Сайт за сериозни запознанства?
Здравейте, сигурно на повечето от вас мнението за тези сайтове не е особено добро (да си призная и аз съм доста предубедена към тях). И все пак, понеже съм вече на 37 и нямам сериозна връзка от доста време, започвам да се отчайвам, че някъде в реалния живот ще срещна своята половинка.

Ще кажете - намери си хоби, спортувай, запиши се на курс - всичко това съм направила, но няма резултат.

Според вас има ли изобщо сайт, който да е за сериозни хора, които като мен търсят своята половинка в живота?

Коментари

201-250 от 423

244.   Отговарям във връзка с мнението на 241

Сайтовете за запознанства не струват. Събирания за свободни хора също не струва - там също хората са отчаяни. На подходящите места - също възможностите за срещи са малко, а ти като търсиш - много често не се получава и ще се нервираш, или ще получиш грешно (позитивно) впечатление за евентуалния човек.

Относно чрез познати - това май изглежда единствения нормален и качествен начин. Проблемът е, че не всички хора имат достатъчно познати, които да могат да бъдат ангажирани за това.

> Този сайт просто дими от комплексчета.
Това е някак естествено. Такава е тематиката и привлича точно такива, които искат да злорадстват с човешките съдби и да покажат как много ги разбират нещата. Нещата са подобни на сайтовете за запознанства, където гъмжи от курвари (скрити и съвсем открити)...

Мой метод който предлагам е да търсиш хора с твоите интереси. Така темата на разговорите ще е по същество, а няма да е вятърничеви теми относно времето. Може да ги търсиш примерно в Интернет или на подходящи събития на живо. Ако търсиш в Интернет, но в никакъв случай в сайтове за запознанства.

245.   Добре де дами, защо малко не се попитате защо хубавите ябълки прасетата ги ядат. Или ще кажете стар и тъп лаф-е да, но фактите са налице. Помислете малко защо. Мога да ви казвам още и с какви хора съм контактувал, какво съм научил и т. н.

246.   Адмирациии на коментар № 244! А, да видим защо? Защо, № 245? Защото, може би, женкарът е опитен, знае кои са стойностните жени за брак, ориентирали са се навреме в женската джунгла. После си гонят курвите за секс, за самочувствие, за разнообразие, но с жена си се хвалят. Тя е майка на децата им. Тя е друга категория, с нея са пред обществото. Но пак нараняват, пак се натрупва горчилка. Жените се примиряват заради парите, децата. Никой няма да е по- добър баща. Българите не са широко скроени. А и мъжете са винаги по- вървежни, особено ако имат пари. Егото им е огромно и има нужда от непрекъснато обгрижване, особено като ги удари кризата на средната възраст. Смятат за нормално да търсят и се поддават на изкушенията с по- млади. Докато простата им не започне неустоимо да алармира и оттам страда ерекцията им. Тогава грохнали и болни, немощни полово, се връщат при хубавите си, но вече повехнали ябълки, за да ги дундуркат, да ги гледат на старини. Отвратена съм от мъжката природа, защото моногамността ? е чужда, а е толкова естествена за жената, поне от моето поколение.

249.   До 246: Пълни глупости. Има хора и хора. Може би не попадате на подходящи мъже, защото не търсите където трябва или не знаете какво търсите. Ако това е мъж, на който ''моногамността не му е чужда'', е има такива мъже. Пък дори и да не сте намерили, не спирайте да търсите. Правилните хора един за друг винаги се намират. :)

253.   Ами, дано! Не знам къде да търся, ако е писано, ще се намерим. А, ако правилните хора се намираха един друг лесно, нямаше да има толкова разводи, и то най- често, заради "моногамността" на мъжете.

254.   Здравейте на всички. За съжаление е много трудно да намериш половинката си в тези сайтове. Аз съм мъж който живее и работи в чужбина. И не мога да кажа че не съм хубав мъж или безотговорен. Напротив доста чаровен но и доста сериозен, не е имало случай в който да съм обещал нещо на някой и да не съм го изпълнил. Срещнах се с няколко жени в България от сайта И какво да ви кажа. Пълна скръб. Искат да станат нещата по техния начин а мен не ме притеснява да поема отговорност да гледам и техните деца, децата нямат вина за нищо, те са божи дар. Стара ех се да разбирам стараеш се да бъда в очите им това което са търсели и на края всичко се свежда до секс и пари. Жалко. После не след дълго тук в Испания отново от сайта се запознах с друга жена българка. И забележете всичко стана много бързо. Беше нещо страшно, тя луда глава а аз се влюбих и реших че това е човека. Какво стана? Тя дойде при мен в моя град каза че е у сетила химията секса беше невероятен и качествен но тя все бързаше. Искаше да е с човек с който да не й бъде скучно имаше куче. На втората седмица ми каза че ме обича. Трудно е да повярваш на такова сериозно нещо. Много се искахме но нещо вътре в мен ми казваше че има нещо което не е наред. Откриха ми в болницата че имам киста в главата и трябваше да се подлога на процедури. Беше ужасно и болезнено. Тя замина за България защото два месеца нямала да работи и щяла да умре от скука. Имах нужда да бъде до мен. Чувах ме се всеки ден и аз осъзнах че наистина я обичам и че искам да бъда с нея. След три месеца и ужасни мъки победих както се казва рака и за минах за България, взех пръстен с който да й предложа брак. Те бяха два златен и друг от бяло злато защото такова обичаше. Отидох в нейния град и за 30 минути се скарахме, защото тя си е хойкала на длъж и на шир имала два аборта за които преди това не ми каза а само казваше че иска деца оказа се че много е кръшкал а на предишните си приятели особено като пийне и била свикнала без мен за тези три месеца. Къде отиде обичта а иначе винаги щяла да ме обича. На края хвърли пръстена аз си тръгнах чувствайки се измамен и използван защото това е бил нейният начин на живот а тя непрекъснато търсела някой да я обича непрекъснато търсела любовта. Ужасно е. Искам да кажа че повечето жени си из спускат шанса не значат нищо дребните неща за тях дори не осъзнават колко е трудно да намериш някой който да те обича и после се лутат в търсене на любовта и тънат в самота. Хора тези сайтове са пълна измама. Бъдете внимателни всичко е фалшиво. Не позволявайте да ви употребяват лъжат и играят с чувствата ви, защото колкото и да сте добри колкото и да се отдава те на определен човек той или тя не го осъзнават дори и след това да съжаляват. Ако ви е писано да ви срещне любовта ще стане за всеки има щастие и късмет. Господ си знае работата. Късмет желая на всички.

256.   Здравейте приятно е че очаквате нашия коментар лично моят е че трудно можеш да срещнеш това което търсиш защото мъжете хем са в подобни сайтове хем си пожелават да не ги покани жена с ясни и точни предложения. Да се довериш не е лесно но поне можеш да опиташ. Да ама не / г. н Бучаров/

257.   До 246 - "Отвратена съм от мъжката природа, защото моногамността ? е чужда, а е толкова естествена за жената, поне от моето поколение." Аз съм отвратен от женската природа - приказките са си приказки, а фактите говорят сами по себе си за истината. Седем мъже, за двадесетина години са признак за моногамност? При това говоря с факти, т.е. признатите връзки - дали е нямало още толкова не мога да знам. Не искам да изпадам в детайли, но някои от връзките са за по една нощ, а най-дългата за 5 години - моногамност ли???

258.   За мен си непозната, но не се отчайваи винаги има половинка, само че трябва да бъдеш опорита. Аз съм на 50 и не се предавам

259.   Eстествено, че мъжете ходят с жени, които нямат скрупули, не изповядват основните ценности в брака - почтеност, доверие, вярност, усилия, къртовски усилия да се поддържа огъня. Но човешката природа си е грешна, иначе нямаше да има в най- универсалната християнска молитва: "... и не въведи нас в изкушение, но избави ни от Лукавия! ''

260.   Eстествено, че мъжете ходят с жени, които нямат скрупули, не изповядват основните ценности в брака - почтеност, доверие, вярност, усилия, къртовски усилия да се поддържа огъня. Но човешката природа си е грешна, иначе нямаше да има в най- универсалната християнска молитва: "... и не въведи нас в изкушение, но избави ни от Лукавия! ''

261.   Здравейте! Относно темата, аз съм вече на 32г. мъж щастливо живея с моята жена, запознахме се преди 7г в aha. bg, мисля, че няма подходящи сайтове и тем подобни. Още помня запознанството си с нея, което беше супер странно, няма да збравя как и пращах оплезени човечета и тем подобни, разсмивах я постоянно се смееше. Не съм влизал с някакви намерения, но излезнах съвсем променен, затова мога смело да заявя, че всичко се променя и никога незнаеш как нещатата ще придобият друг цвят.

263.   Здравейте! Прочетох няколко мнения в тази тем и реших и аз да се включа. Аз съм на 36 и също отдавна търся сериозна връзка. Като гледам така сайтовете за запознанства НЕ са никаква алтернатива, защото там пишеш и или не получаваш отговор или те блокират директно. Елмаз. ком и Романс. бг са абсолютно едно и също с различна визия. Тоест тези два сайта са собственост на една фирма или човек не знам. Забелязах че някой от Дамите тук казват че няма сериозни мъже. А защо не помислите че все пак може би има между всички и някой сероизен?? Все пак съм мъж и гледам от страната на мъжете. Извинявам се ако съм досадил!

264.   има тъкъв сайт казва се twoo

265.   сподели.нет - запознаваш се с проблемите и мислите на различно обременени хора
шефке, публикувай горното!
моля :)))

270.   Здравейте, преди 10 години се регистрирах в Елмаз. Не се разбирахме със съпруга ми и идеята ми беше да се разведа. Регистрирах се в този сайт... и в някои други, с надеждата да си намеря подходящ за мен човек. Ето и резултата : още съм семейна - като видях що за мъже са там, оцених този дето си го имах и си останах с него. Късмет на онези, които тръгнали да търсят сериозната връзка в такъв сайт. Може и да я намерят. Там нещата се случват лесно и бързо... и още по-лесно и бързо приключват. Понякога все още се появявам там, за да се позабавлявам и убия време - сега даже комуникацията е еволюирала... вече вместо поздрав, се изпраща за пъво събщение "seks? ''

271.   Изчетох всички коментари, като цяло доста истини се казаха. Виждам, че темата е стартирана от преди повече от 2 години, надявам се, че авторката е срещнала правилният човек и е щастлива :).
Като цяло съм се убедил и аз, че сайтовете за запознанства масово са пълни с плява, дали ще е романс, елмаз, твоо или някакви други, жените ги затрупват с хиляди малоумни съобщения и дори да искат да ви отговорят е слабо вероятно да прочетат написаното от вас.
Опита ми от подобни сайтове е негативен и то доста.
Едната ми така наречена "връзка" беше с една кифла, която разбира се впоследствие разбрах каква е. Беше използвачка на макс и гледаше само изгодата, в момента, в който не й угодиш за нещо все си виновен все си крив, дори да направи тя някаква грешка, пак ти си виновният(разбира се, в началото не се държеше така). В началото се представяше за добро и тихо момиче, ходеше по църкви и се молеше, та и мен водеше, познаваше дори разни попове, представяше се за девственица и я разбирах и уважавах това. В крайна сметка при положение, че почти винаги съм й угаждал и съм бил до нея като има нещо знаете ли какво направи? Замина за чужбина с една чернилка от тези най-пропадналите бежанците, който дори лежа няколко месеца в затвора, че го бяха спипали с някаква трева. Впоследствие дори разбрах, че въпросната "девственица", на която вярвах и на практика я търпях малко повече от половин година без да получа абсолютно нищо от нея е преспала със сума народ. Иначе ми обясняваше и как дори в библията го пишело, мъжа трябвало да издържа семейството, жената трябвало да гледа домакинската работа, да готви да си гледа децата(в което аз не виждам нещо лошо, стига действително да става така). В същото време, като отидеш в квартирата й всичко беше с краката нагоре, една краставица не знаеше как да обели, но иначе имаше големите претенции и 10лв да има щеше да отиде да ги даде за някой парцал в мола, пък какво от това, после нали ще се намери кой да я храни. Обясняваше ми и как искала вече да се женим(това на вторият месец) и й било време деца да ражда, че искала млада майка да бъде(това жена на 20 години да ти го каже... пределно ясно, че искаше просто да върже някой будала и после цял живот да му висне на врата) В крайна сметка обаче по-добре човек да се опари, та да внимава за напред. Съжалявам единствено майка й, която беше изкючително свястна и нормална жена, а тази на кой се е метнала един господ знае, но се беше качила и на нейната глава. Хората са го казали обаче, мъжете сме глупаци понякога и се заслепяваме от външният вид. Факт е обаче, че както някой беше казал по-назад в темата, хубавите жени все се хващат с някакви пропаднали типове(не винаги де, но в повечето случаи). Стоиш си от страни виждаш, че онзи за нищо не става и си доста повече от него и все пак се чудиш какво ти липсва, че да може една прилично изглеждаща жена да ти обърне внимание..
Наскоро имах нещо друго подобно на връзка с една друга мацка отново от сайт. Тя пък беше прекалено откровена(което всъщност ми допада), но и прекалено депресирана и наивна, което вероятно се дължеше на факта, че родителите й бяха починали преди година и беше сама. Имаше нужда някой да й помага(най-вече финансово), докато учи. Разбирах я в началото, стана ми интересна, говорехме си изслушвах я, давах й съвети. По едно време ми съобщи, че била влюбена в мен щяла да ме разбере ако не изпитвам същото към нея.. това само след около месец, за който сме се видяли 1-2 пъти на живо и сме си писали по нета и говорили по телефона чат пат. В крайна сметка започна и работа, но редовно се оплакваше как не може да го съчетава с ученето и било тежко(което е разбираемо де и аз съм работил докато съм учил, въпреки че за нашите не е било проблем да ме издържат, но не го смятам за редно в крайна сметка пълнолетен човек е добре да бъде самостоятелен и независим според мен), как мъжете били тъпаци, че не искали да я издържат и да й помагат, как колежките й вече имали сериозни мъже, че и деца някои от тях и в същото време ме отчайваше с коментари от рода на това каква лоша домакиня била и как у тях всичко било с краката на горе, как бившият й приятел й правел забележки за тези неща, а пък го мързяло да хване парцала да обере праха или да й измие чиниите, закъсняваше понякога и с час за срещите... Как с последният й приятел станали гаджета след като отишла уж да гледат филм, а се изчукали още на първата седмица, а после й било странно защо искал да я води на по-евтини места сякаш е някоя лека жена и защо не й купувал по-скъпи неща и се оплаквал, че било много скъпо това и онова, пък в началото й обещавал доста неща. Смешното беше дори като ми съобщи, че й казал думите "много лесна беше". Съгласете се, че е смешно да си легнеш с някой на втора, трета среща действително като лека жена, а после да проявяваш големите претенции, все едно си топ мадама... не разсъждаваше много много въпросната мацка и дори често задаваше откровено казано идиотски въпроси от рода на "ама защо днес не ми плати билетчето в градския транспорт, защото още не съм ти гадже ли? "
Та общо взето не мога да кажа, че е използвачка момичето или нещо лошо, но просто е прекалено отчаяна и наивна. Можех да се възползвам от нея ако имах желание, но не съм такъв човек и не обичам да ме смятат за боклук, който ще изчука някоя и ще я зареже. Дори ме питаше директно(понеже беше прекалено откровена, което ми харесваше както вече казах), защо толкова време не съм искал секс, кога било нормално да го направим и т. н. На което й казах, че ми трябва време за да опозная характера й и че не се водя от сексуалните си мераци, а от това какъв е човека вътрешно. В последствие наскоро ми каза, че нямало да се получи нищо, не искала такива отношения, трябвал й човек, който да я издържа, че й било тежко, да заживее при нея и т. н.
Е, пожелах й късмет и й казах, че не съм от хората, които така лесно се доверяват. Имам къде да живея, не бих тръгнал да издържам някоя и да живея в нейното жилище все едно съм бездомник, без да имам някаква гаранция, че утре като завърши примерно и си стъпи на краката няма да реши да ме разкара. Самият факт, че някой си ми казва, че бил влюбен в мен, без да има кой знае каква причина за това и 2 седмици по-късно ти казва общо взето, че иска да прекратите отношения и не си това, което търси ми говори достатъчно, а именно че в момента е отчаяна и е готова да се хване с първият, който й обърне малко повече внимание и няма никаква гаранция, че утре няма да й омръзнеш.
За мен жената е спътника в живота и най-важният човек, който трябва да е до мен, братя/сестри, те създават свои семейства донякога, родителите почиват и единственият ти близък ти остава жената. Дори децата ви донякога също ще създадат семейства и ще се отделят..
Попадап съм иначе и на други отчаяни, които вече пък се смятат за стари и искат да раждат деца или пък имат някакви други проблеми.. попадал съм разбира се и на свестни момичета, но или характерите не са ми допадали или външността, защото може и да не съм принц или най-големият красавец, но не съм и грозен, а и в крайна сметка искам момиче, което поне да ме привлича външно, а не някоя, колкото да се каже, че не си сам. Още повече ме хваща яд както описах, като гледам хубави и умни момичета, да се мъкнат с някакви боклуци и използвачи, но в днешно време явно тия мъже се по-вървежните.
Жените не ценят качества като това да не пиеш, да не пушиш, да си скромен и да не изневеряваш. Явно ние попадаме в категорията много скучни или задръстени, но в крайна сметка вярвам, че за всеки влак си има пътници.
И за да не кажат някои, този се мисли за светец, а все жените му виновни, не съм казал такова нещо, но и честно казано никога не съм се целил в категория жени тип модели с високи доходи и т. н. въпреки, че се смятам за сравнително свестен. Най-малкото имам висше образование в сферата на комуникациите, не пия, не пуша, имам си някаква работа дори да не е много платена в момента, никога през живота си не съм вземал пари на заем или да съм завлякъл някой с нещо, по-скоро бих умрял гладен, отколкото да взема пари на заем от някой, какво остава пък да търся пари от жена или да оставя да ме черпи някъде това ми е под достойнството. Реално, всичко което съм искал от жена е, да е честна, да държи на мен и да ме уважава, да е земна, а не някаква с големите претенции(пък е още по-смешно, когато имат такива претенции, а не виждат себе си).
Общо взето това, което мога да кажа е за почитателите на разните сайтове за запознанства, няма читави и нечитави. Доста по-добре е човек да комуникира със скорошно направени профили и дори жени без снимки. Първо жените без снимки ги заливат с доста по-малко съобщения и е по-вероятно да ви отговорят и второ доста е възможно зад такъв профил да се крие някое по-тихо и скромно момиче, което не си е сложило снимка с цел предпазни мерки(особено ако е от по-малък град), аз самият съм от провинцията въпреки, че вече от около 8 години живея в София и знам там какво е и как хората обичат да те разнасят в целият град за най-малкото нещо, та после да те е срам носа да си покажеш. Попадал съм макар и на много малко, но наистина читави жени именно зад такива профили, с които както написах или просто не сме си допадали по характер или не са ми харесвали външно.
За това искам да пожелая успех на всички и вярвам, че каквото му е писано на човек, ще му се случи рано или късно :). Също така вярвам, че хубавите неща стават, когато човек най-малко ги очаква, ако си постави за цел просто да си намери някой/някоя, защото му било време вече или нещо друго, доста вероятно е да попадне на неподходящ човек.
Поздрави от мен, М 27, София.

274.   Аз съм мъж на 35. имал съм 2 дългоодишни връзки. за българките сериозен мъж е равно на мъж с пари. един цитат от обява от т. н. сериозна жена с недобра визия на 29 или 30. сами преценете кви са претенциите на добре изглеждащите дами с твърдение-няма сериозни мъже. Жена търси мъж с вишист
0 лв
Търся мъж да не говори на мекотърся мъж вишист който да работи в София на 29-30 години непушач с кола неженен без деца да се ожени за мене секс след брака без свирки
да живея при него в София зимата да има климатик да е непушач с кола моля изпращайте
ми снимка в лице на.... дотук добре но нали когато изискваш трябва да предложиш нещо. невидях тази госпожица нито да е събрала пари за желана от нея сватба, нито че тя самата е осигурена за мен тя търси брак и на другия ден развод, чрез който да изкара лесни пари.

275.   Здравейте попаднах случайно на темата и с голям интерес прочетох всички коментари.. ами и аз съм сама на 39 без деца трябва ли да спра да живея.. в крайна сметка надеждата умира последна, има и варианти за деца и съвременни методи и на по преклонна възраст.. просто така се е стекъл живота ми по една или друга причина... разбирам и едната и другата страна за женените сме "стари моми", а тези около моята възраст могат прекрасно да ме разберат.. няма да изпадам в подробности за мои връзки, изгубено време и т. н надявам се искренно всеки да срещне това, което търси и да има семейство.. хубавото е че тук са взели отношение и нормални мъже, така че има свестни хора и от двата пола, но защо не се срещат за съжаление е съдба и доза късмет...

276.   Влез на http://dali-si-ti.eu -най-новият горещ сайт за запознанства. Реални профили, запознанства в реално време, чат, форум и още нещо

278.   Тази тема се превърна в поредната люпилня на злобни женски коментари по адрес на мъжете. Хайде да не слагате всички мъже под общ знаменател, а? ! 'Щото и аз мога да кажа, че всички жени гледате само парите и тялото на мъжа, ама няма да съм прав, или греша? Сериозни мъже има, дори и в сайтовете за запознанства. Това, че вие не сте срещали такъв е с ясна причина. Сериозните мъже си търсят сериозна връзка и когато я намерят, спират да влизат в подобни сайтове и дори си изтриват профилите. Както се казва в такива случаи: "На печелившите честито"! Не казвам, че няма боклуци, те дори преобладават. Има и такива жени. Знаете ли в колко сайтове за запознанства са се регистрирали проститутки и разни курви, дето само си търсят чукане с някое младо момче? Нормално е в сериозните сайтове пълнежа да е повече от сериозните хора. Но за всеки влак си има пътници. Мога да ви посъветвам да не спирате да отговаряте на писмата, да не спирате да ходите по срещи, да не спирате да търсите любовта - все някога ще намерите каквото търсите.
АКАТИМ

279.   Прочетох темата с интерес. И аз започнах да си мисля за сайтовете за запознанства. На 27 години съм, и колкото и странно да звучи не мога да намеря нормална жена за сериозна връзка. Не съм тъп, грозен, наркоман или нещо такова. Най обикновен млад мъж. Но понеже нямам дебела пачка и не съм от заможно семейство, това автоматично ме слага в графа неперспективен. И това ми е казвано от жени в очите. Тъжно но е така. И за мен и всички останали като мен. Много е лесно когато имаш кой да плаща сметките да ти купи кола, и да ти даде на поднос добра длъжност с добра заплата или разработен бизнес. Ама никой не се замисля ако нямаш връзките и парите какво правим, и без тях къде щяха да са??? Голям % от жените имат просто нереални изисквания. Главно финансови. Дайте да не се лъжем. Така е. Прост пример. Когато учех в НБУ неколцина бяхме от обикновени семейства. Всички останали бяха от голямото добро утро. Сиреч хора с пари и възможности. Е всичките тези се ожениха/омъжиха. Но тези който бяхме от обикновената класа търкаме още скамейката. Става дума и за мъже и жени. Пък после хората като цяло не били меркантилни. Неее ама грам. Запознавам се с жени и още в началото се подмятат неща от сорта какъв ми е телефона, каква ми е колата, родителите ми какви фирми имат... ма и другия момент. Да към днешна дата съм на не добре платена работа, но това е временно. Все от някъде трябва да се започне. Ама не! Болшинството жени искат на 27 да си с поне 5000 заплата собствено жилище и приличен автомобил. Е няма как да стане от раз.

До авторката на коментар 275. Да не повярваш има и мъже като мен на който не им пука за това дали си на 29 или 39. Но парадокса е че като го кажа не ми вярват. Просто си мислят че искам само качествен секс с опитна жена и... до там. Или как нямало да си призная че би ме било срам да съм с жена с 10-12 години по голяма от мен... Когато ми изтърсят такова нещо направо припадам. Кажете как да обясня че не ми пука от това на колко години е жената срещу мен ( е да не е на годините на майка ми ), стига с нея да изградим нещо истинско с перспектива?? !

280.   До 279
Прав си пич, пълно е с меркантилни жени и там работата е ясна. Донякъде обаче грешката си е в самите нас, понеже им обръщаме въобще някакво внимание. Има и свестни момичета, вярно по-малко са, но ги има. Хубавото на меркантилните е, че ти отварят очите. Аз съм от бедно семейство и ми трябваха шест години след като завърших да се издигна. През това време нямах нито кола, нито дори книжка, да не говорим за собствен апартамент. Естествено, интересът на жените беше почти нулев. След това обаче започнах да се издигам и съответно да печеля доста. Изведнъж нещата се преобърнаха, станах много хубав, интересен, забавен, як и т.н. Момичета, с които съм бил в една компания и които преди не ме брояха за човек, започнаха открито да ми се предлагат. После като видяха, че номерът не минава, приключиха всякакви взаимоотношения, а уж се водехме приятели и то добри:) Понякога, както в този случай е полезно да имаш подобни хора около себе си, помагат ти да осъзнаеш много неща. Заговорят ли ти за пари, коли, имоти и т.н., най-добре да изчезваш с двеста.

281.   Здравейте отново аз съм авторката на коментар 275., разбирам прекрасно и двамата доста верни неща и за съжаление меркантилен свят. Просто живота промени хората, независимо дали са от мъжки или женски пол. И най ужасното е, че има наистина свестни хора на всякаква възраст, но незнайно защо и по какъв начин се разминават. Желая ви от сърце да срещнете подходящите хора за вас (автори на 279 и 280). Пожелавам го и на всички в този сайт, които са самотни и нещастни да открият скоро своята половинка. Успех!

282.   Аз съм автор на 279.

До 280. Пич лъжеш се. НЯМА вече нормални жени. Няма такива който не са меркантилни. Всичко е пунт и пластика. Убедих се последно време в това. И нищо на света не може да ми промени мнението.

До авторката на 281. Така е живота промени хората. Но не толкова много. Преди нямаше пари ама имаше жителство и тн. Сега има само пари. Има само пари житри жени, и много ама МНОГО тъпи мъже!!! Казваш че имало свестни хора на всякаква възраст. Може би. Но по скоро при хората над 40. Надолу вече са им промити мозъците и мислят само за пари. А свестните хора се разминават не заради друго, ами просто защото не търсят каквото трябва а хвърчат по облаците. Тя иска мъжа да е принца на бял Порше Кайен а той търси Моника Белучи... Ето ти защо свестните хора се разминават. Те може да са ок но като търсят това което никога няма да имат ще са сами во веки. Мен ми е ясно че утре ще се оправя финансово и ще имам всяка жена която пойскам! НО! Защо тогава ще ми е "сериозна" връзка като знам защо ще е с мен? Защо да съм само с една след като мога да съм с всяка? Защо защо защо.... И тук започва параграф 22.
Интересното е че скоро говорих с една приятелка по този въпрос. И тя ми каза нещо много истинско. Каза ми следното. " Да и на мен не ми харесва но днес времената са такива. И това че ти не можеш да се оправяш си е лично твой проблем" И знаете ли много ме заболя защото беше адски права! Това днес е реалността. Дали ни изнася или не на никого не му пука. Или се оправяш или изпадаш от борда. Това е. Смей се и целия свят ще се смее с теб. Заплачи и ще плачеш сам!!! Ясно и просто. Докато не направим всичко възможно да се засмеем ще плачем сами. Това е истината. Мисля че разбрахте метафората. Живота не е приказка която някой ни разказва за да си избираме какъв край да ни разкаже. И ще ви кажа и друго. И искам да се замислите. Дали това че все за нас не може да се намери я половинка я работа или каквото и да било... Дали проблема не си е в нас самите? !? Да ви кажа аз си зададох сам тоя въпрос и отговора не ми хареса особено. :(

283.   282, има свестни, аз лично съм срещал със сигурност поне една, за още една-две си мисля, че са били такива. Важното е човек да внимава как избира. Примерно, няма как приятелката ти да лежи по цял ден вкъщи или да работи колкото да отбие номера и ти да очакваш да е сериозна. Не, на нея просто за момента си й изгоден, но при първа възможност ще те смени с някой по-богат. Няма как хем да имаме мис Свят ( образно казано ), хем да очакваме да е примерна съпруга. Ще ти дам още един пример от мой личен опит. Мои приятели ме запознаха с тяхна позната, която беше просто идеалната жена-умна, интелигентна, красива, с хубаво тяло, с образование и стабилна работа, добричка и т. н. Абе, изобщо перфектна! На мен обаче, незнайно защо не ми хареса, в смисъл не ме привличаше. Не можех да намеря нищо в нея, което да ме дразни или да не ми харесва, но просто не ме привличаше. Дълго време се чудих какво да правя и накрая реших, че няма смисъл взаимно да се лъжем или поне аз нея, решавайки, че не е жената за мен. В същото време имам една комшийка, която е по-малка от мен и която не познавам особено, но от това, което виждам ми прилича по-скоро на тип "кифла". Тя обаче ми харесва, въпреки че съм 99% сигурен, че не става. Кой е виновен в случая, ми аз съм си виновен.
От 280

287.   До 282: Евала човек! Много, много силен коментар! Това са реалните неща от живота, чисти и такива каквито са, а не захаросани както биват интерпретирани на едно или друго място. За протокола аз съм ти набор, на 27 съм :) И аз все още не мисля за брак или подобни неща, защото както и на теб положението ми е пределно ясно. Имал съм приличен брой приятелки досега и не малко от тях, за съжаление мислят само за материални стимули. :/ Не искам някоя да е с мен заради парите, а защото ме обича! А това, което ти е казала приятелката ти в очите.... това адски много би ме заболяло. Така в лицето да ти го заяви.. не знам, малко тактичност няма ли? Иначе може би пък е полезно и отрезвяващо, като силен плесник от човек, от когото никога не си очаквал да те удари. Носи едновременно болка(в душата, физическата е без значение в случая), разочарование, огорчение и някак чувство на безисходица, но също носи и силата и замаха на новото начало, на края на лутането! Така можеш да спреш, да се огледаш кой си, накъде вървиш и защо го правиш, и да си дадеш сметка за много неща. Мога само да ти кажа приятел имаш цялата ми подкрепа и не се отчайвай от мрачната действителност, има всякакви хора, не преставай да търсиш, а разочарованията се стреми бързо да ги загърбваш без да им обръщаш внимание. Да знам, че е трудно. Но може да опитаме нали?

289.   Прочетох всички коментари - темата много ме интересува. Аз съм разведена жена, децата ми са вече големи. Търся стойностна и пълноценна връзка, която да ме спаси от самотата. Регистрирала съм се в един сайт и 90% от предложенията са за секс. Най-интересното е, че съм на 46 г., а ми пишат повече мъже под 40 г. И макар в анотацията да съм писала какво и защо търся, пак се намират всеки ден мъже, които да ми пишат доста грубо според мен. Прави ми впечатление, че никой почти не иска да си пишем по-дълго, за да се опознаем, а всеки иска след 2-3 дни да си уредим среща. Излизах на две срещи, но хората не ми допаднаха. Не знам в България как се отнасят към такива жени "втора" употреба. Аз вече не искам да раждам деца и търся само спътник и партньор за живота си нататък (колкото Господ ми е дал). Но в повечето мъже не усещам, че търсят дълготрайна и сериозна връзка. Най ми е тъпо като ми пишат женени мъже - те пък какво търсят? И защо нямат смелост да се разделят и да живеят открито и да правят каквото искат, а се крият зад снимки на Брад Пит и Паулу Куелю? Наслушах се на толкова обяснения как нямат никакви семейни проблеми, ценят и обичат семейството, държат на жена си и същевременно.... Тук са за дискретна връзка и за малко адреналин в живота! Като жена се чувствам като предателка спрямо другата, която хем я обичат, хем й изневеряват... Не знам. Ще потърся още известно време в тия сайтове и ако няма нищо, ще опитам в сайт в чужбина. Моята приятелка си намери мъж в Германия. За съжаление не знам немски, а само английски. Но дето се вика "Париж си струва една литургия? " - може и немски да се захвана да уча.

291.   Въобще не се отказвай! Трябва да родиш дете. Не претендирай кой знае колко. Мъжете не са чак толкова важнил. Не търси голяма романтика.
Щом досега не си я срещнала, не си губи времето да я чакаш. Хващай се
с този, който покаже, че държи на теб. С него или без него Ще си отгледаш детето. Н е се мотай повече! само си оправи максимално външния вид. Те това гледат и идват сами. Опитай и в сайт, но търси
скромен човек, а не придиряй за кой знае каква външност. Успех. До 6 месеца да си намерила нещо. Чужденците са още по-гадни. Отнасят се неуважително, защото сме бедни.

292.   287 мерси за подкрепата. Брат истината е такава каквато е. Дали ни изнася или не си е лично наш проблем. Това е положението. И няма смисъл да се залъгваме че видиш ли ще бъде друго яче... няма такива филми. Дай си го кажем направо. Ние искаме някоя която е като манекенка или фотомодел, те пък искат някое милионерче. Е това е. Поне тука в БГ. И то защото друг избор нямаш. Тук няма средна класа. Или си в мерцедеса или си в рейса. И това изродява психиката и мисленето на 99% от хората. И нещата са на яве...

293.   До 291
Really??? Аз пък що нямам такова впечатление от чужденците. Омъжена съм за такъв от 8 години. И трябва да ти кажа, че ме носи на ръце до ден днешен...
Та... всички сме имали нещастни любови и все търсим... Или се надяваме да намерим човека за нас. След някакъв житейски опит и наблюдения разбрах, че човек трябва преди всичко да умее да се обича, да цени себе си и да вярва, че заслужава най-доброто за себе си. Това привлича противоположния пол. Жената трябва да има ДОСТОЙНСТВО. Да бъде дама, да показва, че е такава, за да бъде уважавана и ценена. Да не хленчи и най- вече да не обижда мъжете. Това отблъсква и привлича негативна енергия. Бъдете положителни, бе, хора и вярвайте в любовта. Колко красиви неща ни останаха в този живот..

294.   тоз пък ни иккара че ни сми ге е**** сякякви откачалки. по неговите думи няма кво да се е**. спри да им се мазниш бе бъди мъж

295.   Както хората казаха по-горе жените в тези сайтове а и не само там си търсят спонсори. Да живеят на чужд гръб да вземат каквото вземат и да се махнат. Понякога се стига до брак семейство но пак е почти същото мъжът да се използва под финансова, физическа и всякаква форма.
Така, че лъжете ги, спете с тях, кратка връзка и тoва е. Може пък след време да се променят. Трудно ама поне някой.

296.   Хубавичко вижте 73. Това е истината да. На мъжете им се чука. ЧУКА. Не любов. А чукане. Без емоции. Да такива са 90%- олигофрени, които искат да си плащат или искат да не си плащат, но в двата случая искат само секс. И даже и звезди ще ви свалят за да ви изчукат. Даже колкото повече са ви сваляли, толкова повече ще се подиграят накрая с вас. Замисляте ли се защо?
Аз ще ви кажа, да не се чудите много:

"Защото количествата на тестостерона на мъжа са правопропорционални на тъпотията на жената"

Т. е. Ако жената отсреща е тъпа и няма какво да си кажем, ще искам или да я набия или да я чукам зверски.

ЗАПОМНЕТЕ! На мъжете по принцип не им се ебе. Ако един мъж не е мастурбирал дори в продължение на година той не му отдава такова значение (случвало ми се е на два пъти) и ако няма дразнители наоколо му дреме на оная работа(буквално). Мъжкия ум спокойно може да е зает с куп други неща, като приятели, бира, футбол, планини, пътуване и тн. (общо взето всичко което ни заобикаля)

Просто женската тъпотия провокира мъжа. Това е. Факт.
--------------------------------------
Сега за да не кажете че съм женомразец и негативист, комплексар и тн. ще ви кажа една история.

Преди 3 дни се запознах с едно момиче покрай общи приятели. Тя си има гадже, но май ме хареса. Уговорихме се за бизнес обяд на следващия ден, защото се оказа, че имаме общ бизнес.
Поговорхме на обяда и стигнахме донякъде с решенията. После тя ме заведе в кафето на гаджето си. Когато персонала почива тя ги замества. Направи ми кафе. И си говорихме 5 часа. Минаха неусетно. Въобще не бях забелязал колко бързо мина времето. Пусна ми Alice in chains, и ме върна 18 години назад. Беше като машина на времето. Удари ми най-слабото място. Няма как да знае че точно, тази група, точно тази песен ми беше любима тогава. Честно ви казвам ПОЧТИ се влюбих. Мога да се контролирам и постоянно си казвах че има гадже, все пак(аз съм свободен). Но просто я гледах и не можех да спра да й се любувам...
Представях си как я галя и си заравям пръстите в дългата, до кръста коса. Как я милвам по лицето. ВЪОБЩЕ не ми мина през ума за "бясното чукане".. просто исках да я любя, нежно и бавно. С часове.

Така приятено утнесен, да не кажа "влюбен", не съм бил от 2008, въпреки че съм бил с 4 момичета от тогава.
--------------------------
Ето това е което не се случва по сайтовете или клубовете. Жените искат някой който да им СЛЕЗЕ на емоционалното ниво. Който да ги "разбира". Мили дами вие не се стараете да ПРОВОКИРАТЕ емоциите в мъжа, както това момиче по горе направи с мен. Вие не се опитвате да опознаете мъжа, да разберете какво му харесва, така бихте могли да ги провокирате тези емоции. Това което всъщност повечето от вас правят е да събират фенове, комплименти и ухажори. Поради факта че жените са пъти по-малко от мъжете там се получава лесно за вас.

Истината е, че по тези сайтове мъжете се нуждаят от любов, а не жените. Жените искат да си имат фенове, празни номерца в графа приятели. Диамантчета и подаръчета, пък ако ще и на картинка. След като мъжете инвестират внимание (пишат писмо първи) и нищо не получават, започват да се питат, абе "галиба какво точно не ми е наред или тя е бясна курва? "... и ето. Каквото почукало- такова се обадило. Почват се съобщения от рода "свирка за 50лв? ".

За да изпрати някой такова съобщение значи е провокиран по един или друг начин. Може би друга жена, може би се е случило 5-10 години назад. Но изначално хората не сме буклуци. Такива ставаме с времето.

Личната ми статистика е 700писма с 10 отговра. От които само едно свястно момиче, което за съжаление беше от Пазарджик, аз от София и не се получи особено добре, поради обстоятелствата.

Дами, вие можете ли дори за момент да си представите да сте на наше място?
Тука някой беше казал че ако има жена до себе си, която да го обича, няма да е нито безработен, нито да е изпаднал. Просто така му се е стекъл живота. Досега, я майка му, я бившата му жена или гадже са го подкрепяли. Те са му били музата. А сега като е сам, не намира смисъл да се бори...
Ами да, а вие ги искате такива борбени на готово. Всичко вече да си имат. И като почнете да си пишете списъка с изиквания за мъже и направо ми повръща.

Разбира се не казвам че всички дами са кифли там, може би 10%, са стойностни, също както и 10% мъже. Това ще ви отговори статистически какъв е шанса да намерите някой за среща. А от там нататък пък дали тази среща ще протече добре, шанса е още по малък.

297.   292, донякъде си прав, ама не напълно. Наистина голяма част от жените си търсят целенасочено богати мъже, независимо на колко години са, как изглеждат и дали имат някакви човешки качества. Други пък го правят несъзнателно, просто си падат по отворения пич с яката кола, както ние тръгваме след натоканите мацки, които взривяват дискотеките и после се чудим защо не били свестни. Трети ( мъже и жени ) живеят в някакъв техен си нереален свят. Вярно, средна класа като в развитите страни няма, но по улиците е пълно с 10-15-20 годишни коли. Само, че някои си мислят, че задължително трябва да возят в S класа, нищо че работят за по 500 лева. Искат почивки в някакви екзотични дестинации, вечери в 5 звездни ресторанти и т. н. Лошо няма човек да си мечтае, но поне да се старае да постигне мечтите си. Номерът е да се осъзнаеш навреме, аз го направих на 26-27 и като гледам май беше късно. Социалните ми контакти вече се бяха ограничили и болшинството нормални момичета на моята възраст вече си имаха сериозни връзки. Вече съм на 33 и нещата са още по-трудни. Примерно, харесал съм си едно момиче, с което често се засичам, но мисля че е омъжена. Все пак ще се постарая да разбера какво й е положението, но за това, че в момента съм сам, съм си виновен само аз.

298.   Чета ви много внимателно! Повечето от вас са искрени и зрели. Други са още незрели, затова им се случват неща които не са се научили да подминават. С времето и опита, това постепенно ще стане да заобикаляте неподходящи хора и предложения. Сайтовете предоставят шанс да срещнете подобни на вас които търсят своята половинка. Но очакванията на мъжете и жените са, че ще се заформи любовен роман с непознат/а. Това е невъзможно! С непознат може да стане само авантюра. Затова и в тези сайтове преобладават, точно такива. За да се стигне до сериозни отношения се изисква бавен и търпелив период на опознаване. Не, че сайтовете са пълни с несериозни мъже и жени, просто те са по активните! Пак повтарям, както и в живота нахални са ''леките'' типове мъже и жени. Сериозните висят в сайта и чакат някой подходящ/а да ги заговори! Или още по зле, седят си у дома и чакат някой да дойде и да ги изкара от там :) И така също не стават тези работи! Изисква се малко повече активност в търсенето. Ако сте мъж и само чакате не се чудете, че може да ви пишат мъже с женски профили- след като сте толкова пасивен с пълно основание сте си го заслужили. Обикновено дамите не пишат, защото получават доста съобщения. Това затруднява избора им, обърква ги навежда ги на изводи, че всички са такива или онакива, а подходящият го няма сред тях. Затормозяват се да отговарят на всяко съобщение или предложение, защото не знаят какъв човек го отправя към тях. Накрая предпочитат да сложат всички под един знаменател, защото така е по лесно и напускат. Дайте шанс на някой, дори ако в началото ви се струва неподходящ/а- първите впечатления не винаги са верни. Това се отнася и за двата пола! Много първи впечатления са предубеденост, базиран на подсъзнателни асоциации. Не се оставяйте предишни лоши отношения, огорчения и др подобни, негативни натрупвания да вредят на новите ви отношения. Този път може да ви се получи, но да си изпуснете шанса поради вашата несигурност. Търсете нови познати на първо време без излишно да се суетите, доколко сте сериозни вие и те в намеренията си. Колкото повече нови познати имате, шанса поне с един от тях да си допаднете се увеличава! Само се постарайте да не изглежда така, че въртите много гаджета. Важно е партньорът/ката да е сигурна във вас! Усетите ли влечение към някого, трябва да се отдалечите от останалите които ви пишат, иначе ще се получи каша във взаимоотношенията. Това също е една от причините сайтове да не доведат до сериозен резултат. Защото има хора които не търсят да им се получи, а повече им харесва да пречат на останалите! Ако им кажете, че вече сте спрели избора си на някой те вместо да ви пожелаят успех и да потърсят другаде, стават по настоятелни и досадни да контактуват с вас. Но не защото чак толкова ви желаят , а именно за да ви отдалечат от шанса да се получи. Ще започнат да ви разубеждават как в тези сайтове сериозни връзки нямало и този или тази ви лъжат.... вярно ли, че те какво дирят там тогава? ! Тези са по кофти типове и от онези с предложенията само за секс! Не ги слушайте, директно ги блокирайте.

299.   Чета ви много внимателно! Повечето от вас са искрени и зрели. Други са още незрели, затова им се случват неща които не са се научили да подминават. С времето и опита, това постепенно ще стане да заобикаляте неподходящи хора и предложения. Сайтовете предоставят шанс да срещнете подобни на вас които търсят своята половинка. Но очакванията на мъжете и жените са, че ще се заформи любовен роман с непознат/а. Това е невъзможно! С непознат може да стане само авантюра. Затова и в тези сайтове преобладават, точно такива. За да се стигне до сериозни отношения се изисква бавен и търпелив период на опознаване. Не, че сайтовете са пълни с несериозни мъже и жени, просто те са по активните! Пак повтарям, както и в живота нахални са ''леките'' типове мъже и жени. Сериозните висят в сайта и чакат някой подходящ/а да ги заговори! Или още по зле, седят си у дома и чакат някой да дойде и да ги изкара от там :) И така също не стават тези работи! Изисква се малко повече активност в търсенето. Ако сте мъж и само чакате не се чудете, че може да ви пишат мъже с женски профили- след като сте толкова пасивен с пълно основание сте си го заслужили. Обикновено дамите не пишат, защото получават доста съобщения. Това затруднява избора им, обърква ги навежда ги на изводи, че всички са такива или онакива, а подходящият го няма сред тях. Затормозяват се да отговарят на всяко съобщение или предложение, защото не знаят какъв човек го отправя към тях. Накрая предпочитат да сложат всички под един знаменател, защото така е по лесно и напускат. Дайте шанс на някой, дори ако в началото ви се струва неподходящ/а- първите впечатления не винаги са верни. Това се отнася и за двата пола! Много първи впечатления са предубеденост, базиран на подсъзнателни асоциации. Не се оставяйте предишни лоши отношения, огорчения и др подобни, негативни натрупвания да вредят на новите ви отношения. Този път може да ви се получи, но да си изпуснете шанса поради вашата несигурност. Търсете нови познати на първо време без излишно да се суетите, доколко сте сериозни вие и те в намеренията си. Колкото повече нови познати имате, шанса поне с един от тях да си допаднете се увеличава! Само се постарайте да не изглежда така, че въртите много гаджета. Важно е партньорът/ката да е сигурна във вас! Усетите ли влечение към някого, трябва да се отдалечите от останалите които ви пишат, иначе ще се получи каша във взаимоотношенията. Това също е една от причините сайтове да не доведат до сериозен резултат. Защото има хора които не търсят да им се получи, а повече им харесва да пречат на останалите! Ако им кажете, че вече сте спрели избора си на някой те вместо да ви пожелаят успех и да потърсят другаде, стават по настоятелни и досадни да контактуват с вас. Но не защото чак толкова ви желаят , а именно за да ви отдалечат от шанса да се получи. Ще започнат да ви разубеждават как в тези сайтове сериозни връзки нямало и този или тази ви лъжат.... вярно ли, че те какво дирят там тогава? ! Тези са по кофти типове и от онези с предложенията само за секс! Не ги слушайте, директно ги блокирайте.

304.   Здравейте,

Бях писал преди, но няма сега да си търся мнението в морето от "експерти" тук хаха Виждам, че темата се развива постоянно и реших пак да пиша.
Тъй като съм имал доста връзки от сайтове за запознанства и извън него, мога да говоря доста от личен опит. Да, сайтовете може би не са това, което са били преди и не отговарят на очакванията на доста хора, които търсят в тях панацея за себе си в личен план.

Според мен не бива да се смесват това, какво са сайтовете и хората в тях. Като цяло бг сайтовете за запознанства са недобре направени и администрирани. Ако имаше правила които да се налагат на всички потребители за нормално общуване, ограничаване на простотията и проститутките в тях, възможност всеки да филтрира хората, с които общува така че, по естествен път хората с общи интереси и усещания за живота да влизат в контакт, като лесно и бързо избягват другите нежелани събеседници, това би вдигнало кпд-то на такъв сайт доста. Но не се прави поради финансови причини.

На кратко проблемът е следния- интелигентните и добре изглеждащи жени са бомбардирани с десетки съобщения на ден - повечето от тях готови клишета, изпращани до всеки нов потребител или пък тъпи елементарни опити за свалки. Ако жената е непукистка ги подминава и се задържа в сайта с разбирането, ако трябва да перефразирам Мечо Пух- някои са умни, а други не са :)))

Повечето нормални жени обаче не издържат или махат снимките си, или спират да влизат в сайта, а дори и да им пише някой свестен мъж в морето от простотия, просто не го забелязват. Но вината за това, не е само на жените, за това аз се отнасям напълно с разбиране към тях и това, че губят бързо интерес. Това, че отчаяните мъже го приемат трудно, дразнят се и слагат епитети и квалификации без познават човека отсреща си е техен проблем.

Колкото до бг жените: Да може би има доста меркантилност. Бедността в държавата, явно има за резултат и това изкривяване в човешките отношения. Но далеч не всички в сайтовете за запознанства са такива. И аз съм доказателството. Аз не мога да търпя меркантилни жени, които очакват да си "щедър" каквото и да означава това, да ги издържаш, да задоволяваш беполезни прищевки и т. н. Достатъчно умен, красив и чаровен съм (хаха) за да поема риска и да елиминирам тази голяма група от бг жените.
В сайтовете за запознанства можеш да срещнеш макар и по-трудно нормални, интелигентни красиви жени. И да имаш истинска пълноценна връзка. Не е вярно и това, че не може да има истинско влюбване. Просто нещата не бива да се препускат. Много често аз си комуникирам седмици, дори месеци със една жена, преди да се видим в реална среща. Защото виртуалните запознанства ограничават откъм канал на информация и е необходимо повече време за създадеш усещания и впечатления за другия човек. Една прибързана среща често може да има негативен ефект и двамата да загубите желание за нова. Обратното когато първата среща дойде в точния момент, след като сте се опознали до някъде онлайн, действително може се случи точно това специално усещане, за взаимност, влюбване и така нататък, което да сложи началото на нещо красиво.

Аз съм имал и дълги и кратки връзки от сайтове за запознанства. Най-красивата и сексапилна жена, с която съм бил срещнах точно там. При това в нито един момент, не прояви меркантилност. Ще дам пример, че ходихме на лятна ваканция на море с нейната кола и тя шофираше през цялото време. Пак в сайт за запознанства срещнах и жената, за която си мислех, че наистина може да бъде онази единствената, която съм търсил цял живот, майка на децата ми и всякакви клишета. Е, и това не се получи - просто имаше странични фактори, които надделяха. Имал съм срещи за по една вечер, семейни жени, които търсят само секс, други които се опитват чрез секса да ме омаят и обвържат без да си дават сметка, че и други неща са важни за една връзка, имало е романтични момичета, които се влюбват в мен почти от пръв поглед и очакват да им сваля звездите и т. н. Това е животът. Разбирам, че съм развил може би донякъде цинично отношение, но след толкова връзки то е низбежно. Мисля, че все пак цинизмът далеч не е взел надмощие в мен и останал част от романтика, която винаги ще си е там. И като един истински "идиот" :) след всичко това, все още търся онази истинската жена, с която да бъдем наистина щастливи. И продължавам да го правя дори и в сайтовете за запознанства като елмаз, без да се обременявам с очаквания. Това е най-сигурният начин да се провалиш. :)

305.   Проблемът на 95% от мъжете и на 99% от жените в Елмаз и подобните страници (повечето са собственост на същите двама съдружници) е, че:

1. Лъжат като съдрани;

2. Имат се за най-великото нещо на Света (нормално е човек да обича най-много себе си, но някои са слепи за прокажно лошите си качества и не осъзнават що за същества са);

3. Егоистични, мислещи единствено каква лична облага да изкопчат от отсрещната страна (пари, чукане или и двете);

4. Крайно несериозни се оказват особено онези, които в профилите си пишат, че... са сериозни и не могли да намерят себеподобни от другия пол;

5. Специално жените там се самозабравят, заблудени и от привидно голямото "внимание", което им обръщат разгонените нерези там, съответно дори не отговарят на нормално написани любезни и с чувство за хумор писма, а половината дори блокират на секундата. За това донякъде спомага и фактът, че в единия си профил там нямам снимка (съответно той бива оставян без отговори в 99% от случаите или е блокирван веднага), а в другия имам две и на него все пак в едни 5% от случаите получавам отговори.

И какво е най-интересното? Ако пиша нахакано и дори леко грубо и пренебрежително към някоя жена, шансът да ми отговори е в пъти по-голям, отколкото ако ѝ пиша точно в сериозната насока, в която тя самата се представя в профила си - как уж търсела достоен мъж с един ред изброени качества, години, ръст, тегло и т. н. за сериозни взаимоотношения. И точно такива най-силно доказват колко двулично се държат на практика, спрямо представянето си като текст.

Има и начини да се понамали шансът от губене на време с подобни несериозни същества, макар че и те не са гарант. Най-вече, търсете хора, които не са посочили като цел на запознанството "Несериозна връзка". Още - тези с предмет на дейност в здравеопазването или образованието са по-отзивчиви и го зная от личен опит, макар че това не значи, че са гарантирано сериозни, просто е по-малък шансът да са идиотизирани и там с едничката цел да търсят някоя бърза облага. Също така, около 1/3 от профилите, които заговарям, са без снимка, защото тези с твърде хубавите снимки имат силно сгрешена представа или просто трият писма наред, бивайки бомбардирани от стотици писма всеки час. Докато тези без снимките в 10% от случаите отговарят, макар и почти всички да се оказват дебели и/или непривлекателни като външност жени, а данните им за ръст и тегло да са почти винаги измислени с цел някой заблуден шаран да се върже на тях. Гледаш, че пише 165 см / 60 кг, а тя се окаже 155 см / 120 кг. Абе, не се отказвайте заради много плява там и бъдете упорити, защото ей така от нищото няма как да се получат нещата. Надявам се да съм бил полезен с излагането на своето лично мнение. Благодаря и на включилите се по-горе със своите гледни точки и опит. :)

306.   Относно темата - кратко и ясно, направих си регистрация в Елмаз, преди малко, за експеримент, отбелязах, че търся САМО сериозна връзка, че искам деца, че не пия, не пуша, посещавам библиотеки, разхождам се в парковете... какво още, а да - слушам класическа музика, джаз и рок... Да си призная, сайтът е направен за „тясно” скроени личности, защото и графите с интереси, тази с музиката, с любима кухня... са доста постнички.
Познайте - две съобщения, за половин час и то от ”неподходящи” мъже, по зададените от мен искания, а именно - сериозни мъже! Единият е написал, че иска жена с две дупки под полата...
Правете си изводите...
Според мен, в тези сайтове и мъжете и жените, генерално - не струват, може би... без да съм статистик, но - 1 към 100 е адекватна личност... ЛИЧНОСТ, трябва да се поработи върху това!

307.   Относно темата - кратко и ясно, направих си регистрация в Елмаз, преди малко, за експеримент, отбелязах, че търся САМО сериозна връзка, че искам деца, че не пия, не пуша, посещавам библиотеки, разхождам се в парковете... какво още, а да - слушам класическа музика, джаз и рок... Да си призная, сайтът е направен за „тясно” скроени личности, защото и графите с интереси, тази с музиката, с любима кухня... са доста постнички.
Познайте - две съобщения, за половин час и то от ”неподходящи” мъже, по зададените от мен искания, а именно - сериозни мъже! Единият е написал, че иска жена с две дупки под полата...
Правете си изводите...
Според мен, в тези сайтове и мъжете и жените, генерално - не струват, може би... без да съм статистик, но - 1 към 100 е адекватна личност... ЛИЧНОСТ, трябва да се поработи върху това, а не да се търси в сайтове със зададени параметри... да не сме машини? !

308.   На къде отиде този свят, мъже плачат повече от жените, да се чуди човек кой ви е виновен. Някои замислял ли се е че проблемът може да е в него? Тези сайтове за пазар ли ги имате влизаш и след 5 мин. имаш това което искаш. То къде го има това, живота така е устроен че не полагаш ли усилия за каквото и да е няма как да се получи. Всъщност мъжете трябва да осъзнаят че е лесно да спечелиш една жена, по трудно е да я задържиш до себе си. Всеки иска да е щастлив и когато не го намира в къщи го търси другаде.
На авторката ще кажа това което е добро за теб не означава че е добро за другите, ако искаш нещо силно няма начин да не го постигнеш.

309.   Коментари, които са неписани неграмотно.... няма да бъдат добавени! ... А, виждам фрапиращи грешки от типа случЕй, дискрЕминация, семейни начЕла, които показват, че хората не са овладели изцяло книжовната норма. Иначе, по темата - запознанствата по сайтове е бита карта. Имам регистрации в 3-4 сайта и нищо. Пиша и никой не отговаря. Затова спрях да ги посещавам, та мисля да се концентрирам върху реалния живот.

312.   По темата:
В един от сайтовете за запознанства се регистрирах по съвет на мой познат.
Поставих действителни снимки, написах си всичко така както е.
Изпращах писма, на които не получавах отговори и на четвъртия ден, получих писмо от жена на която не съм писал. Снимката на профила и беше недействителна, описанието за личните качества беше по-вече от идеално, по-излъгала и с годините. Не можахме да си пишем и два дена защото тя побърза да ме засили в скайп. Видяхме се разговаряхме няколко дена, тя преценява аз за себе си, в крайна сметка решихме да се съберем, купих и билета за самолета, на бързо и намерих работа, всичко потръгна прекрасно но за кратко, като започна работа показа и рогата, да не говорим с каква изобретателност започна да краде алкохол от заведението в което работи. Нещо което не само не ми харесва но и не мога да приема.
Пробвах да поговорим, но това не помогна, вълча му работа, кожата мени нрава не, щом има начин за аванта, не е за изпускане.
Не мина много време и я хванах как кокетничи с клиентите в кафето, не след дълго започнаха да я търсят по телефона, а тя се прави, че е грешка.
Непрекъснато търсеше начини да ме манипулира, да налага мнението и решенията си.
Честната жена която пускаше в пералнята дрехите ми с парите и документите, тя не пипа в чужди джобове, а такива лъжи ми спряташе за да измъква пари от мен, че след няколко месеца школовка и шлифовка при нея, станах експерт по криминална психология, и въпреки всичко ми правеше такива номера, че ми мачкаше психиката както си поиска.
Породиха се много съмнения, малко се разрових в нещата и се оказа, че живея с не без известна нарко дама, хваната с много килограми, естествено за препълнена кола с наркотици излежала "тежката" присъда от 2 години.
Добрата жена със сериозни намерения...
Няма да споменавам имена, но ще ви посъветвам, когато се запознаете с някой и нещата стигнат до там, да се събирате за да живеете заедно, попитайте чичко Гугъл какво знае за половинката ви?
Ако бях попитал чичко Гугльо на време, нямаше да допусна тази жена до себе си.
Оказа се, че преди мен е имало много изгорели, аз явно съм минал метър, защото живота ме е научил да слушам какво ми говори горната глава, а след мен за няколко месеца колко ли е изстискала?
Въпросната жена сега се вихри в сайтовете за запознанства а там е като в реката, вода много, но и рибата не е малко, все има какво да клъвне.

313.   Номер 305 съм. Бих желал да добавя това, че от известно време прилагам един почти безпогрешен начин още в началото на запознанство, който ми е спестил много време до момента. Почти изцяло спрях да заговарям жени със снимка в профила и вместо това наблегнах само на тези, които нямат качена такава. Пиша само по 1-2 изречения, не повече, задължително стараейки се да са оформени така, че да не може на тях да се отговори с така често използваното от много жени "Така е" или английското мързеливо "ok" (заместващо българската дума "добре"), с което буквално казват едно голямо... нищо. Забелязал съм, че ако започна да пиша над 5-10 изречения, обикновено получавам по-кратки отговори или на 2-3 зададени от мен въпроси ми отговарят само на 1 и пропускат останалите, но ако съм умерено пестелив на думи и отговарям лаконично (но с чувство за хумор, а не заядливо), то не са редки случаите отсрещната страна изведнъж да започне да пише повече от мен.
Определено това дава резултат, тъй като от лятото насам съм се видял с поне 12-13 жени, повечето от които дори не бях виждал и на снимка предварително, докато в предишни месеци имах няколко срещи единствено с жени с профилна снимка. И точно тези със снимките които се оказваха до една видимо напълнели и по-стари от това, което се виждаше в профилите им (например една изглеждаше като да е на 45 години, а макар наистина да бе сложила своя снимка, тя сигурно е отпреди 15-20 години). Отделно от това, и двата типа жени - с и без снимки, в половината случаи бяха коренно различни като изразни средства и поведение на живо - очевидно гонейки облага. Една дори призна, че с мен била писала нейна обвързана приятелка уж само на майтап, но после все пак решила да ме запознае с другата, с която се видях. Та, да се върна на това, че сред жените без снимки имаше както изключително по-дебели от това, което бяха писали в профилите си, така и някои много красиви жени, които по разбираеми причини не искат да се показват пред всички, защото знаят как всички ще започнат да им пишат неприлични предложения с цел "подпомагане" срещу 2 без 10 и това, което прави вятърът.
И ако някой се запита как така съм се видял с около 20 жени за половин година, но нищо не се е получило до момента, то трябва да отбележа, че има някои особености:
1. Задължително не плащам сметката на жената на първа среща, което всъщност съм обявил и предварително, за да не си правят илюзии, че ще се видят с поредния шаран, който ще плаща да ги води по ресторанти. Това е огромно предимство, тъй като пресява с лекота повечето златотърсачки;
2. Не съм от високите мъже, което е голяма причина повечето жени дори още на етап писане да си изграждат някаква представа от рода на "Този не става, щом не е поне педя-две по-висок от мен" (повечето жени търсят мъж с ръст 180-200 см). Смешното е, че почти без изключение всяка жена, с която съм се срещал, е била едни 5-10 см по-ниска от това, което е писала в профила си, а някои дори и продължаваха да са твърдо убедени, че са толкова по-високи, макар че на живо бяха чувствително по-ниски. Нямат елементарна представа за ръст. За последно се срещнах с една такава жена вчера, която си вярваше на инат, че е 172 см, т. е. 1 см над моя ръст, но в действителност беше висока до носа ми, което е около 155 см - тип джобно гадже. Като ме видя, първото нещо бе да ме попита: "Ти защо каза, че не си висок? Над 1, 80 м си... ";
3. Никога "не свалям звезди", не се държа целенасочено любезно, отстоявам своето мнение, но и с готовност изслушвайки мнението на жената;
4. Задължително казвам, че нямам кола, което също спада към предимството с лекота да отсявам всички жени, които по този признак избират мъж, а не заради личностните му качества;
5. Не съм наивен и не се съгласявам на хитрите планове на някои от тях. Вече 4-5 пъти ми се случи да се разхождаме из центъра при първа-втора среща и уж да разгледаме нещо в някой магазин, и "случайно" да се окаже, че "не им достигат парите да си платят харесана от тях дреха или обувки" и искаха да им услужа "назаем" с по 10-20 лева! Явно този номер е доста вървежен, щом имаше опит да ми бъде приложен не само от една, ами от няколко жени;
6. В началото на срещата или на по-късен етап улавям някои, че се оплитат в лъжи;
7. С други просто не си допадаме, било като общуване или външен вид, а понякога и двете накуп. Около 2/3 от тях, дори и да не са дебели, съвсем не са това, за което целенасочено са се опитвали да изградят като представа за своето излъчване. Една беше казала, че качила няколко кг лятото, но била "много стегната в краката". Срещаме се и гледам пред мен една едра като немска боркиня около 90-100-килограмова жена с леки мустаци, чиито ръце са по-дебели от моите бедра, а "стегнатите ѝ крака" бяха изпълнили дънките ѝ до пръсване.
Ами, това е в най-общи линии - лъжи, лъжи и пак лъжи. Много лъжи и преувеличения. Явно дори е трудно вече да се намерят хора с правилан себеоценка.

314.   До 313: Евала. Браво. "Смешното е, че почти без изключение всяка жена, с която съм се срещал, е била едни 5-10 см по-ниска от това, което е писала в профила си, а някои дори и продължаваха да са твърдо убедени, че са толкова по-високи, макар че на живо бяха чувствително по-ниски. Нямат елементарна представа за ръст. За последно се срещнах с една такава жена вчера, която си вярваше на инат, че е 172 см, т. е. 1 см над моя ръст, но в действителност беше висока до носа ми, което е около 155 см - тип джобно гадже. Като ме видя, първото нещо бе да ме попита: "Ти защо каза, че не си висок? Над 1, 80 м си... "
Жените в сайта гледате ли каква е реалността??? После за размери ще си говорим. Гаранция, че не знаете точно колко е 21см. Хайде моля ви се. И аз искам големи истински бюстове с изящно тяло ама няма:D

315.   Който попадне на нарко-дамата от Стара Загора да свирка!
Ще я познаете по това, че с чужда пита помен прави.
Влиза ви в къщата и започва да командва, да налага правила, да си кани гости, може и сливенска проститутка да засели при вас, така както направи при мен, но преди това ще си доведе синът на гости, и когато му нареди масата за вас на тази маса място няма да има.
Отлична готвачка е, знае да готви само пилешка супа, извинението е, че детето друго не яде.
Ако не сте от любителите на сръбска музика и чалга, скоро ще се сдобиете с нова музикална култура.
Първите и прийоми са да ви постави в необичайни за вас ситуации, добър психолог е ще ви намери цаката. След което, докато ви побърква ще започне да ви убеждава, че не сте наред с психиката.
Най добрият и похват да ви манипулира е като ви прави от време на време по някой сериозен скандал, за да ви изкара от равновесие, след което ще ви успокоява, ще ви обяснява колко много ви обича, колко е важно човек да не е сам в живота, ще ви показва снимка на двойка възрастни хора, как са заедно и колко са щастливи, а когато вие се успокоите, идва на ред шопинг терапията.
Ако и намерите работа със сигурност нейните доходи няма да участват в "семейния" бюджет, извинение за това ще бъде обаждането на адвокат който ще и обясни, че трябва да депозира пари в съда за да не загуби жилището си.
Ако все пак някой преди мен, или след мен, вече е минал през този кошмар, нека да сподели.

316.   Здравейте, и аз прочетох с интерес, лека обида и огорчение коментарите дотук и искам да добавя своето мнение и да споделя личен опит. Факт е, че сайтовете за запознанства в България са пълни с нереални профили, създадени за бройка, както и с такива на хора(мъже и жени), които или ползват чужди снимки или нямат снимки. И които се регистрират за да задоволяват най-различни потребности, сексуални понякога но най-вече емоционални според мен-така нареченото избиване на комплекси :) Аз съм мъж, на 41, писал съм си с много жени, с някои от тях съм се срещал, и съм имал красиви изживявания, както и огромни разочарования. Мисля, че повечето жени се регистрират за да задоволяват егото си и потребността си от ухажване от страна на мъжете, а много често и се подиграват после с това, като че ли изпитват странно удоволствие да ги обиждат и унижават. Предполагам, има същите и сред мъжката половина, не знам, не съм си писал с такива-но съм убеден че има доста объркани и извратени хора по тези страници. Но също така мисля, и че все още има много стойностни самотни мъже, които търсят подходяща жена за споделен живот, семейство и деца. Аз съм един от тях, смея да твърдя че съм достоен и добър човек, обичам родината си и родния си град, и въпреки че съм работил и живял къде ли не по света, накрая винаги ме е теглило натам и съм се завръщал. Има и доста жени на възраст от 35 до 40 които досега не са срещнали половинката си по една или друга причина, което в никакъв случай не ги прави стари, негодни или "захитряли" както казват у нас. Не се отказвайте, отворете сърцето си и не се страхувайте да допуснете някого до себе си, ако видите едно добро начало като отношение, блага дума в писмо, усмивка... Помнете че човек е щастлив единствено и само когато дава и се раздава, а не когато взема. Хората е го осъзнават, затова има и толкова много нещастни. Уважавайте човека до себе си, и не бъдете егоисти, давайте ако трябва повече. Ако Той или Тя си струват-ще ви отвърнат със същото, рано или късно :) Много съм се отчайвал и аз, но винаги когато видя двойка старци, хванати за ръка и се разчувствам, и знам че има надежда, има вяра. Има любов :)

318.   Само не мога да разбера защо повечето жени в Елмаз твърдят, че нямат деца, а накрая се оказват майки, някои от тях дори и все още неразведени или обмислящи да напуснат бащата. Това нарочно криене е глупаво, защото накрая се разбира и само дето се губи времето на хората, които търсят отношения, лишени от... лъжи. Нямам нищо против някой да си има деца, нито сме застраховани да не се окажем сами родители, но ако още отначало ще се започва с лъжите, как да повярва човек, че по-нататък няма да бъде увъртян и баламосван още повече!?

319.   Ха, скоро разбрах за един мъж , регистриран в елмаз ,че е отбелязал , че няма деца, а той реално има едно.Направо не можах да повярвам, с каква лека ръка се отрича от детето си.За мен това е меко казано несериозно.Много и наедро се лъже там.
Лично аз съм регистрирана във въпросния сайт от 4-5 месеца.
Срещнах се с няколко мъже , които бяха доста прилични , но греда, нищо не стана поради липса на взаимно привличане.
Казват , че нещата се случват , когато човек е готов и спокоен.

201-250 от 423