Изневяра ли е без истинско проникване?!
Здравейте,
имам една забежка в продължение на 4 години. И двамата сме женени, срещаме се всеки ден. Винаги ни е много хубаво заедно, приказваме си, споделяме всичко за нас, за семействата си, прекарваме си много приятно. Когато се видим, се целуваме, докосваме, но никога не стигаме до истинско проникване. Изневяра ли е всичко това. Ще се радвам да споделите Вашето мнение по въпроса.

Коментари

1-50 от 62

1.   Да, определено и двамата сте любовници - и платонично, и интимно. Въпрос на време да стигнете и до истински секс, но ако си мислиш, че сега не изневеряваш - бъркаш.
Раздели се с жена си, ако не си щастлив вместо да се криеш по ъглите като глупак и да правиш и нея, и себе си на глупак

2.   Изневяра си е

3.   За мен е изневяра. Щом прекарвате времето си заедно и се чувствате прекрасно, а и споделяте лични неща... замисли се колко двойки реално правят това!? Явно се чувствате невероятно двамата. Въпрос на време е може би да стигнете по-далеко.

4.   4 години натискане, целувки и емоционална близост е по-лошо от един път секс.

5.   Жена съм и за мен това си е чиста изневяра!

6.   Изневяра е много ясно.

7.   Разбира се, че е изневяра.
Ако не се целувахте и не се докосвахте тогава щяхте да сте просто приятели, които си споделят, но вие сте си любовници.

8.   Че е изневярa - изневярa си е. Емоционaлнa и физическa , имa ги и двaтa контaктa. Обaче , кaк 4 години се виждaте и нaтискaте всеки ден , пък нямa секс?!
Кaтегорично против изневярaтa съм , товa дa лъжеш човекa до себе си ми е жaлко , унизително , обидно. Но и другото някaк не си предстaвям , толковa години , всеки ден дa интимничa с някого по тaкъв нaчин , целувки , нaтискaния и никaкъв секс?!
Aз мaй вече не рaзбирaм хорaтa...

9.   Не рбира се. Дори да проникнеш с презерватив не е изневяра. Ти си си наумил, че изневярата е просто секс, така ли изчистваш съвестта си? Питай жена си какво е за нея изневярата, ще останеш неприятно изненадан.

10.   Жалко е, че някои хора не могат да разберат истинското значение на думата "изневяра". Огромна част от хората са развили някакво крайно повърхностно и примитивно разбиране на изневярата - че тя е факт само ако си легнеш с друг човек. Изневярата не представлява само това, тя може да стане факт и без да има секс. Но от друга страна не всичко, което изглежда като изневяра и често бива обявявано за такава в действителност е. Ако в живота ти се появи друг човек и ти се влюбиш в него това няма смисъл да бъде считано за изневяра, ти просто се влюбваш. Изневяра е когато нещо във връзката ти ти липсва или не е такова, каквото желаеш, а ти нямаш силата и търпението да споделиш това с човека до себе си и да се опитате заедно да намерите изход от ситуацията и вместо това се отклоняваш да търсиш това, което ти липсва някъде настрани, бягайки може би и от самия себе си. Ти сам прецени дали изневеряваш или не.

11.   Дали сам(а) си вярваш на това което пишеш. Четири години се виждате, мачкате и целувате, а нямало проникване??? ! Къде не сте прониквали, в ушите ли? Това го разказвайте на децата, не на нас. Чиста си е изневяра. Изневярата не е физкултурата която правите, а душевната измяна. Вярата е в душата, не в половите органи. Изневярата е лъжа, лицемерие пред душата.

12.   О, Боже, прочитайки заглавието, реших, че си на 14. Изневярата, мила, изобщо не се случва с половите органи, а в главата. Твоето дори е по-лошо от изневяра. То по твоята логика сигурно ако е анален секс няма да се брои. Както някои си мислят, че като ги изтаковат отзад, понеже не им скъсана ципата са все още девствени. Или ако си разкъсат ципата сами, вече не са девствени. Вие може и изобщо да не се виждали, а само да сте си писали по чатовете, но пак да е изневяра.

Щом не е изневяра, защо не казваш на мъжО си, а? Нали не е изневяра и е супер безобидно, разбираш ли?

13.   Щом не можеш да кажеш на мъжа/жена си значи е изневяра :Д

14.   Я си представи, че жена ти 4 години се среща с друг зад гърба ти, споделят еднакви чувства, целуват се, докосват се и тн. изневяра ли ще е за теб? Разбира се, че да. За мен и една среща с друга, ако не ми е казал е изневяра. Но хора всякакви. Не продължавай така! Признай й или се разделяйте.

15.   Никак даже... А със заглушител не е убийство...

Лена

16.   Щом правиш интимни неща с друг значи е изневяра.

17.   Изневяра е, щом се съмняваш и питаш...

18.   Първо,и аз не вярвам,че не сте стигнали до секс.Но дори и така да е както казваш,ще ти цитирам нещо,което прочетох в този форум и което много ме впечатли.Омъжена жена на която съпругът и изневерява,разпитваше друга,която пък е любовница на женен мъж.Омъжената търсеше отговор на въпросите си и я разпитваше по колко пъти се виждат,за да правят секс.Любовницата знаеш ли какво отговори:"Секса ти е най-малкия проблем.Страшното е близостта,целувките,разговорите,които води с мен,а не със жена си."Мисля,че това абсолютно точно отговаря на въпроса ти..........

19.   Да, така както го коментирате е изневяра! Било платонинча, било физична, но явно е по-силно от обич или физическото привличане между нас. Хубаво ни е, когато сме заедно, когато си играя с косата и, когато я целувам и докосвам! А и вече 4 години се виждаме, споделяме си дори повече от половинките си! Да, заедно се чувстваме като на 14! Дали някога ще сме във всеки един аспект заедно. ... времето ще покаже!

20.   Е, то и главичката да влезе малко - не е чак толкова изневяра! ;)
А вкуса на семето е... м-м-м..

21.   20, хаха наистина ме развесели. Прав/а си, ако не влезе целия, не е 100% изневяра. Ако влезе само главичката, тогава е да речем 20% изневяра - зависи колко процента е дължината на главата спрямо целия член.

Автор(к)е, няма страшно до 50% може да си влиза, то под 50% е по-скоро неизневяра, отколкото изневяра, така че няма да се брои.

Но много внимавай да не мине 50%, че става вече баш изневяра. Разграфете го там на проценти с маркер и следете процентите по време на акта. Даже за по-сигурно на 50% вържете някакъв чорап или нещо, та да не би случайно да мине 50-те процента.

22.   Не мога да повярвам всъщност, че човек на зряла възраст (щом е женен, предполага се грубо над 25г. ) може да попита такъв въпрос... вероятно си с мозъчния капацитет на 15 годишно. Без да се обиждаш. Изневяра си е, физическа и психическа при това, отвсякъде изобщо. Ако беше случая да си пожелал друга жена, но да не се е случила никаква интимност, е достатъчно да се говори пък за духовна изневяра. Всеки си го интерпретира както може. Но фактите си остават факти в крайна сметка....
Хора, комуникирайте с половинките си... Като имате оплаквания или проблеми, обсъждайте ги... предполага се, че човекът до вас е сродната ви душа и разбирателството трябва да ви е на ниво... ако не можете да се изслушвате и да правите компромиси, то за какво сте се венчали изобщо... И преди да се жените, обмисляйте тази стъпка внимателно преди предприемане...

23.   Имаше един виц по тоя случай:
Жена пита мъжа си:
- Мъжо, верно ли е че секса с презерватив не е изневяра!
Мъжа:
- Да, както и убийството със заглушител не е убийство!

24.   21, абсолютно ми схвана тънката замисъл!
А я си представи, че жената си има 3-ма ухажора, и въпреки това не желае да изневерява на мъжа си?
Тогава ще трябва и тримата да си ги вкарват под 50 / 3 = 16%! Ако са им по-дълги, ще могат поне главичките да вкарват!

25.   24, е, глупости. Ако всеки си вкара 50% не е проблем. Тук не се гледа сумарно, а само поотделно. Може да са 100 човека, ама всеки до 50%. Даже може да си спретнат оргия под надслов "50% макс".

То иначе ако си има трима и всеки си го вкарва целия 300% ли ще е изневярата? хахаха

Ти още малко ще кажеш и да се сумират вкарванията. Примерно вкарва 20%, после вкарва още 1 път още 20%, изневярата вече е 40%.

Оф, пълни тъпотии :))))

26.   Добре де, намерили сте се преди 4 години, за толкова време не можахте ли да се разведете, вместо да лъжете хората до вас. Пази Боже от такива като теб и забежката ти.

27.   Не разбира се! Ходенето на нудиплаж и гледането на порно не е изневяра. Чекията също. За свирките е спорно.
Изневерява се не с тялото, а с главата!

29.   25, направи ми вечерта! Такъв хилеж отдавна не беше падал! :)
Представих си нещата като на бензиностанция - с жетончета, с дозатори, с джак-пот за победителите :) Че ако се брои и на тласък и кондукторки ще трябват да следят процеса, и ако превишиш някой показател после да ти пишат в личната карта: "Заслужил изневерител - не-майстор!"
Даже взех да си задавам екзистенциалните въпроси: "С извънземен изневяра ли е? Ами с безплоден? С непознат на тъмно (във влака)?"
Май съм на 2 крачки от изневярата, била тя количествена или качествена...

30.   29, това за извънземното и мен ме накара да се замисля над някои философски въпроси. Например зоофилията изневяра ли е? В смисъл предполага се, че към животното нямаш чувства, а и то не е човек. По тая логика можеш да си го завреш в дупката на руло тоалетна хартия. Разликата не е голяма. Е ли всяко завиране някъде изневяра аджеба? Те това е големия екзистенциален въпрос.

А относно 50-те % се сетих един виц. Габровец отива на кино и естествено преди да влезе, пита на касата колко е билета.

- 6 лв.
- Ет' ти 3 лв, ше гледам с едното око.

31.   тук все баш математици са се събрали:-)) много свежи идеи за количествени оценки :-)) ако измислите и за качествени, сте готови за 1 научна статия по темата ;-)

32.   Всички сте много оригинални! Афферим и Евалла на всички и поети, математици и счетоводители!

33.   Ще си позволя да напиша един цитат от статия, посветена на изневярата.

"Мит 10: Ако не е намесен секс, значи не е изневяра.

Емоционалната изневяра – дълбоки, страстни връзки между хора, които често дори не осъзнават, че са минали границата на платоничното приятелство към романтичната любов – са най-големите заплахи за един брак. Повече от 80% от изневеряващите имат връзка с някой, с когото са започнали като „само приятели”, много често това е колега. Всъщност едно проучване показва, че 50% от изневеряващите жени и 62% изневеряващите мъже са се забърквали с някой от работата. Интензивна, но невидима, еротична, но неконсумирана, емоционалната изневяра е опасна, пристрастима и твърде лесна да се размине. Ако често се преструвате, че сте сам, когато не сте; ако изпращате тайни текстове и мейли; ако споделяте интимни подробности от живота си с хора, които харесвате и лъжете партньора си за това, че не се срещате с тях, вие сте емоционален прелюбодеец. "

34.   По-малоумна тема не бях виждала.
И да не е имало проникване, ти пак си изневерил. Изневярата не се състой само в сексуалното проникване. Има и други неща като целувки, натискане, увлечение дори, които прекрачват границата. Стига си заблуждавал жена си и се раздели с нея щом не я искаш или поне й кажи. Аман от егоисти!

37.   Аз като изневерявам давам да проникват в мен само с пръсти и после спя спокойно. То това не е изневяра.

38.   4 години се срещате и не сте правили секс. Някак странно ми е? Защо се измъчвате? Може би си мислите, че ако няма секс - няма изневяра, но не е така, както всички по-горе са казали. Моя съвет - просто го направете. Може пък след това да събереш смелост да се разделиш с половинката си.

39.   #38 Не сме правили секс, защото първият и любовник е бил мюсюлманин, и обещала дори зарекла, на съпруга си повече да не му изневерява с такъв. Вярно след него и преди мен е имала още 6, но са били християни. Аз съм мюсюлманин и и аз исках да уважа нейната клетва. Нима не трябва да уважа нейната дума.
Автора

41.   Аааа, 39 изтрепа рибата!

42.   39, хаха ти или ни бъзикаш яко, или не си в час :))))

Иначе не изневерявала, ама била с 8 души.

Ние се бъзикахме с един тука, ама явно това за автоматите си е самата истина. Трябва да си сложи, някаква машинка да отброява проценти, да води статистики и да следи какво влиза и излиза - пръсти ли са, що са.

43.   Искаше ми се да е, но е самата истина. Вярно 8-мият и съм (след брака), но това не ми пречи, дори и да няма истински секс, с нея се чувствам щастлив. Надявам се и тя с мен! Дори и по този начин! Уважавам решението и! Каквото и да говори това за мен!

45.   Стани християнин и клетвата няма важи

46.   Баси математицате за нищо не ставате. Ако си го вкара наполувина значи е полувин изневяра 50%. Ако сложи презерватив това го прави още по безобидно, така че за са станаха 25% изневяра с наполувина вкарване и презерватив. Ако си го вкара целият пак умножаваме по 2 и стават 50% изневяра. Пич ко са спичаш ако искаш и 10 години прави секс по моята схема не е изневяра само на полувина. Ако сложим целувки 20% и опипване 10 стават 80%. Изневеряваш на жена си само 80%. Тя имала 8 мъже и на всеки дава по 10%, което значи че на теб дава 10% тоест ти си изневерил на жена си само със 70% (80%-10%) пълноценен секс. Ти що направо не земеш да изневеряваш на жена си и с 2 други, тая сега и още една. Делим 70% на 3 защото изневеряваш на три жени едноременно, което значи че изневеряваш едва с 23. 333.... %. Човек това изобщо не едно много, хем си правиш кефа с 3 жени хем изневеряваш само с 23. 333... %! Продължавай в същият дух!

47.   Добре, ти защо питаш дали е изневяра, това е по-интересното.
1. Заради тебе.
2. Заради нея.
3. Заради нещото между вас двамата.
4. Заради отношението на външния свят към вашата история
?

Мога да ти отговоря само по точка 4 по следния начин:
- Ако по-голямата част от времето мислиш за тази жена, отколкото за жена си - то тогава е изневяра. Трябва по-голямата част от времето да се занимаваш с мисли за жена си и своя дом.

Ние сме така устроени, че обръщаме внимание не само на един човек в живота. Но един е този, който ни е нещо като учител независимо дали е във вид на жена. Помисли дали те издига в духовно отношение тази жена или просто те забавлява само.

Помисли и за друго - един тук беше казал, че проблемът за мъжа е преди секса, а за жената - след това. Значи в момента - ти имаш проблем. Като мъж - си поел товара. Но все пак? Това е прекалено изгодна позиция за жената. Хем няма секс, хем те владее някак си ментално, емоционално все тая. Иначе позната история - секс вкъщи, емоции навън. Не си единствен.

Винаги трябва да се питаш кои са причините да извършиш нещо и ако отговорът не ти харесва, да го прекратиш.
Казваш - женени сте и двамата. За жената разбираме, че е направила пътека и сменя любовници. С теб какво е положението? Ако уважаваш жена си и съответната клетва, която си давал за теб - намери начин да спрете да се подбъзиквате и се връщай при жена си.
Възможно е да ти е тежко, ако сте изградили духовна връзка, ако е само емоционална ще е по-леко. Но това ти се е паднало - такава съдба. Ако решиш да разрушиш двете семейства ще има по-сериозни последствия, знаеш.
За първи път чувам, че жена мюсюлманка се омъжва и после с християни можело, а с мюсюлмани не - така излиза от приказките ти. Добре, че нямам допирна точка с тази религия.
М 42, ако ти върши работа, събирай си акъла човече. Не е много наред работата ти. Пожелавам ти да има добър завършек.

48.   Поредното доказателство, че бракът е просто една безсмислена формалност. Женени, пък тя с 8 любовника (може и повече да са, знае ли човек). Съпругът пък й забранил да спи с мюсюлмани. Брак, за който можем само да мечтаем! Замислям се - има ли въобще нормални семейства на тази планета?!

По зададения въпрос: Вече ти казаха - ИЗНЕВЯРА Е!

49.   пълни глупости

51.   Да, така е. Изневяра е!#47 напълно си прав, че нищо хубаво няма да излезе от тази връзка. Но 4 години никак не са малко. Я по-добре, "со кротце, со благо, докато няма и со кютек" да се взема в ръце!

52.   номер 48, това че някой е женен и имам 8 любовника не обезсмисля брака като институция, защото има други двойки, които са си верни и се обичат.

53.   Кой каквото и да каже, това си е изневяра. Съжалявам и двама ви. Нея, че е мъжеядка, а теб, теб, че си толкова загубен или влюбен, че не виждаш по-далече от носа си. Вие сте ......, поне не наранявайте близките си. Докато ви е време се ОСЪЗНАЙТЕ!

54.   52, напълно съм наясно, че има и хора, които са си верни. Но са много малко, откъдето идва и възмущението ми.
В случая имах предвид, че бракът, поне в моите разбирания, е нещо много сериозно. Така съм възпитана и за мен е непонятно как е възможно двама съпрузи да си говорят по тоя начин. (Пример: Можеш да спиш, с когото си поискаш, само да не е мюсюлманин). Намирам го за пошло и грозно. Затова и казах, че в конкретния случай, а и в доста други, за които знам, бракът е безсмислен. Очевидно е, че липсват уважението, любовта и т. н.

55.   Относно връзката за която писах, да кажа: тя приключи. Вчера бях рожденик и като подарък получих раздяла. Мога само да кажа, че през изминалите 4 години и малко повече, бях много щастлив. Имах незабравими моменти, изпитах удоволствия, които никога преди това не бях. Не мога да кажа, че пожелавам на всеки да го изживее, защото все пак не е редно всичко това. Пожелавам го ако са свободни, разведени, тогава да им се случи, да се влюбят, да обикнат. Благодаря на всички за коментарите, къде шеговити, къде подигравателни, все пак ви благодаря. Пожелавам на всички семейни, щастлив семеен живот, а на другите: нека си намерят точната половинка, в точното време!

Автора: "П"

56.   Авторе, струваш ми се свестен, макар и доста наивен. Само се замисли как звучи "зарекла се да не изневерява с мюсюлмани, а с християни може". Нямаш ли чувството, че те прави на глупак? Пред кого се е зарекла - едва ли пред мъжа й, защото не мога да си го представя тоя разговор. Ако е пред себе си, тогава защо изобщо се занимава с теб. Според мен ти си млад, тя е по-възрастна от теб и си има поне още един любовник, с когото (за разлика от теб) прави секс. Теб те мотае, а ти си толкова влюбен, че не виждаш по-далеч от носа си. Което значи, че може и жена ти да е забелязала. Честно казано се ядосах не на теб и на наивните ти въпроси и разсъждения, а на оная хитра кучка, която ти се подиграва в очите. По-добре се вземи в ръце и я прати, където й е мястото, дори от самоуважение не си заслужава да губиш повече време с нея.

1-50 от 62