Сайт за сериозни запознанства?
Здравейте, сигурно на повечето от вас мнението за тези сайтове не е особено добро (да си призная и аз съм доста предубедена към тях). И все пак, понеже съм вече на 37 и нямам сериозна връзка от доста време, започвам да се отчайвам, че някъде в реалния живот ще срещна своята половинка.

Ще кажете - намери си хоби, спортувай, запиши се на курс - всичко това съм направила, но няма резултат.

Според вас има ли изобщо сайт, който да е за сериозни хора, които като мен търсят своята половинка в живота?

Коментари

401-423 от 423

499.   497, сакън, дума не обелвай против Елмаз - само да знаеш колко любови на живота си съм срещнал там.
А сега сериозно - проблемите обикновено не са в сайта и неговата сериозност, проблемите са в нас самите, на едните ситото им е твърде едро, на другите с много малки дупки, а някои дори са и без сито дошли. Сайтът за запозаство (който и да е той) ти дава възможност да се срещнеш с повече хора отколкото в ежедневието, а как ще ти отсее ситото си е твоя отговорност - попадал съм на всякакви, от прекалено бързащи, до прекалено отлагащи, от всичко даващи, до нищо не даващи, от интелигентни, до откровено прости, от анонимни, до всичко разкриващи и т. н. От теб зависи на какво ще се спреш и на какво ще поддадеш, не можем да виним другите, че не са ни предложили, това което сме очаквали, евентуално можем да ги виним за това, че са ни излъгали, а сайтовете за запознаство не лъжат, те предлагат още една опция да срещнеш човек по твой вкус, но не гарантират, че ситото ти е прекалено едро или ситно и затова не може да отсее.
Вярно е, че във всеки сайт бъка от малоумници (според нашата преценка), но също така е вярно, че малоумниците са навсякъде около нас - никой обаче не е застанал с пушка опряна в гърба ни и да крещи "този е за теб". Аз се провалих 2 пъти в търсенето на сериозна връзка, други са се извисили (в собствените си очи) с намирането на лесен секс - кой сайт да виня, той вече 496 писа, че във всички сайтове фигурират едни и същи агенти на ЦРУ (важи и за мъже и за жени).

500.   Не убивайте ентусиазма на хората. Все пак винаги има надежда за онези 10%, които са истински хора.

Сайтовете за запознанства са вид извращение на човешките взаимоотношения. Като прибавиш желанието нещата бързо да се случват, като прибавиш и комерсионализма, който няма как да не се зароди... и ето, първоначално добрата идея, се превръща в изрод, в който милиони хора пристрастено са вторачили поглед.

Самотата е пандемия с всичките и лоши последствия. Интернет общуването изгражда само социопати. Няма нищо лошо да опитате, минете през този етап от живота си, но не се пристрастявайте. Няма нищо лошо да излизате, да опитвате, но не забравяйте - Никога с голямата пълна кошница! Истината е навън - да се срещате на живо с хора, да общувате с живи хора, а не чрез електронни устройства.

До жените - Бъдете женствени, открити, не крийте чувствата си, и... пускайте! Един мъж навремето ми каза - "Не искам никога повече да се моля за секс. " Разбрахте ли?

До мъжете - Как не разбрахте, че искаме чувства! Жената разцъфва, когато мъж я обича. Дайте ги тези чувства, моля ви!
Мъже, жените се откриват бавно. Не бързайте! Как искате да берете плод, без да сте дали нужните хранителни вещества на "фиданката". Как искате разцъфнало цвете, като не сте поливали бурена. Е, няма как да стане. Писва ви да поливате, знам, но това вече си е ваш личностен проблем.

Някой по-нагоре беше написал (и аз съм го открила) - на разходка в парка с по бутилка вода и сладки приказки. Като не става за половинка, поне може да става за приятел. Правете приятели, излизайте, срещайте се и не съжалявайте за някой и друг инцидентен полов акт, завършил с беж лиске да бягаме.

До двата пола - Не се отпускайте! Бъдете чисти, спретнати, изкъпани, усмихнати, лъчезарни. Все някой ще го оцени. Системата за максимално допустими килограми е много лесна - височината минус 100. Не всеки може да спортува, но всеки може да спазва разумно хранене.

Във връзка с горе изложеното бих искала да кажа, че имам приятелка, която тежи към 95 кг при височина 165. Аз съм 165 на 45 кг. Тя има такова невероятно излъчване, че не може да се отърве от ухажори, а мен никой не ме забелязва. Проблемът е, че тя и вода да пие и се лепи, а аз се тъпча по цял ден, а кантара не помръдва. Чували ли сте твърдението, че дебелите хора са добри, а слабите злобни? Е, аз го чувам всеки ден.
Да си слаба в този свят на мъже ценящи женските форми, си е направо бич, обричащ на самота.

Момчето по-горе многократно разискваше темата за килограмите. Никой мъж, освен този със силно потиснато самочувствие, няма да иска да има взаимоотношения със разплула се лелка, миришеща на свинско с кисело зеле.

Бих искала да вметна, че не трябва да се забравя, че в цялата система има цикличност. Самотата не е вечно състояние, защото все някога някой ще ви изведе от това състояние, когато му дойде времето.

Не се самобвинявайте, нито обвинявайте другите, камо ли пък сайтовете. Не всичко зависи от вас самите.

Как да съм АЗ, ако не съм минала през школовката на суровия (ударението е на У) живот, включая и сайтовете.

ха-ха, смях в залата

503.   500, добре го пишеш. Ще добавя някои прости истини, за да не се чувстват не успелите ограбени и да не търсят причините където ги няма.
1. Без да тръпка, която да видиш в очите на другия няма сериозна връзка. Някои му казват "късо съединение" или "токов удар".
2. Винаги е имало търсене на връзки между мъже и жени, просто сайтовете дават нови възможности. Е можеш да бъдеш излъган, но това става и при реалните връзки. Опитвайте.
3. Животът е една траги-комедия, но за това пък е много интересен.
4. Поведението на мъжете и жените един към друг, освен от възпитанието се определя от нивото на двата основни хормона, за това се срещат всякакви чудатости. Но с някои особености:
- Мъжът се държи като ловец, но жената не е жертвата, защото тя го избира, тя избира кой да е бащата на децата й.
-Сексуалното и емоционалното удоволствие при жената се неразделими и всеки мъж, които си мисли, че страхотен в леглото без да се съобразява с този "малка" подробност... бива освобождаван предсрочно. Имаше един със седем цифрена цена на колата (к.. оудължител), който твърди, че я "скъсвал" ама тя тъпа го зарязала, заради друг с "по-дълга кола".
- Мъже не забравяйте, жената иска сигурност за себе си и за децата си, не само пари!!! Но, без чукне не става.
5. Много важно правило, по което Природата ни е създала.
Всяка "химия" - любов между един мъж и една жена трае максимум 10 години. Може и по-кратко.
След това търсенето продължава, докато те копае отвътре. Търси не се колебай и пак ще намериш и ще се радваш на живота.
Много често след 10-те години любовта прераства в омраза, по някога неистова. Нали ви казах траги-комедия.

6. Даже да си намерите партньор/ка, трябват усилия.
7. Няма пълно щастие - забравете. Не може да имате всичко.
8. Човек е такъв каквито са мечтите и желанията му, но внимавайте какво си пожелавате.
9. Колкото си по-млад толкова по-сляпа е любовта ти. Много е приятно любовта да те води, па макар и в пропастта. Кьорава работа.
Който не е изпитвал тази лудост е за съжаление. Но и на стари години можеш"де станеш за смях"
10. Не забравяйте какво е казал народа: "Когато немотията влезе през вратата, любовта изхвърча през комина"
11. Раждайте докато сте млади. Децата се правят с годен материал, за да са здрави. А и гледането им изисква сила, каквато имат младите.
12. Семейството и любовта почти винаги не са на едно място. Не страдайте, естествен подбор - прост природен закон. Абе, пак стигаме до траги-комедията.
13. Когато любовта се превърне в страсти, ще разберете какъв е смисълът на живота. Пожелавам го на всеки.
Тогава сексът няма нищо общо с "едно чукане", което можеш да си купиш с пари.
Но, жената и мъжът трябва да са поне на 33 години. Младите да не страдат и те ще станат на 33.
14. Все пак не позволявайте на безумието да ви погуби. Утре може да прогледнете и да видите, че той/тя не толкова красива.
15. Не забравяйте, че животът е прекрасно нещо. Не го пропилявайте.
Мъже и жени създадени сте от природата един за друг, търсете си половинката и бъдете щастливи с нея, колкото и кратко да ви се струва това щастие.
ЛЮБОВТА Е СОЛТА НА ЖИВОТА!
Не яжте безсолно, само защото е здравословно. Рано или късно ще умрете.

504.   " Имаше един със седем цифрена цена на колата (к.. оудължител), който твърди, че я "скъсвал" ама тя тъпа го зарязала" тя го е напуснала, защото нямал пари за апартамент, а колата е подарък от фирмата, където работи, но цената, която ни е написал включва ДДС и избор на цвят и боя. После тя е станала проститутка, но той й отмъстил като показал пренебрежение.

В морската сол има йод, това е полезно. И вкусно, ако не се предозира!

Спрете с тези глупости за интернет запознанствата, само се лишаваме от възможности с този начин на мислене. Елмазът стана много зле, а, според мен, е най-качественият сайт, направете профил, нищо не отнема, има толкова самотни души, вместо да злобеем и се жалваме анонимно, нека си дадем шанс, 1/100 да е, по-добре от 1 на НУЛА.

505.   В последните седмици стана грозна практика в Елмаз да се появяват фалшиви профили на млади жени около 20-30 г., повечето от които имат 10-ина вида неграмотно написани описания и се набива на очи как се повтарят с текстовете в други профили. Почти сигурен съм, че това е дело на екипа на Елмаз, за да карат мъжете да пишат на тези жени и да плащат месечен абонамент за Елмаз Екстра, за да видят и останалите им снимки, както и да могат тогава да виждат дали съобщението им е било прочетено или не. Адски съмнително е как тези профили ВИНАГИ биват одобрени на мига, а в същото време профилите на истински хора остават с неодобрени текстове дни и седмици наред.

506.   505, бъркаш. Те ако това им е целта, няма да пишат неграмотно, та да се усъмни някой. А това, че на други описанието чака с месеци да бъде одобрено също е заблуда - така се получава когато просто не си описал нищо в тези категории, поради което на частта от профила ти, където е мястото да опишеш себе си, се изписва "Чака одобрение". Говорил съм си с хора и съм ги питкал, защо не са ги одобрили толкова време и именно това е причината - не са описали нищо за себе си и за да не стои празно, за това така се получава.

507.   Номера 505 и 506 - Има неграмотно написани профили и съобщения които са някакви фалшификати. Схемата е следната - отговарят ти и ти пишат, че много са харесали профила ти и искат да продължат общуването с теб на мейл. От там се започва кореспонденция, прашат ти снимки и ти разказват историята си. Става ясно, че момичето е от малък град в Русия, много те харесва и иска да дойде да се видите, но няма възможност да събере необходимите средства за самолетни билети, визи и такси и иска ти да и помогнеш като рицар на бял кон :-))) Дава ти и сметка да преведеш парите :-))) Да, вече усещате за какво всъщност става въпрос. Да не продължавам, само ще ви посъветвам да не се занимавате с тоя fuckin сайт елмаз, това си е една огромна загуба на време. Фалшиви профили, дебели жени използващи снимки от младостта си, надути лелки получаващи там внимание каквото не биха с сънували в реалния живот и от това самозабравили се и смятащи половия си орган за златен, някакви самотни омъжени жени които искат внимание и да си излеят душата на някого които искат само "кореспонденция" и всякакви подобни булшитс. Аз влизам в този фъкин сайт обикновено ако видя да го споменават в някаква тема като сега ей така от любопитство и пиша две три съобщения за майтап и знаете ли какво, последния път се направих на чужденец, писах на английски и веднага една алчна шунта ми отговори хахаха :-)))

508.   505 съм. 506, аз също съм питал някои жени и едва две от тях споменаха, че не са попълнили нищо в профила си, докато десетки други с надпис "Чака одобрение" са ми копирали текста си (видим единствено за тях самите), за да се запозная с него. Те чакат по цели седмици за одобряване, а също и аз чаках 10-12 дни за това.

509.   506 съм.
Ясно 505 /508/, явно има и такива моменти!
507, ... то тези неща ги знаем. Скалъпени профили с целта, която описа. Все пак има и свестни хора навсякъде, макар да са по-малко.

510.   Номера 503 и 504, пише ви оня с "к.. оудължител"-я (както ти прибързано се изказваш). :) Да ви успокоя, че в момента цената на удължителчето в основния вариант (без допълнителна удължаваща окомплектовка по желание) е шестцифрена, а не седемцифрена, така че удължаването - според вашите разбирания - е с по-слабо действие. :))) Номер 503, явно си чел през редовете и ти е убегнало същественото, което бях писал тогава (номер 504 те е поправил/а), а именно: удължителчето е фирмен подарък за добри заслуги в работата ми. Аз самият имам недостатъчен за нуждите ми доход и няма как с него да си позволя покупката на подобно нещо, нито пък бих се принизил дотам, че дори и бидейки червив с пари, да използвам возило, яхта, къща, самолет, часовник, бижута или техника като средство за кърпене на липсващо самочувствие. Затова и призивът ми е да не се обиждаме и наричаме с грозни епитети, понеже не ме познаваш лично.
Ще те успокоя допълнително, като ти кажа, че и с удължителчето, и без него, дължината на инструментариума все си стои 17-ка, твърдостта и работоспособността на материала също са без промяна, само че наред с удължителчето вървят и високи данъци, което за мен със сегашния ми доход си е вид тежест. :)
Третото успокоение за теб е, че удължителчето вече се намира в друга държава (където се произвежда от мен и моя съдружник) и си го карам само там, тъй като в България и условията по пътищата са зле, и хората гледат с изкривена представа на мен (както правиш и ти самият): едни завиждат, други подмятат нещо язвително, трети се опитват да ми се мазнят и правят на приятели, четвърти нахално си искат услуги, почерпки и подаръци... А аз съм просто един обикновен и скромен български мъж със своите много недостатъци и някои леки предимства. Отдавна съм се имунизирал срещу така ширещата се при мнозина загуба на осъзнатост, породена от прилив на пари, коли и повишено хорско внимание. Предпочитам да си стоя обикновен, незабележим, далеч от хорското внимание и най-вече - далеч от престореното поведение. Може и да не разбия илюзиите ти, че съм поредното самозабравило се и нагло копеле, но за мен е важно да зная, че всеки познаващ ме лично усеща в мое лице верен приятел, който е винаги насреща в труден момент и се себераздава за хората, които са съвестни към него.
Четвъртото успокоение за теб е, че удължителчето аз лично съм го проектирал и съм вложил за тази цел най-хубавите години от живота си, лишавайки се от много възможности за забавления и време за личен живот, така че ако чак толкова ти се иска да си имаш и ти някакво свое удължителче, или работи и спечели много пари, или вложи знания, труд и време, за да си го проектираш сам. Лесно е, стига да го пожелаеш, да повярваш във възможностите си и да запретнеш ръкави. Дори в една моя тема тук (№ 129519) съм споделил някои по-общи съвети как човек би могъл да постигне нещо що-годе читаво като доход, без да се изискват кой знае какви начални умения и вложения.
Поздрави и благодаря за отделеното време!

512.   Здравейте. Мисля, че най-добрият начин да постигнете успех е, като си помогнете сами. Смятам, че концепцията за запознанства би трябвало да бъде променена из основи. Сериозната връзка изисква добро познаване между партньорите, водещо до взаимно доверие и придсказуемост. Изхождайки от това условие, твърде верояно е да отидете на уредена среща, да се срещнете с подходящия човек, но, тъй като нямате достатъчно информация един за друг, нямате съвместен життейски опит, то няколко фрази или жеста по време на тази среща могат да ви отдалечат един от друг. Нещо повече, може да изпитате неприязън и взаимна нетърпимост. Причината за подобно развитие на нещата е много проста-всеки един от двамата отива там натоварен с много емоции, които не са характерни за него в ежедневието, това предполага неговото неестествено държание по време на тази първа среща. Първото впечатление е много важно, но често то е подвеждащо. То определя поведението ни по време на срещата. Разочарованието ни прави пасивни и незаинтересовани. Ако решим, чечовека отсреща много ни харесва, в стремежа си да направим добро впечатление рискуваме да изпаднем в неловка ситуация, нещо повече, държейки се нетипично може да изглеждаме безхарактерни и безинтересни в очите на отсрещната страна. Ако имате интерес по въпроса моля пишете, да обсъдим и обменим идеи.

513.   Кратко и ясно. НЕ.

514.   512,
Включвам се в дискусията за първите срещи и най-вече ме вълнува онази и част, в която става ясно кога и къде да е първата среща.
Съвсем примерно - някои хора са готови за първа среща след 5 разменени реплики, други предпочитат да получат повече информация за отсрещната страна и отлагат първата среща с месеци. Лично мое мнение е, че когато някой/я се натиска прекомерно за среща "на кафе", обикновено няма сериозни намерения, а иска бърз секс - онзи, който те опипва и оглежда от всички страни търси нещо повече от секс за една нощ. Бързата първа среща може да ти даде информация основно за опаковката, на първа среща не се водят по-задълбочени разговори, на първа среща всеки се докарва, в общия случай, на първа среща разчиташ само на интуиция, а едва по-късно разбираш дали интуицията те е подвела.

515.   Правило №1 и единствено: появи ли се желание за среща, кажете си го. Ако имате съмнение, отлагайте или приключвайте.
Виртуалното опознаване е възможно най-голямата глупост на последните десетилетия.
Жена съм и гласувам с две ръце и два крака за бързите слепи срещи!

516.   Им доста читави мъже в елмаз. Само си ги подбери

517.   от 512 Според мен, срещите, предварително уговорени или бързи са добра основа за нови запознанства. Основният проблем е че при такава среща ние очакваме да срещнем любовта на живота си, което статистически погледнато е твърде малко вероятно, тъй като изборът с който разполагаме е един или няколко души които изобщо не познаваме. Въпросът е как да се възползваме максимално от подобна среща. Считам, че правилният подход при такива срещи е, да търсим читави и сериозни хора с които да градим трайни приятелски взаимоотношения. Тъй, като доброто познанство с човек от отсрещния пол, би ни дало възможност да се запознаем с неговите приатели, така изборът ни се увеличава с броят на приятелите на нашия приятел/приятелка. Парадоксалното прри тези първи срещи е, че всеки един от нас може да държи в ръцете си ключът към щастието на другия/възможносттада се запознаем с неговите приятели/и ние лекомислено да пропуснем този шанс.

518.   от512 Здравейте, смятам, че срещите са хубаво нещо, но там трябва да търсим читави приятелства с отсрещния пол. Ако имаме общи интереси може да си уговаряме срещи на които всеки от нас да доведе свои приятели. Така шансът за успешна връзка се увеличава пропорционално на броя на хората с които допълнително се запознаваме. т. е. Ако мотото на подобна среща е /търся добър приятел /шансъ да открием това което търсим става неизмеримо по голям.

519.   От номер 510.

Ето какво получих вчера и днес от няколко жени в Елмаз, които нито съм заговарял, нито съм им гледал профилите, с изключение на тази от първия цитат. Обикновено не си правя труда да отговарям на подобни писма. Бих приложил и повече примери, но подобни неща получавам почти всеки ден и ги трия. Чудно ми е, що за същества трябва да ги пишат и защо не влагат енергията си в нещо положително, като например да подобрят фигурата и душевността си.

"Да питаш жена за възрастта й, без въобще да ме познаваш, е неуместно меко казано" (попитах я преди колко години са заснети снимките в профила ѝ, тъй като по данни в профила ѝ е на 40 г., а на снимките се вижда жена на около 20-25 г. )

"твърде много вникваш в детайлите...
това са само някви подробности..
чак и вярна искаш да ти е... няма такива.. " (35-годишна, обсъждаща това, че в профила ми съм изразил желание за запознанство с жена, която е искрена и може да бъде вярна на мъжа до себе си)

"bravo, bravo, golemi iziskvane, iska tova mom4ence" (някаква 43-годишна пълна жена с интересна грамотност)

"trqbva da te rodi maika ti, na tezi iziskvaneta, da moje da se prili4ate,
za6toto 4u6 4ovek, to4no kato tvoeto iziskvane edva li 6te nameri6, da ne ostane6 kato kukuvuca samo da guka" (същата 43-годишна)

"Ти си бил голям хитрец бе!! Омайваш с думи а жена ти едва ли подозира какво ги вършиш зад гърба и!!! " (39-годишна си въобразява, че имам жена, на която изневерявам с други жени)

Има, обаче, едно друго нещо, което все повече ме учудва. Когато с цел опознаване попитам някоя жена с какво се занимава, какво работи, отсреща изведнъж следва яростна реакция, изразена в:
а) ругатни и заяждане;
б) добавяне в списък "Блокирани" (макар и да сме разменяли редица писма до момента и привидно разговорът да е вървял добре);
в) лаконични отговори, стараещи се да отклонят въпроса ми на 180 градуса и да вменят вина (типична черта на мнозина, било мъже или жени) към питащия, от сорта на "Ти ако не можеш да изхраниш един дом, не си никакъв мъж".
г) отвръщане с въпрос: "Кажи първо, защо питаш, и ще ти кажа? ". Естествено, нито веднъж досега не се е случвало след това да отговорят на въпроса и всичко е било лъжа от тяхна страна. :)
д) отвръщане с въпрос: "А защо първо не ме попита как се казвам? " (вече си е написала вече името в профила и в търсачката на Facebook я намирам със същото име, т. е. няма логика да я питам точно за името, след като е първото нещо, което се забелязва още при отварянето на профила ѝ). Питах я после за името, а тя не отговори как се казва. :)

Чудно е как един такъв съвсем нормален въпрос толкова лесно отприщва различни, противоположни видове реакции, говорещи за човека отсреща. Вече започнах да подемам разговори направо с него. Едва няколко жени бяха откровени и действително отговориха с какво се занимават, явно защото нямат предразсъдъци и не приемат "на нож" въпроси, чиято цел е да дадат по-ясна представа що за личности са и какви са интересите им.

521.   Съгласен съм на 100% със всички негативни коментари относно сайтовете за запознанства. Имам регистрация в Елмаз вече сигурно 3 гогини ще станат и до сегга никаква комуникация с свастна жена не се е получила. Та вече не се и напъвам да привлека внимание със сериозни писания, защото знам че вероятността да получа отговор е някъде около 1%. И наистина, колегата 59 ще излезе прав като казва, че повечето там са приктити проститутки, а останалите авнтюристки. Е свестните няма как да оцелеят дълго в такава среда.

522.   В елмаз се подвизава едно тарикатче с по над 300 профила-мъжки, женски, с крадени снимки и т. н и винаги първото изреченние е:
През лятото меришат ли ти краката :D

524.   съжелявам но всички сайтове са менте започни фитнес знаеш ли колко красавици има там с хубав бюст и перфекто тяло но трябва да наякнеш така все ще привлечеш вниманието на някоя ако не ти я заговори и ще се получи нещо

525.   524, личи си, че си комплексиран доста, съжалявам такива като теб.
Във фитнесите се тренира по принцип, но жени и мъже с твоето мислене го мислят за свалки.
Има жени поддържани и без да ходят на фитнес, както и мъже такива!!!
Не мускулестия мъж е привлекателен, а този който умее да си служи с думите, да е джентълмен и поддържащ се. ;)

529.   Повечето мъже в приложенията и страниците за запознанства имат огромна вероятност за среща с жени: цял 1%. :) Няма такова нещо като 80/20, което често се спряга като съпоставка за това, че 80% от жените се целят в 20% от мъжете. Абсурд - 20% е твърде много! Целят се в много, много по-рядка група мъже, като не е непременно те да са по-стойностни от другите мъже като личностни качества.

https://www.youtube.com/watch?v=jPuQ1Wjd2Rk

- Кифлоприземител

401-423 от 423