Споделена история от Здраве

Кокоши трън - лечение
От септември месец на кракът ми излезна, кокоши трън.
И започва да боли много. Ходих на доктор (хирург)който предложи два варианта.
1.Оперативно (след което целият кокоши трън се маха от кракът) цената е 180лв. немога да преценя дали това са много пари, все пак родителите ми плащат.

2. С азот (да го изорят). Но проблемът е че се изгаря само връхчето, и той ще продължада да си расте. А и разбрах че много боляло по време и след изгарянето. Тоест че няма смисъл, поне аз го приемам така. Но и тази малка операцийка... Питам се дали ще е с упойка? Там където четох за повече информация по оперативното премахване, разбрах че имало много кръв и гледката била ужасна, но естествено разбирам че без това неможе.
Че чудя се кой вариан да избера.
Ще се радвам на съвет :)

Коментари

1-50 от 78

2.   Аз имах кокоши трън на ходилото. Излекувах се като го мазах със селициева киселина - нещо такова беше. Максимум месец ми отне. Стана нещо като дупка, но си зарастна и вече няма и помен, че е имало нещо като кокоши трън. Другият начин е да го "гориш" с азот. На мен също ми предложиха оперативно премахване, но аз отказах - и слава богу. Все пак това са МНОГО пари, а и няма смисъл да се подлагаш на допълнителни страдания.
Успех.

3.   Да ти кажа брат ми имаше и го махнаха по втория начин. Преди това умираше от болка, а след това не е казъл да има проблем. За болката по време на горенето не мога да ти кажа, все пак не беше на мен,а и всеки реагира различно. Допитай се пак до специалист и дано бързо да ти мине:)))

4.   Има лепенки в аптеките специално за тази цел и струват 0,50лв и помагат.

5.   Душко, аз имах кокоши трън точно на ходилото и като стъпвах беше ужасно, ама ти сигурно знаеш. Отидох в аптеката и си взех едни лепенки точно за лечение на кокоши трън. Те са с кръгче по средата, а в кръгчето имаше нещо зелено /лекарството/. Като се поразтвори малко баща ми всяка вечер го чоплеше с игла и накрая го извади. Всичко трая една седмица без да ходя на лекар.

Иначе баба ми ми каза, че ставало и с парченце домат, поръсено със салицилова киселина, което се слага само върху трънчето, защото киселината гори кожата, нататък интервенциите са същите с иглата. Каза също, че става и с мляко от смокиня, само че нямах търпение да чакам да се събере достатъчно количество в лъжицата, пък и листа не му останаха на дръвчето. Успех и не си струва да даваш пари за оперативно отстраняване.

6.   Най-лесния и безболезен начин е с лепенките, които се продават във всяка аптека. Преди да я сложиш резни грубата кожа отгоре колкото се може по-дълбоко ( е гледай да си не отрежеш крака до кръв де) и дръж лепенката поне 3 дни - след това няма да имаш проблеми. Изпитано!

8.   Мажи го със суров картоф по няколко пъти на ден.Гарантиран успех:)

9.   От автора:
-Благодаря за отговорите,а за лепенките ги ползвах месеци наред.Но никаква разлика :(

10.   С азот,на мен ми помогна...малко е болезнено след процедурата,но се търпи...успех

11.   Аз имах кокоши тръни и ги махнах с едно лекарство,купено от Турция- ВЕРУТОЛ! Не знам да го има в България!Бързо се махнаха!

12.   Сега и аз да ти дам съвет...поне на мен ми помогна. Аз също съм пробвала какво ли не и лепенки и картофи и с игла...и нищо. И както се оказа бабешките рецепти са най-лечебни...Значи вземаш парче месо от скоро заклано животно (колкото да ти стигне за няколко процедури) и оставяш месото да престой 24 часа в оцет, след това късаш малко парченце и го налагаш на тръна и да престой едно денонощие, на другия ден пак повтаряш процедурата и така докато изчезне тръна. По някакъв начин живото месо изсмуква или изсушава тръна..(не съм мн сигурна точно какво се получава)... и на мястото на тръна остава една дупка..но с времето изчезва. Надявам се да съм ти помогнала. Успех

13.   Аз имам кокоши трън на показалеца-2 броя. Дали лепенките помагат?

14.   Ами пробвай!Какво питаш! При всеки е различно!

15.   Дъщеря ми имаше кокоши трън на петата. Ходих в аптеката и аптекарят ми каза, че всичките мазила от типа на лосиони за мазоли, брадавици и др. няма да помогнат. Сподели, че и той е имал кокоши трън и го е излекувал, като е слагал лимонтозу в дупчицата. Послушах го и направих следното:
В продължение на една седмица накисвах всяка вечер болното краче във вода, изрязвах внимателно размекнатата кожичка отгоре, за да се отвори и да стане ямичка. След това отстранявах лекарството от лепенките за кокши тръни, които се продават в аптеките и го натъпквах в дупчицата. Слагах лепенка отгоре и така дъщеря ми преспиваше с нея.
Другата седмица пак повтарях процедурата с кисненето на крачето, но вместо лекарството от лепенката слагах в дупчицата лимонтозу.
На третата седмица, след като се заех отново с отстраняването на мъртвата кожа, за мое щестие се показа нещо много плътно и катранено черно - това беше майката. Взех пинсетата и я извадих без проблем. Останалите малки трънчета /бебетата/, които бяха като точици ги отстраних пак с пинсетата.
Следващите дни кожата започна да се свива, остана съвсем малка дупчица, но и тя заздравява вече.
Надявам се да съм била полезна.

16.   С калиев пергаманат се лекува най успешно. Аз също имах и опитвах с какво ли не, докато еди познат бе казал на съпруга ми за леяение с калиев пергаманат.
Взема се от аптеката. Държиш в топла вода докато омекне мястото. Следтова разчопляш или изрязвашвърха с бръснарско ножче. Взвмаш лекопласт на който изрязваш дупчица колкото кокошин тръна и го залепваш на мястото така че само той да се виждав средата на лекопласа. С нещо тънко вземаш от калиевият перманганат както е на кристалчета и го слагаш на кокошин труна. Лепиш второ парче лекопласт и го държиш 12 часа. след. Първите дни ще видиш как става черен и до една седмица постепенно изсъхва и можеш да го изскубеш. На мен ми помогна. Успех

17.   Аз имах 3 кокоши тръна на крака и ги бодях всеки ден с бодли от таралеж в продължителност от 1 месец и всичко мина :)

18.   Операцията за която говориш ми я правиха /режат с упойка ама после остава рана/ след нея боли повече от колкото азота /течният азот е -180 градуса много е студен не боли/ 1-2дни след азота кожата около мятото е мъртва и трябва да се изреже. Трънът пада с нея. Остава дупка държи се с лепенка докато зарасне 7-10 дни.

19.   здравейте, аз моя кокоши трън го махнах със сребърен йодит, прилага се пс същия начин, както е обяснено по горе, върху самото място леко се отстранява грубата кожа и се овлажнява с вода, поставя се кристалчето и отгоре лепенката и така няколко пъти. Минава сравнително бързо, сребърния йодит обаче ми го дадоха, незнам от къде се сдобива??

20.   Пчелар съм от 20 години. Кокоши тръни се лекуват успешно и безболезнено с прополис. Поставяте парченце колкото житено зърно върху трънчето и покривате с лепенка лекопласт (с марличка) и държите 24 часа. След това парченцето прополис се сменя с ново, и така в период на една седмица правите процедурата. Ако след изчезването на трънчето се получи дупчица, не се притеснявайте тя ще зарастне сама.
Това е най-безболезнения начин за отстраняването на кокоши тръни, който прилагам аз, моето семейство и приятели!

21.   verrutol (от турция) не е скъпо и работи!

22.   Много благодаря номер 20. Ще го запомня и ако ми се наложи, да чукам на дърво, ще пробвам.
Лола

23.   Вземи кора от лимон. Няколко дена я кисни в оцет и налагаш върху кокошия трън докато кората изсъхне. Кожата може да побелее но това да не те притеснява.

24.   Аз имам 7 кокоши тръна-2 големи и 5 малки. Горих ги с азот и се опитвах да ги вадя, но нищо не стана. Тогава имах само 2, а сега са 7. Много ми е странно, защото не ме болят като ги натискам или ходя. Кажете ми някой изпитан метод, защото не искам да се стига до болка. Спешно! Помощ!

25.   Сигурен и използван метод, 2-3-4 пъти изгаряш с върха на малък поялник и до месец изчезва. 100% проверено. Успех на всички.

26.   Що се отнася до операцията и това не е гаранция, аз се подложих на такава преди три месеца и ефекта е нулев, след един месец се появи отново и сега болките са същите дори започна да ръсте и смятам да опитам сега с турското лекарство VERRUTOL, казват че много помагало. Пробвай всичко друго, но не и операция. Успех!

27.   По добре е с азот аз имах кокоши трън а тогава бях на 12 и ми го махнаха с азот и не ме болеше и сега след 2 години няма и следа от него

28.   27-все едно за мене става въпрос "тъмбс ъп" за азота, става за 2 минути и не си спомням да ме е боляло.

29.   аз премахнах кокоши тръни на ходилото на дъщеря си, която не можеше да стъпва на крака си, с една опаковка вит. ''А'', от големите капсули, по 1 на ден!

30.   Най-ефикасно е турското лекарство verrutol. Няма смисъл да се мъчите с други начини за лечение. Вкъщи вече сме си махнали няколко кокоши тръна с него. Лечението е напълно безболезнено. Лекарството представлява нещо като секундно лепило- намазва се тънък слой от него на болното място и се оставя да засъхне няколко минути, на другия ден отново се намазва, без да се маха предишния слой. И така няколко дена. После кожата сама пада заедно с кокошия трън. Внимавайте при мазането лекарството да е само на болното място, защото разяжда кожата. Ние си купихме лекарството от България, но не помня вече каква беше цената му, не беше много скъпо.

31.   Моля някой ако знае, да сподели продава ли се това турско лекарство verrutol в България и къде - коя аптека, кой град. Номер 30 споменава, че се продава, но повечето мнения са, че го няма в България. Благодаря предварително!

32.   Аз само да ви кажа, че това е човешкия папилома вирус... имах и аз такива брадавици, точно така се казва, брадавица, не кокоши трън, такова нещо няма в медицината. И това, което на мен ми направи впечатление е, че просто в някакъв момент организмът ти решава да ги изхвърли тия брадавици.. в продължение на месеци съм опитвала какво ли не! и не се махаха.. и лекарства от германия ми пращаха.. и пак не стана.. стана накрая със млекцето от зелена смокиня.. пак казвам съмнявам се точно тя да е помогнала, просто толкова препарати и лепенки и билки им слагах.. моя приятел го заразих и него.. предполагам с чехлите.. той пък още повече лекарства опита, на него целите крака му бяха покрити! махнаха му се с калиев перманганат.. а с колко лекарства и той се маза... Просто това, което аз си мисля е, че в един момент се предават гадините.. няма точното нещо, което да помага от раз!

33.   Вероятно е вирус, както казва 32. Но не съм съгласна, че брадавица и кокоши трън е е дно и също. Имала съм и двете. Брадавицата не боли, а кокошите тръне ме побъркват.

Имах 1кокоши трън на пръста на единия крак. След няколко години се разпространиха и станаха3 бр. на същия крак. Мъчих се да ги премахна с някакъв препарат със силицилова киселина, но не стана. Изгорих си лазер и изчезнаха. След година и половина пак се появи един и то на същия пръс от който бяха премахнати първите два. Сега го мажа с лепило с ацетон. Прочетох за един човек, че така ги уморил неговите.

34.   като малак имах на всеки пръст на ръцете по 1-2 брадавици, наброяваха над 20. тогава леля ми каза да отида на непознато гробище преди изгрев слънце отивам на непознат гроб и вземам едно камъче от гроба и със него обиколих по 3 пати всяка брадавица в кръг след това оставяш камъчето на също място от което си го взел и трябва да се прибереш преди да изгрее слънцето. това трябваше да го направя 3 поредни сутрини. аз на втория път се успах и слънцето беше изгряло и така не отидох повече, но брадавиците сами си изсъхнаха без разни мазила и методи и горене.

35.   След много безуспешни опити, на края махнах кокошия трън с лепенки със силицил на URGO. 12бр. са в кутия и на мен помогнаха. 5. 00лв струват има ги във всички аптеки.

36.   кокоши трън се лекува успешно с Ацетокаустин от аптеката

37.   Кокошият трън е щам на чпв. Ако пиеш изопринозин по схема за три месеца да, речем, е много възможно да изчезне.

38.   Това с изопринозина пробвано ли е от някого? Помага ли за чпв?

39.   Изопринозинът е насочен точно към чпв, пише си го в листовката. На мен ми беше предписан за подсилване на имунната система при наличие на кондиломи. Но междувременно ми беше излязъл малък кокоши трън на пръста на ръката. Докато пиех изопронозина, изчезна. И е логично. Но се пие по схема, предписана от лекар и не помня каква беше.

№37

40.   До 39
Много благодаря за инфото. Ще пробвам с този изопринозин, че ми излизат периодично кокоши тръни и се чудя как ди ги махам.

41.   изпитано от мен-потопете малко памук в оцет и го поставете върху кокошия трън за няколко денонощия, след това оберете мъртвата кожа и отстранете черните трънчета-гарантирам резултата!

42.   Да споделя и моя опит по въпроса. Бях малък 12-14 годишен на десния си крак на ходилото след пръстите имах огромен женски кокоши трън. Първоначално беше една малка пъпчица, но се разшири с времето около 5-6 см. диаметър, а коренчетата сигурно бяха стотици. Веднъж една комшийка ме видя че го човъркам и ми каза да се намажа с млякото на едно растение на което викаше млечка, но не съм сигурен дали така се казва защото като го потърся в google излиза нещо друго. Както и да е това растение е като плевел имаго по полето и в селските дворове става високо около 20-30 см, има го от май до август. Като му прекършиш стъблото пуска мляко и листата също. Та така аз взех един стрък олющих грубата кожа така че да се видят коренчетата на кокошия трън и го намазах с млякото на това растение изчаках 5 минути да изъхне имаше леко щипене и смъдене, но в сравнение с болката при ходене беше нищо и това беше - край от тогава до сега нямам такова нещо. Две седмици след намазването забелязах че започва да се смалява тръна, можеби за около 2 месеца кожата се изчисти все едно не е имало нищо там, без дупки белези и тем подобни проблеми. Ако някои ми види сега кръка едва ли ще повярва че някога там е имало такова нещо. И така с едно намазване от млаякото на това растение всичко се изчисти.

43.   №42 Глухарче ли имаш предвид под думата "млечка". Разгледай в гугъл "изображения млечка" там ще видиш растенията и кажи латинското име, ако познаеш растението.

44.   Ами не е глухарче, много по голямо е от глухарчето. И не си спомням дали цъфти. Стеблата му не са кръгли. Ще опитам да разбера как се какзва и тогава ще постна линкове със снимки и ще го назова.

45.   Помня, че имах кокоши трън на ходилото, като бях дете! Дълго време ме занимаваше със себе си, но не помня как е изчезнал...
Сега се появи пак на ходилото, след около 20 години... Успешно го премахнах с лепенка от лекарството, НО С ЧЕРВЕНО ЛЕКАРСТВО! Изчезна, но на друго място след година се появиха други два и без всякакъв успех търся пак от тези лепенки с ЧЕРВЕНО лекарство, защото на URGO са зелени, има и безцветни, но не ми помагат...
Ще опитам и другите методи, които про4етох тук! НО ако все пак някой може да ми каже име, фирма на тези лепенки с червеното лекарство, ще се радвам, поне ще мога да кажа в аптека да поръчат, ако ми се наложи!
Ако може и схемата за пиене на ИЗОПРИНОЗИН да напише, който я знае... :-)

46.   Аз също имах 3 кокоши тръни на левия крак и се оправих с Мравчена Киселина. 3 капки за 2 дни и паднаха самички. Сега ми излезе на десния, може би от 2 месеца го имам. Правих какво ли не- лепенки, домат, чесън, Мравчена киселина и нищо... От няколко дни започна да ме боли много, крака ми почервеня и се поду. Днес ходих на лекар и утре съм на операция. Имам възпаление и съм получила някакво запушване, но не запомних какво точно. Мой съвет- не се лекувайте сами.

47.   Имах кокоши трън на ходилото и изпробвах години всички видове лечения и нищо не ми помогна. Прочетох споделено лечение във вестник ДОКТОР и колкото и нестандартно да беше го приложих. Изненадващо, но ми помогна! Запалваш цигара и я приближаваш възможно най близко до кокошият трън докато не почувстваш горещината на цигарата. стоиш докато можеш да издържиш, отдръпваш я след това пак приближаваш и така докато свърши и самата цигара. Лечението продължава една седмица след което се почива. Ако се наложи се повтаря. При мен в случая се получи за една седмица. Н е повторих въпреки, че си стоеше на мястото, но аз вече нямах доверие на каквото и да е за премахването на кокошият трън и изосавих процеса. Бях безкрайно изненадана когато след месец реших да погледна болното място защото не чувствах никаква болка! Нямаше и следа от заболяването ми! След този случай съм имала повторения на други места и използвам безпогрешно същият метод. Възхитена съм от лесният и безболезен начин, без разчовърквания и скъпи сметки!

48.   здравеите... искам и аз да ви се оплача имам огормен мазаол с кокоши трън на левия крак.. пробвал съм лепенките и какво ли нее.. нищо непомага а от изброените процедури дето казахте са много болезнени не опитваитв всичко дето чететее несе мажете с квото ви падне шото може да си причините инфекций или да се нараните потарсете лекарска помощ...
ползвал см тея лепенки от аптеката не помагат даже и ми се въспали мазола.. сеа расте на широчина и дебелина.. след накисване във топла вода с сол враьчето на кокошия трън го разчоплям и остава дупка вижда се коренчето м ужасно боли немога да го докосна... имам машинка с ножчета спецялна за резане на мазоли.. режа и подравнявам без да се порязвам тези машинки ги има в аптеките и пила имам за кожа ренде за кожа цял комплект таи к си накисня краката ги испиля мазолите с рендетооо оставям ги да исахнат и като се втвардят ги режа с машинката после испилвам с пилата и си ходя нормално иначе мазола се оголемява и пречи да стъвам даже се е деформирала стъпкаата ми от ходене на една страна.. и на другия крак имам мазол с кокоши трън но не боли толкова.. просто си подаржаите краката всяка вечер накисанати докато гъбясат и после расчуплете кокошия тран пада му тапичката и не боли толкова.. наи е гадно като започва да расте на ново тапата и мазола да се разширява...

49.   Пак съм аз № 46. Реших да споделя как мина операцията за отстраняване на кокошия трън. По време на операцията не усетих нищо, освен докато ми биеха упойката- тя боли много. Трънчето беше много дърбоко, изрязаха го чак до кокъла и ми стана много голяма дупка, която зашиха с 3 шева. Всичко стана за около 15-20 мин. Ногадното идва после. Оперираха ме на 14. 03 и още не мога да си стъпа хубаво на крака. 12 дни ходих с патерици, а на 14-тия ми свалиха конците. Днес, 20 дни след операцията, стъпвам само на петата. Не мога да обуя обувка, защото ме боли и все още е леко разтворена. Надявам се скоро да ми мине

50.   Здравей, 46! От цялата информация, която изчетох, тази за операцията ми се струва най-подходяща за нашия случай. Моля те, сподели къде я направи, защото спешно трябва да се заемем с този проблем!

51.   Здр. № 50. Правиха ми я в МБАЛ Свети Иван Рилски гр. Дупница. Изключително съм доволна от лекаря който ме оперира. Пожелавам Ви успех и бързо възтановяване. Но където и да ходите, помолете хирурга да го изреже хубаво, а не само да го цепне, защото доста лекари правят така и после излиза нов.

52.   Силицилова кисенлина течен вариант в момента се лекувам с нея и има ефект по бавно ставаа но помага незнам колко пъти на ден можеш , но аз го правя всяка вечер и има ефект =)

1-50 от 78