Споделена история от Семейство

Мъжка вечер удома. За или против?
Въпросът ми е насочен към жените, защото отговорът на мъжете е ясен. А именно позволявате ли на мъжете си да се събират у дома с приятели? Аз се съгласих няколко пъти и резултата беше скарване. Вечерта започва от сутринта с основно почистване, пазаруване и приготовления за гостите и завършва на другия ден на обяд с чистене и миене. Моя нервничи, защото иска да се представи добре пред тях. Имаме и 2 деца, едното е кърмаче. Децата остават изцяло на мен, къпане, хранене, приспиване на фона на високото говорене и сръбската музика от гостите. Те не могат и да заспят. За финал събирането откарва до късно, защото гостите не се сещат да си тръгнат, а моя не им и казва, защото нямали семейства и ако си тръгнат нямало какво да правят. След тях остават купища чаши, опикана тоалетна и огромни количества боклуци. Да не говорим, че никой не се съобразява че сме с деца и идват и болни и кашлящи. Аз пък вечерта заспивам до смардящия ми и хъркащ мъж. Смятам да въведа някакви правила за тези събирания, но не ми се иска да съм твърде крайна и за това се чудя как е в другите семейства. А при нас веднъж моя не го поканиха някъде, все той кани в нас, а и приятелите му живеят все в някакви квартири в една стая и са общо взето развей прах.

Коментари

51-100 от 113

56.   55, нас тишина и спокойствие без индивиди като теб ни устройват.
Просто ще си хванем мъж, който не влачи пиянските си компании у дома в 2 през нощта при бебе и преуморена жена, която да трябва да слугува.
Ако имам мъж, склонен към такива пиянски изцепки - ами по-добре да нямам мъж.
Ще го оставя да се радва на ракията и сръбското колкото си иска, но без мен и без безплатен слугинаж!

57.   54, каква стратегия? Та това война ли е или какво? Война с кого? С мъжа ти? С приятелите му? Та дома е и негов също, не лично твой. Сто процента се е бръкнал повече за нещата в него. Няма как да не те намесва, защото си му жена, не чужд , страничен човек. Носиш неговата фамилия, спиш с него, живееш с него. Част от животът ти е, както и ти от неговия.
Логиката на някои жени е просто уникална.

58.   56 от 55
Явно ще търсите затворен, задръстен домошар, който ще е без приятели и без социални контакти. Също и абсолютен трезвеник, който няма да пийва нищо. Мечти, мечти. Това го има само по филмите и книгите.
Женската логика е трепач.

59.   До 57. Абе, пиле, само си представи в два през нощта да нахълтат у нас приятелките ми да си правим прически, да си пилим ноктите, да врещим като кози, да пеем с радиото и да нагъваме коктейли, просто защото това е внезапен импулс, след като сме се видяли някъде на по кафе. През това време съпругът ми спи, защото става в 6 часа сутринта за работа. Обаче ние го будим, че да ни забърква въпросните коктейли и после да развозва всяка кукувица до дома й. Как ти изглежда?

60.   Н. 1 изписа 80 % от постовете, голямо куку ще да е. Разбрахме, че дома им е музей, тя английската кралица, а мъжа й безгласна буква. Аре стига вече.

61.   Да бе 58, разбрахме.
Който не е битов алкохолик е задръстен домошар, под чехъл от жена си.
А която жена не е склонна да слугува на пияници в 2 през нощта ще си разсипе брака и ще кукува сама.
Ама само в твоята глава ;)
Благодарна съм, че мъжът в моята къща е истински мъж, а не битов алкохолик.

62.   Абе 57, ти чувство за хумор нямаш ли? Ние и двамата с мъжа ми сме много общителни хора и имаме тълпи приятели. Всички те са добре дошли у нас на вилата. Къщата е голяма, мога всеки да настаня, огромна тераса за купони, барбекю и въобще всички условия да си прекараме чудесен уикенд. Даже не си спомням това лято да е имало събота и неделя без гости. Тиим билдингите на фирмата, в която работи мъжът ми, по негова инициатива се правят у нас, тогава посрещам към 20-25 човека, имам си едно местно девойче за кетъринга и почистването, понеже сама не мога да се оправя. В София обаче гости не каним, събираме се по заведения, защото в апартамент просто е друго. Аз не мога една седмица да проветря после, ако всички пушат. Има съседи отгоре и отдолу, тези отдолу са с малко дете, т.е. даже не музиката, а просто гласовете на повече от двама души ще го събудят.
Проблемът на авторката е точно този. А и като жена ще ти кажа, че за една домакиня е много стресиращо изведнъж да се изсипят мъжовите й приятели, а тя просто да няма какво да сложи на масата. Сготвила е зелен фасул, ама той не става за мезе. Мъжете напълно не разбирате, че салатата не живее в хладилника, а платото с колбаси не се материализира от въздуха. Или жената е рошава и по халат. Или е захванала да мие банята. Или приспива детето. Или е загледала някой филм. Абе има си жената занимание. И изведнъж - купон. Ами не може така!
След няколко подобни изпълнения, съпругът ми си научи урока. Поне един ден ПРЕДИ да покани някой ме пита дали съм ОК с това. Прав си, номер 57, че той също е стопанин на този дом, но още по прав щеше да си, ако беше казал, че ние двамата сме стопани на този дом. Т.е. поканата идва от името на семейство Андонови. Аз правя абсолтно същото. Питам: съгласен ли си да поканя Мила и Дара в петък? Тези неща трябва да се синхронизират. И отново подчертавам, че не говоря за приетото в Долно Нанагорнище, там не съм била, може хората по друг начин да разбират нещата, тяхна си работа.

63.   Н 57/58 има голяма разлика между мъж чиито гости са поканени и съгласувани предварително със съпругата. Така има време и възможност децата да бъдат при гледачки или баби ( бабите също не са длъжни да се съобразяват с купоните на децата си). Двамата съпрузи да приготвят "софрите" или мъжът сам щом ще е мъжка вечер, а жената знаейки предварително може да си уговори женска вечер някъде.
Съвсем различно е пиянде тип селски бек да мъкне и други пияндурници в дома с жена уморена от ДВЕ малки деца че, и да приготвя мезета, салати и ракии. А после и на фул сръбски чалгии.
Два типа съвсем различни мъже. Ти си от вторите- които никоя нормална жена не би си пожелала за съпруг. Вие сте от западналите фенове на 90- те кога е било яко ракии и чалгии.
Авторката е попаднала на подобен за съжаление. Но... или поставя веднъж завинаги ясни и точни лимити у дома си поне докато децата са малки или си го трае и тормози себе си, но и децата си.

64.   63, има решение- разделя се с ужасния мъж и си седи сама. Само че ужасяващия мъж ще си намери бързо жена, а тя ще има дълги години да си чака мечтания мъж. Това е реалността.
Щом има две деца от него, значи не е чак толкова зъл, явно има и доста кинти. Жените търпят всичко заради пари и секс.

65.   Никой не си задава въпроса защо го търпи авторката тогава. Отговорът-парите, колата и голямото му достойнство.
62, в твоите коментари има само натъртване на мое, мое, мое. Моят дом, моят съпруг. Не се разбра , че този мъж също живее там, че има някакви права и мнение. Безгласна буква.
Другият път им раздай официални покани, надпиши ги и пусни в пощата, по имейла, фейсбук-навсякъде. Нека да си ги носят в официалните костюми, да са закичили някое цвете , да са изкупили целия асортимент от бонбони по магазини, да стъпват гордо по червения килим. Да напишат поеми в твоя чест, да те ухажват и зяпат с красиви рокли, защото искаш просто да те свалят.
Жените не възприемате, че трябва и спонтанност и не може да дресирате и приятелите на мъжа си. Него може, защото му готвите и давате секс, ама те не са длъжни да ви се подчиняват.
Проблемът на авторката е, че се хванала с мъж с пари , родила му е дете, и сега уж страда. Ами да се раздели с него и да види колко ще изкара сама с две деца..

66.   Що бе 65, може да му ги остави децата. Да видим той колко ще изкара сам с две деца! Децата не са само на майката, имат си и баща!

67.   "Жените не възприемате, че трябва и спонтанност и не може да дресирате и приятелите на мъжа си. Него може, защото му готвите и давате секс, ама те не са длъжни да ви се подчиняват. "
---
Как така да не са длъжни? Естествено, че са! Не са длъжни, когато са си у тях. И не да се "подчиняват", а да се "съобразяват". И също, когато са си у тях, може да са спонтанни колкото си искат, но в чужд дом спазваш правилата на домакините. Ако в дома не се пуши, не пушиш; ако има спящи деца, не говориш на висок глас. В нашето семейство тези изпълнения отдавна приключиха и всъщност се случиха два-три пъти, докато мъжът ми не осъзна, че така просто не се прави. Аз често пътувам по командировки. Винаги предупреждавам съпруга си, че имам пътуване еди кога си, за да може, ако иска, да се организират с момчетата и да си гледат мача заедно у нас. Като се прибера, чиниите са измити, минато е с прахосмукачка, най-много една-две чаши да са счупили, докато са раздигали. В такъв формат нямам нищо против коч-компанията. Някой път даже предварително съм им мариновала пържолите за барбекюто, само да си го запалят и да ги опекат.
Я кажи, номер 65, ти как ще се почувстваш, ако приятелките на жена ти, докато ти си по пижама, внезапно посред нощ нахлуят да се наливат с коктейли и да се смеят с пълно гърло, надънят Бритни Спиърс и ти кажат: "Къв си ти, че да ти се подчинявам, беее?! Аз съм спонтаннаааа..." Същото е.

68.   66, децата си имат и баща, но щом се е стигнало да са две, значи на авторката и харесва този мъж, харесва и секса с него, харесват и парите му, харесва и всичко. Сам мъж с две деца би се оправил , но сама жена, особено ако не работи, както явно е авторката- как да стане? Освен да се закачи за друг.
67, не са длъжни да се подчиняват на жената. Могат само единствено заради приятеля си, но не и заради жена му. Не са длъжни да стават свидетели на цирк като историята на номер 1, която е измислица-никой мъж няма да търпи подобно отношение заради секс и манджи. Жената, като иска да го накаже, да го остави без секс известно време и това е. Ама унижение пред очите на всички-абсурд, никой мъж не би го позволил. Щеше веднага да е показал вратата на жената.
Ако нахлуят приятелки на жената, нямаше да ги унижавам , нито пред нея , нито да играя циркове. Щяхме да си поговорим без други хора, насаме, на сутринта, когато е трезва и се е наспала. Нямаше да има велики скандали, унижения- повеселила се , така и дошло, така направила. Да седи на улицата и някой да и направи нещо ли? Да се скитат сам жени навън, особено пияни?
Прибрала се е жива и здрава вкъщи, което би ме зарадвало. Може би щях се ядосам, че не ми е казала да я прибера, но това е. Бъдете малко по-толерантни и по-полека с дресировката на партньора. Все някога ще му писне този контрол.

69.   67, бих се и погрижил тези жени след това да се приберат благополучно вкъщи. Дали с такси, дали аз ще ги закарам, но не бих пуснал жена да се разкарва сама посреднощ. Особено жена, която значи нещо за човека до мен.
Това е разликата между мъжете и жените. Мъжете уважават приятелките на жената, кавалери са. Докато жената мрази аверите на мъжа си, гледа на тях като на насекоми и нещо противно.

70.   Н 64, много надценява мъжете или така ти се ще. Няма такъв "филм" като сама жена ако изрично тя не иска да е сама. С деца или без, жената винаги има много повече възможности от мъжа и това е безспорен факт!
А как мъжът щял да се оправи по- добре дори да остане сам с децата... смях! Ясно е само че, нямаш и далечна идея. Дори и да имаш собствени деца, ти никога не си ги гледал! Типичния бек дето ще седне вечер на ракия и ще "оправя" политиката от масата пред тв/комп, после ще нареди и семейните отношения от комшиите, та дори до известни хора които е виждал по тв- то, накрая след 5- та ракия с насълзени очи ще изпусне някоя "хайдутска" песен и накрая ще заспи където е седнал да пие.

71.   Аз съм жена, но копнея да идват хора вкъщи, да цари уют и да готвя за тях и да мия чинии и да ми опикават тоалетната. Човек е социално говедо и трябва да се събира с други.

72.   70, в историята от темата мъжа носи парите вкъщи. Сама жена с две деца може да се справи само, ако си намери друг спонсор. И то с бая годинки търсене, защото повечето не искат жена с деца.
Темата е доста показателна за това мъжете какви жени не бива в никакъв случай да вземат за съпруги. Ще ми пишат за научаване на уроци, дресиране и т. н.

73.   Номер 72 измести темата. Но посоката, в която я измести, е интересна. Т. е. излиза, че от мъжка гледна точка, ако ти издържаш семейството, то това семейство може да бъде подлагано на всякакви издевателстства и това е нормално, понеше "ти носиш парите".
Хубаво! Това е все пак някаква теза, макар да не я подкрепям. Но тогава защо обвинявате жените, че държат на кариерата си и пренебрегват понякога домакинството, за да си осигурят финансова независимост?
Ако цената на това аз да бъда спокойна майка и съпруга е мъжът ми да не се съобразява с нуждата ми от почивка и с отговорността ми към децата, то аз не я приемам! Не, не приемам тази цена! Нямаме сделка! Имало е периоди, в които и аз съм издържала семейството, заради проблеми с бизнеса на мъжа ми. Миналата половин година, например, покрай кризата с короавируса, живеехме с моите доходи. Не бих си и помислила тогава да не съгласувам със съпруга си каквото и да било, щом се случва в нашия дом. А според 72 съм имала пълното право да кажа: "Ей, неудачник такъв, аз изкарвам парите, аз казвам с кой ще купонясвам у нас и с кой не, ти да мълчиш там и да ни направиш салата моментално! "

75.   73, какво издевателство са едни гости от дъжд на вятър?! Едва ли киснат всяка вечер у дома на авторката и до ранни зори. Преувеличавате типично по женски нещата. Щом авторката е родила от този човек 2 деца, значи си го обича, харесва и да спи с него и да му ползва парите. Тук изкарвате световен проблем едно гости, все едно е убил някого. Като не и харесва чак толкова -да се изнесе с децата на квартира и това е. Развод и така.
Тук жените могат да ти изправят косите- мъжа да си научи урока, дресиране все едно е куче , едно унижение на приятелите му, унижение пред други хора, една злоба и ненавист. Темата е наръчник за това каква жена не бива да си взимаш.

76.   "Сама жена с две деца може да се справи само, ако си намери друг спонсор".
---

Номер 72, трябваше май теб да те изберем за министър председател, понеже с настоящия такъв сте от един дол дренки - колкото повече влизате в обяснителен режим, толкова по-зле става. Бе трайте си, бре... но това е друга тема. Та значи, викаш, на жената с две деца мъжът й бил "спонсор". А той, сронсорът, няма ли, така да се каже, участие в създаването на тези деца. Изнасилен ли е бил или доброволно е решил семката му да пребъде в поколенията? Те не са ли и негови тези деца? Или ги е направил като услуга на жената? А сега тя е длъжна да му се отплати за услугата с цената на своето и тяхното спокойствие и здраве.
Я да ти хвърля боб аз на тебе и да видим дали ще позная.
Така. Ти си момък някъде около 25-е години. Живееш в малък град или село. Ако имаш брат или сестра, те са по-малки от теб. Вероятно работиш някаква физическа работа, нещо с ръцете си правиш и колективът е предимно от пияници и дегенерати. Може да си автомеханик, но не, за това се иска все пак квалификация, по-скоро си шофьор в птицеферма или консервна фабрика, нещо такова. Имал си една приятелка, но тя те е зарязала. В момента нямаш връзка, но обмисляш създаването на такава с жена, избрана по критерии: простотия, неграмотност и някакъв физически недъг, понеже иначе няма да те слуша.
И ти сега идваш да ми кажеш на мен, жена от уважаван род, с три висши образования и четири чужди езика, че когато ми се довлечеш пиян и неканен у дома, поради малоумието на съпруга ми, аз трябва да ти сляза на нивото и да ти врътна и един кючек на масата, докато ми окапваш ленената покривка? Пич, това и по филмите не се случва.

77.   76, врачеството не ти се отдава, нищичко не позна. Имам си жена и голямо дете, но моята жена не е толкова злобна и не ми говори за научване на уроци и т. н.
Сегашните жени така се учите от списанията, женските сайтове и прочие предавания на неща, които са толкова далеч от истината и нормалните човешки отношения, че не за вярване. В Космополитън ли прочете такива идеи, или в друго списание? От тези в стил Как да се държим като съпруга, Как да сме шефки вкъщи и прочие смешни работи? Girl power и т. н? Няма шефове, всички са равни. Както жената е човек, така и мъжът е. Както и жената иска приятели на гости, така и мъжа иска.
Като не искаш жива душа да стъпва у вас, сложи бариера и искай такса и писмено разрешение за пребиване и някакъв час за престой. Като мине определения час - полиция и така. Никаква връзка няма образованието и езиците, а просто огромна злоба и чувство за собственост и обсебване. Като искате стерилни домове и музеи, не се омъжвайте, не правете деца, ами цял живот бършете, чистете и се изживявайте като кралици и шефки. Но все ще сте сами заради този начин на мислене и държание. Никой мъж няма да остане заради манджи и секс дълго, ако има такава злобна и негостоприемна жена вкъщи. И да го унижава пред други хора и да го приучава на уроци, все едно му е майка или го смята за някакво животно. Ако смятате мъжа си за малоумен, как тогава си лягате с него и му раждате деца? Това не говори ли зле за вашето уж велико образование и куп езици, а сте се хванали с глупав мъж? Явно открито го смятате за идиот. Може наистина да е, за да не се усети с каква се е събрал.
Четете си още списанията с подобни идеи и все ще сте сами. После защо нямало мъже.

78.   Като обобщение на цялата тема- българката не става за съпруга. Омъжва се за някакъв си мъж там заради парите му, това да си има мъж и да не живее при родителите си. Не го обича този мъж, не го уважава, смята го за пълен идиот, но го връзва с деца. Смята, че има правото да го научава на уроци, само защото му дава тяло и готви, когато не виси във Фейсбука и по салоните за красота. Толкова се и грижи и за децата си, но пред другите уж изнемогва, макар че векове наред жените са преживявали по-страшни неща от гостита и са оцелели. Това войните, гладът и болести са нищо пред двама-трима човека на гости един път в месеца.Но за съвременната жена е ужас да я накарат да стане от телевизора и да си изпусне сериала заради гости. Как ще се лиши от сапунките, гримовете, заради нещо толкова глупаво? Та дипломите и, женските списания и прочие не и позволяват да го прави.
Съвременната жена смята, че е ОК да се държи ужасно с човека до себе си заради един час секс. Иска стерилен дом, иска да е царица, ама не и стиска сама да го постигне. Като не можете да живеете с други хора, не го правете. Живейте си сами, не е нужно да вгорчавате живота на всички. Нито сте от кралско потекло, нито нищо. Научете се да бъдете хора. Доста показателна тема за това какви са ни жените.

79.   Обобщение на темата от женска гледна точка. Българският мъж в ролята си на съпруг няма и представа, че правилата на етикета важат и у дома. Така както не би отишъл неканен у английската кралица (защото опонентът ми все нея споменава), така и неканени хора нямат място в твоя дом. Спонтанността е хубаво нещо, приятно е един или два пъти, но стане ли практика, тя престава да е "спонтанност", а се превръща в норма. Едно домакинство не се състои само от мъжа. То включва и съпругата и децата, а понякога и възрастни родители. В отделна графа слагаме съседите, които пък нямат никаква причина да търпят чалги и крясъци по нощите. Да си "човек", номер 78, понеже зачекна въпроса, значи и да се съобразяваш с другите.
В резюме: всички приятели на мъжа ми са добре приети, обгрижени, уважени, настанени, нахранени, напоени и развеселени винаги и по всяко време, ако това предварително е съгласувано с мен. Кръчмарски герои посред нощ - не! Същото се отнася и за моите приятелки. От бара у нас - не става! Защото ще притеснят мъжа ми, който тръгва рано за работа.
Поддържам тезата си в подкрепа на авторката. На това безобразие трябва да му се сложи край.

82.   79, ти си противоречиш. Хем уж са страшно добре обгрижени тия приятели, хем се държиш като с непознати и на вие им говориш. Щом се е стигнало до това мъжа ти да плаче от твоето отношение към тях, работите са ясни. Просто си злобна.
Безобразие било, пълна глупост. Сегашните жени си нямят и на идея как да се забавляват, нито как да се държат като хора. За децата си има детски градини, ясли, баби , дядовци. Повечето майки си цъкат на телефоните по цял ден, уж гледайки деца, при положение, че има и хиляди уреди, което улесняват домакинстването. За съвременната жена е беда да си спре турския сериал и да свърши нещо.
За етикет може да се говори , ако сте благородници. Ама явно сте до 30 годишна, уж софиянка, живеете на центъра в къща, която сто процента не сте купили вие, имате богат мъж , и затова гледате толкова отвисоко. Или вашите имат фирма и затова сте благородници.
Авторката да се научи да се оправя финансово сама. Ако допринася нещо за бюджета, тогава може да мърмори. Явно е домакиня, която е в перманентно майчинство, и затова не може сама да се оправя. Да работи и да има социален живот. Да си говори с мъжа, не да пише теми в някакъв сайт. Та тя не е научила да говори с мъжа си и чака непознати да й кажат какво да прави? Уста няма ли?

83.   Да бе 82, не знаем как да се забавляваме.
Защото е супер забавление да си слугиня на пиянска компания посред нощите, когато утре си на работа и имаш деца и 1000 задължения.
Само някоя мазохистка би се хванала с теб.

84.   83, описаната жена в темата не работи , домакиня е. За децата си има градина, ясли и куп уреди, които улесняват домакинските задължения. Какво се оплаква? Има покрив над главата си, не дава пари за нищо, седи си по цял ден вкъщи уж с децата. Междувременно цъка из фейса, гледа сапунки и готви за час-два. Това, че един път в месеца ще посрещне гости е ад, защото ще се размърда малко от дивана. Днешните жени са мързеливи принцеси.

85.   "За етикет може да се говори, ако сте благородници. Ама явно сте до 30 годишна, уж софиянка, живеете на центъра в къща, която сто процента не сте купили вие, имате богат мъж, и затова гледате толкова отвисоко. Или вашите имат фирма и затова сте благородници. "

---
Чудя се и аз на себе си защо отговорям, но нейсе! "Етикет" се наричат цивилизованите норми на общуване в социума и благородството не е свързано с чичо граф и дядо херцог. Етикетът е просто начинът, по който показваш уважението си към околните, както и очертаваш личните си граници, които другите да спазват. Да, живея в столицата, да, лятото прекарвам в извънградската си къща, да, вилата я наследих от баба си. Но не сме богати хора. Живеем добре, защото мисленето ни е такова, не защото разполагаме с наследени пари. Работим - съпругът ми е с техническо образование, аз съм литератор, не получаваме ренти отникъде, нямаме богати родители, имаме по една възрастна майка, бащите ни починаха, всеки ден се борим за хляба си, той - по строежите, аз - като преподавател. В предишния си пост подчертах, че хора, които биха се обидили от това, че някой се отнася учтиво към тях, наистина нямат място у дома. Особено такива, които не схващат идиомите в един език и не разбират, че в израза "със сълзи на очи" е вложена ирония; това е фразеологизъм, а не че някой е плакал. Съпругът ми, покрай работата си, понякога се среща с илитерати като теб, номер 82, нямам нищо против да си сплотява колектива, но не и в нашия дом, особено пък "спонтанно". За протокола: моите и неговите доходи са еднакви, ако това в твоите очи е някакво условие единият да пречи на почивката на другия. Всъщност, ако се замислиш, точно ти, номер 82, "гледаш отвисоко". Докато аз само се придържам към нормите на елементарното възпитание. С отворени обятия съм за всички приятели на мъжа ми, те са и мои такива, посрещала съм ги стотици пъти, пяли сме песни на терасата, танцували сме и сме си прекарвали страхотно, но хайде, моля, не ме убеждавай как, въпреки че не знаеш половината от думите, които употребих в този пост, трябва да ми се треснеш пиян на масата в два през нощта, а аз да стана да ти слугувам.

87.   85 ат 82
Просто звучеше като столичанка, макар че сто процента преселничка. Само уж столичани имат такъв навирен нос и самочувствие на богове. Характерна черта им е.
Възраст- 23-30. Работа в офис, на топло, сухо, бол време за кафе, фейсбук и клюки. Сладка работа. Особено сега когато преподаването е фарс.
Толкова топло си посрещала приятелите, че чак си ги унижила, защото са дръзнали да не се подложат на дресиране и не са столичани явно. Явно учтивото държание е да им говориш като на непознати, да им тръснеш едни засукани в стил Маsterchef гозби и ордьоври , все едно цял живот са яли това, да облечеш секси рокличка и киприш все едно сте на любовна среща или на сбирка на литературен клуб. Когато хората идват на гости, редното е да се съобразиш със средата им, социалния статут относно яденето. А марковите роклички не са такъв повод, даже стоят пренатруфено и придават пошъл привкус. Учтивост не е да изпраскаш нещо супер изчанчено, за да покажеш класа и сплашиш противтика. Има граница между уважение и детски инатлък и да покажеш кой е шефа. Споко, разбрали са, че мъжът ти е безгласна буква отдавна, само си затвърдила това и тогава. Горкият, наистина. Бая ядове има да бере.

88.   "позволявате ли на мъжете си да се събират у дома с приятели?"

Такава женска наглост ...не е истина??? Авторке, къде го намери този мъж, дето ще иска разрешение от теб? Абе вие жените вече се самозабравихте! Щяла да позволява, или да забранява на мъжа си разни неща? Къде сенамираш ти? Де шамари де! Ще питам аз жена си, дали да каня приятели у дома, за игра на карти, шах или табла?!? Ако ме изложи пред приятелите изгонвам я като мръсно куче навън, и няма да я пусна вътре. Да ходи на природата си майка и да не ми се мярка пред очите!

"Смятам да въведа някакви правила за тези събирания, но не ми се иска да съм твърде крайна и за това се чудя как е в другите семейства."

Смяташ ти, смяташ, ако си ми жена така хубаво ще те "сметна", че ще ти държи влага три месеца, и ще забравиш после въобще да смяташ! Че и разни феминистки тук ти пригласят. Съветват те да поканиш и ти приятелки, пък мъжът ти щял да им прави коктейли разни други "гъдели" и после да ги разнася по домовете след като се налудуват. Ако това на мен ми се случи такива коктейли ще им направя, като ги изплющя всичките, че после наистина няма да има отърване от тях. Тогаз да видим дали ще ги каниш или ще ги изгониш ако приятелките ти се самопоканят? Я я виж ти, в собствения ми дом щяла да въвежда правила и щяла да смята дали да ми разрешава разни неща. Авторке, мъж жена не пита! Ще въвеждаш ти правила ама друг път. Два бързи и ще забравиш за правилата, още преди да си помислиш за въвеждането им!

89.   88, да, мъжът трябва да пита за позволение. А такива австралопитеци като теб обикновено си намират майсторката и се еволюират в чехълче.

90.   88,два бързи ама само в мечтите ти. В реалността два бързи ядеш ти от майка си и си сядаш на дебелия гъз бързо,бързо. Ама тука тръгнал да се прави на гоУЕЕЕЕЕмия мъж.... Смешник Хахахахаха!

91.   89, като дете да си видяла баща ти да пита за позволение майка ти? Или му е стъпала на врата и го е направила едноклетъчно ,защото е злобна и така и харесва? Жените страшно си повярвахте, че заради едно тяло сте незаменими. Че това дето го имате, друга го няма. Реално не можете да се оправите сами без мъже в живота, затова повечето гледат като станат на 18-20 да са родили от някого вече. Да са си подсигурили бъдещето. Уж голям феминизъм, а реват ,ако им се развали нещо вкъщи и са сами.

92.   89, много ще чакаш ти мъж да ти иска позволение. Най-много да си спечелиш това, което всички жени получават, когато много им трака канчето и мъжете с удар им го запират. 90, стига си намесвала майка ми бе! Дебелогъзият пол е само женският, Мъжете сме с малки задници, тесни ханшове и широки рамене, и сме много по-силни от жените. Я виж какво казва този световно известен философ за жените!

"Само мъжкият интелект, замъглен от сексуален нагон, може да нарече недоразвития, тесноплещест, едрогъз и късокрак пол – нежен: защото точно с този нагон е свързана цялата представа за красота. Вместо нежен, този пол трябва да се нарича неестетичен... " - Артур Шопенхауер!

Сега ясно ли ти е кой от половете е едрогъз? И пак ти казвам, майка ми никога не ме е била, а и аз съм си много хубав и баба ми и майка ми много ме обичаха!

93.   Семейство не се създава, за да ни лиши от приятелите и близките ни.
И аз, и съпругът ми имаме равни права. Теорията на простака, че откъде на къде, ще я питам нея е просто манталитет на примитивен макак!
Мъжът ми кани приятелите си в нас и аз моите. Още в началото на бракът ни от само себе си отпадна една част от приятелите, както мои, така и негови. Всички които се оказа неудобни за семейството ни. Винаги в подготовката, посрещането, изпращането и почистването участваме двамата. Дори да се наложи понякога сам да чисти или аз сама да чистя, проблеми няма. Авторката явно е все още в период на несподелено домакинство. Явно приятелите им са хора, които не отговарят на изискванията на едно семейство.
Ако не дай си Боже, някой гост се опита да провокира скандал, то жална му майка. Съпругът ми, ще го изхвърли през балкона. Такива хора не са приятели. С времето почнахме да се събираме често, я на покер, я на бридж. Веднъж обаче се донесоха петима. Много добри наши приятели. Бяха ходили някъде заедно и мъж ми ги вкара в нас за по едно. Сервирах им. Обичам да демонстрирам, че си знам местото. Това повдига уважението на приятелите към съпругът ми и към мен. Разговорът им премина към анализ на едната от съпругите. Одумваха я, какви крака, па цици, кой как щял да и го... Съпругът и най- вече обясняваше сексуалните й качества и предпочитания. Правех се, че не ги чувам, но в един момент моят любим съпруг рече:
- Хайде стига сме одумвали жената! Не тук и всеки си говори нещо. Да, хубава путка е, но ще я разискваме, когато е тук!
И тогава приятелят- съпруг на одумваната дама издруса:
- Според теб трябва да говорим само за присъствуващите ли?
- Разбира се, по- коректно е!
Нарочно ли го каза или не се усети, не знам, но последва отговор:
- Тогава да говорим за жена ти?
- Става, защо не. Тя е тук, присъствува. Нека знае кой какво мисли за нея.
Настана известна тишина. Всички погледи бяха върху мен. Не знам защо, но ги заядох с което им дадох повод за дълъг разговор и ... като им казах:
- Всички погледи са върху мен...
И тогава за мой ужас съпругът ми каза:
- Какво ли щеше да е, ако на всички онези им работи бяха върху теб?
- Най много да ми стане хубаво.
Много тъпо го изтърсих това! Но някак си атмосферата се разведри и единият приятел каза:
- Не знаех, че жена ти си пада като моята по разширен кръг участници.
Изстинах, намекът беше доста ясен. Съпругът ми отвърна на удара:
- Аз пък не знаех, че твоята си пада по колективен секс. Но не виждам нищо лошо в това. С колко се е справяла?
- Мисля, че веднъж бяха 6 или 7. А твоята?
Играта загрубя. Стреснах се, съпругът ми е малко див петел и се притесних, че може да го срита, но той отговори:
- Честно, не помня. Но тя е тук, питай нея.
Почувствах се неудобно. Не знаех какво да кажа. Трябваше да запазя репутацията на мъж ми. Двоумях се, дали да издумам някаква цифра или да се намуся. Видях мъж ми да си разтваря педята, реших, че ми показва пет. Тогава казах:
- Последният път бяха пет.
Треперех, но чувствах и някаква възбуда. Не бях изпадала в такава ситуация, хем ми бе интересно, хем се страхувах. Тогава чух един от приятелите да казва:
- Пет, не са много. Ди(това е съпругът ми), моята тогава се справи с всички. Помниш ли кои бяхме?
Главата ми се завъртя. Мъж ми е участвал в групов секс и не ми е казал. Ужас! Лъгал ме е. Бях готова да скоча, но той се обади и каза:
- Мисля единадесет.
- Бяхме единадесет, но ти се измъкна тогава. Значи са били десет.
Един от приятелите се обади:
- Избяга направо. Помня. Явно го беше страх, че може да си поискаме и ние от жена му.
Викам си- край, стана скандала. Сега ще скочи и ще стане... Бях силно възбудена, но и много уплашена. Размишлявах, дали да не ги пратя по дяволите. Нещо вътре в мен ме спираше. Имах желание за секс. Но нямах нито идея, нито как ще стане такова нещо. Тогава го чух моят да казва:
- Никога не съм се страхувал, че някой може да наебе жена ми! Ако тя пожелае, няма да и попреча. Не съм по- различен от вас и го знаете добре. Но не разбирам, защо ме заяждате? Ако на някой му се е приебало, ето я. Стига тя да иска.
В него момент ме привлече към себе си и докато се осъзная ми свали роклята. Боже! Бях гола пред тях. Участвала съм няколко пъти в групов секс, но като студентка. И то с двойки, а сега съм сама срещу петима и то доста здрави мъже. Загубих ума и дума. Усетих се, че мъж ми ме разтърси доста здраво и питаше:
- Глуха ли си? Защо мълчиш?
- Ми не, не знам какво да кажа!
- Кажи искаш ли да те ебем всички или имаш претенции?
Щях да се побъркам. Говорили сме си много пъти за такова нещо. Поводът беше, че на мен ми доскучава от картите и казах веднъж, че предпочитам да се чукаме. Така почнаха и разговорите ни за групов секс. Но сега, съвсем неочаквано. Не можех да мисля и просто отвърнах:
- Ти решаваш, ебе ми се! Вече ме и съблече. Какво чакате?
Бях объркана и не буквално не знаех какви ги върша. Докато мъж ми не ми тегли един език и точно когато ми дойде оргазъм, покани първият. Беше внимателен и мил, усетих как ми го наби и тогава забелязах, че всички те са голи. Още не можех да се отпусна, но посегнах с ръце към най- близко стоящите и ги хванах за мъжествата им. Развихри се страхотна оргия. Пълна програма, сандвичи, празнене орално. Късно през нощта започнаха да се появяват жените им. Вече бях опитала поне по два пъти всеки от тях. Сутринта бяхме в пълен състав.
Така се оформи за сетен път една доста сплотена агитка. Събира ме се често. Към нас се приобщиха и няколко мой приятелки семейно.
Ако не си падаш по събирания, просто разговаряй със съпругът си и намерете решение. В противен случай рискуваш да го дистанцираш и да стане катастрофа. Семейството не е робска собственост и всеки има нужда от приятели. Иначе се изолираш от света и ставаш неприятна, не само за него, но и за самата себе си.

95.   92, не, не ми е ясно кой от половете е едрогъз? Но ми е ясно, че ти си едрогъз и се опитваш да си избиеш тука комплексите от твоя едър гъз върху жените, на които задниците им са по малки от твоя. Ми свали малко килца де, никой не ти е виновен че си 300 кила и си толкова тежък, че не можеш да станеш от компютъра и затова седиш постоянно денонощно пред компютъра да плюеш жените!

96.   Ама че сте и вие бе, пак ме захапахте!

"И аз, и съпругът ми имаме равни права. Теорията на простака, че откъде на къде, ще я питам нея е просто манталитет на примитивен макак!"

Явно това се отнася за мен, аз съм простак и макак според №93!
То големи равни права голямо чудо, че и с подробно обяснение, като роман с извратено съдържание, забранен за лица под 16 години.

" Не можех да мисля и просто отвърнах:
- Ти решаваш, ебе ми се! Вече ме и съблече. Какво чакате?
Бях объркана и не буквално не знаех какви ги върша. Докато мъж ми не ми тегли един език и точно когато ми дойде оргазъм, покани първият. Беше внимателен и мил, усетих как ми го наби и тогава забелязах, че всички те са голи. Още не можех да се отпусна, но посегнах с ръце към най- близко стоящите и ги хванах за мъжествата им. Развихри се страхотна оргия. Пълна програма, сандвичи, празнене орално. Късно през нощта започнаха да се появяват жените им. Вече бях опитала поне по два пъти всеки от тях. Сутринта бяхме в пълен състав."

Е, те това е! Доста "умно" изпълнение от "интелигентно" и модерно семейство, с равни права между съпрузите. Тя извратенията, както и простащината е присъща за "модерните" семейства. Поне беше ли се подмила, преди мъжът ти да ти тегли езика, или е направил предварително почистване, за да ти го набие внимателно първият, а ти да ги хванеш най-близко стоящите за мъжествата им?

95, близко до акъла е, ако имаш такъв. Как мислиш, кой от двата пола е недоразвит, тесноплещест късократ и едрогъз? Прочети "Шопенхауер за жените" и ще разбереш. Не напразно той нарича този пол недоразвит, неестетичен, а сексуалният мъжки нагон го определя като, нежен. Може да видиш в уикипедията за анатомията на мъже/жени и пак ще разбереш, само дето се правиш на неразбрала. Злобата ти към мен е очевадна, и гледай да не се пръснеш. Женски задник ще е по-малък от моя камо на 9 годишно момиче. Не съм 300 кила, а съм 101 на гладен стомах, с бицепси 48 см. в студено състояние. Няма как да ме ядосаш, защото си знам стойността. Както и да го увъртащ и да ми приписваш недостатъци, все тая. Женският пол е с недостатъци. Не напразно в ислямския свят смятат жената за недоразвит мъж.
Хайде престани да злобееш, че ще те хване рак на половата система или ще направиш бучка на гърдата. Жените сте по-уязвими от мъжете, нищо че джендър псевдо-науката твърди обратното!
Весели празници!

98.   Бягай намери си нов пo- стойноностен защото този търтей ,само ще ти
вземе младостта.
Обясни му точно и ясно ,че когато си кани гости той е домакин ,и той трябва да се погрижи на тях да ми и комфортно не ти. Ти не си му лична слугиня а жена освен ,това с две деца просто потресаващо .
Друг е въпроса ако гостите са още тогава и двамата ще се погрижите за трапезата но така НЕ!

99.   76 как му описа биографията на тоя перфе.
Това може да се каже зо повечето самотници, които плюят по феминисткити и ги обвиняват че не ги поглежда жена.
хахах стопли ми сърцето

100.   96 Прочети "Шопенхауер за жените" и ще разбереш. Не напразно той нарича този пол недоразвит, неестетичен,
Натурално недоразвит е твоят мозък ,а за визуална еститека съм сигурна че не може и дума да става .
Аз пък ще ти препоръм да почетеш и малко Фройд, който твърди че хомосексуалността при мъжете е нещо напълно нормално.
Като ти гледам разсъжденията само към левия бряг пътуваш, ако не си и вече там .
Такива като теб живеещи още с техните и завиждащи на мъжете с жени упс по-скоро но жените с мъже ,че така за теб не остават са под път и на път .
Излей си мъката във форумчето да не ти тежи.

103.   99, с такива странни теми как да поискаш да те погледне жена? То забрани, дресирания, капризи, фасони, циркове. По-добре е за един мъж да си стои сам, отколкото с такива харпии. Ако жените не се очовечите, ще си седите сами с котките.

104.   №100, я вземи ти да прочетеш Фройд, явно не си го чела и говориш глупости. Тъкмо Зигмунд Фройд, бащата на психоанализата казва, че жените са по-нисши от мъжете и им завиждат защото имат пениси и топки, а жените нямат такива. Хомосексуалността съществува в природата за жените и за мъжете. Лесбийките са хомосексуалистки или женски педерастки, ако повече ти харесва. Така или иначе, гейове, лесбийки и меки китки са все женски електорат, И за какво ми е да завиждам на мъжете с жени, след като у дома си ги имам таман три. Завиждам на мъжете със синове и ми е мъка, защото аз имам само дъщери. И не ме пращай на левия бряг, тъй като никога не съм напускал десния, а и съм много гнуслив към обратните. Едно нещо трябва вече да си научила, а ако не си, ще ти го кажа. Мъжът винаги ще е над жената и винаги ще доминира. Равенството ще остане само на хартия, а след време ще изчезне. Природата е дарила върховенството на мъжкия пол. По-силен и по-умен е от женския и винаги ще определя правилата. Феминизмът няма бъдеще, защото се бори против човешката природа. Кастрираният мъж наподобява жена, и гласът му става женски, но на жената няма как да и порасне пенис и топки, за да стане тестостеронов мъж. Операциите със смяна на пола няма как да я направят истински мъж.

107.   104,я вземи пък ти да прочетеш Фройд и да не си измисляш ти глупости само и само да си подкрепиш женомразките глупости!!! Мъжът не е нищо повече от жената! Половете СА равни! И това не е мечта,а е реалност!!!

108.   Завиждам на мъжете със синове и ми е мъка, защото аз имам само дъщери.

-Съзнаваш ли колко много се излагаш простотията която се написал?
Спри да живееш в облаците. Жените не ти дължат нищичко, дори и елементарно уважение с това гаменско отношение.

109.   107, блажени са вярващите, особено феминистките! Чел съм Фройд, също така и Шопенхауер, Ото Вайнингер, Ницше и много други философи. Сигурно и Аристотел няма да ти хареса, защото има философска гледна точка за равенството м/у половете.

"Най лошата форма на неравенство е да изравниш нещата, които по природа не са равни!"

Ето ти и официални изказвания на световно известни водещи с анализ на днешната ситуация, където Фройд е определен като сексист-мизогинист и не се уважава от университетите!!

"Водещият на Fox News за импийчмънта: Без Фройд няма да може да си изясним....

/Поглед.инфо/ Обвинявайки Доналд Тръмп в „злоупотреба с власт“, ​​американските демократи покриват крещящите злоупотреби на Барак Обама и Джо Байдън, отбелязва водещият на Fox News Такър Карлсън. Според него американската левица винаги обвинява противниците си в това, което правят сами - това явление отдавна е описано от психиатъра Зигмунд Фройд.

Жалко, че Зигмунд Фройд вече не се уважава! В университетите той е брандиран като сексист. Днес имаме нужда от Зигмунд Фройд. Защото без Фройд е трудно да разпознаем какво се случва сега. Но ето самата същност, запишете го и го залепете на хладилника, не можете да намерите по-добър пътеводител в политиката: това, в което левицата ви обвинява, е точно това, което те правят."

Мъжът е много повече от жената и половете по закон са равни, но ще си остане само на хартия. По природен закон жената е по-нисша в йерархията от вида хомосапиенс. Това е реалността 107, равенството ще си остане само феминистична мечта. Заради наглостта и дързостта на жената да бъде равна с мъжа с наложени граждански закони от милиардери като Сорос, тя си получава заслуженото наказание освен от природата с множеството заболявания, също така и от мъжете, които озлочестени от поведението често я пренасят в отвъдното! Мъжът е много по-силен от жената и със сила винаги ще я принуди да уважава мнението и желанията му!
Това е положението. За това у дома винаги ще има мъжка вечер, а женска вечер ще има, само ако мъжът (главата на семейството) разреши!
Весела Нова година!

110.   109 ясно е,че тайно завиждаш на жените защото са жени и искаш и ти да си жена но не си,и никога няма да бъдеш,и за това бълваш толкова злоба и омраза по тях,но с това проблемът ти няма да се разреши. Ти си транс жена в мъжко тяло и тялото ти не съответства с душата,затова изпитваш такова душевно страдание и мъчение. Тази твоя вътрешна борба с гласовете в главата ти и отрицание,са отчаян опит да се самозалъжеш в едни твои си предразсъдъци,за да се успокоиш,но безуспешни. Няма смисъл да се самозалъгваш и измъчваш повече,колкото повече обръщаш гръб на този твой проблем и го отричаш,толкова повече ще се задълбочава. За твое щастие,в днешно време операциите за смяна на пола не са изобщо скъпи и може средностатистически човек да си ги позволи. Моят ценен съвет към теб е да си смениш пола,чак тогава ще постигнеш хармония между душата и тялото,ще намериш покой,и ще преотркиеш истинското си Аз.

111.   Да питам жена ми, да ли мога да си докарам приятели на гости в собствения ми дом? Аве вие добре ли сте? Какви са тия чехльовци и жалко подобия на мъже където имате? Божее, ами да вземе да я питам и какви обувки да си купя, кога да чуркам и да ли мога да дишам? Тоя феминизъм тотално вие промил мозъците.

113.   111, сега ще ти отговорят феминистките, че си длъжен, защото готвят и спят с теб. Иначе реално нямат друг принос.

115.   Ами, ако се храня предимно по ресторанти , поради естеството ми на работа, тогава на какво основание? Само заради сливата ли? Други домакински задължения не ги смятам, понеже вече се извършват предимно от роботи и е нужно само едно натискане на копче.

116.   Това, че Херко е идиот, всички вече го знаят, ама тука се изложи яко!
Аз предлагам да не пита жена си за разрешение, а невръстните си бебета, които са потърпевшите!!!

117.   111, питай невръстните си деца, к.. тен!

51-100 от 113