Споделена история от Семейство

Разведена с дете - тема N
Още една тема относно самотни майки с деца.
Имам момиченце на 4 години.
С бащата сме разделени, той вече си има друго семейство.
Финансово обезпечена съм, не търся касичка, а партньор.
Но, явно детето е пречка...
Много ми е обидно като ми го кажат къде заобиколно, къде директно.

Въпрос към мъжете:
Кое точно ви притеснява?
Не търся пари, апартаменти...
Търся партньор за себе си.
Детето ми си има баща, грижи се за детето си.

Не ми се иска да оставам сама.
Само на 34 години съм.

Коментари

101-115 от 115

106.   Проблема не е в децата, а в татковците им.
Никой мъж не иска бившата му да е щастлива с друг, дори и да не го показва явно. За това и татковците ползват децата за да вгорчат живота на жената и на новия и мъж. Познавам 2 двойки, които се разделиха точно по такава причина.
Аз лично съм имал връзка с жена с дете, но не съм търсил нищо сериозно, само секс и тя си го знаеше.

108.   Така е номер 104. Времената са се променили вече не са онези времена в които на разведените се е гледало с лошо око.

109.   105, веднага ти отговарям защо се разведох с първият си съпруг.

Можех да пропусна всичките му запои и гуляи с приятели, можех да пропусна всички лъжи, които ми наговори преди сватбата, можех и да пропусна, че никога не ме е защитавал пред родителите си, за които винаги съм била най - черната на света. Единствено, не успях да му простя това, че го хванах на калъп с някаква бамбина.

Другото нещо, което никога няма да му простя е, че както доста мъже, след като се разведе с мен, се "разведе" и с детето. Минаха толкова години от развода, а той даже не си е направил труда да се обади, да попита това дете има ли нужда от нещо, живо ли е, здраво ли е.

Ако за теб изневярата не е повод за развод, това си е твоя работа.

110.   Всички се взимат много на сериозно, пред жена с дете, животът е кратък, гости сме, живейте го и се забавлявайте. Децата растат и си хващат пътя, не се бойте.

111.   До 108. Всъщност изобщо не е така, това че ценностите в днешно време са снижени до 0, не значи че в днешно време все пак няма мислещи хора, просто е трудно на 50 човека двама да мислят и да има нужда да каже нещо.

Статистиката показва, че в 85% от случаите жените са инициатори за разводите. Не от това кой какво говори, а какво прави се вижда, че положението е плачевно.
Тъй като дейността ми е свързана с много социални прослойки, смело мога да заявя, че самотна майка е най-големия негативен феномен в днешно време. Още по-странното е, че при етносите почти няма разводи, има йерархия и се спазват социалните норми, а при нас българите положението е отчайващо.
Самотна майка, зрял човек, която мисли само за разкрасителни процедури, лесен живот и невероятно залези е често срещано и необяснимо поддържано от обществото.
Често срещано след развода е вместо да се даде равносметка къде се бърка, да се акцентира фокуса върху децата градене на живот, жената често се мята от връзка във връзка с цел осигуряване на това, която тя е неспособна да направи сама, от мързел, липса на желание. 0
Не еднократно споменах “често срещано”, защото ми е неудобно да обобщя болшинството или всички, не че ще сбъркам, а за да не обидя малкото изключения от правилото.

Но нека се има в предвид че самотна майка не е социална позиция, а начин на мислене, изграден характер неподлежащ на корекция след едно определена възраст.

Също така да се има в предвид, че грешките на някой независимо че често ги наричаме с цел по добро звучене “ трупане на ценен опит” са си немърливост и безотговорност. Та когато една жена има отговорност към децата си, когато има отговорност към близките си, да е сменила след развода една камара мъже не е лош късмет или карма, а говори за много по неприятни неща. Когато тези взаимоотношения се повтарят и тази жена все търси оправдание в отсрещния говорим вече за нещо още по различно.
Защо написах това и защо за мен това е голям социален проблем? Защото обществото в частност смяната на ценностната система ни е докарало до момент, в който ние не се интересуваме от нищо, дори от това което ни заобикаля. Което значи, че когато една такава самотна майка го е ударила през просото, роднините вдигат ръце от нея, претръпват към повтаряемостта и на грешни избори и се отдръпват. Близки и приятели я поущряват че все някъде там ще се случи онова хубавото и щастливо бъдеще което тя чака и не трябвало да губи кураж, а всъщност не го мислят.
И така се стига до парадокса един човек загубил себе си, загубил морала си, да бъде оставян да затъва все повече и все повече, просто защото сме станали незаинтересовани за самите нас, камо ли за някой друг.
Най-повтаряните думи в България са “щастие” и “пари”, като чисто житейски са неизменно свързани и автоматично даващи директна препратка към изрази като “ лесен живот” или “ живот изпълнен само с хубави емоции”, което е повече от нелепо и непостижимо.

Не написах това с цел сочене с пръст, а точно обратното, тези жени имат нужда от помощ, причините ги казах, а следствието е че развиват постоянни маниакални депресии, нужда от това постоянно да имат някой мъж до себе си, колкото и ненадежден да е той или нелицеприятен, само защото когато е трябвало техните близки да са ангажирани с тях, са игнорирали проблемите им или са сметнали, че нещата ще се оправят сами.

112.   105 понякога разводът е неизбежен. Ако жената е жертва на насилие.

Съгласна съм че е глупост да се развеждат заради липса на любов или за дребни неразбирателства например битови скандали когато имат малко дете.

113.   112, ако няма любов, не може да има стабилна връзка. Няма смисъл да се продължава връзка, в която ще има само скандали и обиди.

114.   Не съм съгласна номер 113. Може да няма любов но да има разбирателство.

В този случай мога да се съглася с номер 105.

115.   Моята история е малко по - различна. Аз бях млада вдовица на 26, когато се запознах с вторият ми съпруг. Интересното беше, че и той беше вдовец. И двамата имахме по 1 дете от предишните бракове.

Е, вече 23 години сме заедно. Компромис му е майката на всичко. Това, което забелязвам в по - младите мъже и жени е, че никой не иска да прави компрамиси. Все гледат на тях да им е добре.

116.   Много щастие ви желая номер 115. Така е Трябва да се правят компромиси. Вие заслужавате да сте щастливи.
Как така вдовица на 26. Много съжалявам.
Интересно и двамата сте били вдовици и с по едно дете.

117.   116 от 115.

Ами така. Оженихме се, когато аз бях на 23, той - на 25. Две години по - късно, катастрофираха с негов колега. Моят съпруг почина на място, а колегата му е в инвалиндна количка до ден днешен. Детето беше на 2 години, когато загуби баща си.

При вторият ми съпруг, нещата са били малко по - сложни. Неговата жена е починала, когато доведеният ми син е бил на 2 години. Питала съм го и получих обяснение "Просто е припаднала и е починала на място". Не ми влиза в работата да питам за подробности.

Срещах го, когато моят син беше на 6, а неговият - на 9. Оженихме се 2 години по - късно и така вече 23 години. Децата ни са големи мъже вече, със собствени семейства, а ние си се наслаждаваме на съвместният живот и на внуците, когато ни дойдат на гости.

119.   Аз искам да попитам коя жена пък ще си хване разведен/разделен мъж, ако е без деца? Не че нещо, ама никой не е читав в такава ситуация нито жената, нито мъжа. Примерно аз чужди деца не бих гледала и не бих се занимавала и не очаквам и някой чужд мъж да ми помага, а пък да раждам на втори, трети. Абсурд

120.   115, разбирам ви и ви пожелавам много щастие. Но ми е любопитно никога ли не те имали желание да имате общо дете или не се е получило. Все си мисля, че ако човек е наистина влюбен и много обича човека до себе си, ще иска да има дете от него, ще иска да изживее тази емоция с него. Дори и преди това да я е изпитал с друг.

121.   Абе понякога човек май може да се влюби номер 119.

122.   До 120 от 115.

Аз не пожелах общо дете. Имах проблеми с бремеността и даже гинекологът ми ми каза, че не е разумно да забременявам пак. Не ми е било писано да имам второ дете.

101-115 от 115