Споделена история от Избор на редактора

Какво ви харесва и какво не в spodeli.net
Здравейте приятели!

От няколко години съм модератор в сайта. Искам от свое име и от името на екипа ни, да ви пожелая Весели зимни празници и една прекрасна следваща година.

Пускам "старата" тема - какво ви харесва и какво не, тъй като мисля, че има нужда от място, където можете да споделите оплаквания и хвалби (защо не :)

Благодаря, че правите заедно с нас този сайт - интересен, забавен и полезен.

По случай Коледа, искам да си пожелая, да се налага да одобряваме повече весели истории, истории с щастлива развръзка и повече стойностни и наистина полезни коментари.

Весели празници!

Коментари

101-150 от 460

116.   112 съм отново. Уточнявам си въпроса- Има ли право модераторът да пуска теми и използвайки служебното си положение да ги оттегля, да си променя коментарите и да спира коментари, които не са му удобни? Няма ли в случая конфликт на интереси?

117.   116, има разбира се! Но модераторите са готини, щото преди да станат такива, са писали дълго в сайта и не биха злоупотребили с положението си. Имай им повече доверие ;-)

118.   116, модераторите просто дерибействат. Правят си каквото искат, ето какви простотии са пуснали, а свестни коментари режат.
По скоро, администраторите трябва да си помислят, какви модератори си избират. Тези ще им опропастят хубавият сайт. Много добре е замислен, но зле поддържан.

119.   Номер 116, ако питаш дали някой модератор на теория може да злоупотреби, то отговора е ДА. Но това важи за всички форуми, не само за тук. Навсякъде по света, където някой човек има контрол над нещо би могъл да злоупотребява по един или друг начин. Въпроса е дали го прави, затова се избират подходящи хора - да се сведе до минимум риска от подобно нещо. Както виждаш навсякъде из темите и тази също има много публикувани коментари с елементарни заяжданици, и лошо, оскърбително отношение към екипа. След като се публикуват и такива коментари, които изобщо не са за публикуване, то това е един показател, че модераторите не правят каквото си поискат. Също така, ако модератор види големи своеволия на друг, то това се обсъжда и се взимат мерки.
На н.118 напомням, че темата не е сексуална да се пишат подобни неща и съответно поста беше редактиран въпреки, че спокойно можех да не го публикувам при това положение.

/Модератор7

120.   Модератор 7, защо не на теория, а на практика модератор спира коментар "М55 е жена". Къде виждате тука обида, хейтърство или мъдруване??? Точно този коментар е полезен за тия, които жена представяща се мъж ги "води за носа" цял месец. Мога да ви дам и други примери, но се опасявам, че пак ще ме цензурирате...

/Модератор7 - Нямам никаква идея за какво говорите. Поне аз не съм се занимавал с тези коментари. По принцип, ако нямате никакво доказателство, а само предполагате ето така, че някой лъже, то нормално коментарът Ви да е счетен за опит за заяждане или тролене.

121.   Номер 117, никога не пиша нещо, което не съм проверил и не съм сигурен. А, че има готини модератори, има, но има и по-малко готини. 116

122.   Модератор 7, пише Ви №118, ще бъда максимално принципен, ще спазя всички условия за писане. Винаги съм бил толерантен към сайта и спазвам правилата, моля Ви и Вие бъдете такива към ползвателите. Съгласен съм, че пост №18, от раздел "секс и интимност", е толкова просташки, че не само за този раздел е неподходящ за публикуване, но и за раздела в който сте го допуснали. Не искам да се заяждам с никого, но как е възможно такава простотия да се публикува, а съм писал коментари много по цивилизовано оформени и незнайно защо не ги публикувате? И още нещо ме интересува. При избора на модератори, кой е по важният критерий, колко много постове е написал, т.е., техният брой или тяхното съдържание? И има ли значение в кой раздел са били писани? Мисля, че от модераторите зависи естетичният и интелектуалният формат на сайта. Само тогава ще има полза, най вече за младите. Надявам се да получа отговори?

/Модератор7 - Вече съм отговорил на подобни въпроси по назад в темата. Различни модератори, различни хора, различни критерии за одобряване на коментарите и темите. За съжаление не може различни хора да процедират като един. Екипа е различен. За критериите по принцип се гледа главно съдържанието и начина на мислене. С времето определени хора правят впечатление на екипа с коментарите си и съответно могат да бъдат предложени да се включат, ако има такава нужда.

123.   Модератор 7, благодаря за изчерпателният отговор!
№122

124.   Модератор 7, извинявам се, че досаждам, но наистина не знаете какво става в сайта Ви. Една Ваша колежка редовно пуска теми, коментира почти всички останали теми и ползвайки предимството си на модератор спира неудобните за нея коментари. В същата тая тема видях, че и друг участник има оплакване за същото отношение към него. Виждам, че сте интелигентен мъж и при добро желание ще разберете за какво става въпрос. Още веднъж се извинявам.

Модератор: Не пускаме коментари, които нападат ЛИЧНО хората. Заяждане не се толерира! Пишете по темата, не за личността на Авторите и коментиращите от рода на „знам кой/коя си“, ти си такъв или онакъв. В противен случай се завърта една непрекъсната размяна на реплики, което не искаме да допускаме. Дори да мине такъв коментар при един модератор, това ще е случайно и ще бъде изтъркано от друг. Завихри ли се размяната на реплики сме принудени да закрием темата или да скрием поне десетки коментари!!! Това не е добро решение за никого затова при нас не се публикуват лични нападки.
Желани са коментари по темата, за конктретно поведение, случка, но не и за личността на хората.
Ние сме анонимен сайт и не водим статистики и бележки кой какво публикува и нямаме технически възможности за това, а и НЕ ИСКАМЕ да имаме.
Пишете по темитите, въпросите на хората или не пишете тук. Благодаря.

125.   Пуснах едно стихотворение и се чудя защо още не се появява. Много е зле, по принцип тук не се пишат стихотворения или е толкова добро, че някой ми го е откраднал? Няма цинизми и лоши думички и просто искам да знам какво мислят хората за начина ми на писане.
П. П. Моля, обяснете ми, за да не пробвам излишно пак и пак ако не смятате да го пускате.

Модератор - ако стихотворението е било „много зле“ поне напишете нещо за Вас - защо пишете, какво Ви е вдъхновило, какви са Ви интересите - общи неща. Много станаха сухите стихотворения без художествена стойност в сайта, а ако няма и емоционална нота, защо да публикуваме?

126.   От 125 - проблемът е, че не знам дали е зле. Като се замисля наистина е смешно да си мисля, че ще публикувате всички стихотворения, само за да бъдат напсувани няколко десетки повече автори, понеже не струват :D Но ще продължавам, не знам защо мисля, че има нещо в мен, което трябва да излезе наяве.

129.   Вместо на всеки втори пост да се оправдавате, че сте няколко човека и не може всички да имате еднакви критерии за одобряване на коментарите, не можете ли просто да съставите някакви правила, които да са по-конкретни. Много е неприятно, когато си прекарал време от порядъка на един час, за да "си излееш сърцето", нямаш търпение да получиш съвет и накрая се оказва, че историята ти няма да бъде публикувана. Виждате колко хора се оплакват от това - мисля, че нуждата от промяна е очевидна.

130.   Не ми харесва това, че всичко е толкова анонимно, та дори и да си намерил съвет да не можеш да благодариш или да си размениш мейла или скайп-а с някой друг. В крайна сметка в условията за ползване е записано "Съгласявате се да не публикувате лична информация касеща вас самите и трети лица. " Не мисля че е дефинирано правилно защото, Е-мейл или скайп не са нещо лично като ЕГН, номер на лична карта или рожденна дата.
Може да направите една секция 'запознанства', 'чат' където потребители да могат да се намерят и да споделят нещо наистина лично.
Пък и в крайна сметка какво толкова се позовавате на анономността след като така или иначе може по IP да локализирате и проследите всеки един който пише и да снабдявате ДАНС и МВР с информацията.
Ако е само за пред хората то ние това го знаем!

Модератор - ДАНС и МВР нямат достъп до до каквато и да е информация. Трябва съдебно решение, но ние чрез контрол на всеки коментар не сме давали повод за такова.
Използвайте социалните мрежи за комуникация. Ние сме единственият сайт за АНОНИМНО споделяне.

131.   Модератор, Вие освен единствени сте и страхотни! Обичам Ви!

Модератор - Благодаря!

132.   Защо толкова бавно става одобрението на коментарите? Моля ви измислете нещо по този въпрос!

133.   Каква е средната възраст на модовете? Колко са мъже и колко жени? Семейно положение? Кога, къде и колко пъти на ден?
Последния въпрос беше майтап ;)

/Модератор7 - Като мъже и жени сме горе-долу 50 / 50. Възраста е различна, от по-млади, но повечето сме на средна възраст.

134.   Не ми харесва че модераторите са страшно бавни!

135.   Искам да попитам модераторите възможно ли е технически след като един текст бъде публикуван, авторът му да го допълва и да нанася корекции в него? Ако това е възможно, значи аз не съм открила съответната опция. Ако не е, значи си кореспондираме с някой от вас, тъй като постовете на един конкретен потребител често се редактират по няколко пъти в рамките на деня.

Модератор - не е възможно, но често премахвам пуснати по случайност от друг текстове или в последствие виждам нещо, което е заядливо и го махкам, а понякога премахвам наред пуснати вече коментари.
Понякога по технически причини нещо се обърква и се пуска по няколко пъти един и същи коментар или следващият е по-пълен и премахвам по-непълния. Ако един и същи човек пише два поредни коментара ги събирам, за да е ясно, че е един човек, така че се случва ние да променяме коментари.
понякога се бавим с коментарите и пускат хората по многократно коментари и премахвам по-непълните. Случват се такива неща, включително да махкаме коментари и истории, ако ни помолят или да променяме нещо.
Честно казано нямаме време да пишем, защото четем действително всеки коментар.

136.   Здравейте, модераторе!
Никъде в предварителните условия за писане, не видях, че нямаме право да се споделя за политика. Не са уточнени и темите, по които може да се споделя в раздел "Други". Мен ме вълнуват повече темите със съществено значение за държавата ни, отколкото, как извратеняци правели секс. Виждам, че с охота са допуснати много перверзни теми за секс и подобни коментари към тях, а теми, които вълнуват цялото общество, не се публикуват. Пусках на два пъти теми, търсейки събеседници, да си споделим мисли за политическото състояние на държавата ни и за мое учудване и двете бяха отхвърлени. Нищо обидно, или провокативно имаше в тях, но въпреки това, не бяха допуснати. Щом всички теми се четат от Вас, то поне Вие сте прочели последната(преди един ден) моя тема за политиката, със заглавие"Малко политика". В нея направих едно сравнение между политиките, от времето когато България пада под Османско робство и сегашното положение на държавата ни. Нищо обидно не съм включил в темата, но въпреки това, не я допускате. Поне ще ми отговорите ли защо, за да разбера къде греша и да поправя грешката си, нали това е мотото на сайта Ви, да сте в помощ на читателите? Благодара, ако ми отговорите!

137.   Как ме мъчи всеки ден
тоз въпрос трагичен -
хем да бъда откровен,
хем да бъда симпатичен.

138.   Здравейте! :)
Харесва ми, че в сайта може анонимно да се обсъждат проблемите и да се търси съвет.
Не ми харесва това, че не се одобряват коментари твърде бавно ( с дни ). Трябва да има отсяване на коментарите определено, но...

И БЛАГОДАРЯ много за сайта, за мен лично е от полза да прочета различно мнение по мой проблем, както и е удоволствие да коментира чужди такива ( с единствена цел да помогна до колкото е възможно, естествено ).

139.   От известно време оставам с чувството, че самите модератори, като видят тема по която имат мнение, първо си пишат техните коментари, после си ги одобряват сами, а написаното от обикновените потребители да върви по дяволите едва ли не.

Така например в една съвсем скорошна тема, която ме интересуваше и презаредих два-три пъти днес, забелязах следното: преди рефреша, одобрени мнения от 2 до 4, чакащи - към 35. След рефреша, одобрени мнения от 2 до 4, последвано от.... номер 42. И то коментар пълен с обиди. А чакащите одобрение: 40.
Нямам друго обяснение за този феномен, освен горепосоченото.

/Модератор7 - Одобряването на коментарите не винаги се прави поред на номерата, особено ако сме двама/трима модератори онлайн. Това се прави и с цел да не се четат едни и същи коментари, затова често един одобрява най-старите, а друг новите. Колкото до мненията реално нямаме много време да коментираме, а и не мисля, че някой от екипа може да има подобно поведение.
Като нямате обяснение за нещо, не е зле първо да не обвинявате модераторите. За съжаление има много такива хора - щом нямат обяснение за нещо първата им работа е да обвиняват наред. Даже вече в главата си имат изградена теория на конспирацията и кой знае още какво.

140.   Много цензура правите - не ми одобрявате коментарите и не приемате мнения различни от промиващите мозъци подобни, а наричате това хейт (истината вече я наричат хейт) ама нали за това ви плащат де ....

142.   Хубавото на сайта е, че всичко е анонимно и можеш да научиш нещо ново, да помогнеш чрез съвет на някого и той да ти отвърне.
Лошото е, че трябва да се чака одобрението на история която е написана според правилата! За тези години съм писала поне 3 истории, но така и си останах с чакането за одобрение от редактора и съответно публикуването..! Доста е изнервящо, че мога да чета истории на други хора, но моята така и не я видях :D.
S*

146.   Модератори, като ще правите тема за мненията за сайта, поне одобрявайте всички коментари (поне в тази тема), а не само тези, които ви оттърват, както обичате да правите.

ПС: не се и съмнявам, че ще ми одобрите коментара :)
хаха Естествено, че няма, не се знаем от вчера.

Много здрав разум ви желая, имате нужда.

147.   Модераторите докато ми одобрят коментара след 3-дневно чакане, аз чак забравям какво съм писал и на кого какво съм отговорил. Изобщо губи се нишката на диалога по този начин. Трябва при всяко одобряване да прочитам наново историята и всички коментари, за да си припомням за какво е ставало въпрос. И ако съм писал коментар в 7-8 истории, то трябва да си изгубя половината ден само за припомняне.

А сега по празниците има да чакам още седмица, докато се напразнуват, докато си отидат по родните места, па се върнат, па обърнат внимание на семействата си и докато влязат в крачка на работа от следваканционната депресия. След 1 месец има шанс и да си видя коментарите. Разбира се, ако някой модератор не е решил, че не е съгалсен, тогава и след 5 години няма да го видя.

148.   Мразя, когато сайта направо умира през почивните дни-не се публикуват коментари, теми... и сега по празниците е същото.

149.   Модератор7,

Благодаря за обяснението и се извинявам, ако някой от екипа е останал засегнат от коментара ми, но нямаше нужда от последните ви 3 изречения. Карат ме искрено да съжалявам, че не сте прав във вашите допускания спрямо мен - ако бях с конспирационно мислене и имах намерение да ви обвинявам, щях отдавна да съм направил нужните скрийншотове, не само на въпросната тема, но и на главната страница на сайта, показваща достатъчно ясно колко точно коментара са били одобрени до към 1-2 часа през нощта (когато си написах коментара). Щях да се изразя и доста по-остро, защото според мен има съществена разлика между "нямам друго обяснение" и далеч по-категоричното "единственото обяснение е, че... ", например.

Не седнах да пиша с цел да обвинявам, или да си описвам конспирационната теория, камо ли да споря и да се заяждам. Писах с цел да споделя какво впечатление породи наблюдаваното от мен, пък какво и дали въобще ще направите нещо по въпроса зависи изцяло от вас. Също така си мислех (сега разбирам, че е било прекалено наивно от моя страна), че бидейки модератори все ще притежавате някакви начини да проверите работата сами и да прецените дали пиша верни или неверни неща. Явно нямате, и въпреки това решихте да реагирате с ваши си контра-обвинения. Ваша си работа.

От 139

150.   аз не мога да разбера, пробвала съм 3 истории да си напиша с цел някой да помогне или съвет да ми даде, нито една не беше удобрена а нямаше нито ценизми нито нищо... разочарована съм

152.   Много ми харесва сайта. Единственото, което не ми харесва е, че писах няколко пъти една история и не беше публикувана. Иначе сте супер! :)

153.   Не ми харесва това, че когато натисна оценка за някой коментар и натисна "back", не се връщам в предишната страница, а оставам в темата. И трябва да натискам "back" толкова пъти, колкото коментари съм оценил.

154.   На мен не ми харесва сайта, защото очевидно през годините моите истории не заслужават да бъдат публикуване. 3 неуспешни опита. Нечии проблеми заслужават, а други не.

159.   На мен най-много ми харесват измислените истории, въпреки, че напоследък не е имало нищо ново. Точно това е което не ми харесва. Когато някой започне измислена история и не я довършва до края много се дразня, защото няма да разбера какъв е краят.

161.   Искам да се обърна към МОДЕРАТОРИТЕ.

Имате проблем с и-мейл известията. От няколко седмици не получавам нищо от вас, а съм ви записал в контактите. Направих си поща в друг сайт и същата работа. От всякъде получавам без проблем, но не и от вас.

Модератор - работим по решаване на проблема! Благодарим за сигнала

162.   Понякога осъзнавам, че много от нещата чакащи за одобряване са колкото цяла книга и не е лесно :).

Поздрави, Узунов

163.   Модератори, оправихте си известията, но сега изведнъж сайта стана адски бавен. По 5 минути ми зарежда една тема. Пробвах от служебния комп и същата работа.

Модератор - Да, за съжаление сайтът ни не разполага със собствен сървър, защото не стигат приходите от реклама за това. Случва се претоварване.

164.   Това, че не стигат парите за сървър е много тъжно. Особено при добра търговска и маркетингова стратегия.
http://spodeli.net.statstool.com/
http://spodeli.net.w3snoop.com/
Май има какво да се "пипне".
Данните са общодостъпни и силно се надявам другарите модератори/ки да публикуват месиджа ми.

166.   Не ми харесва, че понякога пиша коментари( без цинизми и според правилата) и не се одобряват. Снощи писах един много дълъг коментар, който наистина щеше да е от полза на авторката, а днес гледам, че изобщо го няма. И какво? Трябва пак ли да го напиша? Ние се опитваме да помагаме и отделяме от времето си не само, за да четем, но и за да споделим опит и да дадем мнение, а какво излиза накрая? Че е било безсмислено. Е как да го напиша пак....
Случвало се е след като не ми одобрите коментар, да го напиша пак и да го одобрите. На какво се дължи само не ми е ясно.

168.   Харесвам анонимността, НО не харесвам, че когато пиша коментари/теми, които са полезни, без цинизми и хейтвания, модераторите не ги публикуват! За мен това е голяма грешка, защото хората се нуждаят от помощ, а заради модераторите, хората не получават помощ!!! Честно казано се съмнявам, че и ТОЗИ коментар ще бъде публикуван! Съвет до модераторите: одобрявайте темите и коментарите, защото иначе хората се отчайват и спират да посещават сайта!

170.   Този сайт е за помощ, пък ефекта е обратен - човек се изповядва, за да получи поредната доза хейт. Затова уж има модератори, за да не го допускат. Масово сме болни от простотия и злоба. По-добре се откажете, няма смисъл.

171.   Не ми харесва, че от три мои теми и една на сестра ми, нито една не беше одобрена и вече няма и да пиша.

172.   Не ми харесва!
Цитирам... по точно копирам:

"Модератор: Опитваме се да намалим описаните от теб коментари и повярвай ми - сведени са до минимум. Обръщам внимание на всяка дума, когато одобрявам. Звездичките, които се срещат из коментарите, както и това, че понякога липсват номера - са именно редактирани (отстранени) хейтърски изказвания. "

Тогава защо пускате това?

Тема " Защо съм с него? !? "

Коментар:
"18. Знаеш ли щом седиш и си обезобразена ти имаш психически проблем наистина. Отиди или на психолог или на психиатър. Имаш нужда ако не умирай. Никой не ти е виновен. Мн ме нервят такива дето не знаят какво искат. "

С какво би бил полезен този коментар?

173.   Не ми харесва поведението на светските модератори. Публикувате всякакви тъпотии, които са 18 без проблем, а когато добавим или коментираме истории за религия, за морала или от тоя род това не се публикува. Моля бъдете по-справедливи.

175.   Напоследък работите много бавно, трябва нещо да направите по въпроса.

178.   Харесва ми сайта, идеята му, не ми харесва субективизма по време на одобрение на мнение/тема. На някой не му харесва нещо и бам - не е одобрено. Т. е. ние трябва да се съобразяваме с вашите критерии, въпреки, че ние сме клиентите и потребителите и по-скоро вие зависите от нас, отколкото ние от вас. Освен това причините за неодобряването на тема/мнение остават загадка. Няма ясни и прозрачни критерии, т. е. всеки модератор има пълните права да прави каквото си иска, без да дава обяснение. Дори това мнение може да не го одобрите, защото ви критикува.

179.   Не ми харесва, че когато пиша нещо шокиращо, никога не се появява, а е истина, наистина се е случило. Още - коментарите много се бавят и понякога мои теми не се публикуват.

Харесва ми, че сайта е анонимен, че има доста информация, благодаря ви! :)

180.   Харесва ми идеята на сайта и анонимността, но не ми харесва никак това, че коментарите и темите се одобряват толкова бавно- понякога се чака повече от ден-два, а времето за някои от авторите на темите може да бъде в определени случаи от изключително значение. Та, това е най-големия проблем на сайта и според мен трябва да измислите нещо по въпроса, ако не искате да изгубите голяма част от почитателите си.

185.   Здравейте! Мисля,че сайтът ви е повече от страхотен и може би дори вие самите не осъзнавате колко много помага на хората! Чудесно е да има едно такова място, в което човек може да пише по всякакъв повод, да си излее душата, пък и да получи някой-друг полезен съвет, малко съчувствие. Подкрепата, която можеш да намериш тук от напълно непознати и анонимни хора е нещо много истинско и ценно. Не мога да кажа, че имам изобщо някакви забележки към сайта, единствено мога да призова всички, които коментират, за малко повече толерантност и човешко отношение, защото всеки, който пише тук, има нужда точно от това.

186.   Сайтът е доста полезен. Анонимно се изливат болката и проблемите без страх и притеснение. На мен ми е интересно идеята за сайта на българин ли е или е взаимствана от подобни чужди сайтове. Досега не съм попадала на чужди такива и ще ми е любопитно да направя съпоставка. Някой би ли препоръчал подобен сайт на английски?

189.   Здравейте! Знаете кой е най-големият недостатък на сайта - прекалено бавно се одобряват истории и коментари, понякога забавянето е от няколко дена. Това би могло да се реши като се наемат още модератори - със сигурност има много доброволци, които ще искат да помагат. E, да, трябва да се внимава да не се окажат тролове. От друга страна, критериите за одобряване са много неясни. Защо не добавите общи правила - това донякъде ще ограничи субективната оценка на модераторите. Също така, ако един модератор не одобри история, то тогава друг да има възможност да я прегледа.

101-150 от 460