Споделена история от Семейство

Кое име да избера за детето си
За момиче ми харесват: Корнелия, Габриела, Ребека, Тереза, но най-много сякаш Корнелия и Габриела.
За момче: Дамян, Денислав, Давид, Мартин.
На Вас кои Ви харесват най-много?

Коментари

1-50 от 60

1.   Габриела и Дамян

2.   ребека и мартин :)

3.   От така изброените ми харесват Тереза, Габриела. Иначе какво ще кажеш за Рафаел(а)/Рафаил?

4.   За момче ми харесва Теодор и Станимир, също Деян.

За момиче - съответно Теодора, Станимира, Сатия

5.   Според мен Давид за момче и Ребека или Корнелия за момиче

6.   На мен от женските нито едно не ми допада... Повече ми харесват Камелия и Десислава например.

От мъжките ми харесват Денислав и Мартин... Даниел/Данаил също е хубаво име.

7.   Мили Боже, що за... (с извинение) ку*венски имена?

Каква е тази мода да се кръщават децата в днешни дни на порно актриси, поамериканчени измислици и модернизъм... отвратително е! Къде останаха българските (дори и не изцяло) имена?

Виктория, Николета, Дарина, Ива, Силвия...

Антон, Павел, Владимир...

9.   Алекс и Николета това са най-подходящите имена

10.   Само не Корнелия. Първата асоцияция с това име е К*р нелия. Не избирай име с което могат да се правят подобни асоциации. Защото не го кръстиш на бабите/дядовците да се радват? Ако са им много остаряли имената и звучат странно недей. От изброените за момиче ми харесва Габриела, а за момче всички.

11.   Божееее какви са тези имена жено? Избери нещо красиво, хубаво да си го харесва детето. И най-важното е, така да го изберете, че да те търпи подигравки един ден в училище.

12.   От тези, които изброи само Мартин и Габриела. Но изглежда имаме различни вкусове, защото останалите изобщо не ми харесват.

14.   Аз харесах Тереза и Денислав :)

15.   Изброените по-долу имена не са някаква сензационна измислица, а са извадени от "Речник на българските лични имена" издание на БАН от 1969 г. Съставител Стефан Илчев.
Тежко на децата, получили такъв "великолепен" подарък за цял живот!

Крава, Бележка, Еврика, Гайка, Пейка, Дойка, Геройка, Панделка, Ролка, Марулка, Чучулка, Самка, Автономка, Джанка, Седенка, Наводненка, Дренка, Коконка, Телефонка, Шунка, Брънка, Дупка, Тръпка, Перка, Завирка, Кирка, Спирка, Самолетка, салфетка, ноткаЩука, Кадаифка, Грешка, Карамела, Дума, Рима, Хигиена, Потена, Безистена, Нафталина, Мокра, Сяра, Салата, Дърта, Хамалица, Плоча, Каша, Киша, Пуйча, Ванилия, Артерия, Прокопсия, Теле, Тетрад, Гардероб, Дупчил, Панел, Сандал, Гъдел, Потник, Банан, Пардон, Скафандър, Пор.

16.   Имайки в предвид, че аз се казвам Габриела ще избера него нали хахах логично, но Тереза е по-хубаво :) Леко раждане и едно здраво хубаво бебче желая :)

Габи, 20 год.

17.   Габриела и Дамян/Мартин. Нека носи хубаво име, което не е просто прищявка. Името Корнелия ще ти омръзне сле година-две и ще съжаляваш, докато Дамян, например, е едно прекрасно име! Избирай името внимателно, понеже не е за седмица, доживот!
Предлагам също тези имена:
За момиче - Гергана, Ивана, Яна, Константина, Йоана, Теодора, Станислава.
За момче - Калоян, Димитър, Ивайло, Костадин, Петър, Васил, Ангел, Тодор/Тео, Георги, Атанас/Анастас, Иван и прочие.
Ако искаш по-рядкосрещани имена:
Момиче - Ивета, Анастасия, Станимира, Татяна(! ), Ния, Лия, Камелия.
Момче - Андрей, Павел, Цветелин, Кико, Мариян.
Казвам такива имена, че да могат да си паснат с фамилията. Как звучи Вирджиния Бояджиева, Алехандро Пенчев, Александриния Тасева?
Подбирай внимателно името!

18.   За момче - Мартин, Александър, Стефан
За момиче - Алина, Александра (харесва ми това име), Стела

19.   За момиче: Габриела
За момче: Мартин
:)

20.   Тези теми никога няма да спрат да ме озадачават... Кръсти си детето, както ти харесва. Всеки може да ти каже "Аз познавам един Мартин, който е много тъп, затова смятам, че това име е ужасно", примерно.

21.   Любимото ми име за момиче е Рая, а за момче- не знам.. Но от тези, които си изброила най-харесвам Габриела и Мартин. Успех! :)

22.   Недей да наказваш горкото дете с името Корнелия. Иначе Габриела е хубаво и Давид.

23.   Женските не са български, а от мъжките хубави са Дамян и Денислав ...Избери им хубави български имена!!!

24.   Честно да ти кажа, нито едно от изброените не ми харесва. Всеки си има вкус. Избери това, което на теб ти харесва най-много. Аз избрах за моето дете името Мая. Страшно и отива това име. Избери име, което ще пасне на детето ти. Ако беше момче, бих избрала името Огнян. Ако трябва да избирам от предложените от теб имена - за момиче бих избрала Тереза, а за момче- Дамян.

25.   За момиче - Габриела или Корнелия, но зависи от фамилията. Тереза и Ребека в никакъв случай не бих кръстила така децата си.
За момче - Мартин, но и Дамян и Денислав са хубави, но Давид- изключено.
Това е лично мое мнение, не искам да обиждам никого.

26.   Ребека и Мартин :)

27.   Тереза, Мартин

28.   Габриела, Мартин.

30.   проверихте ли значението на имената в специален речник.Може това да Ви помогне в избора.Аз лично харесвам Габи за момиче,от изброените де,инъче мога много други да Ви посоча.За момче Мартин е хубаво и дамян също.Изглеждат сериозно,инъче от сорта на Денислав и подобни,след време оказват влияние върху фамилията на семейството му.Каквото и да изберете,нека да е живо и здраво.

31.   Българско,моля те! Съседското дете,което е на 5г се казва Ерик Бакърджиев.Нелепо е!

32.   Денислав и Габриела

34.   Ребека и Мартин.

35.   Първо го роди, след това мисли...

36.   Никога, ама никога не избирай Корнелия - звучи вулгарно (не заради началните букви на името, а по принцип) и ще я скъсат от подигравки!

37.   На мен КАТРИН, но от Вашите Габриела и Мартин. А мза момче, Емануел!

39.   Кръсти го Кенан Гюнеш, скоро подобни имена ще са водещи в страната.

40.   Моля те, не я кръщавай Корнелия!!!

Мартин ми харесва.

41.   ВСИЧКО, без Корнелия и Ребека. Ew

43.   Скъпа аз мисля,че за момиче Магдалена(Маги) и за момче Александър(Алекс) са две много красиви имена.

44.   Ребека и Дамян.

47.   Лично аз, в никакъв случай не бих избрала Корнелия, Ребека или Давид.

48.   Е браво бе , а мъжа си по-същият начин ли избра ?

53.   Нека е Дамян, моля те! Обожавам това име и даже понякога си мисля колко прекрасно ще бъде да се влюбя в някого, който се казва така. В България е толкова рядко. През живота си съм срещала само един Дамян, но той беше сърбин. Моля те, кръсти го така... името значи победител! Голяма реклама направих и дано да си е струвало. Да ти е живо и здраво момчето и кажи какво си решила. Целувки!

54.   Хаха аз съм предния номер, за момиченце изобщо не съм прочела, прощавай. Там всички ми харесват, само да е живо и здраво!

55.   За момиче - Сиана, за момче - Даниел :)
А моето бебче се казва Богомил.

56.   Хубави имена са и Елица, Елеонора, Николай и Мартин. :)

57.   Честито за бебето! :)
Ето и моите предложения:
За момиче: Анна, Анастасия, Божана, Боряна, Василена, Виолета(много красиво цвете и име ), Виктория, Вяра, Габриела, Детелина(дано да носи щастие :), Диляна(красиво име, билка), Даяна, Екатерина, Елена, Елеонора, Елисавета :), Жаклин, Жасмин, Жанет, Зорница, Иванина, Ивелина, Илина, Калина, Камелия, Карина, Катерина(Кетрин), Кети, Кремена, Кристина, Кристиана, Крисия, Лиляна, Лейла (турско е, но ми харесва, значи "нощ"), Лора, Лъчезара, Мая, Мария, Магдалена, Маргарита, Милена, Надежда(Надя), Наталия, Невена, Николета(Никол), Радина, Радост, Стиляна, Таня... На мен най-много ми харесват: Диляна, Елисавета, Катерина(Карина), Магдалена, Маргарита, Наталия. :)

За момче: има голям избор, на мен ми харесват Александър, Борис, Давид, Ивайло, Ясен, Явор...

Избери. :)

59.   Ако за момиче ти харесват най-много Габриела и Корнелия според мен Габриела е по-срещано име, Корнелия не ми допада толкова бих избрала Габриела. А иначе от всички имена Ребека. За момче Давид или Мартин.
Избери това което най-много ти харесва това е само съвет. ;)

61.   От тези само Денислав.

62.   Честито за бебето! Аз ти предлагам за момиче: Магдалена и Невена, за момче - Дамян и Ивайло.

63.   Елина(аз се казвам така) или Савина, Силвия, Мариела, Валентина, Калина и Емилия също и Радослава. За момче-Андрей, Даниел, Ангел, Красимир.

64.   Мaрио - идвa от името нa богa нa войнaтa- пръв, откривaтел, новaтор
Детелинa- истинско късметче

Кaквото и дa е- живо, здрaво и много щaстливо дa ви е!

1-50 от 60