Споделена история от Секс и интимност

Обезкосмяване на триъгълника
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 220047 пъти
Зравейте, много харесвам този сайт и редовно го чета, но реших и аз да споделя моя "проблем". От доста време се каня да отида на козметик за "триъгълника", обаче много ме срам, ама много. Ако някои знае друг начин по които мога да се обезкосмя, моля да ми каже(изключваме самобрасначката). Благодаря Ви предварително!

Коментари

51-100 от 285

64.   Малко може, но не се овличай прекалено! Все пак не бива да бъдат прекалено къси, защото е възможно козметичката да не ги хване...

65.   64, благодаря много за съвета!

66.   Хаха, номер 61. "ЩОМ ТЕЗИ КОСМИ СА ТАМ, ЗНАЧИ ИМАТ НЯКАКВА РОЛЯ" Ми то тогава да не си скубем веждите и да не си махаме космите на краката и под мишниците.. Много глупава логика. Едва ли ще ти хареса да прегръщаш гаджето си и да й усещаш космите под мишниците ..........

67.   №66, ами скубете си ги - като ви е толкова акъла... Може и ушите и носа да си отрежете, че е *по-хигиенично*, а и също така да не би на гаджето ви да не му хареса като ви прегръща целите окичени с такива неприятни израстъци...
Избелвайте си и събите си, или направо си ги заменяйте с ослепително бели протези! Боядисвайте си и косите. Сипвайте си и тонове парфюм и гримове... Кого и за какво лъжете? Че сте по-хубави отколкото сте създадени ли? И срещутова очаквате по-специално внимание, комплименти и дивиденти? Вие хубаво ще *хванете жертвата* с тези лъскави капанчета, но дали ще успеете да я задържите с изкривените си, самовлюбени и егоцентрични характери, които няма как да отидете на процедури и да ви оправят? За мен стойностните хора с по-скромен (разбирай - естествен) външен вид са далеч по-желани, най-малкото защото не привличат с *лъскавинята* си първосигналните помияри и други видове кухи лейки.

68.   от номер 61 до номер 66: Скубете си ги, но не прекалявайте! Моята приятелка има даже леки мустачки, но на мен това не ми пречи!!! Даже, може би точно това, че е естествена ме привлече първоначално към нея... Като цяло изглежда доста по-различно от повечето момичета и се държи много по-различно от тях. Много по-сериозна и отговорна е от дугите момичета на нейната възраст.
Освен това, космите играят много важна роля при терморегулацията на тялото, което хич не е за пренебрегване!!!!

69.   Аз съм на 14 години и още не правя секс, но не ми е приятно да имам косми отдолу. Триъгълника е лесен, но ми кажете как да си ги махна по срамните устни. Мисля че съм още малка за козметик, за това дайте съвети какво да правя. :(

70.   номер 69 аз имам същият проблем... и аз съм на 14 но имам сериозно гадже не сме тръгнали да правим нищо, по простата причина, че той е супер мил и сериозен и ме разбира че не съм готова... . Моля давайте съвети за срамните устни...

71.   Към номер 69 и 70: Пробвайте да ги подрязвате с ножичка, за друго не се сещам... Все пак срамните устни са доста деликатно място и използването на епилатори и други подобни средства е неприемливо в случая! Единственото, което според мен може да се направи е да намаляте тяхната дължина периодически. Номер 70, не се притеснявай заради приятеля си, ако наистина те обича това няма да му направи впечатление. ;)

73.   аз също съм на 14 и се чудя на колко години гд трябва да си че да отидеш на козметик ии колко пари струва

74.   Аз също сам на 14. Наистина ли на мъжете не им пречи, когато има косми? Аз мисля, че все пак трябва да се махат. Аз още не го правя-вижда ми се нередно, но вероятно след няколко години ще започна.

75.   Здравейте! Видях, че темата се развива добре и реших да споделя, че мисля скоро до 2/3 дена да отида на кола маска. Наистина малко ме е страх, ще ми е за първи път, но като се замисля за ефекта след това си мисля, че си струва! Срама не ме касае толкова, колкото болката... но и нея ще превъзмогна. Само искам да кажа, че ако се замислиш за последствията ти сама ще си прецениш дали си заслужава :)

76.   Моми4ета, не се притесняваите да ходите на козметик. Козметичките правят това по цял ден.. за тях е нещо съвсем нормално. Аз имам позната козметичка и повярваите
за нея това е ПРОСТО поредната зона за обескосмяване- работа. Парвият път когато аз отидох за мен беше МН. МН. МН. притеснително, направо... ме беше срам сама да се погледна :) но... сабух се, легнах и гледах само тавана :) хаха и така после вече не ти пука. Лично аз попринцип съм притеснителна, ако ме накараш да се раскрача пред някоя блиска приятела.... НЯМА КАК ДА СТАНЕ :) Но пред косметичката може, защото тя гледа на нещата профисионално :) Иначе цената е от 6 до кам 10 лв зависи в кои град и каде ще отидите.
Хаиде сега утре си записвауте часове и сабираите парички.. колкото по-отрано спрете да се праснете и почнете да си ходите на козметик толкова косамчетата ви ще станат по меки и редки :)
УСПЕХ!!!

77.   Само аз ли си мисля, че поприцип обезкосмяването е пълна простотия ?! По дяволите, всяко нещо от тялото си има роля!! Разбира се, не мога да отрека, че и аз самата се обезкосмявам, но ми е супер дискмофртно, когато си епилирам краката и след това стават супер безчувствени ... предполагам, никой друг не би си го признал. : ) Иначе е хубаво че има момчета като номер 61 и 67.

Та по темата ... аз не се обезкосмявам долу, но ако реша бих използвала крем депилатор- безболезнено и държи повече от самобръсначка.

78.   №77 - абсолютно си права! Пълна простотия е както обезкосмяването, така и обезкостяването (.... може да стане модерно след време). Но всеки има право на (извратен или нормален) избор.

79.   И аз съм на 14 и скоро ще ходя на басейн с родителите си.. Та проблема е, че космите ми отдолу ще се виждат през банския. Ходя на козметик редовно за краката и подмишниците.. и последният път като бях там тя ми каза : Ти искаш за краката подмишниците и триъгълника нали?? Много се позамислих но и казах не без триъгълника. Казах на мама, че като отидем на басейна ще ме е срам като ми излизат от банския. А тя съвсем спокойно ми каза : Ами отиди при козметика! Много ме е страх и срам да отида, защото не знам какво се прави и дали много боли. Казах на мама че ме е страх а тя ми каза, че няма нищо странно в това и не е страшно. Моля ви дайте ми съвет, защото наистина съм много объркана а не искам да съм КОСМЯСЪЛА!!! Също не искам и със самобръсначка.. Трябва ми ПОМОЩ!!

80.   Номер 79, не е казано че трябва да си обезкосмиш целия триъгълник! Разбира се, че не е приятно да ти стърчат косми от банския, но според мен трябва само да си изчистиш космите по бикини линията, т. е. дотолкова, че да не се виждат, когато сложиш бански. И не е казано, че трябва да ходиш на козметик де...

Хора, а какво мислите за обезкосмяването при момчетата?

П. п. аз съм номер 77 :д

81.   Здравей те, бих искала да попитам колко големи трябва да са косъмчетата за кола маска..? Чувала съм, че около 0. 5 см. Но аз съм много припряна и изобщо не мога да дочакам.. :d

82.   най-ления начин е с кола маска и за зле осведомените струва само 8 лв и не трае месец а 2 седмици

83.   Мога ли да използвам крем депилатоар за срамните устни? Отстрани не е чак такъв проблем, но не мога да отида на кола маска, защото имам много нисък праг на болка. ( Не издържам дори на мишници, камо ли това)

84.   зависи от кремът - аз съм използвала Депилан и нищо не ми стана - само че се чака дълго за добър ресултат и не може да се ползва пак кремът в следващите 78 часа. Пробвай на тригъгълника, направи тест за чувствителност за китката и готово. Иначе има си и специални кремове депилатори за тази област - влезни в голям дрогериен магазин, трябва да е най-много 15 лв.

85.   Имам пр. на 13 прави си триъгл. майка й е козметик

86.   Аз лично използвам епилатор парвия пат боли но след това свикваш

87.   86, аз не свикнах....

88.   ..
Иначе аз отначало махах всичко по тялото си с епилатор (без триъгълника, там ги бръсна), но явно имам не толкова висок праг на болка и просто не издържах. Потях се от болка, имах чувството, че ме дере жива... и след няколко години така, просто не издържах и сега се бръсна.
Имам въпрос и към мъжете, писали в темата... просто ми е интересно на колко години сте? В смисъл- аз бих си оставила прическа на триъгълника, ако знам, че на него ще му хареса това, но знам, че не обичате да има нищо, когато правите френска... Та, въпросът ми е-на колко години сте? За да знам дали мъжете на моите години харесват окосмяване или не. (Естествено-не да е вълна, но да го има. )

89.   И аз имам един въпрос, бръсна се, но ми излизат пъпки, какво да правя за да спрът да ми излизат?

90.   89, разреди бръсненията или използвай крем след бръснене. В другия случай са обърнати косми и ги изстискай, за да не заберат, но после ги дезинфекцирай задължително.. И аз се бръсна, но понякога ми излизат мънички пъпчици и когато мина с бръснача отгоре, ги режа и си става голяма касапница. Тогава разреждам бръсненията и кожата ми се успокоява.

92.   Боже мили, кой идиот е казал, че има някакво ограничение за възраста за кола маска на триъгълника? ! Това е пълна глупост. Ходя на кола маска на триъгълника вече 1 година и свикнах с болката след първия път, даже с всеки следващ път ми става по-приятно. Когато за пръв път отидох нямах 15, а сега съм на 16 и да беше ме адски срам, но се оказа, че не е нищо особено... Космите наистина стават много по-редки и тънки. Моято козметичка ми е казала, че мога да ходя, когато косъмчетата са 2-3 мм или през 2 седмици и половина, 3 седмици (понякога месец)..

93.   За всички по темата за обезкосмяването:
Най-хубаво е да си отидете на козметик! Сега съм на 22 и от 16-годишна сама си отидох - срам, не срам...
Впоследствие ми стана даже готино да си имам лична козметичка, да си клюкариме и т. н. Обаче някакси не ми беше удобно да се разкарвам всеки път за час, после пак... и така. Реших да опитам сама вкъщи с най-обикновена течна кола маска! Затоплях я... тя изтиваше... лентите в комплекта са малко... абе ужас! Поразрових се в нет-а и открих т. нар. нагреватели за кола маска http://www. kola-maska. bg/ Не са много ефтини, но пък за сметка на това са качествени! Има много ленти в комплекта и са много удобни за ползване от вкъщи! За момичето, което използва списания вместо ленти - НЕДЕЙ! Те са носители на какви ли не вредни микроорганизми, това да не ти прозорец, та със вестника да го търкаш!? Изкрени извинения ако съм те нагрубила, но виж в сайта които приложих какви оферти има за ленти от сорта на 3 лв. за 100 бр., които ще ползжаш за 1 година!

Забележка: Правете си кола маска сами ако сте били поне един път при козметик! Ако не сте не Ви съветвам да се опитвате! Все пак ето няколко съвета как да се справите:
1. Проверете да ли кола маската не е твърде топла - за да не се изгорите
2. Намажете малка окосмена част по посока на растежа на космите
3. Поставете веднага лента върху намазаното място
4. Отлепете много бързо по посока обратна на растежа на космите, в противен случай няма да отстраните космите и само ще си търпите болката.
5. След като сте свършили целия процес НЕ се мийте, изчакайте поне 1 час /съвет от козметичката ми/, отстрабете остатъци от кола маската само с маслата в комплекта с нагревателя или с бебешко олио и тампони за почистване на грим.
6. Сложете бебешка пудра на зачервените мест!

94.   Аз си махам космите със самообрасначка навсякаде, сега ще си взимам епилатор и ще пробвам и с него .

95.   Аз имам такава машинка за топлене на коломаската.....ама за триъгълника не съм се решила още.Иначе като цяло тази машина е просто уникална (вместо да се разхождаш до козметика си я имаш вкъщи)... Искам да използвам крем депилатор за интимната част....
Леко съм съгласна с номер 61...., но все пак замислете се какво ще е на плажа... ако си останеме Еви

96.   Във връзка с депилатоара - за интимите части - НЕЕЕЕЕ! Аз направих тази грешка и много съжалявам! Депилатоарите са само за триъгълника, отдолу ако решиш да ги махаш после 3-4 дни пари и е много неприятно! На самия продукт си пише, че не е подходящо за тази област! Успех!

97.   Аз съм все още девствена, на 16 съм, но имам сериозен приятел (от около година и половина сме заедно). Той ме обича, както и аз него, и реших че искам с него да ми е първият път. Но, както се досещате и сами, нямам намерение за първият си път отдолу да съм "обрасла" като някоя гор О_о... Исках да попитам много ли боли при козметика, горе-долу коско струва процедурата и колко време е трайността?

Аз съм ужасно срамежлива, но в този случай ще се наложи да преживея срама. А и все пка не съм нито първата, нито последната, която ще посети въпросната козметичка за подобна процедура. Все пак това и е работата на жената.
Ly =))

98.   Гледайте френските порно филми. Вече почти всяка мадама има лека прическа на катеричката. Нещата си идват на нормалното място. Стига с тези пъпчасали ощавени путки!

99.   Аз искам да попитам възможно ли е при първия път на което и да е момиче само да си подреже косъметата без никакви коли маски самобръсначки и т.н и дали момчетата може да се почустват гадно ако им а косми ?

100.   Аз съм момиче, пробвах с самобръсначка, но много ме сърби след това.. А след 1-2 седмици искам да правя секс, а ме е срам.. Пробвала съм и с кола маска, но посинях... Какво да правя? !

101.   Ами аз за моя първи път(а и за по-нантатък) реших, че най-сигурният начин е да отидеш на козметик :) там знаят какво правят и ще ти го направят както трябва. Колкото и да ни е срам(имам предвид по-стеснителните момичета като мен) все пка жената това работи, а и преди нас колко жени са минали :D иначе други начини-много, но последствията след тях може да катастрофални. Има много голяма верочтност да се осакатите по този начин като изпробвате подобни методи в домашни условия =3
Дано съм ви помогнала :3

102.   След епилация нанесете течна пудра и изчакайте да изстине

103.   Здравейте отново! Аз бях писала, че съм решила да ходя на козметик - е, вече ходих, даже 3 пъти.. доста съм доволна от ефекта, и наистина косъмчетата оредяха и станаха по-тънки.. сега даже и с епилатор си ги махам :)

104.   A пробвала ли си фотоепилация?? Сега това е най-новият метод за трайно и безболезнено обезкосмяване... е, по-скъпо е от кола-маската, но го правиш веднъж в месеца и резултата след 6 процедури е страхотен, после само поддържаш на половин година....трябва да го направиш

105.   Аз съм момиче на 17 и си ги махам с епилатор на всякъде но около ануса ми е малко трудно как да си ги махна

106.   Аз съм момиче и мисля да отида на козметик! наистина ли боли толкова много или просто дразни!? колко време горе долу отнема за триъгълник и срамни устни!?

107.   Аз още не се обезкосмявам. Но се чудя - не можем ли да правим в къщи това, което казметикът прави? Едва ли е толкова трудно, какво е?

108.   Не се вживявайте толкова, не е голяма работа да идете на козметик... Боли първия път, но вие сте големи момичета, ще устискате ;) Следващите пъти вече няма да усещате болка.

А това за срама - жената с това си вади хляба! Не и прави особено впечатление. Аз самата отидох на козметик за триъгълника на 15. Тогава попитах моята козметичка кой е най-малкия й клиент за триъгълника и тя ми каза 4 клас :X. Така че, не се тревожете, че сте прекалено малки, че ще ви боли или че е нещо срамно... Успех! ;)

109.   Здравейте, решила съм тези дни да отида на кола маска на триъгълника за първи път. Болката не ми е проблем, но ме притеснява това, че може би косъмчетата не са достатъчно дълги, не-повече от 3 мм, а не искам да ги чакам още - от около 10 дни са. Ще се чувствам доста засрамена ако отида и се окаже, че няма как да ми направят. Също така дали за 1 ден зачервяването ще изчезне?

110.   Епилатор навсякъде. Опъваш кожата и за 3-4 мин си готова, но трябва да си редовна. Най-дълъг период между епилиранията е седмица, но през 3-4 дни е перфектно. Отнема няклко минути, по-малко от 5. Проблем е началото. А
ко никога не си обескосмявана, обръсни е се изчакай да порасте 3-4мм и епилирай тогава. Друг вариант е с машинка за бръснене, но на 2 мм с приставка, да остане малко и епилирай. Ако много боли, особено около срамните устни - купи си ленти или от студената кола маска за 1 лв - в аптеките, но това е само докато оправиш всичко първия път.
После ако си редовна - нищо не боли, няма обратни косъмчета, няма червени грозни пъпчици.... Успех!

Аз се родих от няколко години съм така и е перфектно. Имам отделен епилатор за там, друг за краката и под мишниците. С епилатор махам и всички единични косъмчета около зърната на гърдите, около пъпа има 2-3 растат и където там нещо ме нерви.

111.   Леле 110, ама ти косми на гърдите ли имаш, ужас!

112.   Обезкосмяването е абсолютна простотия и показва колко деградира българката в последните 20 години! Отврат - бръсната путка, обезкосмената жена е като пласмасова кукла, безинтерасна е! Аз си подам по естествено оксемени жени, мнного ме кефи да си има косми на подмишниците и путката, абе изобщо както я сътворила природата! Долу епилацията! Това и прикирата педофилия!

113.   Чак пък с косми под мишниците... много е-жените не се чувстват комфортно така. Но и аз мисля, че няма нищо лошо в окосмената интимна зона.

114.   Това че ти имаш фетиш към косми, не означава че е нормално жените да не се епилират.

115.   От къде започна темата и накъде отиде:D Ей такива мъже най - обичам като 67! Плюят по много гласящите се жени, казват че харесват естественото и накрая спят зад гърба на естествената точно с някаква "ощавена", нагримирана, боядисана и бла, бла. Айде стига глупости. Освен ако не мислите да се депилирате и да давате съвети относно депилиране - простотии не ща да виждам!

51-100 от 285