Сайт за сериозни запознанства?
Здравейте, сигурно на повечето от вас мнението за тези сайтове не е особено добро (да си призная и аз съм доста предубедена към тях). И все пак, понеже съм вече на 37 и нямам сериозна връзка от доста време, започвам да се отчайвам, че някъде в реалния живот ще срещна своята половинка.

Ще кажете - намери си хоби, спортувай, запиши се на курс - всичко това съм направила, но няма резултат.

Според вас има ли изобщо сайт, който да е за сериозни хора, които като мен търсят своята половинка в живота?

Коментари

251-300 от 423

322.   Номер 319, казваш "Срещнах се с няколко мъже, които бяха доста прилични, но греда, нищо не стана поради липса на взаимно привличане. ". Как така за теб те са били доста прилични, а в същото време е липсвало взаимно привличане, т. е. и за теб самата те на са били привлекателни?

323.   Аз съм на 50 запазена с 3деца сама и самотна работеща но след 2 раздели твърде недоверчива и с разбити мечти нямам какво фа споделя освен ако някой иска

324.   Личните ми наблюдения върху сайтовете за запознанства е че са се превърнали на сборище за всякакъв вид утайка в една част в другата доста печеливш бизнес за собствениците на сайта. Половината профили съм убеден че са фалшифи но с доста добре подбрани реални снимки и информация към тях направени с цел да превличат реални потребители които да си плащата за определени услуги. Имам наблюдения и върху западните сайтове за запонставата там по умно са го измисли дори съобщение не можеш да изпратиш без да си платиш, и сайта е пълен само с профили на доста добре изглеждащи жени, не видях една която да е дебела или да прелича на леличка домакинка на стол. Подчертавам сайтове които са за запознства за сериозни или не сериозни връзки а не еротични сайтове. И като изпратиш съобщение са адски комуникативни и всяка една ти отговоря. Веднага ми стана ясно че става на въпрос че са цуцало за пари от заблудени хорица. В българските е малко по различно, от фалшивите профили ни вопъл ни стопъл като съобщението е съвсем нормално(не вулгарно или предложение венага за секс) написано на кирилица, дори не е и прочето от отсрещната страна. Просто да прояви интерес аджеба какво са ми написали от среща, все пак се е регистралала в сайт за запознаства. А тази част от женските профили които реално съществуват може би 95% си имат реален партньор в живота и са си направили профил чисто и просто да им обръщат внимание, защото женската природа е устроена така че жената обича да и се прават комплименти има нужда постоянно от тях, и някой да и показва колко я харесва. А днешните, , мъже, , слагам в кавички защото за мен това са некви елементи само, се слагат на фсяка фуста, хубава-грозна, дебела-дърта само и само да му пусне и да топне чушката, нямат грам САМУУВАЖЕНИЕ цяла вечер и търчи по-фустата само и само после да му пусне за 10 минути и жените много добре го знаят това и с едно профилче със свити джуки като маймунски г. с успява да запълни някакви нейни душевни празноти. Мъжете които са по тия сайтове са в 95% търсещи само секс и то бърз без ангажимент, може и за един път само, може и за когато му се до такова да си има някой на разположение. От досегашния ми опит със жените бих казал че няма вече жена която да предлага бърз и безплатен секс. Имаше такива в началото на 90-те, но бързо се отракаха и разбраха че от това може да се изкарат сериозни пари сериозни облаги и започнаха директно или не чак толкова директно да ти, , дават сметката и касовата белешка, , преди да натопиш чушлето. В заключение 95% от потребителите на тези сайтове са фалшиви профили, мъжки търсещи само секс и жени търсещи само виртулано внимание. Другите 5% са мъже и жени търсещи сериозна връзка но шанса да са нацелат е приблизителен на този да нацелите числата от тотото. Успех на всички, и горе главите! , , Помнете че ако не получите това което искате, всъщност може да имате голям късмет, ,

325.   Номер 324 го каза доста точно. Ще добавя, че все пак има доста малък процент на истински профили и лично съм се срещал с десетина жени до момента в последните 5-6 години. Сухата статистика сочи, че това прави усреднено по 2 жени на година, което не е никак много, но все пак аз също подбирам и не бих се видял с коя да е жена. Уловя ли я, че е златотърсачка, просто спирам да ѝ отговарям на писмата и заминава в списък блокирани. А повечето от тези десетина жени, с които се заознах и лично, се оказаха свестни и сме се срещали заради самото запознанство, а не заради търсене на парични облаги от тяхна страна или защото съм искал да вкарам някоя в леглото. С някои дори и сега понякога излизаме за по кафе, тичане или колоездене, но просто не са мой тип, а може би и аз не съм техен. Само ми е чудно защо до една си бяха сложили в профила или пратили (тези без снимка в профила) доста стари снимки, когато са били все още със слабо телосложение и млади. Единствено една не е пушачка, а другите пафкат като заводски комини. Аз винаги изрично питам преди среща дали жената пуши, и само ако не пуши, решавам да се видя с нея. За някои се оказа, че имат и дете или две деца, а при разговорите преди срещите твърдяха, че нямат такива. Малко тъпо е с тези лъжи. Така или иначе истината излиза наяве при среща на живо и някак странно накрая да срещнеш коренно различна жена от това, което тя е искала да си мислиш за нея.

Едната от тези пък, с които никога повече не се срещнах, е сериозно пълна, а ми беше пратила снимки, на които изглежда сравнително добре (около 160 см/60 кг на младини, сега сигурно е двойно на това). Още в първата минута на срещата ми каза с усмивка: "Изненадан си, нали? Сега ще си тръгнеш ли? ". Въпреки тъпия ѝ въпрос, аз отвърнах, че съм дошъл на срещата, за да се опознаем в течение на разговора, държах се съвсем нормално и срещата ни продължи няколко часа. Просто не гледах на нея като на жена, с която някога в бъдещето бих желал да създавам семейство, дори и да изглеждаше като фотомодел. От обсъжданите теми разбрах, че силно ненавижда мъжете, поставя ги (ни) под общ знаменател, и че е с доста комплекси от килограмите си, защото все обвиняваше мъжете, че харесвали само анорексички и силоконови кукли. Но най-нелогичното беше, че макар да осъзнаваше как именно килограмите са пречка да има мъж, тя постоянно си поръчваше шоколадови шейкове, пасти, сандвич и пилешки бутчета. Ядеше като за трима едри мъже и разправяше как мъжете били двуличници, задето не я харесвали, а искали само свирки или да я опънат за по 1-2 пъти. Затова и ми била устроила своеобразен "тест" с най-хубавите си снимки, за да ме пробва, дали после аз няма да си променя поведението на живо. На другия ден след срещата ни ме пита учудено защо не съм я търсел по телефона след първата ни среща, а аз ѝ отвърнах, че не ми харесва да ме пробват и лъжат целенасочено. Тя пък моментално стана нападателна и започна като истеричка да сипе обвинения как "не съм бил способен да обичам" и съм "като всички мъже".

Друга пък се оказа с космат ген, но не в това беше проблемът. Макар никой да не избира как да се ражда, тя поне можеше малко да се поддържа и да си маха космите по ръцете, мишниците и мустаците. Вместо това, с горд тон ми заявява, че много се гордее с космите си и така щяла да срещне "истинския мъж, който да я оцени и пожелае естествена". Даже не искам да си представям какъв гъсталак е долу на триъгълника. Е, то и аз ако спра да се бръсна и се оставя да бъда целият обрасъл в косми, никоя нормална жена няма да ме пожелае, а какво остава пък мъж да предпочете космата жена пред такава, която полага грижи за себе си. Тръгна да ми развива някакви теории как само хората, които не били с добра хигиена, се обезкосмявали, за да не се къпели често.

326.   323, аз например искам, но надали ще споделиш въпреки гарантираната анонимност на сайта. Винаги съм се питал какъв е механизма, по който една жена прави избора си и как след това решава, че не това е правилния избор. Дълбоко съм убеден, че пари, коли и платени сметки не са водещи, по тази причина не съм съгласен нито с 324, нито 325. Разбира се съвсем нормално е всяка жена да търси стабилност с бъдещия партньор, а прошлек на 40 години, без жилище, без работа, без 5 лева в джоба няма какво друго да и даде освен един "невероятен секс" - не казвам, че няма и такива жени, които да търсят само секса, но това в никакъв случай не е бошинство, а още по-малко 95%. Може и аз да съм някакъв щастливец, че до сега не съм попадал на така наречените "златотърсачки", точно обратното, едната от жените, с които се запознах парадираше с новото си Ауди и твърдеше, че не се нуждае от издръжка, но и никого не би издържала, другата говореше за собственото си жилище (не завлечено след брака, а собствено), третата съвсем простичко си каза, че и е време да има дете (също финансово обезпечена), да продължавам ли да изреждам за 5-та, 6-та, 10-та, 20-та - само една ме усъмни, че търси къде да се подслони с двете си деца, но казвам усъмни. Да срещал съм се и с такива, които са имали снимки отпреди 10 години, но кой не иска да бъде харесван и по този смисъл не възприемам това за кой знае каква лъжа, ами по тази логика да забраним на жените да си слагат грим и да носят къси поли или да ходят чорлави?
По-притеснително за мен е това, за което попитах - принципът на изграждане на връзките и за да съм по-конкретен ще използвам пример от моята практика - жена с дете, разведена, търсеща сериозна връзка, работеща и относително осигурена, а всичките и връзки след брака с ергени. Нещо не ми се връзва такава постановка, има нещо сбъркано в подхода, нещо не е таман, ама какво не знам. Аз лично разсъждавам така - какво да очаквам от ерген и какво аз мога да му дам, ергенът вероятно ще иска дете, но аз вече не искам, без значение е какво той има или няма, аз имам всичко необходимо (в конкретния случай ергенът на всичкото отгоре все още живее при мама и тате), какво мога да очаквам от човек, който до 40 и няколко години няма жилище, никога не е имал жена и деца? За да не се засегне някой ще кажа, че по същия начин си мисля и за момите т. е. ситото вече работи.
Та 323 как ти стигна до там, че да се разочароваш на два пъти (убеден съм, че не са само два, но това е еврейското число за жените) - просто хората проявяват склонност винаги да грешат по един и същи начин т. е. оказва се, че не се учат от грешките си, а от там и големият опит не е гаранция за по-малко и по-малки грешки.
Кофти, не искам да съм лош пророк, но начинът, по-който се описваш ме навежда на мисълта, че ще попаднеш на поредното си разочарование - наивно звучищ за 50 годишна.

327.   Аз пък търсех НЕсериозно запознаннство. Абсолютно неангажиращо - само за лаф. Семеен съм и го бях обявил. Не очаквах, че има толкова "търсещи" семейни. Повечето направо са си заявили, че са там за кръшване. Имаше все пак и такива, посочили само "кореспонденция". Писах си с няколко. Наистина се чудех защо все пак повечето не отговарят, при положение, че пишех нормални писма - леко шеговити, но културни... По интересното е, всъщност всички търсеха секс. С някоя можеше да си попишем доста докато го овъртах и пишех двузначно. Момента, в който заявявах, че не търся секс, тутак си изчезваше от полезрението ми. Можеше и по-рано - спомена ли, че не разполагам с много пари :)
А аз исках точно само да си пиша, да си споделям разни неща... Та ще ви попитам как го намирате това мое желание? Вие семейни дами бихте ли си писали САМО с някого?

328.   Номер 235 съм. Номер 326, прочетох писмото ти и с една част от него не мога да се съглася, конкретно с твърдението ти: "Дълбоко съм убеден, че пари, коли и платени сметки не са водещи, по тази причина не съм съгласен нито с 324, нито 325." Около половината жени, с които съм излизал през живота си, са имали или собствено жилище (повечето с наследено такова, и само 2-3 - със закупено от тях), или кола, или и двете заедно, като само две от тях не са показвали по никакъв начин, че са търсели мъж с пари. И това е, защото едната е заможна фирмаджийка, а на другата баща ѝ ѝ е уредил всичко и живееше от наеми на семейни магазини. Това, че една жена има жилище и/или кола, съвсем не означава, че не търси щедър мъж с висок доход. :)

Пиша толкова скоро и поради друга причина. Днес една от жените, с които се бях срещал десетина пъти преди 3-4 месеца, изведнъж ей така от нищото се присети за мен и ми звънна да пита, дали искам да се видим. Причината да спрем да се виждаме тогава е, че тя изневиделица беше решила да се събере отново с бившия си, от когото ми се оплакваше в повечето време при срещите ни, че бил побойник и ревнивец. Уж вече се бил оправил и решили да се съберат отново. Тогава смешното беше, че на последната ни среща заяви: "Нямам нерви да се опознавам с непознат човек /имаше предвид мен/ дълго време и да рискувам накрая нищо да не се получи. А пък него поне си знаем вкуса и ако не друго, то поне ще има яко праскане" (това бе нейният начин да каже "съвокупление", който ме учуди, защото пред мен даваше вид на уж свита и скромна). А дотогава лисицата мрънкаше как онзи само за това я използвал и как тя искала разбиране, уважение и любов. Как така реши да обърне монетата наопаки и пак да си вкарва главата в торбата, ми е напълно непонятно. Съвсем малка подробност е, че онзи е богаташки син, барабар с всичките екстри покрай това - подарени луксозни жилище и кола, редовни посещения на курорти и ресторанти, лесни пари за харчене и т.н.. Тя самата ми казваше, че тези неща за нея не били важни, докато са имали връзка преди години. Естествено, че на подобни женски оправдания никой не се връзва. Това е като при тези, които са презадоволени с пари и приятни условия на живот, а постоянно разправят, че щастието не било в тях. Когато вече е налично, е лесно на думи да го омаловажиш.

И така, какво се случи днес: Въпреки, че под достойнството ми да се занимавам с жена, която вече веднъж ясно е показала, че не може да се вярва на думите ѝ и се ръководи от неразумно взети решения, все пак се съгласих да се видим този следобед, тъй като ми беше любопитно да обследвам психологическите противоречия в начина ѝ на поведение и да чуя какви ще ги надроби като обяснения/оправдания. Както и предположих, онзи бившият ѝ пак я е тормозил и тази отново се е сетила, че ѝ е нужно уважение и връзка с мъж, който наред с всичко друго да е неревнив и приятелски настроен. Два часа нареждаше как не можела да повярва колко била тъпа да повтори пак същата грешка. Накрая с разрева доста сериозно, гримът ѝ се размаза по лицето и ме попита, дали ѝ се сърдя, че ме отрязала преди и дали искам да продължим да излизаме отново. Отвърнах ѝ в пряк текст, че щом веднъж е преценила, че не съм достатъчно качествен за нея, а от действията ѝ тогава и аз също съм решил, че не сме един за друг, то просто няма смисъл повече да се виждаме.

Любопитна подробност е, че за разлика от предишните дни, днес в Пловдив беше ветровито и значително по-хладно, имаше дори и дъжд, но хитрушата си беше сложила тънка прилепнала рокля, от чието деколте почти изскачаха гърдите ѝ, а като допълнение - уж неволно десетки пъти си вдигаше ръцете да си оправя косата (добре познат женски похват за привличане на мъжко внимание). И почти всеки път тогава ме гледаше зорко в очите, за да види накъде ще гледам точно тогава. Очакваше да се възползвам от момента и да зяпам гърдите ѝ, само че аз я гледах в очите или извръщах поглед настрани към минувачите около заведението. Това беше едва вторият път, в който я виждах с подобен тип облекло (първият път беше при втората ни среща през пролетта, когато също имаше за цел да я харесам и се беше издокарала и пак правеше тези движения с ръцете и косата), докато при всички останали срещи помежду ни беше по дънки, маратонки и обикновени тениски без деколте.

329.   328, предполагам си сбъркал с 235, а в същност си 325 - всичко, което казваш е самата истина (твоята истина) и мен са ме търсили след като са се връщали при старо гадже, и на мен са ми правили недвусмислени намеци, и аз съм отказвал защото евентуалният секс не ми е бил пътеводна светлина. От скромния си опит с 20-тина жени, с които съм излизал след запознанство в Елмаз съм склонен да си мисля, че болшинството там си търсят СЕКС партньор, а не касичка. Казват, че секса бил един от начините на опознаване и аз съм съгласен, но питането ми е с кой от всичките начини за опознаване трябва да се започне - има разлика дали ще започнеш с мачкане на чаршафите, пък после ще видим или пък първо да видим, после може и да омачкаме чаршафите. Не виня никого, нито жените, нито мъжете, които обаче още в самото начало са си заявили позициите - виня лъжците, които уж търсели "сериозна връзка", топлина, внимание, разбиране, а между другото и на гимнастиката не отказвали. Това беше смисълът и на примера, който дадох, жената търсила сериозна връзка, мъжът не и е обещавал такава, но въпреки всичко е имало интимност. Разочарованията идват като следствие от решенията, които взимаме, колкото по-слабо ни държат спирачките, толкова повече разочарования имаме и толкова повече се отдалечаваме от целта си, освен ако тя не е трупане на бройки.
С две думи, не гледам на Елмаз като на място за сериозно запознанство, още по-малко като както се рекламират "срещни любовта", Елмаз трябва да си закачат "срещни неангажиращия секс" и ще са по-коректни към потребителите си, но пък с това рискуват да останат без потребители от нежния пол.

330.   328, то жената си ти е казала защо те е отбягнала и е предпочела бившия - явно си прекалено приятелски настроен и не даваш индикации, че си добър в леглото (ще има яко "праскане").
И най-скромната жена търси мъж, който е добър в леглото и дава индикации, че е добър в леглото.
Парите и другите глупости са само бонус, не заради тях са те отрязали.
Тъй че по-леко с приятелското отношение, даже го изключи на макс ако можеш.

331.   Според мен целият проблем е, че всички станахме много важни и много претенциозни. 90% от жените искат мъж с 2-3 нови лъскави коли, 2-3 апартамента, поне 1 вила и постоянни почивки на места, които и на картата не могат да открият. Освен това трябва да е под 25, да е красив като принц, да задоволява всяко тяхно желание и ако може и да им чете и мислите. При мъжете е същата картинка, само желанията са малко по-различни. Възрастта пак трябва да е под 25 ( даже е много ), да е хубава като принцеса, да е супер мила, нежна и добра, но и да е най-голямата мръсница в леглото, да е супер домакиня, да е супер умна и т. н. Е, нали се сещате, че подобни желания са меко казано неизпълними. Ето заради такива изкривени разбирания маса народ си стои сам в очакване на принца или принцесата. Други пък се събират за 1-2 години, раждат по 1 дете и се разделят, защото "заслужавали повече". Има ли в едно семейство любов, нещата се случват. Да, не се карат S класи и не се ходи на почивки в екзотични дестинации, но пък хората са щастливи.

332.   Абе то и мъжете търсим жена да е добра в леглото, ама голяма част дават само вид на такива, иначе на практика са или неще да прави свирки, или не ще гълта, или е широка като кофа или имала хемороиди и неще да си го слага от зад, че я боляло. Иначе пък искат мъжа да е финансово красив и полов атлет, не че е невъзможно, но пък тогава или ще я побийва от време на време или ще изневерява и т. н. и т. н. Пълно щастие няма живота го е доказвал многократно. Каквото може да даде единия, това трябва да може да предложи и другия. Ако аз имам апартамент и тя трябва да има, ако аз вадя по 5 хил. на месец и тя трябва да може вади. Сека ако има само една дупка и през останалото време само ми е в тежест и ми изисква аре влации....

333.   Мисля, че пост 324 описва нещата доста точно. И аз си мисля, че 90 процента от профилите, особено тия на жени са фалшиви и се поддържат от администраторите на сайта. Доста ясно се усеща, че целта е да те накарат да плащаш за различни допълнителни услуги, които уж предлагат.
Ако си писал на 100 жени, ще имаш 4-5 отговора и може да се видиш с една или две от тях. Говоря за нормална и грамотна комуникация, без директни предложения за секс.
Накратко, тия сайтове не са нещо особено. Търсете повече контакти с познати, колеги, приятели... Реалните запознанства и срещи, дават много повече възможности и реална представа, кой стои срещу тебе.

334.   329, благодаря ти за поправката! :) Не съм 235, просто по погрешка съм разменил местата на цифрите 2 и 3. Номер 325/328 съм.

Въпросната жена при една от срещите ни през пролетта ми беше казала: "Ти си душичка и ме е страх да не те разваля", когато си говорехме, че имаме доста различни начини за прекарване на свободното време: тя ходи по барове, дискотеки и купони, а аз изобщо не посещавам подобни места и предпочитам разходки и колоездене; тя пуши доста (2 кутии дневно), а аз не; тя пие алкохол, а аз никакъв; тя се храни нездравословно, а аз почти нищо вредно не хапвам и пия много алкална вода. Тези неща в съвкупност са сериозен риск за вродена болест на едно бъдещо дете. Дори и да беше невероятно свястна по характер, намирам непреодолими различия, защото си е свикнала на един начин на живот и не иска да си го променя, нито аз бих сторил същото и да търпя цигарен дим и да кисна по барове. Преди не сме говорели на интимна тема, най-вече защото все повтаряше как иска преди всичко уважение и мъж-приятел, но сега си правя изводи, че явно още тогава с тези си думи за "развалянето" може би е влагала и подобен смисъл, тъй като при вчерашната ни среща няколко пъти каза разни намеци на интимна тема и отделно жестовете с цел да ми привлече вниманието, а видя накрая че не поддавам. И странното е, че накрая като се разплака ми благодари, че съм бил единственият мъж, който "не гледа на нея като на парче месо" - това бяха точните ѝ думи. Отвърнах ѝ, че не заслужавам чак такива хвалби, защото неколкократно при срещите ни съм я оглеждал от-до, защото си е чисто естествено за един мъж да желае да опознае жената насреща не само като характер, а и като външност. Аз самият съм доста ненаситен и раздаващ се в леглото и мога да ѝ стопя лагерите, но нямам навика да се изтъквам с това и при запознанство наблягам на вежливо поведение, кавалерство и грамотност.

Случвало се е 2-3 пъти през годините други жени направо в очите да ми казват, че съм "задръстен", само задето съм съобразителен, търпелив и улегнал, нямам вредни за здравето пороци, не съм гръмогласен и нахален, не псувам и не се барам за топките на обществено място, което ми е докарвало лека усмивка, защото бързат да си правят първосигнални изводи, без да разсъждават трезво. Наясно съм с глупавата теза, че голяма част от жените по подобни признаци усещали "мъжкаря" в даден мъж, но на мен точно такава жена не ми трябва, така че с удоволствие предпочитам да нямам нищо общо с подобни. :)

330, зная как едно по-тежкарско, да го наречем, поведение носи по-голяма вероятност дадена жена да хареса мъж, който го показва явно, и споделям мнението ти относно тази тема. Виждам и как някои мои познати се гласят повече от жени, хвърлят по 100-300 лева за скъпи парфюми, които те наричат "пичеловки", защото карали жените да си примират от удоволствие (в интерес на истината - божествено ухаят и това го казвам като мъж, но пък ако бях жена, никога нямаше да съдя за един мъж по парфюма, ако изначално няма необходимите качества, заради които една жена би се събрала с мъж за сериозна връзка), купуват си само "маркови" ризи и бельо (китайски ментаци, но явно важното е да имат изтипосан марков надпис), с последен модел скъп телефон са, а в същото време две стотинки нямат в джоба, защото всичките си пари влагат в това да създават впечатление на заможни и отракани типове. Съответно и нито една сериозна връзка не са имали досега, а само забиват случайни мацки за по няколко нощи и после тръгват на лов за следващата. А мен това не ме блазни.

335.   Здравейте, не зная вече под кой номер съм писала. Изгубих им дирята, но се включвам отново, защото ми става интересно, а и искам и аз да споделя. Анонимността предразполага. Имам профил в елмаз, но от известно време спрях да влизам. 95% от мъжете търсят секс, а останалите, т. н. сериозни, искат направо да опитаме. А какво значи да опитаме? Означава да започнем да се виждаме и постепенно да се сближим, до пълно или не пълно заживяване заедно. До тук добре, но сближаването води до откриване на недостатъци, с които ту единия, ту другия не се примирява. Ето защо се разминаваме, опит след опит, което неминуемо води до разочарование. Питате защо звучим наивно, правим едни и същи грешки или не се поучаваме от грешките си и как така се срещаме с уж прилични господа, а не се получава. Ще отговоря за мен. Водя някаква кореспонденция, установявам, че до някаква степен има нещо общо или по-точно няма пропаст между нас и т. н. и решавам, че мога да се доверя за среща. От приблизително 30 проведени срещи, само един единствен мъж се доближи достатъчно близо до измислените ми изисквания за мъжки идеал. С него сме вече 4 години заедно в една много странна чисто сексуална, но пълна с любов връзка. Естествено, че това не ме задоволява и търся мъж с когото ще имам пълноценна връзка. И така, аз идеалният средностатистически женски екзепляр във всяко едно отношение, като ум, физика, душевност, интелект и пари. От нищо нямам по много и от нищо не съм лишена. Балансирана личност от всякъде. Всичко, което съм постигнала е с двете ми ръце, като от никого нищо не съм получила даром - разбирайте родители и мъже. И това, което съм постигнала е ценено в собствените ми очи, т. е. аз се ценя. И от тук идва заключението - не желая мъж, който е на по-ниско ниво от мен и се стремя да контактувам с мъже, които са на по-високо ниво, т. е. са постигнали нещо повече от мен. Обаче, ... , тези мъже, заради това, което са постигнали, се стремят към млади, красиви жени, с цел поддържане на младия им дух. Няма лошо, казвам аз. Мен пък ме харесват млади мъже, защото съм зряла и привлекателна жена. Обаче, ... , аз пък не харесвам млади мъже и си предпочитам мъжете в моята възрастова група. И така, връщам се към провалените срещи. Провалят се, защото от моя страна по някакъв начин просто не се получава онази искра - или мъжете много бързат или в тези 1-2-3 срещи откривам нещо, с което никога не бих се примирила, като например излизат явни лъжи наяве. А, да, и мъжете лъжат и то много, само и само да се харесат.
Парите! - тъй коментираната тема. Ще я захапя и аз. Да, разбира се, че имат значение и един стабилен финансово мъж се котира много по-добре. На срещи винаги имам принцип - вода и само вода и си я плащам. Често ми се казва - е, другия път аз ще я платя. Това е тест - ако мъжа ми позволи да си платя водата, това означава, че просто втора среща няма да има. На втората среща предразполагам мъжа да се отпусне и да говори. Екзалтираният мъж се изпуска. На втора среща най-често срещаната грешка е мъжа да говори за бившите си. Принцип - не говорете на жена за друга жена, колкото и да ви се иска да споделите. Изчакайте, ще дойде и време за откровения. На втора и трета среща мъжете правят още една голяма грешка - бързат да скъсят дистанцията чрез целувка или намеци. Трябва да усетите жената към какво се стреми и ако наистина ви харесва и пасва се настройте на нейното темпо - има по-бавни и има и по-бързи. Ако има срещи ще има и интимност и тя е много по-сладка ако е малко отложена във времето. най-големият срах на жената е дали мъжът ще и се обади след това. Редно е той да се обади и да има поне още няколко пъти, освен ако не е било катастрофално изживяването.
Май започнах да чета конско. Ще спра до тук, че се отклоних от темата.
Продължавам да го търся!

336.   335, ти май самата не знаеш още какво искаш. Хем искаш сериозно запознанство, хем не искаш сближаване понеже те е страх че ще почвате да си намирате недостатъци. Звучиш ми много объркана жена, за мен търсиш под вол теле и дори и да го намериш пак не си сигурна да ли точно това търсиш. Всеки човек си има недостатъци, всичко зависи другия да ли ще ги приеме. Нормално е повечето мъже да искат директно секс, важен фактор е в една връзка едва ли има някой който е убеден че не е така. И е добре това да се изясни ако не на първата среща то поне на втората. На първата среща можеш да прецениш някой да ли те превлича сексуално, ако не те превлича кой от къде и до там. Но аз лично нямам нервите да опознавам някой два месеца и след това секса да се окаже кофти, защото връзки с кофти секс не издържат дълго. Мен лично като мъж страшно ме отекчават жени които почват да ми развиват теорията за опознаването(която тя самата не е наясно колко време и е нужно да опознае един човек) Само като видиш някой даже научно е доказано че за 5 секунди може да установиш да ли те превлича сексуално, а някои им трябвали 100 стрещи. За мен те са объркани хора и усета ли че жената от среща е от тоя тип поглеждам си към часовника и, , извинявай ама трябва да тръгвам, , Може би ако е 18 годишна девственица двойничка на Моника Белучи може и да я чакам няколко месец без секс, ама ако е някоя стара мома която е изпуснала последния влак я отсвирвам директно. И това за, , искрата, , ме отекчава много бързо и губа интерес. В повечето случеи тя се появява след като опознаеш човека, закоето са нужни поне няколко месеца. Ако се появи на първа или втора среща се нарича любов от пръв поглед ама това рядко се случва. Ако искате, освен да е полов атлет, , , финансово усигурен, , , , улегнал, , или както там му викате на мъж със сигурни и високи доходи и да се влюбите в него от пръв поглед, по добре пуснете тото там шанса да уцелите числата е по голям. Айде Успех на всички! И не си губете времето по тия сайтове те отдавна се изчерпаха. Реалните запознаства са в пъти по-готини.

337.   336, ако съм жена никога не бих ти обърнал внимание, не само, че си неграмотен, но си и елемнтарен в разсъжденията си - добре е, че за всеки влак си има пътници, надявам се и ти да си намериш това, което търсиш!

338.   335, сама си противоречиш и май не знаеш какво искаш, а после се чудиш защо не ти се получава. Хем не би допуснала мъж под твоето равнище като доход, както се изразяваш горе, а пък искаш мъжът да е над теб. Ха сега си представи какво щеше да стане, ако мъжете бяха максималисти с вирнат нос като теб и тези с по-висок доход не биха допуснали до себе си жена с по-нисък доход, каквато си ти! Щеше ли да приемеш за нормално да те мислят за негодна въз основа на дохода ти? Сигурен съм, че и за ръста искаш някой исполин да се извисява над теб, макар че говориш за необходимостта от равенство в писмото си горе. Вие жените все искате равенство между половете, но с тънкото уточнение, че държите вие да сте по-равни от мъжете. Както при Комунизма имаше един лаф "У нас всички са равни, но някои са по-равни от другите". Сеш' се??? :) За права сте първи на редицата, но не и за поемане на отговорности. От писмото ти става ясно, че сама си пропъждаш късмета и най-вероятно вече си изпуснала възможността да си с някой мъж, с който би могло да се разбирате чудесно, само защото си го пренебрегвала заради някакви твои си предубеждения.

339.   Защо мъжете се хващате за пустите пари! Не говоря за пари!!! Това са моите разбирания и моят, избран от мене път. Късметът за мен не е "някой" мъж, с когото бихме се разбирали чудесно, защото съм слънчево дете и няма човек с когото не бих могла да се разбера. Не ме поставяйте в положение да се оправдавам или обяснявам. Това е тъпо. Приемете хората такива каквито са и ако не ви отърва не бъдете с тях. Естествено е да се стремя към общуване, приятелство или връзка с хора, които се доближават до мен. Та нали трябва нещо да си говорим, да творим, да градим и така напред. А и никога не може да се сложат двама души на кантара и да мериш. Всеки е велик и уникален сам за себе си. Нали знаете приказката "Всяка жаба да си знае гьола".
И накрая за информация на посрещачите - влакът пристига на първи коловоз. Разбирате ли? Не на втори, не на трети, нито на десети глух или осми западен. На първи! И който ще се качва, да се качва, че тръгва. дано ви развеселих :)

340.   Нямам дълъг опит в сайт за запознанства. Но пък имам достатъчно впечатления, мисля. И само една среща.
Прави ми впечатление, че профили без снимка могат да се окажат по-любопитни за мен. Всъщност много е важно представянето на човека и какво търси. Още там за мен започва селекцията.
1. Пише ли неграмотно, отпада!
2. Ако е със снимка - има няколко знака и ако ги видя, отпада.
3. След няколко разменени съобщения мога да забележа част от интелекта и от интересите на отсрещната личност. Ако директно говори за секс - отпада. Ако говори извратеняшки - отпада. Ако напише само "Здрасти" - отпада. Редно е да има няколко изречения, с които да се представи поне.
4. На срещата ако гледа жадно и те разсъблича - отпада. Не понасям хората, които не могат да се контролират.

341.   Какво искам да намеря в един сайт за запознанства?
Интересен човек, с интелект колкото или повече от моя, с професионална реализация и добри доходи като мен или по-добре от мен, с интереси и вкусове, близки до моите, непушач, да не е женен.
Ако кореспонденцията с него ми е интересна, има шанс да стигнем до среща. Ако нямаме какво да си пишем, още по-малко ще има за какво да си говорим. А нямаме ли теми за разговор, до секс няма да се стигне. Имам си вибратор, който ще свърши добре работата.
Съвет към мъжете - ако много искате да правите секс, поръчайте си проститутка. Или просто го напишете - да е ясно. Ако има жена, която търси само това - ще се намерите.
И още нещо - ако още в представянето личи заядливостта ви, нямате шанс, повярвайте ми.

342.   341, ще те разочаровам - такива хора в сайтовете за запознанства НЯМА! Нито мъже, нито жени.
Реализираните хора и тези, на които животът им е балансиран от към работа, доходи, хобита, интересни занимания, срещи с другия пол и т. н., си имат половинки - самият живот предоставя пре-достатъчно възможности за това. Не малко си имат и любовници, и всякакви други комбинации, които ги устройват. Само загубеняците киснат по сайтовете и СЕ НАДЛЪГВАТ в тях. Да - това е точната дума, НАДЛЪГВАТ, защото те не са това, за което се мислят, но пък искат другият да е, че и повече...
Сори за откровението, Знам че боли...

343.   342, нали не смяташ, че всички свестни са щастливо женени? Да имаш някаква половинка не означава, че си щастлив. Можеш да си имаш някого, но щом си в този сайт, значи не си най-щастлив. Нещо липсва - или добър и достатъчен секс, или нормално общуване, среда за социални контакти, или срамежливост.
Ето - обичам джаз, театър, кино, обичам бяло вино, харесвам природата, чета книги, работя и си плащам сметките, но живея сама. Имам хоби, имам приятели, но нямам любим до мен.
Загубенячка ли съм, че съм регистрирана в такъв сайт?
Може би ако харесвам чалга, кисна в кафенетата и модните кръчми, ще бъда отдавна щастливо омъжена за умен и начетен мъж?

344.   Не си ме разбрала нещо.
Изобщо нямам предвид, че всички свестни са щастливо женени.
Имам предвид, че свестните не киснат по сайтове с надеждата оттам "да изскочи зайчето".
Нито киснат във ФейсБоклук или други обречени инициативи.
Те си намират партньори в живия живот, сред хората които срещат.
А не да се лъготят и "разочароват" онлайн.
Така че ти, както и писалите преди тебе, барабар с автора - отпадате! :)

345.   Номер 344, защо така бързаш да заклеймяваш с лека ръка всички хора като "несвестни", ако са решили да опитат и запознанство по Интернет, където първо изпъкват нрава и грамотността (или липсата на грамотност) на човека отсреща, а не толкова физическото привличане? Сама се причисляваш към тази ненавиждана от теб група от хора, защото според твоите съждения свестните хора не биха паднали толкова ниско да посещават и теми за страници за запознанства. ;) А ти го правиш и дори пишеш нееднократно в настоящата тема, вместо да си навън сред хора на живо. :)
И думата "надежда" е много пресилена. Аз имам профил в Елмаз, но не тая надежда това да ми осигури сериозна връзка, тъй като човек не знае случайността кога какви възможности ще му предостави. Просто е един от многото начини за запознанство с непознати хора, но не и единственият такъв.

Няколко мои познати жени си намериха съвсем нормални свестни мъже в Елмаз, включително и най-добрата приятелка на сестра ми. Една от връзките ми също е била с жена, с която съм се запознал там. Други връзки пък съм имал с жени, с които сме се запознавали и на Гребната база в Пловдив при спортуване, и на ЖП гарата в София съвсем на случаен принцип, и с моя колежка преди няколко години, и с моя съученичка на младини, а наскоро и една жена от Facebook ми прати покана заради моя публикация там, която ѝ допадна, и после се видяхме. Както виждаш - начини много. Какво си се хванала така разгорещено да слагаш всички под общ знаменател и да ги петниш с предубежденията си?

Ти сигурно ще кажеш и това, че "свестните" (каквото и да имаш предвид с тази дума) не киснат по барове и дискотеки, само че доста мои познати, които имат семейства и деца, са се запознали именно там. И това съвсем не ги прави гуляйджии, лоши родители или несериозни - просто това е един от многото начини за запознанство, предлагащ моментално да се види, дали ще има физическо привличане, на чиято основа след това да се гради и останалото общуване.

346.   Номер 343, Много бих искал да срещна жена като теб. Благодаря, че те има. :)

347.   До №335

С твоето разсъждение,никога няма да намериш подходящия за теб.
Ние сме хора,не сме устроени така както на някой му е угодно.
Преди да имаш изисквания самата ти се увери,какви са твоите плюсове и минуси.
Хем говорите за пари,хем казвате че те не са водещи в една връзка,кого залъгвате?
Никога няма да ви разбера,защото за разлика от вас "жени"-материалистки,аз не гледам професията и портфейла на мъжа.
Имам прекрасно момче до себе си,което ме обсипва с обич и подаръци от сърце,не забравя да ми и подарява цветя. :)
Свестните са с половинки,а вие изискващите стойте си сами.
Жените искаме да сме на едно ниво с мъжете,но междувременно искаме мъжа да е повече финансово от нас и да е силният пол. :Д (Колко трагикомично звучи)
Като искате да сме равни,тогава не бъдете материални и се грижете сами за себе си,вместо да очаквате от мъжа повече,отколкото вие може да си позволите.
Никога,ама никога до сега не съм разчитала на мъж,даже ми е крайно неприятно и обиждащо да ми плащат сметки и да ми помагат финансово.
Колкото до интелекта,можеш да говориш задълбочено с човек имащ средно образование,не само с висшисти. ;)
Дразнят ме особи като №335,които се мислят за повече от другите,надути и вечно мрънкащи.
Избираш ли ти,след това теб ще избират,не го забравяй леличке. :)
Нито образованието,нито парите те правят повече човек!!!
От толкова идеализиране на образите си накрая пак сами,не в страничните хора е проблема,а във вас.
В днешно време липсва моногамията,самите вие сте изневерявали,но иначе съдите обвързаните и женените по сайтовете.
В света на технологиите,няма как да забраниш на даден човек да не влиза в кибер пространството.
Изневярата става със сърцето и тялото,а не с очите и пръстите на ръцете шарейки по клавиатурата.
Има перфектни семейства и двойки,нищо не им липсва,но те самите си пускат мухите в главата и така си създават проблеми.
Мъжете и на 40-50 год могат да се котират,но жените от 35 нагоре все по-трудно.

Drama queen

348.   Мило момиче, правиш ли разлика между зелен домат, узрял домат, доматен сок, консерва с цели домати, консерва с домати на резанчета и кетчуп??? (извинете, ако пропускам някой доматен продукт)
За т. н. "лелички" си има т. н. "чичковци", както и т. н. "милфове". На разнообразието от вкусове, претенции, изисквания, желания, образование, интелект и много други се гради прогреса на света. Уважавайте по-възрастниете, както жени, така и мъже. Те имат своите предпочитания и желания, също толкова силни, колкото и на 25. Желанието за любов, топлина и обич, както и страстта към другия пол не изчезват до смъртта.
Ако 347 живее с мисълта, че след 35 "няма да се котира", говори за незрялост. Не се котират и жени и мъже (независимо от възрастта), които са преждевременно остарели душевно - отпуснати, недоволни мрънкала, макар, че и те имат късмет със себеподобни, а и не само, защото всеки човек има достойнство и е уникален сам по себе си. А що се отнася до мъжете на 50, то те са страхотни мъже, наистина.
И още нещо...
Има много пътеки да достигнеш до целта. Ако имаш избор е въпрос на твоя преценка как ще стане това - рейс, влак (с всичките му вариации на бързина), самолет, пеша. Това е личен избор. Аз ще избера или бавно и пеша, или бързината на самолета, но няма да се задоволя с градския автобус само и само да се предвижа напред. Това е ако имаш право на избор. Ако нямаш такова, тогава бегом към таксито и право в целта.
Факт е, че в сайтовете за запознанства има и свестни и несвестни, само, че свестнен за едни е свестен, за други не и обратното. Животът се променя и ако днес си материално задоволен, то утре може да изпаднеш във финансова дупка. и обратното. Ако днес си обичана и уважавана, то утре, когато си на "некотираща се възраст" може да изпаднеш в немилост. Днес си здрав, утре те боли глава. Бил си тежко болен, оздравяваш като по чудо - дай Боже всекиму. В природата няма статика. Всичко тече, променя се, има цикличност и се ПОвръща.
Бъдете добри "котирани" хора и се обичайте!

349.   346, благодаря ти.
Ако търсиш по правилния начин, ако четеш и между редовете, със сигурност ще срещнеш човек, който да ти импонира и да допълва по най-приятния начин ежедневието ти.

350.   Евала за коментар 347. :-*
Навлече си негативни от въпросната госпожа, ама нека да знае че и тя не е безгрешна.

352.   347 е права. Все повече и повече хора са сами заради абсурдните си претенции и разбирания. Самото писане по няколко месеца в сайтове е абсурдно. Ако сте си допаднали - излезте, вижте се на живо, поговорете си и решавайте. Така много по-лесно и бързо можеш да прецениш човека отсреща. Другият сериозен проблем е, че хората сме станали изключителни материалисти. Съзнанието ни е обзето почти изцяло от мисли за къщи, коли, почивки, дрехи, обзавеждания и т. н. Къде остават любовта, приятелството, разбирателството? Познавам много хора, които в материално отношение са доста задоволени. Притежават по няколко имота, изкарват нелоши пари, имат по 2-3 автомобила и пак не им стига. Искат още и още. Преди време излизах за кратко с момиче със същата нагласа. Непрекъснато слушах за ремонти, обзавеждания, телевизори, бани и най-вече ПАРИ. Все не й стигаха, все й бяха малко и й беше супер "трудно". Всичко това при положение, че беше от доста заможно семейство и никога нищо не й е липсвало. За няколкото месеца, през които бяхме заедно нямахме нито един нормален разговор. Хората все повече забравяме за истинските ценности в живота, като вяра, надежда, любов, семейство. После се чудим защо сме нещастни.

353.   Момче под номер 352, 347 не е права в обръщението си "лелче", не е права и в наставническия си тон при условие, че си личи, че и липсва житейски опит. Не и го пожелавам, но има много с "прекрасно момче до себе си" (в момента), утре обаче се оказват абонати на някой сайт за запознанства и също като теб бързат за срещи, а след няколко месеца се оказват пак абонати. Приличате си с 347, твоето твърдение за "абсурдното" писане също не е вярно - ако беше писал няколко дена с момата, която цитираш нямаше чак след няколко месеца да разбереш, че "За няколкото месеца, през които бяхме заедно нямахме нито един нормален разговор. ". Знам какво ще ми кажеш, да ама сексът беше невероятен и поне натрупах опит с жените - не, не си натрупал опит с жените, опитът се трупа с любим човек, сексът е начин на общуване, общуването само със секс е като да говориш само със съгласни, примерно пчеличката би прозвучало като пчкта. С две думи загубил си си времето, загубил си и времето на човека, който стои някъде кротко и очаква да го забележиш. Тук не се виждаме, не правим секс и въпреки всичко едни ни допадат, други не - с тези, които ни допадат бихме правили секс, но не с всички защото трябва да има и едно друго допадане и така кръгът на потенцианите партньори се стеснява. Отделен е въпроса ако целта ти е бройки, за това в една друга тема "С колко мъже сте били" има такива с по 1-2 и такива които след 20-тия спират да ги броят.
Предлагам на всички да изгледаме втория сезон на "Сладки свалки" и да го изкоментираме - все пак това е алтернатива на сайтовете за запознанства.

354.   Много хора губят ценно време, а после се разочароват от човека отсреща, защото в продължение на седмици и дори месеци общуват с някого само през екрана, а когато дойде време да се опознават на живо, често има неприятни изненади. Например: "О, ама той се оказа много разкрепостен, а пък аз съм на 35 и още се пазя за Единствения!" или "Тази е пълна с комплекси и ми се предлага за пари, а в началото се правеше на много вървежна и парите за нея нямали значение!". В миналото правех грешката да опознавам същността на жената и да не намесвам интимна тема от криворазбрано чувство за тактичност и уж да не ме помисли някоя за "чудовище" (както се беше изразила една, като разбра, че обичам френска, а тя ги ненавиждаше тези неща). Аз затова още в първото писмо пиша, че ако жената се издържа сама и прави свирки, значи има смисъл да продължим да се опознаваме. Някои от тях пък не правят свирки, но лъжат, че правят, защото са подтикнати от любопитство и искат да разберат повече за мен и за причината да намесвам темата веднага.

355.   353, най-наставническият тон е именно в твоите постове. Освен това си правиш някакви твои умозаключения, непочиващи на никакви факти. Не, че принципно 347 не може да се раздели с приятеля си, но пък може и да си остареят заедно, което й пожелавам. Не виждам причина да не се радва на връзката си. Колкото до мен, с т.нар. "мома" съм си писал доста повече от няколко дена. Запознанството ни стана абсолютно случайно, като в началото изобщо нямах намерение за връзка. До секс пък въобще не сме стигали, просто защото нещата не се получиха. И, да, много по-добре я опознах от срещите ни на живо, отколкото щях да го направя сигурно и след 10 години писане. Няколко срещи дават в пъти по-точна информация, отколкото месеци писане. Все пак не отивам на среща със сериен убиец, че да треперя от страх, а и винаги съм предпочитал живият контакт.

356.   346 към 349 - Но, как е възможно... времето лети неусетно...

358.   355, тонът ми е наставнически защото може би вече се връщам от там, за където младите са се забързали. Приеми го като споделяне, а не като наставление, допусни, че съм имал много бързи срещи, а също така и дълго писане без среща, но най-много са неосъществените срещи защото още с първите две изречения съм преценил, че нямам какво повече да си кажа с даден човек. Красноречив пример за важността на кореспонденцията е нашия разговор тук - убеден съм, че ако бях жена и ако бяхме провели подобен разговор, ти никога нямаше да пожелаеш да ме видиш на живо. Кореспонденцията е сито с едри дупки, на срещата ситото е с много по-ситни дупки, а съвместния живот вече е филтър, който също може да се запуши от случайно преминало камъче или песъчинка - казвам го от личен опит. Отново ще цитирам 347 "Имам прекрасно момче до себе си,което ме обсипва с обич и подаръци от сърце,не забравя да ми и подарява цветя.", ще цитирам и 348, с чието мнение съм напълно съгласен "Мило момиче, правиш ли разлика между зелен домат, узрял домат, доматен сок, консерва с цели домати, консерва с домати на резанчета и кетчуп???". Животът не е подаръци и рози, но това се разбира когато си понатрупал житейски опит, а докато го натрупаш трябва по-малко да се приказва и повече да се наблюдава! Един последен цитат от 347 "Свестните са с половинки,а вие изискващите стойте си сами." - коментара оставям на теб. В случая изобщо не коментирам грамотността - прочети в жълтото поле над полето за писане!

359.   До 353 Бива ли такава злоба?
Ти като си пишеш с месеци, а и с години, да не би да си по-стойностна?
Регистрирала си се в сайтове, не ти потръгва, все в сайтовете стоиш, а правиш и забележки и критикуваш другите, които очевидно не познаваш.
Над 30 години жените, мисля че трябва да са по-зрели, а не да вярват че "принца" ги чака, дори и след толкова много писане.
Именно комуникацията е най-доброто за едно запознанство, не комуникация по нета, а очи в очи.
От къде знаеш че 347 е точно такова момиче? Да не би да я познаваш повече от самата нея?
Промени си мисленето, иначе имаш огромен шанс да си останеш стара мома, с това ти поведение.
Аз мисля че в думата "лелче" няма никаква обида, рано или късно всички ставаме лели, чичовци, баби и дядовци.
Когато нямаш това което имат другите ставаш по-злобен и недоволен от живота.

М 40

360.   359, и аз си мислех, че мъжете на 40 са по-улегнали, по-наблюдателни, по-аналитични, а не четящи по диагонал. Ако беше чел внимателно щеше да забележиш, че аз съм писал и под номер 358 - хайде сега кажи как прецени, че съм жена над 30? Къде видя да съм казал, че трябва да пренапишеш "Воина и Мир", а може би някъде видя да отричаам важността на живия контакт? В същност да те попитам, че със сигурност и на мен нещо ми убягва - как по-точно осъществяваш комуникацията очи в очи, спираш на улицата някое "лелче" и му казваш хайде да си комуникираме? Да, "лелче" е използвано с цел да се клъвне другата жена, която си е позволила да изрази несъгласие с драсканиците на номер 347 - ти нейния пост прочете ли? Когато прочетеш 347 пак ще си говорим къде се крият злобата и самодоволството.

361.   Ха-ха сега последно мъж или жена си? 335 и 353 са един и същи човек.
Или имаш раздвояване на личността, или толкова не приемаш другите коментари, че решаваш е по-добре да се самозащитиш, защото никой от коментаторите не го прави.

362.   Ха-ха, време е да сложим ред в тези номера. Има ли значение мъж или жена, 235, 325 или 532, млад или по-възрастен. Естествено, че е най-добре да срещнем човек в живия живот. Но... и в сухия виртуален свят се намират приятели, особено когато заявиш ясно защо си там. Всеки, абсолютно всеки, има някакви изисквания, особено пък ние дето сме по-възрастни.

До по-младите жени: Ако ние сме лелки, то вие сте бъдещи лелки. Как ще живеете оттук нататък с тази мисъл? В страх, че иде младото поколение? Не хапете, освен от страст!

До по-младите мъже: Ако ние сме чичковци, то и вие ще станете. Идат младите мъже, а вие се приближавате към средностатистическата възраст 50 , когато нивата на тестостерона започват плавно да омекват. В страх ли ще живеете от тази мисъл?

Представете си човек, разведен с деца, с работа, приятели, интелигентен и умен, че и красив и богат, но не може да си намери точния човек. Има връзки, пробва, опитва, но не се получава или както много хора на нашата възраст казват "Да, но не на всяка цена! ". Мога да направя едно хранително сравнение - отивате на ресторант и гледате менюто. Избирате, нали? Нахранвате се, доволен сте. Отивате втори път, но... не е същото (варианти много).

Животът е уникален с това, което ни се случва днес, независимо дали ни е приятно или не. Едни се отказват, други се примиряват, трети продължаваме напред с усмивка, желание и надежда.

363.   361, аз съм 353 и това, че съм изразил съгласие с някоя жина, била тя 335 или 362 не ме прави по-малко мъж - нещо ти куца аналитиката, но го приемам за нормално след като пишем под номера, а не с имена. Лошото е когато поради липсата на аргументи някой се включва в разговора, от някъде си с "лелче", може би по същата логика аз трябва да се обърна с "пикло/ьо" - това определено не е начина да докажеш правотата си, а и в сайт за споделяне не е нужно да доказваш нищо! Нека не ви отчайвам младите, но цветята, розите, вечерите на свещи са до време, после се изисква голямо търпение, разум, спокойствие и желание да съхраниш постигнатото в първите няколко години. И тъй като животът е като море гребените на вълната се редуват с падините, това че в момента си в падина не означава, че отново няма да си на гребена и обратното, падината не означава край на морето, но и гребена не означава безкрайно море.
Бъдете живи и здрави, обичайте се и се любете, но не наставлявайте стария вол как да оре!

364.   Наскоро пробвах как е положението и в Twoo. Там видях много от профилите, които присъстват и в Елмаз, но с някои странни разлики в описанията, ръста, теглото и населеното място. Системата на Twoo е направена така, че попълниш ли данните за това какви са ти предпочитанията за търсен човек, после ти изпраща лъжливи известия на пощата от типа "Гергана ти е изпратила съобщение! ", а всъщност съобщението гласи, че въпросната Гергана просто се вмества в търсените години, ръст, тегло и местожителство. Подобни лъжливи известия за "ново съобщение" се изпращат и тогава, когато някой от харесаните от теб профили си сложи нова снимка. Пълна глупост. Twoo наглед примамва с изтърканото "Безплатна регистрация", но после разбираш, че почти всичко там се заплаща.

365.   Жените са курвички не можах да срещна жена нито в елмаз нито другите сайтове а в реалния живот попадах на боклуци само се чудят с кого да си го сложат няма сериозни жени явно неостанаха. Анатоли Белберов не се крия заставам зад думите си.

367.   Анатоли (№365), ние жените не харесваме мъже като теб, които качват подобни на твоите публикации във Фейсбук! Виж си профила от гледната точка на страничен наблюдател и тогава сам ще разбереш къде е проблемът. Не те познавам лично, но дори бегъл поглед към такива неща са достатъчен знак и ми говорят много за подобни мъже. Аз съм близо до твоята възраст, но тъй като спадам към малко по-закръглените (подчертавам закръглена, не дебела! ) представителки на нежния пол и имам самочувствие и силен характер, виждам повече от ясно как мъжете се страхуват от това, комплексират се и предпочитат да им изтичат погледите подир някакви кифли с гладка мозъчна кора. Не оставяй с усещането, че ми липсва внимание или, че съм развила чувство на омраза към слабите жени - нямам нищо лично към тях, също и съм харесвана от мъжете, но ми е писнало да ме зяпат като парче месо или да ми бибиткат от колите си. Сама си сменям крушките, сама си боядисах корнизите, сама си лепях тапети, сама си сменям зимните гуми на колата, не нося дълги нокти точно заради тези практични неща, а и защото не искам да се чувствам чуплива и уязвима, готвя сравнително добре (е, понякога е сурово или загоряло и се уча в действие), но насреща съм видяла толкова простащина и детински изпълнения от мъжка страна, че свят ще ти се завие. Станали ми на по 40 години, а са с две леви ръце и само за е**не мислят! Езикова култура - никаква. Кавалерство? Не са и чували за отваряне на вратата пред една жена или да помогнат с носенето на покупките. И да не си помислиш, че съм някоя талпа в леглото. Напротив, зная как да побъркам един мъж така, че после да ме гледа като дресирано кученце, но за всяко нещо си има време и място! Никога не съм се правела на трудно достъпна, обаче и не бих сторила грешката да си легна с първия срещнат, без да сме се опознали преди това, да съм го преценила доколко е сериозен в намеренията си и да зная, че има качествата да ми бъде спътник в живота!
А за паричките ще ти кажа нещо. Да, наречи ме златотърсачка, но безработен лентяй или някой, който всяка вечер ще окъснява с приятелчетата си по баровете, няма да допусна до себе си! Ако един мъж не си е намерил попрището си на 35-45 години, не е развил нюха си към печеливша длъжност, той няма добри изгледи да се грижи за семейство наравно с мен. Да, споменах наравно, защото не съм от онези жени, които се оправдават, че мъжът трябва да плаща за всичко и да е над тяхното ниво. Аз самата печеля нелошо и е изключено да дундуркам някой майчин синковец.

370.   366 точно такива като теб са проблема на сайтовете за запознанства в България.
Искаш сериозен мъж, а пишеш "приятелство". Хем имаш очаквания, хем нямаш.
Не е коректно спрямо мъжете.

Модератор - Моля, без лични нападки!

372.   370, не знaм по кaквa причинa сa ми изърили коментaрa, сaмо могa дa предполaгaм, че модерaторът също виси по подобни сaйтове и се е зaсегнaл от искреносттa ми.
Писaлa съм "приятелство" зaщото 99% сa утaйкa и го знaеш. Дори и тaкa ме зaливaхa с предложения, които нито съм търсилa, нито подaвaлa сигнaл някaкъв.
Искaх дa опознaя човекa, другото всички мъже го имaт.
Искaх също дa се случи естествено, след (и товa е нaй-вaжното) опознaвaне нa човекa, личносттa, хaрaктерът му, хобитa, цели в животa, мироглед и т. н. зaщото действително ме интересувaше мъж с който дa си пaснем, a не просто човек от мъжки пол.
По улиците нaвън имaм достaтъчно нежелaни внимaние и не съм имaлa нуждa дa тъсря тaковa и тaм. Товa е!
Виж горе коментaрa нa Aнaтоли, еми тaкивa сa повечето, кaк си предстaвяш, че бих обърнaлa дори минуткa внимaние нa подобен? !

Moдератор - не публикуваме коментари с лични нападки и обиди! Моля, спазвайте условията на сайта!

373.   Модерaтор, би ли посочил, aко обичaш, къде точно е "личнaтa нaпaдкa"? Отговaрям нa въпрос, според мен не съм използвaлa обидни думи, aко сaмо искреностa вече е обидa...
Може би дa подaдете тук възможни форми нa изрaзявaне, безплaтни курсове по бързa социaлнa психология?
Или е достaтъчно дa послъгвaм, обличaм в розово истини, просто дa не коментирaм щом нямa дa четкaм (лъжa) нечие его?
Смятaм, че сaйтут е именно зa споделяне и търсене нa реaлни съвети, ИСТИНИ, които кaто aнонимни можем дa кaжем свободно.
Не, че извън сaйтa лъжa или лицемерничa дa не би дa обидя някого!
Нaдявaм се нa отговор!

Модератор - Тук не наричаме другите потребители „боклук“.

374.   Здравейте, много би ми харесал коментара на 367, ако бях го прочела само преди 10 дни. Точно така е. Много ясно и точно го е написала. Само, че... това важи тогава, когато се събираш с мъж чрез сайт, но не и когато съдбата ви е събрала. Имам предвид онази влудяваща любов от пръв поглед, която дава крила. Онази любов, която те заслепява и ното знаеш какво работи, нито как се казва, какви са му очите и има ли гъбички по краката. Когато това се случи, си готов да отидеш и в пустинята, да спиш в сламена колиба, но да си до любимия и да му дадеш крила, за да не е вече това, което 367 описва.
От друга страна и аз съм изпитвала чувствата и усещанията на 367, а именно - "парче месо" и съм се чудила защо. Сега вече знам - защото е нямало чувства към мен, просто поредното разнообразно хранене, а аз съм се надявала за нещо повече.
Търсете любовта, разтърсващата, всепоглъщаща любов! Ако наистина я желаете, тя ще дойде. Изисква се време и постоянство в желанието за да стане това. Търпението побеждава! Мъжете казват, че жените не знаели какво искат и изтъкват всички материални благинки като повод за самотата си. когато срещнете любовта, не я отхвърляйте с лека ръка. Скоро няма да ви се даде втори шанс. А за да има любов трябват двама, иначе е страдание. Говоря за съдбовната любов, а не за тази от типа - сайт, кафе, харесвам те, дай да опитаме. Това е връзка, която може да прерастне в поносимост, приятелство и обич, но не е любов. Според мен трябват не сайтове, а дискотеки за запознанства.
До модераторите - организирайте по-често живи срещи!

376.   До 374 Не знам на колко години си – т. нар. „любов от пръв поглед“ не е любов, а просто прилив на хормони поради сексуално привличане - съжалявам, че ще те разочаровам  Обикновено се случва в по-млада възраст, когато хормоните бушуват повече и не трае дълго. По принцип, човек се влюбва по различен начин на различна възраст, когато е по-млад, хормоните и физическото привличане са решаващи и е склонен да остава „сляп“ за недостатъците на другия. Бракове сключени до 25 г, почти нямат шанс да оцелеят. На малко по-зряла възраст, може би между 30 и 40 човек започва да се влюбва и с главата си, и усещането за любов е различно- по-дълбоко и по-трайно.
С 367 не съм съгласен за много неща. Да не говорим, че създаваш неприятно впечатление на комплексирана жена, която хем иска да доминира и мъжът да я гледа като „дресирано кученце“, хем не иска „да дундурка“ никой. И недей да обясняваш, че такъв е изразът на контекста, защото всичко ми става ясно от думите ти. Не всички слаби и стройни жени са кифли с гладка мозъчна кора, но е обяснимо защо ги мразиш. Липсата на прилична фигура обикновено навежда на мисълта за нездравословен начин на живот и липса на желание за активен живот – спорт, понякога е и до ген, но в повечето случаи, ако жената спортува и това се контролира. И като печелиш толкова добре защо трябва сама да си лепиш тапетите и да си сменяш гумите? Доказваш на света какво или си нещо свръхпестелива? Не се учудвам, че нямаш мъж до себе си, с тази житейска логика и ако имаш. Имаше един виц, за магазина за мъже, който имал 6 етажа и магазинът за жени, само с два етажа. Ти си класическият профил на жена-купувач в магазина за мъже, която си мисли, че знае какво иска, но всъщност такова нещо няма. Честно казано, трудно мога да си представя истински мъж, който да бъде щастлив с жена като теб, но дано си го намериш.

377.   И тъй като темата от една, стана друга, т. е. от сайтовете за запознанства, отиде към вечната тема, защото мъжете са от Марс, а жените от Венера след като пуснах малко "провокации" на 367 и 374 (шегичка де, написаното е сериозно) да се върнем към темата :)

Бил съм в сайтове за запознанства в различни периоди, срещал съм се с различни жени, имал съм сериозни връзки, кратки връзки, секс за една нощ, сексуални връзки за повече от една нощ и т. н. По едно време имах толкова истории, че се замислих сериозно дали да не напиша книга  При това НЕ възприемам себе си като женкар или сваляч изобщо и никоя жена, с която съм бил не ме е обвинявала в това, винаги съм се стремял да бъда честен и да не оставям погрешно впечатление. Просто съм като Карлсон, който живее на покрива - чаровен, умен и красив, най-вече, защото съм и скромен хаха  Аз лично не възприемам сайта, като нещо много по-различно от начин за контакт, паралелен на този в реалния живот. Ако умееш да водиш интересен разговор в реалния живот, да разбираш човека с когото общуваш, да го провокираш ако е необходимо, да си забавен, ще го направиш и онлайн в сайта. Може би по-трудно и с по-малък успех, но ще се случва достатъчно често. Повечето мъже в тези сайтове не умеят, а повечето жени съответно решават, че мъжете са или „дървета“, „сухари“ или търсят само секс. Лично според мен проблем е и как се администрират някои сайтове, няма филтър на съобщенията, много жени получават десетки и стотици съобщения, 90% простотии или клишета, бързо се отегчават и дори когато случайно попаднат на свестен и готин пич, често не могат да направят разликата, защото от дърветата не могат да видят гората. В такъв случай не може нищо да се направи, ако някой не иска да види, не можеш да го накараш насила. Не е нужно да си пишеш с месеци или с години, но предвид, че комуникационният канал е по-тесен, от колкото на живо, е необходимо повече време. Необоходимо е толкова време, колкото е нужно за да стигнат двама души до една и съща емоционална точка, в която да имат еднакво желание да се видят и да имат физически контакт. Мъжете обикновено стигат първи, както в секса (хаха) и не разбират необходимостта жената да стигне по свой собствен начин до същата нагласа. Ако двама души си допадат и имат емоционална връзка, по-дългото общуване онлайн помага да се опознаят и само надгражда и после много лесно се стига до физически контакт. Обратното – прибързаната среща в някои случаи може лесно да разочарова единия или другия, защото на практика се среща с непознат. Тъй като влизам и в чужди сайтове, за съжаление в мен се засилва мнението, че българските жени са много консервативни (да не кажа ориенталски настроени) за такъв тип контакти и срещи. Крият външността си, нямат снимки или слагат стари или такива, на които изглеждат анонимно, аналогията с бурката е очевидна, сякаш се срамуват или от това, как изглеждат или че някой познат ще ги види или ще ги „открадне“ виртуално. Смех, просто – хем ще се запознаваме, хем ти почвай аз ще дойда след малко. Огромна е разликата като отношение към запознанствата в такива сайтове в Украйна или Западна Европа/Америка, където жените са пропозитивни, не крият външността си, да не кажа, че си правят специални фотосесии, често заговарят първи без да се стесняват и разговорите са естествени и приятни, дори и да са кратки. Мога да пиша още неща, но тъй като предполагам, че ще има реакции ще изчакам за сега.
един Идиот на 37 :)

378.   Всяка възраст си прави своите умозаключения от своята възрастова позиция. Затова и коментарите са толкова шарени. Всяка възраст си има своята красота и всяка възраст търси любовта. Продължавам да твърдя, че има всепоглъщаща и градивна любов, която се случва рядко и то само на някои хора. Не говоря за хормоналната бомба на 25. А за любовта с която даряваш живот на другия. Пожелавам на всеки един от вас да го изпита.
Една жена на много над 25, 37, 49, 61, 73, 85, 97

251-300 от 423