Скъпи жени, защо го правите?
Скъпи жени, нека си кажем истината, ПОЧТИ ВСИЧКИ сте меркантилни к*'чки, за които най-важното са парите и глезотиите, а накрая си намирате и любовник!!! Казах почти всички, защото тези, които са на 30+ все още се намират и свестни, но са малко, а тези под 30 там вече положението е катострофално, там абсолятно всички са такива!!!! Особено тези, които твърдят, ама не съм такава, не всички са такива дрън, дрън....
Но честно казано ви разбирам донякъде, положението в страната е зле и вие явно сте решили, че това ще е по-лесния начин, да живеете с хора, които не обичате, но пък сте осигурени материално! Тук везирам по-младите, не че при по-възрастните не е така де! А казват, че човечеството е еволюирало хаха Щом смятате, че така е по-добре и нямате нужда от щастие и любов ок, ние самотниците сме се прежалили вече(поне аз съм се отказал да вярвам, че нещо ще се промени), но поне си го признайте!!!
М21

Коментари

201-250 от 261

226.   Номер 213, тези приказки за жестовете и цветята сме ги чували стотици пъти и на всички ни е ясно, че нямат нищо общо действителността. Да, наистина са ОК, но гарнирани с лъскав подарък. Ще подариш само букет цветя и ще ти се зарадват, точно когато цъфнат налъмите. Не, че няма и такива жени, но са може би 10-15%. Колкото до почивките-вярно са много хубаво нещо, но откъде накъде, аз трябва да ги плащам. Работим и двамата, заделяме си заедно пари и отиваме-това е. Да изкарвам само аз пари обаче, а половинката ми да кисне по кафетата, настоявайки да я заведа поне в Гърция-леко няма да стане. От такива спомени-мерси! Догодина ще се появи Иван, който ще я заведе в Ница и аз ще увяхна, или пък ще се разболея и няма да имам пари за нищо, при което тя ще изчезне с 200.

227.   http://9gag.com/gag/6888473/with-this-i-m-going-to-control-your-life
Това е истината, мадами. И докато живеете с такива мисли в главите, а говорите за любов и романтика, отношението към вас ще бъде такова, каквото е!

228.   Другарки, защо си мислете, че ни е зле сами. Проститутките стават все повече, за секс са идеални, но не живеем с тях, да ни тровят и съсипват! Както се казва, не ви щем ни меда, ни жилото!

229.   Еми стойте си сами, бе другарю! Само дето ще си имате проблем с възпроизводството на гените... Но по-добре- такива като вас не бива да се размножават!

230.   Трогнат съм от пожеланията ти 223, но се опасявам, че на травеститите гледам така, както перничанин на столичанин. И е по хуманно да не се срещам с травестит. Силно се надявам, че един ден ще се запознаеш с мъж, който ще отговаря на всички твои изисквания, но ще бъде хомосексуален. Обаче изглежда това не е лошо пожелание. Той хем ще ти дава пари, хем всеки път ще отказва секс и ще минава всичките си приятели, а ти винаги ще си екстра. Иначе 225 е прав, много мъже се изпедерастиха и това също не е случайно. Младите девойки си падат по лигочи с бръснати крака и гърди, за им да напомня повече на връзка с лесбийка, пък и нали мизандрията трябва да е на най - високо ниво. Както и да го погледнеш, жените са в центъра на всичко, но и те не целят друго, нали?

231.   212, това, че една жена е излязла с теб не означава, че е длъжна да спи с теб. Сексът не е само за теб, т.е. Като не иска - няма секс.
Как така по дефолт ти се полага не разбирам.
Поне твоята злоба към жените е разбираема - явно не ти пускат.
Ми като не знаеш как да си поискаш, така ще е.

232.   До номер 216, най- хубавият подарък, който съм получавала за рожден ден от мъж, е огромен букет цветя и една малка шоколадова торта. С този мъж дори не бяхме още във връзка.
Подаръкът може в очите на някои да не изглежда кой знае какво, но аз се почувствах най-специaлната жена. :) Може би и заради начина, по който ми се поднесе подаръкът, но най-вече, че въпросният мъж си беше направил труда да уважи личния ми празник и да ме зарадва. Можеше да мине и с един поздрав във facebook.
Напълно съм съгласна, че не трябва само мъжът да поема разходи за почивки или да прави безобразно скъпи подаръци, а жената да виси по цял ден в кафенетата.
Честно казано се чудя къде ги намирате такива жени...

N213

233.   Донякъде ще се съглася с 220. Проблемът е в женската еманципация.
Жените имат нова роля ( да работят и изкарват колкото мъже), но в същото време и старите им роли на съпруга, майка и любовница не са отпаднали.
Мъжете пък искат само плюсовете от новата роля - тя да се издържа сама, общите деца и тях да издържа сама, същевременно да е красива, домакиня, порно звезда, но преди тях да е била девствена.
Да е самостоятелна и особено способна да се оправя сама в живота, но в същото време да му се подчинява, да му гали егото все едно е бог и да живее за да му угоди.
Еми не става така.
Когато разберете, че тва висящо парче месо между краката не ви прави богове, тогава ще се подредят нещата.
Има един лаф - един мъж ако иска да задържи жена трябва да има или нещо в главата, или нещо между краката или нещо в портфейла.
Тези, на които им липсват и трите ще видите тук да плюят по жените.

234.   Съветвам мъжете от тази тема да си направят една форумна срещичка само за мъже и да си изберат на нея партньор, че са не се налага да се занимават с тези лоши жени, ауууу.
Да ви видим ако трябва да се разправяте със собствения си пол дали ще сте по-доволни!

235.   Да се намеся и аз, Другарко :)
Никакви проблеми с възпроизводството.
Виж как е в цивилизования свят, хората са плащат някоя от простолюдието да им роди детето. С техните гени.
Дори двама педерасти могат да имат дете с техните гени.
После си плащат да им го кърмят, гледат, възпитават и учат. Което е било така и в миналото - дойки, гувернантки, възпитателки, прислуга.
И съответно си плащат за красив, чудесен, романтичен секс.
Който няма как да се получи в едно пропаднало пролетарско семейство, нали.
А любовта...нея са я измислили комунистите, да минават по-евтино :)

Y D

236.   Ще трябва да те разочаровам, момченце- хетеросексуален е завалията ми, има си кусури човекът (идеално никъде няма), но са такива, които мога да преглътна. Пари почти не му се е налагало да ми дава, тъй като доходите ми значително надхвърлят неговите.
Мрънкащите от лошите женки не е зле първо да се ориентирате домакини ли искате или работещи жени. После да действате съобразно избора си. Вие са сте хем сърби, хем боли!

238.   Добре де, 235, как става това с генетичното дете на двойката гейове. Ако е заченато с материал на единия и яйцеклетка от донор, ок, ама ти разправяш, че е на двамата.

239.   228, защото се оплаквате, другарю!

240.   Не мога да разбера, щом всичките сте толкова умни, можещи, богати и не от простолюдието (както намекна един от вас), защо се скъсвате да се оплаквате, че не си намирате желаната жена? Май не сте толкова по по най, колкото се опитвате да се изкарате.
Оплаквайте си се. Оплакването обаче не води до нищо, не е градивно действие. Действия ви липсват уважаеми мъже, все наготово чакате!

241.   Лелче 236, не ползвам нито домакини, нито пролетарки.
Освен по изключение някоя домакиня, на която й е писнало да домакинства :)

Аз не се оплаквам :)
Намирам си ги всеки ден.
И да те светна - чакането е също действие.
Ти като чакаш на спирката, нима бездействаш?
А да чакаш на подходящото място си е....Технология :)

А как точно се размножават пенделите не знам в подробности.
Но виждам, че стават все повече. Kоето е чудесно.
Жените остават за нас, нали :)

Y D

242.   Номер 231, това, че като не иска, няма да даде е ясно. Защо излиза тогава с него, след като знае, че той иска? За да го дразни, да си начеше егото, или нещо друго? Защо ПРОДЪЛЖАВА да излиза с него? Защо след поредната среща следва:боли ме главата, не си мой тип и т.н.? Не я ли болеше главата в ресторанта, на екскурзията, в театъра? Колко време и пари трябват за да разбере тя, че той е неин тип? Нека си стои в къщи и да си живее живота както иска, след като не пуска. Да си пази свещенното тяло и да му се радва пред огледалото, да гледа и общува с котки и кучета. И да отваря тук теми за депресии, искам мъж до себе си, той не ме желае и т.н. То също е нейно право... Защото монетата винаги има две страни-не може да не даваш, пък да искаш да получаваш. Пък кой какво иска и кой какво да дава, го е казал Господ/или по дифолт, както ти казваш:)/. Та... на тази свещена женска теза-че не знаем как да си искаме, и за това не ни пускат, бих казал:като не знаете как да пускате, така ще е!

243.   Номер 242, ти откъде знаеш коя среща им е?
Може и първа среща да им е, а той да се е държал като идиот.
Никой не е длъжен да ви пуска. Като не ви харесва има проститутки.
На мен не ми изглежда като тя да го мотае година, а той да е безнадеждно влюбен...

244.   241, що говориш от името на мрънкалниците, когато оплаквации нямаш? И къде видя точно аз да съм писала нещо за действията и бездействията?
Колкото до гейовете, точно ти обясняваше как наемали жени от простолюдието и т. н. Някога в учебниците пишеше, че трябват сперматозоид и яйцеклетка, за да се зачене дете, после измислиха клонирането, където и сперматозоид не ти требе, та си помислих, че ти е известен някой още по-нов метод на възпроизводство, но излиза, че само си си плямпал.

245.   Y D, много си зле, честно! То не бяха проститутки, то не бяха домакини, то не бяха кандидат-майки от "простолщдието", дето щели да го размножат! Хехе-хе, вярвай си! Ако сега си млад, скоро ще станеш чиче и после деде и тоагва пак ела ни разправяй как ги намираш всеки ден!

246.   242, "Номер 231, това, че като не иска, няма да даде е ясно. Защо излиза тогава с него, след като знае, че той иска? За да го дразни, да си начеше егото, или нещо друго? Защо ПРОДЪЛЖАВА да излиза с него? "
Ебре, де бре! Нашият герой спомена за ЕДНО ПЪРВО излизане- какво продължаване, каква манипулация ти е в главата!!??

247.   242, "Защото монетата винаги има две страни-не може да не даваш, пък да искаш да получаваш. " КАКВО толова давате, бе оуууу! Вечеря в ресторант- ауууу, охарчил се и за това имал нужда да получи секс!

Я пак, кажи с коя мерна единица ги измери и сравни!??? Едното е НЕСТАВНИМО повече от другото! Та то не се измерва с пари!!! Не, не знаете как да си поискате и затова НЯМА да получите!

Иска се не с ресторатни и екскурзии, иска се с ЛЮБОВ!!!

249.   Авторченце, я да ти разказа аз една притча....

В селцето Х живеел един мъдрец. Веднъж един другоселец го попитал: "Дядо, какви са хората в Х, добри или лоши? ". Мъдрецът попитал: "А, какви бяха хората в твоето село? ". Другоселецът отвърнал: "А, много лоши бяха, само интриганстваха и забиваха нож в гърба. " "Е, синко, и тук хората са такива".

Минало време, друг другоселец наминал към Х. Попитал той мъдреца: "Какви са хората в Х? " Мъдрецът казал "А, какви бяха хората в твоето село? ". Другоселецът отвърнал: "А, много добри хора бяха, винаги помагаха на другите! " Мъдрецът отвърнал: "Е, синко, и тук хората са такива"!

Та, авторченце, докато си МИСЛИШ, че "истинското лице" на жените е каквото си си наумил, те ЩЕ бъдат такива за ТЕБ! Ако имаш нужда от извличане на поука и още пояснения на причата, кажи да ти помгна!

Ж40

250.   Нима не са ви наричали неудачник, понеже сте загубил жената до себе си? Не сте бил изоставен заради финансови проблеми? Нима не ви се е дърпала зарaди най-различни оправдания, а накрая ви зарязва, защото се появява друг? И 90% от тях гледат парите, а половината от тях твърдят, че обичат и без пари? Нима последното не е лицемерие? Аз питам защо го търпите, вие, мъжете? Защо се държите като удавници за сламка в приятелките си, слугувате и изпълнявате всеки каприз? Някой казват, че трябва да се опариш за да знаеш, но аз не се опарих и анализирах много хубаво заобикалящата ме среда. Приятелите ми, техните приятели, приятелите на техните приятели.. Страдат от един проблем - Използване! За 3 години видях повече от 20 момчета, използвани и предавани по толкова долен начин, че ме гнус даже да го коментирам. Голямо момче си вече авторе, ще се надявам и другите да те последват!

251.   Номер 232, както казах има и нормални жени, но са малко. Много хубаво е, че се радваш на цветя, това обаче не означава, че и останалите го правят. Ако преди това си накупил една камара лъскави подаръци, букетът е добра опция. Започнеш ли обаче само с цветя и дребни подаръчета, първо ще ти се присмеят и разнесат на всички приятелки какъв мухльо си, а много скоро след това и ще те разкарат. Колкото до въпроса ти, къде ги намираме тези жени-ами, където и вие си намирате мъже. Това са напълно нормални наглед момичета-поне външно не са кифли, силиконки, златки и т. н. Доста примери мога да ти дам, но най-много ми харесва един. Не много отдавна се запознах съвсем случайно с едно момиче. И двамата бяхме завършили скоро и работехме-аз тъкмо прохождах, докато тя беше в държавна институция и взимаше много добри пари. До тук всичко ОК, и макар че меко казано не беше красавица, на мен ми се виждаше сериозна и това ми харесваше. Тогава не разполагах с много пари, но въпреки всичко се стараех да я водя на най-добрите места в нашият град, като едва ли е нужно да пояснявам, че тя нито веднъж не направи и намек да си плати сметката. Малки подаръци също съм й правил. Разбира се, момичето явно заслужаваше "повече", защото след няколко месеца си тръгна без да каже и дума, докато аз от тук-от там дочувах какъв неудачник съм бил, как съм нямал кола и др. подобни. Та за малките подаръци и букети-толкова. Между другото вчера са върнах от командировка, на която имаше и едно момиче от Босна. Отдавна жена не ми беше правила такова впечатление-красива, скромна, почти без грим, без никакви бижута, облечена, спрямо нашите стандарти изключително обикновено, дори нямаше червило. Честно казано, не помня от кога не съм виждал нещо подобно.
От 226

252.   До 251,
допускам, че си попаднал на интересчийка. Не отричам, че има такива. Един мой познат също си изпати доста.
Смятам обаче че този тип използвачки малко или много можеш да ги разбереш, че са такива, своевременно. Човек не трябва наивно да си затваря очите, когато в началото нещо не му хареса в отсрещната страна.
Твоята история ме подсети за мой опит с един тип - излизахме точно 2 пъти и прекъснах контакт (нищо, че имаше кола и живееше сам).
За тия 2 срещи доста неща ме подразниха: първо, че не спря да мели (за живота си, следването си, приятелите си), зададе ми 1-2 въпроса за мен, но дори не ме остави да се изкажа - продължи да мели... за себе си.
Другото нещо, той избираше заведенията, в които да ходим, и двата пъти - все гъзарски, т. е. такива, които хич не са ми по джоба. Оказа се, че не са и по неговия. Какъв беше зора да ме води там?
Първият път - пихме само чай. Той плати. Честно казано, не знаех как да реагирам - обикновено държа аз да си платя сметката, но тогава си замълчах. А и беше само чай все пак.
Вторият път ядохме по парче торта и пихме сок. Дойде моментът за плащане и бях решила аз да го черпя. И му казвам: "Чакай, чакай, този път аз" и си вадя портмонето. И този ми вика: "Да, няма да е лошо да си разделим сметката, щото... нали... "
След този коментар просто реших, че няма какво повече да се занимавам с този. Разделихме си сметката (успя да ми убие желанието да го черпя) и това беше последната ни среща. (Можеше поне да си направи устата или да замълчи, аз си бях решила да го черпя).
И третото нещо, че за 2 срещи освен да ме гледа тъпо и да дрънка, друго действие нямаше. Това много ме обиди и беше капката, с която преля чашата.
За какво разказвам това - мъжете често правите грешката да се представяте за нещо, което не сте. Като нямате пари - не се изxвърляйте с ресторанти и т. н., а отидете в някакво по-обикновено място. Ако мадамата ти се тросне, че такива места са й под достойнството - яснa е работата.
И в случая на младежа от моята история - мерете си приказките, хубаво е да можете да поддържате разговор, но поне в началото ще е добре да е нещо по-лежерно, така че и другият да участва, а не само да слуша.
N232

255.   До 252
Почти напълно съм съгласен с коментарът ти. Както казах, не мисля че всички жени са интересчийки, просто голямата част-са. Наистина, повечето пъти се усеща кога една жена мисли само за собствената си изгода, но има и случаи, като този, който разказах, в които говорим за висше актьорско майсторство. По-лошото е, че това не е изолиран случай, а масова практика. Иначе, наистина се поизхвърляме малко, за да ви впечатлим, но когато е с мярка, мисля че няма проблем. Въпросът не е и в парите, просто не обичаме да бъдем лъгани. Напоследък много ме дразни разбирането, че щом едно момиче е що-годе симпатично и интелигентно, то задължително поне половината свят й е длъжен. Чак ми е ставало смешно, колко учудени остават, че не съм им обърнал внимание или директно съм ги отрязал. Колкото до твоята история, вероятно пичът е искал да те впечатли и е бил леко напрегнат. Не мисля обаче, че се е изхвърлил много. Ако те беше завел в някой шикозен ресторант-ОК, но торта, сок, кафета-това е напълно нормално излизане. Все пак, тъпо ще е и да те извика в опушеното квартално кафе до тях.
Според мен е трябвало да излезеш още няколко пъти с него, за да придобиеш малко по-точна представа. Така, както си го зарязала е възможно да си е помислил, че е заради сметката. Иначе, за коментарът му съм съгласен, че е бил доста тъп.

256.   Хехе:)
Да ви светна как става:)
Значи като забърша някоя такава, меркантилна....
я каня в най-добрoто там заведение, според нейните представи.
Отивам да я взема с луксозна кола, с шофьор и охрана.
Управителят ме чака пред заведението:
- Здравей!! Радвам се да те видя. Тя с теб ли е?

След което се разплащам със собственика на колата, Охраната и Управителя :)
Малката Меркантилка не получава нищо на ръка.
Но е достатъчно впечатлена:)
Като трябва да се плаща, да, плащам, но както и на когото аз си реша. И така си имам свой хора, който да ме представят за много богат, пред наивните женички.

Станиславски го е казал: Трябва другите да играят за теб, за да ти повярва публиката.

Y D

257.   Узунов, ти излизал ли си с меркантилни жени, в смисъл имал ли си връзка с такива някога? Какво мисли и казва една такава жена, колко трябва да вземаш за да и задоволяваш прищевките и после тя как ти се е отблагодарявала, освен със секс, който е водещ? Пишеш за тийнове, разни случаи, а за по-големи жени как е с тях? И какви са умни или кухи лейки, този тип "златотърсачки"?

258.   Как за какво? За пари разбира се! За стил, за стандарт...

259.   Такаааа и аз да се включа.
Мили дами, всичко което казвате, че мъжете били всъщност сте самите вие.

Много ви здраве!

261.   Скъпи, само когато ти прочетох първите две изречения ми стана ясно. ТИ сам си си виновен, че си ги намираш такива меркантилни кучки, явно и ти нищо друго не можеш да дадеш, замисли се.

262.   Защото Г-точката на жените се намира в края на думата ШОПИНГ

263.   Аз съм жена. Прочетох цялата тема.. Нямам никаква представа къде ги намирате тези меркантилни жени! Гледам моите приятелки - образовани, умни, хубави, весели жени, всички имат професии и работят. На много от тях мъжете им докарват петцифрени доходи на месец и въпреки това тези момичета всеки ден отиват на работа, защото искат и те да допринасят с нещо, да са пълноценни. Не познавам нито една жена, която да се е омъжила по сметка. Ама нито една! Лично мен мъж, който парадира с пари (както по-горе чета: скъпи заведения, пък управителя го посреща, пък раздава бакшиши), би ме отвратил и това ще е последната ни среща. Тази разпасана простащина отблъсква всяка нормална жена. Мъжете, които наистина имат пари, изкарани с труд, ум и талант, са всъщност доста скромни и семпли хора. И забавленията им са далеч от всякакъв вид показност. Такъв човек дори утре да се събуди беден по някаква причина, съвсем скоро ще се съзвеме, благодарение на способностите си. Че мъже с потенциал привличат жените, съм напълно съгласна. Но пък и мъжете са привлечени от оправни жени. Просто успешният човек е привлекателен за околните.

264.   Не всичко е пари. Понякога го правя само за удоволствие

265.   Като ви чета май ще трябва да въведем ДЕМОКРАТИЧЕН СОЦИАЛИЗЪМ или КОМУНИЗЪМ - това е спасението! Няма нищо по-хубаво да работите и всички да получавате по 2500 лева заплата, независимо къде и какво сте учили, дали сте жена или мъж, дали работите на държавна или частна работа. Това е решението на проблема, защото като ви чета колко наистина сте се капитализирали и материализирали става страшно. Ще се изядете! :) Всички заплати и пенсии да са по 2500 лева. Ако това беше наистина, то сега сигурно нямаше да се водят такива цигански спорове и всичко щеше да е екстра!!! Съжалявам, че политизирам темата, но това е бъдещето и то е наречено ДЕМОКРАТИЧЕН СОЦИАЛИЗЪМ!!!

266.   Пхах, много ми е смешно момченца на по 18-21 години да се обясняват какви били жените... Какво си видял ти от жените изобщо? !
Вярно е, че младото поколение сега все по-повърхностно става, но има къде-къде по-свестни момичета, които незнайно защо, вие, свестните мъже, твърдящи умело, че мразите повърхностните жени и търсите свестните романтички - не можете да откриете.

А и е много глуповато да се правят такива "умо"заключения, вземайки предвид повърхностното отношение на мъжете, което се свежда само до секс. Докато има такива мъже, ще има и такива жени, които ти, приятелю, описа. Нека няма сърдити.

А и да ти кажа честно - свестните хора привличат свестни хора.
Ако до сега не си привлякъл свястно момиче, това не е защото няма такива, ами... нали... сещаш се.

267.   266 - Пхах - ако приемем, че ей това е вярно "А и да ти кажа честно - свестните хора привличат свестни хора.
Ако до сега не си привлякъл свястно момиче, това не е защото няма такива, ами... нали... сещаш се. " - интересно ми е ти от първия път ли привлече твоя (да приемем свестен мъж, приятел, гадже), м? Имаше и друга приказка, че противоположностите се привличат нали? ! Ама то не е казано, че ако са противоположни - единият е свестен, а другият не е, нали тъй.. щото за всеки индивидуално определението "свестен" има различни нюанси - съгласна ли си? ;)
м. 35

268.   Мила ми 263, нещо не си разбрала, докато си чела по-горе.
НЕ прадирам, просто ОБЯСНЯВАМ
какъв е правилния подход спрямо меркантилните жени.
А ми изглежда, че ТИ прадираш с нещо -
някакви високообразовани и много полезни жени...
Мъжете им с пет цифрени доходи на месец,
но те не са с тях заради парите...разбира се :)
Чукам и жени от това съсловие, НеМеркантилни,
по-лесни са, няма нужда от излишна показност :)
Ти сама си го написала - нямаш представа.
А образованият човек...ИМА представа, от всичко.
Да си простак е много лесно и не особено полезно.
Но...да се направиш на простак е...изкуство :)
Което ти май не разбираш.

266, сексът НЕ Е повърхностно отношение,
а отношение изискващо дълбочина,
предимно психологическа, но също и физическа :)
Според написаното от теб,
ти самия, на 18-21 години си бил...смешен.
А не виждам особена промяна и сега :)

Y D

269.   Абе какво ми дрънкаш за златотърсачките :) Че ги има има ги. Ама какво ти дава право да слагаш всички жени под един знаменател? Вие пък "Мъжете" да не сте по-различни? Какво търсите вие у една жена? Сигурно да е мила, обичлива, красива.. Да бе да.. Точно това.. Къде поглеждате първо в очите ли? Или в циците и задника на едно момиче или една жена... Какво очаквате да има свестни жени като никой мъж не ги цени и уважава... Ако е някоя по-скромна и добричка я правите луда калинка. Какъв ви е идеалът за момиче? С хубави големи цици и хубаво дупенце, нали? Какво очаквате? Вие си ги избирате по надареност, а някои момичета/жени избират мъже които са надарени финансово ;) Приемете го и спрете да казвате"Жените били такива.. Жените били онакива... " Айде помислете какви сте вие "Мъжете"!

270.   Младежо с №268, какво предлагаш, да се разведем с мъжете си, защото изкарват пари ли? Те ги изкарват, защото са на по 40 и кусур години, когато е пикът в кариерата на един работещ човек. Ние не сме се омъжили вчера за тях. Взели сме ги след университета, когато са работила и те като млади специалисти за по 300 лева. Ами то е нормално с годините и опита да растеш в професията. И ние, жените, растем. По твоята логика, щом един мъж си стъпи на краката финансово, жена му трябва да го напусне, за да не я обвинят в меркантилност.

Аз съм 263.

271.   Вижте, тази тема е доста провокираща... Не виждам смисъл тази словесна война между мъже и жени да продължава, защото никой няма да се съгласи с другия и така.... Да не говорим колко е нелепо единия пол да напада другия, просто защото не му е провървяло в любовта да речем. Винаги е по~ лесно да обвиняваме другия...

Нелепо е.

272.   Аз не споря с жените, аз ги харесвам :)
Не споря дори с с Лелчето-специалист
и със сигурност нищо не предлагам и в нищо не обвинявам.
Дори се радвам да науча, че имало пик в кариерата,
след 40-те години.
Работя от 12-годишен и наивно си мислех,
при мен пикът е бил на 25, когато защитих доктората си....

Темата все пак е съвсем друга -
защо много жени са меркантилни
и какво да ги правим.
Моята теза, изложена по-горе е:
да ги омайваме, забиваме, сваляме...
по подходящ за целта начин.

Меркантилките предлагат съмнително подобие на чувства
срещу очаквано финансово благополучие.
А от мен поне получават... сигурно чукане,
срещу илюзорно финансово благополучие.
Което ми изглежда като.... поетично възмездие:)

А като достигна следващия си пик, на 40 и няколко....
ще си намеря свястно момиче, гимназистка,
романтична като мен, разбира се :) :)

Y D

273.   Това свястно момиче гимназистка, романтична като теб, трябва не да си го намериш, а да си го направиш и дотогава да е пораснало. Което едва ли има изгледи да се случи. Това би трябвало да е дъщеря ти, пън.

274.   Какъв финес, поетичност, мъдрост, не хейтърство, а любов, съчувствие и уважение лъха от 273! А последната му дума е просто комплимент. Браво!

275.   "Дори се радвам да науча, че имало пик в кариерата,
след 40-те години.
Работя от 12-годишен и наивно си мислех,
при мен пикът е бил на 25, когато защитих доктората си.... "
Ох, Y D, въпреки доктората си, си доста наивен! Естествено, че пикът на кариерата е около 40-тте! Я ми кажи колко C. E. O-та, професори и т. н. т. хора на върха на кариерата си на по 25 познаваш!?? Особено пък в научната кариера, една докторантура изобщо не е пика, а само началото...

Ж41 (защитила докторантура на 29 и изяла много хляб оттогава и сега взимаща доста повече, от времето на докторантския живот... )

276.   По темата - според мен и под и над 30 са еднакви, но не бих казал кучки, а меркантилни създания. Просто тези над 30 са малко по-добре прикрити. Мисля, че се дължи на начина ни на живот и на природата.

277.   Мразя прикритите интересчийки и затова си плащам на к*рви. Така няма изненади и знам за какво давам кинти.

278.   Мила ми 275, не е тук мястото да ми мерим...
докторантурите и доходите :)
И е невъзможно да не знаеш, че в Бг
повечето жени са меркантилни.
Нали живееш там, личи ти от всякъде:)
Изказваш се тук....за да се изтъкнеш.
И се дразниш точно от това,
че си смешна като се изтъкваш.
Тази тема вече не ми е интересна,
няма да я преглеждам повече,
може да се изявяваш колкото си искаш.
Сбогом и благодаря за рибките :)

Y D

279.   Наистина. Жени, защо винаги гледате парите, ами не човека? Винаги ще бъдете нещастни, защото парите свършват и дори тогава пак не гледате човека и започват проблемите. Колко сте били неоценени - в евро или левове да ви оценяваме?

280.   Не беше ли по- близко до умa дa се сетиш, че ТИ не стaвaш? !
Прaви сa някои тук, обръщaй резбaтa, че с товa твое мислене никогa нямa дa ти се получи с женa. Не че вярвaм, че и мъж ще те трaе де, некa се включaт хомосексуaлните и дa кaжaт.

201-250 от 261