Споделена история от Здраве

Сърцето претупва и болки
Значи от няколко месеца насам без да правя нищо сърцето започва да ми тупти много силно, изведнъж спира и блъска мн силно, като сърцебиенето продължава за около час. Като се успокои малко имам бодежи около сърцето и тежест. На изследвания всичко е нормално, казват здраво ти е сърцето. На 2 пъти през ноща ходих в спешното заради кризи, но казват всичко е наред!
Ако някой може да сподели нещо!

Коментари

101-107 от 107

112.   И при мен положението е сходно. От една година живея в някакъв ужас. На 44 год. съм. Всичко ме дойде кота гръм от ясно небе. Един ден се събуждам със главоболие, световътеж и стягания в гърдите. Ходих при личната. Мери ми кръвното. Беше 140 на 80. Пулса -80. Назначи ми да пия небикард по половинка. Така ама стяганията не отминаха. Появяваха се от нищото за кратко и изчезваха и после пак световъртежи, резки покачвания на кръвното от 110 на 80 до 170 на 90. Ходих даже в спешното поради тази причина. Правиха ми кардиогрома, която беше в ред. Биха ми диазепом и казаха, че е на нервна основа. Така ама аз не съм се нервила. То така отведнъж ми става. Много гадно. Изписаха ми и хапче за хипертония, ама как да го пия като кръвното ми варира. То не е постоянно високо. Отведнъж се вдига за кратко и като взема валидол и капки се пооправя. Ако взема и хапче ще спадне много. Ходих по кардиолози. Прегледи, холтер, ехокардиография, вичко казват е наред. Холестерол леко завишен-5. 80 ама казват с правилна хранене ще се нормализира. Ходих и на ендокринолог. Изледванията ми на щитовидна жлеза са в норма. Ходих и на невролог. Изписа ми да пия ксанакс за нервите. Пих го малко и го спрях защото ми ставаше гадно от него. Пия мента, глог и валериана и валидол. Имам ошипяване на шийни пришлени и за това ходих и при ревматолог. Със снимка и необходимите изследвания-пълна кръвна картина, анализ на урина, и т. н. Всичко е в норма. Кръвната ми захар е малко ниска -4 ама тя винагеи е била така. PH на урината-6 , което означава киселинност в организма. Ще се постарая да да алкализирам малко. Да достигна поне 7 ph. Преди месец сутринта като дойдох на работа получих стягане в гърдите и ускорен пулс. Пак дотичах в спешното. Пак мерене на кръвно-140 на 85 и кардиограма, която покозо тахикардия-130 удара в минута. Пак ми биха диазепам и така. Вече мисля, че ще се побъркам. Страх ме е от тези кризи. От пробожданията и стяганията. От рязкото вдигане на кръвното. Всички казват добре си, а аз не се чувствам изобщо добре. Понякога така ме пробожда в главата и ми се замайва, че имам чувството, че ще припадна. Кога ще свърши всичко тава? Само това се питам. И се старая да си повтарям, че нищо ми няма, че всичко ще мине, че не съм болна. Дано всички с подобни проблеми се оправим! Живи е здрави!!!

114.   Виждам че коментарите са спрели до 112. Няма ли нови коментари?

115.   9 години живеех с този кошмар, наречен екстрасистоли. Най-накрая се излекувах.

116.   Mили хора, аз съм жена на 70 години но се чувствам на 16 в духът. Медицинска сестра съм. Ходила съм по доктори относно описаните от вас симптоми но полза няма защото разбрах че притеснението, стресът и страхът не са от Бог. Затова реших да си чета Библията всеки ден по-малко и да размишлявам по това което съм прочела. Успокояват ме думите на Бог когато ги прочета:
ЕЛАТЕ ПРИ МЕН ВСИЧКИ КОИТО СТЕ ОТРУДЕНИ И ОБРЕМЕНЕНИ И АЗ ЩЕ ВИ ДАМ МИР.
ТАКЪВ МИР КАКЪВТО СВЕТЪТ НЕ ПОЗНАВА.

118.   Здравейте. млади пенсионери. Аз съм новият член. Момиче на 19 съм и едва ли ще ви очудя, но и аз имам някакъв проблем със сърцето. Вечер, като си легна сърцето ми прави няколко толкова силни удара, че ми секва въздуха. Нямам кръвно, пулса ми е нормален, но претупва няколко пъти силно. Понякога се панирам, понякога си казвам нещо типично по български и не знам какво да правя. Баща ми казва, че на моите години е имал същия проблем. Отчаяла съм се да търся лекарска помощ, защото имам проблеми със стомаха, червата, хранопровода, щитовидната жлеза и почти всичко в мен, но лекарите винаги ми казват, че нищо ми няма и просто трябва да бъда по-спокойна. Изследванията ми са отлични. Не съм си правила хормонални и това обмислямда бъде последното нещо, което ще направя. Не водя здравословен начин на живот и мисля, че трябва да променя това просто за да знам, че ще правя каквото трябва пък то да става каквото ще. Подкрепям идеята за йога и духовно пречистване. В тях е тайната на всичко. Здрава психика - здраво тяло. Обичайте се и си помагайте! <3

119.   118, а как разбра, че имаш проблем с щитовидната жлеза като не си си правила изследвания? И как изобщо хем са ти открили проблеми с жлезата, стомаха, хранопровода и т. н. , а са ти казали, че е от нерви - просто двете неща взаимно се изключват - "от нерви, на психична основа" и прочие лекарите казват, когато не откриват проблем, а при теб има открит. Или ти си мислиш, че имаш?

120.   Запиши си час за ехокардиография. / образно изследване на сърцето/. Може да е перикардит/ събиране на течност в сърцето/. Вижда се само при ехокардиография, а при кардиограма в началните стадии нищо не отчита.
Получава се вследствие на прекарана вирусна или бактериална инфекция дори при хора с напълно здраво сърце. При откриване навреме се лекува без никакви последствия. Ако обаче перикардият излив стане по-голям се налага хоспитализация.

101-107 от 107