Споделена история от Здраве

Как да предизвикам цикълът си
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 269321 пъти
Здравейте читатели на този прекрасен сайт ! Отдавна чета вашите истории и често помагам със съвет до колкото мога! Но ето сега и аз имам нужда от съвет. Искам да ви попитам знае ли някой средство, с което може да се предизвика по-ранно идване на месечният цикъл? Знам за хапчета, които го забавят, но от тях не се чувствам много добре. Питам, защото се очертава да "ме зарадва" точно когато заминавам за морето и ми се иска цикълът да не ме притеснява. Имам още един месец ако се наложи по-продължително приемане на някакъв медикамент. Трябва да подчертая, че имам ужасно нередовен цикъл, но като за морето защо да не дойде веднъж на време да ми развали почивката?! Та въпросът ми е знае ли някой начин да го предизвикам по-рано ? Благодаря на всички отговорили ми за отделеното време и за съветите ! Весело лято на всички !

Коментари

51-100 от 133

53.   За кои от изброените медикаменти не ми е необходима рецепта?

54.   Не Си разваляйте тялото.. когато трябва ще ти дойде не е нужно да го предизвикваш

55.   Здравейте! Аз съм на 21 и след 6 дни отивам на море! Точно толкова ми трябват за да изкарам цикала си! Мисля да пробвам довечера с обелките от лука и утре ще ви пиша дали действат!

57.   Здравейте! Понеже незнаех какъв лук и сварих люспите на 1 глава червен лук и 1 глава нормален лук и в момента го пия, но е ужасно горчиво... Някой знае ли дали трябва да е така?
Колата с ванилия я пробвах, но не подейства...
Ще пия и аспирин по-късно, дано нещо да стане.

58.   55- Здравейте, пробвах с лука но не се получи нищо! 57-при теб стана ли? Някой може ли да ми каже някакъв друг бабин метод, който действа?

60.   И аз опитах отварата с лука, но не ми помогна. Това означава ли, че съм бременна? Ппреди това пих пирмолут нор, но и с него нищо (пих го 4-и дни по 3 хапчета вечер) вече стана 1 седмица от както го спрях, но все пак е рано за нормалния ми цикъл.

61.   Здравейте аз имам проблем с който се занимавам от 1 година.
Проблема е следния : Още не ми е дошло и преди да ми кажете че ще си доиде рано или късно... Моля ви дайте някъкви бабешки методи!!!

62.   Няма бабешки методи! Изобщо, трябва диагностика тук, ако пробваш някакви глупости и имаш кисти да кажем и се спукат, какво ще правиш?
Ако си навършила 16 г., бягай при гинеколог. Ще ти изпишат точните хормони, за да ти дойде. Ако си по-малка, действително имаш време!
Изчакай тялото си и не се трови с глупости.

63.   Мерси за съвета не съм навършила 16 но немога да чекам защото на всички от моя клас или напрау да кажа на цялото даскало и съм отчаяна защото от всякъде ми се смеят защото не ми е дошло!!!
Незнам моля ви потърсете бабешки методи искам поне да опитам!

64.   Момиче, какви бабешки методи за такова нещо? Ти луда ли си? Само можеш да си навредиш!
Има дори отровни билки, но НЯМА БИЛКА, предизвикваща менструация. Просто не си озряла, при всеки е различно. Такова е, не можеш да направиш нищо! Не са ти зрели яйцеклетките и всяко намесване преди навършване на 16, може да те остави с големи проблеми за в бъдеще. Когато не можеш да си имаш един ден деца, заради „бабешки методи“, ще ти се струват подигравките в училище смешни!

65.   Имам подобен проблем, като вас. Трябваше да ми доде на 31. 08, а вече сме 6. 09 и не ми е дошло. Няма как са съм бременна, защото съм дествена? Как мога да го предизвикам лук не обичам и не мога да пия каквото и да е било с лук. Ако взема оргаментрил ще ми стане ли нещо :?

66.   На колко си годинки, номер 65? Не взимай никакви хормони, нормално е да ти играе менструацията, да не ти е редовно, ако си малка. Гледай си живота, не се притеснявай!

67.   Момичета, веднъж в годината може да се случи, жената да няма овулация, което обаче не спира матката да се приготви за очаквания евентуален плод. В такива случаи цикъла закъснява. Това е само единият вариант за закъснение. Като сложим стреса, лекарства (ако такива си приемала), промяната във времето и температурата и какви ли не други фактори, може да се получи закъсняване. Хубаво е да се посети гинеколог, ако прескочи един месец, т.е. ако два месеца е без цикъл.
Лола

68.   Която от вас иска да предизвика цикъла си по-рано от съответната дата, може да пробва с около 200 коремни преси или друг вид интензивно физическо натоварване на коремните мускули. Но не еднократно, а в рамките на 2-3 последователни дни.

69.   68, абсолютни глупости - аз редовно ходя на фитнес и не ми идва по-рано - 200 коремни преси са чиста глупост! Изобщо - образовайте се малко, коремните мускули нямат общо с яйчниците, хормонте и с това, кога ще ви идва! Най-много да ви боли заради натоварването.

70.   Аз пих Оргаметрил миналият месец р успях да си го забавя р но сега незнам на коя дата ще ми дойде - на старата или на новата? Ако някой от вас знае моля, да пише! Благодаря предварително!

71.   Здравейте! Трябваше вчера да ми дойде, а не ми идва, вече днес ми е 29-ти ден. Нормално ли е да ми закъснява? Знаете ли каква е причината? :(

72.   Здравейте,

Имам поликистозни яйчници, което води до липса на менструация и съответно овулация. Естествено лекарите веднаги ти предписват хормони и всякакви лекарства, но аз не исках да ги пия и реших да пробвам с нещо природно. Не ми беше идвало 3 месеца и реших да почна да пия отварата от люспите на лук. Наистина не действа светкавично, но при моя проблем след 2 седмици всекедневно пиене по една кафена чаша ми дойде. Така, че този метод наистина действа.

73.   72, вярваш ли си?
Иначе, проблемът ти е много сериозен. Моята съквартирантка в общежитието с 300 зора се изчисти временно, с хормони, разбира се. Трябваше да забременее веднага, защото няма гаранция, че пак ще могат да я изчистят. Роди си нормално и здраво дете, без проблеми, но май ще е и последното.
Вярвай в лукове, но едно ще ти кажа, като решиш да зебременяваш, обърни се към лекар.
А.

74.   72 и аз имам същия проблем, без медикамент не ми идва. И мен ме посъветваха всеки ден в продължение на 15дни да пия обелките от лук. Дано ми подейства.

76.   На мен още не ми е дошъл цикъла ще ми кажете ли какво да правя

77.   Колко дни преди очакваната дата се започва с прием на вит С и по колко?

78.   До 72 - потърсете рецептите на Мария Требен. Успех.

79.   Закъснява ми доста време.. и майка ми ми каза че йод и някъкъв алкохол.. предизвиквали менструацията... смесихме половин чаена лъжичка йод с 2 пръста ром.. и сега чакам.. ако има някакъв резултат щи споделя...

80.   79, чакай Михаля.
Все повече ме изненадва изобретателността на българина в самолечението. Срам и позор е, че млади жени, вместо да въведат дъщерите си в женските тайни, вместо да ги образоват сексуално, вместо да ги заведат на лекар го действат по български му - да живеят илачите от Средновековието.
Мило дете, йодът и „някакъв алкохол“ нямат нищо общо с менструацията. Може да се натровиш дори с йод, ама това едва ли майка ти го знае - нали баба ? ? го е казала.

81.   моля кажете ми моята приятелка е на 12 г. и и дойд на е аз съм 10 г. и неми дойде

82.   Леле, като ви чета коментарите ми става смешно....
Как така го реши това, че щом на приятелката ти и е дошло и на теб трябва да ти дойде? Та ти още си само на 10.
На мен ми дойде за пръв път, когато бях на 15, бях много слабичка и дори не бях окосмена под мишниците още. Това, че приятелката ти е по-развита не означава, че и на теб трябва да ти дойде...
И на мен ми беше много любопитно, но сега си викам, да да можех да се върна в детството си и да не мисля за месечния си цикъл и много други

83.   Здравейте! Аз също имам проблем със закъснението. Цикълът ми закъснява с 2 месеца, а много ме е страх да отида на гинеколог, а и ме е страх да не би новините да са лоши, но все пак мога ли да предизвикам цикъла с някакви билки или нещо др.

84.   Здравеите на 20 години сам и не ми е идвал цикал вече 10 месеца откакто родих моля ви даите ми савет каак да ми доиде

85.   Не искам да обиждам никой, но вие ме изомявате...как може за толкова деликатен въпрос да разчиташ на форум!!!Мoето момиче, не всяко хапче деиства и понася на всеки...лекарите са именно за тази работа.

86.   Напълно съм съгласна с номер 85. Не мога да проумея как някакви 10 годишни до вчера с памперси ходили, а днес искат менструация да предизвикват!? Други си местят цикъла както си искат... Не предполагах, че има толкова неграмотни и безотговорни хора!

87.   Искам да разкажа и моят проблем последният ми месечен цикъл беше на 12. 03. 2012 вече повече от 40 дни го чакам, но нищо... консолтирах се с генеколог и според нея не съм бременна, но ми взе вагинален секрет за иследване, защото имам бяло течение, което е мн вероятно то да е виновникът за проблема. СЪветвам всички да не вярват на отвари от лук и други подобни... а да отидат при специалист.

88.   Здравейте! Аз съм на 20 от 10.03.2012 нямам цикъл този проблем го имам от около година, но последните два месеца беше започнало да се нормализира и сега пак имам същия проблем. от 6 месеца насам не съм имала полов контакт. мисля че не съм бременна моля ви дайте ми съвет какво мога да направя по въпроса. искам да ми дойде.

89.   Аз имам същия проблем !!! Майка ми ми каза , че с гореща вана и като се яде много сладко и може да ти дойде !!!

90.   Лелееее.. Супер много благодаря на № 27 за съвета с обелките от лук .. при мен се получи, макар и след няколко часа.. наистина действа ..

поздрави :) :*

91.   Здравейте, искам да попитам нещо.. Значи преди няколко дена с приятеля ми го направихме и ми беше за пръв път, няколко дена след това ми дойде нещо като кръв, но за един ден, след това беше кафяво течение.. това брои ли се за цикъл или не ?

92.   Здравей, не съм много запозната с нещата, но мисля че това което ти е дошло е цикълът ти. Не може да ти идва цял ден

93.   И моя проблем е, че ще ходя на море към 17 и точно тогава трябва да ми дойде. Моля ви дайте някакви съвети, защото ще ми е супер неудобно. На 15 години съм, и тази година ми дойде за пръв път, тоест много ще ми е гадно приположение, че не излизам от водата. А и ще сме с наши приятели. Та моля ако някой може да ми предложи нещо ефикасно да каже.
П. С изумявам се на ''грамотността'' на българина. Това да напишеш консолтирам е просто недопустимо. Преди да пишете се научете а пишете правилно, защото е чак смешно.

94.   Здравей! За предизвикване на цикъл знам една бабешка рецепта. Аз лично имам доста проблеми с цикъла. Ако искаш да ти идва по - рано можеш да опиташ, но аз по принцип го правя когато ми закъснява. Ето и рецептата:
"взимаш една голяма глава лук и я обелваш. Обелките и слагаш в вдоа с количество 1 чаена чаша. Слагаш на котлона и като заври чакаш 2-3 минути докато придобие оранжево-кафеникъв цвят. И после докато е поносимо топло пиеш". Желая ти приятна почивка!

95.   Аз пиех ясмин 3 години спрях го за кратка почивка обаче сега не ми идва вече 5 дена ми закъснява какво да правя? благодаря предварително

96.   Хора имам прорлем СПЕШНО.. цикъла ми е нередовен.. и незнам ккога да го очаквам за последно ми дойде на 25.. уфф юа на 20 заминавам на почивка... до 25август.. дали ако почна от утре и всеки ден пия по 5/6 нвитамина С дали ще ми дойде??? смисс ще мога ли да го забавя.. МОЛЯ отговоретее... а да.. Миналата година бях болна.. и пиех доста вит. С и и закъсня с 2седмици а после всечко се нареди.. да пробвам ли пак??

97.   Здравейте аз сам на 17. Последният ми цикъл беше на 16. 07 а сега вече сме 02. 09 а на 14. 09 заминавам на море в Турция. Цикълът ми попринцип е нередовен. Моля ви даите ми савет как да го предизвикм!

98.   Здравейте, а с червен лук ставали?

99.   Първия ми цикъл дойде на 15 години и вече от година той е кафяв и не иска да се изчисти :/ Отидох на гинеколог още след втория път и той ми каза, че ще се оправи, но вече минава година и се притеснявам. :(

100.   Бях болна от гриб и пиех витамин С 1 седмица преди цикала ми по 3-4 хапчета на ден а сега ми закаснява с 2 дена може ли да е от Витамина??

101.   н. 100 - не е от витамин С - съвет, а най-вероятно си е най-нормалното нормално нещо - тялото ни няма часовник.
Друг път гледай да не пиеш витамини, когато те хване грип, а или се ваксинирай, или се храни качествено ПРЕДИ да те хване грипа. Тази зима идва много страшен щам...

102.   искам да кажа че аз в момента пия примолут нор, искам да забременея, но мъжа ми пътува, и точно когато се пада да си дойде, на мен ми е мензиса и пропускам и овулацията, а мъжа ми си е тук 2 седмици, поосъветвах се с гинеколог и ми изписа 2 таблетки по 3 пъти на ден, за 3 дни и после трябва да ми дойде на 3-ия ден, така ще си изместя мензиса по рано. Докторката ми обясни че нее хубаво да се прекалява но 2 пъти в годината каза че нее никакъв проблем, а тя е много добра гинеколожка :)

105.   Ако може който знае да ми помогне! След 3 дена ще ми дойде, а приятеля ми се връща точно тогава, не сме се виждали от 1 месец. Искам да пия Оргаметрил за да забавя цикала си поне с 3 дена. Искам да попитам ако почна сега да ги пия, колко хапчета на ден трябва да пия и дали ще успея да забавя цикала си! Който знае и е пил Оргаметрил ако може да пише за да ми каже. Много ще съм Ви благодарна!

108.   zdr veite mojetli dami pomo gnete s nqkoi savet ot 3godini ne moga da zabremeneq sled abort vsi4kosam probvala no bez efekt ako nqkoi znae kak da predizvikam ovolaciq molq da kaje

109.   Здравейте! Аз съм на 19г. (почти 20), последната ми менструация беше на 17. 09. 12г, а днес е 4. 04. 13г. От септември до сега не ми е идвало, пих какви ли не хапчета, уж имах нередовна овулация, после уж я предизвикахме, но след това не ми дойде цикъла. След това пих хапчета, за да предизвикам менструацията си (ОРГАМЕТРИЛ 5дни по 3хапчета), но и този път не се получи. По принцип от малка съм си с нередовен цикъл, но ми е закъснявало най-много с 4месеца. Ако се сетите нещо, с което мога със сигурност да предизвикам цикъла си- пишете! В момента си варя отварата с обелките от лука, дано се получи:)

51-100 от 133