Няма такава минавка.
Здравейте. Аз съм мъж на 37, женен от 6 години.
Имам голями проблеми с жена ми, вече не знам какво да си мисля или да правя.

В началото всичко беше идеално. После нещата малко по-малко започнаха да отиват на зле. Аз се ядосвах че тя става все по-мързелива и все повече занемаряваше домът ни, както и отношенията ни. Не взимаше никакви решения и оставяше всичко на мен. Работеше не много преспективна работа и от там се прибираше и пускаше някакви сериали и до там. Рядко готвеше, аз доста по-често го правех. Говорех с нея за това няколко пъти, като ми отговаряше да не съм се бил оженил за нея като само съм мрънкал. Обвини ме че съм избухвал, че съм се карал и че съм и давал много зор за нищо.
С времето се примирих със всичко това и почти не разговаряхме на такива теми, оставих я прави каквото си иска, защото беше вечно недоволна и сърдите за това че искам от време на време като мен да слага в ред къщата.

Тогава се оказа според нея, че съм станал много голям непокист, че нищо не ме интересувало. Чудех се как като и казвах някакви неща се ядосва и е нервна, а като спра пак е ядосана че съм бил спрял и вече не ми пукало.

На моменти изпадаше в истерия, макар да е тиха жена. Заяждаше се за най-малките неща, не знаех какво става.
Мина време и братовчедка и намери по-хубава работа. Детето ни вече тръгна на градина. Работеше там за средно добри пари. Интересното беше, че от тези уж повече пари от преди нищо не се усещаше в семейния бюджет, даже покрай новите си колежи започна да дава и по-малко. Беше ми интересно да видя какви са и един ден отидох да я взема от работа уж случайно минавах от там. Ми то всичките бяха все едно от чалга заведения, едни такива отворени, накичени, дето те гледат от горе до долу и всичко за тях е външния вид.

Както казах, гледам наща все по-често си купува дрехи, обувки, ходи на козметични процедури , а в къщи не оставя нищо, даже към края на месеца като закъса ми иска пари защото била имала много разходи този месец.
Хванах поговорих си с нея и и казах че едва смогвам да оправям всички сметки, да плащам храна, да плащам за градина, за детето и така няма да мога да спестя някой лев за почивка лятото. Наща ми каза че трябвало да потдържа стандарт, такъв бил обичаят в работата, иначе щяли да и се смеят. Чудех се да плача ли, да се смея ли. Казах и че стандарта в работата не го знам, не знам дали се изисква по чифт обувки или дрешки на месец, ама семейството яко го е загазило от към стандарт. Показах и ако случайно е забравила, че последните дрехи които си бях купил бяха някъде от преди 2 години.

С времето обаче колкото повече говорех, толкова повече разбирах че ще ми е по-лесно да догоня вятъра. Тогава някъде се сетих за едни думи навремето преди да се оженим, когато ми казаха следните думи "Внимавай много с тази жена, цял живот някой я е гледал, родители, после други мъже, ще бъде проблемна съпруга, премисли добре за тази глезорана ".

Когато беше почивка задължително на плаж, но само ако е през седмицата, да е без детето, без мен, а само с колежките си. Събота и неделя ако си е в къщи, не и се излиза никъде, ама и не и се работи, предпочита да седи на компютъра или да гледа телевизия.

Дойде юни месец вика ми "Мило, кога ще ходим на море да си планирам отпуската? " на което аз и отговорих че тази година море ще видим през крив макарон, защото няма пари и ако беше вкарвала малко в семейният бюджет, щяхме да отидем. Тя пък взе че се обиди, каза ми че ако съм имал желание, съм щял да изтегля кредит да отидем, после сме щяли да го връщаме заедно ( на което паднах от смях, защото знам какво е това ние ). Разбира се бързо си реши проблема, началото на този месец остави детето на техните и ми каза че отивала след седмица на море с колежките, нямало да и трябват пари, защото щяла да спи при роднини на колежка. стоях като гръмнат, но дори след караницата. така си останах тук, бачкане и една седмица отпуска, в която гледах да ремонтирам по панелката, че поне на спокойствие да свърша нещо.

Връща се тя щастлива, обяснява ми колко хубаво си изкарала, а пък я виждам ентусиазирана и даже ми стана хубаво за нея. Радвах се че се е разнообразила, излязла от сивото ежедневие. Винаги съм и имал пълно доверие и винаги сме имали редовен и хубав секс.

Минават се 2-3 дни, казва ми че имала още 4 дена почивка и мислела с едната колежка да ходели до Гърция, разбира се ме покани. Аз и обясних че току що съм похарчил 1000 лева за ремонт и няма как да стане просто. Тогава стана страшен скандал. Кааза ми "Как така ще я караме, аз без теб ли ще ходя винаги някъде?

Ето сега ми трябват 200 лева за гърция, трябва да искам от наще, дори ще взема и за теб да отидем заедно ". Същисах се и се хванах за главата. Бях толкова бесен че и креснах и и казах да не ме занимава с нищо повече. Тя разбира се отиде до Гърция, От както се върна не си говорим, аз нямам намерение да и говоря, а пък тя ми е сърдита, дори в цялата си злоба успя да ми каже едно изречение което беше " Виж сега, не ти знам проблемите, но ако продължаваш така, няма да издържа много".

Общо взето е това, сега се чудя дали да не хвана да се изнеса за известно време, защото за нея незнам, но такова неблагодарно същество друго не познавам. само че се спирам заради детето, защщото знам че то ще обере негативите и няма да има какво да яде. Наща пак няма пари, пуши като комин, пак ходи по солариуми сякаш не и стига тена от морето, харесала си нови дрехи, уж били евтини и пак без пари. Лошото че и аз съм без пари, макар да харча за мен на месец не повече от 100 лева.

Не знам, какво да правя.

Коментари

1-50 от 87

1.   ... жена ти за едно е права;че така няма да се издържи много... с разговори няма как да се оправят нещата, направи нещо по крайно като това което си решил... изнеси се... а редовния секс да не те заблуждава, че е само в къщи... голям мъж си, така че действай, а не се вайкай.... успех... ЗАРА

2.   Намери начин да изкарваш кинти и да вдигнеш личния си стандар и на детето. Жената вече е изтървана работа.
Като се съберат кокошките на едно място и ще се бориш с вятъра да я спреш.
Скоро и по мъже ще тръгне, ако е хубавка или ако не го е направила вече.

3.   Ти сам го казваш- няма такава минавка. Бих те попитала как я избира, като се женеше за нея, но нека си спестя забележките и да опитам да ти дам конструктивен съвет- поговори с нея. Обясни и, колко изкарваш, за какво ги даваш, че мислиш как да стегнеш панелката, какво да има за ядене, как да се облече и изучи детето. Обясни и, че не можеш хем сам да дърпаш каруцата, хем да има пари за парцалки, цигарки, морета, кафета и т. н. Обясни и, че по-скоро ти скоро няма да можеш да издържаш на претенциите и (не е ли така? ! ). Опитай се да я свалиш на земята, но ако е разглезена още от верме оно, едва ли ще се получи.

4.   След като прочетох историята ти, мога да констатирам само едно нещо - вие не сте семейство, вие дори не се доближавате до дефиницията за семейство. Бракът е партньорство, а при вас няма такова нещо. Всеки сам за себе си. Що за егоизъм е това?

Всички тези неща трябва да се плануват и правят заедно - почивка, ремонт вкъщи, голяма покупка и т.н. Жена ти май еднолично си прави плановете и си живее живото. Ти като нямаш пари си стоиш вкъщи. Не мога да разбера как така ти се грижиш за всичко, а тя само за себе си!? Тя няма ли задължения към това семейство? Няма ли дете и дом, за който да се грижи и влага пари? Проблемът, не е че е глезена и свикнала на висок стандарт, а това че е пълен егоист, който няма капка уважение към теб. Когато ножът опре до кокал, хората снижават стандарта си, подкрепят се и заедно излизат от блатото. Това е истинско семейство. Жена ти обаче много далеч от тази идея. Тя по-скоро ще намери начин сама да се измъкне от блатото, а теб ще те остави там да се оправяш както знаеш. Дори не мисля, че те обича. Не виждам как би могла при положение, че те унижава по този начин.

Може би, наистина най-добре ще е да я напуснеш за известно време, за да видиш дали ще и липсваш, дали ще те потърси и т.н., тоест да рабереш дали поне има някакви чувства.
Трудно се превъзпитава човек, даже невъзможно. Едва ли би се променила, а ако я карате така като до сега животецът ти ще е тежък.
Ж27

5.   Ти си само едната страна в спора, та не може да се съди кое е вярно, кое преувеличено. Но ако половината е така, както говориш, спукана ви е работата. Тя също има свое виждане и разбиране, където проблема се ти. Така че проблемите станаха два, а решението май е само едно.

6.   С такива жени оправия няма. Все се опитват да тарашат и край няма докато просто не секне кранчето. Ако печелиш повече, тя ще харчи повече и ще иска повече и нищо няма да се промени. Този, който си е вечно недоволен и не му стига и палат да му построиш пак ще му е малък. Сложна е дилемата - за мен наистина трябва да я стреснеш. Ако беше жена щях да ти кажа - взимай си детето и я напускай - защото явно и за детето много не й пука. Аз по скоро бих дала пари детето ми да отиде на море или на почивка, отколкото аз да се дондуркам по плажовете в българия и в гърция.
Ана

8.   Единствено в случаи, подобни на твоя, толерирам домашното насилие и законите на шериата!

9.   Мръсната, неблагодарна никаквица е имала невероятния, извънземен късмет да стане твоя, а не моя жена! Иначе отдавна вече щеше да знае къде зимуват раците и какво обядват котараците!

10.   Зара, права си, мисля го, но това е трудно решение.
Номер 2 и ти до някъде имаш право. Но как се вдига стандарт, като до сега всичко което съм изкарал е отивало в къщи. Не съм милионер, на месец по детето, разходи, сметки и сега с тези 1000 лева дето изтеглих за ремонт да е чистичко и спретнато отиват минимум по 900 лева на месец. Лесно е да си вдигна шапката и да отида другиаде, но това ще е краят.

Още навремето като се събирахме ми направи печатление, че всичките и бивши ги зарязва, без значение дали са добри, отговорни или точни. Омръзва и казва че неиздържала и все в този род. Не мисля че ми е изневерявала колкото и логично да звучи. държи на мен до толкова, колкото да се интересува от мен, но пък като че ли е завършен егоист и винаги поставя своите проблеми пред моите. Както казах на това ми обърнаха внимание преди сватбата, но реших че и аз не съм перфектен за да избирам кой знае колко.

Иначе на въпроса ви, да хубава е. Мисля че тези нови нейни приятелки или по точно колежки и разбира фантазиите, както и мойте. Не ги разбирам тези женски неща, но като че ли се надъхват една друга. Хем се плюят азд гърбовете хем само си гледат керливите ризи и все са заедно. Тяя цял живот е свикнала някой да я носи на ръце, иначе на думи е много знаеща, много отговорна и много морална.

Лошото е наистина както каз Зара, че с разговор не става. Тя може да ме обвини за всичко ей така, само защото не е на кеф и дори да го отстоява после.
То е ясно че и аз искам нови дрехи и аз искам асовник за 600 лева, искам да си сменя таратайката с нещо по-ново, ама съмнаправил семейство и мисля че е редно да се грижа за тях.

Най-неприятното е, че не ми се влиза в положение, тя вероятно си мисли че нарочно го правя, че нарочно седя без пари, за да може тя да си купува парцалки и да пуши по 2 кутии жигари на ден. Като изведе детето и ми иска пари, ззаото тя нямала, а може 2 дена преди това да харчи като луда.

11.   Ела при мен, знаеш ли откога търся такъв свестен и отоговорен мъж като теб. Аз не пия, не пуша, харча много разумно и съм в добро финансова състояние. Готвя и чистя редовно, дори малко се престаравам в това отношение. Набор съм ти. ;)

12.   Лошо брат, много лошоо! Страшно ми е познато, защото минах по твоя път! Ще ти разкажа с две думи преди да стигна до изводите, които си направих за себе си и за жените ( добре ги опознах пущините )!

Приятелката ми я взех направо от ученическата скамейка, много влюбена в мене, добро и отдадено момиче! Всичко беше супер! Не бързахме с брака и децата ( и слава Богу ), но живеехме на семейни начала! Завърши училище, после висше, накрая най-после започна да работи! Аз имах отлични доходи и винаги е била на моя издръжка! Когато родителите й даваха пари често ми е купувала разни подаръци, но в момента когато почна да работи и печели добре се промени! Нейната заплата си беше само за нея - парцалки, козметика, масажи, процедурки, всякакви женски лиготии и капризи! Явно и средата в службата й повлия - попадна на опитни приятелки, които я научиха, че мъжете сме само да даваме пари и за секс! Взеха да й се навъртат и обожатели, надушвах, че е въпрос на време да ми изневери и си бих камшика!

Опитах се да постявя ребром проблема, но тя се измъкваше хитро и все аз бях виновен ( змийски номерца )! Неприятно и тъжно ми беше, но на практика тя ме използва да си стъпи на краката! Най-лошото в цялата ситуация е, че каквото и да станеше все аз бях лошият и виновният! Това че не бяхме в официален брак и нямахме деца улесни раздялата! Аз съм контактен човек и не след дълго си намерих нова любов ( след няколко къси авантюрки )! Обаче тук идва лошата новина - оказа се, че явно човек с моя характер и качества привлича все един и същ тип жени - в началото отдадени , уж влюбени, хубавелки, умни и с убийствен чар, но без особенни постижения в личен план ( дори в затруднение )! Благодарение на мене си управят проблемите и после ставам излишен - намеци, разправии, раздяла! И все контрата е в мене!

След почти огледалната втора многогодишна връзка вече гледам по-друг начин на жените и не търся нищо сериозно! Търся повърхностни мацки основно за забавление и секс и се пазя от чувства и обвързване! Не знам какво да те посъветвам, защото имаш и дете, но си сходен характер като мене - отдаден на жената, дома и семейството, не мислещ за себе си! Повечето жени са големи манипулаторки, интересчийки и използвачки! Да не говорим, че са безтоговорни и нямат капка морал и съвест! И узпешно се сдушават помежду си, за да си разменят трикове как да ни работят нас мъжете! Защо тогава все ние трябва да се чувстваме виновни? Носим ги на ръце, храним ги, обличаме ги, и всичко каквото се сетиш! Стават за приятна компания и секс, но толкова!

Разбрал си ме вече, брат! Ако се раззделиш с тази жена е много вероятно да ти се лепне подобна ( като мухи са )! Почни да си криеш част от доходите, излизай с приятели, в къщи си гледай спорт... не й цепи басма....

13.   Пак съм аз, номер 3. "Тя може да ме обвини за всичко ей така, само защото не е на кеф и дори да го отстоява после." Жена съм, но съм имала такъв съпруг. Добре, че се разведох. Гледа все на думи той да е прав, да те обвини и да се чувстваш ти виновен. Освен това все за цигари нямаше пари трябваше да му давам. Така не се живее. Сега имам партньор, които ме уважава. Какво ще правиш- незнам, ти му мисли. Но недей да позволяваш да те унижават, да ти вменяват вина и да те подтискат!

14.   Господине аз съм приблизително на вашите години и честно да ви кажа мисля че тези проблеми все по-често взеха да се срещат във всекидневието на семействата. винаги има един дето харчи и един дето пести за да се балансират нещата и да се усети че греши госпожата бих ви посъветвала и вие да давате по-вкъщи говорим за пари а чистенето и готвенето там нещата надали щесе оправят нека почувства липсата в къщи за да не си позволява волности и нека тя повече от тоз и онзи а не вие да се трепете докато не усети липса няма да се спре повярвайте

15.   Знам, че отстрани е лесно да се дават съвети, но така не може да продължава. Глезена е и става все по зле. Трябва сериозни мерки да взмеш. Дали ще се изнасяш или ултиматуми ще поставяш прецени. Много от жените са такива, все някой с нещо им е длъжен. От техните минават на съпруга. Отначало играят театър, колко много те обичат и после дупе да ти е яко. Познавах един човек, той ми каза думите "Жениш се, лягаш си с един човек и ставаш до груг. ". Беше пример от неговият живот.

K-Man

16.   От автора, допъленние.

Не е златотърсачка както описват повечето, защото самият аз не съм богат, а ако е искала да е хванала далеч по богат мъж. Просто е ужасно безотговорна.
Давам ви пример. Февруари месец го бях закъсал здраво. Детето беше с пневмония, майка ми си счупи крака и трябваше да и слагат пирони в крака. Отидоха много пари, даже не успях да платя парното и го оставих за следващия месец. Имах рожден ден и тя ми купила един телефон, който отдавна исках, но не можех да си го позволя. Тя взела че дала 200 лева за въпросния телефон и още 100 за играка на малкия защото покрай пневмонията си беше постоянно в къщи и наистина беше нужен подобен подарък за него. Супер, страхотно телефон, но честно казано ми идеше да я удуша. Ще кажете кво толкова е станало, е да ама с тези 200 лева можеше да оправим парното, тя го знае, знае че не ми е до телефони в този момент а и не исках нищо. Питах я от къде е взела пари, защото точно 3 дена преди това нямаше една стотинка. Вика бях при наще.

И кво се оказва, наща като закъса за пари и като вижда че няма от къде, тича при техните да иска за глупости. след време бяхме на вечеря у тях и майка и ни пита "Стигнаха ли ви парите за сметките " и ме гледа едно такова, чакайки благодарност. Аз я гледам и тогава ми стана ясно. Нашата отива и взима пари от тях, уж че дори сметките не можем да си покриваме и после си ги харчи както иска. Не го прави всеки месец, ама го крие от мен. Аз тъй като не разбирам много от модерни дрешки, един ден взех добър приятел и го поканих в нас докато я няма, той разбира от мода, от дрехи и от цените им най-вече. Тя като си купи нещо и ми вика " Беше на разпродажда в мола и го купих за 20 лева ", ама след като взима от техните без да ми кава вече почна да ми се изяснява. Та приятеля вика, човек тука има тениска за 150 лева минимум, пола за 300, тези обувки за 200, другите са 250 и тогава вече ми се изясни всичко.

Като си удари колата някъде, аз я давам на ремонт при един приятел, който почти не ми взима пари, но я бави по 5-6 дена. Последния път нашта вика " Не мога да чакам една седмица тоя глупак, ще я закарам другиде ", а аз седя и не вярвам, нестига че я прави почти без пари, пък и тя недоволна. Закарала я някъде и я направили, викам колко ти взеха, тя ми се надува и вика "Нали парите са си мои, колкото толкова ", разбира се не беше трудно да се сетя, е пак е взимала от техните пари, защото не можела да изкара една седмица без кола, да не говорим да се вози по маршрутки.
Иначе горделива, ако не я познаваш ще си кажеш че всичко сама на гърба си носи, семейство, дете, а аз едни сметки не мога да платя. Ама има кредитна карта за 1500 лева и това разбрах, ама я източила до последния лев, ама знаете как е, дрешки, сандалки, море уж без пари :)

И така. Като не е на кеф се надува, вика аз лесно мога да намеря пари, мога да правя каквото си искам, ама като стане дума за плащане пак аз, а тя тича при техните и лъже че няма какво да ядем да и дадат. то техните имат пари и никога не биха и отказали, ама защо трябва да си мислят че съм някакъв идиот, който дори сметките не може да си плати, пак на чужд гръб.

Да не говорим че от както е с тези колежки, започна да ме обвинява по различно. Вкарва нови изрази, които е нормално да забележа че са нови, все пак толкова години я познавам. И какво излиза, докато аз блъскам и мисля как семейството ми да е добре, тя тича при колежки и се оплаква, пък те дават съвети, които тя слуша, та чак ги цитира.

Ей такива неща.

17.   Приятел, какво да ти кажа, попаднал си на типичната българска жена. И за да не ме нападне нежният пол ще уточня, че има свестни и добри жени, но може би са не повече от 20-30%, долу-горе същото важи и за мъжете. Та така, половинката ти няма да се оправи, ти сам казваш, че цял живот е свикнала да смуче от някой. Може би ако се изнесеш за известно време ще се уплаши и ще се поукроти, защото няма да има кой да я издържа, но това ще е временно. За мен тази жена те дърпа яко назад и с нея бъдеще нямаш. Лошото е, че имате дете и ще трябва сам да си прецениш как да постъпиш. Позната ми е ситуацията ти, макар и да не съм все още женен, всичките ми приятелки до момента са били малко или много, като съпругата ти. Само искат, все недоволни, все другият виновен, сякаш човек им е длъжен. Такива пътя и да ги няма!!!

18.   Здравей! Единственото което мога да кажа е да си троши главата. Ти гледай себе си и детето. Даже е хубаво ако може да си го вземеш и да си живеете двамата нея да я няма. Или по-точно тя да си ходи при майка си а ти с детето в апартамента.

20.   Направете най накрая една тема за това кой какви задължения има в едно семейство. Човек остава объркан, защото, коментиращи вижте се. Като се оплаче жена защитавате я, като се оплаче мъж и него защитавате. Всеки оплакал се от семейния си живот карате да се разделя, обвинявате съпругата на автора в егоизъм, но всъщност егоистично е да се откажеш и разведеш. Авторе още от началото си сгрешил като не си поставил ограничения, сега седни говори с нея за правата и задълженията в семейството ви. Нека тя също има право на мнение, нека и тя да каже как трябва да бъде според нея, после помислете заедно за компромисен вариант. На съпругата ти авторе също не й е лесно за да изкарва повече пари, трябва да изглежда добре /да поддържа стандарт/, в повечето случай обаче женските заплати в бг не стигат само за поддръжката на една жена. Затова и нея разбирам, тя също не знае как да постъпи, отишла е на море и на Гърция подучена от колежки, точно там е бил моментът да се намесиш с мнение. А това, че не взема детето на целодневен плаж е добре за самото дете, защото целодневното слънце дори и под чадър е опасно за толкова малко дете.

21.   Преди да застана на страната на автора - ми се иска да знам и малко от другата гледна точка. Например има някои недоуточнени моменти в цялата тази работа:1. Дали все пак жената не изкарва повече пари и дали все пак не работи повече /или по-напрегната работа/? В такъв случай ако мъжът е настоявал да затягат коланите само защото от негова страна не достигат пари, вместо да направи нещо по въпроса - тя съвсем естествено е решила да компенсира напрежението в службата с подобен вид разпускане. Там някъде може и да се е поувлякла. 2. Дали авторът има някакви стари грехове за изкупване - например по времето когато тя е нямала пари - я е държал прекалено изкъсо или не й е обръщал достатъчно внимание когато е била по-обикновена и неподдържана? 3. Дали авторът е от тези, които не успяват да изкарат достатъчно пари - не за друго, ами защото имат доста свободно време, включително и за регистрации по разни сайтове, флиртове и прочие и прочие... И в заключение искам да кажа, че за една бройка да се оставя да ме убеди, че тази жена е вероломна, луда и неконтролируема, когато ми светна сигнална лампичка - ами ето че тя иска да бъде навсякъде с мъжа си, а той никога не иска и търси какви ли не оправдания, за да я пусне на произвола! Ето, на почивка не е отишъл и я е оставил "да пасе трева", а извадил хилядарката за ремонта. Хайде, моля. В едно са прави всички - това не е семейство и жената наистина няма да издържи. На нейна страна съм почти :)

22.   Авторе на теб кво да ти кажа, пий една студена вода и направи следното. Изтегли си кредит, ама не за ремонт този път, а за себе си. Отиди и ти в мол-а, купи си хубави дрешки, после излез с приятели я в кръчма я в бар, отпусни му малко края, после в главата ти сам ще дойде отговора какво да правиш.
в това време твоето тамагочи (половинката де) ако седне да врещи нещо, пий две студени води и се прави че я няма, та даже и не я слушай, приеми го като пеене.

23.   Така като ги гледам правописа, не е на добре. Ти говориш предимно за нея, а за себе си? Ти какво работиш, добри пари ли получаваш? В едно семейство тези неша са важни. Тя харчи нейната си заплата, а твоята отива в къщи, доколкото разбрах. И накрая на нея все не и достигат пари, ако правилно съм разбрала.
Един съвет-остави детето за два. три месеца при твоите родители и си харчи твоята заплата само за теб( естествено да даваш и за детето). Нито ток плащай, нито вода, нито пазарувай. Естествено ще спрат тока, излез с оправданието, че нямаш пари да го плати тя.
Винаги съм била против такива експерименти, но понякога се налагат ако няма друг начин.
И двамата с мъжа ми печелим добре. Всеки си има сметка и една обща, която всеки месец и двамата захранваме за почивки, ремонти и пр. В къщи и двамата даваме пари и останалото всеки си харчи както намери за добре. Ако успееш да се пребориш и да останете семейство ще е най-добре. Успех.
Маги

24.   ... 20, 21 сами ли се убеждавате в това, което пишете само и само да сте на различно от очевидното мнение... ЗАРА

25.   20, 21 скъсахте ме от смях. така не се бях смял от много време. Значи кажи речи ако не сте един и същи човек, казвате следното :

Детето не трябвало да е на слънце, нито мъжа, щото Събота и Неделя е опасно по плажовете, случайно да не ги хване някой топлинен удар. Така е :)

Трябвало да се знае задължително колко взима той, колко взима тя, за да се знае дали тя трябвало да оставя пари за семейството си. :) Тя трябвало да има стандарт, ма той не :) За нея било важно, за него не :)

Продължаваме с бисерите :
Трябвало да се знае дали той влиза по сайтове и дали когато тя била без работа се държал пристойно?
Еми ако е влизал по сайтове и е хойкал, нямаше да се оплаква от жената, нито щеше да прави ремонт у тях, ами може би щеше да ходи там, където го пратихте, по въпросните сайтове :) Ако беше така, щеше наистина с кеф да я праща в Гърция за да е с любовницата.
Тя като е била без работа, той се е държал непристойно, за това сега му се била качила на главата? :)

И сега грандиозния финал. Тя го карала да ходи с нея, ама той глупака отказал. Тя си взела заплатата в чантата и хукнала към морето и в Гърция, той платил сметките, гледал да направи ремонт, щото му било по хубаво от колкото да отиде на море. Вярно си е за червена лампичка, баси мъжете. вместо да ходи на гадното море, да пие гадни коктейли, да зяпа гадни полуголи мацки, той решил да прави толкова приятния ремонт за да може като се приберат всички да им е чистичко :)

Цирк, пълен цирк :) Вй такива като вас дават подобни съвети и в реала, пък си представям ако някой ви се върже, сигурно става точно както описа автора и номер 12, а именно от всяка ситуация може да излезе чудесен предтекст и оправдание. :)

26.   номер 25... нямам думи за коментара ти.. ако не го беше написал/а ти, аз щях да го направя!! Аз също давам пари за дрехи, но след като са платени всички сметки и са отделени достатъчно пари за храна и други разходи.. авторе, няма смисъл да се товариш.. вземай си детето и си заминавай ;]

27.   Не е съм чел коментарите до сега.
Но това чудовище не те заслужава.
Само като го чета ми иде да я блусна тая в стената.
Вие не сте семейство.
Тя просто те използва
Вързала те е с дете и си мисли че всичко трябва да е от теб.
Според мен единственото ти решение е развода и да я оставиш да мизерства да я видим тогава къде ще си пече задника.

Единствения проблем според мен е детето предполагам няма да искаш да и го оставиш и да страда то покрай нея.

За съжаления при развод сигурно 99% от децат отиват при майките.

Посъветвай се с адвокат как да завъртите нещата.

28.   Ех, човече.. Чак мен ме хвана яд, чесно ти казвам.
Но за жалост голяма част от съвременните българки са така. Обичат преди всичко себе си. А, като не им изнася си променят курса на плаване.
Твоята хубавица както е тръгнало не я виждам що за майка ще е. Търси някаква промяна, ако е нужно дори я зарежи и искай развод по взаимно съгласие :)
Както сам си написал - ебаси минавката е тая мадама.

*Syndrome

29.   Номер 25, остави автора сам да отговори, де :)
Може пък да му стигат пари за ремонти и сметки, пък да не му достигат да излиза и кани по срещи девойките от сайтовете. И затова естествено го е хванала истерията.
Мъж, който изпраща жена си сама на море отдавна я е отписал и толкоз. Има по-добри планове за себе си, докато я е натирил.
Ремонтът да не мислиш, че е струвал 1000 лева? Мацнал е 2 бои, поразместил е, а с останалите пари най-сетне е направил каквото душа му иска, може и гадже да си е поканил.
Хайде, нека отрече ;)

30.   №20 съм. Изглежда не сте ме разбрали. На мнение съм, че описаното от автора не е семейство, защото нямат общи мнения за това кое всъщност е най важно нещо, в собствения им съвместен живот. За някой семейства най важно е в къщи да изглежда чисто и ремонтирано, дори всички пари да се дават за нови и нови техники, ремонти и др. за други хора това е без значение, за тях най важно е удоволствието от коктейла на плажа. Кое е правилно? Няма правилно, важно е и двамата да се чувстват добре, дори къщата им да е с мебелите от дядо, а те да посещават СПА центрове, е без значение, щом решение за това са взели и двамата.
В семейството на автора обаче, изглежда двамата са на различно мнение. Единият е на едната крайност другият на другата. Съдя по разказа на автора, че тя ходела с нейната заплата по удоволствия, а той взел заем 1000лв без нейно знание и правил ремонт. По тази причина предлагам разговор с предложения от двете страни, има голяма вероятност да стигнат до консенсус. Може да се постигне доста, може да стигнат до консенсус, половината от излишния доход, пояснявам: излишен доход е тази сума, която остава след плащането на всички задължителни сметки /ток, вода, детска градина и т. н. / та половината за в къщи, половината за общи развлечения.
Все още съм на мнение, че за толкова малко дете не е полезно цял ден на плажа, дори е опасно. А на съпругът никой не е забранил да ходи на плаж в неделя, но той изглежда си намира по важна за него работа.
Ако попитате жена му сигурно тя ще отговори, на него не му е приятно да идва с мен /винаги отказва/, на него му е приятно в къщи да е "уютно" според него. На жена му изглежда въобще не и прави впечатление новия ремонт, тя на ум си казва "можеше да изкара още една две годинки така, но щом той е решил да прави каквото иска".

31.   От 25 до 29.
Ти явно си от тези, които задават безсмислени въпроси и чакат някой да ги опровергае, ама така разговор не се постига, още по-малко пък някой според мен трябва да се оправдава за такива идиотски изказвания като твойто.
Мъж сам пращал жена си на море, когато я бил отписал? е какво да направи, не виждаш ли че ти описва че е на ръба на мизерията, щото тя докато си вее кълките, той се опитва да плаща всичко. Вие кво си мислите, че тия пари падат от небето и всичките падат заради вас :)
Всеки иска ремонт за 100 000 лева, ама като няма, по добре козметичен такъв, от колкото нищо. С тия 1000 лева можеше 4 дена да не излиза от кръчмата, да обръща разни жрици и наивни девойки, ама вместо това се заврял у тях и прави ремонт.
И на всичко отгоре искаш да ти опровергае кретенските мисли :)
Виж му допълнението на човека, написал е някакви неща.
Аз вече му казах, наистина да хване да направи това, в което го обвинявате. Да зареже сметките, да зареже ремонтите, да хване да си гледа кефа, поне като го обвиняват да има за какво, а не гузен негонен да гони :)

32.   Пич, сам си си я избрал а и в началото са те предупреждавали за нея, но ти си бил сляп за подобни недостатъци. Ако любовта ти е истинска, ще продължаваш да си я обичаш и да я приемаш такава каквато е. Защото тя винаги си е била такава, просто сега се вглеждаш в отрицателните черти на характера й, защото вече нямаш сили да й угаждаш. Ако мислиш, че имате бъдеще с такава жена, продължи с нея, ако не- просто се махай от там. А че тя няма да се промени- няма, то товва е ясно. Успех!

Doriana

33.   Аз съм автора.

Днес си стегнах багажа, не всичкия но поне това което ми е най-необходимо. Знам че е трудно, но мисля че многото разговори не помогнаха и е време за действие. Тя днес видя какво съм намисл казах и, а тя каза"Ми щом така си решил добре". Очаквах такъв отговор, не се чувствам злеот това, просто съм свикнал да ме поставя след колежките си, след нуждите си и чак тогава съм аз. Тя вероятно мисли, че това е някаква запаха от моя стана, а в същност не е. Просто го правя за мен този път. Оставих и пари, покрил съм всички сметки, напълних хладилника от тук натам да се оправя. Казах на малкия ако има нещо да ми звънии. Не знам какво ще измисля за по натам, но за момента това е положението.

Не не съм изневерявал и не съм седял в сайтове за запознанства както казаха някои. Работя по 10 часа на ден, имам и куп други ангажименти за да се занимавам с глупости.
Не съм милионер, аз докарвам на месец към 1100-1200лева. Тя казва че взима 800, а дали е така или са повече само тя си знае. Сега ще има възможност да се оправя сама с тях.

Обидно ми е това, че съм направил какво ли не за нея. Не говорим само за даване на всички пари в къщи, говорим за отношениеи за помощ към нейното семейство.
Миналата година тичах цяло лято да помагам ту на родителите ми, ту на брат и да си стяга къщата. Той брат и точно като нея, мързелив, само му дай в схеми да влиза. Аз бачкам да му помагам, той пие студена бира и мислел уж. За 3 години не можа да направи 3 стаи, само гледа в тавана и казва не мога. Жена му се е пищисала от него точно както аз от моята. Иначе на самочувствие го докарва, на големи плановеи на философстване, ама го мързи да си мръдне пръста, та 3ма човека трябваше да му оправяме стаите.

И после все едно нищо, не говорим за малка благодарност, а за нищо, както от жена ми, така и от брат и. А аз ту тичам там, ту когато мога тичам при моите родители сам да се блъскам. Накрая си претоварих ръката, лекари ми казаха да не вдигам тежко поне месеци ми изписаха хапчета, жена ми ме потупа по рамото и вика"Нищо ти няма, ще ти мине като на куче" и толкова, повече дори един път не ме попита как съм. Виж ако нея нещо я заболии случайно аз не забележа, после мълчи, ама натяква все едно съм и прерязал гърлото.
Това е, не знам как родителите и може да са такива добри хорица, да им дават пари за всичко, а те и двамата да са такива. дали заради глезотияили друго незнам, но който е покрай тях затъва, защото трябва да им угажда, а обратното е немислимо. Как един път от уважение, не чух някакви мили думи, как не каза един път извинявай след някакъв скандал, винаги права. И винаги това самочувствие, все едно е постигнала всичко сама, ама да сме живи и здрави с родителите и, да има това самочувствие, защото иначе от къде ще го набавя незнам. сама не може да си върже обувките, все аз или тейните трябва да и ходим по задника.

Брат и същия, прави жена си на нищо, седи голяма част от времето без работа, обаче не му се работи за 600 лева, той трябвало да работи за много повече, спраямо акъла който си мисли че има. Издържат се от заплатата на жена му и от родителска подкрепа, ама като седне на маса, ехе той е най-големия, как така аз съм живеел в апартамент, а той бил в къща. Това след като аз и мои приятели му помогнахме да си стегне стаите. Да не говорим че я бие и псува като каруцар през ден, От време на време в синини, ама все паднала някъде.

Баща им беше в болница заради проблеми, един път не отидоха и двамата да го видят, все бяха заети, нищо че тогава и двамата не работеха. Майка и и аз тичахме вместо тях. А на човека му беше кофти, пита за тях, вика"Защо не са тук, заети ли са"гледам ми се реве, защото ги носил на гръб цял живот, а когато му трябва подкрепате заети, много заети, толкова за уважението и преданността.

При нея всичко е така, приятелки са и само тези, които и ходят по свирката, след време ги разкарва, спира да им звъни, нямала полза, не искала. Така ще стане и с колежкитеи, случвало се е и преди. Сдуши се някъде, после тича при мен да я утешавамили да и слушам глупсотитеи уж приятелските обвинениякъм другите.

Няма такива наглеци просто. Далеч съм от мисълтаче сега ще ми е лесно, също така не мисля че тя ще забележи толкова липсата ми, освен във финансов аспект, нали е горделива, ще си намери някой друг заместител колко му е, хубава е, бъбрива, няма да е проблем, пък ако не, мама и тати са и насреща. Ще я оставя в моя апартаментзащото си е мой от преди сватбата, не искам разправии сега, нито притегляне на някакви неща, искам спокойствие. Няма да се изненадам да зареже детето ни при родителите си, но ако го направи, ще си го взема при мен.

Благодаря за коментарите и извинявайте че ви натоварих с моите проблеми, но ми беше нанагорно. Знам че не мога и не искам да търся справедливост, защото сам осъзнавам че с такива няма да получа такова. Ще гледам мен си, детето, пък каквото е писано.

34.   Търси й друга работа :) Сериозно. Далеч от такива "колективи" на недоклатени кокошки, дето само глупости могат да й вкарат у главицата. Свястна жена е явно като цяло, предполагам, че те обича, ама на акъл трудно ще порастне. И верно - гледана, та гледана. Ама той животът не прощава никому, но ти трябват здрави нерви докато й дойде акъла.

35.   Пиша и след това трия, това е ужасяващо, аз съм на 22 също съм семейна и имам дете, но такива работи не си позволявам.
Нямам думи, честно

36.   Номер 8, не говори глупости - при Шариата е забранено на жените да работят и авторът трябваше да издържа всичките си жени сам. Авторе, правилно казаха, че вие не сте семейство. Не намирам, че жена ти ти е длъжна, но поне за личните си разходи и за част от разходите на детето СПОРЕД ДОХОДА СИ трябваше да помага. Да, не може човек да очаква от жена си да дава 50%, ако взима малка заплата, но тя мисля, че целенасочено иска да го върне за нещо на автора. За домакинската работа авторът не е прав - щом и двамата работят, домакинската работа също се дели, но ето - ти готвиш и правиш ремонти, тя нищо не прави (според теб). Колкото и да го мъдрим, трябва да говориш с нея. Мисля, че не си ти това, което е искала тя от живота. Не можеш да ? осигуриш среден стандарт на живот, чистачка и т. н. Най-вероятно жена ти е доста атраквивна, със самочувствие и има доста (заможни) почитатели. Не бива да изключваш и това тя да има заможен любовник или приятелка, да се движи сред хора с повече пари и да я е яд на теб. Поговорете, но не е зле да се разделите временно, за да реши тя, какво иска. Кажи ? в прав текст, какъв живот можеш да ? предложиш и по принцип - търси си жена, която ти е според възможностите, домошарка е и би оценила това, което можеш да предложиш. Красивата жена винаги има алтернатива. Ако ти не действаш тя рано или късно ще си намери по-заможен господин, ще си вземе детето и ще си стоиш сам в ремонтираната панелка. Едно се питам - как така си имал 1000 лв. за ремонт, а си нямал пари за почивка? Имаш и дете, за него не помисли ли? Когато бедността влезне пред вратата, любовта изхвърча през прозореца. Явно се разминавате с жена ти, прибързали сте с детето и брака и е време да вземеш болезнени решения. Мисля, че без нея ще си по-добре, както и тя ще е по-добре без теб. ж. 27

37.   до автора;.... на прав път си, само не се разколебавай... а жена ти ще усети липсата мноого по-скоро от колкото очакваш, но не се поддавай, тя няма да се промени.... ЗАРА

38.   Това, което не спира да се набива на очи е - какво прави историята в Любов и Изневяра, след като се разбра, че авторът дълго време е таил ненавист към жена си, отчасти и заради нейния брат. И още един въпрос към автора - какво разбира под редовен секс? Досещам се, че жена му е доста по-млада от него и й се живее, ама ей на - когато се е женил е искал до себе си мацка, а после изведнъж е станала неудобна. Застъпвам мнението на 36 и продължавам да отстоявам моето, че тази жена можеше и да се постарае, но за нещо има да му връща или просто има планове, които изключват него.

39.   Автора до номер 38.
Нещо не ти е станало съвсем ясно.
Първо не е много по малка от мен, разликата ни е 5 години.

Не мразя брат и, ако го мразех, нямаше да му помагам постоянно. Не мразя жена ми. ако не я обичах толкова, едва ли щях да търпя всичко това. Очаквах просто един ден да се вземе в ръце и просто мислех че колежките, желанието и да е много в крак с модата и да профуква пари ще намалее с времето. Мислех че един ден просто ще оцени олко правя за тях, не толкова да ме носи за ръце, колкото да се опита и тя да бъде съпричастна към нещата които засягат семейството.

Това за връщането което спомена не знам до колко е вярно, но ако беше прав, тя явно има да връща и на баща си, че когато той имаше нужда от нея, тя си даде пас.

Погледнато от този ъгъл, вероятно тя има да връща гняв на всеки по нещо, щом винаги, дори за най-малкото мисли първо за себе си.
Нормален секс значи, че го правим в седмицата 4 пъти примерно.

Изнесох се, сега съм на работа и после отивам директно на друго място. Не го правя защото я мразя, а защото поне малко уважавам себе си и защото ми омръзна да съм средство за изпълнение и виждам че това което правя не се оценява изобщо, което ми тежи най-много.

Зара знам че ще е трудно, но нямам друг избор, това не е живот. Обичам я, но във всичките тези години се чувствам недооценен и едва ли не живея заради нея. И аз искам пълноценна почивка, искам да сме тримата някъде и както се казва, една седмица тя да прави това, което аз правя за нея. ей така да ми носи разни неща, да се грижи за мен, да усетя някакво отношение.
Чудел съм се през годините дали пък не искам много, дали пък проблема не е в мен, да получа някой път и минимално съжаление от нейна страна, ей така не за да съм страдалец, а поне един път аз да съм слабия, който не трябва да блъска заради всички сотанали.

40.   Здрасти авторе, аз съм номер 12. Прочетох последният ти коментар! Ти определено си човек на честта, тип благородник! Отговорен си, раздаваш се за другите без да мислиш за себе си! И аз съм такъв и ми е познато! Няма вече почти такива хора! Жена ти е била голяма късметлийка с тебе! Нормално е да не го осъзнава! Като уточни, че и брат й е такъв тип като нея ми стана ясно, че така са възпитани! Отраснали са в среда, която ги е стимулирала да получават всичко наготово без да полагат усилия! Може да не са им виновни техните родителите. Сега и приятелите и околната обстановка оказват много силно влияние върху характера на човека! Достатъчно е човек да си пусне телевизора или компа и навсякъде му се натрапват примери на мнозина хора преуспели в живота благодарение на външният си вид и шанса да попаднат на подходящи "спонсори"!

Затова е много важно човек да внимава в каква среда попада и с какви хора се събира! Но такива като тебе се броят на пръстите на едната ръка и е абсолютен късмет да намериш сродна душа, която да те подкрепя и разбира и да сте равностойни! Широко разпространеният вариант е да срещнеш такава като жена си, която в началото да ти изиграе ролята, която ти харесва и да си помислиш, че това е жената на живота ти! Когато разбереш че си сбъркал вече ти е свалила 9 кожи и те е използвала безсрамно без тя да се усети! Да! Абсурдно е, но тя не е виновна! Такава си е, това са й ценностите и разбиранията и съм сигурен, че в момента тя си мисли, че вината и грешката е в тебе! Изпитал съм го и знам как е!

Дори ми е ясно, защо не я гониш от апартамента, който е твой! Надяваш се временната раздяла да я накара да се замисли, да почувства липсата ти, да се окаже че те обича и без тебе не може! Съвсем честно и искренно ти пожелавам точно така да се получи и да се съберете отново и да заживеете щастливо! Има го този вариант... процента е малък, лично при мене не се получи, но го има варианта и си прав да се надяваш, а и я обичаш сигурно!

Всъщност при мене при втората връзка можеше да се получи - след като се разделихме и минаха години и бившата ми мацка беше сменила няколко мъже, тя осъзна моята стойност и потърси начин да се съберем отново! Не дойде да говорим директно, а внимателно сондираше нещата - измисли поводи да се видим на кафе, беше мила и внимателна, все говореше за миналото на връзката ни и ми благодари за много неща, които съм бил направил за нея! Стана ми приятно, че все пак ме е оценила, макар и късно! Но аз вече не я обичах, беше ми чужда и се изнизах с обещанието за добро приятелство, но и от такова нямах вече нужда - мандалото беше хлопнало!

Аз съм контактен, наблюдателен и освен това добър психолог! Та по този повод мога да ти дам стотици примери на двойки събрани по някаква изгода за единия! не е задължително пари! Често жените казват - не искам да остана сама, вече съм стара ( на 28 години примерно!!! ) срещнах мъж, който ме обича и обгрижва, не е богат, не е кой знае какво, но няма за кога да чакам, а и с времето ще го опозная и обикна....! И се женят и правят деца! Понякога е успешно, .... понякога е пълна скръб и драма! Но такъв е живота! Успех ти желая! Аз лично вече не вярвам да изпитам чувства и търся сметката - развлечения, секс, пътувания, богатство! ;)))

41.   Авторе, правиш една кардинална грешка, само една :)

Не очаквай някой да се е държал като тулуп 6 години и изведнъж да се промени и да ти сваля звезди или да ти засвидетелства някакво отношение. това е все едно да чакаш куче да започне да говори.

Единствения начин да се усети е, ако смени 5-10 мъже, ако техните спрат да я спонсорират и да падне много лошо на дупето си. Не случайно мъдреците са казали, че човек може да израства, само когато стигне дъното, ако не го посети, няма как да осъзнае грешките си.

Тя е много далеч от дъното, докато има такива приятелки, които на чужд гръб да си правят експерименти, докато мама и тати и дават пари и най-вече докато тя се мисли за богоизбрана.
Така че не се надявай на чудо, нито че един ден ще ти се моли. Дори да го направи, повярвай ми ще го направи пак от егоизъм колкото да те прикотка и да си угоди, което не значи че ще е разбрала какви са и грешките.

42.   До 36

Вече изведнъж изразих мнение по темата, но просто твоя коментар ме остави със зейнала уста. Вярно е, че в шериата пиша, че мъжът трябва да издържа всичките си жени, но ние тука все от всичко най-хубовото искаме. Там пише, че жената като не слуша - може и да я бие, тя не излиза от вкъщи без позволение пък камо ли да ти заяви отивам в Гърция. Така че просто намирам сравнението ти с една тотално различна кулутра от нашата за изключително неуместно. Не може това да вземем от там, пък другото от Западна Европа - визирам свободата, демекрацията и издръжката.

В крайна сметка не може една жена само, защото е жена да живее на чужд гръб и да бъде тотално непукист. Може да й е неприятно, ако има по-заможни приятели, но тя живее с този човек и не можеш като разглезено дете да казва аз искам и ще го имам без грам да помисили за човека до себе си, пък после заеми да имаш, дългове да погасяваш и т.н. Не е детската градина да седи и да се тръшка. Ако наистина имаше толкова заможни почитатели, щеше да си покрива сметките или те да й ги покриват - а не да иска от техните и т.н. Явно просто си е свикнала на леснто и да е тати носи, мама меси - а сега друг й е длъжен да я издържа. А тея богатите нещо не ги виждам да се тълпят и просто да чакат някоя да дойде и да му иска само пари. Дано си имала тоя "късмет" - да намериш някой, който да те обича, ти да обичаш и да има доста пари, но повярвай ми не са толкова много. Авторът казва, че взима 1000-1200лв, което не е много, но на фона на средните заплати в България е една доста добра заплата, с която могат да се покрият наем, сметки и храна и ако тя даваше от тея 800лв примерно 300-400лв всичко щеше да е ок. Но 800лв за лични нужди на една жена - еми не е по джоба на всеки.

За мен просто тая жена е свикнала все някой да е до нея и да я оправя. Тя излиза, харчи пари и от там нататък другите да се оправят както могат, за да поддържат нейния стандарт. Еми никой не й е длъжен. Тя иначе има ли образование, знае ли езици или само претенциите са по-голями?

Правилно си постъпил, че си се махнал. Както се казва по-добре ужасен край, отколкото ужас без край. На теб ще ти е по-добре сам - само гледай да си вземеш детенцето при тебе. И на нея ще й е по-добре - сега ще тараши от техните пари за всичко и те имат нямат й дават. Не се връщай - както преди мен казаха, ако ти каже, че иска да се съберете не е от любов, а от изгода.

Ана

44.   Авторе може да е нагло но аз ще попитам: Кое е по правилно и защо да е по правилно, човек да си ремонтира жилището или да иде на море с семейството си, като разполага със сума само за едното?

45.   Ана, сравнението с Шариата не съм го въвела аз, погледни пак горните коментари.
Подкрепям и мнението на номер 44.
Авторът има действително някакъв проблем - дава парите си по ремонти, за майка си, после вдига сигнали, когато жена му му е купила хубав коледен подарък както и такъв на детето си. Явно не е такав мърла, каквато я изкарва.

Мисля просто, че и двамата се чувствате измамени в този брак - ти с натякваниците си, какво правиш за семейството и с напразните очаквания тя да те глези и да ти дава парите си, тя с напразните очаквания за среднен стандарт на живот - почивка през лятото, платени сметки и сигурност.

И двамата сте по-добре без другия. Тя след няма и година ще е намерила мъжа, от които има нужда, ти си потърси жена от село, която да те оцени, да те глези, шета и да ти дава заплатата си. Не забравяй да си плащаш издръжката за детето и, ако си действително толкова добър, колкото се изкарваш - отделяй поне 300 лв. на месец за детето, новата ти жена ще ти дава тези пари от заплатката си и ето - на печалба си дори, ще си имаш парички и за кола, и за ремонти, но не очаквай тази добра Самарянка да изглежда като Памела Андърсън, търси си стара мома от село, ще ти се радва и ще си те носи на ръце цял животец - нито ще иска почивки, нито дрехи, ще се радва, че няма бой и пиянски скандали и ще ти снася цялата си минимална заплата.

Колкото до жена ти - ами и на нея няма да ? е лесно, особено с детето, но ако е хубава ще си намери мъж. Ако жената не е съвсем такъв голям боклук де.

Преди да се беше оженил е трябвало да си кажеш, какви са ти очакванията, трябвало е да се отделите от родителите си и да заживеете като семейство. За мен лично това означава да можеш да разчиташ на мъжа си. Който създава семейство, трябва да може да го изхранва. Не можеш да разчиташ, че по-младата от теб жена след бременност, майчинство ще изкарва твоите пари. Ти колко си изкарвал преди 8 г. да кажем? /5 г. по-млада жена 3 загубени години покрай раждане и майчинство 15% по-нисък доход за жена със същата квалификация и длъжност според НСИ/

Жената не иска пари от теб, купува ти подаръци, сигурно и неща за детето, не вярвам да не пазарува съвзем и храна да кажем, но теб ти се опъват сметките (наем не плащаш) и една почивка годишно. Къде ти отиват тогава 1200-та лв.?

Казваш, че нямаш пари за почивка, жената САМА СИ ПЛАЩА нейната и после ? натякваш, че нямаш пари и нямаш пари, а даваш за ремонти 1000 лв.?

Нещо ми е гнило... но едно е ясно - всеки мисли за себе си в твоя брак, оженили сте се прибързано и детето и неговите нужди остават на заден план. Цели абзаци се пениш за някакви коли, но кой се грижи за детето... това не пишеш
ж27

П.П - следващият път за да не се минеш при бракуването си кажи още в самото начало, какви са ти изискванията като
- работиш и ми даваш парите
- глезиш ме, чистиш и готвиш
- забременяваш и раждаш деца
- помагаш ми при ремонтите на панелката, вместо да ходиш на почивка...
- не ми купувай подаръци за Коледа, ама и не чакай (нямаме пари)
и запиши на отделен ред в брачния си договор - „Нямаме пари и ще ти го натяквам всеки ден“

46.   44, 45 вие наистина може да докарате във всяка една ситуация най-негативното.
Аз като мъж ще ти кажа, че ако трябва да избирам между море и наложителен ремонт, винаги ще избера ремонта, защото едното е 2 седмици кеф, а другото е доста по-дълготрайно и нужно. Само че хора които живеят на готово няма как да разберат това.
А тя като е решила да ходи на море, защо не е взела детето си с нея? Или в Гърция?

45 Не пиши с големи букви да не се сецнеш, човека ти каза че за ремонт е изтеглил заем, не за море. Пак тънко е минал. Едни комшии са така като вас, с вашият акъл, викат живота е всичко братче, трябва да се живее, скитат като просяци, всичките си пари дават за екскурзии, а като минеш покрай техния етаж, в тях смърди на мърша и мръсно.

Кво ли ще стане ако всеки от тях си гледа кефа? Същото което описах, няма да има кво да ядат, щото той можеше да не е такъв будала да оставя всичко което изкара в тях, представи си че можеше да не излиза от кръчмата, тогава кво? Представи си че и той си имаше приятели алкохолици-грандомани, кво правим тогава? Всяка вечер бой и сръбска музика, не че го няма и това в живота на някои семейства.

Не знам такива като вас как изобщо пишат, трябвало да зареже всичко и да ходи на морето с жената, заеби ти ремонтите, заеби детето, харчи там да е гот, ако трябва и заеми за кеф взимайте и после за палците. Типична черта на българина, като даваха заеми всеки взима като за последно, нови коли, модерни дрехи, екскурзии, а после като трябва да се връщат "оо искат да ми вземат апартамента, запорирали са ми заплатата " и т. н.
Аман от кифльоци :)

47.   Типичният мъж, който колкото повече го няма у дома, толкова по не признава какво прави жената. И до такава степен не си е виждал детето, че без да се замисля го завещава на "глезаната".
Кой ли ще се окаже неблагодарникът, питам?
Ми не мога да си представя как господинът след 10 часа "на работа" се връща и дундурка дете, пере, чисти, готви по нощите, че и за редовен секс остава време.

Колкото до жената - ако вярно дава по 200-300 лв. за глезотии, то тя не пазарува луксозни стоки повече от 2 пъти в месеца :) Да и имам разточителството.
Вярно няма "такава минавка" - търкулнало се гърнето и си намерило похлупака.

48.   ... до 46, Кубрат... та, не мисля, че е нужно въобще да се обръща внимание на 44, 45, 47... все мъжете са им виновни, ама така е като все ги няма около тях... :).. ЗАРА

49.   Авторе, ако не бях омъжена и влюбена в съпруга си, взимам те моментално.
Сега по темата ти.
С тези 800лв. жена ти преспокойно може да дава половината в къщи и другата половина да харчи за себе си. Но явно на "принцесата" тези пари са и малко. Правилно си решил да си тръгнеш, с нея трудно ще се разбереш. И аз ако нямам възможност и трябва да избирам почивка или ремонт, винаги ще избера ремонта. Няма по-хубаво от това, домът ти да е освежен. И по-голяма простотия от тази да се тегли кредит за почивка, не бях чувала. Както каза 46 "запорираха ми заплатата. "Погледнато реално, вие живеете с повече пари от много български семейства, но парите пак не стигат. Старите хора казват "Мъжът с колата да внася, жената с иглата да изнася, няма оправия". Желая ти да си стъпиш на краката и да намериш щастието си.
Маги
П. П. Номер 46, отново адмираций.

51.   48, не се казвам Кубрат, нито се кръщавам така, но пък останалото се вижда дори без да го казваш. Общото между подскачащо кенгуро и подскачащ невротичен човек, като тези които изброи е, че кенгурото винаги знае пътя към дома и знае какво прави :)
В крайна сметка тук е малкия цирк, някакви си думи преплетени между някаква ситуация, а пък навън въпросните така или иначе ще са във цирка винаги, по всяко време :)

52.   ЗАРА, 46 не съм аз, досега не съм писал тука, даже специално заради тебе прочетох историята да видя за кво става дума :-) Като цяло подкрепям номер 46. Не съм чел коментарите, щото са мега дълги всичките, но и аз мисля, че героинята на историята е редно да бъде навряна в миша дупка, директно или индиректно. Ако авторът има някаква вина, то е че евентуално може би си пада малко "сухар", т. е. мисли само за сметки и за какво има да се свърши, и не може да се отпусне като хората. И мене ако някой нон стоп ми мрънкоти на главата няма да ми е много приятно, дори да съм наясно с нещата от боботене няма да се промени нищо. Но това определено е по-добре от обратния вариант, да харчиш без сметка и накрая квото стане. Да се тегли кредит за почивка между другото е хипер малоумна идея.

Успех на автора.

53.   Има една сентенция, която много харесвам - "Преди да започнеш да съдиш някого, вземи обувките му, мини по неговия път, пробвай неговите сълзи, изпитай неговата болка и като се спънеш във всеки камък на пътя, в който той се е спънал, чак тогава можеш да му кажеш как да живее живота си! ". Та човек преди да съди и говори нека се замисли, това го казвам за онези 45, 46, 47, (явно са девойки) които много могат да говорят и съдят, но не са се докоснали до нещата и не знаят как са точно. Аз съм жена, била съм омъжена, сега съм разведена, мъжа ми е ужасен характер и всичко, но мога да кажа, че е седял без цигари и пари за да имаме ние с детето някой лев. Блъскал е и е изкарвал и всичко е отивало в къщата и за нас. Това не може да му отрека и много го ценя и уважавам.
Затова и уважавам Автора. Защото знам за какво иде реч. Правилно решение е взел, кофти е само за детенцето, дано съумее да има контакт с него и жена му да има мозък в главата си и да не прави всичко възможно да ги разделя. Ясно е, че една връзка, когато се разпадне няма оправяне. Поне моя опит това показва, но поне да си останат в добрия тон и детето да страда възможно най-малко от тази промяна.

54.   №46 Какво точно е наложителен ремонт, и защо само мъжът е в правото си да реши кое е наложително? Ако наложително е "да ни е чистичко" както е казал автора, то чистичкото може да се отложи с няколко месеца, докато и двамата са на едно мнение.
Защо всички коментиращи, укоряват съпругата за решението й да иде на почивка, а не укоряват съпругът, който тегли заем без знанието на жена си /с него натоварва общия семеен бюджет/ и прави ремонти, който сам е решил за нужни. Те са направили едно и също, не са съобразили действията и намеренията си с човека с който живеят. Моля никой да не се мъчи да ме убеждава, че "да ми е чистичко" означава "наложително", обикновено наложителното не може да чака и ще бъде забелязано и обсъждано от всички в семейството.
Двамата са сгрешили еднакво, защото и двамата са решили да си направят удоволствие, единият искал да му е чистичко, а другият се чувствал по добре на почивка. Но аз съм ЗА дамата в това семейство, защото тя поне е осведомила предварително за намерението си, намерила е начин да не натоварва семейния бюджет със своето удоволствие и същевременно е поканила съпругът си. Той е взел решение на собствена глава и е поставил жена си пред свършен факт със семеен заем за неговото удоволствие.

1-50 от 87