Споделена история от Здраве

Кокоши трън - лечение
От септември месец на кракът ми излезна, кокоши трън.
И започва да боли много. Ходих на доктор (хирург)който предложи два варианта.
1.Оперативно (след което целият кокоши трън се маха от кракът) цената е 180лв. немога да преценя дали това са много пари, все пак родителите ми плащат.

2. С азот (да го изорят). Но проблемът е че се изгаря само връхчето, и той ще продължада да си расте. А и разбрах че много боляло по време и след изгарянето. Тоест че няма смисъл, поне аз го приемам така. Но и тази малка операцийка... Питам се дали ще е с упойка? Там където четох за повече информация по оперативното премахване, разбрах че имало много кръв и гледката била ужасна, но естествено разбирам че без това неможе.
Че чудя се кой вариан да избера.
Ще се радвам на съвет :)

Коментари

51-78 от 78

53.   Ужасно нещо са тези кокоши тръни.... На мен ми излезе един на пръста на крака преди два месеца и от тогава пробвам какво ли не. Първо започнах с лепенките от аптеката, след това счукан чесът, после пчелен клей, сега съм размесила пчелен клей и салицилова киселина. Слагам малко размесено точенце само върху кокошият трън, като съм изрязала дупчица на лейкопласт и отгоре друг лейкопласт. Струва ми се, че започва вече да има ефект, незнам... а може и със силата на мисълта да му въздействам... защото все си повтарям да се маха.

56.   http://dias.com.ua/index.php?categoryID=28

57.   Здравейте,

Голям проблем 10 годишен мазол /аз 43/ на кутрето на левия крак, с какво ли не го мазах и лепях но нищо не ми помогна сега ползвам македонско лекарство "гала" продават го в аптеките и както каза един колега по "мозол":) се маже и е като секудно лепило, мисля че с повече търпение може и да помогне.
Ходих и на операции 2 пъти, веднъж ми го гориха, втори път с операци, нищо не помогна, само болки... сега ходя с една обувка и една чехла:)

58.   Моля спешно за помощ! внукът ми има малка брадавица на главата/ предстои му пътуване/ и туку що я разчопли- може ли да я промия със спирт?

59.   Здравейте, аз съм на 15 години и днес забелязах, че имам кокоши трън на ходилото и започнах много да се притеснявам защото роднините ми разказват колко много боляло. За няколко часа изчетох много начини за лечение но всички изглежда, че не са безболезнени. Сега видях начин с пчелен прополис защото пише че е най-безболезнен. Аз си падам малко страхлив става ли дума за операции или такива "изтръгванета" на трънити така че ако някой знае други безболезнени начини да каже. Разбира се ще видя дяли този начин ще подейства.

62.   Най-бързият, лесен и напълно безболезнен начин е с прополис. Шест месеца го горих с лепенки, намалява, но не изчезва, а с прополис за четири дни се стопи буквално. Слага се сплескано топче прополис, голямо колкото кокошия трън и се залепя с левкопласт. Носи се постоянно, хубаво е да се пази от мокрене. Един път на ден или два се сменя прополиса. Вълшебно е, не се мъчете с други варианти!

63.   Като прочетох всички коментари по темата, мисля, че аз съм рекордьора в групата. На единият крак имам 12, а на другият 15 :). То изобщо не е за хвалене! До момента съм пробвала с : картоф с йод, картоф с оцет, салицилова киселина, прополис, лепенки с червено, лепенки със зелено, овча лой, лимонтузу и какво ли още не. Сега чакам да ми донесат "Верутол" пък да видим какво ще стане. Общо взето само това с ходенето на гробища и обгоряването с цигара, не съм пробвала. Ако не стане с Верутрола вече мисля да отида на лекар и да прекратя тези 3 години мъка с азот. Пък после може и две седмици само да си лежа.

64.   Лекарството VERRUTOL се продава в България. На мен лекарката ми каза, че го имало само в аптеки ПУЛС. Ако във вашия град има от тази верига, там е мястото!

65.   здравейте и от мен и аз имам същите проблеми като много от вас имах в началото 1 на левия крак и то от доста време.... когато започнах да се боря с неговото отстраняване за мое разочарование започнаха да ми излизат и по другите пръсти пробвах с калиев перманганат, от търция варитол лепенки но никакъв успех

66.   Лепенки със силицил помагат временно. После мажете краката и частите където излизат проклетите тръни с крем с много уреа, поне 25%. Уреата омекотява кожата и не позволява появата на тръни. Аз така се спасявам.
Крема е на биотрейд, бг козметика

67.   Случайно открих невероятно ефективен лек. Боя за коса. Най-евтината, мажете през няколко дни всичко изчезва.

68.   казвам се Георги и имах кокоши тръни от вътрешната страна на двете кутрета на краката-УЖАС болки големи едва ходех има едно лекарство казва се GALA много помага за една седмица изчезна, азота също помага, но се посъветвайте с дерматолог УСПЕХИ.

69.   Сребърен нитрат "АДСКИ КАМЪК",
Преди го имаше по аптеките.
Слага се кристалче и лепенка (която да не попива).
След няколко дена се изрязва внимателно (изгорялото черно) с бръснарско ножче
и се оформя (кратерче) и пак се запълва.

70.   До №42! Билката се казва Змийско мляко - отчупва се стръкче и от него потича жълт сок с който се мажеш по 3 пъти на ден, става и за екземи. Билката цъфти през Май, Юни и е с жълти цветове, има информация за нея в Google. Може да си направите и пресен сок с който да се мажете- като се изтискат в сокоизтисквачка листата, дръжките, цветовете.

71.   Преди месец ми се появи кокоши трън на стъпалото. Аз обаче не бях чувала за него (тъй като съм само на 13) и помислих, че е обикновен мазол, който след отстраняването му ще мине. Премахнах го, но много ме болеше. Преди седмица обаче забелязох, че същият този "мазол" се е уголемил и почернял. Изплаших се, защото и без това ме болеше толкова много, че се налагаше да ходя на пета, за да не го нараня. Показах на майка ми "нещото" на стъпалото ми. Тя веднага ми каза, че това е кокоши трън. Много се притесних, тъй като не бях чувала за така наречения кокоши трън. Реших да се поразровя в интернет за кокошия трън - какво по-точно представлява и как се лекува. Намерих доста страни лечения, които може би помагат, но така и не ги пробвах тъй като трябваше да претърпя болка. Намерих лечения със свинска мас, с чесън, със сок от смокиня, та дори и с гладна слюнка :D. Доста хора бяха написали, че най-ефективното лечение е с течен азот. Аз обаче реших да пробвам с лепенки "Urgo". Още в същият ден когато разбрах, че имам кокиши трън, си купих и си сложих една от "специалните" лепенки "Urgo". Още първият ден черното почти изчезна, но образованието върху стъпалото ми така и не се смали. Тъй като имах само 4-ри лепенки, те ми стигнаха за 4-ри дни, като слагах всеки ден по една на добре почистен и измит крак! След като минаха 4-рите дни лепенките ми свършиха и трябваше да взема с нещо друго да го лекувам. Решиш да пробвам с ихтиол да го намажа и отгоре да залепя обикновена лепенка, тъй като ихтиолът цапа! Преди това обаче разчоплих малко от кокошия трън, за да видя дали няма да се махне само. Е не се махна, но за моя огромна изненада нямаше никаква болка. Намазах го с ихтиола и сложих лепенката. Така два дни подред правих едно и също. Мина се една седмица от както знаех, че имам кокоши трън. Бях пиготвила вече нещата да направя отново същата процедура. Но за моя огромна и много приятна изненада открих, че мога да разчопля образованието без да изпитам болка. Лека-полека го премахнах цялото!! Премахнах черното и остана само новата кожичка отдолу. Само за една седмица благодарение на лепенките "Urgo" и ихтиолът се избавих от това нещо. Болката е адски непоносима и не пожелавам на никого да изпита такова нещо!
Викии

72.   Ако нищо друго не помогне, опитайте с прополис. Малко топче от него се поставя върху кокошият трън и се залепва с лепенка. Желателно е да не се маха поне 4 дни и да не се мокри. Трънчето само излиза. Изпитано е!

74.   №12 дава разумен съвет. Като дете патих от кокоши трън. Не му обърнахме внимание и постепенно почти половината от стъпалото ми се покри с кокоши тръни - може би 20-ина на брой, но не ме боляха.По съвет на възрастна жена направихме това, което е описано в коментар №12 (съветът беше да използваме телешко месо, което да стои потопено в оцет). Вечер налагахме мястото, върху което бяха кокошите тръни, после баба или мама го превързваха за ходилото ми с бинт, а сутринта го махах. Три или четири седмици повторихме това (по 3 нощи една след друга спях с такава превръзка, след една седмица повтаряхме същото). Нищо не сме чоплили с игла - изглежда, че кокошите тръни са били всмуквани от кисналото в оцет месо. Кокошите тръни изчезнаха и никога повече не се появиха.

75.   Най-доброто средство за кокоши тръни е VERRUTOL от личен опит ви казвам , не се занимавайте със други глупости !!!!

77.   аз имах но странното бе че не ме болеше, пробвах с смокини но се седеше,
бе доста голям грахово зърно а около него 8 малки, , ,
мислех че ще почне да ме боли но уви
много го чоплих до кръв но не се махаше
един ден от крака ми падна коричка без да го чопля на нея бяха всички трънчета от маиката, , , , , след 2 3 дни и малките изчезнаха
мисля че ми се махна от морската вода защото беше 1 месец след като се върнах от там късмет

78.   Здравейте, растението, което премахва на 100% кокошина се нарича Грамотрън по стъбълцето си има малки 2-3см бодилчета, които се забождат странично в брадавицата от всякъде. Добавяите три, четири дни трънчета и след седмица не остава нищо. Изпитано действа, не боли трънчетата, които старчът се режат с нокторрзачка за да не ви пречът. Успех

79.   Аз имам по 6 на на крак.обгарях ги с азот с ток и накрая операция.разпространиха са намен поне неми помогнаха

80.   искам да попитам остана ми дупка след като брадавицата падна да я мажа ли с нещо да и сложа ли нещо отгоре или сама ще зарасне аз сега и слагам малко крем Здраве да продължа ли или сама ще зарасне и до колко време горе долу. Благодаря предварително!

81.   парче пчелен клей, спиш вечер с него върху к. трън, парче приесен домат увиваш около пръста и така спиш няколко дни и третото пробвай със синя слива, ако няма пресна може сушена, пак няколко дни...

83.   Искам да споделя начин който ще помогне ефикасно стига да сте постоянни и упорити. Аз излекувах 4 кокоши тръна така: Ходих на изгаряне с азот, като ефект нямаше и започнах всяка сутрин и вечер накисване на краката в топла вода и изтъркване на повърхността на кокошите тръни с пила за крака, може и пемза, но е по-едра и твърда, като всяка вечер след тази процедура поставях топчета пчелен клей в кратерчетата на кокошите тръни. Така 15 дни. Бъдете упорити! Ефекта е налице още на 10 ден усещаме, че болката постепенно намалява. Вижда се как коренчетата се изтъркват и на 20 ден-край! . ЗАБЕЛЕЖКА: Аз започнах изтъркването с пила много по-рано от лечението с пчелния клей! Така, че при вас процедурата ще трае дотогава докато изчезнат- може и месец дори повече зависи колко са и колко са големи! БЪДЕТЕ УПОРИТИ!

84.   Здравейте с две думи на мен ми помогна парче домат върху него салицилова киселина на прах под него найлон бинтова се така два три пъти или с лепенки и двата варианта са изпитани от мен успех

86.   Здравей !Включвам се бая късничко (предполагам вече са ти махнали кокошия трън ),но ако не дай си боже пак се появи пробвай с лепенки за кокоши трън от аптеката .Майка ми също имаше на показалеца и беше доста голям опита всичко,но не помогна .Един ден след като разбра за тези лепенки отиде до аптеката и си закупи .Цената им беше около 7 лв .И вечерта си сложи една лепенка където е кокошия трън ,на сутринта като я махна пак стоеше ,но около тръна кожата беше като бабичасала .На следващата вечер пак си сложи една от тези лепенки и сутринта като стана тръна почти беше излезнал ,тя го издърпа изкара му корените имаше малко кръв ,но резултата при нея беше чудесен и вече даже няма следа от кокошия трън !Лек ден ! :))

88.   По-рано по-лесно! Амоняк и оцет 1:1, след седмица започна процеса.. след две се размекна и започна да се маха, след четири се видя края, крем със смрадлика и след две седмици кожата бе като нова. Всичко това на петата с размер 5ст. имах усещането, че стига до костта. Когато ми казаха, че може да се хване толкова дълбоко се престраших. (от началото до края 4 месеца).

89.   Прочетено в чуждата преса и иэпитано.
Решението е просто- Лак эа нокти. Покрива се тръна с лак эа нокти. По тоэи начин му спираш достъпа до кислород. Эа ден два умира.

51-78 от 78