Споделена история от Здраве

Хининова вода за по-бърз растеж на косата?!
Здравейте на всички, които четат историята ми (ако мога така да я нарека :Д)! :)
Такамм... . Значи бях чувала от мои познати, че хининовата вода помага за по-бърз разтеж на косата. Имам няколко въпроса, на които ще се радвам ако ми отговорите! :)
1. С колко см. расте косата за 1 месец?
2. Каква е цената?
3. Как се използва?
4. Колко пъти в седмицата трябва да я използвам? (къпя се 4 пъти в седмицата).
Благодаря предварително! :)

Коментари

1-50 от 116

1.   И аз като тебе бях чувала, че засилвала разтежа на косата, но до колко това е вярно не знам. Аз я ползвам вече месец и половина, и не виждам разлика в разтежа... Ами аз си я слагам всеки път когато си мия косата(всеки ден :D ) втривам я в корените и така. Понеже не живея в България, (една приятелка ми я донесе) не знам цената, но май струва към 1, 2 лева, не повече. И аз бих искала някой да ми каже има ли ефект и ако е така, кога започва да се забелязва, защото на мене за сега ми расте както преди.

2.   От авторката: благодаря много! :) Ще си я взема за всеки случай!

3.   Не съм чувала за тази вода, но аз ползвам едни серуми струват 2 лв в най-лошия случай ефекта го виждам още на следващия ден. Произвеждат се в Гърция и фирмата е ''SERI''. Има много начини да ги изполваш. Казвам ви вършат вълшебства. Леля ми живее в Германия и искаше да си пуска дълга коса пратих и няколко такива ампулки и тя беше мн доволна. Всеки път като идва изкупува всичките ампулки в нашия и близкия град, защото и нейни колежки и приятелки мн ги харесват.

4.   хининовата вода струва от 3 до 10 лв. ползва се след измиване на косата, като с памуче напоено с хининова вода се втрива в корените. ;]] има и хининова вода с по удобен флакон, с който само трябва да си напръскаш косата. наистина действа... .. за една год косата ми порастна с около 15 см. да не говорим че мойта коса е кадрава... ;]]! !

5.   косата расте около 1 см на месец - малко повече, малко по-малко... това е въпрос на генетика, не на хининова вода. На майка ми й расте косата много бавно, моята също - има си и предимства - като знам това, аз не се подстригвам често и съм я оставила да стане дълга, боядисвам я, но понеже ми рзсте бавно не се налага да се боядисвам често - косата ми е здрава и дълга, въпреки, че расте много бавно, пестя от фризъор и не я горя толкова често с боя. Майка ми си прави кичури... не по-често от два пъти в годината! Благодат е да ти расте косата бавно!

6.   От авторката: Благодаря на всички за коментарите! :)) А знаете ли някъкъв шампоан или нещо от сорта, с което косата ми за месец да расте с 2-3 см. ? Моля ви пишете, защото скоро се подстригах на пластове и ми стана ужасна... Смисъл загуби си обема, макар че когато съм на пластове" Уж" трябваше да имам по-голям обем, но... . И сега искам отново да ми пораcне до кръста и да съм на черта! :)

7.   евтина е и аз я ползвах преди. косата ми наистина порасна доста, но много ми я изтъни, тогава се посаветвах с фризиорката ми и престанах да я ползвам

8.   Да ви имам проблемите! Мисля, че е малко вероятно от каквото и да е чак толкова бързо да порасне косата. На някои по-бързо им расте, а на други - не. Все някога ще ти порасне, а другия път смени фризьорката.

9.   От авторката: До номер 7:
А твоята фризьорка какво ти препоръча да използваш?

10.   Аз мога да ти препоръчам 2 неща, които със сигурност имат ефект: По-евтиният вариант е Ревалид - шампоан и ампули. Миеш се със шампоана и втриваш ампулите в корените. Там си пиша как и по колко. По-скъпият вариант е ампули Анастим - на Дюкре. Много расте косата от тях, но май бяха по-скъпички от тези на Ревалид. Но пробвай ги ампулите Ревалид, много е добро. Хем расте по-бързо косата, хем се сгъстява.

11.   Не знам обаче откакто ползвам хининовата вода косата ми е по ласкава и здрава :)

13.   когато аз използвам хининова вода (шампоан 1. 82 и спей 1. 79) ноктите ми растът по-бързо и косата ми също (къпя си косата през ден дори и всеки ден след плаж) ;)) има ефект

14.   Има ефект от хининовата вода оба4е искам да пробвам и ампулите на СЕРИ :)

15.   Използвам хининова вода близо 2 седмици. Е няма как да порасне толкова бързо, но като се има на предвид, че изтощавам косата си ежедневно с преси, лак за коса и бои мога само да кажа, че от хининовата вода косата ми се съживи. Стана мека , бляскава и жива, а и има време и да попорасне. : ))

16.   А има ли възможност за ми навреди? Аз съм на 11г. но много искам да си пусна дълга коса и да нямам пърхот! Можете ли да ми кажете точната цена зада може да знам! А и как изглежда! Ако се сетите за нещо още пишете! Мерси предварително!!!

17.   Няма споко! Много се радвам че хора на твоята възраст все пак се грижат и за себе си!

18.   Нямам време да изчета коментарите, вземете си ТРИВИТАМИНОЛ, има форуми за него даже :)

19.   А ампулите на каква цена са, за колко време се използват и помагат ли? :)

20.   А колко струва Сери? Много ли е скъп?

21.   Можете ли да ми кажете коя хининова вода е хубава за растежа на косата??

22.   Аз лично използвах преди година Стимулант за коса на "Икаров" (цена:от 5 до 6-7 лв. не мисля, че ще е повече) имаше ефект и то доста забележим поне при мен до 1 месец! Относно хининовата вода на мен не ми помогна... , но нали знаете за всеки човек е различно. :)

23.   Някои от коментарите бяха тотална простотия ;) 1. Хининовата вода НЕ МОЖЕ да струва 10 лева. Най - много да е 3. 50 - 4. 00лв. 2. Косата на всеки е различна. Аз използвам хининов шампоан, косата ми расте бързо и ефект си има. Това, че при някои не се получава, не означава, че не действа ;) 3. Хининовия шампоан се ползва по време на къпане, вместо друг шампоан. Нанася се в корените, като се втрива добре(ако искаш го остави да преседи малко, като енергично го търкаш в корените). След това го изплакваш Косата ти става мека, блесстяща, стимулира растежа... 4. Хининовата вода се втрива в корените след всяко къпане, за да има ефект ;) Toва беше от мен. Надявам се някой да го прочете и да му е от полза. :)

24.   цената е 1. 30 на милва / синя опаковка с таралеж/ днес си я купих и незнам дали ще има ефект за напред, но ми казаха, че е добра фирма и ще ми помогне.. незнам

25.   Здравейте! Прочетох всички коментари и забелязах, че всички са доволни от ампулите. Искам да ви попитам от къде мога да си ги купя и да ми кажете долу-горе колко струват. Благодаря предварително :)

26.   25, какви ампули, те май мацките говорят за шишенцата хининова вода или аз не разбрах.

Аз съм меко казано доволна от хининовата вода. Преобрази косата ми. Но се иска много постоянство, аз не пропусках.
На различните марки е различна цената. Аз съм доволна от Милва, Кокона - другите не ги помня. Струват не повече от 2 лева. Мен 1 шише ми стига за месец, при положение, че косата ми е дълга и се пръскам по два пъти на ден. Но е важно да се знае, че трябва да се почива, аз на всеки 3 месеца правя почивка по 1, 2. Иначе се получава обратен ефект. Няма значение дали е на суха или мокра коса, в корените или в краищата. Не омазнява, има приятен мирис.
Аз лично препоръчвам хининова вода на Кокона + един продукт на Билка против косопад, стува 2-3 лева и всеки ден го използвам. Косата ми расте като луда, съживи се, а беше меко казано трагедия, защото прекалявах с химиите.
Ако нещо друго те интересува попитай.

Лоша

27.   Значи в продължение на месец да си слагам всеки ден от хининовата вода, а след това почивка, 1 месец без ? слагам от водата, така ли?

28.   27, да, дори можеш 2 макс 3 месеца и след това 1-2 месеца почивка. Вземи си по-добре хининова вода с пръскало ( забравих думата ) за по-лесна употреба. Иначе ще трябва с памук или тампон да втриваш в косата, занимавка е. А с тази само пръскаш.

Лоша

29.   аз също ползвам хининова вода. много съм доволна, косата расте много по бързо. аз не правя "почивки" слягам си всеки ден и си слагам един път вечер. Може да причини и лек косопад но си има шампоани за тая работа ;)

30.   Тази хининова вода заздравява кожата на главата струва 1 лв За по барзо растене не ми се вярва.

32.   Лоша,

аз също си купих хининова вода и се пръскам след всяко миене на косата, но засега не виждам ефект, но не се отказвам, все пак са минали едва няколко седмици.
Но щом прочетох коментара ти се замислих и аз да опитам това. Ако не 2, то поне веднъж дневно ще си я напръсквам.
Интересно ми е да разбера преди това боядисвала ли си си косата, преси, маши ползвала ли? Как точно я изтощаваше, с какво?
А също ако може да обясниш за въпросния продукт на Билка?
И още един последен въпрос (дано не съм нахална вече >. <): след колко време видя резултат и какъв точно беше той?
Колкото повече напишеш по темата, толкова повече би било полезно за мен. Пробвала съм доста неща и се надявам поне това да има резултат и върху моята коса.
Иначе поздравления за постоянството и постигнатите резултати. :)

33.   И аз искам дълга коса, и ще пробвам хитиновата вода!

34.   продукт на Билка против косопад, стува 2-3 лева и всеки ден го използвам !!!!

35.   Аз същоползвам хининова водя от 4-5 месеца вече. Мога на 100% да кажа, че цената й е 1-2лв. Има различнихининови води. Аз ползвам с по-голямо съдържание на хинин (тя е розова й шишенцето й е по-малък размер), а другата-обикновената е безцветна, шишето е двойно по-голямо и е на същата цена като другата. Аз съм на 14 години и ползвам тази, която е с повишено съдържание на хинин. Лично за мен тя има по-добър ефект, защото съм ползвала й другата, говоря от личен опит. За мен най-добрата марка е МИЛВА. Относно това, колко бързо ще ти порастне... Ами не чакай резултата да дойде на 15 ден. Примен се забеляза промяна след 25 дни. Косата расте с около 1, 5 см на месец, което мен ме удовлетворява напълно. Косата ми расте по-бързо от хининовата вода, ползвам я 2 пъти в седмицата, като я втривам в корените, не ползвам тампон или нещо такова обаче. Продължавам да използвам продукта (1 шишенце за 1 седмица) и мисля, че и ти трябва да пробваш (дори и да не ти помогне, лично аз мисля, че няма как да ти навреди) :)

36.   Искам да ви кажа, че за тази марка Милва четох в друг сайт и там пишеше, че си е чиста вода. Не знам да ли е така, но вие ще си прецените.

37.   Аз пък да ви кажа не съм доволна от хининовата вода, а бях постоянна и правех почивки. Ползвах Милва. Ефектът беше минимален въпреки, че нямах високи очаквания.
Тривитаминолът му е майката, ако не друго поне прави косата по-красива и ефектът е по-добър (поне засега). Също така и бадемовото масло помага (поне на мен).

Вероятно и сами се сещате, но за протокола - ако имате цъфтежи косата ви няма да порасне.

38.   Аз съм на 11 години може ли да попитам за колко време ще ми порасне косата от хининованата вода като се има в предвит, че е доста по надоло от ухото и стига някаде до врата. Много искам да имам коса като всички останали и да спра да ходя варзана доста. Често ме карат да си я пускам и много се срамувам какво ще кажат и дали ще ми се смеят много бих искала да ми кажете бързо ли расте?

39.   За бърз растеж си правете маски на всяко къпане. Когато косата ви е за миене я намажете с маска от зехтин, майонеза, мед, балсам, по желание се добавя лъжица твърд алкохол или горчица което затопля скалпа и спомага за добро кръвообръщение водещо до растеж. След измиване намажете с олио на Саяс. 2 пъти в годината по сантиметър се подрязва косата.

41.   От къде да си я купя?

43.   Здравейте използвам Хининова вода от 4 месеца и има голям ефект косата ми порасна с 20/30 сантиметра при това е бляскава, обемна, мека и жизнена. Знам звучи странно, че косата ми расте толкова бързо но е факт. Къпя се всеки ден, използвам преси маши и други неща, който вредят на косата. Преди се боядисвах през 2/3 месеца, а сега след като използвам хининова вода се боядисвам всеки месец, защото косата ми расте много бързо.

44.   Не е възможно 20-30см косата расте за месец най-много до 3 - 3, 5 см (мн рядко по 3 - 3, 5 обикновенно, ако се ползват маски расте по 2 см на месец) Не преувеличавай толкова много! ;)

45.   здр прочетох всички коментарии! значи искам да попитам за хининова вода найстина ли помага за разтежа на косата? една моя приятелка го ползва от 1 месец и ми каза че има ефект но не съм сигурна понеже на всеки различно действа! мойта коса е ужас ;хх преди беше мн дълга и гъстаа но сегаа ужасс ;хх ако питате от какво ами от пресите от боядисване от разни химични простотии :) ако някой знае дали найстина действа да пиши! благодаря!

46.   аз ползвам xиминова вода и шампоан заради косопад мн дожолен казах и на моете приятели мн садоволни но аз и ползжами оце 2 продъкта щеги спомена в другия коментар това е от мен

47.   здравейте,
аз съм на 12 години и днес си взех хининовата вода на Милва, искам да попитам действа ли ако ефекта е малък моля препоръчайте някоя с по-голям ефект (цената за мен не е от значение). Много ми е важно защото тренирам с тенис а косата ми е някъде около 3 см. под рамото а така немога да се вързвам на плитка, благодаря предварително

48.   аз съмна 13 години и използвам хининова вода на "Kasy"(струва 1 лв ) - ползвам я от 3 / 4 дена и не съм видяла още ефект. Искам да попитам Коя Хининова вода е най-добра?

49.   48. за 3-4 дена o. 0 косата не е растение да го ториш и за 2 дена да е станал мутант. Изчакай поне още месец-месец и половина!

50.   Аз я използвах преди уж за 1 месец но всъщност не бях постоянна на седмица по 3 пъти но въпреки това косата ми порасна с някъде 10 см. сега пак си купих преди ден и ще почна да я използвам без спиране в продължение на 1 месец и съм сигурна че ще порасне доста наистина помага за растежа но се използва по друг начин не както вие знаете косата трябва да е суха сресана добре и хининовата вода я втривате в корана само тогава ще почне да расте но по никакъв друг начин защото иначе няма голяма разлика а и горе хората казаха струва 1 и 50 2 лв. не е скъпа не помага!!! :))

52.   Хора, тривитаминола му е ма?ката, с него става на? бързо

54.   На мен тривитаминолът ми мирише гадно, после и косата ми не миришеше добре, сякаш не се отмива миризмата. Не съм пробвала с хининова вода, но искам да попитам (тъй като смятам да опитам) косата ми и без това е слаба и пада, това проблем ли е за употребата и трябва ли задължително да се мия със шампоaн против косопад и може ли да използвам хининов шампоан вода за... двоен ефект?

55.   Какъв продукт да използвам на 'сери'

56.   Аз ползвам на Milva. Втривам я в корените след баня на влажна коса ( не мокра, не суха ). Има няакъв ефект от нея, не бих казала, че е фрапантен, но като за 1-2 лв съм доволна и си я ползвам :) Чувала съм, че е хубаво на 2-3 месеца да правиш 1 месец почивка защото косата привиквала към нея и спирала да действа, но не знам до колко е вярно.

1-50 от 116