Споделена история от Здраве

Ривотрил или Ксанакс?
Хора, кое е е по-добро при силна тревожност? Моля ви някой от личен опит да каже! Психиатъра ми каза, че ривотрила е по-силен, но той е за гърчове при епилептици, а ксанакса си пише точно за тревожност и депресия? И сега???

Коментари

1-50 от 265

1.   Леле, ама наистина ли така е казал? Макар да има анксиолитично действие, Ривотрил се предписва при епилепсия, а Ксанакс - при тревожност и някои видове депресии. И двата лекарствени продукта се отпускат при специален режим, тъй като са рискови за привикване, злоупотреба и т. н. Защо ти е препоръчал Ривотрил, това е странно? Има един продукт, която се предписва на обикновена бяла рецепта, защото не води до привикване. Казва се Атаракс. Учудвам се, че психиатър не го знае. Но много важно е от какво е безпокойството, все пак затова са психиатрите, да поставят диагнози. Т. е. в идеалния свят, ти щеще да си знаеш диагнозата, а той щеще да ти е предложил и обяснил няколко алтернативи, но не и между Ривотрил и Ксанакс. Пробвай Атаракс, но най-вече си смени лекаря.
Сара

2.   Ако не сте болен сериозно, ако нямате психическо разстройство, а просто изпитвате стрес, бих предложила да оставите тези силни лекарства и да пиете билки или билкови хапчета. Те поне не са никак вредни и нямат вторични ефекти. Сега има всякакви билкови хапчета против стрес - повечето съдържат валериан и хмел. Психиатрите ги пренебрегват незнайно защо и винаги предписват химикали дето са бая вредни.

3.   Взимай ривотрил-а само в краен случай - при кризи. Не е хубаво да го пиеш постоянно защото развиваш зависимост от него. Ксанакса може да се пие постоянно, ривотрил-а - не.

4.   от авторката - извинявайте, не съм се изказала точно, имам сериозна депресия съпроводена със адски силна тревожност (като бонус имам и социална фобя). Питах психиатъра какво да пия за тази непоносима тревожност и той ми каза или ксанакс или ривотрил. Попитах го кое е по-силно и ми каза Ривотрила. Но или не съм улучила дозата си или не ми действа този Ривотрил и затова се чудя ксанакс или ривотрил е било по-подходящо да вземам.
В листовките им пише различни неща, едното за епилептици, а другото за депресия с трвожност, което аз имам като диагноза и симптоми. И сега съм объркана, какво да правя. Кое действа по-успокояващо от двете, при положение, че аз имам депресия с тревожност към нея, помогнете моля ви!

5.   Майка ми е в хронична депресия от 6 години и започна да пие Ривотрил - влоши се. Сега пие Ксанакс - подобрява се.

7.   По принцип се пие антидепресант + ривотрил. Във вашия случай не виждам как самостоятелно или ривотрил, или ксанакс ще помогнат. Обикновено те играят ролята на патерица, докато антидепресанта подейства. След това се оставя само антидепресанта, а ривотрил се пие само при нужда.

Аз лично бих сменила психиатъра, той е длъжен да знае кое е по-подходящото лекарство във вашия случай. Също така имайте предвид, че и към двата медикамента се развива много бърза и силна зависимост. Потърсете незабавно друго мнение. Успех!

8.   Вземай си ривотрила, не ги слушай тук. Добре ти е казал доктора. Ще видиш и резултата.

9.   Не се тъпчи така на гьотери с хапчета, едно оправят, но друг проблем отварят. а и едно лекарство да има ефект трябва поне седмица да го пиеш според предписанията. а без хапчета не можеш ли да се справиш авторке, какво става, какво те тревожи?

10.   На личен лекар ли си ходила? Сигурно е така.. Според мен е по-добре да пробваш с Сероксат - той е за тревожност и депресия.. Но при много емоционалните действат много силно.. По добре да се съчетае с нещо подобно на Таболив - макар че за пушачи - това всъщност е антидепресант от ново поколение - без аналог.. И ако всичко това се съчетае с ГАБА и чай от джинджифил и гинко.. Ще е добре.. Всеки частен психиатър ще ти предпише сероксат или золофт.

11.   Може да опиташ само с Таболив, джинджифил и гинко.. Но виж и това за Ксанакса: http://lekastva.blogspot.com/2008/12/blog-post.html

12.   Много благодаря за коментарите ви мили и отзивчиви приятели, този ривотрил не ми помага особено, какво да правя, ксанакса наистина ли може да се пие повече време и по-ефикасен ли е от ривотрила? Пия невролептик, но докато подейства (ако изобщо стане) едвам изтрайвам, всеки ден ме тормози много силна тревожност, ужас всеки ден е кошмар, вие в каква доза го пиехте тоя ривотрил, на мен ми каза половин, ако не подейства тогава цял, но ми става замаяно от цял пък и пак съм тревожна ;( на някой помага ли му някакво хапче срещу силна депресивна тревожност? Помогнете ми!

13.   Има едно много добро лекарство.
Казва се Тритико.
Аз съм го пила и съм много доволна от него.
Трябва само,че рецепта за него, а и да ти се определи, от колко мл и каква доза.

http://apteka.framar.bg/30000827/%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%BE-%D0%B0%D1%81-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-150-%D0%BC%D0%B3-20

14.   А за какво се използва това лекарство и антидепресант ли е? и ако някой знае кое е по-силно ривотрила или ксанакса да пише моля ви

15.   Моля ви, пишете

16.   От авторката отново - психиатъра този път ми предписа Антиалерзин и като че ли действа, за разлика от ривотрила и не се привиквало...

18.   Здравейте, на 21 години съм и страдам от паническо разтройство! Ходих по доста лекари дори при хомеопат, ми помогна пробвах и някой леки успокойтелни като "Симпатил" и разни други билнови! Не ми помогнаха. Накрая отидох при Псиьиатър , предписаха ми Ксанакс и Серопрам. Първите дни усещах замаяност и сънливост, но след 3 дни от лечението се чувствам много добре! Тези лекарства се пият по специлна схема! Това е моят опит, дано съм била полезна, но мнението ми е , че Ксанакс-а не е чак толкова страшен, колкото казват!

19.   До номер 13:
Ти ПИ ли Тритико?
Аз пих...
Това е най-отвратителното "лекарство", пускано на пазара.
Тразодон е истинското му име, тритико звучи по-добре и поради тази причина се продава под това име. Това е самият ужас!

21.   От години страдам от паническо разстройство, ходя при един и същи психиатър той ми изписва ривотрил и анафранил, но този път смятам, че съм болна от друго заболяване с подобни симптоми. Лекарите като разберат, че съм ходила на психиатър пак там ме пращат, лекарствата не ми помагат но никой не ми обръща внимание. Веднъж като са те изкарали психично болен нямаш право да боледуваш от нищо друго. Има ли някой друг подобен проблем?

22.   Ривотролът си и много хубав ама ако може без него още по добре. А някой пил лие този RLXON? Защото ще започвам пак сероксата май. А немисе искаше.

23.   Много се радвам, че открих и други като мен околните ме мислят за луда.

24.   978
За депресия Арминол- немско много ефикасно, но не се продава у нас.

25.   От Автора към 24 номер, кажи нещо повече, това антидепресант ли е или успокоително? Как действа?

26.   искам да споделя че и аз имах паническо разтроиство и се излекувах сас следните лекарства ксанакс 0, 25 атаракс ципралекс и невробекс за един месец се оправих иначе иначе бях много зле като полуех пристап получавах задух световартеж истрапваха ми рацете испитвах болки в сарцето страх да не умра и сам ходил неколко пати до барза помощ защото незнаех какво ми е и те ми викаха че ми няма нищо докато не попаднах на свестен лекар които ми каза какво е. а схемата за лекарствата е сутрин обед и след обед по половин хапче ксанакс ципралекса го пих сутрин половинка атаракса сутрин и вечер по половинка и невробекса сутрин и вече по две хапчета и за един месец се оправих

27.   Какво значи оправих се, отколко време си добре? Повечето сме добре когато си пият хапчетата, но спрешлиги... всичко на ново.

28.   Като чета написаното от 26 виждам себе си. От около 1 година получавам подобни пристъпи - световъртеж, задух, тежест в сърдечната област, пищене в ушите, страх да не получа някой инсулт... Ходил съм няколко пъти до спешното. Само че там на 2 пъти ми изкараха ниско кръвно и веднъж високо, беше скочило на 150/100. Личния лекар ме изкара хипертоник и ми изписа хапчета за високо кръвно. Добре ама на мен пак ми се получаваха тия кризи. Смениха ми хапчетата и пак същото - замайване, разтрепервам се.... Отидох на специалист кардиолог, пусна ми кръвни изследвания, прави ми ехокардиография и ми казва "нищо ти няма, за мен ти не си хипертоник и не виждам защо трябва да ги пиеш тия хапчета". Все пак продължих да вземам по 1/2, но пак кризи. Отидох на невролог, каза ми че е на нервна почва и че може от там да ми се вдига и кръвното. Изписа ми арлеверт със грандаксин по схема. Тогава пък започнах и главоболие да получавам и пак на няколко пъти получих същата криза. Вече се видях в чудо... Преди няколко дена ме посъветваха да пробвам с ривотрил. На своя глава започнах да вземам по 1/2 вечер. Спрях всички други лекарства. Незнам, но засега ми е малко по-добре, дори и шумът в учите ми понамаля.
Някой може ли да изкаже мнение по въпроса? Защото вече ми е дошло до гуша от обикаляне по лекари, които така и не установиха какво ми е.

29.   Здравейте! Много се радвам, че попаднах на този форум. Самата аз имам следния проблем-имам нужда да започна антидепресант, но и да използвам болкоуспокояващо от време на време. Докторите ми казват, че няма проблем да се комбинират двата вида лекарства. Но ако наистина е така, защо ли в опътванията на самите лекарства пише, че не трябва да се комбинират. Конкретно четох упътванията на Нурофен, Аналгин, Ципралекс…Ако имате някакъв опит относно комбинацията между антидепресант от групата SSRI и болкоуспокояващите, моля ви да споделите с мен.

30.   Такаааа... Като чета коментарите и направо се чудя как може някои да пишат такива глупости.
Първо Ривотрила не се приема само при епилепсия, а и при паническо растройство, както и ксанакса. (Само дето на мен Ксанакс не ми действа).... После някой да ми твърди, че се е излекувал от ПР за един месец звучи несериозно, значи изобщо не е имал такова... И да, тези лекарства се пият първите две седмици, докато започне да действа антидепресанта, но задължително се съчетават с такъв.

На №28 ще кажа да отиде на психиатър, защото това са типични симптоми на ПР. Аз също имам ПР от 4 години и доста съм обиколил по психиатри... бих препоръчал за хората от София - д-р С. от Александровска... освен, че е готина като човек, е и много добър специалист и работи със НЗОК. Не се лекувайте само по коментари, при всеки е строго индивидуално и схемата е различна.... Бъдете здрави!

31.   Здравейте и от мен. И аз ще споделя моят проблем който почти наподобява N:28. Преди около два месеца получих шум(бучене) в ушите, но беше много слабо и от време на време. Постепенно обаче бученето се засили и стана постоянно особено вечер като си лягах. И така започнах да обикалям различни доктори, кардиолог, уши нос и гърло, невролог. Пуснаха ми изследвания, всичко беше в нормите, кардиограма отлична. Правиха ми скенер два пъти и с контраст, доплер също, всичко е наред. А това бучене ме подлудяваше и изпаднах в депресия а кръвното ми налягане започна ту да спада ту да се качва. Неврологът ми и зписа ксанакс, фезам и милгамма. Започнах да ги пия и за моя радост ми подействаха много бързо. Напрежението изчзна а с него и бученето, И така 10-12 дни си пих хапчетата, както ми беше казал невролога и отново отидох за контролен преглед. Казах му че се чувствам много добре и той ми смени ксанакса с Ривотрил. От три дена съм на Ривотрил и бученето пак се появи. Та от моят личен опит, смятам че ксанакса е по добрият вариянт.

32.   Здравейте. И при мен проблема със страха, нежеланието да се социализирам, световъртеж, шум в ушите и т. н. го има от 4 год. Ходих на какви ли не доктори, пих какви ли не лекарства, но ефекта е само докато ги пиех. Това лято ми беше най-тежко - бях спряла Сероксата през януари. Чуствах се добре, но постепенно страховете ми пак започнаха да се връщат. Една хубава сутрин се събудих със свтовъртеж и потъване. Откараха ме на в Пирогов. Бях на системи 4 дни. Овладяха потъването. На изпроводяк се случи нещо, което преобърна целият ми живот - лекуващата ми докторка - М. ме погледна в очите и ми каза, че проблема не е само в това какво мислиш, т. е. в главата, а в това как живееш. Повярвайте ми - много мислих над думите и. Записах се на народни танци. В началото се питах какво правя сред тези хора - те са здрави а аз болна, но постепенно без никакви лекарства, аз се чувствах все по-добре и контактите ми ставаха все по - активни. Чувството ми за страх да не бъда отхвърлена и неразбрана вече го няма. Не искам да мисля за лоши неща - те са само в главата. Живота е хубав и искам да помогна на всички с тези редове. Мислете позитивно и не се страхувайте да говорите за себе си, не се затваряйте у дома. Светът е прекрасен. Насладете му се!

33.   Пия ривотрил от 2мг само при кризи. Вече 13 години съм така и съм ходил в невротичното отделение на Пловдивския психодиспансер без резултат.
Мисля, че ПН е нелечима, само се поддържаме с хапчета.
При мен, освен другите симптоми, има изтръпване на лявата половина.

34.   Здравейте, аз съм на 17г. и до скоро пиех Ривотрил, пиех го в продължение на 1 месец и след това последствията при спирането му не бяха много добри. Сега пия Ксанакс и е много по-добре макар и да съм толкова малка.. И наистина ако не е толкова сериозно състоянието ви Ксанакс-а е добър, а ако не искате да взимате толкова силни лекарства мисля, че и Валериана става :)

35.   Здравейте, аз съм на 28 години и съм от Варна. Имам отговорна работа и заради това личния ми живот не върви.
Преди около 6 месеца получих симптоните, които прекрасно и подробно сте описали тук. Минах през съответните специалисти, които ми казаха, че съм здрава и така попаднах при психиатър. Когато прочетох листовките на нещата, които ми беше предписал, скъсах рецептата и я изхвърлих /едното нещо беше ривотрил/, но от това симптомите на ПР не изчезнаха.
Тогава една моя приятелка ми даде телефона на някакъв масажист!? Дълго се колебах преди да се обадя, защото ми се стори несериозно, но моята приятелка упорито настояваше и дори ми плати първата такса.
Позвъних му и го повиках. Оказа се един изключително ерудиран и симпатичен мъж на окло 45 години. По време на процедурите той разговаряше с мен и съчетанието между топлината на думите му и топлината на ръцете му ме накараха да погледна на себе си и на живота си без заблуди и лъжи. Започнах в свободното си време да правя и едни упражнения. За 3 - 4 месеца симптомите симптомите на ПР изчезнаха. Потърсете някаква промяна и изхвърлете отровите от телата и душите си!

37.   Като чета коментарите ми се иска да препоръчам на по -вечето от вас мили хора да ходите на йога и то първоначално при голяма група за да не чувствата първоначален дисконфорт.
Тези от вас, които имат силни болки в главата, точеща се слюнка, проблеми със зрението, силен шум в очите, проблеми със силната светлина, стискащи си силно зъбите без да усетят или имат неправилна захапка да прочетат за долночелюстният синдром / Харолд Хелп и Паула Зигел/.
Пил съм и пия Ривотрил, но не всеки ден т. к. не ми действа ако го пия постоянно. Ползвам го от 6 год.. Разбира се по- добре без него. Имам над 15 операции повечетно на очите. Надявам се с моя по- вече от 30 год. опит на страдания да съм полезен поне на един от вас!

38.   как така го пиеш от 6 години и ни си развил зависимост та го пиеш когато ти е зле аз го пия 10 или12 години всеки ден по1 мг да ли ще мо га и аз да го пропускам поне по някоя и друга доза но кога икак

43.   Здравейте и на мен преди няколко години ми изписаха Ривотрил, пих го 4-5 дена и симптомите ми отшумяха, а те бяха виене на свят загуба на апетит, тревожност не бях хапвал нищо цяла седмица без дори и да почувствам глад, опитах ли се да хапна нещо получавах гадене, бях стигнал до там, че си купих глюкоза от аптеката за да се захранвам с нещо свалих доста килограми, явно всичко беше подсъзнателно внушение, та на въпроса след 4-5 приема всички симптоми отшумяха и ги нямаше 3-4 години това обаче не означава, че не се появиха отново, сега симптомите са сърцебиене и страхотно виене на свят, купих си отново Ривотрил 2мг приемам по 1 таблетка сутрин но мисля да я намаля на 1/2 като го пия 3-4 дена и всичко отшумява, спирам да го пия изкарвам така 20-тина дена и всичко започва от начало, така никак не ме устройва но какво да се прави съдба.

45.   Здравейте! Преди близо 15 години ми поставиха диагноза ендогенна депресия - напрегнатост, тревожност, безсъние, потене, чувство на несигурност и безизходност, и др. Оттогава досега приемам ривотрил по 1 мл дневно в комбинация с антидепресант. Преди около месец разбрах, че в аптеките няма ривотрил и се очаква прелицензирането му. Опитвал съм се да намаля приема му, но не се получи и от 10-ина години го приемам редовно. Въпросът ми е дали ксанакса може да замести ривотрила и до каква степен ще компенсира липсата му?

47.   Д-р Ив.. Всяко лекарство се изписва индивидуално. Ривотрилът няма алтернатива при редица случаи -конкретно при паническо разстройство. Всяко спиране, особено рязко, а има такава такава тенденция напоследък с липсата му в аптечната мрежа, се отразява изключително негативно на болните. Министерство на здравеопазване не трябва да допуска "експерименти " с други лекарства, които са опасни за хората.

48.   Хора, спрете се с тия лекарства. Преди години изпаднах в такава "дупка" - страхова невроза, сменяха ми антидепресантите постоянно като опитна мишка, станах парцал, а от ривотрила незнаех каде се намирам. Накрая в болница искаха да ме приемат. Казах си, стига с тия глупости, хвърлих всичко в коша и започнах работа- физическа изтощителна и постоянно ангажирана с нещо не оставах миг със себе си и така борбата продължи дълго, но излезнах от състоянието. Сега само при някакъв стрес и силно притеснение пия половин ксанакс и това е. Казвам го защото минах през тоя ад.

49.   Имаше период в живота ми, когато и аз имах нужда от такива лекарства.... когато почина баща ми и малко след това. Пила съм и ривотрил, но по четвъртинка само, че иначе все ми се спеше.
По добре се чувствах от невробекса и от валериана.

Но вижте, тия лекаства са само една временна патерица на която да се подпреш, докато психиката ти надвие кризата...

Вместо това или заедно с това е хубаво да се прави-медитация(йога), разходки сред природата, планината, морето и най- важното активност и заетост( умствена и физическа).
От всичко това съзнанието ти се изчиства, духа ти се повдига, насочваш цялата си съзнателна енергия към нещо градивно и лека полека излизаш от дупката. Преодоляваш кризата и си стъпваш на краката.
Не се оставяйте само на лекарствата. Те само ще ви пооправят малко биохимията на мозъка/тялото и толкоз. Иска се комплексно да се подходи, тогава успеха е сигурен.

50.   Здравейте. Симптомите ми отговарят с тези на маниакална депресия (Биполярно афективно разстройство). Поне от това което, сама открих из нета. Свързах се с Д-р Петър Николов(психиатър)*( практикува в гр. Варна) и скоро имам записан час. Ще съм много благодарна ако някой, сподели мнение за него. Или получа препоръки за някой друг отново за Варна. на 22 години съм и последно време много често мисля за самоубийство...колкото и абсурдно да звучи. Не мисля, че бих го направила, но по време на криза...се плаша сама от себе си и чувството е ужасно :( Не искам да преча повече на никого, затова и търся помощ от специалист и от Вас...Не се издържа! Моля, помогнете

52.   Ще ви кажа накратко, страдам от П. Р. поситил съм много лекари, испих кави ли не антидепресанти и ефект 0. Накрая попаднах на една психиатарка завеждащ отделение на психиятрията в Варна. Трябва да ви кажа че това е един прекрасен лекар и човек, казва се Д-р Дамянова. Исписа ми феварин от 05мг. два пъти на ден. Пих го 1-на година и го спрях, и вече 4-ри години сам добре. Наи важното е постепено да увеличавате дозата и постепенно да я намалявате при спиране на лечението. Аз режа хапчето от 05мг. на 4-ри и го испивам 2-ти по 1-но парченце на ден, итака продалжавате да увеличавате дозата пез 3-4 дни. Когато се пият антидепресантите се случва да ви се влоши състоянието но това отзвучава като се продалжи лечението.

55.   Пих преди година Ципралекс в продължение на шест месеца и го спрях. След шест месеца получих същите симптоми и пак го почнах но страдам от страшно безсъние. Кажете нещо за безсъние.

56.   За бедсъние хлорпротиксен или Олфрекс, може също амитриптилин или анафранил. Обаче анафранил и амитриптилин не трябва да се смесват с други антидепресанти, защото те самите са трициклични антидепресанти.

57.   казвам се Румяна на 64г пияТифаксин ксанакс сутрин и вечер по поулвин таблетка но не мага да спя

58.   Пробвай изброените по-горе медикаменти , без амитриптилин и анафранил. Ако не помогнат - 25 мг лепонекс.

59.   всички психични болести са проявление на нечисти духове... трябва да се гонят, а не да се пият хапчета... казвам го от собствен опит. някои бягат от голяма мотика(физическа работа) други от народни танци или романтични вечери и много смях. всеки зъл дух си има чалъма. не се тровете с хапчета. животът е труден, борбата голяма... Бог да ви благослови...

60.   Най- голямото добро към себе си, което може да направите в живота си е да стоите колкото си може по- далече от тези две " лекарства". Никога, ама никога не слагайте в устата си някое от тези хапчета, ако не искате да видите какво е ада докато сте на земята( мой личен опит). Тези две лекарства- Rivotril( Klonopin, Clonazepam) и Xanax( Alprazolam) както и Diazepam( Valium ), Lorazepam ( Ativan ) и още много други са от групата на бензодиезепините. Тези лекарства помагат в екстремни ситуации- паник атака, силен стрес при някакво обстоятелство, шок или уплаха, но се пият за не повече от 2-4 седмици. Дори и тогава може да станеш зависим. За по- дълго време ставаш зависим и много, ама много трудно, бавно и мъчително се махат от организма. Не при всички хора е толкова трудно оставянето, но при по- дълъг прием ( два и повече месеци или години) е много вероятно да се развие зависимост. Дори докато ги пиеш бързо развиваш толерантност към лекарството и започваш да имаш ужасни симптоми на различни болести( а всъщност не си болен и не предполагаш, че е от това лекарство). Често не можеш да спиш, изпитваш вътрешно напрежение, горене в устата, гърлото и хранопровода, депресия( особено сутрин), типични симптоми на грип( benzo flu), гадене, сърцебиене, паник атаки, болки в мускулите и ставите, недостиг на въздух, деперсонализация/ дереализация, болки в корема, диария или запек, драстично сваляне или качване на тегло, губене на сексуално желание, напикаване, губене на баланс, различни фобии ( за болести, страх от напущане на дома, страх при общуване с хора, страх от открити пространства и други). Това е една малка част от симптомите, които съпътстват приема на бензодиезепините или като ги оставяш( няма значение отведнъж или постепенно). Не всички симптоми се проявяват наведнъж, а също не е задължително всички изброени да се проявят. Бедна ви е фантазията колко много хора по света страдат след като са приемали тези лекарства, нещо страшно е.
Да добавя, че и някои таблетки за безсъние действат по същия начин като бензодиезепините и водят към зависимост. Например Zolpidem( Ambien), но ги има много и под различни имена. Информирайте се добре какво слагате в устата си преди да е станало късно. Не е достатъчна само листовката, проверете на интернет какво представлява лекарството и мнения на други хора, които са го приемали. И най- важното, изберете доктор, който е наясно с тези неща и няма да ви подведе като ви казва, че няма страшно и няма да станете зависими. А също знае как да ви помогне да ги оставите.

61.   Пих Ривотрил 2 години, като първата седмица пих 1/4 от 05мг. просто не разбрах доктора добре :), но ми подейства. Стигнах 2х1 от 2мг. и накрая успях да го спра с много воля и Хлорпротиксен. Отказва се по схема, задължително !!! Иначе няма да го спрете, а разочарования точно в този момент не ви трябват. Първо го намалих само по 1 следобед, после по половинка, след това по половинка на 1-2 дни (Ривотрила действа 1-2 дни), 1/4 на 1-2 дни, след това почнах Хлорпротиксен по 2 и спрях Ривотрила. Иначе се води най-добрия, по-добър от Ксанакс (не съм го пил). Проблема е, че всеки вика, промени си живота, спорт и т.н. Да, ама в такова състояние нищо не можеш да направиш, колкото и да се опитваш. Дори си казваш, че страховете ти са неоснователни и смешни и пак не става. Това е Ад !

62.   До #61 . Интересно ми е да задам въпрос на последния господин, който е взимал 2 години Ривотрил, дали се е оправил напълно след като го е оставил? Не става ясно дали дозата, която последно е вземал е 2 мг или 4 мг? Ако дори е 2 мг това си е доста сериозна доза, а схемата, която е написал за оставяне на лекасртвото звучи много несериозно. Не става ясно и кога се се случило това, напоследък или преди доста време? И все още ли взема Хлорпротиксен?
Ксанакс и Ривотрил са от една и съща група лекарства и действат по сходен начин, но се предписват за различни проблеми и за това не може да се прави сравнение кое е по- добро. По мое мнение, никое от тях не е добро, ако не е за спешен случай само. Иначе ще застанете пред трудна задача как да се отървете от него и ще се чудете защо все ви е зле:)

63.   Схемата съвсем не е несериозна щом е ефикасна. За всеки е индивидуална, предполагам. По същия начин успях да откажа и цигарите преди време, но пак пропуших. Като усещаш при какви периоди организма си иска Ривотрила, осъзнаваш и най-добре как да го намалиш и спреш.
Отказвал съм го 2-3 пъти преди това. Веднъж си казах стига толкова и вечерта изхвърлих всичкия в тоалетната. После през нощта ходих (пеша и с таксита) из денонощните аптеки за да си го намеря без рецепта, не успях. На следващия ден бях пръв при лекаря за да ми даде рецепта.
Най-много съм взимал 2х2мг, но рядко. Обикновено взимах по половинка от 2мг. към 16-17:00 часа.
отказах го преди месец-два, не помня вече.
В момента не взимам Хлорпротиксен, по-често пия Неуролакс. И към двете не се пристрастява.
Не се оправих, ходя по лекари и единствено надеждата ме крепи.
Пробвам с витамини, хранителни добавки, като Магнезий, GABA, 5-HTP (Неолексан). Гледам да се занимавам, гледам да уча. Но стане ли зле просто блокираш.

1-50 от 265