Споделена история от Тинейджърски

Как да му кажа, че го харесвам?
Здравейте.. Харесвам едно момче, но незнам как да му го кажа.. Движим се в една компания, няма ден, в който да не сме се виждали, като изключим някоя събота или неделя. Понякога се държи така сякаш наистина ме харесва, а друг път си мисля, че съм му безразлична и ми говори само заради това, че съм по-умна от него и иска да му подсказвам.. Попринцип е много мил и винаги, ако забележи, че някой се чувства зле, говори с него и му помага.. Но така се държи с всички, не само с мен. Охх, просто не мога да разбера нищо.. ! Не искам да му кажа по скайп за чувствата си, защото поне аз мисля, че това е невероятно тъпо и някак си незряло.. (всмисъл, може да си помисли, че се базикам или нещо подобно) Просто смянам, че най добрия начин е да му кажа лично.. Но много ме е страх от отговора .. А и незнам как да подхвана темата, и какво точно да му кажа.. Страх ме е да не го забубя и като приятел .. !! ;с

Коментари

1-50 от 171

1.   Щом сте в една компания.. работата става малко по-сложна, защото ако между вас не се получи, най-вероятно приятелството ви ще се разпадне. Ако не искаш да жертваш хубавите ви отношения, по-добре се примири само с приятелската ви връзка. Но ако искаш да сте двойка, ще трябва да разбереш /като негова добра и загрижена приятелка/ дали си има гадже, дали харесва някое момиче.. Някоя вечер може да поиграете на "шише" или "риск, истина или процент" /тези игри преди ми вършеха отлична работа/ и така да се питате един друг дали се харесвате или да накарате някой добър приятел да се опита да ви сватоса.
Не знам... това е според мен, което можеш да направиш.

Sunshine

2.   Добре дошли в клуба на хлътналите и двамата!
Той определено вече знае, сигурен съм.
Въпросът е да си му наоколо и с действията си да му покажеш, че го харесваш. В някаква ситуация примерно го гушни. Ще му хареса най-вероятно. Друг път го хвани за ръка - ако не се дръпне, значи те харесва.
Ей-такива работи.
Мале, колко спомени ми изкара, да знаеш...

3.   Не му го казвай ей така направо... гадно е... Целуни го

4.   Здравеите, искам савет ако може :). Аз харесвам едно момче, с което не сме толкова блиски приятели, но се познаваме. И така аз него него виждам много само в училище, но там не си говорим. Аз като мина покрай него той ме гледа и ме следи с поглед. Просто се чудя как да му кажа, защото мойе да ме отхвърли. Чудя се дали да му пиша по скайпа, но той там не ми пише. И просто незнам какво да правя, а найстина много го харесвам. Моля помогнете :) :) :)

5.   Здравейте, и аз искам съвет, разбира се ако може! ... И аз много харесвам едно момче и може би съм близко до целта, но все пак се обръщам към вас за съвети.. :)... Той е с две години по-голям от мен. Всеки ден излизаме заедно в обща компания, като например днес... не съм сигурна, но мисля че и той има чувства към мен. Когато излизаме повече хора постоянно се закачаме, но днес вечерта останахме само 4 човека и той ме прегърна :) малко след това ме целуна по бузата а след това и по гърлото... седяхме така прегърнати около 10 минути. Така че сме в добри отношения с него, но не знам как да го накарам да ме целуне по устата, затова момчета и момичета моля ви помогнете ми!! .. :)

6.   5. - не пишеш на какви гонини сте - 2 години нямат разлика, ако си на 18, той на 20, но ако ти си на 14, а той на 16... както и да е.... пак няма проблем голям

Да, момчето те харесва и ще те целуне само по устните, мисли те за мъничка още и гледа да не те изплаши. Много сладък „Проблем“ - ако не те целуне другия път и пак така си играе с теб, целуни го ти - не се притеснявай, че не знаеш как, той ще те научи! Просто сложи устните си върху неговите и го целуни, ей така, без език и такива работи, сякаш е по бузката, ама по устата. Той ще разбере, че си готова и ще стане по-смел.

Както и да е - само не се дърпай и не прави драми и театри (о, как те обичам и такива работи), бъди себе си, остави го да действа, той знае как! И да - харесва те! И то много, но иска да не те изплаши и може би си му крехка като телосложение, знам ли - иска да е внимателен към теб и това е добър, много добър сигнал!

7.   Позна от вторият път, аз съм на 14 той е на 16... и по принцип няма да ми е за пръв път да се целувам с момче по устата... но никога до сега не съм правила първата стъпка аз и ужасно се притеснявам.. :|

От N. 5

8.   Здравейте, и аз имам същия проблем и искам съвет от някого. Харесвам едно момче той е на 22, а аз съм на 17. Преди доста често излизахме в обща компания. Един пък ме покани на среща искаше да се видим на саме излязохме и седнахме на една пейка и той ме прегърна, след което ме целуна но това беше преди около 5 месеца. Разбрах, че няма приятелка как да разбера изпитва ли нещо към мен??? Моля ви някой да ми помогне харесвам го много

9.   Към номер 8: Покани го да излезете на разходка - да не е шумно. Тогава ти е шанса - целуни го и му признай!
Към номер 5 и 7: Предлагам и ти да го поканиш на среща някъде сами. Седнете някъде, разказвайте си смешни истории... След това може да го целунеш по устата.
Към авторката: Целуни го. Не се притеснявай...
Ако няма гадже, общо взето не се занимавай.

10.   Благодаря ви много, скоро очаквайте новини дали се е получило :)))

11.   Здраейте... Много се извинявам, че прекъсвам вашата тема, но просто ми е много важно... Значи аз съм на 13, сега ще съм 7 клас, а той сега ще е 9... Всички много ми базикат, че ще сме много сладки заедно и, че много си отиваме....

Негов роднина ми каза, че той много ме харесва, но го е срам да ми каже... Аз пред него не го показвам много, че го харесвам и... Може би това ми е проблема. Отново много се извинявам и ви моля да ми отгворите, защото наистина много го харевам.. Като гледам той е малко срамжлив и няма да ми признае.. Може би чрез някой друг, но не е същото... Много ще се радвам ако ме целуне.. И много ви моля да ми отговорите!

12.   И аз имам горе долу същия проблем на 13 съм. Харесвам едно момче той е на 14. Всяка сутрин в уч. той ме закача неговите приятели ми казаха че и той ме харесва.Но незнам как да му го кажа??? ако някои може да помогне да пише :)

13.   Охх... аз съм в абсолютно същата ситуация... и на мен ми трябва съвет! Ние сме в един клас и сме страшно добри приятели, гушкал ме е, даше и на шише сме играли, но... ми е трудно да му кажа, че го харесвам, защото 5 други момичета го харесват. старх ме е да не си помисли, че съм една от тях ( така е), но да не ме помисли за поредната обожателка, и да ме отблъсне.. не искам това :'( моля помощ!! :'(

14.   Здравейте , аз имам подобен проблем.
Значии на 14 год съм и харесвам едно момче , но той е с една година по малък от мене. Менн лично това не ме интересува , защото от няколко месецаа го харесвамм , но има нещо различно имала съм много гаджета , но при нито едно от тях не съм се чувствала така. Моите приятелки мислят че е глупово да харесвам по-малък от мен ,но азз немога да спра да мисля за него. Единн ден негов приятел ми каза че той му е казал че ме харесваа. В следствиее ме попита дали аз го харесвамм , аз му казах че го харесвам , въпреки че знаех , че той ще му каже. Аз попринцип съм много сръмежлива и доколкото знам и него го е срам . . Както и да е исках да ви помоля за съвет защото незнам какво да права . . гаджета сме от около 2 седмици обаче и двамата нямаме много свободно време и се виждаме само в училище. Това ме притеснява защото като не излизаме много имам чувството че той не ме харесва или харесва някое друго момиче. МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ МИ КАКВО ДА ПРАВЯ ?! :(

15.   Здравейте! Имам огромен проблем. Наскоро се запознах с едно момче и много си паднах по него. Всъщност не чак толкова скоро, но просто не сме толкова близки, защото сме в различни среди. И все пак много ми допадна неговия характер и мисля, че съм влюбена в човека вътре в него, което става малко повече от харесване. Затова реших, че ако искам да спра да се измъчвам трябва да му кажа, че го харесвам. Но не знам как. Още повече, че няма никаква гаранция дали и той ме харесва. При тези обстоятелства ми става още по-трудно. Не знам. Моля ви дайте ми съвет! А ако може и малко кураж ;) Много ще съм ви благодарна, хора!

16.   Действайте, действайте смело и без задръжки и притеснения. Не трябва да се прикриват чувствата.

17.   здравейте имам ужасно голям проблем, харесвам едно момче, но той не ми обръща никакво внимание, а се мота с некви други момичета и мен това страшно много ме дразни. МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ МНОГО СЪМ ОТЧАЯНА.

18.   Незная какво да ви посъветвам, защото искам мен някой да ми даде съвет, макар че ако сам не си помогнеш няма кой, това да ви е ясно.
На 19 съм и си нямам приятелка (някой ще каже е кво пък, кво ти пука... е пука ми и то много).
Харесвам едно момиче, ама как да и кажа да излезем на разходка, като знам че няма да иска (не толкова щото не ме харесва, ами защото ще се стресне).
А и да приеме направо незнам какво да правя на тази разходка... да отидем на кафе, ама какво да си приказваме, само да си мълчим. И незнам направо откачам, а толкова искам приятелка...

19.   18 момичетата обичат да ги охажваш да им повтаряш колко са красиви, Покани я да излезете в някой парк да сте сами, Купи и цветя и и предложи

20.   здравейте! Реших да пиша за малко помощ :)) Аз съм момиче на 17, попринцип към мъжкия пол съм малко бойно настроена към тях и като харесвам някое момче постоянно се притеснявам той ако е около мен и почвам да се бзк да се закачам се едно, че съм някаква малко дете и с това май карам момчетата да се отдръпнат от мен...
Харесвам едно момче по-голям е от мен с 2 години, имаме общи приятел и отскоро почнахме да излизаме в една компания, но не сме насаме как да го накарам да излезим на саме и как да разбера дали има поне малко интерес към мен...

21.   Та и аз съм така.. На 14 съм и харесвам едно момче на 15 е (тоест 9 клас аз съм 8ми).. На далеко живеем.. И не се виждаме често.. Постоянно си мисля за него.. И се чудя как да му кажа.. Не престава да ми се усмихва.. и това ми харесва.. :).. :D Та ще ви помоля за съветче.. имам му и скайпа.. един път му наметнах нещичко ама нищо не ми каза.. Ако може съвет :))) Ще съм ви много благодарна

22.   Споделяйте чувствата си, хора! На някои ще им провърви, други ще са разочаровани. Но всичко ще се излекува с времето. Точно такива преживявания оставят незабравими спомени :)

23.   Aз cъщо имaм проблeм. Хaрecвaм eдно момчe от cъceдният клac, но той нe ми обръщa внимaниe. Нe cмe приятeли, дори нe ce поздрaвявaмe. Нe миcля, чe дори знae коя cъм. Нacкоро той зaпочнa дa ми пишe в Facebook. Много cъм объркaнa, никогa нe cъм имaлa приятeл и нe знaм кaкво дa прaвя. Aз ли трябвa първa дa мy признaя чyвcтвaтa cи? Моля ви помогнeтe!

24.   Аз съм на 13 и харесвам много добрия си приятел и не знам как да му призная. Той не си влиза във Facebook или Skype, така че тези опций ги изключваме. Прибираме се заедно от училище, така че имаме достатъчно време на саме. Много пъти съм се опитвала да му кажа, но ме е страх да не ме отблъсне. Той е много мил човек и вероятно ще ме разбере, защото миналата година той беше в моето положение и аз го приех нормално. Но тази година е различен: по-красив е и сякаш е изградил стени около себе си. Държи се като най-добър приятел, но имам чувството, че се ужасява като го докосна и избягва темата ''любов''. Вчера ходихме на кино и след това се разходихме. Той каза, че е по действията, а не по чувствата. Така че явно ще трябва да направя нещо, а не просто да му го кажа... Идеи?

25.   Здравете, аз също имам проблем харесвам много момчето до което седя, не знам дали той ме харесва, закачаме се усмихваме се един на друг, НО И ТОЙ Е СРАМЕЖЛИВ И АЗ ТАКА искам да сме гаджета, но ме е срам да му кажа...

27.   И аз съм със същия проблем, харесвам едно момче от моя клас той ми обръща внимание и аз също, каза че е останал в училище заради мен и изброи още няколко човека-момчета, гледа ме, прегръщаме се, защитава ме и е питал една моя приятелка два пъти дали харесвам едно друго момче, тя му се подсмихнала и той казал "Не че ме интересува дее" но не знам харесва ли ме не ме ли харесва, страх ме е да му кажа, защото не искам да си разваляме приятелството. Дайте ми съвет, моля ви?

28.   При мен е много обаркано аз харесвам едно момче но го виждам само 1 мецес в годината но и да сам там неможе да има нещо между нас парво защото сам още тварде малка но и затова че тои има лоша репотаця (ло6о момче) но все пак искам като си доидем тои да ме забележи и да му покажем по някакав начин че го харесвам и как да започна дума с него по принцип аз вав тие теми сам много срамежлива и не не ми казвйте да му го кажа направо! извинявам за правописните грешки

31.   Аз имам абсолютно същия проблем! Близки сме. Но разликата е, че бяхме гаджета преди скъсахме заради нищо. Днес му написах бележка и като отивам на танци, после ще му я дам ИИИ ДАНО ДА СЕ ПОЛУЧИ! И аз не мога да разбера нищо-точно като теб!

32.   Извинете аз харесвам едно момче той е с 4 години по-голям от мен(12-16)!
Виждаме се всеки ден (почти)! Аз искам да разбера дали ме харесва защото се закачамее пишем си говорим си даже онзи ден си писахме 3 часа и половина (писахме си за любовта) но когато се видим понякога въобще не ми говори! А в други дни се закача с мен и се лигавим заедно! Аз му давам всички знаци който знам а той не забелязва! МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!

33.   целуни го и му кажи като ти откаже поне вече ще знаеш че не те харесва. Сигорен съм че те харесва но и момчетата и момичетата са много срамежливи по тази тема.

34.   А да попитам 33 за кого се отнася до 32 или до авторката

35.   Не желая, постоянно да ми се предлага нова версия на скайп.... Аз съм доволен от тази, която съм си избрал

37.   Не е толкова трудно да си признаеш на някое момче, че го харесваш ( поне за мен ). Когато харесвам някое момче просто не мога без да му кажа, винаги изчаквам определено време и му казвам, че го харесвам, без да ми пука какъв ще е отговора, просто си казвам на ум ( ще рискувам и не ми пука дали той не изпитва същото към мен :3 )

39.   аз съм като номер 7 и аз съм на 14 . а той е на 16 ние ходим от една седмица и вече съм силно привързана към него как да му кажа че наистина имам чувства към него а не е само игра благодаря ви предварително

42.   Здравейте, може ли да ми помегнете по въпроса, че аз харесвам едно момче от класа ми, но много малко, а пък харесвам друго момче от съседен клас доста повече. Момчете от класа ми ми предложи да сме заедно, но проблема е там, че аз както вече казах харесвам повече момчето от другия клас. Моля ви дайте ми няколко съвета. Мерси, предварително!

43.   Здравейте, може ли да ми помегнете по въпроса, че аз харесвам едно момче от класа ми, но много малко, а пък харесвам друго момче от съседен клас доста повече. Момчете от класа ми ми предложи да сме заедно, но проблема е там, че аз както вече казах харесвам повече момчето от другия клас. Моля ви дайте ми няколко съвета. Мерси, предварително!

44.   Номер 42, като ти чета коментара, ми става ясно, че още дори не си дорасла за момчета, а вече се двоумиш между две :) Иначе щом харесваш повече другия, защо да се обвързваш с този?

45.   аз харесвам едно момче от моя клас до скоро си мислех че и той ме харесва но от скоро време се разубеждавам един път той ме защитава а друг път ме обижда гледаме почети постоянно в часовете гледа да е около мен но и когато съм при него той се закачи с други момичета пред мен но не знам дали ме харесва объркана съм имам нужда от съвет според вас дали има начин да ме харесва

46.   здравейте. Искам да споделя моята история от доста време харесвам едно момче от моя клас мислех си до скоро че и той ме харесва защото в часовете постоянно ме гледаше защитава ши ме от другите не ме обиждаше не ме засягаше въртеше се около мен ревнуваше ме от други момчета но от тази година след лятната ваканция стана доста хладен към мен и той ме обиждаше засягаше ме не ме гледаше чяк толкова много един ден се държи добре а друг ден не според вас дали има начин още да ме харесва или го прави. забравих да кажа че когато знаех че ме харесва казах на всички че имам приятел но тогава още ме харесваше. сега когато му пиша той ми одговаря много малко и рядко с 1 две думи 3 да кажем. аз все още го харесвам но мисля че вече той мен не или просто иска да не ми обръща внимание защото бях казала че имам приятел и иска и аз да страдам но може би ме харесва и иска да ме нарани според вас дали е така или не ме харесва. Моля ви имам нужда от мнението ви ще полудея вече объркана съм идва ми да легна и да рева 1000 години объркана съм благодаря ви предварително. Ако има правописни или понктоационни грешки моля да ме извините но съм объркана

47.   Здравейте, имам нужда от съвет. Аз много харесвам едно момче от моя клас. През учебно време сме в една компания, говорим си, смеем се и се закачаме. Дали ме харесва и аз как да му покажа, че го харесвам?

48.   здравейте. Аз съм номер 46 може ли да ми дадете съвет. Дали ме харесва или не

50.   Добър ден, аз харесвам едно момче казва се Тодор как да му призная, че го харесвам вече трета година го чакам да ме приеме при себе си, но той не иска. Моля дайте съвет ако обичате, защото вече от любов по него горя. Моля дайте съвет. Съжалявам за правописните грешки, които съм допуснала. Но вече да мисля за него забравям правописа и не мога да пиша нито нищо да права само за него мисля. Дневниците ми са затънали с писания за него. Сърцето ми се къса при мисълта, че той може да не ме харесва. Ще умра. Душата ми е само него единствено негова. Искам като умра даже да ме закопаят до неговия гроб, защото може би той ще умре преди мен, защото той е в 5 клас, а аз съм в 3 клас. Душата ми и духът ми когато излязат от тялото ми ще отидат при неговите душа и дух, защото ние сме създадени един за друг. И се крепя само на това. Много благодаря за разбирането! :):):)

51.   Здравейте имам голям проблем аз съм 6 клас и си падам по момче от 9 клас който си има газже но аз го харесвам много искам да го преодолея но не мога помогнете ми моляяяя

52.   Здрасти, аз имах подобна ситуация преди време, но трябваше да кажа на момиче. Е събрах смелост и действах. Гледайте да сте сами и на тихо място. Прегърни я и кажи без да се чудиш, защото колкото повече се чудиш, толкова повече се отказваш. Погледни я и я целуни. Реакцията... еми сам ще я видиш. Тука е малко риск печели - риск губи, защото можеш да я загубиш дори като приятел, но можеш да получиш и нещо повече от приятелство. Човек не може да контролира чувствата си. Ако не стане, опитай се да я запазиш като приятел.

Успех и пиши какво е станало ;).

53.   Здравейте. Аз съм на лурс с мочето което харесвам там сме със още едно момиче и момче. Смятам да му кажа през почивката-Едно птиченце ми каза че ме харесваш. Вярно ли е?

Какво мислите?

54.   Към 53 просто му кажи.

56.   Здравейте. Аз съм на 12 години и харесвам едно момче с една година по-малко от мен. Незнам какво да правя. Веднъж играхме на шише и той ме целуна по устата. Дали това беше знак че ме харесва или просто го направи заради играта. Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарна.

57.   Здравей те. Аз харесвам едно момче ние дори не си говорим, но бих искала. Когато го погледна и той ме поглежда, незнам просто какво да правя. Реших моята бфф да му каже но мисля че това няма да е справедливо, трябва да му го кажа лично (в очите) но незнам каква фраза да използвам, моля помогнете

59.   Моля някой да ми помогне спешно е . Та значи ето я ситуацията:
Харесвам едно момче от нашия клас. От тази година започна да ме заговаря, когато съм тъжна да ме развеселява.
Преди около 2 часа си говорихме по фейсбук и когато той се изключи му писах , че го харесвам . Какво да правя , ако когато го види се окаже, че не изпитва същото , кво да му напиша?

60.   Хора, хора, хора!!! Имам голям, ама много голям проблем!!! Има едно момче, което харесвах миналата година, ама той харесваше друга и аз се отказах, но тази година той почна да ми отделя повече внимание, всяка вечер си пишеме до 3, 4 в фейсбук, понякога си говориме и по скайп, с най-добрия му приятел даже ми измислиха нещо като прякор, а гаджето на една приятелка ми каза, че е говорил колко красива и готина сам. Моля ви за помощ! Той дали ме харесва и какво да правя?

1-50 от 171