онова момиче което вглеждайки се в очите ми, ще усети пулсът на сърцето ми, и ще поиска да е с мен, безусловно и завинаги?!

Има ли такива момичета, или действително светът е пълен с лоши и безчувствени жени, които просто не знаят какво искат? Това се питам за пореден път. Просто ей така, стоя и се питам. И ми е изключително тежко, защото просто аз съм адски различен човек, прекалено разграничен от идеалите на другите, от техните убеждения и мисли. Това ме кара да си мисля че може би никога няма да изгрее слънцето във моята градина, може би никое момиче не би приело такъв тип като мен. Знам ли, може би звуча песимистично но си имам известни причини за да е така.

Например, аз не ходя по разни клубове, дискотеки и т.н. просто тези места не ми харесват. Не обичам шумните компании, обичам тишината и спокойствието. Доста стеснителен тип съм, и бързо се здухвам, особено при контакти с представителките на нежния пол. Но за сметка на това си падам много грижовен, доста романтичен, в смисъл - раздавам се до край, и когато обикна, аз обичам трайно и дълбоко, просто завинаги. Не съм някакъв пибертет който да не знае какво иска от живота, не съм и елитен богаташ и живота ми не е рубрика, дори бих казал че живея кофти, защото определено късметът не е на моя страна в този живот.
Нещата които при другите са простовати и лесни, при мен изглеждат по трудни и ми трябва повече време за да се приспособя, да ги приема, преодолея и т.н.

Да, това съм аз, но проблема всъщност е че жените не обичат такива като мен нали? Тях повече ги кефи, поредният "мачо, г-н плейбой" който да им ръси глупости, да ги желае само сексуално, но не и със сърцето си. Те обичат да си някакъв мистър мускул, или паралия, тогава любовта не е важна защото за тях си просто интерес. Незнайно защо те предпочитат такива мъже, но не и истински, които могат да им дадат живота си, сърцето си, закрилата си.

Та сигурно го няма това момиче, което да е с личност като моята, и което би ме разбирало и би пожелало да сподели житейският си път с моя.
А трябва ли да се правя на това което не съм, и не искам да бъда... за да привлека женския пол?
Трябва ли да се правя на тежкар, да говоря само простотии, да се бия с всеки срещнат, да не излизам от клубовете и кръчмите, само и само да си намеря момиче?

Според мен това би било нечестно и неправилно, защото каква ще е ползата, ще ми се лепне някоя, която ще ме смени на втория ден, а и тя ще се привлече от фалшива личност, а не от моята реална. Това е измамно, а аз искам да бъда обичан, заради това което съм. Но има ли в мен качества които една жена може да оцени?
А има ли истинска жена, и мога ли да очаквам някакви чувства изобщо от противоположният пол?
Винаги съм ценял много жените, но признавам че нямам опит с тях, не съм женкар.

Но мъжът и жената са взаимно свързани, защото самият Бог, първо като е създал мъжът, той му праща всички видове животни, на които мъжът /Адам/ поставя имена. Но никое от тези животни не можело да бъде партньор в житейския път на човека. Тогава Бог дава дълбок сън на Адам и изважда едно от ребрата му, изпълва това ребро с плът, и така създава Ева - жената!
След което казва: И създадох ги мъж и жена, да се обичат и жената тъй както е направена от мъжкото ребро, тя трябва да пази и обича неговото сърце!

За това ценя дълбоко жените, и просто искам да направя живота на някоя млада дама, по красив, по добър. Искам да открия онази досущ различната, а всъщност еднаквата, моята душевна двойничка, с която да споделим един общ свят. Светът на различността, на чистата и истинска любов!

За това в момента пиша тези редове, за да изкажа това което чувствам, това което мисля. И ако за другите е важно просто да преспят с момичето и да го захвърлят, то за мен това е глупост. За мен е важно да задържа момичето, да имам хубави моменти с него, да изградя достойно бъдеще, да му дам щастие, обич и подкрепа!

Коментари

101-122 от 122

104.   Оставете го автора, ама много хубаво да се окатърчи, думата идва от катър, демек не разбира от жени. да ти е сладко.

105.   Прочетете и другите му бисери, ще видите за какъв човек става на въпрос.

106.   Да, за всеки влак си има пътници, ама Авторът май е за товарния...

107.   Как да познавате свестни момчета/момичета, след като не излизате много много? Аз също търся интелигентно и що-годе симпатично момиче, но наистина търся! Наскоро приключих една връзка, която просъществува цял месец : ), защото разбрах с какъв човек съм се хванал и макар да ми беше малко гадно, после ми мина. Запишете се в някви доброволчески организации или нещо от рода. Там повечето хора са с добри сърца и са свестни... все пак едва ли ще видите разлигавена и глупава поп-фолк гърла в няква такава орг.

Майна22

108.   ""Аз съм това което съм и не ми пука за другите. ""
Ами като е така, спри да пишеш и да отговаряш на другите! Много думи, обиди и клетви изля тука за да минеш за толкова незаинтересован от другите... Ако искаш да минеш- спри да пишеш и ще докажеш, че си незаинтересован от друите!!! Иначе с всеки пост се самоопровергаваш!!!

109.   Хей, приятелче (имам пред вид автора), може ли да ти дам един съвет?
Първо да те попитам защо отвръщаш на глупостта и простотията на злобните, комплексирани и дребни души и се принизяваш на тяхното ниво? Те точно това чакат и по този начин се зареждат от теб енергийно. Ако не вярваш, ще ти обясня точно как става - Заливайки те с помия, плюейки те и хулейки те, те изливат собствените си негативи върху теб и в същото време те предизвикват да им отговаряш и да се защитаваш. И колкото ти повече се ядосваш и им отговаряш на глупостите, на тях толкова по-хубаво им става и продължават да те нападат още по-стръвно, за да им отговориш пак. Колкото ти повече се ядосваш, толкова те по-велики и доволни се чувстват.
Те са просто едни жалки енергийни вампирчета!
На живият организъм, както знаеш му е нужна енергия. Нашите мисли, чувства и емоции също са енергия. Част от енергията ние си набавяме чрез храната. Обаче чрез общуването с природата, чрез контактите с околните и чрез положителните емоции също се зареждаме енергийно... Само, че на някои хора злобата им е в повече, та не могат да се заредят с енергия, радвайки се на слънцето, на птиците и на чуждите успехи, ако щеш... И се налага да си набавят енергията по друг начин, тоест обръщат го на енергиен вампиризъм. Той може да се изразява в дразнене, провокиране и предизвикване на отсрещния(както е при твоя случай). Такива хора изпитват задоволство да те изкарат от кожата ти. Другия тип енергийни вампири пък се правят на жертви и постоянно се оплакват, жалват и търсят съчувствие и покровителство.
Искам да ти кажа, че не визирам теб в случая (защото някои се изказаха, че мрънкаш), но твоето си е съвсем обикновено споделяне, а при енергийните вампири от втори тип това е патология.
Та моят съвет към теб е: Спри да отговаряш на енергийните вампирчета тук, дето те нападат. Няма никакъв смисъл да изгърмяваш енергията си заради тях, та да се чувстват те значими и велики...
Най-добре е да не влизаш повече в темата, за да не се дразниш! Кучетата ще полаят, полаят, пък като видят, че никой не им обръща внимание, ще подвият опашките си и ще тръгнат да си търсят друга жертва. :)
Късмет! И да знаеш, че го има твоето момиче! Ще я намериш, не се съмнявай в това! Явно още не е дошло времето, но ще дойде. :) Ти си чувствителен и интелигентен човек и би могъл да предложиш много на партньорката си. :)
Още веднъж успех за напред и... не давай повече храна на лешоядите. Надявам се, че ме разбра. :)

110.   109 Проче ти му другите бисери пък после говори ;)

111.   110, не усещаш ли, че в 109 се проявява другото АЗ на автора - човекът сам си пише, каквото е учаквал да чуе от нас. И това е начин да се пребориш с депресиите си, но не и с раздвуяването на личността.

112.   109 Самозалъгвай се няма лошо, ако това те кара да се чувстваш добре :D:D

113.   Авторче, а ти не категоризираш ли? Я пак си прочети заглавието "Жените не обичат -----> такива <----- като мен"- това не е ли категория?
А ако все още те е еня за съвет- по логиката на твоето категоризиране има 3 вида мъже: 1. "твоя" вид, 2. противоположния на твоя вид- грубияни и простаци (с които ти се утешаваш, че не си) и 3. най-разпространения- нормални такива! Е, жените най-обичат този вид. Това от личен опит и наблюдения ти го казвам. Гледай да минеш в техния лагер.
Ж, 37 (почти 38)

115.   Ех, каква (и защо ) драма? Вживота не всичко е споделяне с половинка. За да си полезен би могъл да осиновиш дете и да си важен за него.

116.   Не си единствен... и аз съм от този тип хора... и съм жена:)

117.   Що за идиоти сте да се подигравате с човека и чувствата му... Има ли някакто значение дали е писал други теми в сайта... Ами и аз съм писала повече от 2, заради различни емоционални състояния или пък здравословни проблеми...
Сега това му е на сърцето - това пише! И чака съвет, а не идиотски коментари! Кретени, пораснете!
Авторе, както забелязваш тоталната деградация се забелязва и сред по-силния пол.
Има все още чувствителни и истински жени и вярвам, че един ден ще намериш такава, искрено надявам се не в кръчма, но може би в някоя библиотека или в парка.
Бих ти препоръчава абсолютния бестселър "Тайната" на Ронда Бърн. Тази книга много ми помогна в мисленето и в отношенията между хората, а в последствие започнаха наистина хубави неща да ми се случват. Прочети я и най-важното - Вярвай, че ще намериш своята половинка!
От гледната точка на 20 годишно момиче бих ти казала, че се радвам, че все още има хора като теб, какъвто и аз срещнах и сме безкрайно щастливи. И ти ще намериш сродната си душа! :)

119.   Всичко във взаимоотношенията между мъжа и жената е много просто.
Харесваните момчета или мъже в днешни дни са тези, които имат чувство за хумор, някаква нормална среда от приятели, някаква нормална работа, които имат някакво бъдеще, но преди всичко тези, които изглеждат добре. Просто е, като при животните е. Човекът колкото се различава от тях толкова и прилича на тях. Има неща, които са абсолютно същите. Лъвицата избира лъва по това колко е силен и бърз. Търси закрила, спокойствие удобство в неговите обятия. Съ
щото е и при нас. Разбира се, че жената, които и да е ще предпочете момче със стегнато дупе , стегнат корем, широки рамене и гръб. Таке е при мъжа (разбира се без широкия гръб и рамене ), който казва друго лъже. Виждал съм ги тези неща много пъти с очите си. Просто направи нещо за да заслужиш вниманието на жените. Започни да спортуваш, по-хубаво нещо от това няма. Пък това не ти пречи да си интелигентен, да четеш, да знаеш! Най -добре е да си и физически и духовно извисен. Така си по -близо до съвършенството ;) Не ти пречи и да си кавалер и мил и нежен, напротив мисля, че силен отвън мъж и нежен и мил отвътре би привлякло всяка една жена. Разбира се това не значи, че не трябва да си мъжкар когато трябва. Просто е приятелю докато си жив и млад се опитай да промениш поне това, което можеш и зависи от теб към по -добро. Покажи зъби на трудностите и бъди силен. Не се оплаквай толкова защото никоя жена не обича мрънкащ постоянно мъж. До тук със съветите от мен. Успех!

120.   Пич.... ТИ СИ СУПЕР. Ти си такъв, какъвто си и не ти трябва да бъдеш друг. Жени има бол и то най-различни. Има такива, които ще те виждат като слабохарактерен, като мекотело. Те са си повърхностни и са три типа. Духат за по 40 лв или се дупят за по 100 лв на час. Другият тип като тях се борят за по големи суми и то на концесия при мъже с доход доста на д средния. Третият подобен тип се чукат със синовете на по-заможни хора, които обаче са на кока и др. стимуланти - пълни лекета, ебат ги по 2-3 години и ги заебават. Този тип мъстии остават стари моми на по 34-35 години, озлобяват се още повече мразят такива като теб, давят се в гнусния си материализъм и оцеляват чукай ки се за по няколко месеца с мъже, които им помагат финансово. Тези ги забрави. Те са мнооооого и са навсякъде. Те са елементарни. Те са просто кокъл месо и коса. Те са стока, те са празни. Не обръщай внимание на тяхното мнение, на живота им на надменното им отношение към теб... ИГНОРРР. Има много други типове жени, които са по-като за теб. Има много жени, които имат много засилен майчин инстинкт и по природа са много добри. За тях важното е детето и сигурност в мъжа до тях, но не толкова материална, колкото емоционална. Има много жени с душевност, като твоята. НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ, НО НЕ ИЗНАСИЛВАЙ ЖИВОТА. ЧУВСТВАЙ СЕ ДОБРЕ В КОЖАТА СИ ОБИЧАЙ ЖИВОТА СИ, ТАКЪВ КАКЪВТО Е., И друго, МНОГО ВАЖНО!!! Винаги вярвай в онзи, който цитираш, че е създал мъжа и жената ;)

121.   Авторе, само да кажа, че досега съм писал отговори на няколко теми общо в целия сайт. И не влизам много често в него. Донякъде и аз съм в същото положение като теб. От прочетеното имам чувството, че ти и въпросната дама си разменяте коментари, отговаряте си и просто никой не иска да чуе другия. Толкова предисловие.
Разбери, че ако чакаш и протакаш, нищо не променяш. Знам, че сега ще ми кажеш, не е така и прочие. Но я се замисли, че ти искаш да уцелиш перфектната жена с първия удар. Първо твоята опонентка ти го каза, че няма перфектен мъж или жена. И не е в това работата. Въпросът е да знаеш поне какво искаш от живота. Няма да се ожениш за жена с перфектни пропорции и IQ над 160, защото такива май почти не се срещат. Твоето е все едно да си учил, както аз, и после да си скочил в реалния живот. При мен беше тежко. Да може би малко в повече, но удържах. Хората войни са преживели, а ти какво си преживял. Дори и да не съм съвсем съгласен с дамата, я подкрепям на 80 %, но ти не чуваш. Коментарът е истински, не е нейн. Аз също нямам момиче до себе си, но аз сам умишлено я пропъдих, защото исках да имам много висок успех, е имам го, но нямам приятелка. Имам хубава работа и мисля да се преместя на по-добра и съм почнал първите приготовления, сериозни при това, две години си бих главата накъде да поема. А ти не можеш да опиташ с едно момиче. Виж ще ти кажа нещо, което дори и дамата не ти го каза точно по този начин - ти възприемаш връзката между двама души в статика, а не в динамика, хванал си се като удавник за сламка. Така не става. Хубаво е да се показва малко внимание и романтика в редки, но знаменателни моменти, но животът е тежък и трябват мъже със здрави юмруци и корави ташаци.
Не мисля, че ще го разбереш това, което ти го пиша, както и аз не разбирах допреди 2 години как хора, които интелектуално, на хартия обаче, са под мен, се оказват добре уредени в живота. E, оказа се, че не са точно така нещата.

Дано съм ти помогнал да се ориентираш.

Аз лично за себе си съм си решил, че на този етап не искам жена, защото не съм готов да и осигуря това-онова, не само материално, но и като характер. Мъжете проумяваме доста неща по-бавно, може и да ги разбираме в по-голяма дълбочина и да имаме по-силна памет, но жените отдавна са си фокусирали вниманието върху важните неща в живота и ние сме за тях като малки момченца.

Край на лекцията. Успех. Дано съм помогнал. Чао.

124.   Не останаха такива, но ако попиташ това, тук ще се изсипят поне 20-30 недоволни от теб жени, които иначе в реалния живот напълно отговарят на написаното от теб. Това е като онази жена, която показваха в "Господари на ефира" наскоро - пееше като трион, който реже дъска и накрая заяви, че журито не разбирало от музика. Ако ги хвалиш, са съгласни и ти си велик разбирач. Ако им покажеш реалността, се оказва, че не разбираш от жени/музика/автомобили/това какъв би трябвало да бъде външния ти вид и с кого да общуваш. Уж не били такива, а постоянно никнат теми от жени авторки като "Влюбена съм в женен мъж! " или "Луда съм по шефа си", ама иначе не били луди по свалячите, мускулите и парите. Сигурно шефът е беден, а жененият дори се страхува да говори с жени.

125.   "Има ли такива момичета, или действително светът е пълен с лоши и безчувствени жени, които просто не знаят какво искат? Това се питам за пореден път. Просто ей така, стоя и се питам"-Че предимно "добрите" жени знаят какво искат.Всяка жена в началото на своето развитие е добра към мъжете,но не се знае по какви пътища ще мине,абе най добре питай мъжете..!В краина сметка всичко опира до манипулация и егоизъм хайде да не казваме само от мъжете и при двата пола,ако връзките се създаваха и продължаваха от любов не знам какво щеше да бъде,може би има хора които знаят,а може би няма.Ми няма любов така че няма на какво да се надяваш авторе от преди четири години,а може би вече ти е станало ясно.

126.   14, хващам бас, че автора е много по-силен психически от теб, много мъжко и много борбено момче. Сигурен съм , ти си някакъв бледолик и невзрачен младеж, чиято лигла само му повдига самочувствието. Ти работиш ли нещо сериозно или си поредното студентче? Светлокожо нежно момченце, послушно и много изпълнително, та това е тенденция да се търсят такива "мъже". Всеки, който познавам е повече мъж от тия, които момичетата избират за партнцори в живота, всеки. Поне 5 момчета познавам. Здрави, прави, мъдри, сериозни , кадърни, симпатяги. справедливи и доблестни, заради които качества са обречени на самота. Парадоксалното е, че точно тия дето цял живот са били хрантутници и със сребърни лъжички в уста, да обясняват на някой колко бил мрънкащ и слаб. Много смях и съжаление и за тази ЛОША, дето се подвизаваше тук и драскаше глупост след глупост, защото за нейно разочарование, един мъж човек и за 22 може да види много неща в живота си. Защото аз съм на 25, а на 20 се видях очи в очи със смъртта, това ме е направило силен и много стабилен психически. Сигурен съм, че и ти ходиш с някакъв въздухар и се правиш на много опитна. Много ми е смешно да гледам разни подобия на мъже със красиви жени, а най-много ме яд на тези жени, защото единственото което ги сближава с тези са парите и глезотиите, мисля си, че и номер 14 има приятелка на този принцип. ;-) Вместо да си хванат някой убавец и да се имат, че няма нищо по- арно от секс и връзка между красиви хора, те се хванали с някакви кютуци. Е пример мога да дам с фолк певиците, защото някой сред тях са 100 % мацки, а ходят с чичаци дебелаци с тлъсти джобаци. Певицата Анелия примерно? Толкова хубава жена да тръгне с тоя Коко ли е, Чоко ли е.. Вместо ей такива да се вземете с хубавец... нямам думи. Тъпи парченца са госпожичките на съвремието.

127.   Не си права, 38! Не го мисли изобщо!

Господ си знае работата и точно такива момчета биват намерени от оправни и свестни жени, които ще им кажат на тях това:

"Не те питам дали е тежко, а ти казвам че можеш да се справиш, ако ще всеки ден да си го изкарваш тук- пред мен".

128.   Ясно е, че историята отдавна не е актуална, но темата е точно такава! Да, такива жени съществуват и аз съм една от тях. Историята на автора в голяма степен звучи така, все едно аз съм я писала. Не зная какво друго мога да кажа, защото аз смятам, че не за всеки влак има пътници и че не всеки успява да намери половинка. Аз до голяма степен загубих надежда да открия моят мъж, но за тези които четат - да, мен не ме интересува материалното и външността чак до такава степен. За мен е важно мъжът да е мил с мен, да ми е верен, наистина да ме обича и да сподели живота и душата си с мен...

От едно различно момиче на 25

129.   Разбира се, че има такива жени и аз съм такава и най-добрата ми приятелка също. Факт е, че и двете сме сами и не можем да намерим своята половинка. Точно поради тази причина, че сме по-скромни. Досега мъжете, които са ми обръщали внимание винаги са били някакви нахални и се мислят за голямата работа, но аз не харесвам такива. От опит знам, че при момчетата, които са по-скромни и добри винаги момичето е правило първата крачка, но аз не мога.
Съвета ми е, ако ти хареса някоя да не се притесняваш да действаш.
А за дискотеките не си прави заключението, ако някое момиче ти е казала че ходи на дискотека значи е еди каква си. Аз също от време на време ходя по дискотеки, но единствено и само да потанцувам и да се забавлявам. Никога не съм позволявала на някой да ме опипва, сваля и т. н.

101-122 от 122