Споделена история от Тинейджърски

Защо Нямам Приятели?
Момиче съм и съм на 14 години. Живота ми е егати скапания!

Никога никой не ме е разбирал, винаги хората около мен са ме използвали, сега ще си кажете "детски историйки", е да може да съм още дете обаче за моите години съм доста пораснала .....или поне така мисля.

Нямам приятели. Винаги всички са ме отбягвали и мразели. Правя се не оптимист, ама не съм от вътре съм от зле по зле. Имам брат със 7 години по голям той има толкова много приятели....... напрекъснато е на вън мн му завиждам, като изляза из града гледам всички са излезли с приятели, а аз съм с мама щото няма с кои друг. Не че имам нещо против нея, напротив радвам се че имам семейство защото и това можеше да нямам, но е друго да излезеш с приятел да си говорите за всичко...просто е по-различно.

Представям си само колко банално ви звучи всичо, обаче просто нямаше на кой да кажа какво мисля, чувствам...и все пак извиняваите че ви занимавам с глупостите ми. До такава степен съм свикнала със това отбягване и мразене към мен, че някой да ме потърси по телефона се разплаквам, и защото просто някой се е сетил за мене...а това за мене значи срашно много.

Това ми беше само единия проблем има още много ама няма да ги редя всичи...само още малко ;]

Другия проблем е че ми има нещо в психиката. Падам се леко сумнабулче, сънувам неща които се сбъдват, и уручасвам хората без да искам :( по-ужасен човек от мене няма и няма да има!!! Понякога се чудя за какво съм съм се родила и защо не взема да се хвърля от някъде и да се свършва...ама и не искам заради нашите...ще си умрат от мъка...

Как ми се иска само всички които ще четат това да са ми приятели..... иначе ще е яко да направят тоя сайт на 2 половини-за запознанства (за такива като мене) и анонимен ама..... едва ли..... заради някаква тъпачка като мене... (извинявайте аз съм леко комплексирана.. даже не леко) Еми това беше... и пак извинявайте че ви занимвам с тъпотийте ми.

Коментари

1-50 от 249

1.   Офф ти пък тотално си се отчаяла, ми първо помисли защо нямаш толкова приятели, иии се тряя да си намериш момиче приятел, се пак винаги хората от един пол лесно превазмогват всякакви гадни навици в другия... ми само щи кажа че на моменти и аз съм бил така, ама постепенно ще си намериш, та понякога и 1 стига..

2.   Ако искаш може да ми пишеш на мейла, защото на кирилица съм бавна. Но не се тревожи. Всеки се чувства самотен, понякога с месеци и години. Ако се опиташ да обичаш и помагаш на околните, ще ти повлияе добре, защото дори да не обърнат внимание, знай, че си дала най-доброто от себе си.

Знай също, че природата така ни е създала, че да има какво да променяме, но има и прекрасни неща, с които можем да дарим близките си и не само.... Всичко около нас. Грешката ти е, че си загубила вяра, но доброто човече си е в теб.

Обърни на Него по-голямата част от вниманието си. Успех! Ако искаш пиши на [censored] което съм аз.

3.   Не се притеснявай има и други, които се чувстват така. Ще мине с времето или поне се надявам щото моят случай е съвсем същия. ;)

5.   Рано или късно всичко си идва на място! Трудно е като се чустваш сам, но в това общество, което е днес по-добре да можеш сам- никой не се интиресува от другите! Всички са единаци- дори и на групи! Рано или късно ще намериш хора, които са по-малко единаци!

6.   Това ми звучи много познато все едно слушам моята история, момче съм на 16 съм и още си излизам с нашите щото нема с кой друг, колкото до приятелите смених четири училища и пак не мога да си намеря, а пък нито съм дебел, нито съм тъп (дори бих казал крайно интелигентен) просто се разминават вижданията ми с другите или съм малко антисоциален. Относно психиката ми супер съм си никога не ми е и минавало през ум да се самоубия затова, че не ме търсели и дори вече май усвоявам стоическата философия с тая моя скука :)

7.   Да, аз сега смених трето училище. И защо? Щото си мислех че там ще намеря някой а то какво се оказа?! Пълна противоположност на всичко дето мислех. Простоо...всичко е много гадно изобщо не вярвам че ще намеря приятели ама все пак мерси че дадохте някакви съвети :)

8.   Хей хей, айде стига глупости! Мисля, че си предубедена, и ти харесва да се самосъжаляваш :)) Недей, просто не е толкова готино, колкото ти изглежда. Въпросът е да откриеш допирни точки с разни хора - сто процента имаш такива, дали по отношение на музикални предпочитания, хобита, книги, ако щеш ;) приятели не се намират като си седиш и си мислиш как всички те отбягват, от личен опит ти говоря, така че вместо да мрънкаш, по-добре намери хора със сходни интереси, пък нататък нещата трябва да потръгнат, успех :)

9.   Човек колкото повече се самозатваря - толкова по-силно се притиска сам към мрачният и самотен ъгъл от кадето може само да гледа и да завижда!

Отвори си прозорците малко... поразгледай какво е навънка! Огледай се ти самата, ще видиш че си каквито са всички останали. Излизай по-често не седи пред счупеният комп. - тои няма да ти намери приятели - чрез него се намират само псевдо приятели!

Излез, разхождай се - наблюдавай хората и се слеи с тях! Няма да съжаляваш.

Аз също бях момче което беше самозаточено само да учи, да помага в домът и да се учи от всичко което го заобикаля! И ми се случи първото най-неочаквано запознанство което ми остави един много добър приятел... Нали знаете добрите стари икаруси... дето влизат много народ и се блъскат... ами в момента моят наи-добър другар е точно от такъв автобус - застото ми изпра един лакът в лицето... и ето на ситуация за запознанство с неочакван ефект... бъдещето е някаде там - човек трябва сам да го дири а не да го чака то да дойде... защото то никога не се движи - ТИ САМАТА ГО ДВИЖИШ!

10.   Ти не си единствена с този проблем, спокойно и аз се чувствам така. Имам чувството, че всички ме отбягват и не ме искат за приятел. Единственият добър приятел е майка ми, в което няма ништо лошо, искам да имам свое. Това чувство те натъжава и те подтисква, но някой ден това ще сварши. Спокойно, не прибягвай чак до такива мерки да се самоубиваш това не е решение. Просто глдай напред и не се отказвай.

11.   Недей така, много хора са самотни. И аз на твойте години нямах приятелки, и сега нямам и си мисля, че то е, защото съм различна. А може и дъската да ми хлопа-знам ли. Обаче това отдавна не ме вълнува. Приятелките само неприятности носят, да зтнаеш, аз имах две за дълго време, но ги срещнах когато бях вече към 20 годишна и двете ужасно ме разочароваха.Дъщеря ми е на 12 и тя си няма приятелки, но не и минава през ума да се самоубива, и на мен-също.

12.   Леле! Не съм очаквал, че има и други хора с моя проблем. Аз съм момче на 16 години и също нямам никакви приятели, не излизам. Правил съм опити, но безуспешни, винаги съм се чувствал различен. А и ако се опиташ да се впишеш в някоя компания...естествено всеки се интересува с кой си се движел преди, а е странно да кажеш "Ми, с никой, седях си в нас". А на всичкото отгоре открих, че си падам по момчета. През последните седмици освен липсата на приятел, усещам и липса на половинка. Въпреки че никога до сега съм нямал гадже, вече мн искам да си имам. Ама скоро май няма да стане..

Е, няма смисъл да продължавам да се оплаквам, ако някой от вас иска да си пишем, нямам нищо против.

13.   Не се опитвай да се харесаш на другите (т.е. да бъдеш такава каквато не си) и не бъди комплексарка. Научи се да се харесваш и да не обръщаш внимание на недостатаците си. Другите те отбягват, защото нямаш самочувствие. Трябва да си го изградиш...помисли си за хубавите неща у теб, за семейството си, за хубавите си качества.. Открий себе си! Все ще има някой който да оцени качествата ти. Всеки човек е специялен, няма никои като него. За да си намериш приятели трябва да бъдеш СЕБЕ СИ!!!

14.   Ехее баце аз съм момче на 14 не излизам даже никак повечето време рекарвам пред компа си. Викат ми [име] хакера преди бях много затворен въобще не мислех за нищо денят ми минаваше само от вкъщи към даскало и обратно.

Имах приятели, но те не ме интересуваха толкова, колкото да си намеря гадже - някое момиче което да гледа по същия начин на света. Братовчед ми който сега е на 15 има всяко момиче което поиска .. не мисля, че трябва да се комплексираш по нещо от външния си вид напротив трябва да бъдеш себе се опитай се да се отнасяш към седе си добре и с другите и те ще започнат да ти отвръщат със същото ..

Всъщност аз нямам приятелка защото съм доста притеснителен, но напоследък спрях да се интересувам от всички, казах си ако не сега - никога закачахме се с момичетат от класа ми и се гушкахме и незнам кфо
Бех на седмото небе досега се бях затворил в себе си от сега нататък мисля всеки ден да иизлизам с по някой приятел мисля че акоо излизаш повече все ще срещнеш някой с ттвоите възгледи към света :} П.С Ac/DC и Guns 'n'Roses , Kiss тези групи ме вдъхновявад да се държа странно.

Незнам има нещо в тях не е като някои от приятелите ми кючеци глупости.. и незнам онасям се с всяко момиче добре (освен ако не ме е изнервило много) и съответно те ми отвръщат със същото , но не ства само с ядене :D тряя и да ги закачаш но не прекалено много защото се дразнят ...
Ако искаш за 1 ден можеш да си намериш адски много Приятели стига ти да го желаеш :) Имай самочувствие и забрави правилата Това е :)

15.   Абе ти, над мен......да не случайно да си от Враца :D

16.   Хора аз също имам такива проблеми като вас-аз съм на 16 години но никога не сам имал приетяли-наи-лошото е обаче че маи никога няма да си намеря!Много искам да си намеря приятели, за излизаме, да ходим по купони и така нататък-обаче нещата не стоят така. Аз лично също съм сменил две училища, и все пак нещата отново не потръгнаха както аз искам. Писна ми брат ми да си излиза нажън с приятели а аз да стоя жкъщи по цял ден и да не пражя нищо друго осжен да чатя на компа. Когато излизам навън имам чувството че всички ме глядат втренчено и ми се смеят и подиграват!!!

Вече честно казано незнам, какво да напрая-изглейда че цял живот ще си остана сам!!!

Много маи близки ми казват-абе излизаи бе човек! Срещаи се с други хора намираи приятели прави запознанства-АБЕ ХОРА ТО Е ЛЕСНО ДА КАЖЕШ-ТРЯБВА ДА СИ НАМЕРЯ ПРИЯТЕЛИ-обаче е много трудно. Въпроса е не толкожа защо нямам приятели отколкото-КАК ДА СИ НАМЕРЯ ПРИЯТЕЛИ?????
Днес аз имам рожден ден-направо ми се реве-уш празник обаче ми се реве-защото нямам приятели и нямам никои с, когото да споделя и да се радвам-искам и аз най-накрая да празнувам с приятели обаче уви-не става и не става, и не става!!!
Дори си мисля че аз съм единствения такав-смотаняк. Всички останали имат поне по един приятел-а аз нито един-да не се шегуван-нито един приятел нямам и надали някога ще си намеря!!!
Е хаиде да не ви занимавам с мойте си глупости!!!

17.   оооооооф ужасно е да нямаш никой, отвратително е да си сам и да няма на кой да споделяш... много добре знам амаа...... аз лично свикнах вече да се справам сама с всичко,опитвам се сама да си бъда приятелка. И тва не са глупости, а напротив щом има нещо което те мъчи е хубаво да го споделиш...ииии споко все някога ше се свърши с тва да сме сами....ама кога....не знам
П.С. специаааално заааа 16 :)

18.   Ми кво те хората само те използват. Така или иначе. Само да не ти пука иначе ако ти пука затва няма да успееш в живота .Кога си спомняте някой приятел когато са всички срещу вас уш дето ви е най-добър да ви помогне не той минава от тях. Тва е общо заето, когато си голяма работа всички са от теб и до теб, когато си ниш никой не е при теб.

19.   ем ако искаш ми пиши на captaion_boss

20.   Мога да ти дам скайпа си, аз съм момче и съм християнин и мога да ти кажа някой неща за това как Исус може да премахне тази твоя самота!Скайпа ми е velislav85! Spoko 1992 sym roden :)

21.   Да и аз съм така... на 16 години момче, което смени 3-4 училища но където и да отида все същото :( дори и с наще не излизам това вече е прекалено 10 клас човек с мама и тати :( незнам защо така се получава... и аз не съм нито дебел нито тъп както каза 1 момче по-горе... имам стройна атлетично-слаба фигура висок съм, но проблемът ми е можеби че съм срамежлив :( Незнам дали точно това ми е проблема, но незнам какво трябва да променя в себе си

22.   Здравейте, искам да кажа че и аз имам същият проблем нямам никакви приятели и съм мн срамежлив. Ако имате желание да поговорим скайпа ми е nofr92 не се притеснявайте да ми пишете и аз съм като вас :(
От Бургас съм /.

23.   Търсачката в скайп не намира на никой скайпа и...сигурни ли сте че не сте го объркали :/ Аз....страшно мн искам да говоря с някой от тук но... едва ли ще се получи... мда...

24.   Който иска да пише на скайп: sonya_lin
И аз нямам приятели и имам мн неща, които мога да кажа по тая тема........

25.   Нека да прибавя още един самотник в списъка на този сайт. Разбирам те много добре момиче. И аз си мисля че съм сбъркана и на мен ми иде да се самоубия, но... знаеш ли? Аз мисля че нищо ни няма. Просто не сме срещнали хора които да са като нас и да ни разберат. Знам какво е да прекараш поредният си рожден ден сама... Но ти не се отчайвай. Това е рискът да си различен. Бъди позитивна и ще намириш приятили със сигурност!

26.   Недей се отчайвай! Живея в друга держава и съм на 23 години и също имам проблем -нямам сериозен приятел, с който мога да се срящам. Ама какво да се прави? Мога да кажа ти само едно: във всичките неща ние сами сне виновни. Трябва да се намери само причината. Своята си знам: много съм наивна. За да мога да кажа тези твоята. трябва по-добре да те позная.

27.   Здравей, аз съм точно от твоята порода. Винаги съм била сама, без приятели, само с няколкото неизбежни познати, свързани с училище. По-чувствителна съм, по-срамежлива, не обичам конфликта, предполагам, че съм и по-страхлива. Родителите ми се разведоха, заживяхме зле с майка ми, затворих се още повече. Винаги съм имала чувството, че трябва да оправдая нечии очаквания-бях отличничка, слаба, красива, учтива, и до ден днешен не съм казала груба дума на никого.

И един ден в гимназията се разболях от форма на булимия. Намирах щастие и удоволствие единствено в храната. От хубавото стройно момиче отличничка не остана нищо.Едва завърших. В края на пубертета бях увеличила почти двойно теглото си. И малкото ми познати ме изоставиха. Всеки се тресеше от амбиция за бъдещето, а аз бх безперспективна за тях.

Завършването на гимназията ми се отрази добре. Въпреки че ми трябваха 3 години си стъпих САМА на краката, някак си се престраших да кандидатствам, приеха ме, малко по малко отслабнах с около 30 кг. Днес съм изправена пред завършване на университета, търсене на работа, много искам да имам семейство и деца.

Щеше ми се историята ми да прозвучи оптимистично, но и до ден днешен не съм намерила начина коренно да променя себе си. Многото приятели ги няма, дори си нямам приятел. Но знам, че съм силна, издръжлива, предана, и въпреки че никак, ама никак не се вписвам в тоя шибан свят с шибани хора, зная, че все някак ще се справя.
Горе главата!

29.   Здравей №27. Твоята история много ми напомня за мен и наистина бих искала ако имаш възможност да си пишем. и така аз съм на 18 и досега не съм никакви приятели поради това че съм срамежлива тиха и стестинителна, но го пренебрегвах до този момент. Винаги съм оправдавала чуждите очаквания-отлични оценки, успешни начинания и така нататък.Но тази година наистина се сринах.Имах големи мечти а сега нямам нищо- само спомените за подигравките и униженията. В момента всичко ми е апатично ,не ми се учи нямам желание за нищо. Единственото което правя е да се тъпча, ям по цял ден, дори през нощта без да съм гладна и каквото ми попадне независимо дали е вкусно или не. дори честно казано вече ми се повдига при вида на храна но пак ям. Дали имам булимия. Страх ме е че ще проваля живота си.

Поне като написах прочетеното от теб и това ми вдъхна няква надежда. Моля те ако можеш пиши, защото имам чувството че историите ни са много сходни!

30.   Здравейте. Аз съм на 14 години. Досега мислих, че никой няма като моя проблем, но явно съм грешал. Нямам приятели и понякога се чувствам много сам. Знам, че причината е в мен, но не знам как да се променя :(

31.   Здр ! И аз съм в същото положение но.... кво се праи, живота е шибан!!!!! Та искам да си пиша с номер 21 , зщото имам чувството че с него се познавам :) ПЛс ако видиш това пиши ми !!! emaila mi e don_cha_!5@abv.bg , който иска може да ми пише :)

32.   don_cha_15@abv.bg - това е майла ми , който иска да пише (най-вече искам да си пиша с номер 21 , щото както казах миля че го познавам :) )

33.   Здравейте :) ! И аз имам същия проблем и аз си мислех, че само аз съм така ... Грешал съм. Поне след като прочетох темата ми поолекна малко, защото се сетих как че не съм сам :) Забравих да се представя :) На 14 години съм от Русе. Аз имам ред причини по-които не мога да намеря приятели...

В моя квартал няма много хора на моята възраст, нямам брат или сестра,нямам село и чак когато станах 8 клас и сега имам по-малко за учене и повече свободно време осъзнах,че съм много самотен... ;( От класа има много хора,които са приятни и са ми приятели, но ето и следващия проблем - Те са от околните села. Знам,че и аз имам някаква вина за това. Това лято имах проблеми с компютъра. Просто не ставах от него. Денонощно стоях тук. Към края на ваканцията осъзнах, че е време да изляза малко, но и това нямаше как, защото имах само онлайн приятели и то от други градове...

Ииии от тогава усетих какво е това чувство :( Наистина много кофти ;( И аз много се радвам, когато някой се сети за мен :) Когато звънне телефона или по скайпа :) Но повече се сещат заради една игра, която играя и все искат помощ от мен... Не се сещат за нещо като например искаш ли да излезем някъде или нещо такова... :( Много е кофти така няма спор. Ако някой иска да се свържи с мен да пише на емайл bedo1@abv.bg

34.   Здравей аз също нямам приятели макар че съм на 22 г. И ми и много тежко. Но не мисля че всички ме мразят. Много пъти съм си казвала “Аз ли съм виновна за това че нямам приятели“ но в следващия момент не трябва да търсим причината само от едната страно. Общувала съм с много хора и съм се опитвала да изградя някакво приятелство и в следващия момент всичко се разваля. Недеи да тъжиш и всички който пишете тук. Ако някой иска да си пишем и да станем приятели пишете на melo@abv.bg

35.   И аз съм така ;( ;(

36.   И аз нямам приятели, само имам познати!

37.   На 18 съм. Готов съм да стана приятел със всеки, който пожелае. Минал съм през период на самота и знам ТОЧНО как се излиза завинаги от нея! Разработих специална програма, която ще помогне на всеки да се измъкне от нея! За една година се промених доста!
Пишете ми на :
venator6@abv.bg

38.   НЯМА ДА СЕ САМОУБИВАШ!!! Щом се сбъдват сънищата ..това е супееер... искам да кажа че аз за това като малко по-малка съм си мечтала, секи почти си е мечтал(моя гледна точка) :П

Как ти е скайпа..? Откъде си искам да си имам такава приятелка като тебе :П :П (малко съм лудичка :Д:Д..)

39.   Макър, че съм на 10 год. аз също нямам така наречените приятели! Не бъдете приятели с този който ви казва: "Приятелю мой", а с този който ви моли: "Бъди приятел мой" и това е така аз много се разочаровах когато се наложи да не си говоря с най - добрата ми приятелка и то не две седмици или дена, а цели два месеца и половина! :@

40.   Обществото отива все по-надолу и по-надолу. Свестните и различните трудно оцеляват :( Така че напълно те разбирам, аз съм същия, а съм на 17.
Ако имаше сайтове или форуми в интернет където да могат да се запознават такива хора, щеше да е супер, но такова нещо до сега не съм виждал...

Има много хора с твоя проблем (както се вижда и от коментарите)
Може би съветът ми е да се регваш на места на които някой като теб лесно ще може да те намери...

41.   Здравей! Мн кофти но знам какво ти е. И аз съм така, смених 4 у-та, и със никой нямам контакт и до ден днешен. Не мога да кажа че чак не съм излизала и на кафе, но само дотам нищо повече (като познати, а не приятели). Преди имах мн приятели, но повечето излязоха боклуци, които само ме използваха а останалите си бяха просто лицемерни. Оттогава се затворих в себе си не излизам, не говоря мн с хората и по някой път ми е гадно, но като че ли предпочитам така отколкото пак някой да ме нарани. Вече не се доверявам на никой, само на семейството.

42.   Здравей,казвам се Мария и съм на 13 години и колкото да ти се стува странно това, което си написала се отнася и за мен, самоче имам малка сестра на 3 години и не се разбирам с майка ми-малко по лошо и наистина те разбирам....можеш да се запознаваш, срещаш или играеш на нещо.Аз например тренирам воейбол, ама и аз не знам защо още сам там.... ако можеш чуй песента Бате Пешо-Господи. Може да ти помогне. Успех.

43.   Аз съм на 17 и това което си написала (поне в по голямата част) се препокрива и с това което бих написала аз. Трябва да си по-отворена към хората - няма друг начин :S

44.   Не се отчайвай и аз нямам мн приятели имам един който е мн далече но се примирявам имам няколко приятели от чата обаче др е на живо честно така съм си супер преди имах мн и на мен понякога ми се искя да се гръмна ама днес съм зле утре съм добре такаче споко не напразно казват и сам можеш да умреш по добре малко верни до гроб от колкото лицемери и между др може да имаш няква дарба

45.   Добре, аз до преди 1 месец не го бях осъзнала това нещо. Но в момента съм в състоянието, в което сте и вие. Наскоро всички, които познавам почнаха да ме избягват и осъзнах, че проблема е в мен. Когато искам да се срещна с някои от така наречените ми "приятели" те все са заети с нещо,все са някъде... Ужасно е , тези дни постоянно плача, знам че няма да помогне,но .. По принцип абсолютно винаги съм си намирала с кой да изляза, винаги съм била сред хора , винаги съм ги разсмивала въобще нямала съм до сега тоя проблем с "приятелите" ....

Не се гордея и с много мои постъпки..и аз съм изоставяла приятели и аз съм постъпвала меко казано ужасно с по-слаби хора от мен.. и както казват всичко се връща..ето на мен ми се върна..Вече знам какво е ,знам ..никога повече няма да се държа така с хората.НИКОГА!! и съм го правила само ,за да се доказвам пред еди кой си,който даже не ме помни вече сигурно.детска работа..и съм наранявала нечий чувства по този начин,което е ужасно нещо...От неделя всички ме отбягват все едно съм прокажена. Има и още нещо, което ми пречи в запознанствата с нови хора,но .. няма да пиша повече..

Eм тва е общо взето , имах близка приятелка, с която около 2 години бяхме неразделни(буквално),още повече че е от моя клас.. от сутрин до вечер бяхме с нея, обаче тя ме заряза заради едно друго момиче, с което даже нямат общи интереси, ноо както и да е, не й се сърдя, все пак хората се променят.. май трябва и аз да се променя .. мислех си, щото преди ме влечаха тия глупости като скейт и БМХ .. преди имах БМХ и скейт ,обаче заради новите ми "приятели" спрях да ги карам, и почнах да ходя по кафета и тн хахаха ужасссс.. и си мисля пак да си взема или БМХ или скейт да си карам пак,щот е супер скучно само в нас пък и може да си намеря други приятели така..ахаха аве няма да се откажа,абсурд :Д

Или както авторката беше написала да се самоубивам ,да бе да никога :Д ... да се запиша някъде да тренирам може също.. Това, че нямаш приятели..кой мислиш е виновен,заради това.. Ти самия ..нещо в държанието ти е подразнило другите ,или просто нямаш държание даже .. струваш им се безличен и т.н ..позволи на хората да те опознаят..сто процента ще те харесат.!!!! нали знаете "ЗА ВСЕКИ ВЛАК СИ ИМА ПЪТНИК!" не се отчайвайте хоррррааааа..който иска да си пишем да казва.... Щото е адски гадно да стоя постоянно на компютъра и да си вися в нас.. тааака иначе съм от Добрич , ще се радвам да се запозная с някой нещастник като мене :Д бъзикам се ,ама наистина бих се радвала да се запозная с някой като мене

:) успех и не се предавайте :) всеки намира мястото си рано или късно..за всеки има кътче на тая земя..

46.   Здравейте!
Аз съм момиче на 15 години и като че ли всичко, което сте написали, съм го казала аз. Нямам приятели, познати много, но истнски приятели- не. Много е гадно, когато виждаш как всички са навън и се забавляват, а само ти си стоиш в къщи и не правиш нищо, потъваш в самота.

На мен лично проблема ми е такъв, че съм супер добра към всички, не обиждам хората, притеснителна и срамежлива съм. Много пъти съм се опитвала да променя това, но не успявам да постигна успех.
Всеки ми казва "за всеки влак си има пътници", но докога трябва да чакам моя, кога ще намеря приятели, които да ме разбират, да съм част от нещо...... Но все пак не се отчайвам, продължавам напред и се надявам всеки да забрави че е сам и да живее, да не му пука за нищо, защото веднъж се живее и пропиляното време няма да се върне. Късмет!!!
Ако някои иска да се свърже с мен, може да ми пише на имейл ... или на скайп ...

47.   Аз сам на 18 год и сащо нямам приятели :( веки преминава през такъв период , но моя продалжава ве4е 5 год :( :( просто сам по-особена и не позволявам на всеки да стигне до мен ... живота си е гаден :(

48.   Всеки е странен (особен)... малко или много. Всеки рано или късно намира човек като себе си и... усеща разбирателство, топлина, закрила - това са истинските приятели. Ще ги намерите - не се отчайваите...
Сигурна съм, че няма вечно да сте самотни - само имайте мялко вяра, и сила да се борите.
SFA

49.   Аз не съм срамежлива и стеснителна. Напротив даже забавлявам се, смея се заговарям непознати - не си падам изобщо копексирана. На 19 години съм. Но също нямам приятели защото не ме интересуват неща които ги интересуват тях. Още от малка вечно имах гадже нямало е ден ш в който да съм сама. А сигурно всички знаете, че когато си с гадже излизаш само с него и така приятелите остават на заден план. Това го разбрах, но късно когато реших най-накрая да бъда сама. Смених 100 компаний, но така и не намерих най-подходящата. Имам приятели, но нямам желание да излизам с тях.. просто те не са ми интересни. За момичета приятелки отдавна съм забравила, имала съм и вече не желая да имам такива. Предполагам, че когато започне първият ми семестър след около 2 месеца, там ще се запозная с нови хора.

Всеки има такива моменти,особено в този период на себепознаване и израстване. Реализирай се, учи не мисли за това, знай, че не само ти си така и това е нормално. Излизай с всеки, защото той може да те запознае с хора, който да ти станат приятели. Не се отказвай - това е един етап, който просто ще отмине... :)

50.   Еми знам как се чустваш и то напълно но да но вече да си си намерила мнго прители да излизаш постояно на вън да си говориш с тях и така иначе всичко без сънищата и аз го чуствам :)

51.   Здравейте,аз съм момче на 17 и неизлизам никъде просто защото нямам приятели.Имам приятели по скайп само.Наще ми казват излез навън малко а аз се чудя кво да им кажа.Искам да изляза, но просто няма с кого.Когато ми взеха компа неставах от него и си загубих приятелите, мн ми е гадно когато брат ми излезе с приятели а аз си стоя в къщи.

Направих си регистрация в сайт за запознанства "IMPULSE" и срещнах две моми4ета.С едното си пи6ем от около 6 месеца и си казваме "оби4ам те" и наистина се харесваме но тя е от друг град.Другото е от моя град (Шумен) , и мисля 4е ме харесва но съм доста срамежлив,и ако се видим няма да ме хареса заради това.Това беше моята история ако някой иска да си пи6ем това е email-а ми: marto0223@mail.bg.А ако сте от Шумен може и да излизаме.

52.   ПСИХОЛОГИЯ - почети малко и ще ти се изяснят мн неща . общо взето и аз съм тъйй но от година или две почна да не ми пука . по принцип ако искам да изляза някъде както другите го правят има долу горе няколко човека с които мога но въпросът е че аз самата осъзнах че не се нуждая от това .
в краина сметка това да си вкъщи не е чак толкова зле . номера е да пробваш от всичко (без наркотици де :Д)

Mоже и да не съм права нз но пък като се замислиш че има толкова мн хора като самия теб затворени и особняци ... както и да е -- угаждай си на душицата. прави това което вътрешно искаш и да не ти пука за другото.все пак това е изцяло психически проблем и както казах ако искаш прочети някоя друга книжка с психология - помага..

1-50 от 249