Скъпи жени, защо го правите?
Скъпи жени, нека си кажем истината, ПОЧТИ ВСИЧКИ сте меркантилни к*'чки, за които най-важното са парите и глезотиите, а накрая си намирате и любовник!!! Казах почти всички, защото тези, които са на 30+ все още се намират и свестни, но са малко, а тези под 30 там вече положението е катострофално, там абсолятно всички са такива!!!! Особено тези, които твърдят, ама не съм такава, не всички са такива дрън, дрън....
Но честно казано ви разбирам донякъде, положението в страната е зле и вие явно сте решили, че това ще е по-лесния начин, да живеете с хора, които не обичате, но пък сте осигурени материално! Тук везирам по-младите, не че при по-възрастните не е така де! А казват, че човечеството е еволюирало хаха Щом смятате, че така е по-добре и нямате нужда от щастие и любов ок, ние самотниците сме се прежалили вече(поне аз съм се отказал да вярвам, че нещо ще се промени), но поне си го признайте!!!
М21

Коментари

51-100 от 261

52.   №35

Човек не може да слага всички под един знаменател. Аз искам момче, което ще ме подкрепя и помага, а не което да ме издържа. Имам цели, които следвам. Наблягам на образованието, за да си осигуря максимално добро бъдеще. Дори бих се радвала, ако си намеря работа, с която аз да издържам мъжа до мен. Човек не може да разчита на никого в този живот. Всеки сам трябва да търси начин да се издържа. Стига сте говорили глупости. Говоря единствено за себе си, защото, както всеки знае, има и материалисти, но просто е грозно да се слагат всички под един знаменател!

МОМИЧЕ-19г.

53.   До 49
Защо по дяволите продължаваш с това, че сме искали манекенки!???? НЕ не искам манекенка и да изглеждам добре, за да искам едно нормално момиче, не че не мога да го имам, но не го правя, защото в момента всички ЖЕНИ са морално пропаднали, не казвам, че няма и такива мъже, но броя на тези жени е просто ОГРОМЕН!!! В момента се опитваш да завъртиш тещата така, ч е ние сме супер бедняци и нямаме пари за хляб, а сме искали манекенки! Съжалявам, но не е това истината! Проблема е, че имаме що годе НОРМАЛНИ ДОХОДИ, а жените масово не се интересувате от НОРМАЛНИТЕ МЪЖЕ! Ами и ние имаме претенции, никой не иска слон за жена или мъж с някакви физически недъзи, нали! Говорим за нормално изглеждащи жени и мъже!!!! И какви са тези претенции, които имате!? Аз не съм от "лошите" момчета, това ли ми е греха, това ли са вашите претенции, само не казвай, че искате любов, разбиране и др., защото съм ги дал на момиче, което по никакъв начин не можеш да кажеш, че е курва, но тя никога не оцени това!! И това не е единичен случай, има мн примери за истинското ви лице!! Което ти умело се опитваш да прикриеш!!! И примерите за вас са много повече от примерите за мъжете!!!

54.   н. 53 - забравяш, че ако има пропаднали жени, то те ще са пропаднали с пропадналите мъже - е, ако не са обратни.
И при мъжете, и при жените има пропаднали, всичко си зависи от средата.
Аз просто ти казвам една елементарна истина - няма НОРМАЛНА жена, която да се занимава с мъж, който живее при родителите си, няма работа (не говоря за студентите тук и момчетата, които са в процес на образование).
Това е положението.
Ти се нерви колкото си искаш, но аз те съветвам да инвестираш повече в време в образование и квалификация, ако искаш един ден да имаш нормално семейство и жена. Остави другите да си живеят както искат - това, че има разни кифли не ти е оправдание.
90% от жените са нормални и просто искат нормални мъже. Или си нормален (средно статистически), или ще гледаш нормална жена през крив макарон и ще трябва да свалиш мизата и да погледнеш по-непривлекателните от нормалното жени. Естествен подбор.

55.   Жени няма да се мъча да споря с вас или да ви обиждам, защото виждам, че няма да се съгласите, защото макар и да е ВЯРНО, че жените сте използвачки и лъжкини, то никоя нормална няма да седи и да го преглътне просто така, но ще ви разкажа историята си и нека всички мъже си вземат поука, да видят истинстината за "нежния" пол!
Имах 10-годишен брак, работя в голяма фирма на престижна длъжност и имах доходи, за които по горе в коментарите покривах без проблеми! С жена ми се запознахме в университета, тогава и двамата бяхме, не бедни, но имахме сериозни материални затруднения, но през цялото време съм се стараел да и обръщам внимание и никога да не съжалява че е с мен! така постепенно излязохме от лошото финансово положение и започнахме да ходи на екскурзии в чужбина, подаръци, ресторанти абе всичко! Роди ми син, който много обичам! Общо взето всичко беше перфектно докато един ден не свърших по-рано от работа и без да се обадя се прибрах с 3 часа по-рано! Това беше най-тежкото нещо, което ми се беше случвало, видях я в НАШЕТО легло как му духа, а той я е хванал за косата и я натиска към себе си, като най-долна курва, бях като застрелян, имах чевството че всеки момент ще ми спре съцето! След 30 секунди викане и молене да и простя се съвзех и налетях на бой и на двамата удрях докато не се изморя и някрая паднах на колене изморен, без повече сили!
Скъпи маже, ето това са жените, тази жена беше модел за "подражание" излизаше, добра майка, домакиня, не е лишавана от нищо, обгрижвана с любов и цялото внимание на света, а какво ролучавам в замяна!!! И ТО В НАШЕТО ЛЕГЛО!! Ето дами, дадох каквото искахте по-горе в коментарите, пари, любов, емоции, добра външност от моя страна и въпреки всичко вие отново правите курвенски неща, както беше написал 1 мъж по-горе, това ви е просто в кръвта! Парите и любовта са просто извинение да ВАС!!!

56.   ДО №54 от Автора
По горе забравих да напиша, че съм автора! В момента уча в НАЙ-добрия ВУЗ в БГ! Приема е ДОСТА ограничен и за едно място се борят стотици души! Проблема е че аз не съм в компанията на КИФЛИ, момичетат се предполага, че са "нормални" имат отлични оценки, не са манекенки, обличат се прилично, а не като кифли, само че продължават да имат курвенския характер, та въпроса е щом и тези момичета уж нормалните са к? чки, то тогава или всички са такива или просто ни знам!!! Розбираш, не съм грозен, даже съм харесван, не съм беден, но те продължават да са такива!? Имам приятели в други ВУЗове и те имат същите впечатление т "нормалните" и "скромни" момичета!

57.   Първо - пише се "вИзирам". Второ - ти си само на 21... от къде е този "натрупан" опит с лошите женички?

58.   90% от жените в БГ сте измет, на която не бих си хвърлил сопола, камо ли да целувам и любя. Никога вече, настрадах се като номер 55 е и моята история! Единственото хубаво нещо от тази жена ми остана детето. Сега за мен жените са само средство, с което да се позабавлявам от време на време. Не вярвам на жени, защото толкова са ме лъгали и правили на идиот. И както казва номер 55, всичките минаваха за порядъчни и морални, а бившата ми съпруга шокира всички с курвенските и изпълнения!

59.   Направо ми е жал за вас... били сте прецакани и в огорчението си злобеете срещу половината човечество. Жените правят същото, де. Тъжна картинка. Не пожелавам на никого да се занимава с вече озлобен и огорчен мъж. За тях и една светица да си, пак ще те подозират, обиждат, ще те считат за курва и да заговориш продавача в магазина, те ще са убедени, че спиш с него. За съжаление така изглеждат нещата... всички си патим от курвалъка на единиците.

60.   Абсолютно съгласен съм с № 55, жените в днешно време са деградирали до степен на невъзможното!!! Професията ми е свързана с пътуване в страната и съм изградил доста приятелства с мъже от цялата страна! Какво да ви кажа, голям процент от тях, да не кажа почти всички, се оплакват от това, дари тук се изненадвам колко много теми има на жени, които са изневерили на мъжа си? За голям мой късмет аз засега поне нямам проблеми, и не мога да кажа, че всички жени са пропаднали, но смея да твърдя, че по-голямата част са такива.
Лично смятам, че ниския стандарт в страната ги е накар да станат такива, но това за мен не е извинение, човек или има достойнство или...

61.   Колко много жени се опитват да убедят автора, че щъркелите лаят. :( Само изхабени женски оправдания -
" Аз не гледам парите", "Само заглеждате кифлите и затова правите грешни изводи", Безплатен обяд няма", Хубавите неща струват скъпо"..
Имаше много теми по този въпрос, както и абсолютно същите коментари на мъже и жени. Аз пък си мисля, че е право на всеки човек да харесва която си иска жена, дори и да е много над неговия стандарт. И всеки от обикновено трудово семейство, може да се бори за разглезена лигла от богаташко семейство. Прав си е автора, пък и не е само неговото обкръжение такова! И при мен е така, при друг приятел е така, при трети, при приятел на третия.. И още много доказателства, че нещата седят така, както ги описва автора. Коя жена ще излезе с момче, което няма възможност да вземе книжка, но и да вземе, трябва и колата да е хубава. А колко мъже и момчета бяха зарязани? А причините за това? Колко момчета го откараха до стари ергени? Защо им се случва така? А, да, защото нещо им куцало в контактите с жените, или пък е голям женомразец.. На 40 години да беше автора, пак нямаше да те считат за опитен и преживял, че да ти уважават преценката. Цялата работа е, че скачат като пирани срещу подобни теми, а не си виждат глупавото мислене и явната склонност към материализъм. Ако трябва да бъда честен, имам една приблизителна цифра от 100-на приятели, познати и техни познати, чиито връзки не се получават, а пък и мисленето им не е по различно от това на автора. Сигурен съм, че и техните познати имат приятели със същите проблеми! Това са смотани хора, средата им е смотана.. ОФ. Лошото е, че децата от такива връзки, в които изгодата е на първо място, се появяват на 13-16 години по разни сайтове и започват да наливат акъл на останалите хора, кое трябва да се разрешава от закона, как трябва да се прави полов акт, на кой му е по голям, акъл на тема политика и още много трагични примери. Ами да, този резултат от една меркантилна връзка го наричам РТЛ - Рядко Тъпа Личност!
Приятен живот и успехи в борбата за печалби! Живота ще стане още по мизерен, тогава и богатите чичовци няма да смогнат, а троновете на принцесите и кралиците ще се разклатят. Да знаете, че под троновете има кал и боклуци.

62.   Аз също няма да бъда лицемерна и ще кажа, че гледам възможностите на един мъж. Не става въпрос само за мен, нали деца ще се създават, дом, покъщнина, сметки. Няма как без добри доходи да гледаш семейство и да имаш собствен дом, добре обзаведен, хубав автомобил и тн. Някой по-горе каза, че животът е един път и ще се съглася с това твърдение. Може би лошата ситуация в България направи много мъже бедни, но няма как, моите изисквания са такива.

63.   Бедняците не се котират! Sorry!

64.   Е на по-глупаво изказване не съм попадала. Абсолютно всички, ти какво да не познаваш всички жени под 30, не мислиш ли, че може да обидиш някого. Аз например не съм такава.
Ж22

65.   До №64 Ама вие "уж" всички не сте такива ама... фактите говорят друго!

66.   Номер 52

Като сте толкова отегчени от жените, правете си само кефа с тях. Вие никога няма да разберете какво е да имате жена до себе си, която да прави всичко за вас, да ви обича, да бъде до вас в трудни моменти, да прави ежедневието ви весело, да имате с кого да споделяте и коментирате, дори да се "изповядвате". Една истинска жена винаги ще бъде до мъжа си, ще го обгрижва и ще го обсипва с нежности. Един достоен мъж НИКОГА няма да се оплаква от жените и да поставя всички под един знаменател!

МОМИЧЕ - 19г.

67.   Лелееее, настръхнаха ми косите.
Момичета и момчета, това ли е реалния, истинския живот в България днес???
За пореден път се убеждавам, че изборът, който направи дъщеря ми преди 2 години, да излезе извън страната, да учи, да се справя сама с живота, да получи добро образование, но.... и да се откъсне от свинщината... е бил най-правилния. И искрено се радвам и съм щастлива, че я подкрепих с всички сили и средства.
Ако съвремегните млади жени са това, което вие, момчета, описвате - положението е повече от трагично.
Аз също живея и то доста динамично в тази държава, вярно не съм на вашата възраст, но не съм и престаряла, не ме е срам от възрастта ми, на 42 години съм, но никога не съм си представяла, че кризата ще доведе до такава деградация на ценностите в по-младите хора.
Само с две-три изречения ще ви кажа как живеем ние, моето семейство, вие си правете изводите.
Не сме се избирали по критерии като състоятелност, фертилност, стабилност, способности да се гледат и издържат деца, ... сега ще ме нападнат... разбирам, времената не бяха кризисни и се живееше прекрасно. Обсебващата мания на моловете я нямаше. Имаше чисто човешки неща, като например да срещнеш млад и красив мъж, той да срещне теб, да се влюбите, да изкарате няколко незабравими дни на плажа, все такива... прозаични нещица.
Да продължавате да сте влюбени години наред, да ви се роди прекрасно дете.... Пак прозаично, нали. Да не мислите колко е трудно да го гледате, защото и двамата сте в началото на кариерата си, не ви стигат парите за памперси и кисело мляко /пардон Хумана и други екстри, като пюрета и бананова каша например/. И да ви е гот, да се веселите, да имате много приятели, да си организирате пикници, почивки, да вземате 20 лв назаем от комшийката, за да изкарате седмицата.
Момичета и момчета - труд, желание и амбиция - това ви е верния атговор.
Нищо не се дава и получава даром
За да довърша историята - сега /от доста време всъщност/ почиваме извън страната, дестинациите са различни, някои са екзотични, други са недостижими за по-голямата част от хората в България. Не сме заможни, но сме достатъчно зрели, за да знаем как да си направим кефа /малко от този речник/. Всичко е постигнато с много, ама наистина много труд и от двама ни. Не сме спирали да работим, да се усъвършенстваме и да вървим напред и нагоре - с цената на много жертви, на много компромиси и на много липси - емоционални. Но никой не е чакал другия да го издържа, да му подсигури охолен живот, да го носи на ръце.
Дано съм ви била полезна. Надявам се да разберете посланието.
А ако наистина хората днес /жени и мъже /в БГ са това, което описвате по-горе... положението е неспасяемо и за мен остава един единствен извод, колкото и гадно да ви прозвучи - АЗ СЪМ ЩАСТЛИВА ЖЕНА, КОЯТО Е ИМАЛА КЪСМЕТА ДА СЕ РОДИ МАЛКО ПО-РАНО ОТ ВАС И ДА СРЕЩНЕ ИСТИНСКИ МЪЖ В ЖИВОТА СИ. ЗАЩОТО МАЙ ВЕЧЕ ГИ НЯМА...

68.   От номер 26

Бърз въпрос - вас същество от какъв пол ви е раждало и бихте ли се изразили така "ласкаво" и за него? Сестри да имате?

Номер 8/42
Не страдам от липса на мъжко внимание, нито имам комплекси. Просто изразих мнението си, базирано на моя опит и наблюдения. Веднага се озлоби, защото съм жена ли?
И тия статистики, дето си ги наизвадил - от личен опит ли са ти или наистина са данни от проучване, а?
Не съм някаква феминистка-защитничка на жените тука. Да не мислите, че паса трева и не виждам какво е положението. Знам - плачевно е. Знам, че има меркантилни жени. Знам, че има страшно много глупави момичета, с които не можеш един свестен разговор да проведеш, различен от "Мило, купи ми ония леопардови чорапки от МОЛ-а", "Мило, не ми се кара тази s-класа повече, искам bmw"...
Повръща ми се от такива жени и на мен. Но не всички са такива! И за това можем да спорим, колкото си искаш, авторе. Цял живот ще сте нещастни и незадоволени с това мислене. Цял живот жените ще са ви виновни за нещо. Една връзка се гради на взаимното уважение, а на вас ви липсва всякакво уважение към жената. За това и още в началото ви попитах за майките си какво мислите? Щото и те спадат към "всички жени".
Номер 8, а да не би да има жена, която поне веднъж не е зарязвана? Всеки човек има изисквания за външния вид и характера на другия пол, това го знам.
За това "Сред мъжете мършата е много по-малко, отколкото сред жените" просто ще си замълча, защото полемиката е безсмислена - ти си имаш своите убеждения и наблюдения и си си прав за теб. Аз имам мои възгледи и съм права за себе си.
И изобщо, знаете ли, гади ми се от целия този спор - жени срещу мъже и кой е по-лош? Дайте да направим и една тема "Скъпи мъже, защо го правите? " и там ще стане един кокошарник, какъвто и тука се е заформил. Тоя спор го има от както свят светува. И победител не може да има. Не може, разберете, не може да поставте под общ знаменател всички жени или всички мъже. Това е глупаво и тесногръдо. А от изказванията на автора за генетичния боклук ми иде да си прережа вените. Става ми тъжно за такива озлобени и нещастни хора. Ще имаш да си плащаш за секс и цял живот да си сам като куче, авторе. Язък, че си младо момче.

69.   Еее каква стабилна дискусия се заформи....
Обаче автора продължава да си държи позицията и да си мисли, че на 21 е врял и кипял и видял всичко от живота....
Има мъже, които привличат жените и такива, които не ги привличат-ти явно си от втория вид и се опитваш да намериш оправдание за това, като държиш на тезата, че жените са к*рви.
А защо не се замислиш над теорията, че може би в теб е проблемът и ти не правиш достатъчно, за да задържиш вниманието на една жена и че пак в теб е проблемът, затова, че те бягат и търсят други. На 21 години си заобиколен от неосъзнати девойки на твоята възраст и като такива те също нямат подход към мъжете. Да прав си в едно-вместо да са честни, те бягат по не особено коректен начин, без обяснения, без драми. Правят го защото нямат опит и не знаят как да реагират, не знаят как се прекратява нормална връзка.
Умните момичета са наясно, че на 21 няма как да си позволиш да купуваш айфони, а и не го очакват...
Друг е въпроса ако ти се целиш прекалено високо... всяка жаба да си знае мястото.
Като станеш на 35 си спомни за тоя целия разговор и да видим дали ще си на същото мнение.

70.   Аз съм хубава и образована жена, няма как да се обвържа със строителен работник, таксиджия или сервитьор. Както аз се развивам и правя пари, така и той трябва да го прави. Писна ми от комплексирани мъже с мижави заплати, който мърморят и се оплакват постоянно. Стегнете се и бъдете истински мъже, а не мухьовци!

72.   Всичко си има някаква закономерност, до този извод стигнах аз. Финансово винаги съм била добре, омах връзка с мъж, който три години аз издържах. Голяма любов беше, затварях си очите за мързела, нехайството, абе сега си мисля, че просто му д било удобно на човека. Плащах сметки, джобни, цигари всичко аз. Е не се получихс нещата. Сега със съпруга ми сме от една черга както се казва. Живота е различен определено. О двамата работим, трудим се, имамд възможност да пътуваме, чувствам се сигурна о най вече жена. Онази роля на мъж в която бах, е не съм създадена за нея. Не случайно кма мъже и жени на тоя свят.

73.   Номер 8 съм

Номер 26, никой не твърди, че всички жени са такива, но поне 70-80% от жените са леш, които се вълнуват само от пари, почивки, заведения, коли, молове, парцали.... Това поколение жени (подчертавам не всички, но по-големия процент) няма абсолютно никаква стойност. Тези жени са неверни, развратни, меркантилни, злобни, завистливи, коварни, лукави, интригантки, егоистки, безмозъчни и с претенции до небето и в повечето случаи без никакво покритие. Те не знаят значението на думички като "срам", "свян", "чест", "достойнство", "морал". Научени са (главно от собствените си майки) от малки, че живота им е длъжен, само защото са жени, а пък ако са поне малко от малко и красивички става страшно. У тях има някаква уникална по своя род азиатска жестокост и безсърдечие! Способни са да удавят в капка вода човек. Тъй като се съмняваш, че изнесените проценти за разводите и връзките са истина, аз няма да те убеждавам - провери си сама. Живеем в епохата на интернет.

Да, има жени, които не са зарязвани, просто защото винаги те зарязват или са зарязвани от някой от многото си тъпкачи, на който му е писнало от курвенските и изпълнения. Жалко за принципно добрите момичета (много принципно свестни жени деградират с годините, влияейки се от средата, в която попадат сред колежки-курви и курвенски приятелки и стават същите боклуци), които се забъркват с курвари, вместо да оценят едно добро момче, което ще ги обича и ще им бъде верен завинаги. Но понеже обикновено или няма достатъчно пари за „принцесата”, или не успява да и създава „тръпки”, „пеперуди в стомаха”, „трептене под лъжичката” и всякакви подобни временни и страстни състояния го считат за мухльо и го зарязват. Писал съм много пъти в този сайт за по темата за любовта, влюбеността, връзките и браковете и съм разбрал от живота, че почти всички жени си нямат идея какво е любовта. За тях е важно да бъдат пометени от мига, ако ще мига да е свързан с някой пълен бунак. Има и нещо друго, склонността на жените към изневяра и развод се обуславя и от законите в тази беззаконна държава. Законите са тотална гавра с бащинството. БГ бащите са безправни роби, които почти никога не взимат попечителство при развод, независимо, че съпругата е пачавра, която изневерява. Мъжа си плаща издръжката и толкоз. Ако жената реши да го гаври и да не му дава да си вижда детето става едно ходене по мъките, разправии със съдия-изпълнител, полиция, пари и пак за сметка на бащата. По празници става страшно за разведените татковци. Познавам мъже, които всеки път треперят дали за Великден бившите им пачаври ще благоволят да им дадат децата. Някои такива жени се пазарят за пари и буквално търгуват с децата си. Мой приятел по Гергьовден не видя сина си Гошко, защото бившата му жена не се съгласи с предложената и сума, а искаше повече пари. Пред мен по телефона му каза: „много са малко тия пари”! Човека иначе си плаща издръжка и редовно и дава дори повече.

Питаш автора, а може би мен кой ни е раждал. За автора не знам, но мен ме е родила прекрасна жена с голямо сърце. Майка ми е на близо 60 години, жена отрудена и цял живот работила без да се оплаква, без да има претенции до небето. Баща ми е оставал не по своя вина няколко пъти без работа в едни от най-гладните години. Майка ми не само, че не го е упреквала, а винаги го е подкрепяла в трудните моменти. Заедно са успели да ни отгледат и мен и брат ми с цената на самолишения, на труд, любов и взаимна подкрепа. Представям си някоя от тия меркантилните кучки, които по-горе са писали как просто ще си хване багажчето и ще изостави мъжа си без да и мигне окото, когато съпруга поизпадне финансово или се разболее тежко. Как да се довери човек на жена, при положение, че утре може да го зареже като куче при невъзможност да изкарва парите, които жена му изисква. Наскоро говорихме по темата с майка ми и понеже и работата и житейския и опит, който има са и дали ясна картина за случващото се с младото поколение жени, тя само ми каза: „Страшно е сине, с такива жени на вас младите мъже ще ви бъде все по тежък живота. Тях не ги интересува нищо, освен пари, заведения, почивки, секс, молове. Те сякаш нямат сърца и са изтъкани от егоизъм”!!!

Колкото до автора, наистина попрекалява с обобщенията, защото и аз въпреки, че съм се настрадал от жени (особено от една, която ми остави белези в душата за цял живот), все още вярвам и знам, че има достойни млади жени, но и знам, че са малцинство сред море от боклуци. Авторе, не се озлобявай срещу целия женски род, може пък и да срещнеш добра жена, млад си още, не тръгвай с нагласата, че абсолютно всички са мърша. Вярно, повечето са такива, но има и добри. Авторе, помни, че не бива да взимаш всичко присърце. След като претръпнах на предателства и ножове в гърба, сега някак си по леко гледам на нещата, някак си не ги преживявам толкова. Ако срещна някога достойна жена, може и да се бракувам повторно (без граждански брак разбира се), сега просто си живея живота, радвам се на детето си, излизам с жени без да ги категоризирам предварително (е, след като ги поопозная ми става ясно, че са кучки). Авторе, не се предавай, не ги мрази, просто имай едно наум и не отдавай сърцето си лесно на първата, която ти се кълне, че те обича. Изпитвай любовта и, защото някоя коварна може да те оплете в мрежите си. Хубаво е, че си разбрал някои истини за жените и не живееш в романтични илюзии, както аз на твоите години, но и не ги заклеймявай всичките. Ако е Божия воля, може пък и да попаднеш на добра.

74.   Много пари с честен труд в БГ не се изкарват, а не всеки му стиска за нещо друго. И тази мода за лъскавите не нужни неща се насади от медиите и псевдо звездите ни. Много малко останаха хората който ценят истинските неща. И да трудно е в днешно време, както за мъжете така и за жените. И кво моят го взех гол като пушка, по-живя бедно аз си бях доволна, защото си бяхме заедно. Но на него не му хареса и кво тръгна да забогатява, направи пари тръгна по жени, барове, казина. Хареса му живота и заряза семейния уют. Тъй че гнили ябълки има и между двата пола. Ако направите правилния избор за човека до вас ще преуспеете дори и да нямате пари за лъскави коли, ще живеете нормално, ако се обичате и подкрепяте. Давам всичко от себе си да науча детето си да преценя хората и дори да избере бедняк щом се обичат може да постигнат всичко.

75.   Номер 43 го е казала много добре. Не искаме да страдаме като нашите майки, които се претрепваха от работа и задължения, докато мъжете си пиеха ракията пред телевизора и псуваха политиците. Искам да се почувствам глезена, специална, жена, а не прислужница която не може да си вдигне главата от работа. Моя братовчедка се ожени по любов за един такъв пройдоха и след 6 години брак се разведе. Нейният носеше смешната си заплатка и после цяла вечер по гръб пред телевизора. E, не става така, сметки има, деца има, задължения, размърдай се, направи нещо, мъж си. Ж 26

76.   От Автора до №73:
Прав си, приятелю, може да съм преувеличил на места като съм казал, че всички са такива, но процента им е толкова голям, че да намериш някоя свястна вече стана почти невъзможно! А че съм на 21, това те ми пречи да използвам главата си и да анализирам това, което виждам около мен и с мен! Жени, разберете го, може да съм бил по-краен горе в коментарите, но не може да продължат нещата така, все повече мъже започнаха да забелязват това държание и то мъже от всякакви класи-грозни, красиви, бедни, богати!! Съгласен съм, че мъж който не прави нищо за семейството си не го заслужава, но какво да кажем за мъжете, които правят всичко възможно, но неговия труд става недооценен? Целият спор беше, че мъжете, от средната класа, тук не говоря за милионери или пък за клошари, а за нормални мъже и момичета и за това как също нормални момичета, с които не превъзхождат по нищо тези мъже имат някакви супер претенции все едно са принцеси и всеки им е длъжен за нещо!!! Ето за това ставаше въпрос и това държание го забелязвам все повече и повече и то от най-различни типове жени! Не знам от къде дойде тази идея, че щом е жена то трябва само да се глези и да иска, без да дава нищо на другата страна освен секс!?? Ето това ми е въпроса към вас!

77.   Хахахах номер 75, а твоята приятелка какво направи по въпроса със сметките, или тя изобщо не работеше. Много ми е смешно, когато кифли от села и паланки започнат да се мислят за принцеси. Голяма част от българските жени в момента са супер евтини. Едно парфюмче и вече са отворили краката, мислейки че златните реки започват да текат. Е да ама, след месец или два тя вече ти е писнала. Защо да не я смениш, за същите пари още 10 чакат на опашка. Кифлите за друго не стават. Какви семейства, какви деца, какви сметки, какви задължения към такива, вие нормални ли сте!!!???

79.   Такъв е живота, какво да правиш! Виж, как на Валери Божинов му сложиха рога и му биха дузпата, след като остана безработен.

80.   Аз съм 61 - бих искал да ви насоча към един клип в youtube!
Заглавието на клипа е - "Професор Вучков за любовта и изневерите"! Чуйте какво казва човека и си направете изводи.
Дано сега разберете, че мъжете имат сериозни причини да пишат такива теми. Проблема е от вас, дами.

81.   Имаш ли парички, обичан си от всички, нямаш ли парички в миг изчезват всички. Мъни, мъни, мъни животът е пари, мъни, мъни, мъни, мъни и хубави жени! :)

82.   На меркантилните ще цитирам Касиус Клей (Мохамед Али) - един от най-великите боксьори на всички времена: ''Когато стана шампион, ще си нахлузя старите дънки, ще си нахлупя някоя стара шапка, ще си пусна брада и ще тръгна по някой селски път, дето никой не ме познава, докато открия някоe момиче, която не знае как се казвам и която ме харесва само заради това, което съм. И тогава ще я заведа в къщата си за 250 хиляди долара с изглед към жилищния ми квартал за един милион долара и ще й покажа всичките си кадилаци, а ако вали - закрития си басейн, и ще й кажа: „Това е твое, скъпа, защото ме обичаш такъв, какъвто съм."

Никога няма да се докопате до богатството на един истински мъж, а накрая някоя наистина заслужаваща си жена, която го обича не заради парите, ще получи всичко, а вие ще цъкате с език от яд! Помнете, че не обикнете ли истински и вие няма да сте обичани!

83.   Авторе, тепърва има да се гнусиш от жените в БГ, че свят да ти се завие! Свиквай! Още нищо не си видял. И не става дума само за парите. Ще видиш и чуеш такива неща, които ще разбият всичките ти детски фантазии. Ще видиш жени, които имат всичко и изневеряват с пълни отрепки на мъжете си, ще видиш жени, които са способни да жертват щастието на децата си, заради чесане на. Ще видиш жени, които спят с мъже, които могат да са им дядовци. Тепърва ще се нагледаш на родните "принцеси" - смръдли!

85.   До 70
Искам попитам, каква е минималната сума според Вас, която да получава един мъж, за да бъде добра партия за създаване на семейство?

86.   Какво ме интересува Касиус Клей, със сигурност не се е оженил за жена, която да е била в невидение за милионите му. Говорим за 2013 г пичове! Вече не става само с букет цветя и почерпка в сладкарницата! Животът е труден и трябват пари! До 85, не съм номер 70, но според мен 3000лв на месец е добре.

87.   Искам да питам златотърсачките с кого предпочитат да са: с мъж от средната класа, който ще ги уважава, или с безскрупулен богатаж, който може и да ги залее с киселина някой ден?

Казвате, парите са знак за качества. А едно богаташко мамино синче, което цял живот не си е мръднало пръстта, според вас има ли качества? А един богат мошеник, който е способен да измами някоя беззащитна бабка например, има ли качества? Нима няма служители на заплата, които имат качества и е само въпрос на време да започнат успешен бизнес и да забогатеят? Вие отделяли ли сте поне половин час да опознаете такъв човек и да разберете, че може и да има качества, въпреки че не е богат? Или за вас небогатия дори не заслужава разговор?

88.   От номер 23 Авторе, предполагам не си обърнал внимание на всички коментари, но забелязах, че моят е събрал няколко харесвания и бих желала да го прочетеш ако си пропуснал преди това.
Сигурна съм, че дълбоко в сърцето си желаеш да бъдеш обичан и да си щастлив с някое момиче, но не вярваш, че това е възможно тъй като имаш своите виждания към другия пол. Интересно ми е какво е отношението към майка ти?
И един съвет от мен, ако искаш да бъдеш уважаван като човек, не изказвай гласно такива крайни мнения ( жените стават за секс и тн), дори да го мислиш. Такива изказвания те представят в много лоша светлина пред другите и реално ненужно си създаваш врагове, мисли си каквото искаш, но внимавай какво говориш.

И да не забравя, каквото мислиш, това се случва!
Ако една жена се притеснява например дали не е използвана само за секс, то най-вероятно е така, защото тя е несигурна и сама смята, че няма какво повече да даде освен секса. Т. Е. каквото мисли, това се случва!
Същото е и с теб, ако очакваш само това, само това ще получиш!

89.   Автора е прав. Няма значение, че е много млад-напипал е основните неща в темата. Най-прав е този, който е казал:жената не е като човека! И всички кокони, които го плюят тук, само потвърждават това. Затова, моето момче-трудно падат, но падне ли ти:набивай здраво/по възможност в алтернативните дупки/, и да бяга на клавиатурата да се хвали колко велика принцеса е, и да дава акъл какви са мъжете! За това ги е направил Господ!

90.   Авторе, момиче на 19 съм и донякъде те подкрепям, НО НЕ всички сме такива... Тази тенденция съм я забелязала при някои от познатите си, търсят мъж, с който биха имали добро бъдеще и глезотии, а не любов. Разбира се, не винаги е така, понякога любовта и парите вървят заедно, т. е. жената може да те обича, дори и да имаш пари, а не да е с теб, само заради това. Аз лично винаги съм искала да си намеря човек, който ме разбира и обича и най-важното, който би останал с мен, при каквито и да е обстоятелства. Не съм нито първа красавица, но смея да твърдя, че не съм и грозна, уча, паралелно с това също и работя, не защото имам нужда, а защото не смятам, че трябва да живея на гърба на нашите цял живот... Гледам от сега да съм по-самостоятелна, така че определено не търся мъж с пари и не бих била с някой само заради това! И така като едно средностатистическо момиче ти казвам, че има и свестни жени, зависи много на каква попаднеш!

91.   83 - съгласна съм с теб. Но кажи ми с кого го правят тези жени. Нали все с някой трябва да изневеряват? Да ли го правят със свободни мъже или с такива, които също изневеряват на някого?
Отвратително се плюят в тази тема мъже и жени.
Истината е една - и едните и другите /определен процент, разбира се/ изневеряват поголовно. Едните по едни причини, другите по други. И в двата случая говорим за отрепки. Истинските ХОРА /мъже и жени/ не изневеряват, а си тръгват тогава, когато не търпят човека до себи си или просто връзката се е изчерпала. Намират други хора и са щастливи с тях. Останалото е помия. И аз в най-скоро време очаквам тая тъпа държава, а може би и и целия свят да се превърне в Содом и Гомор. А дано вече да се свърши с тоя безогледен разврат.

92.   Това, че една ти е разбила жалкото самочувствие, не значи, че можеш да ходиш наляво-надясно и да наричаш жените кучки.
Пожелавам ти късмет с намирането на приятелка, че като ти гледам въпроса...

93.   Жена на 22г. съм и работя на две места, за да мога да си покривам разходите и да си осигурявам що годе нормален живот. Имах дългогодишна връзка с мъж, през прекараното време с него нито съм го използвала да ми плаща семестрите, нито съм искала да ми купува разни дрешки, парфюми да ме води на почивки и др. подобни. Сама си осигурявах всичко необходимо. Разделихме се, защото не ме уважаваше и ме приемаше за даденост, не ме подкрепяше в нищо!
Парите са преходни днес ги има, утре ги няма. Уважение и любов няма ли никога няма да ги има!!!
Така, че авторе не слагай всички под общ знаменател, има и свестни мъже и жени, но са рядко срещани!!!

94.   От номер 26

Номер 8, ти може и да не твърдиш, но авторът го прави.
Да, така вече съм съгласна с теб. Има голям процент боклуци и все по-малко свестни жени. Но нищо не може да ме убеди, че и за мъжете не важи същото.
Подкрепям това, което си написал на автора.
Що се отнася до родителите ти - от това, което си написал, бих казала, че имаш чудесно семейство. Нещо, с което аз не мога да се похваля в момента и наистина ми се къса сърцето и ми е болно. Но това е друга тема. Пожелавам ти успех, на автора - също.

95.   Гледам отново темата и виждам изказвания на "перфектни" мъже, които давали всичко - любов, доходи и бла бла.
Ми не става само с това, трябва да можеш и да е@еш освен всичко останало.
С беден мъж мога да бъда, но с некадърен любовник - НЕ!
Разбира се, има го и факторът омръзване, но повечето жени, които са задоволени от "перфектни" мъже не биха рискували да ги загубят!
Изводът е, че явно вие не сте толкова перфектни колкото твърдите :)

96.   До 61
"Ако трябва да бъда честен, имам една приблизителна цифра от 100-на приятели, познати и техни познати, чиито връзки не се получават, а пък и мисленето им не е по различно от това на автора. "
Ами може би тогава проблемът е в мисленето, а не в парите, а?

97.   Здравей, авторе,

Аз съм жена на 34г. и от твоите 21 сигурно ти изглеждам като леличка. Прав си, че много момичета от твоето поколение са меркантилни, което се дължи до голяма степен на това, което виждат всеки ден - Николета на Сейшелите, Алисия в Сен Тропе и т. н. Нормално е и те да мечтаят за такъв живот и е ясно, че средностатистическият българин не може да им го осигури. Те със сигурност не са твоят таргет. Убедена съм, че има момичета, които не се стремят да изглеждат като Николета и Алисия и не мечтаят да скачат от легло в легло само за да си осигурят висок стандарт. Защо не потърсиш някое по-обикновено момиче, без силиконови устни и бюст, което не замръква и не осъмва в чалготеките? Не можеш да ме убедиш, че няма такива. Във всяко поколение има и стойностни хора, и боклук. Просто престани да ровиш в боклука и потърси някое свястно момиче.

98.   До номер 43:
Чета това "Аз цял живот съм страдала заради такъв баща-нехранимайко и нямам намерение и децата ми да минават през мизерии. " и силно се съмнявам, че предлагаш "много на мъжа до себе си".
Една позната казва: "Човек израснал в мизерия си остава мизерник за цял живот. "
Това важи особено за манталитета.
Като се амортизира, това което предлагаш (а този момент няма да е твърде далеч) и достойният ти партньор си намери по-добра партия, да очакваме ли тема от рода на "Защо Ганьовците не искат разведени жени с дете... " :)

99.   И да разведря малко обстановката ще припомня тази история, която се върти и нета. Колкото е комична, толкова е и поучителна. Копнах я от сайта кака-сиика. сом.
"... една 25 годишна девойка пуснала във форума на елитен сайт за запознанства следната питанка:

Къде бъркам?

Уморена съм да се мъча напразно. Аз съм красиво (всъщност изключително красиво) 25 годишно момиче. Интелигентна и изискана. Не съм от Ню Йорк. Търся да се омъжа за човек, който печели най-малко половин милион на година. Знам как звучи това, но имайте пред вид, че да печелиш милион на година означава да си средна класа в Ню Йорк, така, че изобщо не мисля, че се целя прекалено високо.

Има ли в този форум мъже, които печелят по 500 хил. и отгоре? А има ли жени, омъжени за такива мъже? Ще ми дадете ли някакви съвети? Преди ходех с един бизнесмен, който печелеше около 200-250 хил. на година. Но с него ударих на камък – 250 000 изобщо не стигат за да живея в Central Park West (бел. Longanlon – това е престижен квартал в НЙ). Познавам една жена от групата ми по йога, която е женена за банкер в инвестиционна банка и живее в Трибека (друг скъп квартал), а тя дори не е толкова хубава, колкото мене, нито е особено умна. Какво прави тя и какво да направя аз, за да стигна нейното ниво?

Ето какво питам по-точно:
- Къде излизат богатите неженени мъже? Барове, ресторанти, спортни салони?
- Какво търсят те в партньорката си? Бъдете честни мъже, няма да ме обидите.
- Има ли някаква възрастова граница, в която да се целя? (на 25 съм).
- Защо някои жени, които живеят разточително в най-богатите квартали са толкова тъпи? Виждала съм истински тъпи, скучни патки, които са женени за невероятно богати мъже. И съм виждала убийствено красиви момичета да седят самотни в барове за запознанства. Защо става така?
- За мъже с какви професии да се оглеждам? Всички знаят за адвокати, банкери, лекари, но колко всъщност получават тия хора? Къде излизат вечер?
- Как решавате дали да се ожените за една жена или просто да я държите като любовница? Защото аз се интересувам САМО ОТ БРАК, не от срещи и гаджета.

Моля, задръжте си обидите – аз честно и почтено питам. Повечето жени мислят по същия начин, но го крият, а аз поне си казвам кое как е. Нямаше да търся такъв тип мъже, ако не смятах, че съм повече от достойна за тях – като външен вид, култура, любов и умения в домакинството.

До тук като че ли нищо стряскащо – поредната тъпа патка, решила, че да притежава путка е необходимо и достатъчно условие да получи целия лукс на света. Такива си ги имаме много и у нас, макар чак такива обяви да не пишат.

Интересното е отговорът, оставил във форума брокер от Ню Йорк, който отговарял на условията й:

Ето тук ти е грешката:

Прочетох поста ти с голям интерес и сериозно се замислих над твоята дилема. Не ти губя времето, защото се класирам според твоите критерии – печеля над 500 хил. годишно. Но така, както ги виждам нещата, ти ми предлагаш, чисто и просто, една много скапана сделка. Ето защо: ако махнем всичките глупости, дето си ги наговорила, това, което предлагаш е проста размяна – ти предлагаш своите прелести срещу моите пари. Просто и ясно. Обаче има още едно съществено нещо – твоята красота ще намалява с времето, докато парите ми – не. Всъщност, много е вероятно аз да печеля все повече през следващите години, но е абсолютно сигурно, че ти по-хубава няма да станеш.

Така, че икономически погледнато, ти си амортизиращ се актив, докато аз съм актив с увеличаваща се стойност. И не само, че ще се амортизираш, ами амортизацията ти ще се покачва всяка година. Ти си на 25 и вероятно ще останеш доста секси в следващите 5 години, но все по-малко секси всяка следваща година. После красотата ти ще започне да избледнява и на 35 вероятно няма да ставаш за нищо.

Така, че ако си говорим по брокерски, не е изгодно да те купя за дълго (което ти всъщност предлагаш), а по-скоро да те ползвам за кратко и да те продам бързо. Ако смяташ, че говоря грубо, ще ти кажа следното – ако моите пари изчезнат, същото ще направиш и ти, така, че и аз трябва да имам някакъв вариант, когато красотата ти се изпари. Просто е – както ти поставяш условията, има смисъл да си ми само любовница, а не и жена.

Отделно от това, в началото на моята кариера научих много за ефективността на пазара. Затова се чудя защо момиче като теб, “интелигентна, стилна и изключително красива”, не е успяла да си намери чичко-паричко до сега. Трудно ми е да повярвам, че ако си толкова готина, колкото казваш, мъжът с 500-те хиляди на година все още не те е намерил, пък ако ще и само за да те пробва.

Надявам се, че съм ти помогнал, а ако размислиш и започнеш да се даваш на лизинг, обади се. "

100.   Жените ли са меркантилни кучки? Да ви разкажа и аз моята история. Омъжих се на 21 години за нормален мъж с 10 години по-възрастен от мен. И двамата работехме и изкарвахме всеки по малко под 1000 лв. месечно. Имаме син, което прави около 2000 лв. за тричленно семейство. На мен ми се струва нормално.

Мъжът ми беше властен и държеше той да управлява парите в семейството. Аз доброволно му давах цялата си заплата до стотинка, а той ми даваше по 5 лв. на ден джобни. Как се обядва с 5 лв. на ден в центъра на София няма да коментирам. С парите той правеше каквото намери за добре - купуваше си телефони, сменяше си колите на половин година, като купува кола за 3000, ремонтира я за още 2000 и я продава за 2300 максимум.

За 11 години брак отидохме на почивка пет пъти - веднъж на хотел близо до Бургас, веднъж при мои роднини на морето, два пъти до Хисаря и веднъж във Велинград. Никога нямахме пари да отидем в парка с детето (все едно се иска огромен разход за това), но пък, когато му се ходеше на кръчма, вземаше заем и оставяше по 70-80 лв. сметка. Взе кредитни карти от всички банки, които се излъгаха да му дадат, изяде и изпи парите и затъна в дългове. Майка му - пенсионерка с мъж инвалид, на два пъти му покрива дълговете, обаче и тя почна да издиша финансово.

От училището на сина ми непрекъснато ни искаха пари - я за ремонт, я за учебници, и ние вечно нямахме. Вземах назаем от моите или от неговите родители и после събирах от "джобните" си 5 лв., за да ги върна. Не издържах на това, почнах тайно от него втора работа - професията ми е свързана с писане и преводи, така че можех да го правя от къщи, когато си легне. От нея изкарвах не повече от 150-200 лв, но ми бяха достатъчни, за да покривам някои разходи за детето, които той смяташе за излишни. В един момент той разбра, че имам още някакъв доход и почна да ме преследва с въпроси "Откъде имаш пари за пица на детето" и "С какви пари го заведе да го снимаш за бележника". Мислеше, че съм си намерила любовник, който ми плаща сметките. На приятелите си разказваше, че съм курва, която спи с мъже за пари, защото не вярваше, че работя на още едно място.

Къде сме сега ли? Разведох се преди две години. На него му давам пари за кредита, който изтеглихме заедно, а сама изплатих лизинга за телевизора, без негова помощ. От време на време му давам и пари на ръка, когато много я закъса, или пък му купувам цигари. Той все така живее на кредит и назаем от приятели и родители, но поне аз спрях да затъвам.

Разказвам ви всичко това, за да ви покажа, че не всички жени са евтини и леки, но преди всичко, за да видите какво огромно значение има ПРАВИЛНОТО РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА ПАРИТЕ в едно семейство. Той е добър човек, като не броим огромните финансови проблеми, с живеехме добре заедно, имахме общи интереси, на едно интелектуално ниво сме, със сходно чувство за хумор. Ако бях успяла да го убедя аз да управлявам парите или поне да не му давам всичко, за да мога да плащам сметките (които ние непрекъснато бавехме), сигурно още щяхме да сме нормално средно щастливо семейство. Ама не става, не можеш да промениш човека.

Като прочета колко меркантилни са жените, ми избива пяна по устата от бяс. И аз мога да напиша обобщаваща тема колко безотговорни са мъжете и как жените им ги изхранват. Убедена съм, че има още хиляди такива истории, подобни на моята. Затова, моля, не слагайте мен и стотиците жени като мен, които се скъсват от работа, за да издържат един нехранимайко, в тази категория.

101.   Авторе да ти кажа честно, тъй като вие мъжете (повечето) сте отвратителни създания, вричате се в любов и на следващия ден, сте с най-големата разпоретина. На жените им писва от такива и спират да търсят положителните качества у вас, те се наслаждават само на парите, понеже НЯМА какво друго да им предложите. Е заради такива като тебе няма уважение между двата пола!

102.   Номер 86, слез на земята еееей! 3000 лева заплата! Ти имаш ли си идея, че хората масово едвам си покриват сметките за парно и ток в тази бедна и нещастна страна? Изобщо имаш ли си понятие колко много хора системно гладуват като кучета?

104.   Хайде сега, всички мал.. мници дето повтаряте "жените са меркантилни" като развалена грамофонна плоча, идете и прочетете историята: "Птри нас не важи правилото "всичко мое е твое" - как да променя това? "!!! Току що оставих коментар под нея, чака одобрение!

Ж39

105.   Освен сега и аз да пусна една тема, че всички мъже са безотговорни и меркантилни.
На бас, че имам повече основания от автора - аз издържах мързелив и безотговорен мъж две години, изплатих му кредите правени с бившата съпруга, купих му кола, а за благодарност той седеше по цяла вечер в кръчмата пред блока с пари назаем от познати, докато аз нямах пари да си купя обувки посред зима и ходех вечно болна.
Май мъжете сте по-меркантилни от жените и непрекъснато ревете колко са меркантилни жените, защото ви се свидят дори дребни разходи, ако не са по вашите собствени гъзове.
Дали не мога и аз да генерализирам?
Мога, но вярвам, че по тоя широк свят има всякакви хора, включително и балъчки като мен.

51-100 от 261