Отново за арабите...
Здравейте на всички. Интересува ме има ли жени щастливо омъжени за араби или такива, които имат или са имали връзка с арабин? Как е завършвала връзката? Кога един арабин зарязва жената?

Аз лично пробвах няколко пъти да прекратя връзката си и не става. Започва още повече да ме търси. Когато му показвам чувства пак така. Още повече звъни.

Отскоро започна да намеква и за брак. Не е за документи, защото има. Не съм сигурна дали ме обича, но мисля и че не е безразличен. И само да добавя, че ме преследваше месеци наред.
Благодаря на всички които ще пишат.

Коментари

101-150 от 178

119.   До 107: или 118 :) :
Започвам да отговарям по ред на номерата на въпросите ти : първо : моят човек е египтянин.. при нас има разлика в годините същата като вашата но в обратна посока.. той е на 50 , аз съм на 32.. нека да не ти обеснявам как започна нашата история.. по скайп разбира се.. но беше толкова красива.. И ВСЕ ОЩЕ Е... вече се радваме на нашата 5 -годишна здрава връзка (нямаме деца, защото аз искам така и той уважава моето решение... искам да кажа аз имам 2 в България., от предишен брак, за което разбира се той е запознат.. както и да е, за да не изпадам в детайли.. Относно това дали можеш да се връщаш в България --разбира се че ДА.. аз живея с него в момента в Дубай и се връщам когато си поискам както си поискам и т. н.. Важното за тях е само едно : или поне това аз разбрах за тези 5 години връзка.. ТРЯБВА ДА ГИ УВАЖАВАШ.. И ДОРИ И ДА НЕ ТИ СЕ НРАВЯТ НЯКОИ НЕЩА., прави се, че той е винаги прав, ти си само за него.. не го лъжи, обичай го и ще видиш, че животът ти ще е като арабска приказка., красива, чиста, непорочна.. Иначе са много точни хора, честни, , държат винаги на думата си и спазват винаги обещанията си.. какво повече да искаш от един мъж, когато освен всичко и сърцето ти те зове към него... отдай се на него, направи го щастлив, дай му това, което той иска и ще видиш как само успехи, благодат, спокойствие и мир ще жънеш.. за тези 5 години.. аз се радвам на уважение, търпение, спокойствие, любов и най-вече...!!! :))).. От всичко това аз не получих и 1% от моят "българин". Пожелавам ти и ти да се радваш на същият успех..
Поздрави

120.   " ТРЯБВА ДА ГИ УВАЖАВАШ.. И ДОРИ И ДА НЕ ТИ СЕ НРАВЯТ НЯКОИ НЕЩА., прави се, че той е винаги прав, ти си само за него.. "

Връзките с араби не са хапка за всяка уста. Горното изреченение го доказва, много трудно една свободолюбива жена с характер и достойнство, в името на един мъж (пък бил той арабин, българин или американец) би била съгласна да се съгласява с неща, които не счита за правилни, би уважала човек, който не зачита мнението й, би се правила, че всичко е ОК, когато не е.

Наистина има много жени, които са със силни характери, и които не биха се посвинили да си изкажат открито мнението и позицията. Та тези жени дали биха имали успешна връзка с мъж, който счита, че жената трябва слуша безропотно и да се съгласява за всичко?

121.   ЦИТАТ 119:

" Иначе са много точни хора, честни, , държат винаги на думата си и спазват винаги обещанията си.. "

КОМЕНТАР:

Това горното не се отнася за цяла нация, а за определен тип хора наречени ЧОВЕЦИ. Затова недей да издигаш на пиедестал арабите, а се опитай да разбереш, че този тип човеци са на изчезване в световен мащаб.
Нито издигай собствения си народ на пиедестал, нита чуждите, защото ВСИЧКИ съгрешиха пред Бог. Единствен Христос е непорочен и Той - Христос може да живее във всеки един човек, ако бъде допуснат до сърцето на човека(който и да е. )
Всичко останало е суета.

122.   Подкрепям 121.
Аз лично никога не бих тръгнала с мюсюлманин. Израстнала съм с такива в регион, бил под Турско робство до 1912 г. Дори съм готова да скоча от някоя скала, преди да се отдам на подобен мъж - може да звучи налудничево, но така са ме възпитавали от малка. Прабаба ми почина 2006 г. и беше раждана и расла по Турско време. Тя ме гледаше доста често и ми е разказвала за зверствата на мюсюлманите по нашия край. За мен просто мъжте-мюсюлмани са ми отвратителни като ценности и начин на живот. Всичките ми приятелки-мюсюлманки отидоха в София и се изпожениха за християни. Има си причини, които са много трудно обясними с думи без да засегна някои хора.
На мен лично ми направи впечатление, че след 2007 г. почнаха да ме преследват араби и турци по фейсбук и скайп, а аз нищо не бях правила, за да им привлека вниманието. В началото не ги взимах сериозно и дори съм отговаряла, за да видя какво става. Един ми предложи брак на третия чат, друг почна да ми казва, че съм била най-красивата на света и тем подобни - цели стихове ми писа - на мен, жена, която НЕ БЕШЕ ВИЖДАЛ.
Накрая се изгаврих с тях и ги блокирах навсякъде. Доста ровене по профила ми трябваше, за да се оттърва от натрапчивто внимание на тези хора.
Аз самата съм омъжена за доста властен мъж, но никога не му мълча, дискутираме свободно и не му цепя басма. За мен двамата във връзката са равноправни. Цял живот съм гледала как семейни приятелки-мюсюлманки бяха тъпчени, дори БИТИ от мъжете си и съм се отвратила - сори, но за мен, който ходи с араби сам си е виновен.
Четете книгата „Не без дъщеря ми“ и следете пресата. Преди няколко месеца българка беше стоварена ЧИСТО ГОЛА пред посолството ни в Мароко от семейството на мъжа си - много жени накрая остават без децата си заради подобен избор. Вие ще се сетите, но децата никога не можете да си вземете от подобен тип и семейството му

123.   с араби и турци не се захващай!

казвам го, защото майка ми е българка баща ми е турчин и мога да ти кажа, че е равносилно на това да избираш между това да се само унищожиш или да позволиш да те унищожат...
Майка ми още не може да се оттърси от спомена за него. и въпреки, че ми е баща го ненавиждам! спомням си как се биеше в гърдите крещейки ни "аз съм турчин"
преби ме от бой за това, че му отговорих "като си турчин, какво правиш в българия? иди да си биеш гърдите в турция! " добре, че събрах смелост за това и след този случай се разделиха. Иначе майка ми да беше изгнила вече!
не се заблуждавай, от турските сериали истината е далеч по-страшна!

125.   за момичето което пита, ако имаш достйнството и висотата на мислене да бадеш жена само а един мъж (съпруг) " както е казано в всичките религи " прав ти път, няма да збъркаш с арабина, но ако нe недей и вземи някой българин по добре за теб, той ще прости такива работи много лесно стига ракията коиaто праща баща ти от село да е хубава и отлежала достатъчо.

126.   до номер 116 или 119
благодаря за това което ми казваш като съвет и информация
надявам се да ми помогне в живота
но всъщност аз вече му показах че той не може да се отнася с мен по техния начин и че аз съм властна жена и имам право на мнение и категоричен отговор по въпросите за живота.
Дори бях доста груба в дадени моменти с което го нараних в определен смисъл но по този начин успях да го видя в повече страни като мислене и същност
Да той не се промени а още повече започна да ме обича след всичко което си позволих да му кажа. Само се чудеше защо аз мисля така за него след като той не може да бъде приобщен към останалите хора от неговата нация и дори няма такова мислене за подобни действия. Но по този начин му показах че аз не съм жена покорна и такава която може някой да я води за носа. Аз имам достойнство и ако иска да бъде с мен трябва да зачита и уважава моето мнение и моето решение. След всичко това той продължава да ме обича дори повече и да ме търси повече. Започна да се съобразява с много неща които прави и говори и мисли.
Дори ми става жал понякога но аз определено успявам да го моделирам в определена степен по нашите стандарти.
За сега имам успех. Готов е да живее с мен където кажа само за да не ме изгуби. Готов на на всичко. И още как?
Само не мога да си премахна от моето мислене тази разлика във възрастта. Тя за него няма значение и той е приел абсолютно всичко около мен но аз имам проблем единствено с моя досегашен принцип който наруших - никога по - млад мъж в живота ми. То така става понякога - съдбата си играе с нашите принципи... И сега се чудя как да се освободя от мисленето си. Единствено в негово присъствие забравям за тези мои неудобства - не зная как но успява да ме отведе в друг свят - духовен без възраст...
Ако искаш връзка с мен в сайта влюбих се в арабин под номер 629 има мои координати. Можеш да ми се обадиш и да си говорим за повече неща.

133.   до номер 91 искам да кажа че аз бях омъжена за Оманец, живях в Маскат 8 години мъжът ми имаше няколко музея, заможен човек много възпитан, интелигентен, запознахме се на кораб аз работех там, имам 2 деца, майка ми беше при мен, била съм свободна да ходя по почивки редовно работех като козметик, неговото семейство никога не ме прие и точно от там дойдоха и проблемите, аз си взех децата и си дойдох, но моята приятелка е още там не и дават детето, бият я всички майка му мъжът и, така я тормозят незнам какво ще стане с нея но ако сега трябва да избирам не им искам нито парите, нито уважението нито нищо и който ми каже че живее добре той е напално пдчинен и готов да потъпче себе си, знам за такива убийства заради честа че настръхвам като се сетя дори наскоро едно момиче от мароко се самоуби, накараха я да се омъжи за изнасилвача си, Разбирате ли колко са изостанали четет статистики не момичета, не се заблуждавайте

135.   133. до номер 91 искам да кажа че аз бях омъжена за Оманец, живях в Маскат 8 години мъжът ми имаше няколко музея, заможен човек много възпитан, интелигентен, запознахме се на кораб аз работех там,

(((мъжът ми имаше няколко музея)))???

136.   Мили хора : не знам защо гледате към този въпрос като чели е най важен, kato ви чуие човек ще помисли че всички араби са се йорнали да се женят за българки или може бе арабките са свършили,
Аз бях женен za българка около 17 години и имаме с нея две чудесни деца, в един момент нещата се развалиха и се разведохме с това исках само да ви кажа че имам гoлям опит за тези бракове.
Моя съвет за българкатa и за арабина ако все още не са глътнали въдицата да не го направят, тези бракове не са от най успешните въпреки че има и такива поне видимо.
причините не са тези които се споменават в този сайт.
причините са много по дълбоки, езикови, културни, религиозни, обичай, геогравски и. т н.
и друго да ви kaжа арабското общество не толерира тези бракове въпреки че пази тишина когато вече са реалност.
това от мен Бог да ви Пази.

137.   Повечето са ограничени и мислят, че целият свят им е крив, Америка, Запада, а не виждат мангалите ниедни, че самите те се делят и се трепят по всякакви признаци шиити, сунити, алевити. Сирийците били долни и мръсни хора ми каза един ливанец. Повечето не приемат чудата вяра, не може да се спори логично с тях, като облъчени са. Като им кажеш, че ние сме друг манталитет и друга среда за живеене гледат като изтребители. Даже ги ебавам, че мога да им стана кръстник и Михаил вместо Мохамед и добро име. Абе, не ми се говори с подробности.

138.   Здравейте! Нямам желание и време да чета всички коментари, но това, което искам да Ви кажа е - правете разлика между арабин и мюсюлманин. Определянето на всички араби като мюсюлмани показват ниско ниво на общата Ви култура. Има араби християни, които не по-малко от нас са страдали да защитят религията си - Ливан, Египет, Мароко и т. н. да не споменавам, че и в чисто мюсюлмански държави като Ираки и Сирия има араби християни. Аз самата повече от година имам връзка с арабин - християнин и само мога да кажа, че съм много щастлива и обичана.

139.   Мога да кажа, че ако арабинът е мюсюлманин има проблем, има араби християни, араби - комунисти, или социалисти, както там се определят. Тия първите са големи дразнители. Например познавам ливанец мюсюлманин, търговец, нещо не ми харесва, все против българите говори, нещо за корана споменава, Аллах - маллах и т. н. били сме овце, сега все пак покрай протестите му казах, че трябва да се извини. Другият ливанец, инжинер, образован, доста кротък и уравновесен човек, завършил в БГ можеш да си говорш нормално, каза че бил комунист или нещо подобно. Палестинецът пък е откачен и на тема евреи откача, все натам бута разговора. Викам му къде са най - хубавите фурми, той- в Палестина, ама в България, ги продавали с надпис made in Israel щото няма израел, а само палестина и тем подобни и че сме били българите расисти, без да съзнават, че с откачените си мисли ни настройват против тях. Казвам им, че тук е друга култура и религия, но те си баят тяхното. Дървени философи, които знаят само Корана, Израел, и други *едерастии. Не са нормални.

140.   До 137...

2. Хейтъри не се толерират!

141.   Пф, колко много омраза, хареса ми адвокатчето, което плюе по клиентите си, но няма проблеми да вземе техните пари. Какви невероятни християнски ценности у този човек!

Като дете от смесен брак трябва постоянно да търпя тъпи подмятания и расистки коментари в този балкански колос на толерантността наречен България. Пък ми е изключително смешно да слушам български мъже да критикуват мюсолманите за отношението й към жените, докато самите те подмятат, че жените не ги бива за ръководни позиции, са отвратителни шофьори или как всички жени са еднакви и живеят само, за да тровят живота на мъжете си. Lawl...

142.   "... Пък ми е изключително смешно да слушам български мъже да критикуват мюсолманите за отношението й към жените, докато самите те подмятат, че жените не ги бива за ръководни позиции, са отвратителни шофьори или как всички жени са еднакви и живеят само, за да тровят живота на мъжете си... "

Че кои български мъже ги говорят тези неща? Я виж колко много българки са на ръководни позиции в България и се намират високо в йерархията в страната. Докато в същото време в някои мюсюлмански страни жените дори нямат право на образование, нямат право да шофират, работят... и все неща, които са съвсем нормални и приети за даденост у нас.

Сексистките шеги винаги си ги е имало, не само тук, но и почти навсякаде по света, това обаче не означава, че действително българските мъже ги мислим тези неща, просто защото почти всички имаме/или сме имали жена работодател, жена която ни е била началник или пряк ръководител... по-голямата част от нас имаме половинки до себе си, които ако действително ни тровеха живота, нямаше въобще да ги търпим.

143.   Не зная, защо реших отново да пиша, може би защото ми се иска да съм полезна на момичетата, които се чудят арабин или не. Мили момичета, въпроса не е в националността, макар че всеки народ си има своите типични черти и характеристики. Що се отнася до арабите - задайте си въпросите - мюсюлманин ли е, къде е прекарал по-голямата част от живота си, с какви хора (приятели) е обграден. Ако е мюсюлманин израснал и живял в мюсюлманска държава и вие си мислите, че това няма да е пречка и смятате, че бихте приели неговата религия, ок. Само знайте, че дори и да промените религията си и да се омъжите, вие никога няма да сте истинска мюсюлманка за тях, защото не сте отгледана като такава. Говорейки за мюсюлмани, не е редно да ги поставяме под общ знаменател, защото сред тях има и много образовани и светски хора, мисленето ни за тях като за зло се корени в историята ни и в медийното облъчване, че едва ли не всички от тях са терористи. За каквото и да си говорим, както и да описвам мюсюлманите и арабите като цяло, никога не забрявайте, че религиозно възпитания човек било то християнин или мюсюлманин не приема друговерци. На въпроса има ли щастливи връзки с араби - да има, но в повечето случаи не с мюсюлмани израснали в мюсюлманската си държава. Аз съм 138 и мога да ви кажа, че с арабин християнин през повечето време живеем в мюсюлманска държава (ОАЕ - доста либерални към чужденците, дори има и църкви) и въпреки, че и двамата сме християни на нас ни се налага да се съобразяваме донякъде с привичките на местните. Въпрпосът не е от къде е арабина, а с каква религия и как е възпитан. За авторката, няма невъзможни неща, ако ти не искаш да си с някой той няма как да те принуди, та вие нямате нищо - нито брак, нито живеете заедно

145.   до 143 и подобни , не знам защо вече от тема смесен брак "българка и арабин " го обърнахте в атака срещу исляма за който нищо не знаете.
пак отдруга страна ми е много инетересно вие бълагарите кога станахте толкова християни, всичко дето го знаете за христианството е да запалите свещ в църквата когато някой близък е тежко болен или на велик ден.
надявам се някой ден да разберете xристианството правилно и да го прилагате правилно тогава съм сигурен че няма да четем такива бисери

147.   Аз се влюбих в арабин-християнин и не знам каква е разликата между абин мюсюлманин и арабин християнин. Разкажете миповече за арабите които са християни.

149.   дали има щасливо умъжени хаха Няма!!! арабите не зарязват жените си, ако те ги слушат.. освен ако пушиш и носиш късо тогава ще те пребие и щете остави!! но първо ще се опита да те промени с боййй... моят савет е да не се забъркваш с мюсюлмани...

150.   Всички араби имат един и същ манталитет. За тях жената е повече като слугиня, отколкото равностоен партньор в брака. Чувал съм доста истории за българки женени за араби и изглежда че никоя не е щастлива. Тези които са се съгласили да отидат и живеят в родината му, още в самото начало разбират че са направили грешка и се чувстват като хванати в капан. Културните разлики са прекалено големи. Ти не можеш да го промениш, но той със сигурност ще направи всичко възможно за да те пречупи. Ще си налага влята със шамари и юмруци, защото такова им е възпитанието. Както разбирам, ти още сега не си щастлива, а си представи какво ще е след брака ви.

152.   Ако арабите бяха толкова хубави като цяло, нямаше всички да ги псуват и наричат с разни имена. В която и държава в Европа да отидеш, мнението на хората за тях е все едно и също.

159.   И в двете посоки-за и против-могат да се дават примери! Във всяко стади има мърша т. е и при християни, и при мюсулмани има мъже, които не уважават жените и собствените си даже-бият, насилват физически и психически... Но едно е валидно-колкото е по-ниска културата, образованието и информираността в дадена държава, толкова повече жената не се зачита за човек!!! Вижте само проучването за жените, което показава в коя държава те живеят най-лошо и че повечето са ислямски държави! А може и да прочетете и книгата -НЕ БЕЗ ДЪЩЕРЯ МИ или ПУСТИННО ЦВЕТЕ- и тогава пак ще коментирате!!

160.   Араби и Африканци - видят ли бяла жена, побесняват от хормон.
Нека да кажем няколко думи за начина им на живот.

Арабин - Законно се женят 7 годиншни момиченца за мъже от всякакви възрасти. Жената е предмет в всяка исляска държава По Закон. Богати са защото живеят на масивни петролни залежи - Земята им е мътрва, там няма живот и нищо не вирее. Неспособни да работят порати тази причина, че никога не са го правили в историята си. Постоянно са се клали по между си да се обират и изнасилват. Човечност в тези хора няма - има само прикрито огромно желания за извращение. Рязане на глави, убиване с камъни на заровена до връта в земята жена, всичко свързано с ЛЕГАЛНИ и ЗАКОННИ изтезания там.

Африканци - Живеят на най-богатия на природни ресурси континент. В същото време са най-бедните и тормозени хора през последните няколко стотин години. Превзети от Европеидната раса биват ограбвани и изнасилвани. В днешно време арабите ги превзеха и ислямизираха с същит користни цели. Африканския мъж е обсебен от жени с светла кожа - поради факта, че е гледал и той и всичките му роднини как изнасилват всичко що е жена там. Особенно опасни са Африканците. В някой от техните държави, ако детето ( 7-8 год момиченца пак ) откажат да се оженят за мъжа, който бащата иска - изрязва и се вагината от родителя - това се счита за пречистване, понеже детето е направило грях, като е отказало женитбата.

Заключение - Аз имам майка, лели, братовчедки и племеннички - всички като чуят само за един от тези представители на човешката раса, винаги правят едни и същи физиономии. На пък от друга страна - Жените в моето семейство/фамилия са образовани Българки - не евтини полуобразовани повлекани, жадни за пари.

161.   160 тва да не би българските мъже да ходят с затворени очи бе младеж, колко образовани младежи жървят по улицата и ръсят простотии след жена която мине покраи тях, пък да се приберат неогряни псуват и бият жените си. хаиде моля образованието не те прави по добър във всеки случаи. а и не всяка необразована жена е задължително алчна. нали знаеш апетита идва с яденето малко жени познавам необразовани женени за араби като имам предвид диплома, отделен е факта че дипломката не ти дава интелигентност природна тя или я имаш или не. мен лично ме досрамя когато една моя съученичка с висше си пълнеше джобовете с комфитюрчета от ресторанта на хотела че да занесяла на мама и тати да видят. много митове се създават за арабите и жените. факт и истина е че както в една европеиска така и в арабска държава има всякакви хора и добри лоши. колкото за тва кво вирее по тез земи ми всичко и не щото има вода навсякъде ми щото имат мерак да го направят а тва с работа става не с лежане. в града които живея няма сладка вода но като излезнеш на улицата само зеленина няма да повярваш къде си -насред пустинята. хаиде остани си с здраве

162.   Когато работих в Германия се бях хванала за кратко с един арабин, който направо ми почерни живота. Още в самото начало започна да ми държи сметка къде ходя, с кого се срещам, какво правя и се опитваше да ме контролира напълно. Такава ревност никога не съм виждала - пълна лудост. Била съм и с други ревнивци, но това си беше направо с галактически размери. На втората седмица ми писна от този ненормалник и му казах че помежду нас повече нищо не може да има и не искам а го виждам отново. Направо полудя и така зверски ме би, че ако не бяха съседите сигурно щеше да ме убие. Изкарах два дена в болницата и вече трета година, още имам един белег на лицето си. Полицията се опита да го хване, но той успял да изчезне. След това от страх че може отново да се появи, се преместих при братовчедка ми в Хамбург. Ако тя не беше там, щях направо да се върна в България. От тогава като чуя думата арабин цялата изтръпвам и ръцете ми се разтреперват. За мен, от вън те може и да приличат на нормални хора, но от вътре не са.

163.   №159, да така е - във всяко стадо си има и мърша, само че в някой стада мършата ПРЕОБЛАДАВА. Вероятността в такова стадо да откриеш нещо читаво клони към нула, а дори и да го откриеш, никога не е сигурно дали в един (обикновено критичен) момент пак няма да се подведе по психологията на стадото си.
Така че - нека всеки сам да си избере дали да се пробва, при положение, че НЕуспехът му е почти на 100% гарантиран.

167.   Не си ли чувала различни истории за жени който се омъжват за араби? Как не могат някой от тях дори да напускат домовете сами, и имат съжителство с 20 негови роднини и бива следена жената от всички за всяка крачка. А ако реши да си отиде получава тормоз и насилие от съпруга си. Ако имаш дете можеш да си отидеш, но сама там децата остават при бащата и не само това има още кошмари и лишения за жена която не е от техния свят. Помисли сега после да не баде твърде късно

168.   Повечето връзки с арабите свършват с много рев и болка. Не разбирам, защо питаш хората тук, тъй като толкова много истоири излизат на бял свят напоследък. Като слушаш някои от преживяванията на тези жени, които са извадили късмета и са успели да избягат, направо кожата ти настръхва. На която и е малко акъла и голяма наивността, нека да се хаща с тях, аз никога не бих го направила. Ако не искате българин, я вижте колко много други нормални мъже има в Европа.

172.   какво има в исляма
1 Малките момичета ги обрязват - пълна отврат, мноог е болезнено - защо се прави - за де с пази девствеността. Това отноов показав доминация на мъжете.
2. Братовчеди се женят за братовчедки, вдовица - за девер си. Ужас.
3. сватбите стават щом на жената й потееч кръв - на около 13 години
4. думата на един мъж тежи колкото на четири жени. Ако в съда един мъж каже "заклевам се в аллах" думата му се приема на доверие.
5. Ако мъж прелобюдейства - жената се разевжда и й изплащат малка сума. Ако жена прелюбодейства - убиват я с камъни.
6. Ако жена бъде изнасилена от двама мъже - и те свидетелстват че тя им се е отдала доброволно - тя ще бъде убита с камъни, затоав че е посрамила честта си.
7. Жените се забулват, не носят грим, не слагат червило.
8. в арабският свят ( Дори в турция( има отделни женски и мъжки общежития - кат влиза годеникът ти се обявява идва мъж и жената излиза - той не може да влезе сред чужди жени.

173.   относно расизма - българина е сепер толерантен към евреите, арменците, японците, гърците, руснаците и всякакви други общности но не може да търпи мюсюлмансик общоносит - цигани, турци и араби. замислете се защо?

177.   въпреки че сигурно пак няма да бъде публикуван коментара ми ще си позволя да кажа че когато става въпрос за различна религия и народност не само отрицателните но и положителните неща трябв а да се публикуват и хората да имат наистина достоверна информация за начина на живот на арабите или други етноси като цяло. във връзка с писаното от 172 много от нещата които казва не се интерпретират вярно. мога да ви кажа че арабките са доста добри клиенти на всевъзможни козметични компании, ползват грим и то доста тежък. мнозинството не се женят рано. не е вярно това за изневярата а и повечето коментари са извадени от контекста. истината е че доста жени сами се забулват в днешно време независимо и не заради желанието на роднини от мъжки пол

178.   На авторката искам да кажа, че има щастливи връзки с арабин. Аз съм пример за такава. Ако те обича ще уважава и религията ти и теб самата. Всичко е въпрос на възпитание, а между тях има много възпитани и интелигентни хора. На мен не са ми поставяни ограничения, не са ми правени сцени на ревност, нито съм обиждана или излагана някога. Дори в моментите в които не сме на едно мнение не се стига до скандал, най-много да излезе и да се върне след 2-3 часа готов да води разговор. Създава ми усещане за сигурност и има чувство за отговорност. Ти сама трябва да прецениш с кого да свържеш живота си. Повечето от коментарите тук са не на базата на лични преживявания, а на слухове, украсени и пресилени. И аз съм християнка и такава ще си остана, живея с мюсюлманин и това не ми пречи да съм щастлива, напротив, по-свестен мъж не съм срещала.

180.   Освен камили, други женени за араби няма. Изключително ревниви и непрекъснато ядосани. Не случайно една от думите за ядосан в италианския език е "аррабире". Не забравяй и това, че освен анален, друг секс няма да видиш. Не е за чудене че много си падат по педерасти и в брачното легло ще сте трма - ТИ, ТОЙ И НЯКОЙ ГЕЙ.

182.   Ако ти се живее като робиня, ожени се за арабина. Казвам ти го от собсвен опит. Няма да ти пиша моята история, защото само като си помисля за преживяното цялата изтръпвам. Съвета ми е: БЯГАЙ НА ДАЛЕЧЕ ОТ НЕГО!!!....

183.   Просто изгледай филма "Не без дъщеря ми" и сама ще си отговориш на въпроса.
Дори и свестен да е твоя пич семейството му ще го убеди да те смачка физически и психически, още повече ако направиш грешката да му родиш дете...

184.   Не разбирам какво толкова ги говорите арабите? ! Не ги ли виждате че се мотаят по цял ден по улиците или висят в градинките и подсвиркват не само на жени но и на мъже. Хората започнаха да се страхуват от тях и започнаха да избягват местата където те ходят. Колко по-чужда култура от нашата е тяхната? ! - манафи. Тези хора никога няма да се интегрират и винаги ще са голям проблем.... лукави и мазни. Нали виждате че нашите цигани са по-цивилизовани от тях.

187.   Здравейте, от един месец съм омъжена за арабин,
живеем в неговата страна, в Сирия,
ако има жени които живеят в арабска страна или са минали по този път ще се радвам да споделим мненията си
имам нужда от съвети как да преодолея трудностите тук

188.   момиче никак не ти завишдам

189.   моат савет е забрави го

190.   187... Айде пак... Абе що за същества сте вие бе? Колко теми има тук, колко книги има, що за възпитание, що за ценности? Как може да се нахендриш на такъв? Какъв съвет да ти даде човек, като си се насадила на пачи яйца? Бягай оттам и от такъв моментално и със всичка сила! И стига се оправдавахте с тая любов! И акъл трябва-малко, ама навреме да го задействаш. Правите си кефа безразсъдно, а после:помагайте. Иначе, ако някой те беше предупредил да внимаваш, щеше да му кажеш, че не е негова работа с кого ще имаш връзка, че е твое право, че ДАНЪК ОБЩЕСТВЕНО МНЕНИЕ не плащаш. Не плащаш, ама сега искаш да се възползваш от общественото мнение, а?

192.   Гледа, чета, и се чудя... 187 се омъжила за сириец, ами това добре, те сирийците са относително по-просветени араби, ама да идете да живеете в Сирия в тзои момент, ами това вече е абсурдно... Хората бягат с милиони от Сирия заради натиска на ИДИЛ и гражданската война, тя отишла да свиква с живота там, ами това за мен не е реално мнение, а обикновена провокация, която да отчете реакцията на хората тук...
М, 36

194.   Темата беше изключително интересна, спора за мюсулмани и християни не ме изненада, даже напротив, очаквах го. :D Изключително много се смях на наападките ви една към друга, типично за българите, кой живее по-добре от другия. С извинение - мерите си "пишките". :D
Живеем в модерно общество, автономни личности сме. Имате "естествени права ", ако не ви е ясно определението, ще го изясня : Правата на човека представляват по своята същност онези основни и най-важни притежания на човешката личност, които тя има към обществото още със своето раждане, за да може да осъществи себе си като уникален резултат на биологичната и социална еволюция. Те са, както ги определя удачно естественоправната доктрина, естествени права, права, естествено присъщи и неотделими от природата на човека. Естественото право начовека в основата си е едно морално право, чиито норми са вградени в културните традиции на народите. Естественото право е набор от СВОБОДИ, които са неотменни и произхождащи от естеството на човека.
Следователно всеки човек на тази земя трябва да има правото на избор, какво да прави, свобода на образование, свобода на словото и идеите, свобода на личното аз и достойнството.
Арабските страно подтискат това право. Те слагат една цензура на женското общество - абая, която закрива техния ум, глас и надежда. Те биват полово осакатени на крехки възрасти, абаята се слага в момента в който менструалния цикъл на момичето настъпи - тогава тя вече е жена, тогава тя вече е осквернена, от мръсотията на женствеността.
Не знам защо масово обяснявате друго, очевидно необразоваността и наивността ви пречат, вместо да спорите да се изказвате неподготвенно и да измисляте статиски, направете нещо ново - прочетете книга, позаинтересовайте се. Като сте се обвързали на сляпо с арабин, проблема е ваш. Не е нужно днес той да ви откара до своя дом и да ви заключи, но това ще стане. Това винаги става, това е масова практика при апабите и мюсулманските общностти, за пример, книгата "Не без дъщеря ми", има и филм за мързеливите, това е книга по действителен случай , и е още актуална практика. Книката "Мираж", за нея няма филм - съжалявам, ще трябва да я прочетете... Има кампанни и организации, имате интернет достъп, позаинетесовайте се, всместо да си мерите пишките коя живее по-добре, кое е по-добре.
Не знам кой трърдеше, че мюсулманите защитавали жените си, че биха убили за тях и децата си -ХА ХА ХА. :D Просто ще го оставя без коментар.
Равенството между хората е фундаментална човешка ценност, като правата на жените са значителна част от широката концепция „права на човека”.
Начини на нарушаване на тези права:
-Телесно, сексуално и психическо насилие в семейството.
-Актове на насилие във връзка със зестрата.
-Убийства на честта
-Обрязване на гениталиите и други вредни за жените традиционни практики.
-Предпочитане на синове
-Изнасилване
-Търговия с жени и принудителна проституция
99% късае Арабските Емирства и се случва в момента.
ЧЕТИ, НЕ СИ ТИ КОГАТО СИ ПРОСТ!
- Ангелина, 18г. , гр. София

195.   Лелееееееее.... майко! По-голма простотия от изказването на Н. 194 не бях чела. Един съвет;първо стани грамотна, след това претендирай да се изказваш.
Да си на 18 и да пишеш МЮСУЛМАНИН вместо МЮСЮЛМАНИН...??? Хахаха..
В Арабските Емирстава съм от 10 години и досега не съм засичала един случай от всичко това дето го описваш... изнасилвания, търгови на жени, "убийства на честа" ОМГ.... сигурно на такива неграмотни кухавелки като теб им се иска да се продават за парички там, , ама.. sorry, арабите никога не биха си заменили техните принцеси за евтини български к... и!!!
Пътувай, информирай се... виж как са нещата и тогава си губи времето в евтини коментари. Чак ме е жал за дето си губя времето да ти обеснявам.. но ме е яд когато се пишат простотии от неграмотни незадоволени к... ви!

196.   В книгата, , Не без дъщеря ми, , става въпрос за Иран! Иранците НЕ са араби! Иранците са мюсюлмани шиити, а повечето араби са сунити. Между шиити и сунити има голяма разлика. Освен това не всички араби са мюсюлмани, има много араби християни, особено в Сирия, Ливан, Египет. Арабските страни са много (19) и не може да се слагат всички под общ знаменател.

197.   До номер 194, браво на теб, че се информираш и интересуваш, но източниците ти май не са много верни :)Ти лично колко араби познаваш? Ако си имала несполучлива любов с арабин, може затова да не ги харесваш :) но да казваш, че всички араби са лоши хора, не уважавали жените си и тем подобни, това просто не е вярно :)

198.   специално се обръщам към 194 с простата си глава все още мога да чета и моя арабин ми дава даже интернет да ползвам. по принцип правото на човека на свобода означава с прости думички да прави с живота си това което смята за добре и правилно. смея да твъдя че познавам много носещи абая жени коит са доста начетени и доста добри в професиите си. видите ли абаята не им скрива акъла пък и хиджаба. що се отнася до някои традиции които се практикуват от арабите те в по голяма степен нямат нищо общо с исляма. а след като ще вадим статистики и ще се чудим колко са подтиснати жените в арабските страни малко не ми се връзва че ем са подтиснати откъснати от света пък аджеба имат достъп до интернет, карат коли работят и това че самалко по облечени от колкото сме свикнали не ги прави по малко жени или по малко професионалисти. сигурна съм че всеки има съседка която поне веднъж в месеца пада и се удря(в никакъв случаи няма да признае че мъжа и я бие ако не му сложи ракииката или щото нещо му е криво), редовно четем криминалната роника изнасилвания и убиства стават на всякъде по света и дори не ни прави впечатление но го има. за различните течения на исяма и това кои какъв е и по горе е писано а за книгата "Не без дъщеря ми" имаше случаи доста нашумял за българка която не можеше да си вземе децата в наша съседна страна та дори ако се не лъжа и в псииятрия я бяха пратили. трафика на хора е срещан в целия свят не само в арабските страни. тва със зестрата не го схващам пък и за такива актове не съм чувала но пък познавам мъже които плащат солидна издръжка на бившите си жени.

199.   Селското булгаристанско манталитетче пак. Абе селяни прости, вие виждали ли сте арабска държава? Псувате хората от тенекията си в Дупница, прекалено сте ограничени дори да се сетите че един шейх в Дубай изкарва повече за седмица, отколкото вие за 10 години. Тук се радвате ако през лятото на спирката имате сянка, там си имат климатик.

Ограничени селяченца, нищо чудно че сте дирника на Европа.

Жената рещава сама за себе си. Този тип явно не допада. Не е нужно да продължава връзката. Чудя се обаче дали щеше така да пищи, ако човекът беше примерно американец или японец? Едва ли.

202.   Отново казвам именно за това, че имате естествени права, не е нуждо да убеждавате един друг, кое е по-добре.
197- Познавам араби, да. Имам приятел арабин. Не никога не съм имала връзка и не смятам да имам. Никога не съм казвала, за или против. Имам и приятели и турци, лошо от тях не съм видяла. Всеки има право на избор. А това каквео знам за връзки на приятелки с араби, не ми харесва. ;) Източниците ми не са неверни, а именно говорещи с опит. Има и лош българин има и добър българин, да хората не се слагат под общ знаменател, от масата такива връзки, съм видяла до къде се стига и не е красиво. НЕ ОТРИЧАМ - има и сполучливи връзки.
До номер 195 - Грамотмостта не е само в правописа, да допуснала съм груба грешка, човек съм. Но ако искаш да се хванеш за правописа ми, поработи по своя. Има какво да подобриш в изказванията си. ;) Още по-малко не ти прави чест да злобееш и да ме напичаш "кухавелка" и "к*рва" по-простата причина, че това няма как да ме обиди от човек който се е взел твърде насериозно. Повярвай ми, мечтата ми далеч не е да продавам тялото си, или да живея в Арабските Емирства. Била съм там, видяла съм, направила съм си заключения, а отностно това с пътуването... :D Моето момиче била съм на места които колкото и да живееш няма да видиш.. :D Понастоящем живея в България от , живяла съм в Лондон и Москва. Така, че извини моите грешки по български, просто не е често явление да го практикувам. :)
198 - изказвания като "моя арабин"? Сериозно ли? Твоя собственост ли е, предмет ли е?
Тезата ми беше, че в тази тема си не правите нищо друго от това да обяснявате коя живее по-добре, и какъв е мъжа и. Относно останалото, вие сами преиначихте думите ми и хванахте нещо за което да атакувате. Много добре говори за вас, нищо с което да ме изненадате де, това си е манталитета на тази нация ;)
Отново ще кажа, аз нося отговорност за това което казвам, не за това какво разбирате.
И с нападки и обиди, показвате своето ниско ниво. Никога не съм си позволила да ви обидя или напсувам. Просто не е етично в европейския свят, а българите имаме много път да извървим за да стигнем до едно цивилизовано общество, а не селското поведение и начин на живот.
Замислете се, прочетете коментарите след мен, обвиниха ме, че искам да спя с араби за пари, че съм била лека, че съм била проста и селянка, че съм мразела араби, мюсюлмани и т. н.
Аз не разделям хората на религия и раса. Нито дискриминирам. Нито искам пари и да живея охолно :Д Oчевидно това е желанието на всеки българин. Съжалявам за вас имате съчуствието ми, пожелавам ви един ден да разбиете веригите на ограничеността си,

203.   Съжалявам, но арабите имат съвсем различна култура, която ограничава жените - кои повече, кои по-малко. Това, че една част от жените нямат нищо против да им бъдат отнети част от правата, така естествени за развития Запад, не означава, че това не е така. Няма какво да се надлъгваме и обиждаме тук, вече не е толкова невъзможно да се пътува и да се види какво ли не в арабския свят, в ислямския свят. Ами това, което виждам там не ме изпълва с възхита, дори и в Дубай - перлата на арабския свят в момента или пък в Кувейт. Просто не приемам порядките им, аз съм продукт на Европейското културно семейство, та било то и на комунистическия Изток до скоро. И забележете, все пак съм мъж и вероятно трябва да се радвам на по-широките права на мъжа над жената там. Е да, ама това не ме радва, не съм такъв човек. И да, множеството жени, омъжени за араби горчиво съжаляват, защото осъзнават какво са изгубили заради арабската си или персийска любов, но съвсем нормално е да има и по-шастливи връзки, особено сред хора, живеещи в Европа или по-развитите и богати арабски държави, вкл. и по-светските Сирия и Ливан, в които има и много араби християни.
Хайде със здраве и дано да сте щастливи, няма значение къде и с кого:)
М, 36

101-150 от 178